Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) szabi__memo válasza hedgehog (#400) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De mi lehet ennek az oka?
Miért van és mi a különbség vásárlás és vásárlás között:F
Ez így azért elég komolytalan. Nem vált ki egy normál bankkártyát

[ Szerkesztve ]

(#402) TOZ válasza hedgehog (#396) üzenetére


TOZ
addikt

Erste kapcsan.

Tipp 1:
Erstenel (lehet, hogy csomagfuggo) nekem egy kulfoldi ATM hasznalat, osszegkorlat nelkul ingyenes.

Tipp 2:
Erstenel tudsz olyat (csomagfuggo, nekem ingyenes), hogy a HUF melle van mas devizaban is szamlad. En pl most azt csinaltam, hogy EUR-t vettem (valamivel jobban, mintha normal jegyzes lenne) HUF szamlarol az EUR szamlra.

Tipp 3:
Erstenel a beteti kartyad mogott tudod kapcsolgatni, hogy melyik deviza szamlad legyen mogotte (HUF, EUR stb). Na most a tipp 2-ben megvett EUR-t ugy raktam revolutra, hogy atraktam a beteti zsugat EUR szamla ala es bumm, mehetet a revolutra.
Hozzateszem mindez a felhajtas (marmint a revolutra toltes) csak azert erte meg - hangyafasznyit - mert nekem SEK-re volt valojaban szuksegem. Ha EUR-os orszagba mentem volna akkor TIpp2-nel megall a mutatvany, nincs ertelme a Revoluttal jatszani.

Ja es meg valami.
Ket helyen nem tudtam hasznalni a Revolutot, az egyik az SL card applikació (Stockolmi Kozlekedesi Vallalat) es egy olasz etterem. Az istennek nem ment vegbe a tranzakcio. Szoval csak Revoluttal en tovabbra sem mernek nekivagni egy utazasnak.

Svedorszag amugy megdobbento a kartyahasznalat elterjedtsege, koronat nem fogtam a kezemben, meg a palyaudvari budiban is volt kartyaolvaso, amivel a brunzdíjat lehetett fizetni

[ Szerkesztve ]

(#403) brainticket válasza szabi__memo (#401) üzenetére


brainticket
aktív tag

azért az automata benzinkút asszem nagyon speciális téma, nem vagyok teljesen képben, talán valahogy úgy van hogy először zárol egy "biztonsági összeget" a számládon, aztán levonja a ténylegesen tankoltat, ez ugye egy normális számlával megy simán, itt azért macerásabb.

(#404) DirtyFREE


DirtyFREE
tag

Sziasztok! Másnál is jelentkeztek utalási problémák mostanában?
Párom teljes havi fizetése nem jelent meg a számlán... :/

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#405) djapor96


djapor96
őstag

Hurrá-hurrá, a revolut community-n most jelent meg egy tájékoztatás, hogy az utolsó beta verzióba bekerült a HUF top up!

:C :C :C

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#406) Fandango válasza djapor96 (#405) üzenetére


Fandango
veterán

:Y :C

(#407) MrPeekaboo válasza DirtyFREE (#404) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Elképzelhető, hogy a fiókja meghaladta az éves feltöltési limitet, így addig nem is fogja megkapni a fizetését, amíg nem mutat be egy jövedelem igazolást, ami alapján megemelik a limitet. Arra még számítani kell, hogyha valóban ilyen eset áll fent, akkor sokáig ülni fognak rajta, mert kevés az ügyintéző...

(#408) streng válasza djapor96 (#405) üzenetére


streng
csendes tag

Bocs, hogy beleszólok, de biztos, hogy a top-up-ról van szó? Ez nem egyértelmű.
Én is várom nagyon, de semmi konkrétum. A lista pedig igen hasonló a most is támogatott currency-khez
Szóval csak óvatosan!

(#409) szabi__memo válasza djapor96 (#405) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Publikus béta? Elérhető? Nem nyílt azt látom a Play-en

(#410) fant0mi válasza szabi__memo (#409) üzenetére


fant0mi
addikt

Penzugyi, banki tranzakciokrol van szo. Biztos hagyjak, hogy publikus beta legyen. :)

(#411) szabi__memo válasza fant0mi (#410) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Miért? Szerinted mi a különbség a beta és release verzió között ? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#412) sajti_pajti válasza djapor96 (#405) üzenetére


sajti_pajti
tag

Hadd ne kelljen keresgélni, linket pls.
TY!

(#413) djapor96 válasza streng (#408) üzenetére


djapor96
őstag

Mondjuk, ha a top up topicba teszik ki, akkor elég valószínű. Ráadásul április közepére ígérték már...

[link]

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#414) szabi__memo válasza djapor96 (#413) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Meg is erősítették. Kíváncsi leszek mikor tolják ki élesbe.
Megkérdezhetné valaki akinek van hozzáférése a fórumhoz kb mikorra várhatjuk

[ Szerkesztve ]

(#415) Oliverda válasza szabi__memo (#414) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezután kíváncsi leszek, mikor blokkolják majd be a jó magyar bankok a revolutos feltöltést, pláne a paybackes hitelkártyáknál.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#416) Fandango válasza Oliverda (#415) üzenetére


Fandango
veterán

Nehogy már az egyszeri polgárnak jó legyen alapon, ugyebár. :(

(#417) brainticket


brainticket
aktív tag

a revolut app elérhető magyarul is, vagy csak angolul van? (muteromnak gondolkodom rajta)

(#418) rum-cajsz válasza djapor96 (#405) üzenetére


rum-cajsz
őstag

hah, szuper hír! Remélem hamar kitesztelik a kollégák! :)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#419) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Hitelkártyára van egyszerűbb megoldás: Már ha egyáltalán szükséges, kivenni a visszatérítési körből az ilyen jellegű vásárlásokat.

(#420) _ATi_1 válasza sajti_pajti (#419) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szerintem ez a legtöbb banknál már megtörtént.

(#421) sajti_pajti válasza _ATi_1 (#420) üzenetére


sajti_pajti
tag

Ja-ja, amúgy a #415-re válaszoltam csak valahogy félresikerült :D

(#422) djapor96 válasza Oliverda (#415) üzenetére


djapor96
őstag

Kérdés, hogy megtehetik-e, ha a Revolut leszerződött a Visa-val mega MasterCarddal...

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#423) Oliverda válasza djapor96 (#422) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem simán, hitelkártyánál legalábbis biztos, hisz ott a bank pénzét költöd, ergo megszabhatják, hogy mire használhatod fel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#424) _ATi_1 válasza Oliverda (#423) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Ha nem is blokkolni, de valószínűleg kp felvételnek fog számítani és azonnal kamatozni fog hitelkártya esetén. Betéti kártyánál nem hinném, hogy bármi gond lehet.

(#425) hedgehog válasza _ATi_1 (#424) üzenetére


hedgehog
senior tag

Igazából csak a terhelés pénzneme fog itt változni, mertugye most is fel lehet simán tölteni bármilyen magyar kártyáról (akár hitel, akár betéti), csak jelenleg EUR-ban terhelnek (vagy amit választottál ugye).
Ezért szerintem nem fognak semmit trükközni, menni fog ez simán.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#426) brainticket


brainticket
aktív tag

szerintem a klasszik bankok amennyire be vannak lassulva még évek mire felfogják mi a helyzet és talán akkor majd lépnek valamit.

(#427) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Most csak forintban való terhelés lesz kártyás befizetés esetén, vagy jön vele a magyar számlára való utalásos feltöltés is.
Én utóbbira gondoltam, de aztán lehet mindkettő jön. De most passzolom miről van szó.

brainticket: mit? bezárnak? ;]

[ Szerkesztve ]

(#428) Oliverda válasza _ATi_1 (#424) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet, ha bejön a forintos feltöltés kipróbálom. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#429) hedgehog válasza szabi__memo (#427) üzenetére


hedgehog
senior tag

Most nyomogattam a nembeta appomat, és a fenti linken látható képernyő a kártyás feltöltésnél van, szóval szerintem jön szépen a kártyás HUF feltöltés. Az egyébként is sokkal optimálisabb, mint az utalás, szóval :Y :Y :Y

-- aka p3d3str1an

(#430) Bornie127 válasza Oliverda (#423) üzenetére


Bornie127
senior tag

Amennyiben túl van töltve a kártya, abban az esetben a saját pénzed költöd nem a bankét.

(#431) szabi__memo válasza hedgehog (#429) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha van a számlához kártya...

(#432) _ATi_1 válasza Bornie127 (#430) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Csak ezt hitelkártyánál nem igazán szeretik, akár a szerződés felbontásával is járhat.

(#433) hedgehog válasza szabi__memo (#431) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hát igen, az mondjuk nem árt.
de pl. a Gránitnál a 0 Ft-os Digitális számlához lehet kérni egy full alap Mastercardot (neved sincs rajta, nem dombor, nem paypass), és az egész évi 1380 Ft-ba kerül, szóval kártyához jutni megoldható.

-- aka p3d3str1an

(#434) Laox


Laox
aktív tag

Egy offtéma kérdés hozzátok, ti miért használjátok a Revolutot? Sokat utaztok, vagy külföldön dolgoztok? Van olyan, aki itthon is használja, ha igen, miért? Van a Revolutnak valami előnye, ha az ember nincsen sokat külföldön?

(#435) djapor96 válasza szabi__memo (#427) üzenetére


djapor96
őstag

Amit én olvastam az csak a HUF -ban történő Top Up -ról szól.. De lehet jön az utalás is...

hedgehog: igen a feltöltés jön, meg is erősítették írásban is...

[ Szerkesztve ]

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#436) djapor96 válasza Laox (#434) üzenetére


djapor96
őstag

Én használtam már külföldön és külföldi online vásárlásra is.
Van egy számlám, amire hitel miatt rá kell utalnom havi 120ezret, amit aztán felvenni 880ft.... Így átrakom oda azt azt csinálok amit akarok. Ráadásul a hiteles számla nem az én nevem van, a kártya sem, így nem mindenhol fogadják el....

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#437) Oliverda válasza Laox (#434) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha megjön a direkt HUF feltöltés, akkor külföldi netes vásárlásokra is remek lesz a sáp nélküli konverzió miatt, és ugyanez igaz a külföldi utalásokra is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#438) szabi__memo válasza djapor96 (#435) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Miért az utalás nem top-up?

(#439) Rage47 válasza Laox (#434) üzenetére


Rage47
veterán

Külföldön ezzel fizetek és erről veszek le pénzt. Családtagjaim külföldön dolgoznak és így könnyebb pénzt utalni egymást között.

(#440) vmarci21 válasza Laox (#434) üzenetére


vmarci21
tag

OTP Junior számla havonta ingyen van, cserébe minden művelet (a bankkártya használaton kívül) pénzbe kerül. Revolut is ingyen van, és banki műveletek is ingyen vannak egy limitig, cserébe nincs hozzá HUF-os bankszámlaszám (és nem is kamatozik a pénz, de az évi 10 ft-ről le tudok mondani.. :D ).
Úgy hogy ha lesz HUF feltöltés Revolut-ba, akkor minden pénz azon át fog mozogni, utalásonként nem kell többet 300+ ft-ket az OTP-nél hagyni majd, se a készpénzfelvételek után nem kell így fizetni.
Ill. amíg nincs HUF feltöltés, külföldi webáruházaknál való vásárlásnál is jól jön, mert ha lopják a kártyaadatokat, akkor egy alapesetben letiltott, csak vásárlásokkor engedélyezett kártya adatait lopják. (mert természetesen az OTP a kártyalimitek módosításáért is pénzt kér, ráadásul nem is lehet 20 000 ft alá vinni a limitet) :)

[ Szerkesztve ]

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#441) Bornie127 válasza _ATi_1 (#432) üzenetére


Bornie127
senior tag

Ez nem igaz, fizess már ki 300 ezres hitelkártyáról 600ezret egyösszegben, mondjuk egy thaiföldi foglaláskor. Simán tölthető, nem hallottam még róla, hogy ha huzamosabb ideig túl van töltve gond lenne, de most csak ezért megkeresem a K&H-t és kérek tőlük hivatalos állásfoglalást.

(#442) Rage47 válasza vmarci21 (#440) üzenetére


Rage47
veterán

Ja és még nem is mondtuk, hogy a Revolut appja elég pöpec, azonnal mutatja a számlatörténeted térképpel együtt.

(#443) Oliverda válasza Rage47 (#442) üzenetére


Oliverda
félisten

A pozíciót honnan veszi?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#444) Rage47 válasza Oliverda (#443) üzenetére


Rage47
veterán

Gondolom a bolt címe alapján, ahol vásárolsz.
Vagy a telefon lokációja.
Vagy mind2 :D

[ Szerkesztve ]

(#445) _ATi_1 válasza Bornie127 (#441) üzenetére


_ATi_1
senior tag

A 300 ezres hitelkártya arra van kitalálva, hogy ne fizess ki vele 300 ezernél többet. Ez itt elég off, itt várom a posztod a K&H állásfoglalásával kapcsolatban. :)

(#446) hedgehog válasza Laox (#434) üzenetére


hedgehog
senior tag

nem offtéma ez, Revolut a topic :)

Én erről utalok mindent, amit nem lehet kártyával fizetni (gyereknek zsebpénz, vízszámla stb.).

A kínai webshopokban is ezzel vásárolok (nekem két kártyám is van tőlük mert én elég régen csatlakoztam, ezért van egy nempaypassos Mastercardom, aztán most ősszel adtak ajándékba egy Visa-t), szóval a Mastercardot default freeze-ben tartom, és csak a vásárlásra oldom fel.

Aztán ugye ott van nyaraláskor az adhoc kpfelvét (volt már, hogy esti sétáláskor kedvet kaptunk egy fagyira, de nem volt nálunk elég kp, gyorsan felvettem a fagyis melletti atm-ből 20€-t költségmentesen, és hajrá)

Egyébként mivel teljesen ingyenes (érdemes a kártyaigénylést egy akciós időszakra időzíteni, szokott lenni), akkor is megéri, ha csak sima webshopos biztonságikártyának tartod.

-- aka p3d3str1an

(#447) Rage47


Rage47
veterán

Nekem nemrég küldtek új kártyát ingyen, mert rájöttek, hogy hibásan jött ki pár kártya, én is köztük vagyok. Állítólag nem fogadták el egyes terminálok külföldön.
Ja és durva volt, küldött értesítést az app, hogy most kellene megérkeznie a kártyának. Erre otthon várt a postaládában már. :D

[ Szerkesztve ]

(#448) Rage47


Rage47
veterán

Jött Revolut update és HUF

(#449) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Kijött az 5.1-es verzió ma iOS-re, amiben megjelentek az új top-up-olható pénznemek, viszont mindegyik esetén az account oldal jön fel... Android-on mi a helyzet?

(#450) _ATi_1 válasza MrPeekaboo (#449) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Androidon egyelőre még nem látszanak az új pénznemek. :F

Rage47: Neked milyen platformon jött az update?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.