Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) szabi__memo válasza Oliverda (#750) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem valószínű hogy mérlegelhető hogy minek számolják el. Egyik hibás

(#752) sajti_pajti válasza Oliverda (#750) üzenetére


sajti_pajti
tag

Az Erste csillió százalékkal fog kamatozni és nem csak ez az összeg hanem minden fennálló tartozásod. (Ezért nem szabad hitelkártyával kápét felvenni.)

(#753) Oliverda válasza sajti_pajti (#752) üzenetére


Oliverda
félisten

Elég régóta használom, tudom hogyan működni. Nem fog pár száz forintnál többe kerülni, ha valóban rendes felvétnek számolta el.

Amúgy készpénzfelvételi díjat továbbra sem terhelt be, ami alapján nem zárom ki, hogy csak a pontgyűjtés miatt számolják kvázi felvétként az ilyen tranzakciókat.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#754) hedgehog


hedgehog
senior tag

Egyszer én is próbáltam a Transferwiset, a KH hitelkártya smsben kpfelvétet írt, de aztán végül a banki-könyveléskor már vásárlás volt.
De mivel sokkal olcsóbb nem volt mint a hagyományos módszerem, nem kockáztattam többé

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#755) Kövi


Kövi
csendes tag

Kicsit aggódom. Hétfő délelőtt csináltam egy visszatöltést Revolut-ra, most csütörtök van. :( - mondjuk a délelőtt még tart ;)

(#756) KTU válasza Kövi (#755) üzenetére


KTU
addikt

Simple kártyáról visszatöltés 07. 03. 06:47,
megérkezett Revolut-ra 07. 05. 08:26-kor.
Annyi HUF amennyit onnan küldtem, eddig nem látok semmi költséget.

Ha ma nem érkezik meg, hívhatod az ügyfélszolgálatokat.

Nem kedd volt amikor visszatöltöttél? :U
Mert hétfő délután még csak kérdezgetted.
Simple mutatja percre pontosan.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#757) Kövi válasza KTU (#756) üzenetére


Kövi
csendes tag

Szia, ma reggel megjött.
Simple visszatelöltés: 2018.07.03. 8:33
Megérkezett: 2018.07.05. 10:05

49,5 óra alatt megérkezett a Revolutra és annyi HUF, amennyit indítottam.

Viszont az átváltás gyanús volt - majd persze jobban megnézem a következő tranzakciót -, de az történt, hogy a váltás előtt a program 319.xx HUF-ot írt ki, majd a hisztoriban 324,35 látszódik.
Megnéztem a bank deviza eladását és az pedig 326,57 HUF.

Szóval kemény 2 forinttal jártam jobban. :(

(#758) KTU válasza Kövi (#757) üzenetére


KTU
addikt

Milyen átváltás?? :F

OTP-s kártyámról HUF ment a Simple kártyára,
onnan szintén HUF a Revolut kártyára.
Így megy a költségmentes Revolut feltöltés HUF kártyárol,
mivel nem a bankom (OTP) vált.

Talán most váltok USD-t most épp 276,15

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#759) Kövi válasza KTU (#758) üzenetére


Kövi
csendes tag

A HUF az rendben van, de megnéztem a Revolut hogy vált HUF-ról EUR-ra.

(#760) KTU válasza Kövi (#759) üzenetére


KTU
addikt

Azt hogy ki mikor váltja át a pénzét,
ne keverjük már ide.

Vannak akik csak olvassák a fórumot aztán azt hiszik valami mégse OK a Simple váltással.

Kép, most azért inkább csökken az árfolyam, 1 EUR, 323,23 HUF
a hétfői csúcshoz képest 330,5899

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#761) Kövi válasza KTU (#760) üzenetére


Kövi
csendes tag

Szerintem ide tartozik az, hogy vált a Revolut.

(#762) Oliverda válasza Kövi (#761) üzenetére


Oliverda
félisten

Az ingyenes alapcsomaggal középárfolyamon váltanak hét közben 6000 euróig. Ma váltottam és fillérre pontosan az aktuális árfolyamot adta.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#763) Laox


Laox
aktív tag

A magyar számlaszámmal kapcsolatban, észrevettétek, hogy eddig kiírta, hogy "Unique IBAN accounts coming soon", most meg már nem írja ki pár hete? Eléggé szomorú ez.

(#764) sajti_pajti válasza Oliverda (#762) üzenetére


sajti_pajti
tag

Ezt a 6000-et honnan veszed?

(#765) Oliverda válasza sajti_pajti (#764) üzenetére


Oliverda
félisten

Meg fogsz lepődni: az alkalmazásból!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#766) maestro87


maestro87
őstag

Revolut oldalán nem lehet a support-tal chat-elni? Vagy valami email címük van? Nem vágom, hogy miért csak alkalmazásban megy az egész bankolás. :(

(#767) MrPeekaboo válasza maestro87 (#766) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Csak az app-on belül lehet chat-elni, ott is alapból egy robottal beszélsz, amíg be nem írsz egy adott szöveget. Ezután kiírja a chat, hogy hány óra/nap múlva kerülsz ügyfélszolgálatoshoz. Twitter-en talán gyorsabban reagálnak. Sajnos a múlt hétvégi bankkártyás fiaskó eléggé leterhelte őket megint, alig győzik az ezzel kapcsolatos sok munkát.

(#768) maestro87 válasza MrPeekaboo (#767) üzenetére


maestro87
őstag

Kár, utálok mobilon gépelni, főleg angolul. :((( De majd akkor megpróbálom Twitter-en. :R

(#769) Fandango válasza MrPeekaboo (#767) üzenetére


Fandango
veterán

Én eddig egyszer beszéltem a supporttal, de akkor azonnal válaszolt először a chatbot, majd átvette egy ügyintéző, és megoldotta a problémát rögtön. (az első kártyám ami ingyenes volt, nem érkezett meg, aztán igényeltem egy újat, de ahhoz már felszámoltak költséget, ezt tettem szóvá, és minden gond nélkül visszautalták az összeget, és küldték az új kártyát)

[ Szerkesztve ]

(#770) lmno válasza Fandango (#769) üzenetére


lmno
őstag

Nekem is egyből bejelentkezett, én a cryptocurrency-t aktiváltattam.

(#771) silver-pda válasza MrPeekaboo (#767) üzenetére


silver-pda
aktív tag

MrPeekaboo: mi volt ez a bankkártyás fiaskó?

Ha hétvégén vásárolok olyan pénznemben, ami nincs a kártyán, akkor felszámítják az 1% (azt hiszem ennyi) díjat?

A virtuális kártya másnál is olyan halovány? Mintha tejüvegen keresztül néznénk.

(#772) sajti_pajti válasza silver-pda (#771) üzenetére


sajti_pajti
tag

Nálam is halovány (nem igazán értem, miért jó ez).

(#773) MrPeekaboo válasza silver-pda (#771) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Múlthét péntektől vasárnapig nagyon sok kártyahasználónál lépett fel olyan hiba, hogy vásárlás során elutasításra került a fizetés, viszont az összeg levonásra került a számláról... Ha egy ilyen esetben valaki többször próbálkozott, akkor annyiszor vonta le az összeget. Volt nagy sírás-rívás a Twitter-en meg a fórumon. Egyesek külföldön nem vittek magukkal más kártyát és nem tudtak pl. továbbutazni, mert a hiba folytán leapadt a számlájuk. 24-72 órát írtak kezdetben, hogy annyi idő múlva visszakerül a pénz a számlájukra, de volt akinek 5 napot kellett erre várni. Egy külső fizetést feldolgozó társaságnál feltorlódtak a tranzakciók és időtúllépés miatt így ezek elutasításra kerültek, ez okozta a hibát. Elvileg fogadalmat tettek, hogy házon belülre hozzák ezt a szolgáltatást, hogy ne forduljon többet ilyen elő vagy ha mégis, akkor gyorsabban tudjanak cselekedni.

(#774) szabi__memo válasza MrPeekaboo (#773) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szép..

(#775) Kövi válasza MrPeekaboo (#773) üzenetére


Kövi
csendes tag

hamarosan megyek külföldre, de egyértelmű, hogy viszek magammal visacard-ot (revolut), mastercard-ot és persze kp-t is. Ennyi. ;)

(#776) ghostie válasza MrPeekaboo (#773) üzenetére


ghostie
tag

Pár hete a Transferwisenál volt egész napos leállás. Egyedüli pénzügyi szolgáltatónak még nem megbízhatóak ezek a cégek, kell egy tartalék megoldás.

(#777) djapor96


djapor96
őstag

Meguntam várni ezt a bankkártyas feltöltést. Regisztráltam a Tranferwise-on, de ha beírom a Revolut HUF topup - nál megadott banki adatokat, akkor azt irja ki, hogy a megadott IBAN nem tud HUF - ot fogadni. Hogy kell beállítani?

[ Szerkesztve ]

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#778) madmike


madmike
őstag

Szerintetek várható még a közeljövöben ingyenes kártyarendelési akció, vagy fölösleges vári rá?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#779) MrPeekaboo válasza ghostie (#776) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Igen, még jópár évnek el kell telnie ahhoz, hogy kiforrjon a szolgáltatás. Csak a Revolutra hagyatkozni nem lehet, főként úgy, hogy még a banki license-ük sincs meg. Azonban sokan ezt elfelejtik, aztán koppannak, ha valami gond van a szolgáltatással.

madmike: szerintem lesz még ilyen. Az idén már kétszer volt erre lehetőség, márciusban és júniusban. Azok rendelhettek ingyen kártyát, akik előtte nem rendelkeztek ilyennel.

(#780) Laox válasza MrPeekaboo (#779) üzenetére


Laox
aktív tag

Én is a banki licensz hiánya miatt nem tartok náluk nagyobb mennyiségű pénzt, mindig szinte csak annyit, amennyi a rendeléseimhez kell. Nagyon ígéretes szolgáltatás és hozzáállás, remélem hamarosan meglesz a licensz és a magyar bankszámlaszám is, akkor valószínűleg majd áttérek erre a magyar bankokról.

(#781) madrac


madrac
őstag

Nekem most jött meg a fizikai kártyám. Ötletes ez a kihúzhatós csomagolás :C Látszik, hogy nem magyar cég :DDD

(#782) szabi__memo válasza madrac (#781) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az biztos. Én is pont így éreztem

(#783) bg24


bg24
csendes újonc

Ma kaptam egy biztonsági ellenőrzést a revault-tol. Azt kérte adjam meg az utolsó top- up feltöltésemhez tározó négy jegyű számot. Csak harmadszorra sikerült. Volt kis keveredés a bank számlámon. De a harmadikat elfogadta. Csak hogy azóta sem férek hozzá a fiókomhoz. Találkoztatok ilyennel?

(#784) sajti_pajti válasza bg24 (#783) üzenetére


sajti_pajti
tag

Lehet, mégse fogadta el.
(Én magamtól indítottam ilyet korábban az egyik kártyámra és minden flottul ment.)

(#785) bg24


bg24
csendes újonc

Most ez a kép fogad.de ez meddig lesz? A support 16 óra múlva tud nem robotot kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#786) madrac válasza bg24 (#785) üzenetére


madrac
őstag

mit kell csinálni egy ilyenhez?

(#787) bg24 válasza madrac (#786) üzenetére


bg24
csendes újonc

ezzel indult

[ Szerkesztve ]

(#788) madrac válasza bg24 (#787) üzenetére


madrac
őstag

Úgy értem, hogy nem volt semmilyen előzménye, oka annak, hogy biztonsági ellenőrzést kértek?
Kíváncsi vagyok, hogy akik Simple-s trükkös módszerrel küldtek pénzt rá, azok hol nézik meg a tranzakció közleményt egy ilyen esetben.... :DDD

(#789) ANOka válasza madrac (#788) üzenetére


ANOka
őstag

Internet bankon keresztül. (CIB)
Ott elolvasható az összes kártyatranzakció.

[ Szerkesztve ]

(#790) sajti_pajti válasza bg24 (#787) üzenetére


sajti_pajti
tag


OTPdirekt: Számlatörténet...
Amúgy meg ott van a képed jobb felső sarkában a "Not now", szóval el lehet odázni vélhetőleg...

[ Szerkesztve ]

(#791) sajti_pajti válasza madrac (#788) üzenetére


sajti_pajti
tag

Kíváncsi vagyok, hogy akik Simple-s trükkös módszerrel küldtek pénzt rá, azok hol nézik meg a tranzakció közleményt egy ilyen esetben....

Sehol, azt nem a Revolut kezdeményezte, míg egy kártyás feltöltést ("Top up") igen.

[ Szerkesztve ]

(#792) bg24 válasza sajti_pajti (#791) üzenetére


bg24
csendes újonc

Vasárnap csináltam egy virtuális kártyát az airbnb-hez. Hétfőn pedig toltam egy vissza térítést a simple kártyáról, ami eddig simán ment. Nem a tudom hoyx náluk a,, hamarosan '' mennyi idő. De lassan itt a nyaralás.

(#793) Oliverda válasza sajti_pajti (#790) üzenetére


Oliverda
félisten

Viszont ahogy a példa is mutatja, nem nagyon éri meg.

Ez ugye arra van, hogy ne tudjon feltöltögetni senki egy talált vagy eltulajdonított kártyával. Számomra az is fura, hogy ezt nem tolja már az elejétől egy kicsit erőszakosabban a júzer arcába az app.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#794) bg24 válasza bg24 (#792) üzenetére


bg24
csendes újonc

Igen, kiderült hogy a rendszer ellenőrzött a visszatérések miatt. A Support azt kérdezte hogy mi az. Írtam hogy OTP Simple túlfizetés. És már vissza is állította a fiokom. Kérdeztem lesz-e gond ha jön még ilyen visszatekerés? No problem volt a válasz. Kíváncsi leszek. Nincs kedvem havonta írogatni a supportnak.

[ Szerkesztve ]

(#795) hedgehog válasza bg24 (#794) üzenetére


hedgehog
senior tag

hm, akkor asszem megelégszem ezzel a két refunddal, és maradok a jól bevált Gránit topupnál :)

-- aka p3d3str1an

(#796) KTU


KTU
addikt

Ha több felhasználónál látnak ilyen Simple kártyáról visszatöltést, akkor gondolom beépítik a policy-be.

Nekem ma reggel kell érkeznie a második Simple visszatöltésnek.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#797) vtechun


vtechun
veterán

Arra gondoltam, hogy internetes vásárlásokra(Apple, Google, eBay, AliExpress) használnám a Revolut kártyámat. Elvileg nem igazán kellene, hogy rosszabbul járjak, mint a sima bankkártya esetén, nem? Ha euróban töltöm fel, akkor ugye egyszer van átalakítási veszteség (ugyanúgy, mint amikor vásárolok mondjuk euróban valahol). A probléma akkor jöhet, ha máshol USD-ben vásárolok, vagy esetleg más eurón kívüli pénznemben. Ugye? Szóval, ha csak eurós vásárlásaim lennének, akkor addig is használható lehetne erre, nemde?

(#798) KTU válasza vtechun (#797) üzenetére


KTU
addikt

Mindig használható:
Mivel ha USD-ben vásárolok (Ali) akkor előtte átváltom Revolut alkalmazáson belül $-ra.

Ha HUF kártyád van,
működik a Simple kártyáról visszatöltés,
nem azonnali, kb. 50 (+ - 3) óra míg Revolut-on van a pénz HUF-ban konverziós veszteség nélkül.
Aztán ha van rá idő, átváltom Revolut alkalmazáson belül, mikor jó az árfolyam.

Bár 2 napja jelezte bg24, hogy ellenőrzést kapott.

Ma reggel landolt a 2. visszatöltésem gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#799) brainticket válasza KTU (#798) üzenetére


brainticket
aktív tag

de ha nem váltod át előtte USD-re akkor is megy simán.

(#800) bg24 válasza KTU (#798) üzenetére


bg24
csendes újonc

Ma reggel meg jött a harmadik visszatöltés. Az ellenőrzés utáni első. Lehet hogy érdemes egyszerre mind a 65k-t visszatolni. Akkor kevésbé baszogat a rendszer.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.