Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) daninet válasza Djuree (#6297) üzenetére


daninet
veterán

én semmit nem rakok rá, a telefon immár fél éves és hajszálkarc sincs rajta. Zsebben hordom, farmer nadrágban, nem valami puha pamut öltönygatyóban.
sok ember azért kerül a fóliák illúziójába, mert az nagyon puha, gyakroltailag azonnal karcolódnak, persze utána mondják, hogy "nézd meg milyen karcos a fólia, ez mind a kijelzőn lenne"
hát nem :)
Átlagos használat mellett nincs rá szükség, az anyagi kár ellen meg megvéd a biztosítás. Ez egy használati tárgy, én spec úgy használom, hogy 2-3 év és csere. Felesleges rá túlzottan vigyázni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6302) jegenye77 válasza Ferenczi Áko (#6298) üzenetére


jegenye77
addikt

Nálam is most kezdett jelezni. ( végre )

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#6303) Djuree válasza daninet (#6301) üzenetére


Djuree
félisten

nem is a kijelzővel van nálam se a baj. hanem a sarkokkal, sokszor leejtem a telót. valami ütésálló tok kell inkább.
én azért vigyázok rá, többért el tudom majd adni ha hibátlan, én mindig 1 évre veszek telót, de mostanában már inkább 2 évente veszek csak, drága biznisz ez így, mindig az épp aktuális vagy ahhoz közeli csúcstelót venni.
a mai kijelzők azért már tényleg jobban bírják.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6304) hislah válasza pepe10.10 (#6277) üzenetére


hislah
aktív tag

Én azt a fajtát fel sem raktam. :)

[ Szerkesztve ]

(#6305) Djuree


Djuree
félisten

vmi jó ki dokkoló van a telefonhoz?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6306) Djuree


Djuree
félisten

led-ek színét hogy tudnám beállítani?
kéne a híváshoz, a gmailhez meg a facebook messengerhez, elég lenne csak 3 szín.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6307) jegenye77 válasza Djuree (#6306) üzenetére


jegenye77
addikt

Külső app al olyanra variálod amilyenre akarod.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#6308) icecave válasza jegenye77 (#6307) üzenetére


icecave
nagyúr

Topikot olvasgatva sajnos az derül ki,hogy a külsős appok nem működnek.

(#6309) Djuree válasza icecave (#6308) üzenetére


Djuree
félisten

igen én is ezért kérdeztem, hogy van-e olyan ami jól működik, mert olvasgattam itt ott de nem volt egyértelmű melyik a legjobb.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6310) the_pimp válasza jegenye77 (#6302) üzenetére


the_pimp
senior tag

Nálam a Facebook messenger kezdett jelezni, eddig nem volt badge most van. Érdekes, pedig nem emlékszem semmi updatere.

(#6311) MK VII válasza the_pimp (#6310) üzenetére


MK VII
veterán

A faszbúk nekem mindig kéken jelzett... Mármint az értesítések. Nem a chat uzenet.

(#6312) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Jelezném, hogy kicserélték a kijelzőmet (vagy csak a Gorilla Glass-t, nem tudom). Más szóval a karcok miatt cserélték (persze nagyok voltak).

Hatalmas plusz pont a Huawei-nek az üzletpolitikájuk miatt. Pár nap tesztelgetés, hogy minden rendben van e, de külső sérülés nem látszik a szerelés után sem.

Hétfőn adtam le, Pénteken hozta az MPL.

(a telemax szervízről rengeteg rosszat olvasni, de nyilván valami durva szerződést kötöttek a Huawei-el, szóval rendben néznek ki most a dolgok)

hepi persze akkor leszek, ha 3-4 nap múlva is mindent rendben találok :)

(#6313) sohi83


sohi83
tag

Sziasztok!

Teljesen off, de mint kezdő androidos kezdem elveszteni a fonalat: hogy a jóistenbe adom meg a kártya adataimat a google-nek, hogy el is fogadja? 7 éve van egy Visám, eddig mindenhol, mindig működött. Eddig. De a google valamiért hibás kártyára hozza, javítsam a kártyaszámot... Ma is vásároltam vele, nem értem mi lehet a gond.
Tipp?

(#6314) hurrikan válasza nagymolnar (#6257) üzenetére


hurrikan
addikt

Igen. Mikor beírtam 2 perc múlva meg is oldottam ezen módszerrel. :)
Elhamarkodtam a kérdezgetést :) könnyű menet volt szerencsére.
Köszi azért :)

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#6315) jegenye77 válasza icecave (#6308) üzenetére


jegenye77
addikt

Nálam tökéletes működött. Már töröltem mert tök felesleges.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#6316) katokacaj


katokacaj
tag

Hali! Van valakinek infója, hogy kb. mennyibe fog kerülni, ha garanciálisan kijelzőt cseréltetek a telemaxnál ( nem 3-3-3 gari, hanem garivesztés nélküli kijelzőcsere). Kb egy hónapja már hogy berepedt de nem tudom megszokni... Viszont a rossz tapasztalatok miatt a telemaxtól is félek.Az gondolom elég erős garanciavesztéssel jár, ha valakivel kicseréltetem házilag..

(#6317) MK VII válasza katokacaj (#6316) üzenetére


MK VII
veterán

Hívd fel nyugodtan a Huawei szervizes ügyfélszolgálatát.
0640386638-as számon. Szerintem tudnak pontos választ adni. ;)

(#6318) Zaied válasza daninet (#6296) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Egy próbát megér, ez úgy is hamarabb megjön mint az ebayes ami biztos hogy jó, de addig is csupasz...
Én már ejtettem le pofára kőzúzalékba telefont, akkor örültem hogy van rajta valami :)
Majd ha megjön írok...

(#6319) Zaied válasza daninet (#6301) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

De mondhatnám szerencsétlen haverom példáját, ő azt vallotta hogy a tok elveszi a telefon formáját, ezért sose használt semmit, fóliát se azt is haszontalannak tartotta... Vett egy új oneplus 2-t, a 2. nap leejtette, ripityára tört. Se biztosítás, se fólia, se tok. Gyakorlatilag totál kár lett a telefon, viszont nem volt pénze újra abban a minutumban, viszont a telefon a munkaeszköze. Annyi idő alatt javítotték meg neki hogy vett közbe egy oneplus 3 mat :) Azóta gondolhatjátok minden van rajta :D
Lehet vitatkozni mi fölösleges pénzkidobás és mi nem részemről fontos hogy elérhető legyek, egy tok vagy egy fólia nem pénz, a biztosítást annyiból nem tudom preferálni, hogy ha pont akkor keresnek meg amikor nincs telefonom hogy van egy munka, megbízás, de nem tudnak elérni, akkor komolytalan is leszek és meg se kapom a melót, se most se később nem keresnek majd, még ha csak pár nap is, persze tartalék telefon megoldja...
Nekem is akkor esett ki a zsebemből mikor kiszálltam az autóból, semmi baja nem lett, de egy ilyen kis baleset miatt kár lenen cserélni javíttatni mikor pár ezer megvédeni...
Ha ledobod az 5-ről a biztosíts is kevés XD

(#6320) katokacaj válasza Zaied (#6319) üzenetére


katokacaj
tag

Hát, nekem volt rajta fólia, tok is, igaz egyik sem a legjobb, a tok ultra vékony, a fólia meg valami olcsóság volt mivel nem érkezett meg az üvegfóliám ebayről ezért jobb híján ezt raktam fel rá..de amellett folyamatosan becsúsztathatós bőr tokban is hordom, a telefont júniusban vettem és egy hajszálkarc sem volt rajta úgy vigyáztam rá, pedig repült 3-4 métereket is de a bőr tok megvédte, erre a bluetoothos hangfal lerázta a puffról, 30 centit esett pofára a csempére, keresztbe repedt a kijelző... Persze 3-3-3 gari már lejárt. Sajnálom hogy tudatlan voltam biztosítás terén, akkor kellett volna kötnöm, mikor megvettem a telefont, innentől kezdve mindig így fogok eljárni, ha telefont veszek, hogy első utam a biztosítóhoz vezet majd..Most számíthatok majd rá h kb. a vételár feléért javíttassam a telefont, de egyelőre diák zsebemben nincs rá money sajnos.. :(

(#6321) daninet válasza Zaied (#6319) üzenetére


daninet
veterán

Nekem biztosításom van semmi más. Kicsit több mint egy ezres havonta cserébe nem kell rá minden sz*r. Én is utálom rajta a dolgokat. Ha megsemmisül se ér kár, az adatokat naponta este felszinkronizálja otthon, új telefont meg fizeti a bizti. Külsőleg kopjon el 2-3 év alatt, az nem érdekel, használati tárgy. Ezért vettem.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6322) the_pimp válasza MK VII (#6311) üzenetére


the_pimp
senior tag

Na ez az, nálam sima Facebook nem jelez sehogy, kikapcsoltam. A Messengernél jött elő a badge valahogy.

(#6323) hori-zoli


hori-zoli
tag

Helló.

Egy kérdésem lenne. Inításkor megjelenő szolgátltatói logót el lehet tűntetni?

(#6324) Trevize1987 válasza Djuree (#6267) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Na ugye visszakaptam a telót és most nekem is ez a bajom :)

Sikerült megoldani?

Szóval a zárképernyőről le lehet szedni a lépésszámlálót?
Mert eddig simán le lehetett, most meg nekem sem megy sehogy :D

(#6325) Djuree válasza Trevize1987 (#6324) üzenetére


Djuree
félisten

nem sikerült, le kellett törölnöm az appot. lehet ha feltenném apk-ból akkor jó lenne nemtom, de annyira most nem izgat.
írtam a supportnak is, de lényegében semmi értelmeset nem írtak, berakom ide olvasd el mit írtak, bár ahogy olvastam lehet fel se fogták mi a gondom, pedig egyértelműen leírtam.

Tisztelt Uram, Az ön által leírt esetre több megoldás is létezhet: 1, Amennyiben a lépésszámláló értesítései zavarják, van arra lehetőség, hogy az egészség applikáció értesítéseit kikapcsoljuk: Beállítások -> Alkalmazások -> Egészség -> Értesítísek -> Itt kellene minden értesítést kikapcsolni 2, Amennyiben egyáltalán nincs szüksége az alkalmazásra, úgy el is távolíthatja azt: Beállítások -> Alkalmazások -> Egészség -> Eltávolítás 3, Amennyiben megtartaná az alkalmazást, és azon belül szeretné kikapcsolni az értesítést, úgy a készülék gyári visszaállítását javasoljuk. (Amennyiben a gyári beállítások visszaállítását szeretné végrehajtani, felhívjuk figyelmét adatai mentésére, mivel minden személyes adat törlődik a készülékről, beleértve a fiókinformációkat, a rendszer- és alkalmazásbeállításokat, illetve a letöltött applikációkat. A folyamat lépéseit az alábbiakban részletezzük: Eszközök -> Biztonsági mentés -> Új biztonsági mentés, majd válassza ki a mentés helyét. Ezután jelölje ki az összes menteni kívánt fájlt, és kattintson a biztonsági mentés lehetőségre. Ezután el tudja végezni a gyári beállítások visszaállítását a készüléken! Ezt a funkciót a beállítások menüpontban találja. Ez a lehetőség, törölni fog minden adatod a készüléke memóriájából. Az SD kártya adatai megmaradnak. A telefon újra fog indulni a folyamat közben. Amint a készüléke elvégezte a gyári beállítások visszaállítását, Ön már vissza tudja állítani az előzőleg mentett adatokat. Az adatok visszaállítást a következő képpen tudja elvégezni: Eszközök/Biztonsági mentés, majd válassza ki a visszaállítani kívánt adatokat. A képernyőn megjelenő utasítások segítségével adja meg a jelszavát (amennyiben a jelszavas védelmet választotta az adatok mentésekor), válassza ki a visszaállítani kívánt adatokat, majd érintse meg a Visszaállítás lehetőséget.) Üdvözlettel, Huawei Ügyfélszolgálat

legalább vették a fáradtságot és válaszoltak, nem is keveset és aránylag gyorsan. ez elég ritka manapság...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6326) Trevize1987 válasza Djuree (#6325) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Valahogy 3-4 újraindítás után eltűnt. Rejtély :-)

(#6327) Djuree válasza Trevize1987 (#6326) üzenetére


Djuree
félisten

:)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6328) Zaied válasza daninet (#6321) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Kopás, sérülés nem izgat, szilikontok csak azért van rajta mert csúszósnak találtam.
Én amúgy úgy szoktam hogy amíg nem szokom meg van rajta biztosítás, utána lemondom.
Volt pár éve egy BlackBerry z10 em, jó pár éve, a biztosító 8 hónap alatt javította meg, akkor fizettem előtte 1,5 évig a biztosítást, vehettem volna egy másikat az árából majdnem, addigra annyit zuhant is az ára pont és akkor 8 hónapot se kellet volna várnom :) azóta max 6 hónapot fizetek a biztosítónak...

(#6329) attila199207


attila199207
tag

Sziasztok,
Samsung S6 használok. Hűsegidő válltásnál szóbajött ez a huawei. Előrelépés lenne egy S6 után?

(#6330) Trevize1987 válasza Djuree (#6327) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Visszajött xDDDDD

(#6331) Djuree válasza attila199207 (#6329) üzenetére


Djuree
félisten

egy kicsit talán. páromnak s6 edge van, kb. azzal egyszinten van.

Trevize: a világ egyik legnagyobb rejtélye. :D

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6332) Balzak83 válasza Djuree (#6325) üzenetére


Balzak83
senior tag

Legalább próbálnak segíteni. Most gondolj bele , szegény csóri ül a headsettel egy irodában, mondja az okosságokat telefonba, hogy a 3+3+3 az mér nem kilenc, közben szarrá nyomogatja a tesztkészüléket, hogy produkálja az általad leírt hibajelenséget, nehogy ugorjon az év végi bónusza. Te meg? Fogod azt letörlöd π-csába? Én megmondtam, ezért lakolni fogsz! :)

[ Szerkesztve ]

(#6333) attila199207


attila199207
tag

S6 és az S6 edge hardverben ugyanaz.
Telenorban néztem, hűségidővel mindkettő 0 forint. S6 Edge csak aranyban van :( Ezért gondoltam erre

(#6334) daninet válasza attila199207 (#6333) üzenetére


daninet
veterán

eleg sokan valtottak S6-rol ez a tema sokszor volt mar, ird be a keresobe ide, hogy S6 es olvasd el masok mit irtak

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6335) pepetech válasza attila199207 (#6333) üzenetére


pepetech
őstag

Én s7 edgéröl váltottam nem bántam meg. Ha a pontszámok érdekelnek a kirin proci nem neked valo.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#6336) Bilux válasza pepetech (#6335) üzenetére


Bilux
veterán

A proci pont hogy jó a gpu ami kicsit lassú antutuhoz :DDD de összességében sokkal jobb bármelyik csúcstelefonomnál...pedig idén szinte minden megvolt. Kivéve htc 10 illetve note 7

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#6337) the_pimp válasza Bilux (#6336) üzenetére


the_pimp
senior tag

Nekem amióta megvan, még sose néztem antutut.
Amit írtál a gpuval kapcsolatban, kicsit olyan mintha valaki azért venne telefont, hogy minél több pontot érjen el.

(#6338) MK VII válasza the_pimp (#6337) üzenetére


MK VII
veterán

Most, hogy mondod... Én sem mértem még semmilyen ilyesmi programmal a pontokat...
Csörög, netezni lehet rajta, mennek szépen azok a játékok amikkel játszok... Pont leszarom, hogy hány pontot kap egy ilyen appban.. :)

(#6339) the_pimp válasza MK VII (#6338) üzenetére


the_pimp
senior tag

Én régen mértem, de mindig más eredményt mutatott. Elengedtem :)
Most már az számít, hogy minden körülmények között Smooth legyen. Nos, ez az. Kivéve nagyon hidegben, de ez általános.

(#6340) MK VII


MK VII
veterán

Szerintetek van arra mód, hogy a hívás hangerejét a minimum alá is lehessen állítani?
Nagyon erős számomra a minimum is.. Gyakorlatilag el kell tartanom a telefont a fülemtől, hogy ne süketüljek meg...
Utólagos app vagy valamilyen megoldás?

(#6341) icecave válasza MK VII (#6340) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez engem is érdekelne, sokszor beszélek úgy is, hogy agybadugós mikrogfonos füles, vagy fejhallgató van bedugva, egyszerűen fáj, mikor kicsörög... Beleüt a dobhártyámba.

(#6342) rafis83 válasza icecave (#6341) üzenetére


rafis83
tag

A zseb mód ki van kapcsolva? Ha nincs akkor elég hangosan tud csörögni.

(#6343) icecave válasza rafis83 (#6342) üzenetére


icecave
nagyúr

Természetesen. Bár gomdolom, ez akkor amúgy sem érvényes ha füles van bedugva. Még a leghallkabbra állítva is baromi hangos, ha hívok valakit és hallgatom, hogy kicsörög, míg fel nem veszi.

(#6344) gianone válasza MK VII (#6340) üzenetére


gianone
őstag

Azt meg lehet oldani, hogy egy csengőhang fájljának leveszed a hangerejét windowsos programmal. Pl. Sound Normalizerrel. És ha azt választod, akkor halkabb lesz.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#6345) MK VII válasza gianone (#6344) üzenetére


MK VII
veterán

Félreértesz..... A csengőhanggal semmi bajom, mert 80%-ban csak rezgőn van a telefonom...
A telefonálás közbeni hangerő nagyon sok nekem a leghalkabb módban is..

(#6346) gianone válasza MK VII (#6345) üzenetére


gianone
őstag

Félre, oké, azt hittem, a hívás csörgése hangos. Látom, nem egyedül. :)

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#6347) Djuree válasza MK VII (#6340) üzenetére


Djuree
félisten

nekem meg sokszor a max sem elég hangos. lehet nem jó 80-120db-es munkahelyen dolgozni? XD
bár egy ideje már nincs zaj, de sztem már nem segít a fülemen így se...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6348) torma1981 válasza Djuree (#6347) üzenetére


torma1981
veterán

Én ezért vettem Xianomi Band-et. Rezeg ha hívnak,mert meló közben úgy sem venném észre akármilyen hangos is a teló. Nagyon hasznos. Nem kell folyamatosan nézni a telót,hogy hívtak-e.

(#6349) Djuree válasza torma1981 (#6348) üzenetére


Djuree
félisten

én is vettem csak még nem ért ide. de nem is a csengés, mert a rezgést érzem a zsebemben, hanem maga a beszédhang nem elég néha, süket vagyok cseppet. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6350) torma1981 válasza Djuree (#6349) üzenetére


torma1981
veterán

120db-től ne csodálkozz. :D Repülőgép anyahajón dolgozol vagy mi??

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.