Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Rage47 válasza Fandango (#550) üzenetére


Rage47
veterán

Sajnos ilyen közös megoldás nem lesz. Látod mindenki külön akar haladni, a Samsungnak nem volt jó az Android Pay, ők csináltak külön még Samsung Pay-t is :D

[ Szerkesztve ]

(#552) Fandango válasza Rage47 (#551) üzenetére


Fandango
veterán

Igen tudom, hogy a Samsung is csinált, de nem is értem, hogy ez a két cég még mi a fészkes fenének folyik ilyenbe is bele. Semmi közük a pénzügyi világhoz, maradjanak csak a tech vonalon, ezt meg bízzák más cégekre akinek ez a profilja.

(#553) szabi__memo válasza Oliverda (#546) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez még érthető is lenne, ha csak egy magyar cég lenne, de mivel multibank, hogy lehet hogy más országokban megy a dolog? Ide is jó lenne ugyanaz az app, vagy ahány ország annyiszor kell megvalósítani mindent? Csak nem!? Ha igen akkor 100% hogy meszeltek nekik

[ Szerkesztve ]

(#554) Oliverda válasza Fandango (#552) üzenetére


Oliverda
félisten

"de nem is értem, hogy ez a két cég még mi a fészkes fenének folyik ilyenbe is bele"

Talán ez segít megérteni:[link] ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#555) Fandango válasza Oliverda (#554) üzenetére


Fandango
veterán

Mert ezzel aztán megduplázzák az éves bevételt legalább. ;]

(#556) hedgehog válasza Oliverda (#540) üzenetére


hedgehog
senior tag

Azért én nem gondolnám, hogy csak a költségek az ok, főleg mivel a kereskedőtől beszedett tranzakciós díj (ami 1-2% között jár) ezeket bőven fedezi.

Vagyis most ugye az van, hogy a bankok bevételtől esnek el (ha feltételezzük, hogy valaki azért fizetne telefonnal, mert nincs nála a kártyája, azaz applepay hiányában kp-t kell elővennie), azaz jóval jobban megérné nekik bevezetni a dolgot még úgy is, hogy a sima kártyás tranzakciónál ez a konstrukció számukra rosszabb.

Az viszont lehet, hogy reménykednek a csodában (=hogy megnyitja az NFC-t az Apple a thirdparty megoldások számára).

De ahogy kinéz, ebből azok fognak akkor nyertesen kikerülni, akiktől a bankoknak a legjobban félni kéne (Revolut és társai)

Ettől függetlenül jó lenne tudni egy hiteles infót, nem csak találgatásokat mint amit én meg te végzünk itt.

-- aka p3d3str1an

(#557) hedgehog válasza Fandango (#550) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én egy ideje már semmit nem kapok fel az asztalról amikor leszaladok a kisboltba/ebédelni megyek, csak a telefonomat. A magyar hitelkártyám nincs is nálam, a feleségem használja... a Revolut igen, de a táskám mélyén az irattárcámban, amit sose veszek elő.
Szóval nagyon hasznos a mobilfizetés, simán át lehet rá szokni.

-- aka p3d3str1an

(#558) Oliverda válasza Fandango (#555) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet csak 100 millió dollárt szakítanak vele évente, de az is több mint a semmi. :)

hedgehog:

"mivel a kereskedőtől beszedett tranzakciós díj (ami 1-2% között jár) ezeket bőven fedezi."

Attól, hogy fedezi, még bevételkiesés, ráadásul a kereskedőtől beszedett pénz nem nettó profit.

"Vagyis most ugye az van, hogy a bankok bevételtől esnek el (ha feltételezzük, hogy valaki azért fizetne telefonnal, mert nincs nála a kártyája, azaz applepay hiányában kp-t kell elővennie), azaz jóval jobban megérné nekik bevezetni a dolgot még úgy is, hogy a sima kártyás tranzakciónál ez a konstrukció számukra rosszabb."

Ilyen ritka és kiszámíthatatlan együttállásokra nem lehet bizniszt építeni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#559) Villa7


Villa7
tag

Ebbe az országba akartok mobilfizetést, ahol a dolgozók 70%-a fizetésnapkor rohan a bankautomatához levenni a pénzt? (Tapasztalat) Dolgoztam OTP-be és 10.-e körül a 20 méteres sor van az automatánál...

(#560) szabi__memo válasza Oliverda (#558) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De ha nem az övével fizet akkor másnéval akinek van. Ergo bevételkiesés ha nincs

(#561) Fandango válasza hedgehog (#557) üzenetére


Fandango
veterán

Nem is állítottam hogy haszontalan a mobilfizetés, csak azt, hogy az Apple féle megoldást tartom feleslegesnek, mert platform függő.

Az hogy én jelenleg nem használom, még nem azt jelenti, hogy nem is fogom soha használni, mondjuk a pl. a SimplePay-t.

[ Szerkesztve ]

(#562) Rage47 válasza Villa7 (#559) üzenetére


Rage47
veterán

Én kollégám is leveszi minden hónapban.
Az ország másik része meg feketén dolgozik. :D Szóval igazad lehet.

(#563) maross


maross
veterán

Tegnap lepattantam egy kickstarter kifizetesnel (ok, legyen), de ma lepattantam praktikerben is, ahol mar tobbszor fizettem revoluttal... masnal minden rendben? Appon belul semmi furat nem latok, penz van rajta.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#564) sajti_pajti válasza hedgehog (#556) üzenetére


sajti_pajti
tag

Az az 1-2% legalább háromfelé megy: kártya kibocsátó, -elfogadó, -társaság...

(#565) MrPeekaboo válasza Villa7 (#559) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Én már több éve úgy rászoktam a kártyás fizetésre, hogy általában semmi készpénz nem szokott lenni nálam és csak akkor használok készpénzt, ha nagyon muszáj, meg kerülöm azokat a helyeket, ahol nem lehet úgy fizetni. :-) Amióta a Simple-nél használható a Google Pay, azóta azt használom kártya helyett, azonban biztos, ami biztos alapon vinni szoktam a kártyámat is, de ritkán van rá szükség.

(#566) KTU


KTU
addikt

Bekerültek a kriptovaluták, árfolyamot is lehet követni,
de még a kriptovalutás pénztárcák / zsebek nem használhatók.
És nem kellet hozzá frissíteni az alkalmazást.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#567) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Vajon mi az anyjukért nincs megcsinálva a bankkártyás HUF feltöltés? Miféle akadálya lehet?

(#568) Laox válasza szabi__memo (#567) üzenetére


Laox
aktív tag

Gondolom milliónyi engedély, ami a magyar bankszámlák létrehozásához kell, azt sem tartom kizártnak, hogy a külföldi bankokat különös módon szívatják a törvényeink, tekintettel arra, hogy hadban állunk az EU-val, Sorossal, migránsokkal, civilekkel, egyszarvú unikornisokkal és a tölgyfákkal is. Lehet, hogy nehéz nekik "betörni" Magyarországra.

(#569) szabi__memo válasza Laox (#568) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ehhez nem kell magyar számla. De vágom miről beszélsz :K

[ Szerkesztve ]

(#570) brainticket válasza szabi__memo (#567) üzenetére


brainticket
aktív tag

könnyen lehet hogy ez csak magyar bankkal együttműködve megy, ők meg gondolom nem törik magukat ezügyben.

(#571) szabi__memo válasza brainticket (#570) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Furcsálnám ha forintban bankkártyával csak magyar banknak lehetne fizetni (hiszen pl ezek szerint Angliában is van magyar számla, én inkább ezt nem gondoltam volna), de végülis nem kizárt. Amilyen idióta dolgok vannak...

[ Szerkesztve ]

(#572) Laox válasza szabi__memo (#569) üzenetére


Laox
aktív tag

Én úgy tudom, hogy mindenkinek egyedi magyar számlaszáma lesz, a Revolut jön Magyarországra is.

(#573) szabi__memo válasza Laox (#572) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ja. Ezt ígérték április közepére

De a bankkártyás feltöltéshez ez nem kell

(#574) Rage47


Rage47
veterán

Na még másfél hét és kiderül, mi lesz a nagy bejelentés.

(#575) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Most megyek Horvátországba egy hosszabb hétvégére, spontán jött eléggé, ezért nem is váltottam pénzt (meg ugye Revolut miatt :) )
Kinéztem 3 Euronet-es ATM-et Rovinj-ban(ide megyek), itt tervezek majd kunát felvenni. Kell valamire ügyeljek kp felvételnét, hogy ne szívjam be vagy eléggé világos? Köszi

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#576) Rage47 válasza F1rstK1nq (#575) üzenetére


Rage47
veterán

ugyanúgy megy a pénzfelvétel, csak van limit, 200 euro asszem
ja:
ATM Withdrawals up to £200 / €200 / 200USD / 200CHF / 800PLN / 1,500DKK / 2,000SEK / 2,000NOK / 800RON / 4,500CZK or currency equivalent per month are free.

[ Szerkesztve ]

(#577) brainticket válasza Rage47 (#576) üzenetére


brainticket
aktív tag

mármint 200 EUR-ig költségmentesen.
Amire mindig figyelni kell, hogy a helyi pénznemben terheljenek (ATM vagy fizetés) ne hagyd hogy átváltsák akármire.

(#578) F1rstK1nq válasza Rage47 (#576) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Köszi ez a rész megvan. :R

Az a rész homályos, hogy mintha megkérdezné az atm ilyenkor, hogy ki váltsa és azt kell mondani neki, hogy a revolut és ennyi? Vagy semmi ilyesmit nem kérdez meg? :D

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#579) brainticket válasza F1rstK1nq (#578) üzenetére


brainticket
aktív tag

a lényeg hogy mindig váltás nélkül a helyi pénznemben fizess/vegyél fel pénzt.

(#580) F1rstK1nq válasza brainticket (#579) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Rendben, köszi.

Így még keresgélve találtam pár jó tippet:
- Amikor veszek fel pénzt ATM-ből és felkínálja a DCC (Dynamic currency conversion) opciót, akkor ne azt válasszam ki. (te is ezt mondtad lényegében :K )

- A mastercard nearby telefonos app a másik tipp, mondjuk elég rossznak tűnik review alapján. ;]

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#581) Laox


Laox
aktív tag

A Revolutnál a Mastercard és a Visa is euró alapú?

(#582) KTU válasza Laox (#581) üzenetére


KTU
addikt

Revolut-nál igazából mindegy "milyen alapú".
Feltöltésnél te választod ki miben töltesz fel.
Ezt átválthatod a saját valuta zsebek / tárcák közt.
Vásárlás előtte célszerű olyan valutás pénztárcába váltani pénzt, amiben költeni szeretnél.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#583) Oliverda válasza Laox (#581) üzenetére


Oliverda
félisten

Emiatt totál mindegy, hogy a kártyatársaság miben számol el.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#584) Laox


Laox
aktív tag

Köszi.

(#585) MrPeekaboo válasza F1rstK1nq (#575) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Az Euronet ATM-eket érdemes nagyívben elkerülni, mert sokan panaszkodnak a fórumban, hogy a DCC el nem fogadása miatt mindenképpen beterhelnek valami kp felvételi díjjal, amit persze nem írnak ki a képernyőre. Aztán lehet a horvátoknál másképp viselkednek ezek, de jó ezzel számolni. A másik meg az, hogy még péntek éjfélig érdemes felvenni pénzt, mert hétvégén 1-1.5%-kal rosszabbul vált a Revolut, mint hétköznap. Majd számolj be a tapasztalataidról! :)

(#586) Oliverda válasza MrPeekaboo (#585) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem feltétlenül kell felvenni, elég csak átváltani.

Az Euronet ATM-ek díjairól lehet valahol bármi konkrétumot találni?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#587) sajti_pajti válasza F1rstK1nq (#575) üzenetére


sajti_pajti
tag

Alapból nem értem, hogy minek az Euronetre szűkítés: ??

(#588) KTU válasza F1rstK1nq (#580) üzenetére


KTU
addikt

Én még most feltöltenék a Revolut-ra annyi $ vagy €-t, (amelyiket kedvezőbb a bankodtól)
amennyire szükségem lehet,
azt átváltanám rögtön HRK-ra.
Ahol lehet kártyás fizetés.

Ami megmarad, visszaválthatod akármire, HUF, USD, EUR, stb.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#589) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Oliverda, KTU: Srácok ezzel csak egy gond van, mégpedig az, hogy nem lehet egyelőre BGN számlát nyitni, így az előre konvertálás nem játszik...

Oliverda: Sajnos az Euronet ATM díjakról nem tudok semmit sem, csak annyit, hogy sokan panaszkodnak rá és nem csak egy országban. Egyébként aki vállalkozó kedvű, az itthon is rápróbálhat ezekre, mivel nálunk is van pár ilyen ATM és akkor kiderül, hogy mennyi az annyi. :D

[ Szerkesztve ]

(#590) KTU válasza MrPeekaboo (#589) üzenetére


KTU
addikt

BGN = Bolgár Leva
????
:F

Lehet csak elírtad.
HRK, Horvát Kuna

HUF számla sincs, és mégis ami nálam Ft-ban van, az számszerűleg annyi mint amikor átváltottam.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#591) ts01


ts01
csendes tag

Sziasztok
Élnék a Revolut ajánlatával, ingyen kínálják a kártyát, ha most feltöltöm legalább 10GBP-vel a számlámat. Szlovák számlámhoz tartozó szlovák kártyával szerettem volna feltölteni, de az istennek nem akar menni az azonosítás (gondolom, banki oldalról). Mielőtt felhívnám a bankot (nemzetközi hívás, és nem is valószínű, hogy most akár magyar, akár angol nyelvű segítséget kapnék), megpróbálom itt: Mi lehet ennek az oka? Lehet az, hogy a Revolut számlámon csak egy keresztnevem, a bankkártyán viszont mindkettő szerepel?

(#592) Villa7 válasza ts01 (#591) üzenetére


Villa7
tag

azonosításhoz én jogosítványt fényképeztem + nyomtam egy szelfit

(#593) hegyimorc válasza ts01 (#591) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nekem azért nem ment automatikusan, mert az igazolványképemhez képest 20 kilóval kevesebb voltam és ez már látszik az arcomon is :) Végül az appon belül chaten kérték hogy készítsek egy olyan képet is amin az arcom előtt van az igazolvány.

Nem kellett nemzetközi hívás, pár sikertelen azonosítási kísérlet után írtak chaten.

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#594) MrPeekaboo válasza KTU (#590) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Valóban HRK-ról volt szó, nem tudom miért a BGN-t írtam, viszont HRK számlát sem lehet nyitni.

(#595) hedgehog válasza MrPeekaboo (#594) üzenetére


hedgehog
senior tag

Valóban nem lehet, de én igazából nem értem minek kéne előre átváltani... az max arra jó, hogy ha figyeled az árfolyamot, és amikor kedvező, akkor váltasz. De azt max a pénzpiaci tőzsdeguruk tudják, mikor igazán jó váltani :D

Fizetni tudsz HRK-ban, akkor is ha EUR/HUF-ban van a Revoluton a pénz, majd ő szépen átváltja amikor jön a terhelés.
A lényeg, hogy bárhol kérdezik, HRKban akarsz fizetni és nem másban. Mással ne foglalkozz.

-- aka p3d3str1an

(#596) sajti_pajti válasza hedgehog (#595) üzenetére


sajti_pajti
tag

Azért lehet értelme az előreváltásnak, mert hétvégén 1%-kal rosszabb az árfolyam.

(#597) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Teljesen jogos, az Euronet-es becsípődésem, nem tudom, honnan jött, de már el is elngedtem.
Revolutos fórumon olvasgatva Erste és Euronet, PBZ, ZABA, Raiffeisen, HPB, Hypo biztosan jók. Ezekkel meg tele van a környék.
Btw én is azt csináltam volna, hogy hétköznap váltok EUR-->HRK -ra, csak ezzel az a probléma, hogy nincs HRK zseb Revolut-on és nem is tervezik bevezetni a közeljövőben. Így a hétvégi markup-ot kell csak lenyelnem, ha kártyával fizetek majd. Hétköznap fogok kivenni ATM-ből kp-t. Sebaj még markup-pal is jobban járok sokkal, mintha a valutát váltogatnám itthon egy váltóban. ;]

[ Szerkesztve ]

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#598) Oliverda


Oliverda
félisten

Ezért nincs még forintos feltöltési lehetőség:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#599) szabi__memo válasza Oliverda (#598) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Illetve ezért ~2M még csak mindig

(#600) Oliverda válasza szabi__memo (#599) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, nem pedig 2,001M. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.