Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) vacs válasza kolbasz32 (#44949) üzenetére


vacs
veterán

Ingyen hívható (wifin/mobilneten) a K&H bank a saját Mobilbank appból! :K

(^)(>.<)(^)

(#44952) kolbasz32 válasza Boond (#44950) üzenetére


kolbasz32
friss újonc

Igen van hozzá kártyám, nem forintosról töltöttem fel. Revolutról a K&H felé jól működött az utalás költségek nélkül, csak visszafele nem.

(#44953) Boond válasza kolbasz32 (#44952) üzenetére


Boond
addikt

Értem. Akkor Revolut vagy KH oldalon van vmi gubanc. Revolut oldalán a számlakivonatnál megtudod nézni a költségeket mire mit vont. Pictigjis kommentje is egy lehetőség.

(#44954) korfa válasza Andralin (#44937) üzenetére


korfa
aktív tag

én erre a skrill-t használom

(#44955) kolbasz32 válasza pictigjis (#44946) üzenetére


kolbasz32
friss újonc

Esetleg tudod ezt felugró ablakot, hogyan lehet előhozni? Van erre valahol egy elmentett beállítás?

(#44956) pictigjis válasza kolbasz32 (#44955) üzenetére


pictigjis
senior tag

(#44957) sambenez


sambenez
addikt

Most kaptam:

"Tisztelt Ügyfelünk,
Ezúton értesítjük, hogy csomagja jelenleg vámkezelés alatt áll, és a vám- és illetékfizetés hiányában nem szállítható ki. Kérjük, hogy a csomag kiszállításához fizessen be vám- és illetékfizetést a megadott összegben.

Csomagszám: HU17241028960
Fizetendő összeg: 524,67 HUF

Kérjük, adja meg a szállítási címet, amelyre a csomagot szállítani kívánja:
Most fizetek (link)"

Ha most erre ráklikkelek és megadok minden adatom, majd ellopják a pénzem én is írathatok egy cikket a tolvaj banda Rervolutról? ;]

(#44958) pictigjis válasza sambenez (#44957) üzenetére


pictigjis
senior tag

az a baj, hogy fogalmad sincs, mikor kell csendben maradni. segitek: most kellett volna, igazi felesleges szemet ez a hozzaszolasod

vagy most nevetni kellett volna? hahahaha!

(#44959) sambenez válasza pictigjis (#44958) üzenetére


sambenez
addikt

Az a szerencse, itt vagy nekünk te aki mindent IS tudsz.

(#44960) pictigjis válasza sambenez (#44959) üzenetére


pictigjis
senior tag

hát, azért ne túlozzunk. nekem épp elég, hogy azt valóban tudom, mikor nincs szükség szekunder szégyenbe hajló, erőltetett jópofáskodásra

(#44961) Aryes


Aryes
nagyúr

Szóljak az óvónéninek, vagy abbahagyjátok végre? :U

(#44962) p.t.r


p.t.r
aktív tag

Pedig a cikkben pont erről volt szó, hogy a sokatpróbált IT szakember ilyen emailre kattintott, majd ügyesen kitöltött mindent, ahogy kérték és fizetett. Utólag persze nem érti, hogy mi történt. Szvsz kamu történetek ezek.

(#44963) JóGéza válasza p.t.r (#44962) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Feljelentésről sem nagyon van szó. A rendőrségnek valószínűleg kiadnák azokat az adatokat, amiket a felhasználóknak ki sem adhatnak.

(#44964) Krethx válasza p.t.r (#44962) üzenetére


Krethx
aktív tag

Hiába IT szakember ő is hibázhat mint mindenki. Éppen ezért ha kell 5* nézze meg hogy hova ad meg az ember adatokat. Ha ilyet kapok átnézem. (Link stb.) Vagy egyből törlöm. Pl. amit sambenez írt (#44957) hasonlót én is kaptam a Magyar Postától. Fizetési link is volt benne. (Vámot fizettem.) De akkor tudtam is hogy jön egy csomagom.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#44965) merqree válasza kolbasz32 (#44949) üzenetére


merqree
őstag

Mégegyszer kérdezem: nem a bankkártyás feltöltés díja a különbözet?

(#44966) pictigjis válasza merqree (#44965) üzenetére


pictigjis
senior tag

de a feltoltesnek nincs dija

(#44967) Krethx válasza Krethx (#44964) üzenetére


Krethx
aktív tag

Még egy példával kiegészítem. Még a Telenor idejében megszüntettem az egyik előfizetéses számomat. Ezer valamennyit online kelet még fizetnem. (Tudtam is róla.) Mivel a szám már nem élt ezért kaptam egy Email-t fizetési linkel együtt.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#44968) p.t.r válasza Krethx (#44964) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Fizetési link is volt benne

Ráhúzom az egeret, ha dzsunka link, már nincs is mit tovább agyalni rajta.
Lassan már napi szinten jönnek ezek - email, sms mikor melyik. A jófogásos hirdetésemre, egyből jöttek a kamuvásárlók, mint a legyek, hogy küldik a futárt, csak töltsem ki a kártyaadataimat.

(#44969) Boond válasza sambenez (#44957) üzenetére


Boond
addikt

Ha rendelt valaki csomagot, akkor miért kell a kiszállási cím? :DDD
Nálam egyszerű nem szoktam ilyeneket rendelni.
Postásnál ami jött meg ott volt a csomagszám, felkerestem a posta oldalát és nincs iylen csomag. (egyébként sem vártam).
De már én is kaptam ilyent, meg postát, sőt takarék bankost is. Meg számlafizetés és egyéb kísérletek, szerencsére az amúgy sem fő email, emiatt sem kell vele foglalkozni.

JóGéza, lehet Robin hood módjára akarják megoldani egyedül, saját kezükbe véve. :D

(#44970) Krethx válasza p.t.r (#44968) üzenetére


Krethx
aktív tag

Én sem agyalok rajta. De ha kell nézze át többször. Vannak nagyon hasonló linkek amiket be lehet nézni. Nem jut eszembe. mi volt. pl. yetttel.hu. Hiába látod hogy most 3 t van a kettő helyett. Az oldalt meg egy az egyben le lehet másolni. A másik dolog amikór így fizettem mindig tudtam róla hogy valahogy be kell fizetni. Máskülönben egyből törlöm.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#44971) nfsu17 válasza p.t.r (#44968) üzenetére


nfsu17
veterán

Mobilon hogy 'húzod rá az egeret'?
Komolyan kérden, mert én nem tudom.
Van egy verzióm, link másolása, új ablakba beillesztése és ott az enter előtt meglesem a link szövegét

Aryes
Köszi.
Valóban fent írja, bár álló módban a hosszabb link fele hiányzik. Fekvő módban már vállalható

[ Szerkesztve ]

(#44972) Aryes válasza nfsu17 (#44971) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ráteszed az ujjad a linkre és addig tartod, amíg felugrik egy kis ablak, abban el tudod olvasni.

(#44973) merqree válasza pictigjis (#44966) üzenetére


merqree
őstag

Másik fintechnél, ha bankkártyával töltöd fel az egyenlegedet, akkor annak van díja.
Ezért kérdeztem, mert Revolutnál nekem metal csomagom van, nem tudom alapcsomagnál mi a helyzet.

(#44974) Boond válasza merqree (#44973) üzenetére


Boond
addikt

Az a másik fintech a wise. Revolutnál ha nem lenne ingyenes a kártyás feltöltés mindenkinek nagyon megcsappanna a használat, magyar bankszámla hiányában, nemzetközi utalás lehetőségével. Metálosok is hamar lemondanák.

(#44975) Veron válasza SzGee (#44889) üzenetére


Veron
őstag

mit kellett volna tenniük?
ha jól értem, csak Bonny klikkelt a postás linkre, a többiek nem. de a linkre klikkelés után még az SMS kód is kellett a csalóknak, azt meg biztosan nem adta meg.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#44976) Boond válasza Veron (#44975) üzenetére


Boond
addikt

kitudja mi volt a weboldal kódjában. Az is gyanús, hogy csak almásoknak van ilyen gondja. Vagy ők a cél csoport, vagy a Google jobb.

(#44977) Noxy válasza Boond (#44976) üzenetére


Noxy
veterán

Olvass már utána, mielőtt hülyeségeket írsz.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#44978) Veron válasza Boond (#44976) üzenetére


Veron
őstag

gondolom a weboldal csak arra kellett, hogy a kártyaadatokat ellopják. tiszta sor, szimpla adathalász trükk. ettől még nem tudják párosítani a kátyát újabb Apple wallettel.
ezért kérdezem, hogy mit kellett volna másképp csinálniuk.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#44979) kmarci25 válasza Veron (#44978) üzenetére


kmarci25
veterán

Mintha valami olyasmi lett volna, hogy iTunes-ban adtak jogot az SMS-ek desktop-os megtekintésére. Azaz a csalók hozzáfértek a telefonra érkezett SMS-ekhez is. És ez kb magyarázatot ad arra is, hogy miért nem érintett az android. Régebben olvastam erről, úgyhogy lehet rosszul emlékszem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#44980) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Van valahol a revolut használati feltételei között egy (naprakész) lista arról, hogy egyes országokban mely bankok automatáiból lehet felármentesen helyi készpénzt felvenni?

Lengyelországba készülünk, van is zlotyi zseb a kártyán, de sehol sem találok információt arról, hogy kint melyik automtából lehet felármentesen kp-t felvenni a kártyáról.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#44981) Boond válasza Veron (#44978) üzenetére


Boond
addikt

Korábbi cikkekben egy programról írtak "Rat", ami valahogy eljutott az illetékes gépére és megfelelő körülmények között aktiválódhatott. Olyan üzletekről is volt szó a cikksorozat korábbi részeiben akik összejátszottak ezekkel a csalókkal és elosztották a bevételt.

Egy a lényeg, valamilyen módon betudták tenni a kártyát és eddig csak az almás cég eseteiről tudunk. Erre az összefüggésre a 3 IT és pénzügyi zseni miért nem jött rá? Közülük csak 1 vette fel a kapcsolatot az almával a másik kettő csak a revoluttal levelezgetett.

Egyébként olvasni Wise csalásról is ennek oka, hogy ezekre könnyebb írni egy programot, mint mondjuk egy kisebb helyi bankra. Ugyan ez a helyzet az almával is, az is globális, ha van egy jó megoldásod, bárhol müködik a világon. Minimális befektetéssel maximális haszon. Svindlereknek pedig ez kell.

Noxy összes ilyen cikket elolvastam, meg más forrásból is. Ne mond nekem, hogy nem lehet megcsinálni hasonlót (cikkek erre nem térnek ki), kriptot is bányásztattak emberekkel, egy weblap megnyitásával.

Donki Hóte, nincs ilyen lista a revolutnak,. Fb-n megtudod kérdezni a Revolutos csoportokban, ott írják felhasználók a tapasztalataikat. Meg más fórumokon, weboldalakon.

[ Szerkesztve ]

(#44982) TrollBalint válasza Donki Hóte (#44980) üzenetére


TrollBalint
addikt

szerintem nem is lesz ilyen lista, mert egy bank önkényesen megváltoztathatja, hogy számol-e fel idegen bankkártyákért díjat, vagy sem, és nem fogja értesíteni az összes többi bankot / pénzintézetet.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#44983) commanDOS


commanDOS
senior tag

Sziasztok!

Valakivel történt már olyan, hogy nem engedte a rendszer regisztrálni, mert már van revolut számlája? Párom Anyukája kérte, hogy csináljunk neki egy accountot, küldtem neki meghívót, én csináltam a regisztrációt a telefonján és a személyes adatok megadása után (személyi ig. selfie, stb) azt az üzeneteet dobta vissza, hogy már van revolut számlája, ami lehetetlen...
A fizikai kártya rendelést törölte a rendszer. Megpróbáltam ismét, az azonosítással együtt, azt is törölte. Pénz hozzádása szintén nem működik. Most van két elindított, de befagyasztott kártyarendelés és egy nem működő számla. Chatrobot nem tud semmit, csak a Gyik-ből másol be részleteket. Köszönöm, ha valaki tud valami tippet adni a megoldásra. :)

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#44984) kmarci25 válasza commanDOS (#44983) üzenetére


kmarci25
veterán

Live agent?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#44985) Unicycle


Unicycle
újonc

Sziasztok,
egy elég fura kérdésem lenne. Van lehetőség arra, hogy ajándékba vegyek valakinek részvényt? Egy ismerősnek vennék 1db. Coca cola részvényt :)
Revolutban átadhatom neki? Csinált már valaki hasonlót?
Vagy bármi egyéb megoldás? Nem tudom, adóvonzata van-e…

(#44986) commanDOS válasza kmarci25 (#44984) üzenetére


commanDOS
senior tag

Pár óra után válaszolt ember is. Megoldódott.
Kérem az Admint, hogy törölje az előző hsz.-met. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#44987) tivoli005 válasza commanDOS (#44986) üzenetére


tivoli005
újonc

Megkérdezhetem, mi volt a megoldás? Ugyanígy járt egy idős rokon a családban, szintén meghívó után, ugyaneddig a pontig jutott, amikor kapott egy emailt, hogy már van számlája a Revolutnál, nem nyithat újat. Egy-két hete történt, sajnos nem járt utána, de azóta is nagyon bántja a dolog, megnyugtató lenne tudni, hogy mi történhetett. tivoli005 kukac gmail-es címre is oké, ha röviden megírod, nagyon köszönöm előre is! (Csak olvasni szoktam a fórumot, de most regisztráltam, hogy megkérdezhessem.)

(#44988) UberMutant válasza Unicycle (#44985) üzenetére


UberMutant
őstag

https://www.giveashare.com/stock-gifts/buy-coca-cola-stock-one-share

(#44989) sirarcheer válasza Donki Hóte (#44980) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Én rákeresek angolul az országra és a készpénzfelvételre.
Általában kidob egy revolut fórumot és ott elég pontosan leírják mi a helyzet.
(Németország Sparkasse ingyenes a határig ez így is volt)
Lengyelországban azt írják csak az Euronet ATM-ket kell kerülni és Visa kártyával pénzt felvenni, mert ha MasterCard kártyával veszel fel pénzt akkor felszámol díjat.
Pár példa ahol ingyenes felvételt írtak:
"You can try too Millenium Bank or Bank Pekao, for example, for free. Santander too, as you have said."
Én MasterCarddal vettem fel pénzt Németországban és nem számolt fel külön díjat.

[ Szerkesztve ]

PSN: sirarcheer

(#44990) Unicycle válasza UberMutant (#44988) üzenetére


Unicycle
újonc

Köszi!

(#44991) Donki Hóte válasza sirarcheer (#44989) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszönöm :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#44992) viktorhu válasza mokus1 (#44934) üzenetére


viktorhu
veterán

Minden banki utalásra kiírja első alkalommal, hogy biztosan akarod-e. Sőt legutóbb már revolutra pénzküldés másik személynek (aki nincs a kontaktlistámon, de ott állt előttem) is "gyanús" volt.

(#44993) Trianta


Trianta
tag

Sziasztok!

Revolut Standard számlám és VISA bankkártyám van.
A Booking.com-on foglalt szállásokat szeretném majd a Revolut-ról kifizetni.
Az OTP-s bankszámlámról a Booking-on kiírt HUF (változó, árfolyam függő) vagy EUR (fix) összeget küldjem (kártyás tranzakció) a Revolut-ra? Egyáltalán érdemes ezt így?

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#44995) Trianta válasza Mr.Talbot (#44994) üzenetére


Trianta
tag

Ha forintot teszek át, akkor az ugye nem jó, mert közben változik az árfolyam, ha euro-t, akkor meg az otp-s átváltás miatt nincs sok értelme. Vagy rosszul gondolom?

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#44996) kmarci25 válasza Trianta (#44995) üzenetére


kmarci25
veterán

Nyilván ne "fillérre" számold ki. Ha külföldre mész, akkor amúgy is a Revolut kártyát a legkényelmesebb használni helyi kártyás vásárlások esetén.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#44997) UberMutant válasza Trianta (#44995) üzenetére


UberMutant
őstag

kicsit több forintot teszel át és gyorsan átváltod. (ne hétvégén csináld)
a maradék forintot meg elajándékozod egy jótékonysági intézménynek, ha zavar, hogy ott maradt.

(#44998) Major Lion


Major Lion
senior tag

A kartya hozzadas SMS temakorhoz:
hozzaadtam az Apple Pay-hez a kartyamat es kaptam egy SMS-t a Revoluttol arrol hogy eppen ez tortenik, meg egy kisebb tajekoztato hogy ha nem en vagyok blabla

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#44999) pictigjis válasza Major Lion (#44998) üzenetére


pictigjis
senior tag

es mi az uj info? mert eleg reszletesen ki lett vesezve a tema par nappal ezelott... masodikat viszont te sem kaptal, hogy megtortent a hozzaadas

szivesen leirom meg egyszer: nagyon jo, hogy sokkal figyelemfelkeltobb lett a szoveg, de a masodik uzenet lesporolasa erthetetlen

(#45000) Major Lion válasza pictigjis (#44999) üzenetére


Major Lion
senior tag

Lehet nincs uj info, talan nem olvastam el mindent ami az elmult napokban a temaban volt, ne szivd fel magad.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.