Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) betyarr


betyarr
veterán

ezek a zsebek nekem kérdésesek.tehát: ha feltöltök egy bizonyos összeget pl. euróban,akkor az lesz egy zseb?vagyis,ha akarok egy másik zsebet pl. dollárban,akkor azt dollárban kell feltöltenem?
vagy ha feltöltök euróban,akkor azt az összeget tovább tudom pakolgatni további valutanemekben különböző zsebekbe?ha ez az utóbbi állítás az igaz,akkor ezt hogyan lehet megoldani?csak exchange-el?mert próbáltam (átváltottam a feltöltött 10 eurót dollárra) és ennek ugye volt egy kis költsége (visszaváltani már csak 1 dollár cent veszteséggel lehetne).

(#652) betyarr válasza betyarr (#651) üzenetére


betyarr
veterán

(visszaváltani már csak 1 dollár cent veszteséggel lehetne).

sorry,eurócentet akartam írni.

(#653) hedgehog válasza maestro87 (#647) üzenetére


hedgehog
senior tag

Amennyire emlékszem a hirdetményből, jóváíráskor a KH-nál a deviza I vételi árfolyamot kell nézni.
Vagyis ha most oda kérnéd az USD-t, akkor 278,57 Ft-ot kapnál 1 $-ért. (ami nem igaz, mert a holnaputáni árfolyamot kell nézni kb... amikor jóváíródik a pénz, azzal számolnak).

A Revoluton ez az árfolyam 282,1 körüli, vagyis dolláronként kb. 3-4 Ft-ot nyernél. Viszont kicsit bonyolultabb az ügy, merthogy vagy le tudod beszélni a küldő féllel, hogy hova és milyen paraméterekkel kell utalnia (nincs saját külön USD célszámla, csak egy gyűjtő, és a közleménybe kell a te azonosítódat íratni, hogy te kapd a pénzt), vagy az EUR IBAN-odat adod meg, és akkor lesz egy EUR-USD konverzió, bár sokat nem módosít, mertugye középárfolyamon váltanak, vagyis ugyanúgy 282,1 Ft-ra jönne ki a dollár.

A linkelt cikked több mint egy éves, most biztos hogy bárkitől jöhet már a pénz. (az említett ellenőrzési / igazolási szituációk persze előfordulhatnak).

A nagyobb összeg mit jelent egyébként? Az éves feltöltési limit 15ezer EUR. Ha annál több érkezne a számládra, akkor gyakorlatilag komplett adóbevallást kell bemutatnod arról, hogy honnan van a pénz.

-- aka p3d3str1an

(#654) hedgehog válasza betyarr (#651) üzenetére


hedgehog
senior tag

Igen, váltogatni tudsz a pénznemeid között, és nem költség volt az, hanem valósidejű bankközi árfolyam van a Revolutban, azaz ha vársz pár percet, lehet hogy még nyersz is a bolton.

-- aka p3d3str1an

(#655) betyarr válasza hedgehog (#654) üzenetére


betyarr
veterán

aha,köszi!

amikor feltöltök pénzt,mondjuk eurót,akkor azt meg a bankom váltja át forintról euróra (forint alapú számla).ha meg más valutanemben töltenék fel,akkor meg van a kettős konverzió a bankomnál,ha jól gondolom pl dollárt töltök fel,akkor van egyszer a huf->eur,mad az eur->dollár.jól gondolom?és éppen ezért érdemes (egyelőre) eurót feltölteni,mert nincsen kettős konverzió?
vagy netán forintot töltsek fel és a revolut-nál váltsam a forintot más valutára?hogyan járok jobban?

(#656) hedgehog válasza betyarr (#655) üzenetére


hedgehog
senior tag

Forintban egyelőre csak utalni tudnál SWIFT módon egy angliai számlára, ami rettentő drága a magyar bankoknál, szóval felejtsük el amíg nincs kártyás feltöltés.

EUR és USD feltöltést lehet kártyás vásárlással intézni, és majd egyszer talán utánaolvasok a banknál, hogy jár-e ez bármi duplakonverzióval, de egyelőre passz... az biztos, hogy EURnál általában a KH és a Gránit is a terhelés napján* érvényes deviza eladási árfolyammal számol.

*vagyis nem amikor feltöltöd, hanem amikor a tranzakció a banknál könyvelődik, jellemzően 2-3 nappal később.

-- aka p3d3str1an

(#657) betyarr válasza hedgehog (#656) üzenetére


betyarr
veterán

Forintban egyelőre csak utalni tudnál SWIFT módon egy angliai számlára, ami rettentő drága a magyar bankoknál, szóval felejtsük el amíg nincs kártyás feltöltés.

ehh,tényleg...még annyira kavarognak bennem az olvasott dolgok,hogy sokszor keverem a szezont a fazonnal.
ha jól emlékszem,akkor most a július 1. a nagyon várós,mert talán akkor jön meg a várva várt huf feltöltési lehetőség,ami maga a kánaán lenne :)

köszönöm a válaszokat!még biztosan lesz kérdésem :R :R

(#658) maestro87 válasza hedgehog (#653) üzenetére


maestro87
őstag

Igen, Revolutnál az euró számlára gondoltam és ott átváltani forintra vagy kivenni kp-ban.
A nagyobb összeg olyan 1000-1200$ lenne. Nem tudom mi számít náluk nagy összegnek, de az említett levelezgetést, igazolásokat azért szeretném elkerülni, akkor már inkább K&H, vagy ott is visszatartanák a pénzt? Egyébként nem EU-ból jönne a pénz, nem tudom, hogy ez számít-e valamit.

(#659) Rage47 válasza betyarr (#657) üzenetére


Rage47
veterán

július 1-jén az Apple Pay bejelentését várjuk

(#660) betyarr válasza Rage47 (#659) üzenetére


betyarr
veterán

pffff,akkor semmi pozitív hír nincs a huf alapú feltöltésről? :U

(#661) Rage47 válasza betyarr (#660) üzenetére


Rage47
veterán

semmi

(#662) hedgehog válasza Rage47 (#659) üzenetére


hedgehog
senior tag

Most olvasgatva a Revolut fórumot, valószínűleg ha lesz is bármilyen *Pay bejelentés, itthon nem lesz elérhető.
(az országot is támogatnia kell a Apple/GooglePaynak, nem csak a bankot)

-- aka p3d3str1an

(#663) Rage47 válasza hedgehog (#662) üzenetére


Rage47
veterán

hát akkor erről ennyit :D
bezúznám az összes bankot, akik a fejlődést hátráltatják

[ Szerkesztve ]

(#664) hedgehog válasza maestro87 (#658) üzenetére


hedgehog
senior tag

Keresgéltem a community.revolut.com-on ilyen visszatartási sztorikat, de nem nagyon találtam (csak félreutaltakat).
Persze KHB-s biztosabb elvileg, de ott remélhetőleg magánszámlád van, mert a vállalkozóira való deviza-jóváírás szintén nagyon drága.

-- aka p3d3str1an

(#665) hedgehog válasza Rage47 (#663) üzenetére


hedgehog
senior tag

de itt az Apple/Google a hunyó, ők nem engedik az adott országban...

-- aka p3d3str1an

(#666) maestro87 válasza hedgehog (#664) üzenetére


maestro87
őstag

Furcsán is hangzik, mert olyan sok közük nem nagyon van hozzá, hogy honnan van, max. jelentik az adóhatóságnak ha gyanús és ők kérhetik az igazolásokat, de ha amúgy is be akarom vallani?
Lehet MrPeekaboo nagyobb összegre gondolt, még megvárnám, hogy ő mit mond erre, hol olvasott ilyet. :R

(#667) szabi__memo válasza hedgehog (#665) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem országhoz kellene hogy kötve legyen hanem pénzügyi szolgáltatóhoz

(#668) Rage47 válasza hedgehog (#665) üzenetére


Rage47
veterán

szerintem bárhol szívesen bevezetné az Apple, ha engednék az adott ország bankjai.
így is tudom használni az APayt Monzo bankkal, ami UK

(#669) betyarr


betyarr
veterán

jól gondolom,hogy ha eur-ban van megadva a vásárolandó dolog ára,akkor lényegében itthonról nincs jelentősége,hogy revolut kártyával fizetek vagy sima (pl otp-s) kártyával?így is úgy is a bankom fogja váltani a pénzt,ugye?tehát tök mindegy hogy a revolutot töltöm fel,vagy egyenest fizetek az itthoni bankkártyámmal.

(#670) hedgehog


hedgehog
senior tag

innen van egyébként az infó: Revolut fórum
ezt pedig a Revo twitter accountja írta: "[...] your country needs to support either Apple Pay or Google Pay before any company can launch it there."
link

-- aka p3d3str1an

(#671) hedgehog válasza betyarr (#669) üzenetére


hedgehog
senior tag

ha most nincs pénz a Rev.accountodon, akkor igen, teljesen mindegy.

-- aka p3d3str1an

(#672) Rage47 válasza hedgehog (#670) üzenetére


Rage47
veterán

hát ez sajnálatos

(#673) szabi__memo válasza hedgehog (#670) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Elég gáz/szánalmas.
Valószínűleg egyszerű átgondolatlanság

[ Szerkesztve ]

(#674) Xray-1


Xray-1
tag

Ma döbbentem. Spotify-t akartam kifizetni Revo/Visa kártyámmal, erre nem engedte.
Azt írta ki (vagy hasonlót), hogy "Az adott országhoz nem egyező fizetési eszköz, fizessek mással!"

- Próbáltam átállítani a regget angliára, de az nem sikerült meglévő accnál.
- Csináltam új "angol" accot, azzal is visszadobta.
- Végül magyar kártyával kellett fizessek.

(VPN-t ezért nem dobtam fel)

(most van még 2 napig Spotify akció, 3 hónapi Premium:0,99€-ért)

(#675) gabo91


gabo91
aktív tag

Visszább kérdezte valaki.... héten töltöttem fel 10Eurot- kb 1 hónapja nyitottam a számlát, ingyenes a kártya (visa) és a szállítás is júli 1-ig tart az akció.

Hogy tudok Huf-ot rátölteni a Huf alszámlára? Hitelkártyával töltöttem fel a 10 eurót (3°% -ot visszakapok, de így hogy forintot nem lehet kártyázni.... bukó hogy a bank vált)

Fizikai kártyát rendeltem, kérhetek mellé virtuális kártyát?
Megerősítést kérnék, hogy jól értelmeztem e, ha van fent alszámlán huf eur usd, fizetek a kártyával akkor ő abból a devizanemből terheli amilyen a tranzakcióm (persze ha van olyanom) "multicurrency" a kártya így értem?

(#676) betyarr


betyarr
veterán

most beregeltem a virtuális revolut kártyámat a paypal-hoz,de érdekes módon gbp-ben vonta a próbaterhelést.tudja valaki hogy miért?
valami nem tiszta,mert először 1 dollárt akart vonni,ami valamiért reverted lett.aztán levont 1 fontot a dollár számlámról :Y

[ Szerkesztve ]

(#677) KTU válasza gabo91 (#675) üzenetére


KTU
addikt

"Fizikai kártyát rendeltem, kérhetek mellé virtuális kártyát?"

1db,
(#678) szabi__memo igen fizettem érte, talán 6 €

Ha jól tudom fizetéskor ilyen sorrendet állít fel a Revolut, melyik tárcából / zsebből fizessen:
1. terhelő pénznem.

2. Alapértelmezett pénznem (a regisztrációkor megadott lakcímtől függ).

3. Amelyik tárcában / zsebben elég pénz van az adott vásárláshoz.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#678) szabi__memo válasza KTU (#677) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Viszont díja van ha minden igaz

(#679) KTU válasza betyarr (#676) üzenetére


KTU
addikt

Gondolom mivel a Revolut angol (UK.-ben bejegyzett) cég, és PP úgy gondolta ott alapértelmezett a GBP.

De vásárláskor úgy is átállítod hogy a bankod váltson.

Mindig vásárlás előtt állítom.
Van erre valami "maradandó" beállítás a PP-on?

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#680) Oliverda válasza betyarr (#676) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert angol pénzintézethez tartozik a kártya, nem kell vele foglalkozni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#681) betyarr válasza KTU (#679) üzenetére


betyarr
veterán

és Oliverda: igen,ez tiszta,hogy angol a székhelye,de miért akart először dollárban terhelni,amit ~15-20 percen belül meggondolt (pending volt,majd reverted),aztán szépen levonta a dollár zsebemből az egy fontnak megfelelő dollárt :F

(#682) Oliverda válasza betyarr (#681) üzenetére


Oliverda
félisten

[link], [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#683) betyarr válasza Oliverda (#682) üzenetére


betyarr
veterán

bahhh :B régen csak egyszer terhelt a pp.legalábbis én úgy emlékszem.
köszi a választ,így megnyugodtam,hogy nem valami bug volt.

(#684) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok, én is beregisztráltam, igazoltam magam, feltöltöttem 10€-val, de ha kártyát akarok rendelni az 6€-ba kerül. Most akkor van ingyenes postázás, vagy nincs? Vagy mitől függ?

Köszi...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#685) betyarr válasza Gabócza (#684) üzenetére


betyarr
veterán

az 1. hsz-t olvasd el.ott van egy link egy cikkhez a revolut-ról.abban megtalálod a választ.

(#686) Gabócza válasza betyarr (#685) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi a választ. Mivel nem a cikkben szereplő linken keresztül regisztráltam, gondolom, akkor én már buktam az ingyenes postázást. Kár hogy nincs topic összefoglaló, azt mindig el szoktam olvasni...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#687) betyarr válasza Gabócza (#686) üzenetére


betyarr
veterán

igen,az nagy kár.tegnap is felmerült,hogy lassan tényleg jó lenne egyet összeütni egy bátor vállalkozónak :K :B

(#688) MrPeekaboo válasza maestro87 (#666) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

A Revolut is résztvesz a pénzmosás elleni intézkedésekben, így nagyobb összegeknél kérhet igazolást, hogy honnan van a pénz, amit ráutaltál. Az $1000 szerintem elég sok, de a support-tól is megkérdezheted, hogy szerintük kérni fognak-e igazolást. Másrészt az utalásoknál is vigyázni kell a papír kitöltésénél, mert ha ott elírnak valamit, akkor sem fog megérkezni a pénz. Szóval még mindig azt javasolnám, hogy kisebb, ha beragadt sem hiányzó, összeggel kellene indítani egy utalást és ha az megérkezik, akkor meg lehet próbálni egy nagyobbal.

(#689) szabi__memo válasza MrPeekaboo (#688) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Saját számláról, vagy bankkártyával töltesz fel. Honnan lenne. Kicsit túl van ez pörögve

(#690) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

(Törölve, benéztem.)

[ Szerkesztve ]

(#691) Kövi válasza Gabócza (#684) üzenetére


Kövi
csendes tag

Most nincs, én is megszívtam, mert az akció után rendeltem a kártyát és így volt postaköltség.

(#692) MrPeekaboo válasza szabi__memo (#689) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Külföldről USD-ben szeretne az egyik fórumtárs nagyobb összeget fogadni a Revolut számlájára. Ebben kérte a segítséget. Én pedig a hivatalos fórumon olvasott tipikus eseteket soroltam fel. Nem szentírás, mindenki kezelje úgy, ahogyan gondolja.

(#693) Oliverda válasza MrPeekaboo (#692) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyelőre USA accountot sem tud adni a Revolut, inkább TransferWise borderless accountot csináljon.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#694) Gabócza válasza Kövi (#691) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi, sajnos most már én is tudom. De amíg nincs HUF feltöltés, addig nem annyira sürgős a kártya. Ha lesz, utána megrendelem.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#695) Rage47


Rage47
veterán

nem ma lett volna a nagy bejelentés?
helyette maintenance van

(#696) szabi__memo válasza Rage47 (#695) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem sikerült. Ez se

(#697) madmike


madmike
őstag

Sziasztok! Július 2. felében megyünk Eu-n belül nyaralni. Most találkoztam a Revoluttal. Elsőre baromi jónak tűnt,aztán miután jobban utánaolvastam csökkent a lelkesedésem.
Csak HUF számlám van. Jól gondolom hogy addig amíg nem lehet huf-ban,bankkártyával feltölteni, addig egyáltalán nem éri meg használni? Most azt nem tudom hogy járok jobban,ha itthon váltok Eurot vagy ha használom a Raiffaisenes Mastercardom?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#698) TOZ válasza madmike (#697) üzenetére


TOZ
addikt

A bankok altalaban szarabbul valtanak, mint az utcai valtok.

(#699) Kövi válasza madmike (#697) üzenetére


Kövi
csendes tag

szerintem akkor is megéri Revolut-ot is használni, ha még nem lehet HUF-al feltölteni. de mivel Magyarországon is nyitottak, várható, hogy lesz HUF-os utalás is.

Hogy miért éri meg?
* Akkor töltőd fel, amikor a forint erős, és ha gyenge a forint, akkor itt van valamennyi nyereséged
* ha valutára van szükséged - van néhány ATM Budapesten - akkor olcsóbb felvenni Revolutról (Revolut feltöltés a bankod deviza eladási árral számolva VS Magyar forint átváltása más valutára) - persze itt is az kell, hogy erős legyen a forint :)
* A Revolut középárfolyamon számol, ami jobb konstrukció, mint a bankod konstrukciója valószínűleg
* technikailag sokkal kiforrottabb, mint a magyar piacon lévő megoldások (mobilon tudod tiltani/engedélyezni az internetes vásárlásokat, kp felvételt, érintős fizetést és ami tetszik nagyon, hogy van benne Location-based security)

Ha ritkán mész külföldre, de Interneten sokat vásárolsz, szerintem akkor is megéri rendelni Revolut kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#700) mitlageri válasza madmike (#697) üzenetére


mitlageri
csendes tag

Bár nem próbáltam, de a Revolut fórumában írtak róla, hogy egy kis Simple-ös ügyeskedéssel most is fel lehet tölteni kb. ingyen forint alapú számláról:
https://community.revolut.com/t/huf-top-up-with-card-payment/25610/112

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.