Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) DelArco válasza F-ECT$ (#5499) üzenetére


DelArco
aktív tag

Szerintem érdemes nézegetni amint lehet. Mi a booking.com-on foglaltunk de ott egyenlőre még nem lehet jövő szeptemberi szobaárakat nézni. A jó helyeket időben le kell foglalni amikor mi egy hónappal elötte néztük akkor már nem sok jó hely volt és amit foglaltunk az volt a legolcsóbb.
Szóval ha tudod hogy rá fogsz érni jövőre ilyenkor akkor minél előbb próbálj lecsapni egy jó helyre.

Youth hides the key to salvation

(#5502) (ÉN)közPONT válasza szumoo (#5498) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

A Magyar főzetekre kíváncsi lennék...PL Dracula :C

hozhattak volna több külföldi sört is "demózni" :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5503) NoLF


NoLF
addikt

batemans victory ale, batemans dark lord, marston's oyster stout :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5504) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Tegnap 2 Borsodi búzát vettem a csodálatos InterS..ba .
114Huf volt ha kettőt veszek...
Vettem is 2 dobozzal :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5505) jegenye77 válasza (ÉN)közPONT (#5504) üzenetére


jegenye77
addikt

És milyennek találod? :F
Én már kóstoltam de nekem nem jött be. :( Sőt! :Y
Messze elmarad a jó kis búzasöröktől.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5506) koxx válasza jegenye77 (#5505) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem pocsék íze van. Múltkor láttam 129-ért, nem is ér többet.

(#5507) jegenye77 válasza koxx (#5506) üzenetére


jegenye77
addikt

Az a baj,hogy sokan nem is ittak még búzasört.Most itt van ez a "valami",ami elérhető áron van sok mindenkinek.Gondolja akkor megkóstolja a NAGY BÚZÁT,és erről fog véleményt alkotni.Na el is megy a kedve tőle az tuti.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5508) (ÉN)közPONT válasza jegenye77 (#5505) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Savanyú....nemtudom mennyi búzasört látott ,de nem sok köze van az igazi búzasörökhöz...
Mondjuk olyan áron van mint a teszkós sör :) már az akciós árára gondoltam.

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5510) koxx válasza jegenye77 (#5507) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Normál áron nem tudom mennyibe kerül, de alig olcsóbb mint pl egy löwenweisse vagy edelweiss, az erdinger egy kicsit feljebb van árban.

(#5513) jegenye77 válasza koxx (#5510) üzenetére


jegenye77
addikt

Jaa,hogy akciósan ennyi az ára!
Én már nem is tudom mennyiért vettem,annyia felejtõs.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5514) (ÉN)közPONT válasza jegenye77 (#5513) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Igen akciósan annyi....valahol 180-190 hufért megy...annyit már nem ér meg!

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5515) (ÉN)közPONT válasza jegenye77 (#5513) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Löven-t :)
Honnét tudom :):):) hát innen :DDD : [link]

THX :R :R igyekszem segíteni !

Nekem még semmi...nemsokára indulok elfelé kb +1ó akkor tervezek vmit beszerezni pl Krusovice..ami jön vagyis ami az utamba kerül :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5516) jegenye77 válasza (ÉN)közPONT (#5515) üzenetére


jegenye77
addikt

Krusovice-t láttam a boltba,de csak barnát és azt most nem kívántam.
De egyszer meg fogom kóstolni. :K
Jó válogatást és egészségedre!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5517) (ÉN)közPONT válasza jegenye77 (#5516) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Érdemes ! de tényleg!
Nagyon kellemes darab...KoXX vagy NoLFi majd sokkal jobban alátámasztják érvekkel is !
Bf3 teszt mellé ideális alap:)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5518) looser


looser
addikt

Belefutottam Újpest-Városkapunál lévő Matchban ezekbe a kis palackokba, az egyik 600, a másik 500, párosával természetesen, derekuknál összefogva. Holnap lesz a teszt :-)
Hazafelé egy Grapefruitos Borsodival oltottam szomjam; soha nem ittam még, nem is nagyon hiszem, hogy fogom, ezért az árért (270 Ft) inkább egy gyöngyöző Soproni 1895...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5519) (ÉN)közPONT válasza looser (#5518) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Jól néznek ki ...mint a kórista lányok fektetve :) :DDD

Én lemaradtam a tegnapi sörvételről...visszafelé menet már bezárt az összes bazár (este 11) és a közelben még éjjel nappali sincs :O ..majd ma :) szar volt sör nélkül Bf3 at tesztelni :)

Kronenburgot hűdeerég ittam !
Daura????????életemben nem láttam még olyat :)

3.3 asokkal egy bajom van...lehetnének 0.5 inkább :) pl a leffe dark ha annyiért 0.5dl lenne minden szombaton vendégem lenne a vacsora vagy a buli elött :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5520) looser válasza (ÉN)közPONT (#5519) üzenetére


looser
addikt

Délután kiderül majd, milyenek, a kék Kronenbourgra azért még kíváncsibb lettem volna :-)
Így szerepel a Daura (gluténmentes) cucc

s így a Kronenbourg...no comment, azért várom eléggé :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5521) (ÉN)közPONT válasza looser (#5520) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

WOW

Glutén mentes? az igen ...tudjátok ,hogy a cöliákia (lisztérzékenység) egy rettenetes betegség...semmit sem ehetsz ihatsz amibe glutén még csak nyomokban is előfordul ..pl gabonából termékek...gépsoron készült húsféleségek ,hidegkonyhai saláták,sörök,sokféle égetett szesz,fűszerkeverékek, joghurt italok stb stb...
A gluténből elég egy igen csak minimális adag annak aki ebben szenved (korty sör)...1-2 nap és úgy begyullad a vékonybele az illetőnek mintha fűre benzint locsolsz és meggyújtod..

Ha ebből a sörből a glutént 100% -an ki tudják vonni akkor ezt a terméket ők is fogyaszthatják..ami felüdülés hozhat egy ilyen minimalista diéta tartásában!

Kíváncsi vagyok rá milyen ízű lehet?

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5522) looser válasza (ÉN)közPONT (#5521) üzenetére


looser
addikt

Nem borzasztó, de többet nem veszek :-)
Arany ászok szint, kevesebb tartósítószer érzéssel, jó hab, sok szénsav és egy kicsit savanykásabb, de nem rossz. Úgy egy óra múlva talán a Kronenbourgról is írok :o)
Hukk!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5523) looser válasza looser (#5522) üzenetére


looser
addikt

Megvolt és nem volt rossz, hagyományos Soproni íze volt, nem töltöttem ki, így a színét nem tudom, a habja feltehetőleg elegendő lett volna és nem volt túl szénsavas, pont jó volt. 4/10 :-)
A spanyol gluténmentes leányzó pedig 3/10, de lehet, hogy ha melegebb van akkor 4/10 :-))

Apropos, FK blogra kikerült a Főzdefeszt térképe.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5524) jegenye77 válasza looser (#5518) üzenetére


jegenye77
addikt

1664-et kóstoltam már,de bocsesz!Nem tudok nyilatkozni.Most értem haza és mondhatni:kicsikét bebaszovicskáztam.
Horgászat+Heni+búza,szal minden volt.De most nem tudok teljesen helyesen írni,úgy,hogy elteszem magam holnapr.ű
Csipesz mindenkinek!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5525) DelArco válasza looser (#5523) üzenetére


DelArco
aktív tag

Remélem most nem kell majd annyit sorban állni a főzdefeszten.
Mert minden szuper volt azt leszámítva hogy első nap 1,5 órát álltam sorba egy sörért.
Elég jó és sokféle sör lesz sajnos csak csütörtökön és pénteken tudok menni :(

Youth hides the key to salvation

(#5526) looser válasza DelArco (#5525) üzenetére


looser
addikt

Nem kell annyit sorbanállnod, ez biztos, ha csütörtökön mész :-) Úgyhogy pont jó neked; én is valamelyik hétköznapot tervezem, talán péntek inkább. Az igazat megvallva 20 éve iszom a sört, de ez lesz a 3. fesztivál, amit meglátogatok, eddig egyszerűen nem volt rá igényem. Most viszont, hogy havonta van valami megmozdulás, egészen fel vagyok dobva :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5527) (ÉN)közPONT válasza looser (#5523) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Háát..kicsit többet vártam a spanyol picsulitól :) ...a leírtak alapján ez nem az a kat amit a sörcsaPH ajánlásával is lehetne cimkézni :) azaz csak nagymelegben vedd..leginkább sivatagban..ha végképp nincs már semmi más...még víz se csak ez vagy a pisi..magyarán nem szar ez a sör ,de sörnek hívni erőssen túlzás :) :C

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5528) DelArco válasza looser (#5526) üzenetére


DelArco
aktív tag

az elöző alkalommal is pont hétköznap délután voltak annyian hogy nem bírtam kivárni a sort. munka után odamentünk de már akkor rengetegen voltak. másnap dél környékén viszont teljesen türhető volt 5 perc alatt sörhöz lehett jutni mindenhol.

Youth hides the key to salvation

(#5529) looser


looser
addikt

(#5524) jegenye77: a nemjóját uram! Maga az üvegnek rántott be, de akkor nem kerülik el a halak a botját? :-))

(#5525) DelArco: hát ha más is így gondolkodik, akkor lehet, hogy maradok a pénteknél, mert akkor ugye nincs másnap ovi, de a szombat mindig a barátoké, ide pedig inkább kollégákkal mennék, az amolyan entellektüelebb alkoholista bagázs :-))

(#5527) (ÉN)közPONT: nem volt nagy szám, de ismétlem, egynehány hozzákortyolással feljebb említettem, szeretem én e négy szent alapanyagból (s néha egyebekből) főzött bármely italt (bár málnaszörpből azért azt veszem, amelyik cukorral és gyümölccsel készül s aszpartámot meg szaharint sosem látott :-), egyszóval nem akarom magam mindenféle sörszakmai-élvezeti blogokból lopott nagyívű élménybeszámolókkal becsapni - s persze Benneteket, sörkedvelőket sem -, ezért ragaszkodom ahhoz, amit látok s érzek, nem fogok beleképzelni különböző - általam sosem ízlelt, csak elképzelt - holmikat, csak írok, ha belefutok bármibe. Szóval az spanyol lányka nem túlzottan bejövős, a kronenbourg helyett pedig inkább iszom a Sopronit :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5530) jegenye77 válasza looser (#5529) üzenetére


jegenye77
addikt

Nem is fogtam semmit. :(
Viszont a Heni az jól esett.Mostanában csak búza volt és most kicsit visszatértem a régi nagy kedvenchez.Azért a végén volt pár Edelweiss.Meg is lett a hatása. :B
Az viszont nagyon nem tetszett,hogy 600huf volt a Heineken. :Y Mit gondolnak ezek,lopom én a pénzt?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5531) F-ECT$ válasza jegenye77 (#5530) üzenetére


F-ECT$
titán

Mit szóljak én? Cafe jubilee, Guinness: 1290 Ft :Y

Dive ever, work never.

(#5532) jegenye77 válasza F-ECT$ (#5531) üzenetére


jegenye77
addikt

:Y Az gyönyörű!
Azon már elgondolkodtam volna,hogy ér-e nekem annyit.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5533) looser válasza jegenye77 (#5532) üzenetére


looser
addikt

Hát e pakett? :-)
Szívem vágya, de ennyiért...nem folytatom, úgyis hülyeség lenne, sörfeszten elfolyik több is...

csomagocska

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5534) jookomak válasza looser (#5533) üzenetére


jookomak
őstag

Miért nem veszel 1-1 üveggel? Nem kell ahoz csomag, ez 3 féle sör egy "nejlonszatyorban".
(Duvel-t mondjuk csípem, maredsous barna is teljesen az ízlésvilágom, a világosa viszont átlagos, már persze belga szinten nézve)
Ha már szép sörcsomagot szeretnél, akkor inkább ez: [link] Meg kell mutatni a családnak, hogy ilyet kérek szülinapra, névnapra, karácsonyra :)

(#5535) looser válasza jookomak (#5534) üzenetére


looser
addikt

Ámen :-)

Esetleg kezdésnek e sörsor?... :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5536) jookomak válasza looser (#5535) üzenetére


jookomak
őstag

Én inkább egyénit állítanék össze, pl ezekből:
1
2
3
4
Nem csapolt ugyan, de masszívabb kör.

De ami a legjobb az egészben, hogy melléfogni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5537) koxx válasza jookomak (#5536) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amit (sztem) meg kell kóstolni:
- Trappistes Rochefort 10
- Gulden Draak
- La Trappe Quadrupel
- Delirium Red

Ebben a sorrendben és garantált a beb.szás :D (persze nem ez a cél)

(#5538) (ÉN)közPONT válasza looser (#5529) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Koxx néha azt is kell módjával és mértékkel :)

F-ECT$ ennyiért 2 veszek...ok elmarad a szervíz,de le tudok mondani a pultos lányról asszem :)

Totál érthető, vissza a spanyolra gondolom ott is vannak olyan sörök amik a pince mélye kat ,de én többet vártam (exportra megy ) ...valeszeg egy spanyol azt mondaná ,hogy csak azért vedd mert ha cölis vagy akkor tudsz sört inni,de ha nem létkérdés akkor ne vedd :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5539) F-ECT$ válasza (ÉN)közPONT (#5538) üzenetére


F-ECT$
titán

Tudom, és Guinness esetében nincs is akkora különbség a dobozos és a csapolt között, de én ha lehet, akkor csapoltat iszok. (Ami persze azzal jár, hogy néha szidom a szemét csaló csapos anyját, de ha meg jó, akkor jobb, mint a dobozos.)

No meg nem csak a pultos csajt fizeted meg, hanem a helyet is.

Dive ever, work never.

(#5540) (ÉN)közPONT válasza F-ECT$ (#5539) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Igen..és azt is ,hogy van egy hangulata is egy sörcsapolásnak...ezért láttam már otthoni sörcsapolót is :) nem nálam neten :)

Asszem olyan 100E max és a 30L Guinness Kag valahol 30E környékén tanyázik...azt nem tudom mennyi idő alatt kell meginni a KAG tartalmát ? így 500 pénz + áramdíjjra +co ra? jön ki egy korsó Guinness ára :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5541) szumoo válasza koxx (#5537) üzenetére


szumoo
senior tag

De rohadtul frusztrál, hogy Szegeden képtelenség ilyen söröket beszerezni :W, pedig nagyon megkóstolnám a Delirium Tremens-t. :)

A nyúlon túl?

(#5542) F-ECT$ válasza (ÉN)közPONT (#5540) üzenetére


F-ECT$
titán

A Guinnesst nem co-val csapolják ;) Ha jól tudom, akkor nitrogén és szin-dioxid keverékével (a többi sört is co2-vel és nem co-val csapolják).

Szerintem a bontott hordót nem árt 1-2 héten belül elfogyasztani, de erről nincsenek releváns infóim.

Dive ever, work never.

(#5543) (ÉN)közPONT válasza F-ECT$ (#5542) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Ok nem co ...nem csapoltam még soha :) csak csapoltak nekem meg ugye a dobozos kivitel.

1-2 hét? ...hmm az érdekes lehet 1 főre levetítve XD :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5544) F-ECT$ válasza (ÉN)közPONT (#5543) üzenetére


F-ECT$
titán

Az 1-2 hét csak tipp. Azt tudom, hogy a napi első csapolást illik kiönteni (a csövekben lévő sör jön ki ilyenkor), de hogy a bontott hordó mennyire tartja frissen a sört az jó kérdés. Szerintem levegőt nem nagyon kap, de kit tudja.

Egyébként egyszer faterommal terveztük hordó vételét. A kedvenc helyünkön beszüntették a Zipfer csapolását, merthogy drága, és így nem fogyott, és akkor számolgattuk, hogy 1 hét, 30 l, 2 fő végülis nem is olyan sok :D

Dive ever, work never.

(#5545) (ÉN)közPONT válasza F-ECT$ (#5544) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

1x fél liter vagy 1 liter még nemvészes :)

1 hét / 30L / 2fő ...őőőő ehehheheherheh nyárra jól hangzik márha nem vagy nős vagy nagyon megértő az asszony :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5546) looser válasza szumoo (#5541) üzenetére


looser
addikt

Hé kolléga, rendeljen innen! Ha pedig Pesten jár, ne felejtsen el személyesen is bemenni! Hukk :-))

Ahova mi járunk - egy kispesti kocsmába - sajnos csak a népvonal kapható (Soproni, Arany Ászok, Dreher Classic és 24, Steffl, Stella, Miller, Amstel) de kértem Soproni 1895-öt, Démont és Borostyánt egynehány üveggel, talán az ivótársak is belemerészkednek egy-két komolyabb kommerszbe, bár lehet, hogy az a plusz 50-80 Forint riasztó lehet egyeseknek (270 a sima Soproni).

(ÉN)közPONT: a spanyolban csak az üveget néztem az pedig nagyon csinos :-)

Összeállítottam egy cseh listát a Csakajósörön, ezeket szerzem be most a Kertészben (barna, fekete, porter és egy szőke :-)

Pardubicky Porter
Bernard Cerné pivo
Primator Stout
Cerná Hora Granát
Cerny Kozel
Podkrkonossky special tmavy
Primátor Double
Primator Weizenbier

Yeppp :-)))

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5547) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Looser olyan ez mint néhány nő...(most b..nak fejbe ezért XD) jó a csomagolás már akinél...de mondjuk jó..kibontod és....... :O

Mondjatok egy méregerős barna..mit barna fekete sört ami beszerezhető és még fínom is !
+ vki nem tudja Tartan-t hol a pitlibe kapnék esetleg Bp-n? az is jól esne :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5548) szumoo válasza looser (#5546) üzenetére


szumoo
senior tag

Szemezgetek vele már egy jó ideje! :R :)

A nyúlon túl?

(#5549) looser válasza (ÉN)közPONT (#5547) üzenetére


looser
addikt

A listában van 1-2, pld. ez :-)

S a Kertész este kilencig nyitva van, remélem raktáron is van...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5550) (ÉN)közPONT válasza looser (#5549) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

:R :R :R Ezigen :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.