Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) Balzak83


Balzak83
senior tag

Volt akinek nem ment fel a Nougat beta (b322)? Nálam 37%-nál megáll a telepítés. Van erre valakinek ötlete?

(#6552) laci1892


laci1892
senior tag

Végre egy telefon ami bírja..... :Y :Y

(#6553) Sebibalu válasza laci1892 (#6552) üzenetére


Sebibalu
őstag

Detto :))

(#6554) Djuree


Djuree
félisten

Az megoldhato h csak értesités hangokat némitom le? Mert ugyeletes vagyok és hallanom kell éjszaka ha hivnak de az emailekre stb.re nem akarok felkelni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6555) Trevize1987 válasza Djuree (#6554) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Ha éjszakára berakod ultra takarékos módba az nem oldja meg?

(#6556) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Egész szépen beesett az ára a vodánál(125e), el is gondolkoztatott gyorsan...lg g4-ről jött át vki? Tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#6557) próbakocka


próbakocka
senior tag

A füllhallgatóra mennyi garancia van? Kb. 4 használat után a jobb oldali füles már nem szól egyáltalán ...
Ha ez június óta még garanciális, azt hol, hogyan tudom intézni?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#6558) kutyesz71 válasza Djuree (#6554) üzenetére


kutyesz71
tag

Esetleg a ne zavarj menüben lehet megfelelő beállítás.

(#6559) Balzak83 válasza Quqesz (#6556) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ajánlott. Mindenben jobb, még kamerában is. Nem tudnék negatívumot irni, talán a duplakopp hiánya, de elvagyok anélkül is. Esetleg porterockát kérdezd, szerintem tud segíteni, ő is jelen van mindkét topikban, itt ő moderál.

[ Szerkesztve ]

(#6560) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Sziasztok

Tegnap jutottam egy ilyen típusú telefonhoz és mivel eddig iphone 6s-t használtam van pár olyan (valószínű alap) dolog amire nem jöttem rá,ezért megkérdezném itt.
A lezárt telefont azonnal nyitni csak a hátsó ujjlenyomat olvasóval lehet?
Ha az oldalsó gombbal nyitom a telefont akkor mindig valami random kép (motorblokk,hegedű,stb.) jelenik meg, ezt ki lehet kapcsolni valahogy?
Ha értesítés jön akkor hol lehet bekapcsolni hogy lezárolt kép esetén is látható legyen? A hangját hallom,de a képernyő sötét marad.
Az értesítési hangokat lehet külön-külön alkalmazásokhoz beállítani? Pl. más legyen az sms üzenet illetve az email hangja?
Köszönöm a segítséget!

(#6561) JDMKid válasza Tomi13 (#6560) üzenetére


JDMKid
tag

Azonnal nyitni csak ujjlenyomat olvasóval lehet. ha ezt kikapcsolod, akkor bekapcsológomb + egy simítás mindenképp kell.

A zárképernyő hátterének automata váltogatását, úgy állítod le, hogy a képernyő aljáról felfelé simítasz (zárképernyőn, bekapcsológomb megnyomása után), akkor bejön a gyorsmenü, ott le tudod pause-olni, utána nem fogja váltogatni. Ez csak magazin feloldású témáknál megy, a többinél nem váltogatja automatikusan.
Ha ezt azután egyből megteszed, hogy saját hátteret állítasz be, akkor a sajátodon fog maradni.

Képernyő bekapcsolása értesítés esetén: beállítások/ képernyőzár és jelszavak/ az értesítések bekapcsolják... (ez csak magazinos témáknál aktív egyébként)

Értesítés hangokat alkalmazásonként akkor tudod testre szabni, ha az alkalmazás támogatja. (legtöbbször igen) Ezeket az adott alkalmazáson belül kell állítani.

[ Szerkesztve ]

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#6562) Tomi13 válasza JDMKid (#6561) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Kedves JDMKid!

Nagyon köszönöm!

(#6563) Sebibalu válasza Balzak83 (#6551) üzenetére


Sebibalu
őstag

Ott meg állt nekem is. Úgy érzem meg várom a hivatalos verziót. :)

(#6564) Balzak83 válasza Sebibalu (#6563) üzenetére


Balzak83
senior tag

Amit linkeltél oldalt, ott zárt BL-t irnak, meg még 5-6 másik helyen, látszik hogy egymástól veszik át a hireket, de egyik sem ellenőrzi, mit irnak le. Xda-n ugy van fent, hogy twrp-vel ajánlott feltenni, dload nem megy. az lesz amit irsz, megvárom a hivatalost.

(#6565) mugencivic válasza JDMKid (#6561) üzenetére


mugencivic
tag

Nem kötelező a bekapcsológomb + símítás!

beállítások / fejlesztői lehetőségek / képernyőzár -> itt ki lehet kapcsolni a képernyőzárat úgy, ahogy van.

(Fejlesztői módot bekapcsolni kell csak hozzá előbb)

(#6566) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Még van egy bosszantó dolog amire nem jöttem rá miért lehet.
Ha smst kapok akkor nem jelenik meg a kis sms buborék ikonon hogy érkezett.
Véletlenül beléptem és láttam hogy 2 üzenet is jött.
Az értesítéseknél minden csuszka be van kapcsolva.

(#6567) mugencivic


mugencivic
tag

Ha valakit érdekel, Edigitalban is van most akció (a kékre is):
[link]

(#6568) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Gyorstöltőt szeretnék venni P9-hez. Jól értem, hogy maga a telefon/SoC támogatja alapból, csak venni kell mellé egy megfelelőt? Boltot is ajánlhattok priviben, nem sok helyen láttam eddig.
Köszi!

Ill. még egy kérdés: gyorstöltőre rádugva lehet sw-ből állítani normál töltést is? (S7-en így működik).
Csak szükség esetén kellene a gyorstöltés, egyébként mehetne a normál sebességű is ha van rá idő. :)

(#6569) MK VII válasza sb (#6568) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Gyors töltő.

OS-ben nem lehet állítani a gyors töltést. Vagy gyors töltővel töltöd gyorsan vagy sima töltővel.. :)

(#6570) Djuree válasza MK VII (#6569) üzenetére


Djuree
félisten

eleve ezt adják hozzá.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6571) MK VII válasza Djuree (#6570) üzenetére


MK VII
veterán

Nem...
Sima 5V 2A-es töltőt adnak..
Ez a töltő az arra alkalmas készülékeknek tud 9V 2A-t is adni. Ilyet csak a kékhez meg a piroshoz adnak gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#6572) mugencivic


mugencivic
tag

Az újakhoz már gyorstöltőt adnak, a kékhez biztos, a többihez nem tudom.

A Media Marktban külön is láttam HUAWEI gyorstöltőt, dobozost, kábellel, kb. 5e Ft.

[ Szerkesztve ]

(#6573) Trevize1987 válasza MK VII (#6571) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Igen, az új rendelésekhez már ez jár. Én MM-ből már ilyet kaptam.

mugencivic: többihez is, már mindhez.

[ Szerkesztve ]

(#6574) dunc


dunc
nagyúr

Ma klubtag lettem, egy telenoros példánnyal. :)) Az érdekel, hogy gondolom a szolgáltatós nem dual simes?! És még valami nem volt még huawei telom , furcsa a felhasználói felület! (tehát nincs külöm alkalmazásoknak menű?)

(#6575) MK VII válasza Trevize1987 (#6573) üzenetére


MK VII
veterán

Na látod ezt nem tudtam.. Akkor oks.. Tehát már mindegyikhez ezt adják.. Boldogság. :)
Mi még túl korán vettük a készüléket és a simát kaptuk hozzá. :)

(#6574) dunc
Gratulálok..
Nincs külön alkalmazások menü. Olyan mint az iphone menüje..
A Nougat frissítésben már lehet majd állítani, hogy mit szeretnél, alkalmazások menüt vagy a sima hagyományos EMUI menüt.

[ Szerkesztve ]

(#6576) dunc válasza MK VII (#6575) üzenetére


dunc
nagyúr

Lesz rá 7 es? :DD

(#6577) Sebibalu válasza MK VII (#6571) üzenetére


Sebibalu
őstag

Nekem Black van és gyors töltös. Szombaton bontottam ki :)

(#6576) dunc Van béta , de macera kicsit fel rakni. De lesz rá igen :)

[ Szerkesztve ]

(#6578) MK VII válasza dunc (#6576) üzenetére


MK VII
veterán

Lesz lesz... Tavasszal várható.. :K

(#6579) sb válasza mugencivic (#6572) üzenetére


sb
veterán

Trevize1987, mugencivic: Köszönöm szépen, akkor benézek majd.

Neked is köszi, MK VII. Láttam a korábbi ebay-es linked is, a kereső a barátom. :)
Csak most gyorsabban kellene a töltő, nem akarok kintről rendelni.

Viszont ha már itt tartunk: Type-C kábelből ill. ilyesmi Micro - Type C átalakítóból van bevált, "olcsókínai" modell? Ofc. nem a 9V/2A töltéshez kéne, hanem csak simához. Alapvetően nem félek a kábelektől, de már én is belefutottam Micro-ból nagyon gagyiba, szóval csak úgy ránézésre/érzésre nem szívesen rendelnék.

[ Szerkesztve ]

(#6580) Balzak83 válasza Sebibalu (#6577) üzenetére


Balzak83
senior tag

Megtennéd, hogy a típusszámot megírod? Vagy ha befényképeznéd a hátoldalát. Megnézném pár oldalon, hátha van az MM-nél barátibb ár is.

(#6581) Sebibalu válasza Balzak83 (#6580) üzenetére


Sebibalu
őstag

Bocs nem fekete. Titánszürke. Pedig feketét kértem :D

(#6582) p2pp


p2pp
őstag

Banggood Honor Type C

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#6583) dunc


dunc
nagyúr

A fólia miatt kérdezem, ez Huawei ascend p9? :U

(#6584) MK VII válasza dunc (#6583) üzenetére


MK VII
veterán

Nem.. Ez a Huawei P9.
P8 óta nincs ascend a nevében.. Viszont sok helyen tévesen még odaírják.. Rendelheted azt a fóliát amihez oda van írva..

(#6585) Newlachka válasza dunc (#6583) üzenetére


Newlachka
őstag

eva-L09 én így szoktam keresni. Itt már nem használják az Ascend szót,de ebayen sokszor így van.
Amúgy nem nagyon fogsz rá találni jó méretet.

Többieknek:
Voltak újabb próbálkozásaim tok/fólia ügyben.
Így kimerem jelenteni,hogy mindent kipróbáltam!

Ennél a ragasztó a szélében van, én átlátszónak vettem,de mint látható ilyen "színű" és nyikorog ahol nem fekszik fel.
Ezután jött egy hasonló,de az tényleg átlátszó volt, az felfeküdt szépen, viszont a kamera kivágásnál aláment egy kis kosz és egy hét után leszedtem.

Ez a 360-os tok, ebben van üveg is.
Gondolom nem kell mondanom miért lett refund a vége...

(#6586) icecave


icecave
nagyúr

Ki milyen fóliára esküszik (nem üveg) az ultimate shielden kívül? Ezért kérdezem, mert van vele kis problémám Plus-on: [link] Sima P9-en pont jó volt a méret, de plus-on már nagy ugyanaz a márkájú fólia.

(#6587) p2pp


p2pp
őstag

Tegnap este a Mate 9 töltőjével (5V 5A tud) töltöttük a telót. 5V 1,8 A-t küldött rá.
Közel 0,5A-al többet töltött, mint a saját 5V 2A töltőm, ami 5V 1,3A-el tolta.

Ezzel mértük.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#6588) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Sziasztok

Van arra lehetőség hogy az értesítési hangokat kikapcsoljam külön-külön?
Baromi idegesítő, hogy a facebook 5 percenként csipog ha vki hozzászólt egy témához.
Ha belépek az értesítési részbe, ott csak olyat találok hogy melyik részen jelenjen meg az értesítés, de hangokról szó sincs.
Remélem van erre megoldás,mert ez így nagyon gáz.

(#6589) MK VII válasza Tomi13 (#6588) üzenetére


MK VII
veterán

Lesz rá megoldás olyan tavasz felé a Nougat frissítéssel..
Addig vagy kikapcsolod teljesen a facebook értesítéseket vagy megszokod..

(#6590) icecave válasza Tomi13 (#6588) üzenetére


icecave
nagyúr

Hála Istennek, ezt a hulladék appot fel sem raktam a telefonra, messengerből is Lite-t használok: [link] Persze, azt írja alapból, hogy nem kompatibilis az eszközömmel, de ha spk-ból telepítem, akkor simán megy: [link]

Bár, ez sajnos rajtad nem segít, de azokon igen, akik kipróbálnák a lite-t, ami nem eszi annyira az akkut és a ramot, mégis jó, mert kimaradtak belőle a frissebb, mégis teljesen értelmetlen újítások (valakinek a napját erőlteti,hogy nézd meg, meg csinálj te is ilyeneket, stb.).

(#6591) Tomi13 válasza MK VII (#6589) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Ez komoly? :)
Akkor nem marad a telefon...

(#6592) MK VII válasza Tomi13 (#6591) üzenetére


MK VII
veterán

Akkor megy.. Ez ilyen egyszerű. ;)

Egyébként én mindenféle értesítést utálok.. Minden ki van kapcsolva, mindennek a hangja le van véve.. Ergo számomra mindegy, hogy jelez-e vagy sem. :) A napom 80-90%-ban némán van a telefonom. Nekem a szívfájdalmam, hogy lenémítva a hangerő gombbal nem veszi le a rezgést is. Külön mindig be kell menni a hangbeállításokba, ha nem szeretném, hogy rezegjen. De ez is változik majd a Nougat-tal. :)

[ Szerkesztve ]

(#6593) laci1892 válasza Sebibalu (#6553) üzenetére


laci1892
senior tag

Sokan panaszkodtak hogy átlag alatti az üzemidő. Baromira kíváncsi lennék miért... :"D

[ Szerkesztve ]

(#6594) Tomi13 válasza MK VII (#6592) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Csak olyan furcsa hogy évekig hallgattam hogy az iphone ilyen meg olyan szar,korlátozzák a felhasználót, most meg vettem egy ilyen készüléket és egy ilyen alap funkciót nem találok a telefonba... ja de majd fogok találni ha megvárom a tavaszt.
Azért erről írhattak volna a tesztek, de nem a monokróm fotózás a fontosabb... :W

(#6595) MK VII válasza Tomi13 (#6594) üzenetére


MK VII
veterán

Szerintem, hogy kinek mi a fontos az egyéni dolog.. Természetes, hogy nem egyénekhez készítik a termékleírásokat meg a teszteket..
Egyébként én sem tudtam, hogy nem lehet külön állítani ezeket, de látod, javítják és fejlesztik a felhasználók igényeihez szabva az EMUI-t.. Foglalkoznak vele és odafigyelnek a felhasználókra.
Ilyen blődségek miatt szabadulnál meg egy alapvetően tök jó mobiltól? Hát, Te tudod.

Egyébként nekem pl a monokróm meg a makró fotózás fontosabb.. :D

[ Szerkesztve ]

(#6596) pepetech válasza Newlachka (#6585) üzenetére


pepetech
őstag

A 360-as tokról küldesz linket? Faszán védene festés közben :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#6597) Tomi13 válasza MK VII (#6595) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Ahogy írod kinek mi a fontos. Nyilván neked akinek egész nap le van halkítva nem számít ez a funkció.
Engem zavar, hogy 5 percenként pittyog, valami beállítás miatt nem is jeleníti meg az sms-eket, csak ha belépek akkor látom, hogy jééé van 5 db amit nem olvastam. Ezekkel persze együtt lehet élni,csak akkor meg a nyúl viszi a vadászpuskát.
A készülékkel nincs bajom,de szoftveresen azt gondolom ezek minimális dolgok,bár nem tudom egy sima nem EMUI-s android milyen.

(#6598) pepetech válasza Tomi13 (#6588) üzenetére


pepetech
őstag

Tök egyszerű. Én facebookon (weboldalon) beállítottam miről kérek értesítést és csak azokról küld. De pl ha hozzászólók valamihez aminél nem vagyok kíváncsi a többi kommentre pl egy névnapi köszöntésnél egyszerüen annál a bejegyzésnél ami alá írtam beállítottam hogy ne kapjak értesítést. A bejegyzés mellet jobbra van egy nyilacska ott lehet kikapcsolni.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#6599) Tomi13 válasza pepetech (#6598) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Óóó nagyszerű, köszönöm akkor ez lesz a megoldás! :R

(#6600) tkonya válasza Tomi13 (#6588) üzenetére


tkonya
aktív tag

Szia,
Facebook appon belül is tudod állítani, legyen e hangjelzés. 3 visszintes vonalra böksz, majd lefelé görgetsz az alkalmazás beállításokig. Azon belül értesítések. Ott betudod állítani, milyen értesítésre jelezzen, és hogyan.

De látom már volt gyorsabb😃😃😃

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.