Hirdetés

2024. szeptember 12., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) fulton válasza z0d1AK (#49650) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm az infot.

(#49652) TrollBalint válasza fulton (#49649) üzenetére


TrollBalint
addikt

Maga a fizikai kártya ingyenes, csak a postáért számolnak fel pár ezer forintot, de ha esetleg valakivel lebizniszeled, hogy kérsz valakitől meghívót*, és feleztek az érte járó jutalmon, akkor ez is "ingyen" van, sőt, talán még marad is. (változó, hogy kinek az ajánlása mennyit jutalmat ér, eléggé random)

*ehhez persze a feltételeket is teljesíteni kell, annak egyik része a fizikai kártya rendelés :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#49653) Orgi válasza fulton (#49651) üzenetére


Orgi
addikt

Esetleg még annyit, hogy ha meghívóval regisztrálsz és feleztek a küldővel, akkor kb nullára jön ki a nyitás költsége, beleértve a fizikai kártya rendelésének egyszeri díját is. Ha meg nem olyan hatalmas összegekről van szó, én sose szoktam magyar bankszámlára utalással foglalkozni, simán fizetek egy-két bevásárlást a Revos számlámról.

(#49654) fulton


fulton
addikt

Mennyire jellemző hogy bekérnek bizalmas kereseti igazolást, adóbevallást stb,.. ?

(#49655) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ha célom az, hogy az alap bankkártyámat is szabadon tudjam használni, és hogy a revolutot is tudjam top-up-olni róla, de -bármennyire is kicsi az esély rá- szeretném elkerülni, hogy ha valahogy bejut a revolut acc-omba, akkor csak úgy elérhető legyen top-upként a bankszámlám összege, akkor a bankos bankkártya-limiten kívül van valami egyéb korlátozó módszer erre? Pl az alap belépési Pin-en túl pl top-up pin vagy valami extra?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#49656) Noxy válasza ledgeri (#49655) üzenetére


Noxy
veterán

Nyomkod már végig légyszíves, a Revolut app-ban a biztonság menüt. [kép]

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#49657) Kbali válasza ledgeri (#49655) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha nem adod hozzá a normál kártyádat a Revoluthoz (azaz feltöltési alkalmanként mindig megadod a kártyaadatokat), akkor nem férnek hozzá onnan semmilyen módon.

(#49658) zsola400 válasza Kbali (#49657) üzenetére


zsola400
aktív tag

Egy bizonyos számú feltöltés kb. 5-10 után a Rev app "megjegyzi" a kártya adatokat.

(#49659) Kbali válasza zsola400 (#49658) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha nem adsz engedélyt kártyaadatok tárolására, akkor nem jegyezheti meg, mert ehhez a te, mint felhasználó kifejezett engedélye/hozzájárulása kell. Mondjuk én Applepay-jel töltöm, így nem kell megadnom közvetlenül nekik kártyaadatot.

(#49660) ledgeri válasza Kbali (#49657) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak ez azt jelenti, hogy amikor én felölteném, és nincs nálam a krtya, vagy adatai, akkor nem tudom. Nem az zavar, hogy megvan a kapcsolat, hanem az, hogy az bármikor aktív.
Előtted szólóét:

#49656 Noxy Megnézem! (Bár a kérdésem nem zárja ki a revoluton kívüli egyéb megoldásokat)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#49661) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Ha egy külföldi webshopban vásárolok virtuális bankkártyával, és 3 héten belül refound keretén belül visszatérítést kapok a webshopból, az rendben lesz? Megérkeznek az ilyen visszatérített összegek?
Gondolom ilyen esetben ne egy alkalmas virtuális kártyát igényeeljek hanem ami nem törlődik egy használat után.

[ Szerkesztve ]

(#49662) fil válasza fulton (#49661) üzenetére


fil
őstag

A kártya mögötti számlára visszajön virtuális esetén is.

(#49663) Noxy válasza fulton (#49661) üzenetére


Noxy
veterán

Rendben lesz.
Megérkeznek.
Gondolom ezt nem láttad az app-ban, a kártyáknál. [kép]

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#49664) Kbali válasza ledgeri (#49660) üzenetére


Kbali
nagyúr

Melyik bankban bankolsz? Több hazai bank (Erste, KH) is lehetővé teszi, hogy a mobilbankban megnézd a kártyád adatait, így nem kell, hogy fizikálisan nálad legyen (vagy hozzáadod apple/google pay-hez a kártyádat és akkor kb. két gombnyomás a feltöltés).

[ Szerkesztve ]

(#49665) ledgeri válasza Kbali (#49664) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Persze, meg jelszókezelőbe is beírhatom!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#49666) fulton válasza Noxy (#49663) üzenetére


fulton
addikt

ertem koszonom.
beekezdtem a regisztracioba. De hibaba toltottem fel googe pay ről az egyeneget, azt nem pipata ki mint a szamlareg befejezese. mi ehet az oka? a pénz pedig megérkezett.

(#49667) fulton válasza fulton (#49666) üzenetére


fulton
addikt

rendben van.

(#49668) Friczy válasza Kbali (#49664) üzenetére


Friczy
senior tag

A kártyaadatokat nem mind nézheted meg. K&H mobilalkalmazásban hat szám ki van csillagozva, és a CVV egyáltalán nem jelenik meg. Erstét nem ismerem.

(#49669) fulton


fulton
addikt

Próbáltam utána járni de konkrétan kérdésemre nem találtam eddig választ:
Ha kifele, magyar bankszámla számra szeretnék utalni, ott van limit (minimális összeg amit utalhatok?) (mint pl a feltöltésnél van). Ilyen esetben azonnal megjelenik az ellen oldalon az összeg, vagy van átfutási idő(hány nap)? :R

[ Szerkesztve ]

(#49670) István89 válasza fulton (#49669) üzenetére


István89
tag

A minimális díj, amit utalhatsz magyar számlaszámra 430 Ft. Az utalások most már szinte mindenkinél a Citi banknál vezetett számláról mennek, ha ma elindítod (csütörtök este), akkor várhatóan holnap 8 óra fele fogja a Revolut feldolgozni, de nem azonnali átutalásként működik, hanem IG2-vel, így kb 9 óra magasságában már a cél számlán lehet, de a neved nem fog látszódni, ezért érdemes a közleményt kitölteni, ha pl. egy szolgáltatónak utalsz.

(#49671) fulton válasza István89 (#49670) üzenetére


fulton
addikt

Értem :R . Egyébként ezt a 3x -i levásárlást ami 1350ft min összeg alkalmanként, ezt lehet EUR ban is teljesíteni nemde?

(#49672) zsola400 válasza fulton (#49671) üzenetére


zsola400
aktív tag

Igen.

(#49673) Kbali válasza Friczy (#49668) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor tévedtem, KH csak PIN-t mutat, Erste tudja azt, amit a Revo, hogy azonosítás után megmutat minden, vásárláshoz szükséges adatot.

(#49674) kene84 válasza Kbali (#49673) üzenetére


kene84
senior tag

MyRaiffeisen is tudja ezt nemrég óta, ahogy nézem.

(#49675) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Sziasztok, lehet még fizikai VISA-t rendelni? A standard csomagban csak Mastercardot látok. Köszi...

(#49676) zsola400 válasza joefasalasso (#49675) üzenetére


zsola400
aktív tag

Csak olyat lehet amit az app felajánl.

(#49677) Oliverda válasza joefasalasso (#49675) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért nem jó a Mastercard?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49678) joefasalasso válasza Oliverda (#49677) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Usa-ban fogom használni, ott (úgy tudom) célszerűbb a VISA.

(#49679) ollie válasza joefasalasso (#49678) üzenetére


ollie
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Kénytelen vagy Revolut Mastercard-dal beérni.

Amúgy nem, Plus vagy Premium fiókkal lehet Visa-t kérni.

[ Szerkesztve ]

***

(#49680) joefasalasso válasza ollie (#49679) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Köszi...

(#49681) Oliverda válasza joefasalasso (#49678) üzenetére


Oliverda
félisten

Rosszul tudod.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49682) bigdady válasza joefasalasso (#49675) üzenetére


bigdady
nagyúr

De lehet. Plus és Premium csomag esetén simán tudsz. Válts át addig arra ha nagyon kell

Más: mi ez az ingyenes pro csomag szabadúszóknak? Új bankkártyaigénylésnél látni külön fül-et rá

[ Szerkesztve ]

(#49683) diablo1984 válasza ollie (#49679) üzenetére


diablo1984
veterán

Nekem még a standarddal visa van, igaz már több mint 1 éve regeltem.

(#49684) Oliverda válasza bigdady (#49682) üzenetére


Oliverda
félisten

Tök felesleges. Mindkét kártyát elfogadják a terminálok.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49685) Orgi válasza Oliverda (#49684) üzenetére


Orgi
addikt

Hát nekem nagyon régről vmi olyasmi rémlik - lehet már akkor is hülyeség volt - , hogy a VISA dollár alapú, a Mastercard meg euró és így az átváltogatásoknál egy lehelettel jobban jön ki VISA kártyával, ha Amerikában fizet.

"A legfőbb különbség a Visa és a Mastercard között a devizanemben való elszámolásban rejlik. A Visa USA dollárban, ezzel szemben a Mastercard az eurózónában euróban, azon kívül pedig dollárban számol.
Mit jelent ez számodra? Külföldi vásárlásod során a kártyatársaság euróban vagy dollárban továbbítja a vásárlásaid összegét a forintszámlát vezető bankodhoz. Ott pedig ezt átváltják forintra. Tegyük fel, hogy Szerbiában vásárolnál szerb dinárban valamit. Ezt a Visa és a Mastercard kártyatársaság sem forintban, hanem először euróban vagy dollárban váltja. Ezt küldi el a bankodnak, aki ezt az euró vagy dollár értéket váltja forintra, azaz kettős konverziód lesz. Ezzel szemben az USA-ban Visa a kártyás vásárlásnál egyből dollárról forintra váltás történik."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#49686) bigdady válasza Orgi (#49685) üzenetére


bigdady
nagyúr

Régen volt így igen, ma már nem tudtommal

(#49687) Kbali válasza Orgi (#49685) üzenetére


Kbali
nagyúr

De ez épp jó a kérdezőnek, mert dollárt vált a Revo kártyája alá és azzal fizet, mert mindkét kártyatársaság az USA-ban dollárban fog elszámolni.

(#49688) gangstagergo válasza joefasalasso (#49678) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Egy éve NY-ban mindenhol működött a Google Wallethoz társított Revolut virtuális Visa kártya. Bár én nem foglalkoztam azzal mi szerepelt a kártyán csak most utólag megnéztem.

Bár Atlantic City-ben egy mexikói lebúj kisboltban nem működött :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49689) ollie válasza Orgi (#49685) üzenetére


ollie
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Nem értem miért szempont ez, ha a revolut számládról fizetsz, ott meg eleve olyan valutát kell tartani, amivel fizetni kell, vagyis ha USA-ba készülsz, akkor legyen dollár a revolut számládon. Pont annyit fogsz fizetni, mint amennyi a számlán lesz, bármilyen kártyával is fizetsz.

***

(#49690) Oliverda válasza Orgi (#49685) üzenetére


Oliverda
félisten

Az már akkor is egy tévedésen alapult, ugyanis ennek semmi jelentősége nincs az ügyfél szempontjából, Revolut vagy más fintech esetén meg már pláne.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49691) pictigjis válasza Orgi (#49685) üzenetére


pictigjis
senior tag

az ilyen "ugy remlik" tevedeseket szoktak egyesek meggyozodessel terjeszteni

a valosag az, hogy ez egy orbitalis hulyeseg, mert minden esetben a bankok aszf/uzletszabalyzat dokumentumai hatarozzak meg a mas devizaban tortent vasarlasok elszamolasanak devizanemet. fintechek eseteben meg nincs is mirol beszelni

(#49692) teptep


teptep
aktív tag

Szervusztok!
Két családtagom regisztrált a Standard csomagra. A személyes adatok megadása után mindkettőnek azt írta ki , hogy a regisztráció befejezéséhez 4 lépés teljesítése szükséges:
1.) Személyes adatok megadása és ellenőrzése rendben, kipipálva.
2.) Pénz feltöltése a számlára (4000 Ft, rendben)
3.) Fizikai kártya rendelése (???)
4.) Kártya regisztrálása az Apple Pay felületen. (Virtuális kártya létrehozva és regisztrálva.)
Utalás küldése egymásnak oda-vissza rendben működik. De állandóan ott virít a főképernyőn, hogy a regisztráció nincs befejezve, 4 lépésből 3 kész. Eddig úgy tudtam, hogy nem kötelező a fizikai kártya rendelése. Nekem például évek óta nincs, de érintéssel tudok fizetni, automatából tudok pénzt felvenni. Változott valami a regisztrációs feltételeknél?

(#49693) ledgeri válasza teptep (#49692) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez csak a "meghvási bónuszhoz" csatolt feltétel. Ingyen van a kártya (csak kiszállítási dijja van) a bónuszért szerintem megéri, hogy legyen! (ugyanúgy tiltható, mint bármely más.
Anélkül is teljesértékűek a fiókok!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#49694) ollie válasza teptep (#49692) üzenetére


ollie
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Nem kötelező, de ha nem rendelnek fizikai kártyát, akkor bónuszt sem kap utánuk a meghívó.

***

(#49695) teptep válasza ollie (#49694) üzenetére


teptep
aktív tag

Köszi ledgerinek is. Nem volt semmi meghívás. Csak app letöltés és saját adatok megadása. Az egyik nem is akar (még) fizikai kártyát rendelni. Akkor most idétlen időkig kitölti a kijelző negyedét a befejezetlen regisztrációra való figyelmeztetés? Vagy csak a promó végéig?

(#49696) fulton válasza zsola400 (#49672) üzenetére


fulton
addikt

:R
Más: Nem értem ezt a google playt. Mivel a telefonon régi android verzió fut: nem tudom felrakni a wallet. Csak mastercard kártyaszámmal fizet érintésre a pay. azt csináltam hozzáadtam a revolut kártyát és a mastercard töröltem ennek ellenére továbbra is a mastercard fizet, pedig ellenőriztem és csak a revolut kártya szerepel már a google payben :F ez hogy lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#49697) fulton válasza fulton (#49696) üzenetére


fulton
addikt

Igy megkavarni..nem volt elég a fizetési beallitasoknal torolni, a telefon beallitasok/google fiok, es a felhasznaloi acountnál is torolni kellett.. :F

[ Szerkesztve ]

(#49698) ledgeri válasza teptep (#49695) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Tippre az adott promós-meghívós időszak végéig max, 1-2 hét!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#49699) Kbali válasza Oliverda (#49690) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem, nem tévedésen alapult - a kártyatársaság váltotta először a saját árfolyamán (ez jelenleg is így van, abban a devizában küldi a terhelést a bankodnak és a bankod is vált) - elvileg a számlakivonaton az összes váltási árfolyamnak is meg kellene jelennie.

(#49700) pictigjis válasza Kbali (#49699) üzenetére


pictigjis
senior tag

de, tevedesen alapult, probald meg elhinni. de mondok neked peldakat: a raiffeisennel sokaig mastercard kartyak eseten is usd volt az elszamolo devizanem (azaz euros vasarlast eloszor usd-re valtottak, es usd eladasi arfolyamon konyvelt a bank), mig az erstenel visa kartyanal is euro az elszamolo devizanem (azaz usd-s vasarlast eloszor eurora konvertalnak)

egy pongyola "visa az amerikai, mastercard az europai" felreertes kerult be a koztudatba. meg egyszer: a kartyak elszamolo devizanemet - tipustol fuggetenul - minden esetben szabadon hatarozzak meg a bankok

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.