Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) pictigjis válasza proradeon (#44549) üzenetére


pictigjis
senior tag

bármikor lehetne terminálom, és egységesen 1,95 százalékot fizetnék teljesen függetlenül attól, milyen kártyát használ a vevő

ne mondd már nekem, hogy ha egy full fapados szolgáltatónak ez a tarifája (ami az egyszerűség és rugalmasság miatt ráadásul "drága" is), akkor lehet olyan, amelyik 10 százalékot kér...

de még ha esetleg így is van... hülye az, aki hagyja, és főleg ostoba, ha a vevőn veri le

ez az "5-10 százalékos" bemondás is arra utal, hogy fogalma nincs semmiről, csak egyszer hallott valamit valakitől. most akkor 5 vagy 10? netán pont a kettő között? elég széles a tartomány... lehet, létezik már boltosok által látogatott zárt és okos facebook csoport, aztán ott terjednek a hasonló mendemondák :)

[ Szerkesztve ]

(#44552) Oliverda válasza sambenez (#44550) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs hát, nem is lehet, hisz ez egy törvényileg szabályozott terület. Akkor lehet 2-3 tizedszázalékos különbség, ha pl. egy OTP-s terminálnál nem OTP-s kártyával fizetsz, ugyanis egyezés esetén bankközi díj 0 forint, mivel a kártyakibocsátó és -elfogadó pénzintézet megegyezik.

Még mindig van kereskedő, aki bepróbálkozik a limitált kártyás fizetéssel

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44553) proradeon válasza pictigjis (#44551) üzenetére


proradeon
őstag

Értem. Tehát nincs saját tapasztalatod, amivel megcáfolhatnád. Pedig én örülnék neki, ha más is megírná a saját tapasztalatát (és nem a saját elméleteit).

Mint írtam, számomra is logikátlan a dolog, hiszen nem a kártyakibocsátó bank, hanem a terminálszolgáltató határozza meg a használati díjat. Mégis úgy tűnik, hogy igaz, amit Dluinet felvetett.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#44554) Oliverda válasza proradeon (#44553) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez nem tapasztaláson alapul. Minden díj egzakt és publikus, pontosan fel vannak sorolva, könnyen megtalálhatóak, pl. a fenti cikkben is szerepel egy részük. Ezek az úgynevezett tapasztalások szóbeszéd útján terjedő torz féligazságok.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44555) Major Lion válasza proradeon (#44553) üzenetére


Major Lion
senior tag

Neked amugy van sajat tapasztalatod? Mert a boltos ismeros nem az :U

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#44556) meri


meri
aktív tag

Üdv! Revo HUF-ról utaltam tegnap (hétfő) korán reggel 90e Ft-ot egy UniCredit HUF-ra. Máskor ez elég gyorsan megtörtént - jelen esetben viszont - 30 órával később - még mindig csak a 2. fázisban van ("Leaving for recipient's bank"), és az infó az, hogy "még kell egy kis idő, amíg feldolgozzuk...". Értem én, hogy max 3 munkanap, de ez nem annyira jó így...

uff

(#44557) pictigjis válasza proradeon (#44553) üzenetére


pictigjis
senior tag

vicces, hogy mennyire ragaszkodsz valamihez, miközben lassan már nem tudunk több bizonyítékot belinkelni arról, hogy a boltos ismerős "téved"

(#44558) pictigjis válasza meri (#44556) üzenetére


pictigjis
senior tag

lehet másfél hét is, sokszor volt már erről szó

(#44559) meri válasza pictigjis (#44558) üzenetére


meri
aktív tag

Lehet, de nem olvasom óránként a fórumot... azért köszi. 10 nap... a XXI. században, gratula. Mindegy, akkor nincs mit tenni, várok.

uff

(#44560) Jolida válasza pictigjis (#44557) üzenetére


Jolida
tag

Főleg úgy, hogy egyértelműek a Mastercard (nekem a Revo kártyám MC) feltételei:
https://www.mastercard.com/content/dam/public/mastercardcom/eu/europe-lfi/europeaninterchange/pdfs/Website_Hungary_Intracountry_Interchange_Fees_01_July_2022.pdf

Kártyatípustól és felhasználástól függően 0.2 .. 0.3%, de maximum 12 HUF / fizetési tranzakció.

Ez bármelyik MC kártyára igaz, függetlenül a kibocsátótól.

(#44561) Friczy válasza Dluinet (#44536) üzenetére


Friczy
senior tag

Erről valami link?

(#44562) Gardaai válasza meri (#44559) üzenetére


Gardaai
senior tag

Erős elvárás a mai világban, hogy azonnal, ingyen működjön valami. Nem hogy örülne az ember, hogy vannak ilyen cégek mint a Revolut is, ami próbálkozik, hogy az utolsó utáni bőrt ne tudják lehúzni rólunk a bankok.
Ha nem felel meg a HUF utalás gyorsasága, lehet kártyára utalni ami azonnal ott van, viszont díjat számít fel. :)
Ha pedig nem ismered ezt a funckiót akkor a XXI. században van olyan, hogy internet. Plusz rengeteg időt fektetnek a FAQ-ra is. Érdemes olvasgatni.
Bocsi kijött. :))

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#44563) meri válasza Gardaai (#44562) üzenetére


meri
aktív tag

Nos, nem azonnal - és nem ingyen. A Revo max. 3 munkanapot garantál - a 10 napot a kolléga írta, erre reagáltam ily módon. HUF számlaszámra utaltam, ennek is volt díja (külföldi illetőségű vagyok) - ezért pedig elvárom, hogy legalább az ígéretüknek megfelelően működjön.
Szerencsére közben már a "3. fázisra" váltott, a Revo-t elhagyta a pénz, így remélhetőleg hamarosan kapok visszajelzést, hogy átért. Itt a fórumon segítséget vár az ember a tapasztaltabbaktól, hiszen nem lehet mindenki mindenben profi - és nem kioktatást. Ezért felesleges volt ennyit írnod...

[ Szerkesztve ]

uff

(#44564) pictigjis válasza Gardaai (#44562) üzenetére


pictigjis
senior tag

azert errol is sokszor volt szo. oke, ne mukodjon azonnal, de egy munkanap legyen mar baromira eleg 2023-ban egy szaros utalasra. attol, hogy ingyen van, egyaltalan nem normalis, hogy 0-akarmennyi nap lehet a teljesitesi ido

(#44565) Gardaai válasza meri (#44563) üzenetére


Gardaai
senior tag

Régebben nem volt ennyi idő. Szerintem itt a fogadó bankok is szerepet játszanak.
Pl. OTP -> Wise nekem van, hogy 5 óra amíg megérkezik. Közben meg bejön 4 másik utalás azonnal, másodpercek alatt. Szó volt többször is róla, hogy a bankok küzdenek ezek a szolgáltatások ellen, lehet ennek isszátok a levét (én sose utalok, inkább feltolom PayPal-ra és onnan utalom el, az 1 munkanap).

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#44566) pictigjis válasza Gardaai (#44565) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem ennek. hanem annak, hogy a revolut közvetítőket használ a forintutalások teljesítésére, és senkinek semmi ráhatása sincs arra, hogy ezek a harmadik felek mikor teljesítik az utalást. ha éppen azonnal, akkor azonnal. ha 5 munkanap múlva, akkor 5 munkanap múlva

átláthatatlan és kiszámíthatatlan, ez ingyen is gáz

(#44567) hedgehog válasza Dluinet (#44536) üzenetére


hedgehog
senior tag

Erre valami proof? (A bankkártya-elfogadói szerződésekben nincs ilyen céges kitétel, legalábbis nem rémlik. A százalékok csak attól függenek, hogy hol van bejegyezve a kártya, magánszemély vagy céges, debit vagy credit. Kibocsátóhoz kapcsolódó % nincs)

Mire megírtam (jó, közben eltelt egy kis idő míg itt állt az kommentpanel, mert dolgozni is kell :D) már megválaszoltátok kb.

Nekem van saját tapasztalatom, bár nem rémlik, hogy Revo/Wise-vel fizettek volna már nálam. De most visszanézem a tranzakciókat, és megnézem van-e köztük ami az USA creditnél magasabb %-ot vont-e :D (az a csúcs, 2,5% körül van az EU debites 1,45%+15 Fthoz képest .
De szerződésem is van, abból idéztem a fentit.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#44568) SzGee válasza Gardaai (#44565) üzenetére


SzGee
aktív tag

Szerintem itt a fogadó bankok is szerepet játszanak.

Semmi köze a fogadó banknak ehhez, MNB előírás, hogy minden bejövő tételt azonnal elérhetővé kell tenni az ügyfél számláján, legyen az deviza vagy forint
Egyértelműen a revolut és a közvetítőinek gusztustalan nyerészkedése lehet, amit itt tapasztaltok - bekúrhatják pár napra 17%-os O/N kamatra a pénzedet, aztán egy hét múlva továbbítják

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#44569) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ha appon belül és emailben is azt látom hogy a címzett bankja megkapta a pénzt, akkor innentől kezdve másnap lesz elérhető? (Ft számla)

⭐ Stella

(#44570) 66zio válasza radi8tor (#44569) üzenetére


66zio
aktív tag

Hamarosan megkapod valószínűleg, de annyira nem kell komolyan venni azt a szöveget. nekem a legutolsó két utalásom hamarabb megjött, minthogy ebbe az állapotba került volna.

(#44571) radi8tor válasza 66zio (#44570) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Érdekes. :DD Mondjuk szolgáltatásnak nehezen nevezhető egy ilyen félrevezető dolog.
Pénzküldésnél azt írja holnap.
Aztán eltelik a holnap elnézést kér a késésért.
Majd jön az üzenet hogy a címzett bankjánál a pénz. De mégsem. :D

⭐ Stella

(#44572) Oliverda válasza hedgehog (#44567) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, az EU-ban (vagy EEA-ban?) kibocsátott personal kártyákat vonatozok a plafon, a régión kívüli, illetve az üzleti kártyákra nem. Kiváncsi vagyok, hogy egy commercial USA creditnél mennyi lenne a jutalék. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44573) Dluinet válasza Friczy (#44561) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Menj és kérdezz meg egy ismerősödet, aki POS terminált üzemeltet.
Az hitelesebb.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44574) Oliverda válasza Dluinet (#44573) üzenetére


Oliverda
félisten

Számomra úgy tűnt, hogy hedgehog épp egy ilyen "ismerős". ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44575) Boond


Boond
addikt

Ha még nem derült ki a megoldás van egy tippem. Lehet, hogy a használt Revolut verziótok tér el?
Pl lehetne stékelni polkadotot is, de nálam nem látszik, másnál appban igen. Verziószám függő, másra nem tudok gondolni.

Akiknek ingyen megy lehet csak egy hiba, mint a kártyára utalás?

Wise --> Revo irányba is müködik?

(#44576) sambenez válasza Boond (#44575) üzenetére


sambenez
addikt

Most frissítettem az appot ugyanúgy felszámolja a 2000ft-ot.

Nekem amikor be kell írnom a címzettet nem ismeri fel a lakcímem. A nem szerepel a címem menüt kell választani, beírni a címet. Esetleg lehet ez az oka?

(#44577) jobarat01 válasza Boond (#44575) üzenetére


jobarat01
tag

Már kiderült, nem hiba, akinek ingyen volt az utalás, az a metal csomagban lévő 1db ingyenes swift utalást próbálta ki. Utána 2000Ft, mint mindenkinek

(#44578) Friczy válasza Dluinet (#44573) üzenetére


Friczy
senior tag

Ok szóval nem tudod hitelt érdemlően alátámasztani az állításodat. Az lenne a hiteles pedig.

(#44579) Dluinet válasza Friczy (#44578) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Bocs, hogy nem rakom ide tételesen a kiszámlázott díjakat.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44580) pictigjis válasza Dluinet (#44579) üzenetére


pictigjis
senior tag

pedig idetehetnéd, mert így a levegőbe beszélsz :)

(#44581) kp78 válasza jobarat01 (#44577) üzenetére


kp78
addikt

Akkor jó, h ellőttem az 1 db ingyenes utalást egy próbára :D

(#44582) California1


California1
őstag

Üdvözlet !
A cikk apropóján lenne egy kérdésem.
https://biztosdontes.hu/dcc

Ha valamikor külföldön használnám a revolutot pl-ul fizetésnél (benzinkút,étterem,bolt,stb,stb,) ,hogy lenne érdemes használni a kártyát?
Elég lenne ha ft lenne rajt és majd külföldi fizetésnél automatán "átváltája" eu-ra ,vagy inkább legyen átváltva euro?
Köszönöm előre is.

(#44583) sambenez válasza California1 (#44582) üzenetére


sambenez
addikt

Ha ft van rajta akkor az éppen aktuális árfolyamon váltja, ha jó az árfolyam szerintem érdemes előre váltani.
Meg akkor is ha hétvégén költenél, mert a hétvégi váltás feláras.

(#44584) zsola400 válasza California1 (#44582) üzenetére


zsola400
aktív tag

Elég csak ft és fizetéskor vált, de hétvégén ez feláras váltás lesz. Ezért ha hétvégén is vásárolnál azt érdemes még hetközben előre váltani. Vagy ha tudod nagyjából mennyi pénzre lesz szükséged akkor most beállítasz limitáras váltást jó árfolyamra (most szerintem jó áron van az €)

(#44585) hedgehog válasza Oliverda (#44572) üzenetére


hedgehog
senior tag

Csak egy ilyen tranzakciót találtam hirtelen: "Card type: Visa Traditional Non-Rewards, Issuer Country: United States", a nyugta alapján Visa credit.
9900 Ft-ra 297.15 Ft volt a jutalék, de tudom is a rate-t: 2,85%+15 Ft. (az EU kártyáknál ez a már írt 1,45%+15 Ft) Nem olcsó, de messze nem 5-10% :D (egyébként asszem az AMEX a legmagasabb jutalékú kártya, de azzal még nem fizettek nálunk :) ).
A szolgáltatóm a myPOS (bolgár cég, de olcsóbbak mint az egyébként divatos SumUP). Nem a reklám helye, csak azért írtam le hogy lehessen tudni kinél ennyi a jutalék, ne a levegőbe beszéljek.
(egyébként eszembe jutott, hogy van hozzáférésem egy KH-s terminál tranzakciólistájához is, majd megnézem ott is a különbségeket)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#44586) pictigjis válasza hedgehog (#44585) üzenetére


pictigjis
senior tag

a sumup előnye talán az, hogy mindig 1,95 százalék a jutalék, persze belföldön azért elég ritka, hogy pont egy amerikai hitelkártyát fog ki egy kereskedő. így valószínűleg valóban nem éri meg a sok belföldi kártya után is folyamatosan magasabb jutalékot fizetni, miközben a forgalom több mint 90 százaléka jó eséllyel ilyenekből jön össze

a mypos hátránya viszont talán, hogy belföldi céges kártyák után is magasabb jutalékot kell fizetned

[ Szerkesztve ]

(#44587) hedgehog válasza pictigjis (#44586) üzenetére


hedgehog
senior tag

(igazából annó úgy választottam, hogy korábban KH-s terminálom volt az állami támogatásos verzióból, ami lejárt (pedig az a fix 0,9% jutalék havidíj nélkül elég jó volt :D )).
Na abból lementettem egy évre visszamenőleg a tranzakciólistát, bepakoltam excelbe, és ráfüggvényeztem szépen mindegyikre a szolgáltatók ajánlatait. Szóval a mi vásárlóközönségünk esetében jobb volt a mypos (nem üzlet vagyunk, hanem egy ruhakészítő műhely, aki évente 6-7 alkalommal nagyobb rendezvényekre is kitelepül).

-- aka p3d3str1an

(#44588) Oliverda válasza hedgehog (#44585) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi, ez legalább már informatív! :K

pictigjis:

"belföldön azért elég ritka, hogy pont egy amerikai hitelkártyát fog ki egy kereskedő"

BP belvárosában annyira nem lehet rikta, és talán még a Balatonnál sem, máshol viszont elég kicsit lehet rá az esély.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44589) pictigjis válasza hedgehog (#44587) üzenetére


pictigjis
senior tag

vilagos, ez alapjan tenyleg a mypos a jobb deal

(#44590) pubi663


pubi663
friss újonc

Sziasztok!
Most regisztráltam a revolutra és azt szeretném megkérdezni hogy van-e utalási limit akár valuta vagy forint utalásakor???
Elöreis köszönöm

(#44591) fil válasza pubi663 (#44590) üzenetére


fil
őstag

Nincs. Viszont arra készülj fel, hogy mikor először utalsz egy számlára és ez nagyobb összeg, akkor ezt kockázatosnak minősíti és külön megerősítést kér(het). Nálam ez minden új számlaszámnál előjött, saját számláimnál is. De azután mindig rendben átment.

(#44592) California1 válasza zsola400 (#44584) üzenetére


California1
őstag

Köszönöm a válaszokat srácok !
Ez ami a cikkben van, ez bekavarhat?
https://biztosdontes.hu/dcc

(#44593) Friczy válasza California1 (#44592) üzenetére


Friczy
senior tag

Erre figyelni kell valóban, de ha nem fogadod el a felkínált váltást, akkor nem lesz belőle problémád.

(#44594) ArthurShelby válasza California1 (#44592) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez alapján akkor az ingyenes 150ezer ft kp felvételt fel tudom venni eur-huf automatából?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#44595) kw3v865 válasza ArthurShelby (#44594) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nem.

(#44596) tPedro_ válasza kozeposztaly (#42162) üzenetére


tPedro_
őstag

Én is kaptam ajándékba 1% cashback opciót 1 hónapra.
Szintén chattel beszélve ajánlották fel. Azt mondták, hogy "no strings attached", így belementem. Ma már pénzt is kaptam vissza. :C

(#44597) Sátán44 válasza tPedro_ (#44596) üzenetére


Sátán44
addikt

Szintén kaptam, chattel beszélve ajánlották fel. Először nem értettem mi ez, de így már nekem is beugrott.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#44598) 66zio válasza Sátán44 (#44597) üzenetére


66zio
aktív tag

És mit kell velük beszélgetni? :DD

(#44599) Gardaai válasza 66zio (#44598) üzenetére


Gardaai
senior tag

Hogy vannak, kicsit az időjárásról is. ;]

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#44600) tPedro_ válasza 66zio (#44598) üzenetére


tPedro_
őstag

Nekem pl az nem volt tiszta, (leírom, hátha másnak is hasznos infó) hogy miért nem tudom a havi egy stock vásárlást megejteni, mikor abban a hónapban még nem vettem.

Válasz: a havi 1 ingyenenes lehetőség nem naptári hónapra szól, hanem onnan számolják a hónapokat, amikor létrehoztam a tarding accountomat. Megmondta a konkrét dátumot is.

Megköszöntem és már jött is az ajánlat, mert hogy "awesome customer" vagyok. :D

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.