Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) szabi__memo válasza Oliverda (#600) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem konkrétan Magyarországra gondoltam. Hanem hogy azért ennyi mert mindenhol így állnak egy ilyen egyszerű dologhoz..

(#602) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

De hogy ne csak a Revolutot szidjuk:) a Google sem kapkod

(#603) brainticket válasza szabi__memo (#602) üzenetére


brainticket
aktív tag

mondjuk a németeknél talán senki nem ragaszkodik jobban a készpénzes fizetéshez, ha próbálkozik is ilyesmivel a google, sokan nem fogják (még) használni

(#604) szabi__memo válasza brainticket (#603) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

80 milliós ország. Sokan fogják használni

(#605) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Ha már szóbakerült a Google Pay, akkor ez a fizetési forma kvázi olyan, mint az Apple Pay, hogy van egy rendszerszíntű szolgáltatás vagy app, amiben a szolgáltatásra szerződést kötött bank kártyáit beregisztrálhatom és utána érintés nélkül fizethetek? Ha igen, akkor a Simple esetén az OTP már szerződött a Google-lel vagy valami open API-t használ az app-jában?

(#606) szabi__memo válasza MrPeekaboo (#605) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Olyan. Viszont nincs magyarországi Pay. A bankok a MasterCard megoldását használják. Neked is lehetne, mert a Google nem tiltja mint az Apple

(#607) hedgehog válasza MrPeekaboo (#605) üzenetére


hedgehog
senior tag

Igazából az van, hogy az Androidban az NFC-s fizetésre, pontosabban az NFC-chip ilyen célú elérésére van rendszerszintű szolgáltatás. Aztán ezt tudja használni egyrészt a Google Pay, másrészt a Mastercard Masterpass nevű megoldása is. Ezt a Masterpass-t használja a Simple is, meg a GránitPay, MKB Pay, és a KHB mobiltárcája is (a Telenor nem Masterpasst használ, de az is működik néhány telefonon).
Szerintem ha a Revolut elsején nem az ApplePayt jelenti be, akkor ezt a Masterpassos androidos fizetést fogja.

-- aka p3d3str1an

(#608) hedgehog válasza szabi__memo (#604) üzenetére


hedgehog
senior tag

A németeknél inkább a terminálokkal van baj, amikor én kinn jártam a haveroknál, elég kevés helyen volt NFC képes verzió, és a pénztárosok nem is vannak még eléggé ráállva (értsd a paypassos kártyát is dugdosták az nfc-s terminálba is).

-- aka p3d3str1an

(#609) fant0mi válasza hedgehog (#608) üzenetére


fant0mi
addikt

Az atm-eknel is volt elmaradas, tobbszor lattam olyan penzautomatat ami csak az ec eurocash vagy milyen kartyakat ette csak.
A napi tobbszori bankkozi atutalas is alom. Van hova fejlodniuk, nagyon ra vannak allva a keszpenzre.

(#610) sajti_pajti válasza hedgehog (#607) üzenetére


sajti_pajti
tag

Idézet a #602-ben található linken bejövő oldalról:

"Two more banks (LBBW and Revolut) will be supported soon."

(#611) hedgehog válasza sajti_pajti (#610) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nah, akkor az mégse masterpass. Legalább végre használható lesz a Pay alkalmazás is a mobilomon... az lesz a negyedik amivel fizetni tudok majd :D

Viszont nem lennék majd a Revolut FB-oldal adminjainak a helyében, egy felbőszült iPhoneuser-horda fogja a fejüket követelni :DD

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#612) szabi__memo válasza hedgehog (#611) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kíváncsi leszek ha használható lesz a Revolut a Pay-el akkor a Pay letölthető lesz e nekünk a Playből. Mert jelenleg még csak leszedni sem lehet

(#613) Gergo_R6


Gergo_R6
csendes tag

Sziasztok.
Megérkezett az ingyenes Revolut Visa kártyám, a kártya aktiválására van valamilyen időkorlát szabva, vagy ha akarom fél év múlva is aktiválhatom?

(#614) brainticket válasza Gergo_R6 (#613) üzenetére


brainticket
aktív tag

miért ne aktiválnád most?

(#615) hedgehog válasza szabi__memo (#612) üzenetére


hedgehog
senior tag

jé tényleg, most nekem sincs fenn, úgylátszik az oreo frissítés lekapta :(

-- aka p3d3str1an

(#616) brainticket


brainticket
aktív tag

valamit nagyon nem értek,
akartam most utalni Magyarországra,
ha a HUF zsebből utalok akkor ugye tiszta, egy az egyben leveszi,
viszont most az EUR-ból akartam utalni mert épp megint durva gyenge a forint, 327 körül,
de az utalásnál azt írja hogy 306.34-t adna az euróért ami egy vicc az aktuális árfolyamhoz képest.
Ha nem a zsebbe előre átváltott HUF-ból utalok akkor ennyire lenyúl a Revolut hogy 20 Forintot keres egy egy eurón?

(#617) mitlageri válasza brainticket (#616) üzenetére


mitlageri
csendes tag

De nem 306,34 forintot adna 1 euróért, hanem 100.000 forintért adna 306,34 eurót, szóval 100.000/306,34 => 326.43 forintot ad eurónként :)

(#618) brainticket válasza mitlageri (#617) üzenetére


brainticket
aktív tag

jogos, köszi!
ezt benéztem :D

(#619) MrPeekaboo válasza szabi__memo (#612) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Neked és hedgehog-nak köszi az infókat! Találtam store-os link-et a Google Pay-re, de azt mondja egy 6.0.1-es Androidra, hogy nem támogatott eszköz, holott a MasterPass-t használom vele...

(#620) Laox


Laox
aktív tag

Még egy dolog, hogy miért kurva jó szolgáltatás ez a Revolut. Az Amazontól kaptam refund-ot, amit Revolut kártyára utaltak vissza. Általában ez kb. 1 hét, mire megjelenik a kártyán. A Revolutnál ez 1,5 munkanap volt, utána elindítottam az OTP-s számlámra az ingyenes utalásukat, az további 2 napba telt, amíg megérkezett. Alig várom már, hogy legyen egyéni magyar számlaszámom náluk és a fizetésemet is oda fogom utaltatni, a magyar bankoktól meg búcsút veszek.

(#621) sajti_pajti válasza Laox (#620) üzenetére


sajti_pajti
tag

Pár hónapja nekem ótépére is másfél nap volt Amazontól a refund...

(#622) Asanyika


Asanyika
újonc

Sziasztok!

Revolut számláról hogy lehet OTP-re utalni. Kitöltöma megfelelő sorokat de nem lesz aktív az "Add beneficiary" gomb.

Köszönöm.

(#623) Oliverda válasza Asanyika (#622) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet, csak IBAN-nal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#624) Asanyika válasza Oliverda (#623) üzenetére


Asanyika
újonc

Azért annyira sötét nem vagyok, oda van írva, hogy IBAN szám kell.

Nevem:

Számlaszámom: HU21 1177..

SWIFT kód: OTPVHUB.

a Telefon és az e-mail nem kötelező.

(#625) sajti_pajti válasza Asanyika (#624) üzenetére


sajti_pajti
tag

Valamit elírtál :P

(#626) hedgehog


hedgehog
senior tag

Nálatok jól működik az app? Nálam 1-2 verzió óta gyakorlatilag csak úgy használható, ha törlöm az adatokat és újra belépek... (LOS 15.1, Android 8.1.0, OneplusOne, de ennek nem kéne lényegesnek lennie, ezen működött rendesen, csak az app-update óta nem)

-- aka p3d3str1an

(#627) Laox válasza hedgehog (#626) üzenetére


Laox
aktív tag

OnePlus 6-on hibátlanul megy minen. Lehet, hogy már az Androidod hagyja el magát, próbálj meg mindent lementeni aztán nyomni egy gyári visszaállítást.

(#628) MrPeekaboo válasza hedgehog (#626) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

A legutóbbi iOS frissítésnél vettem észre azt, hogyha engedélyezve van a TouchID és megváltoztatom egy bizonyos számra a pass code-ot, akkor az app indításkor a TouchID-t elfogadja viszont rossznak érzékeli a passcode-ot. Androidon meg nincs edit gomb, amivel a két account sorrendjét tudnám cserélni.

Asanyika: Verify-olva van az account-od?

(#629) djpety


djpety
tag

Aki utalt már ki magyar számlájára pénzt Revolutról mostanában, annak milyen számlaszámról érkezett a pénz?

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#630) patesz


patesz
csendes tag

Sziasztok,

A kártyaigényléssel kapcsolatban kérdeznélek Titeket.
Most regisztrálnék Revolut-ra, viszont a környezetemből különféle dolgokat hallottam.
Valaki azt mondja hogy teljesen megszűnt az ingyenes kártya, valaki azt hogy csak aki referál kóddal regisztrál annak ingyenes, valaki pedig azt, hogy ingyenes a kártya csak a posta költség magas, néhányezer forint.

Tudnátok segíteni hogy mi a valós helyzet ezzel kapcsolatban?

Köszönettel és üdvözlettel,
Patesz

(#631) djpety válasza patesz (#630) üzenetére


djpety
tag

Alapvetően fel kell tölteni 10 EUR-t és jelenleg csak a szállítási költségért kell fizetni, ami asszem 5,90 EUR. Prémiumként van ingyen a szállítás, de talán korábban volt akció a szállításra is?! A lényeg, hogy a kártya ingyenes, a szállítás nem.

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#632) Oliverda válasza Asanyika (#624) üzenetére


Oliverda
félisten

Verified vagy?

djpety: Egy K&H-s számláról.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#633) patesz válasza djpety (#631) üzenetére


patesz
csendes tag

Köszönöm szépen hogy tisztáztad a helyzetet.

(#634) Rage47 válasza djpety (#631) üzenetére


Rage47
veterán

Volt ingyenes szállítás pár hétig nemrég.

(#635) Oliverda válasza Rage47 (#634) üzenetére


Oliverda
félisten

Múlt héten kaptam:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#636) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Ha csinálok egy azonosítást, akkor az euro számlámra dollárban utalhatnak majd nekem, vagy csak a saját nevemen lévő számláról fogad el pénzt?

(#637) MrPeekaboo válasza maestro87 (#636) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Ha már lehet USD számlát is nyitni, akkor célszerű lenne arra utalni inkább, az EUR helyett, különben lesz egy USD EUR konverzió. Szerintem bárki utalhat ezekre a számlákra, viszont visszavezetni csak saját névre szóló számlára lehet. Azonban vigyázni kell ezekkel az utalásokkal, mert nagyobb összeg vagy a limit-ed meghaladása esetén meg fogják állítani a pénzt, mielőtt a számládra érkezne és igazolnod kell, hogy honnan származik. Ez egy eléggé nyűgös folyamat, fórumon voltak olyanok, akiknek több hónapba került, hogy a pénzükhöz jussanak! Szóval azt ajánlom, hogy egy kisebb összeggel, amit nem sajnálsz, ha beragad kell megpróbálni, hogy megérkezik-e. A legjobb inkább az lenne, hogy aki küldi szintén regisztráljon Revolutba, ha EEA tag, töltsön fel USD-t és az app-on keresztül küldje át kikerülve a bankokat.

(#638) ANOka


ANOka
őstag

Van itt topik gazda?
Jó lenne egy - legalább minimális - összefoglalót írni... :(

(#639) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

most olvastam erről a lehetőségről.a kérdésem az lenne,hogy ha külföldre nem járok,illetve nem is kapok/küldök külföldre pénzt,csak időnként (nem túl sokszor és általában nem túl nagy értékben) vásárolok valamit különböző külföldi webshopokban,akkor is megéri megrendelni ezt a kártyát? (otp-nél vagyok).

illetve jól értem,hogy ha lesz forint alapú utalási* lehetőség,akkor a revolutosok nagyon jól járnak,mert nem kell majd különböző hazai sarcokat fizetni,hanem csak rátöltjük a megfelelő összeget és totál ingyért fel lehet venni/el lehet itthon is utalni?

*ha utalok rá pénzt,akkor azt már eleve sarcolják,úgyhogy nem értem...vagy hogy is van ez?

(#640) sajti_pajti válasza betyarr (#639) üzenetére


sajti_pajti
tag

*kártyával is fel lehet tölteni ami ugyebár ingyenes (meg vmondjuk speciel a cibes online számlámról is ingyen utalok akármennyit, de ez nem általános, az tény)...

(#641) betyarr válasza sajti_pajti (#640) üzenetére


betyarr
veterán

aha...tehát,ha utalok rá,akkor utána ingyenesen felvehetem?vagyis majd így lesz,ha lesz huf számla is náluk?

(#642) betyarr


betyarr
veterán

most épp ott járok,hogy fel kellene töltenem a 10 eurót,viszont felugrik egy üzenet,hogy érdemesebb a kártyám pénznemét választanom,ami ugye huf.akkor most mi legyen :F

(#643) betyarr válasza betyarr (#642) üzenetére


betyarr
veterán

ehh,nem szóltam...pont erre nincsen még lehetőség :B
viszont ingyenes kártyát sikerült rendelni (ingyen postával). :C

(#644) Asanyika válasza hedgehog (#626) üzenetére


Asanyika
újonc

Igen ITT elírtam a SWIFT kódot. Végül az ÜF segített. újratelepítette velem telefonos aplikációt.

(#645) ANOka


ANOka
őstag

Tegnap este telepítettem a programot és regeltem. Még nem olvastam el minden FAQ-t.
Jól gondolom, hogy a telefonon létrehozott virtuális kártya mindig csak 1-1 tranzakcióra használható, mert a kártyaszám csak addig él? Ha fix, többször használható kárty(asz)á(mo)t akarok, akkor fizikai kártyát kell rendelnem?

(#646) maross válasza ANOka (#645) üzenetére


maross
veterán

A virtualis kartya is allando. A valtozo virtualis kartya az extra dolog, premium elofizu kell hozza.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#647) maestro87 válasza MrPeekaboo (#637) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi! :R
Azért kérdeztem, mert egy cikkben ezt olvastam:
Ugyan az általunk megkérdezett könyvelők szerint Magyarországon lehetne Revolut kártyára utalni fizetést, az euro és dollár átutalások esetében a cég csak az ügyfél neve alatt lévő más számlákról fogad el pénzt.
Ez a limites dolog nem hangzik valami jól, mert nagyobb összeg lenne. :(
Egyébként a jelenlegi árfolyamon HUF-ban mennyit kapnék Revolutra kérve a pénzt és mennyit kapnék K&H forintszámlára kérve a pénzt ha az illető USD-ben küldené nekem? Igazából a K&H-nál nem tudom, hogy melyik árfolyamot is kellene néznem (deviza I, deviza II?)...

(#648) ANOka válasza maross (#646) üzenetére


ANOka
őstag

Köszönöm!
Akkor nekem elég lesz egy állandó virtuális, mivel úgyis csak (külföldi) internetes vásárlásokra akarom használni.

(#649) hedgehog válasza Laox (#627) üzenetére


hedgehog
senior tag

Mint kiderült bug volt, jött rá frissítés és elmúlt.

Nálatok azért nem jelentkezett, mert nem vagytok beta userek. Én se tudtam, hogy az vagyok (jelentkeztem már korábban, de nem kaptam visszajelzést semmit), csak amikor megpróbáltam újra a linkjüket, akkor láttam :D

-- aka p3d3str1an

(#650) hedgehog válasza betyarr (#639) üzenetére


hedgehog
senior tag

ha arra gondolsz, hogy a Revolutról bárhova szeretnél forintot utalni, az már van. Én úgy fizetem pár közületi számlámat.
Csak ugye ott az árfolyamveszteség, amikor feltöltöm a Revolutra a pénzt, azért lenne már jó a kártyás HUF feltöltés.... reméljük nincs messze.

-- aka p3d3str1an

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.