Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) szabi__memo válasza hedgehog (#250) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem. Bemész és nyitsz. Pont ennyi.
Mivel ők csak fogadnak és utalnak. Semmi másra nincs szükség.
Max azt kell eldönteni melyik bank legyen

[ Szerkesztve ]

(#252) #74018560 válasza Fandango (#248) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ki bocsát ki még kártyákat? :F
Hát az összes payment service provider: PayPal, WebMoney, Skrill, Neteller és még sorolhatnám. Egyik se bank. Nem véletlen.

(#253) hedgehog válasza Bornie127 (#238) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én eddig mindenhol tudtam vele fizetni, ahol próbáltam. Kisbolt sima KH-s terminállal, Penny Market, mozipénztár, MÁV automata stb.
Az előfordult, hogy véletlenül lekorlátoztam magam a limittel, és nem fogadta el a terminál és csak utólag jöttem rá miért... de konkrét nemelfogadás csak a "befoglalós" benzinkutaknál volt (itthon azt nem próbáltam, csak külföldön), de akkor az app ki is írta, hogy bocsi de ezt nem támogatjuk.

-- aka p3d3str1an

(#254) Fandango válasza szabi__memo (#251) üzenetére


Fandango
veterán

Ha ennyire egyszerű lenne akkor már rég megoldották volna, nem gondolod? :U

(#255) szabi__memo válasza Fandango (#254) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem. Valószínűleg nem ezen múlik

[ Szerkesztve ]

(#256) Bornie127 válasza hedgehog (#253) üzenetére


Bornie127
senior tag

Köszönöm, egy tesco önkiszolgálónál rápróbálok.

(#257) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Szavazzunk, hogy a HUF legyen a következő bankkártyáról feltölthető pénznem: [link]

(#258) UHHH válasza _ATi_1 (#257) üzenetére


UHHH
senior tag

2016 óta megy a szavazás, de nagyon gyengén állunk! :(

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#259) ghostie válasza UHHH (#258) üzenetére


ghostie
tag

Annyira nem, mert az összes előttünk lévő devizában már működik a feltöltés, most mi következünk :)

(#260) vmarci21 válasza szabi__memo (#251) üzenetére


vmarci21
tag

Ami cikkeket olvastam ezzel kapcsolatban egyéni bankszámlákról van szó, tehát mint most az euró, vagy a GBP, tehát minden felhasználónak saját számlaszáma lesz.. Ha jól melékszem, talán német oldalon olvastam, hogy 7+1 pénznemben tervezik ezt bevezetni (7 európai ország pénzneme, pl. HUF, CZK..) a +1 az az USD, ha egyszer elindulnak az USA-ban is.. :) (ill. magyar oldalakon is mindig többesszámban volt, pl. Portfólió cikkben: "A magyar csapatunk azon fog elsősorban dolgozni, hogy magyar bankszámlákat is bemutathassunk" )

Bár az melített német cikket legalább 3 hete olvastam, és ők azt írták (amennyiben jól fordít a Google fordító, mert nem tudok németül :D ), hogy a CZK számlák már a jövő héten érkeznek... Úgy hogy ha az pontos információ volt, akkor a Revolut most 2+ hét késésben van ezzel... :)

Revolutnál rákérdezve ennyit írtak: "Hi there. Yes, we're working on non-EUR IBANs :) "

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#261) szabi__memo válasza vmarci21 (#260) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egyéni bankszámlákhoz szerintem nemzeti bankkal kell megállapodni, de hogy forint feltöltés legyen ahhoz elég egy céges bankszámla nekik amit már rég megtehettek volna. De ha két héten belül lesz bármelyik is én örülni fogok

(#262) kridli


kridli
tag

Én a múlt héten teszt jelleggel utaltattam forintot a revolutról magyar számlámra, és nem nemzetközi utalásként kaptam meg, hanem egy magyar (KH-s) számlaszámról jött. Úgyhogy ez azt jelenti, hogy már van a Revolutnak magyarországon forint számlája, innentől egy lépés lenne, hogy feltöltésre is lehessen használni.

(#263) szabi__memo válasza kridli (#262) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem tudom mire várnak

(#264) vmarci21 válasza kridli (#262) üzenetére


vmarci21
tag

Pont tegnap olvastam egy cseh weboldalon is Revolutos hírt, így most már 99.99%-os biztonsággal tudom mondani azt, amit az előbbi hozzászólásban írtam: nem 1 számlaszámot akarnak bevezetni, hanem minden felhasználónak, külön, egyedi számlaszámot.. Ahhoz meg nem elég az, hogy van egy KH-s számlájuk, nagy eséllyel valamelyik Magyarországon már jelen lévő bankkal próbálnak megegyezni a háttérben, hogy hadd osztogathassanak már ők is számlaszámokat.. :)

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#265) szabi__memo válasza vmarci21 (#264) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az nagy királyság de ettől függetlenül már rég lehetne egy feltöltésre szolgáló magyar számlaszámuk aztán amikor sikerül a másik az egy másik lépés. Ezért kár elcseszni heteket hónapokat sőt már éveket

(#266) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Helló!
Jól tudom, hogy 6€ egy fizikai kártya? Mennyi virtuális kártyám lehet mellette és az mennyibe kerül? Lehet-e ezeknek a virtuális kártyáknak megadni, hogy milyen pénznem tartozik hozzá?
Azért lenne érdekes, mert paypal-hoz rendelném és aszerint választanám a kártyát, hogy milyen pénznemben kell fizetni.

(#267) KTU válasza silver-pda (#266) üzenetére


KTU
addikt

Mindkét fajta kártyának, fizikai / virtuális, lehetnek "valutás zsebei" (amiből választhatsz, attól függően mit választasz feltöltésnél: USD, GBP, EUR, AUD, CAD, NZD, CHF, JPY, SEK, HKD, NOK, SGD, DKK, PLN),
a kétfajta kártya ugyanazon a számlákhoz kapcsolódnak.

Nem úgy mint pl. OTP-nél, ahol a virtuális kártyának külön számlája van.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#268) hedgehog


hedgehog
senior tag

Vagyis inkább fogalmazzunk úgy, hogy a kártyáknak nincs pénzeme, csak az accountodon vannak külön "zsebekben" a pénzek.

A fizetéskor pedig a következő sorrendben dönti el a Revolut, melyik zsebből fizessen:
1. terhelő pénznem
2. default pénznem (ez elvileg a regisztrációkor megadott lakcímtől függ)
3. az a pénznem, amelyikből a legtöbb van az accountodon.

A fenti sorrendből _választ_ a Revolut. (vagyis nem úgy csinálja, hogypl. 10K-t fizetsz HUF-ban, de csak 5K HUF és sok EUR van, akkor az 5K-t levonja és a maradékot EUR, hanem akkor a 10K konvertálva vonódik az EUR-ból)

-- aka p3d3str1an

(#269) vmarci21


vmarci21
tag

Kártyás CZK feltöltés most már elérhető az alkalmazásban.. ;)
Akkor lassan kell jöjjön a HUF is.. ;)

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#270) norbi333


norbi333
csendes tag

Skrill MasterCard bankkártyával fel lehet tölteni revolut számlát?

(#271) Mx8 válasza norbi333 (#270) üzenetére


Mx8
újonc

Helló! Igen, már próbáltam. Nekem EUR alapú a skrillem. A Revolutra EUR feltöltéskor kiad egy figyelmeztetőt hogy őszerintük GBP alapú és konverzió lehet. A igent választva továbblép és feltölti. De a lényeg, hogy nálam EUR-EUR viszonylatban ugyanaz a pénz került a Revolutra mint ami a Skrillről elment, a Skrill oldaláról sincs semmilyen költsége.

[ Szerkesztve ]

(#272) Villa7


Villa7
tag

Olyan kérdésem lenne, hogy ha feltöltöm a 10 eurót, akkor ad ingyen egy virtuális kártyát? És azt a virtuális kártyát lehet pl. Simple-be regisztrálni és mobil fizetéssel használni?

(#273) MrPeekaboo válasza Villa7 (#272) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Közel 2 éve, amikor én regisztráltam akkor alapból járt a virtuális kártya, ehhez nem kellett feltölteni. Nem tudom, hogy ez változott-e azóta. A Simple-t nem fogod tudni használni úgy, hogy a Revolut kártyáról vonja le a pénzt, mert egyrészt csak OTP-s kártyát lehet így beregisztrálni. A másik módon használva a Simple-t meg lesz egy virtuális kártyád, amire fel kell tölteni egy másik nevedre szóló kártyáról először, hogy költeni tudj...

(#274) Tatukg


Tatukg
csendes tag

Sziasztok
USA-be kellene küldenem némi $-árt és próbálom kisakkozni, hogy melyik megoldás az olcsóbb.
Az alap esetet szeretném elkerülni, hogy a Gránitból egy külföldi számlára utalva banközi árfolyamon átváltják, és egyéb díjakat felszámolnak. A kinti partnernek van revolutja és transferwise-ja is. Kérdés melyikkel járok jobban, csinálok revolut-ot, ahol netes vásárlással $-t veszek és átutalom vagy transferwise-al teszem ugyanezt. A honlapokat néztem, de nem volt világos, hogy melyik hogyan számolja el a beérkező forintot (vásárlás, utalás, készpéntfelvétel - ahogy itt írta valaki (bár az később kiderült mégse az)). Köszi a segitséget :R

(#275) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Majdnem összejött az április közepére ígért magyar számlás feltöltés. Lassan május közepe

(#276) F1rstK1nq válasza szabi__memo (#275) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Ez olyan, mint amikor 1 éve mondták, hogy mindjárt itt az ApplePay. :U
Amúgy szerintem már nem kell sokat várni, elvileg mai naptól lehet cseh koronát is feltölteni díjmentesen bankkártyáról.

[ Szerkesztve ]

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#277) lmno válasza szabi__memo (#275) üzenetére


lmno
őstag

Hol ígértek ilyet?

(#278) szabi__memo válasza lmno (#277) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A konferencián amin itt volt az egyik fejes

(#279) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

A CZK top-up blog alatti hozzászólások között a blog szerzője azt állítja, hogy dolgoznak a HUF feltöltésen. Az újabb fintechshow-s HWSW-s cikkben meg azt írják, hogy már magyarul is tud az app, meg hogy érkeznek lassan az egyéni Ft számlák.

(#280) szabi__memo válasza MrPeekaboo (#279) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nálam biztos nem tud magyarul

(#281) bandus válasza szabi__memo (#275) üzenetére


bandus
veterán

szerintem alapvetően rossz hozzááláás szidni egy kvázi ingyenes szolgáltatást. ha tetszik használod, ha nem nem :B persze ettől függetlenül én is nagyon örülnék egy HUF számlának, mert pár hét múlva megyek az usaba, kényelmesebb lenne a revolut kártyával mozogni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#282) zsoltex70


zsoltex70
csendes tag

Nagyobb euro összeg érkezett az euró alszámlámra a Revolutra. Miért nem tudom atrakni a HUF-os alszámlámra? Oké, így is feltudom venni Atm-ben, de úgy tisztább lett volna :)

(#283) KTU válasza zsoltex70 (#282) üzenetére


KTU
addikt

Mert még nincs olyan. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#284) fant0mi válasza KTU (#283) üzenetére


fant0mi
addikt

Miert ne lenne? Nekem van. Csak Exchangelni kell forintra es lesz.

[ Szerkesztve ]

(#285) KTU válasza fant0mi (#284) üzenetére


KTU
addikt

Igen nálam is van Forint zseb, (inkább így nevezem).
Ha lenne Forint alszámla, menne a közvetlen feltöltés Ft-os kártyákról.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#286) fant0mi válasza KTU (#285) üzenetére


fant0mi
addikt

OK, igy mar ertem. :)

(#287) KTU válasza zsoltex70 (#282) üzenetére


KTU
addikt

Az átváltásnak működnie kellene.
Most raktam át GBP -> HUF-ra.

Másodpercenként ugrál az árfolyam, persze kicsiket.

Hosszútávon érdemes figyelni az árfolyamgrafikonokat, és akkor váltani mikor a legkedvezőbb.
Ha van rá idő.
Az alkalmazásban a grafikonokat szintén ki lehet választani, hogy melyik érdekel, lehet változtatni az időintervallumot is.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#288) zsoltex70 válasza KTU (#287) üzenetére


zsoltex70
csendes tag

Alapból nem akart exchange-ni, kellett egy kis trükk, de tökéletes és nagyon jól váltja át :) német ismerősnek megadtam az euró zseb - ami ugye névre szóló zseb - local banki adataim, 11 órakor küldött rá átutalással eurót, pontban 4 óra múlva megjelent a számlán hiánytalanul, kis trükkel de sikerült atrakni a HUF zsebbe 315 Ft-os árfolyamon, hazafelé menet fel is vettem belőle egy OTP-s automatából :) majd érintéssel 'paypass' vásároltam a boltban :) jah Visa kártya :) imádom :) nagyon várom a HUF local feltölthetőséget :) bár a havi 200 eurós ATM limitet kicsit emelhetnék :)

[ Szerkesztve ]

(#289) LallerHUN


LallerHUN
tag

Sziasztok!

Épp az imént töltöttem fel 10€-val az eurós számlát HUF-os számláról és a kapott SMSből számolva a 10€-ra, 2.862 Ft-ot vont le az OTP. Viszont ha ezt a pénzt a Revolutba visszaváltom forintra akkor már a 315 forintos árfolyammal számolva, kicsit jobban jövök ki!??

Ki érti ezt?

(#290) UHHH válasza LallerHUN (#289) üzenetére


UHHH
senior tag

Ez az igazi pénzcsinálda! :D

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#291) madrac válasza LallerHUN (#289) üzenetére


madrac
őstag

Hogy vont le az OTP 2862 Ft-ot, ha minden arfolyamuk szerint 300 Ft felett van 1 euro naluk?

(#292) fant0mi válasza LallerHUN (#289) üzenetére


fant0mi
addikt

Az sms-t tartsd meg, es nehany nap mulva hasonlitsd ossze azzal az osszeggel, ami valojaban le lett konyvelve (es terhelve).
A 10 eurora a 2800 forint az hihetetlen. 315 korul van most az euro...

[ Szerkesztve ]

(#293) _ATi_1 válasza LallerHUN (#289) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!
Az SMS-ben szereplő összeg csak a zárolás összege, 2-3 munkanap múlva lesz belőle terhelés, az akkori deviza eladási árfolyamon.

(#294) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Én eddig mindig a transferwise-os feltöltést választottam, mert azt tartottam a legolcsóbb megoldásnak, de visszaolvasva KTU múltkori hozzászólását most már közel sem vagyok biztos ebben, mert ez a bankkártyás feltöltés olcsóbbnak tűnik, meg macera mentesebbnek.
Ez alapján nem is látom, hogy mit fogunk nyerni ha bejelenti a Revolut, mint legutóbb a Cseh koronánál, hogy díjmentes a Cseh korona alapú bankkártyáról való feltöltés. Mivel most is díjmentesnek tűnik a Ft alapú bankkártyáról. Mit nem látok? Köszi

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#295) bandus válasza F1rstK1nq (#294) üzenetére


bandus
veterán

díjmentes, de a bank árfolyamán vált és ott bukod el a dolgot. az lesz a jó, ha forintos számlára átváltás nélkül tudsz kártyáról befizetni vagy utalni, így revolut árfolyamon válthatsz majd :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#296) F1rstK1nq válasza bandus (#295) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Értelek és így világos is, csak az a 1 euró = 315 Ft-os váltás volt megtévesztő (mert az a mai árfolyam körülbelül), de így visszanézve 1 hónapja kb 1 euró = 311 Ft volt az árfolyam. Szóval így ki is jön.
Köszi :R

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#297) KTU válasza F1rstK1nq (#296) üzenetére


KTU
addikt

Most, amíg nincs a Revolut-nál egyéni HUF számla,
a hazai forintos kártyád bankja vált.
OTP-nél "Deviza eladási" árfolyam számít.
Ami ma
1 € EUR --- 317,51 HUF
1 $ USD --- 267,11 HUF

A "Közép" árfolyam ma,
1 € EUR --- 314,37 HUF, itt 3,14 HUF a veszteség,
1 $ USD --- 264,47 HUF, itt 2,64 HUF a veszteség,

Ahogy látom 1% "veszteség" a középhez képest.
Remélem a Revolut a "közép"-től is jobban vált majd. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#298) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Sziasztok!
Nem találok róla hivatalos infót: Ha feltöltöm a Revolutot kártyával az vásárlásnak minősül a kibocsátónál, vagy kp. felvételnek?
Ex-has vásárlásnak gondolnám, de ki tudja...
Ha biztosabb infód van, ne hezitálj válaszolni... (de csak akkor...)
Köszi.

(#299) 8zabi válasza sajti_pajti (#298) üzenetére


8zabi
őstag

Vásárlás.

(#300) LallerHUN válasza sajti_pajti (#298) üzenetére


LallerHUN
tag

Megerősítem hogy vásárlásnak minősül

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.