Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44151) Aryes válasza Sátán44 (#44147) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az Unicredit automata úgy emlékszem figyelmeztet, hogy vagy én veszem el a pénzt/kártyát, vagy ő, de én nem konkrétan emiatt sietek, hanem mert egyrészt utálom, hogy csipog, amíg nem húzom ki, másrészt mert esetleg valaki más odakap és kihúzza helyettem.

(#44152) viktorhu válasza Sátán44 (#44143) üzenetére


viktorhu
veterán

Ennek évtizedek óta standard folyamata van, nem kell aggódnod a pénz miatt. Én még a kilencvenes években jártam így, és már akkor is automatikusan visszakerült a pénz a kártyára.

Valószínűleg a zárolás nem fog véglegesedni, vagyis le se kerül a számládról az összeg a végén.

(#44153) viktorhu válasza sambenez (#44150) üzenetére


viktorhu
veterán

Az OTP nem fog tudni közvetlenül segíteni vagy információt kiadni, ők a Revoluttal állnak kapcsolatban ebben a tranzakcióban.

(#44154) Gallmix válasza Aryes (#44144) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Itt egy sorstárs ő elfelejtette a pénzt, egyszerűen - spoiler telefonálás miatt később ment vissza, de addigra már nem volt lové - behúzta az atm.

De akkor most kiderült, hogy tényleg elég egy 30 másodperc maximum. Ha Atm-nél vagy, először vedd el a kártyát, aztán a lóvét, a papírral ráérsz, másik kettőt viszont elég hamar elnyelheti az atm.

Az ügyintézést majd írd le, biztos hasznos tapasztalat lesz. A Chat-nél "live agent" beírásával kapsz ügyintézőt.

[ Szerkesztve ]

(#44155) Gallmix válasza Krethx (#44148) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Amikor ellenőrzik az atm-ben található összeget, kiderül, hogy több van benne, mint kellene. Volt ismerősnek jegykiadó automatával gondja, ahol elnyelte a pénzt. Felhívta az automatán látható számot és azt mondták, hogy amikor ürítik megnézik akkor visszakapja majd ha tényleg több összeg van benne. 30 nap volt.

Az automatán is van telefonszám, ha ellenőrzik visszanézik a dolgokat akkor kiderül. De a Revonál is ki kellene derülnie, mert az atm tulajdonosa nem kéri az összeget, ha nem lett felvéve - elvileg.

#44134 mzso
"SMS-t magyarázat nélkül amit sehol nem kellett használnom. Azóta sem tudom minek jött."
Egyes telefonok, maguktól kitöltik az sms kóddal a megfelelőt mezőt, lehet ezért rejtély számodra egy pillanat müve :) :P ;)

[ Szerkesztve ]

(#44156) géeles válasza Sátán44 (#44143) üzenetére


géeles
aktív tag

Hibás autamata miatt jártam nagyon régen hasonlóan. Szerinte kiadta, de nem. OTP fiók előterében lévő automata volt, szóltam; jegyzőkönyv meg minden. 30 nap kellett a pénz visszakönyvelésére.
Izgi volt.
:F

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#44157) Zsocy155 válasza Aryes (#44151) üzenetére


Zsocy155
őstag

Így van.
Az egyetlen jó tulajdonsága az Unicreditnek. 🙂

(#44158) kis.zsolt válasza Aryes (#44144) üzenetére


kis.zsolt
tag

+1
Ez kemény!

Hogy én is sztorizzak:
Miskolcra tették azt a bankautomatát, ami a Móri mészárlásnál még az ottani banknál volt.
Egyik este Miskolcon buliztunk, és elfogyott a lóvém. Odamentem ehhez az automatához, és kértem egy huszast. Kiadta, de beragadt. Az ottani svédek trükköltek a nyílással.
Átmentem egy másik, de saját bankos automatához, ami 2 km-re volt, és ott megnéztem az egyenleget (mert akkor még csak saját automatán lehetett egyenleget csekkolni) és le volt véve a huszas. Addig persze a 2 ajtós szekrény haverom ott strázsált a hibás automatánál.
Felhívom a telefonszámot ami az automatán volt, és a hölgy aszongya: ön Móron van?
Dehogy, Miskolcon!
És ez biztos?
Igen, az, de nézze meg, hogy egyszerre hol lehetek 2 helyen (mert a saját automatából is felvettem a 20-ast).
Na, 30 nap után én is visszakaptam a pénzt.
Hogy átírták a sziínház melletti ATM-ben a Móri helyszínt, nem tudom, de elég kellemetlen volt a szitu, főleg, ha tudod a mögöttes tragédiát.

[ Szerkesztve ]

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#44159) Krethx válasza Gallmix (#44155) üzenetére


Krethx
aktív tag

Egyik ismerősöm járt hasonlóan. A pénz nem jött ki egyáltalán és később könyvelve lett. Blokkot is kérték plusz visszanézték a kamera felvételeit is. Hosszadalmas volt mire hozzá jutott.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#44160) arkades


arkades
aktív tag

Sziasztok.
Tegnap du. vásároltam a Lidlben. Telefonnal fizettem volna a Revo kártyával, de a pénztáros azt mondta, hogy kommunikációs probléma lehet a terminálnál, mert elutasítja a fizetést. Átállítottam a Takarék bankos kártyára a fizetést, amit aztán el is fogadott. Miután hazaértem, láttam, hogy a Revo kártyáról is levonódott az összeg. Ilyenkor az üzletbe menjek vissza és ott mutassam meg, hogy mindkét fizetés könyvelődött, vagy valamelyik bank ügyfél szolgálatának írjak?

Каждый дрочит как он хочет.

(#44161) Gardaai válasza arkades (#44160) üzenetére


Gardaai
senior tag

Írnék a Revolut ügyfélszolgálatnak ha nagyobb érték vagy hogy ne felejtsem el, de valószínűleg automatikusan storno lesz a vége. Írja is az app-ban, hogy ha a kereskedő nem igényli az összeget, akkor visszatérítik az összeget.

[ Szerkesztve ]

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#44162) Gallmix válasza arkades (#44160) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Revolutnak tudod jelezni... majdnem én is így jártam fizettem neten, de hibára futott (ilyent sem láttam még otp simple), majd újra... de akkor is weboldalra visszatérve nézem, mégis végig ment a folyamat... De mivel egyszer használatos kártya volt nem nem is tudta volna 2x :)

Többszörös terhelést Curve-nél olvastam rengeteget, ott írni kellett nekik.

(#44163) arkades válasza Gallmix (#44162) üzenetére


arkades
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek.

Каждый дрочит как он хочет.

(#44164) Somatom


Somatom
veterán

Már a Sepa sem a régi. Tudja vki, hogy milyen messze van a Revolut a Wise -tól? Több, mint egy órája van az utalásom "útban a címzett bankja felé".

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#44165) akom válasza Somatom (#44164) üzenetére


akom
senior tag

Valami van, mert én is délelőtt utaltam SEPA-n keresztül és még nem ért oda a másik félhez...

(#44166) Oliverda válasza akom (#44165) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44167) Gallmix válasza Somatom (#44164) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Nálam az minimum 1 nap szokott lenni... Sepa instanttal még sosem volt, de nem wise kapcsán. oda még nem probáltam.

(#44168) Sátán44 válasza sambenez (#44150) üzenetére


Sátán44
addikt

Megtörtént a lekönyvelés, de az eurot nem írták jóvá. Most indítottam a Revoluton keresztül visszaterheléses felülvizsgálatot. Azt írják, hogy Július 31 a várható eredmény :( Az OTP üfsz-nek hiába mondtam, hogy nézzék vissza a kamerafelvételt, rajtam kívül senki nem volt a helységben és ráadásul kártyával, pin kóddal vettem fel a pénzt. Sajnos ez nem ilyen egyszerű, mert nem tudnak beazonosítani, nem az otp ügyfele vagyok. Még egyszer elismételtem ugyanezt, de csak a Revoluton keresztül juthatok hozzá a pénzemhez. Igen külön kazettába rakja az összeget, de nem tekinti meghiúsult tranzakciónak. Az OTP várja hogy a Revolut megkeresse, maguktól nem adják vissza a pénzt. Nálam ez kimeríti a legális lopás fogalmát. Nos tanultam belőle.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#44169) JóGéza válasza Sátán44 (#44168) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Néhány éve Otp Atm-ből vettem fel eurót. Amikor a Curve kártyával (mögötte Revolut) próbáltam, az Atm nem adta ki a pénzt, de a Revolut teljesültnek vette ( a Curve elutasította). Megvártam, amíg lekönyvelte, de a státusza nem változott. Ekkor írtam a Revolut ügyfélszolgálatnak, és rögtön jóváírták.

(#44170) atillaahun


atillaahun
veterán

Gondolom az ATM-ből felvett eurót, ami már nem kell, azt nem tudom valahol visszatuszkolni az automatába. :U

(#44171) viktorhu válasza atillaahun (#44170) üzenetére


viktorhu
veterán

Nincs kp befizetési lehetőség.

(#44172) junkhead


junkhead
aktív tag

Sziasztok,
Revolut kártyámat androidos telon Wallet/Google Pay alatt használom.
Legutóbb áprilisban egy hétig használtam külföldön Revolut joint kártyámat, hazatértem után befagyasztottam a kártyát, a fizikai kártyával együtt.
Biztonsági okból csak a helyalapú biztonságot engedélyeztem, a többit pl. érintéses fizetést nem.

Ma ránéztem a kártyámra a Walletban/Google Payben és meglepődve látom a a fizikai és a joint kártyám is fel van függesztve, azt írja nem használható érintéses fizetéshez, vegyem fel a kapcsolatot a kártya kibocsátóval.
Nem értem mi történt és mit jelent ez?

Mindkét kártya érvényes 2027-ig, illetve 2028-ig, a számlán van pénz, a széfben több száz eurót parkoltatok?
Mi a fene ez?

Közben Wallet azt írja a Curve kártyámmal minden rendben?

Mit csináljak?
Köszönöm :C

[ Szerkesztve ]

(#44173) Boond válasza atillaahun (#44170) üzenetére


Boond
addikt

Pénzváltó. Vagy egy ismerőssel cserélsz :)

[ Szerkesztve ]

(#44174) junkhead válasza junkhead (#44172) üzenetére


junkhead
aktív tag

közben töröltem walletből mind2 kártáyát, újra felvettem így már engedi..
ezek szerint befagyasztás után mindig törölni kell walletből és újból felvenni?

(#44175) tlac


tlac
nagyúr

ha meghívok egy ismerőst, de neki kizárólag készpénze van (semmilyen bankkártya vagy bankszámla), akkor milyen módon lehetne feltölteni a számlát, hogy a bónuszt megkapjam érte?
az jó lehet, hogy pl. csinálok egy virtuális kártyát és arról töltenénk fel?

(#44176) SzGee válasza Sátán44 (#44168) üzenetére


SzGee
aktív tag

Chargeback eljárás kártyatársasági kivizsgálási határideje mastercard-nál 45 nap, visa-nál 30 nap, ennyi ideje van az OTP-nek ellentmondani, ezért sikeres eljárásnál ezt az időt ki kell várni
Normális bank ilyenkor előre jóváírja a kérdéses tranzakciót azzal a fenntartással, hogyha az ATM üzemeltető elutasítja a visszaigénylést, akkor visszaterhelnek
nem tudom a revolut-nál ez hogyan működik
Az OTP sajnos így működik, minden tranzakciót beterhelnek és menj a bankodhoz reklamálni, van olyan magyar bank, ahol nem ez az eljárás
Semmilyen lopás nincs benne, maga a CB eljárás egyébként úgy működik, hogy már az indíítás napján visszakerül a pénz a bankodhoz az ATM üzemeltetőtől, aztán hogy a bankod mikor adja vissza neked az más kérdés, ha megvárja az eljárás végét, akkor soká

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#44177) Atish19


Atish19
őstag

Fizetett mostanában valaki egyszer használatos virtuális kártyával aliexpressen? Nem hajlandó elfogadni az egyszer használatosat pedig már többször fizettem itt vele.

(#44178) spider23 válasza Atish19 (#44177) üzenetére


spider23
aktív tag

Tegnap használtam alin simán ment.

(#44179) Atish19 válasza spider23 (#44178) üzenetére


Atish19
őstag

Nekem erre hivatkozva elutasítja a tranzakciót. Pedig szó sincs ismétlődő fizetésről.

(#44180) Atish19 válasza Atish19 (#44179) üzenetére


Atish19
őstag

Megpróbáltam számítógépen fizetni és gond nélkül sikerült. Ha az androidos alkalmazásban szeretnék fizetni továbbra is elutasítja az egyszerhasználatos kártyákat. Érdekes.

(#44181) Aryes


Aryes
nagyúr

Az AliExpress-en teljesen felesleges egyszer használatos kártyát használni, mivel megbízható kereskedő. Inkább használjatok virtuális kártyát, valamilyen limittel, vagy akár lehet fagyasztani két vásárlás közt.

(#44182) tomazin válasza Atish19 (#44179) üzenetére


tomazin
veterán

Miert ft? Alirol usdben szokas vasarolni.
Vagy ujabban ennyire jol valt?

(#44183) nfsu17 válasza tomazin (#44182) üzenetére


nfsu17
veterán

Vagy szimplán még nem tudja ezt? Nem jött még rá?

(#44184) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!

A hétvégére Olaszországba utazom.
Ahhoz, hogy ott majd tudjak fizetni a Revolut-os Wallet-kártyámmal, át kell tennem a forint Revolut számlámról az eurós Revolut számlámra pénzt, vagy tudok fizetni a forint alapú Revolut számlámról is, mert a Revolut automatikusan kezeli? Ha ez így van, van ennek bármiféle hátránya?
Köszönöm szépen, előre is!
Üdv,
Teo

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#44185) Gabás válasza teo77 (#44184) üzenetére


Gabás
addikt

Összefoglaló/kereső

(#44186) fil válasza teo77 (#44184) üzenetére


fil
őstag

Tudsz fizetni arról is a Revolut vált. DE! A Revolut hétvégén felárral vált. Tehát ,ha hétvégén is akarsz vele fizetni ,akkor célszerű előtte átváltani annyit ami kb. kell majd.

(#44187) atillaahun válasza Atish19 (#44179) üzenetére


atillaahun
veterán

Tegnap nekem is ugyanezt kidobta mikor Wolt-ról próbáltam kaját rendelni asztali gépen böngészőben, hogy egyszer használatossal nem lehet ismétlődő fizetést végezni. Pedig ugye szó sincs semmilyen ismétlésről.
Ez korábban mintha már működött volna. Lehet basztak vele valamit legutóbb az egyszer használatos kártyák módosításánál. :\

(#44188) sajtos365 válasza Atish19 (#44179) üzenetére


sajtos365
tag

Tegnap simán fizettem virtuális kártyával, de nekem el van mentve náluk a kártyám.

(#44189) TrollBalint válasza Atish19 (#44179) üzenetére


TrollBalint
addikt

Május 21-én ment az egyszerhasználatos. Én mindig azzal fizetek Alin (mondjuk nem sokszor fizetek ott)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#44190) Noxy válasza atillaahun (#44187) üzenetére


Noxy
veterán

Most őszintén, a Wolt mennyire ismeretlen, és mennyire új számodra, hogy ezt a kártyát használod hozzá, lehet hogy havonta többször is. :U [kép]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#44191) Oliverda válasza atillaahun (#44187) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha ennyire paranoiás vagy, használhatsz Google/Apple Pay-t is a woltos fizetésekhez. Lényegesen egyszerűbb, mint minden alkalommal beírogatni a kártyaszámot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44192) Gallmix válasza Oliverda (#44191) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Az ilyen csalási cikkek után? ;]
Ha tényleg az lenne (paranoiás), jó ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#44193) Oliverda válasza Gallmix (#44192) üzenetére


Oliverda
félisten

Ne told fullba a kretént plz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44194) Gallmix válasza Oliverda (#44193) üzenetére


Gallmix
aktív tag

hol hagytad a humorod?

(#44195) Gardaai válasza junkhead (#44174) üzenetére


Gardaai
senior tag

Igen. Vagyis nem. Én is észrevettem, hogy mivel én is befagyasztva tartom a kártyáimat, amikor feloldom, majd Apple/Google Pay-el fizetnék, akkor azt írja nem használható kártya. Egy adott nap valószínűleg pár óránként megnézi a kártyát, hogy aktív-e és ha nem, akkor ezt bejegyzi magának. Biztonsági dolog lehet.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#44196) Gardaai válasza sajtos365 (#44188) üzenetére


Gardaai
senior tag

Nem virtuális kártyáról volt szó, hanem egyszer használatosról. Lényegében az is az, de funkciójában más.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#44197) Friczy válasza junkhead (#44174) üzenetére


Friczy
senior tag

Annak idején én is hasonlót tapasztaltam, a felfüggesztett kártyánál mindig szólt a Wallet, hogy gond van vele, vagy akár ki is esett, és újra fel kellett venni. Azóta a fizikai kártyát nem teszem be a Walletbe, viszont szükség esetén felfüggesztem az alkalmazásban, a virtuálisat meg felveszem, és azt nem függesztem fel.

(#44198) atillaahun válasza Noxy (#44190) üzenetére


atillaahun
veterán

Én senkiben sem bízok. :D
De ugye nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy miért nem megy több helyen sem az egyszer használatos kártya.
Bár most másik kajarendelős oldalon meg pont műküdött. Fasse érti ezt.

(#44199) Atish19 válasza atillaahun (#44198) üzenetére


Atish19
őstag

+1 Én is bizalmatlan vagyok, mert nagy nevű cégekről is derült már ki, hogy bizalmas adatokat kódolatlanul txt-ben tároltak. Aztán egy hacker támadás során ennek meg is lett az eredménye. Az egyszer használatos virtuális kártyát pont a magamfajta parásoknak találták ki (bár szerintem ma már ez inkább egészséges biztonságtudatosság, mintsem elmebaj főleg hosszú távon). Konkrétan pont emiatt használom a Revolutot. Csak annyi van rajt amennyire szükségem van meg egy kis apró vész esetére ami nem fáj ha elbukom.

(#44200) Gardaai válasza Atish19 (#44199) üzenetére


Gardaai
senior tag

Semmi köze pl. a Wolt-nak a te kártya adataidhoz.
Egy külsős fizetési rendszert használnak (általában), amin keresztül titkosítva fizetsz. Itt az egyetlen leak a Revolut és a beépített fizetési rendszer szolgáltatója lehet. Egyik sem túl valószínű. Inkább azt nézd meg mit használ az adott cég. Ha saját vagy valami őskori rendszert, akkor érdemes az egyszer használatos kártyát megadni.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.