Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) b3Ro válasza Sebibalu (#6750) üzenetére


b3Ro
senior tag

Szerintem nem sok van mar vissza, h kiadjak a frissítést. Nem lepodnek meg ha mondjuk 2 unnep között kijönne :)

(#6752) Sebibalu válasza b3Ro (#6751) üzenetére


Sebibalu
őstag

Hát nagyon jó lenne. Sikerült fel eszkábálnom de nem volt tökéletes. De amit láttam benne nagyon tetszett. Szép lesz és fürge :) Az akku idöre nincs panaszom mondjuk most sem , de ha javul még alatta hát nem bánom :D

(#6753) Viper26


Viper26
nagyúr

Hétfőn jön a telefon. :)

iPhone 14 | FR955

(#6754) MK VII válasza Viper26 (#6753) üzenetére


MK VII
veterán

Gratula.. ;)

(#6755) sb


sb
veterán

Megvan az MM-ből a gyorstöltő.
Apró szépséghiba, hogy Micro kábel van a dobozban. :U
A dobozon persze nem volt egy árva felirat sem erre vonatkozóan, de sejtettem, mert egy elnagyolt kép volt rajta. Titkon reméltem, hogy micro-n nem igazán van 9V/2A etetés egyik Huawei készülékre sem.

szerk: Mondjuk ahhoz képest plussz, hogy a boltba meg még úgy mentem be, hogy kábel sem feltétlen lesz hozzá, mert webshopoknál is kábel nélkül van kirakva. Szóval relatív, hogy honnan nézzük. :D Ettől még nem nagyon értem a micro-s tényleg melyik modellhez született.

[ Szerkesztve ]

(#6756) z.z válasza Trevize1987 (#6749) üzenetére


z.z
csendes tag

OK. Megkavart a némileg hasonló szókép: GNSS - Glonass :R

(#6757) pjb


pjb
csendes tag

Sziasztok!

Ma vettem át a Telenoros P9 emet...Nokia 930-ról váltok.
Utóbbit szervízbe kellett vinnem 2 év után mikrofon probléma miatt-előtte a Nokián levő összes fényképet lementettem a OneDriveba.
Onnan át tudom tenni valahogy a fotókat a P9-re, vagy csak a telefonon lévő OneDriveon keresztül tudom őket megnyitni? Ez utóbbi pedig gondolom mindig online történik...vagy nem?

Köszönettel várom a segítséget! :B

(#6758) Balzak83 válasza b3Ro (#6751) üzenetére


Balzak83
senior tag

De ha a Béta program 12.31-ig fut, akkor előtte nem várható, hogy kiteszik a véglegest, ezért irnak inkább q1-et. Ha valami beütne a véglegessel, akkor is lesz rá 3 hónapjuk, hogy kijavitsák.

Aki olvasta a multkori kirohanásom, a félresikerült Nillkin tokkal, annak adalék, hogy a Banggood szó nélkül visszaadta a teljes vételárat. Én meg akkor lyukat vágtam rá azóta, hogy az ujjam átfér. Igy most jó :)

@pjb: Gratula! Szerintem a legegyszerűbb, ha meghajtóként rákötöd a gépedre, aztán a drive-on nyomsz egy kötegelt letöltést a belső tárolóra. Ennél nem tudnék egyszerűbb módszert.

[ Szerkesztve ]

(#6759) pjb válasza Balzak83 (#6758) üzenetére


pjb
csendes tag

Köszönöm Balzak83, hamarosan kipróbálom!
Még csak most fogom bekapcsolni..... :DD
Remélem hasonlóan szép képeket csinál a P9, mint a Nokia 930-am! Van a családban S7 is, azzal hasonlítgattam a Nokia képeit, de valahogy nem tetszettek az S7 fotói...a fények, a színek, árnyalatok.....ezért nem az S7-et választottam.
Kíváncsian várom a P9 fotós képességeit :))

(#6760) Trevize1987 válasza pjb (#6759) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Én L950-ről váltottam, előtte meg 1020 volt, szóval...

A P9 az előző két telefonhoz képest

+ eszméletlenül színhelyes képeket csinál
+ a kevesebb megapixel ellenére nem vészesen kevesebb a részlet,
más szóval a monokróm kamera tényleg teszi a dolgát

- az OIS azért hiányzik, videózáskor főleg.

Az android világában a P9-nek előkelő helyen van a kamerája, szerintem ici-picit jobb mint az S7, vagy azonos. Máshol persze mindig az S7-et hozzák ki győztesnek. Egyéni preferencia akár.

U.i.: ja és egy szoftveres gond... a vakuzást nagyon bénán állapítja meg, magától szinte soha. mindig nekem kell bekapcsolnom, ha szeretnék egy vakus képet.

[ Szerkesztve ]

(#6761) Balzak83 válasza pjb (#6759) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ahhoz nincs összehasonlítási alapom sajnos, de g4-hez képest én jobbnak érzem. Attól is függ mondjuk, hogy milyen élethelyzetekben használod.

(#6762) jegenye77


jegenye77
addikt

Nálam most jött egy frissítéss :

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#6763) dunc válasza jegenye77 (#6762) üzenetére


dunc
nagyúr

Szolgálatós, vagy függeltlen? Mert nekem tök más a verziószám, de amúgy telenoros a készülék.

(#6764) Balzak83 válasza dunc (#6763) üzenetére


Balzak83
senior tag

Elvileg ez Vodás

(#6765) jegenye77 válasza dunc (#6763) üzenetére


jegenye77
addikt

Keverék :)
Németországba vásárolt független de közben vodás cuccok vannak rajta.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#6766) MK VII válasza jegenye77 (#6765) üzenetére


MK VII
veterán

Független és csak most kapja meg a B137-et? Azt, hogy?
És még én panaszkodok a Telekomra, hogy csak a B141-nél jár? :)

(#6767) jegenye77 válasza MK VII (#6766) üzenetére


jegenye77
addikt

Itt egy kicsit lassabbak úgy látszik.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#6768) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Egy kis érdekesség
g4 vs p9 kamera, szóval lehet jövök én is. Voda független v kódolt telót ad?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#6769) Balzak83 válasza jegenye77 (#6767) üzenetére


Balzak83
senior tag

Erre hetes sem lesz jó darabig. lehet át kéne jönnöd C432-re.

@Quqesz: Bent ragadtál villanyoltás után a Médiában? :U
Egyébként még telefon is látni a különbséget. Én a gyerekeimet fotózom, de olyan elmosódott mindig a képük, mint amikor a dementorok szedik ki potter arcából a kraftot.

[ Szerkesztve ]

(#6770) Balzak83 válasza Balzak83 (#6769) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ráadásul G4en ott az a rózsaszín köd, amit sosem tudtam igazán megszokni.

(#6771) Viper26


Viper26
nagyúr

Telenoros mennyire szokott frissülni?
Vagy meg lehet oldani majd manuálisan?

iPhone 14 | FR955

(#6772) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Beállítottam egy EMUI 5 témát és megváltozott a betűtípus is, viszont miután visszaraktam egy másik témát a betűtípus megmaradt, hiába töröltem le.. Hogyan tudnám visszaállítani?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#6773) sb válasza Trevize1987 (#6760) üzenetére


sb
veterán

"Az android világában a P9-nek előkelő helyen van a kamerája, szerintem ici-picit jobb mint az S7, vagy azonos. Máshol persze mindig az S7-et hozzák ki győztesnek. Egyéni preferencia akár."

Azért a tesztek nem ezt mutatják. Meg valós körülmények között is valahogy jobb nálam is az S7, írtam fentebb. Az igaz, hogy a nagyobb különbség a videóban van, nem az állóképeknél. 4k vs FHD azért más a részletesség és az S7-ben szintén ott az OIS.

ON: Ki használja rootolva a telefonját?

(#6774) MK VII válasza Ferenczi Áko (#6772) üzenetére


MK VII
veterán

Próbáld ki ezt.

Esetleg töltsd le a gyári témákat másold bele a hwthemes mappába aztán kiválasztod a témák alkalmazásban.. Újraindítod a telót és talán visszaáll az eredeti betűtípus.

[ Szerkesztve ]

(#6775) Ferenczi Áko válasza MK VII (#6774) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszönöm szépen! :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#6776) MK VII válasza Ferenczi Áko (#6775) üzenetére


MK VII
veterán

Szívesen. :)

(#6777) Ferenczi Áko válasza MK VII (#6776) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Bár nem állt vissza.. :/

ETTŐL viszont igen! :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#6778) erikke17


erikke17
őstag

Üdv.

Meg jött Mi Band2-m 3 napja. Működik szuper! Viszont engedélyeztem neki app notifications-t tehát pl, facebook, gmail stb. esetén figyelmeztessen band és rezegjen. Ez megy is viszont jogot kért ugye, hogy hozzáférjen az ilyen dolgokhoz.

Ezt hol tudom beállítani utológa? Bejött egy menü, ahol volt a Mi Fit és az Airdorid aminek tudtam efféle jogot adni. Van vissza vonásra lehetőség?

Simán ki tudom kacsolni, hogy ne rezegjen stb. Csak a jogot is megvonni neki!

Előre is köszi :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#6779) icecave válasza erikke17 (#6778) üzenetére


icecave
nagyúr

"Beállítások - alkalmazások - speciális - engedélyek" esetleg?

(#6780) Quqesz válasza Balzak83 (#6769) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem ragadtam bent :D nekem is jobban tetszik a p9. Amit említesz szín dolgot az a pink spot és lg-nél jellemző

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#6781) Viper26 válasza hislah (#6703) üzenetére


Viper26
nagyúr

Remélem illeszkedik is rendesen, mert most rendeltem egyet. :D

iPhone 14 | FR955

(#6782) MK VII válasza Ferenczi Áko (#6777) üzenetére


MK VII
veterán

Óóó... Remek.. Ennek örülök..
Jól el is mentem ezt az appot. :)

(#6783) erikke17 válasza icecave (#6779) üzenetére


erikke17
őstag

Sajna nem. Így nézett ki amikor engedélyt kért ha jól emlékszem:[link]

Annyi különbséggel, hogy ott volt még az Airdroid is és csak MiFit elé tettem pipát. Már csak avégett is érdekes ha el szeretném tőle venni jogot, hogy lehet Pl. Airdoridnak is megadni :D

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#6784) sb válasza sb (#6773) üzenetére


sb
veterán

Nincs senkinek rootolt telefonja? :)

Ill. még visszatérnék a kábel kérdésre: a 9V/2A gyorstöltőhöz spec kábel kellene?

(#6785) Tünci86


Tünci86
csendes tag

Sziasztok!

Van esetleg olyan, aki használt Sony Z3-at és így van alapja összehasonlítani a P9-el? A fényképezés érdekel illetve hogy a P9 rendszere stabilabb e?
Köszönöm a válaszokat

Huawei Mate 20 Pro //Lenovo Legion // Polar M430

(#6786) laci1892 válasza Tünci86 (#6785) üzenetére


laci1892
senior tag

Z3-at ugyan nem használtam, így nem készpénz... de eggyik sony sem kiemelkedő kamera fronton. ( szerintem) mondjuk ez elég vicces annak fényében hogy p9 sony érzékelőt használ... de ez más téma...
Amióta használom a p9-et azóta nincs vele baj. Párszor érdemes lefuttatni a telefon-kezelő appot. De ennyi

[ Szerkesztve ]

(#6787) 2thletme2day válasza Tünci86 (#6785) üzenetére


2thletme2day
őstag

Én Z3 Compactról váltottam. Annak a kamerájától nem voltam elájulva. Tesóm P8 lite-ja sokkal szebb képeket készített ugyanolyan fényviszonyok között mint az de a mostani P9 meg még annál is szebbeket. Rendszerről annyit, hogy első körben furcsa volt, hogy nincs külön menü (EMUI 5-ben már van) de hamar megszoktam és így most is minden a kezdőképernyőn van nem a menüben. Z3 Compactnál sem volt gondom a rendszer sebességgel de talán a P9 gördülékenyebb valamelyest. Egyedüli ami sokkal jobban tetszett a Sonyban az az xPeria billentyűzet. Én azt nagyon megszoktam. Most a google billentyűzetet használom de szerintem ez annyira nincs jó mint az xPeria billentyűzet volt. Összességében előrelépés volt az Z3C-hezképest ez a telefon. Annyira jó minőséget és prémium hatást kelt már csak az ahogy kinéz és ez az érzés használat közben is megmarad.

(#6788) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

Sziasztok!
Régóta nyúzok egy Honor 7-et és gondoltam lépek egyet előre és ma vettem kéz alatt egy P9-et. Sajnos ott helyben nem tudtam kipróbálni minden funkcióját és később kiderült, hogy valami hangkódólási hibája van és a kimenő beszéd alig hallható és baromi zajos, bugyborékos, érthetetlen. Persze az eladó azóta nem elérhető. Szerencsére a készülék garis de nem találom sehol a hivatalos szerződött márkaszerviz cimét. A Huawei honlapján csak postapontok vannak. De nem szeretném ha hetekig küldözgetnék. Tudja valaki, hogy hová kéne vinnem? Előre is köszi! :R

(#6789) icecave válasza Z.m.Z (#6788) üzenetére


icecave
nagyúr

Ugye nem itt vetted? Ha igen, ki volt az? :Y Jelentetted a megfelelő helyen?

Posta pontos leadás sem lassú, és ingyen van. Ahol ki van írva, kérni kell, adnak dobozt, mindent.

[ Szerkesztve ]

(#6790) Z.m.Z válasza icecave (#6789) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Nem itt vettem sajna. De csak azért mert itt nem volt. A legtöbb ami itt van az vagy szolgáltatós és szimpla sim-es vagy drága vagy jegelt. A Jófogáson vettem, a srác teljesen szimpatikus volt. Sajnos mindig magamból indulok ki ezért fel sem tételezem, hogy átb....ak. :(((

(#6791) icecave válasza Z.m.Z (#6790) üzenetére


icecave
nagyúr

Factory reset, teljes rendszer reinstall, ilyenek mind megvoltak?

Sajnálom, én is alapból a jót feltételezem az emberekről, mert én is ilyen vagyok, de sajnos nagyon,de nagyon sokszor ráfaragtam erre, hogy szépen mondjam.

(#6793) Z.m.Z válasza icecave (#6792) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Csak visszaállitás volt. Hard resetet nem vágom ennél. :( De gondolom hengerő fel+power és recovery-ből?

(#6794) MK VII válasza Z.m.Z (#6788) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Hát az sajnálatos.
Ide kell eljuttatnod.
Potán is feladhatod, ingyenes. Néha probélmás velük a dolog, de tudnak normálisan is dolgozni. Elvileg már jobban odafigyelnek a Huawei készülékekre.

[ Szerkesztve ]

(#6795) dunc válasza Z.m.Z (#6790) üzenetére


dunc
nagyúr

Megnézted a hívás beállitásoknál a Virtuális HD hívást kikapcsolni?

(#6796) Tünci86 válasza laci1892 (#6786) üzenetére


Tünci86
csendes tag

Igen, ezt észrevettem. Nekem kicsit csalódás volt a Z3 ilyen szempontból :-/ De akkor ebben mindenképp jobban járnék a váltással.

Huawei Mate 20 Pro //Lenovo Legion // Polar M430

(#6797) Z.m.Z válasza dunc (#6795) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Hát erről nem tudok és nem is találom. :(

(#6798) Tünci86 válasza 2thletme2day (#6787) üzenetére


Tünci86
csendes tag

Most Z3-am van, de lejárt az előfizu (kari akcióba megérte) és vacillálok hogy legyen e új. De már néha kiakaszt, csakúgy újraindul, vagy leállítja az alkalmazásokat a garancialevele pedig már betelt...
Amit eddig írtatok róla tetszik :)

A lite és a sima között mi a különbség?

Huawei Mate 20 Pro //Lenovo Legion // Polar M430

(#6799) 2thletme2day válasza Tünci86 (#6798) üzenetére


2thletme2day
őstag

Nálam a Z3C a majd' 1 év alatt az ilyen random újraindulást és programok leállítását nem produkálta. A kamerája viszont tényleg katasztrófa ahhoz képest amit más mobilgyártók a sony szenzoraiból kihoznak. Mindenki azt fogja mondani ebben a fórumban amit én is, hogy megéri váltani erre a telefonra! Nagyon korrekt készülék. Egyetlen hibája ami eddig észrevettem használat közben és kicsit bosszantó számomra, hogy zenehallgatáskor lezárt képernyőnél a zeneszám továbbléptetését van, hogy csak 3-4. érintésre hajlandó elvégezni. Nem azt mondom, hogy nincs több hibája de nekem ez tűnt fel legjobban. Ja és nem mellesleg 3év garancia jár a készülékhez míg más gyártók termékeihez csak 2. Azért ez elég bizalomgerjesztő.

(#6800) icecave válasza Tünci86 (#6798) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem még nem volt újraindulásom P9 Plus-on (sokban nem különböznek simától). Egyszer volt, hogy eltűnt egy ikonom, reboot után újra ott volt. Elég stabil, mondom ezt úgy,hogy iPhone 6S-ről jöttem.

Lite is volt nekem, ott az a tapasztalatom, hogy az agresszív ramkezelés miatt a 2 Giga ram megöli a felhasználói élményt. Lehet más jól elvan vele, de én nem szeretem nézegetni, mennyi memória van szabadon meg zárogatni be az appokat. 3 és 4 GB RAM-os készülékeke esetén már nincs különbség átlagos igényeket figyelembe véve.

Nekem is Z3C-m volt, elégedett voltam, de többször volt olyan, hogy pár másodpercre megállt minden, mire kimondtam, hogy "mi a fene van már??", már ment is minden tovább. Elég idegesítő volt. Képek minősége nagyon tré volt, egyik legrosszabb képeket készítő telefonom volt. Az is igaz, hogy nem állítgatok, minden készülékemet auto beállításokon használtam (nem állítgatni akarok ugyanis, hanem fényképezni, amit épp szeretnék).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.