Hirdetés

2024. szeptember 12., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) tlala válasza Phobion (#49349) üzenetére


tlala
addikt

Bankkártyás feltöltést jelent.
A Revolut appban rányomsz a "Hozzáadás" gombra, megadod a bankkártyád adatait és a kívánt összeget, és az feltöltődik a Revolut számládra/kártyádra. A bankod mindezt bankkártyás vásárlásnak fogja látni, így nincs költsége.
Amúgy lásd Összefoglaló.

(#49352) Oliverda válasza Phobion (#49350) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor nem utalsz, hanem feltöltesz. Nem mindegy.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49353) Phobion válasza tlala (#49351) üzenetére


Phobion
őstag

igen, így csinálom jelenleg

#49352 - jogos

köszönöm! :R

#49354 - köszi!

[ Szerkesztve ]

(#49354) zerodot válasza Phobion (#49349) üzenetére


zerodot
aktív tag

Azért kerülne sokba, mert utaláshoz Litván számlaszámot ad a Revolut, így magyar bankból nemzetközi utalásnak számítana. A bankodtól függ, konkrétan mennyit számlázna érte, de egyik bank sem méri olcsón.

(#49355) zack


zack
nagyúr

Sziasztok!

Van bármilyen módja annak, hogy Revolut kártyával készpénzt tudjak betenni a számlára?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#49356) bigdady válasza zack (#49355) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nincs

(#49357) z67 válasza zack (#49355) üzenetére


z67
őstag

(#49358) bigdady válasza z67 (#49357) üzenetére


bigdady
nagyúr

Valaki látott már embert aki hallott olyanról akinek ez megy? :)

(#49359) z67 válasza bigdady (#49358) üzenetére


z67
őstag

(#49360) Oliverda válasza bigdady (#49358) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem ez simán ki lett másolva a Revolut oldaláról.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49361) bigdady válasza z67 (#49359) üzenetére


bigdady
nagyúr

A készpénzbefizetés díja: 2,5% :Y

(#49362) MasterMark válasza bigdady (#49358) üzenetére


MasterMark
titán

Hm, megnéztem és nálam ott van. :Y A közeli OMV kútnál lehet befizetni azt írja.

Ezek az aktuális limitek egyébként: Limits for Paysafe cash top-ups

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49363) Oliverda válasza bigdady (#49361) üzenetére


Oliverda
félisten

100K-t 2500 forintért. A hülyének is megéri. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49364) MasterMark válasza Oliverda (#49363) üzenetére


MasterMark
titán

100 ezernél nálam 1500 Ft díjat ír. 50 ezernél 250 Ft, 45 ezernél 125 Ft, 40 ezer és alatta pedig nincs díj.

Switch Tax

(#49365) Oliverda válasza MasterMark (#49364) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor lehet, hogy ez valami akció lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49366) zsamiatt válasza MasterMark (#49362) üzenetére


zsamiatt
őstag

sajnos nálam nincs. Csak banki átutalás, google pay meg kártya.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#49367) bigdady válasza MasterMark (#49364) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az már alakul

(#49368) z67


z67
őstag

Igazából a kérdés arra irányult, hogy lehet-e. Lehet. Gőzöm nincs mi alapján jelenik meg, én rendszeresen online töltő vagyok, nekem nincs ilyen fül. Lehet ha valaki nem töltött eleget online, azokat akarják így megfogni vagy pedig gőzöm nincs hogy. Egy ismerősöm úgy emlékszem így töltött fel, kúton.

(#49369) jas39


jas39
tag


Jó napot! Tervezem az egész család digitális átallását, szeretnék pár kérdést feltenni a biztonság kedvéért. Visszaolvastam, de nem minden egyértelmű.

1. Google Pay hozzárendelés esetén a K&H appba csak simán bele lehet applikálni és kész is, csak a teló nfc-t kell bekapcsolni?

2. Revolut app installálás után az én Google Pay jemmel lehet feltölteni pénzt a gyerekek Revolut applikációjába a saját telefonomról? Ha igen, azzal is lehet nfc fizetni akár külföldön is?

3. Revolut mennyire biztonságos, ha meg kell adnom a bankkártya adataimat? Elsőre bizonytalan vagyok!

Előre is köszönöm szépen!

(#49370) jotzo01 válasza jas39 (#49369) üzenetére


jotzo01
tag

1. ezt nem értem
2. feltételezem 18 év alatti a gyerek, neki a <18 revolut appra lesz szüksége, szülőként te tudsz feltölteni pénzt, hasznos tudnivalók itt: [link]
Külföldön lehet telóval (lányom 17 múlt, semmi gond nem volt a telefonos fizetéssel).
<18 alatt nem lehet valutát váltani az appban, (nem is lehet feltölteni valutát), csak az alapértelemezett pénznemben (forint) tud fizetni.
3. létrehozhatsz egyszer használatos kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#49371) jotzo01 válasza jotzo01 (#49370) üzenetére


jotzo01
tag

Telefonhasználat: [link]

(#49372) UberMutant válasza jotzo01 (#49370) üzenetére


UberMutant
őstag

3. nál arra gondolt, hogy félti a k and h bankos kártyáját a revoluttól.

(#49373) jotzo01 válasza UberMutant (#49372) üzenetére


jotzo01
tag

Oh, értem.
Szerintem a Revolutban meg lehet bízni. (mondjuk én Otp-s vagyok, és webkártyával töltök, de az elején én is bizalmatlan voltam kissé)

[ Szerkesztve ]

(#49374) jas39 válasza jotzo01 (#49370) üzenetére


jas39
tag

Köszi a linket / is !
Elmúlt 18 ;) de a családi digi átállást megcsinálnám

Második kérdést inkább úgy értem, ha kész a regisztráció, akkor ott valahogy biztonságosan fel kell tölteni az egyenleget. Arra gondoltam, hogy lehetséges-e a Google Pay t használni a K&H appon keresztül. Vagyis a Revolut ban a pénz hozzáadáskor mi biztonságos módszer.
Kártyát nem igényelnék senkinek, telefont használnánk mindenhol ezentúl.
Köszi szépen!

(#49375) jotzo01 válasza jas39 (#49374) üzenetére


jotzo01
tag

-Bankkártyával biztonságos és ingyenes feltölteni.
-Magával a Revolut appal nem lehet fizetni.
-Revolutban kell igényelni bankkártyát (nem kell plasztik), és azt a kártyaszámot megadni a Google Walletban, és utána Nfc-vel lehet fizetni.

(#49376) jas39 válasza jotzo01 (#49375) üzenetére


jas39
tag

Köszönöm szépen !!

" Revolutban kell igényelni bankkártyát (nem kell plasztik), és azt a kártyaszámot megadni a Google Walletban, és utána Nfc-vel lehet fizetni. "

Ez nem volt tiszta, most már értem a virtuális kártyát - tehát nem az az egyszer használatos. Köszi mindenikek, hétvégén mindent összehangolok :C :R

(#49377) Noxy válasza jas39 (#49374) üzenetére


Noxy
veterán

Ha már a K&H b..kártyát hozzá adtad a Google Pay-hoz, azzal már el is kezdted a digi.. átállást.
Eztán már ezzel töltögetheted a Revolut számládat.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#49378) jas39 válasza Noxy (#49377) üzenetére


jas39
tag

Köszönöm!

jotzo01
"mondjuk én Otp-s vagyok, és webkártyával töltök, de az elején én is bizalmatlan voltam kissé"

K&H nál nincs ilyen lehetőség sajnos. Ezért is a sok kérdés, de már lassan minden ok!

(#49379) zsola400 válasza jas39 (#49374) üzenetére


zsola400
aktív tag

Szerintem érdemes legalább 1 fizikai kártyát igényelni, biztonsági tartaléknak, főleg külföldön (teló lemerül, ellopják, kp. felvétel ATM-ből, stb.) Ha meghívó linken keresztül regisztrálsz és jófej a meghívód, elfelezitek a bónuszt és abból kijön bőven a fizikai kártya postázása.
Ha Gpay mögött van már a K&H kártyád, a Revolutot már biztonságosan tudod tölteni (a Revolut nem látja a valós kártyaszámokat) Több mint 4 éve használom a Revot, magyar b.kártya hozzáadva még sosem volt ebből gond.
A biztonságos használathoz érdemes kis időt szánni a limit állítások, széf/zsebek használatát, kártya fagyasztását végig böngészni/tanulmányozni és így nagyobb biztonságban tudod használni.

(#49380) Square5639


Square5639
újonc

Mikor gurult el ennyire a gyógyszer a Revolut-nál váltással kapcsolatban ? Hol van a régi fair exchange rate ? Ráadásul az árfolyamot is most már sávosan kalkulálja, és az első ugrás 1000 eur felett van. Jelen pillanatban 1000 Eur alatt 2,7Ft/ Eur a gap. Ez egy nyomoronc erstes váltásnàl 40 fillér !!! (de hasonló a helyzet OTP, vagy Gránit vonatkozásában is). Mondjuk az igaz, hogy vannak megkötések, de a Revolut standard csomagnál is. Illetve ha valaki egyébként is az előzőekben emlitett bankoknál vezet számlát, akkor a devizaváltás funkció nem jelent külön költséget. Nekem ez így már tuti nem ér 30e forint éves díjat prémium előfizetőként, és visszanegyek ingyenesre. Ha látja a Revolut, h. lépnek a nagyobb bankok, miért nem versenyez ? Persze az utalás még mindig sokkal jobb a Revolut-nál, de gondolom idővel azt is szétsz.....

[ Szerkesztve ]

(#49381) Sisco2 válasza Square5639 (#49380) üzenetére


Sisco2
tag

Tegnap du. váltottam én is a szokásos havi ingyenes standard keretemmel, és csodálkoztam.

Bankközit néztem közben 391.7 volt az EURHUF elötte és utána is még percekig, szóval nem hirtelen ugrott odébb az árfolyam. 350e HUF -ért 888EUR -t váltottam olyan 2,4ft -os spread -el ment (394.1 -en). Ez nem az általam eddig megszokott 0,3% -os spread hanem inkább cirka duplája 0,6%. :Y

Ha most megnézem amit előre ír hogy mennyi lesz ha váltanék, most 1,5ft a spread bankközihez képest. Vmi nekem itt gyanus, mert úgy emlékszem tegnap is elötte néztem és ott nem láttam hogy drágább lesz a szokásosnál de ebben nem vagyok biztos.

Ha valaki esetleg amúgy is vált a 350e -es keret alatt megnézhetné pontosan váltás után bankközihez képest milyen árfolyamon váltott.

(#49382) trouble válasza Square5639 (#49380) üzenetére


trouble
senior tag

kb 1.5-2 hónapja már ez a metodika. Volt is többször szó róla! Érdemes megint a fizikai pénzváltókat is megnézni!
Valaki itt a topicban igérte, hogy most hétfőn vált és megnézi, hogy néz ki az összevetés!?
Ha esetleg olvassa, leírhatná a tapasztalatát :R

(#49383) bigdady válasza Sisco2 (#49381) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálam most Revolut 396,33 Gránit 397,23 EUR vételre
Es a Revolut is középhez képest messze nem a régi..
Egy erste-t összenézné valaki össze ezzel a kettővel realtime?

[ Szerkesztve ]

(#49384) z67 válasza bigdady (#49383) üzenetére


z67
őstag

Hétfőn váltottam, akkor erste kb. - 80 fillér. 230 eurot vettem.

(#49385) trouble


trouble
senior tag

Valakinek ötlete, tapasztalata erről:

Eltönt az össze tranzakcióm, csak a mai napot látom.
Utalok is rendszeresen,a partnerek meg vannak, de azt írja, hogy ide még nem utaltam.
És előkerült 3 barátokkal kapcsolatos chat(tavaly tavasz, meg őszi) a fizetés utáni, a tranzakció maga ott sem látszik??
Ilyen, hogy lehet már?

10.34 az alkalmazás verzió.

(#49386) Kbali válasza Sisco2 (#49381) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem! kár a bankközi deviza középhez nézni a Revo árfolyamát - azt nézd, hogyha pénzváltónál, a bankodnál vennél devizát (mondjuk a pénzváltónál valuta lesz), akkor attól jobb-e.
Az előnye most még kijöhet a Revo-nak, ha a hazai piacon extra megsarcolják a devizaváltást.

(#49387) pictigjis válasza Kbali (#49386) üzenetére


pictigjis
senior tag

marpedig de, ahhoz kell merni, mindig is ahhoz mertuk. ma reggel is +2,5 huf a felar euronkent

jelenleg sokszor jobban megeri a curve mastercardos arfolyamat hasznalni valtasra, pedig az MC-nel is eur, usd es gbp devizak eseten fog legvastagabban a ceruza

[ Szerkesztve ]

(#49388) Kbali válasza pictigjis (#49387) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mutass bármi olyan helyet, ahol bankközi deviza közepen tudsz váltani.

(#49389) pictigjis válasza Kbali (#49388) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem tudom, mi celja ennek a kotekedo visszaszolasnak. egyes bankok devizavaltos csomagjai kvazi tudjak a bankkozi arfolyamot, de a revolutot sem szerelembol hasznaltuk, hanem azert, mert regen fixen eleg kozel volt ehhez a szinthez. most meg egyre messzebb van, ami nyilvanvaloan uzleti dontes, de ne sertodj mar meg, ha kimondjuk, hogy ami jelenleg van, az ha nem is szar, de nem eleg jo. a zen 6,9 euros platinum csomagja jelenleg sokkal jobban megeri a revolut premiumnal - tessek, itt egy alternativa

(#49390) Kbali válasza pictigjis (#49389) üzenetére


Kbali
nagyúr

Túl nagyok az elvárások - de persze kinek mi éri meg.

(#49391) vacs válasza Kbali (#49388) üzenetére


vacs
veterán

"Mutass bármi olyan helyet, ahol bankközi deviza közepen tudsz váltani."

OTP árfolyam+
Gránit-nál is van
K&H-nál is van már középárfolyamos váltási lehetőség.
Ez most tesztelem, tegnap fizettem 94 Eurot Szlovéniában, ez is középárfolyamon vált, hátránya, hogy 30 napon belül írják jóvá a váltási különbözetet!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#49392) bigdady válasza vacs (#49391) üzenetére


bigdady
nagyúr

Munkaidőben már a gránit is megjavult 393.96 amíg Revolut továbbra is 396,24
El is engedem a revolutot októberig

(#49393) Square5639


Square5639
újonc

Ebben a pillanatban közép 393,99 revolut 396,24 erste 394,34. ;-) "Ha nem is sza..." de igen, sajnos az :-(

[ Szerkesztve ]

(#49394) Szibilla válasza Square5639 (#49393) üzenetére


Szibilla
aktív tag

Akkor ne használd, ennyi. :)

Egyébként megvolt a beetetési fázis, most végre bevételt is akarnak termelni. Ez mindig így megy.

(#49395) trouble válasza trouble (#49385) üzenetére


trouble
senior tag

Szerintetek ha űjra rakom az alkalmazást megoldhatja?
Lehet abból gondom?

[ Szerkesztve ]

(#49396) trouble válasza trouble (#49395) üzenetére


trouble
senior tag

Bár senki nem foglalkozik velem, csak én válaszolgatok saját magamnak,de megoldotta! Megköszönöm, magamnak, és ez egy teljesen bensőséges kapcsolat :C

(#49397) jas39 válasza zsola400 (#49379) üzenetére


jas39
tag

Köszönöm szépen a jótanácsot, valóban jól jöhet! Igényelni fogom :R

(#49398) pityu8 válasza bigdady (#49383) üzenetére


pityu8
tag

Gránit 9-től kedvezményes.

(#49399) Kbali válasza vacs (#49391) üzenetére


Kbali
nagyúr

Bankközi devizaközépről volt szó, nem az adott bank saját deviza közepéről.

(#49400) Oliverda válasza Kbali (#49390) üzenetére


Oliverda
félisten

Bocs, de egy évi 30 000 forintba kerülő pénzügyi szolgáltatásnál hagy lehessenek már nagy elvárásaim. Ez minden, csak nem kevés, pláne ilyen spread mellett.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.