Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Balzak83 válasza sdd2 (#7449) üzenetére


Balzak83
senior tag

Hát csak annyit, hogy jó! De erre már úgyis rájöttél :)

(#7452) Strangers válasza erikke17 (#7426) üzenetére


Strangers
tag

Tehát akkor nem boros hanem vodkás pincék voltak? :)

[ Szerkesztve ]

(#7453) Gabbbb válasza k-adi (#7437) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Egy kameranak a megapixelszama az egyik leglenyegtelenebb tulajdonsaga.

(#7454) Gabbbb válasza Cry0 (#7439) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Atlagos felhasznalasnal a p9 valamivel jobb. Op3 10ora+ SOT-ot tud, ha fekete hatteren feherszoveges ebookot olvasol rajta, p9-nek ez nyilvan nem megy.

(#7455) Gabbbb válasza Newlachka (#7441) üzenetére


Gabbbb
senior tag

En fizetnek 10 ezret azert, hogy a p9-nek se legyen 2.5d 😚

(#7456) k-adi


k-adi
nagyúr

Köszönöm az eddigi válaszokat! :R

Még az érdekelne, hogy a szín-választéknál elvileg kétféle arany van: A csillogó Haze és mattos, tompább prestige gold. COLORS P9

A kép a rossz vagy külön van szedve típusonként, azaz pl. a p9 a haze gold és a p9 plus a prestige gold? Honnan tudom, hogy ha arany színbe kérem, akkor "melyik" goldot kapom? (van valami sorszám vagy mindig meg rá kell kérdezni az eladónál erre az infóra?)

[ Szerkesztve ]

(#7457) Strangers válasza Gabbbb (#7453) üzenetére


Strangers
tag

Ez pontosan így van, sajnos ez a megapixelszám "őrület" is egy kicsit parasztvakítás ahogy mondani szokás. A régi K800i-m 3.2mp el majdnem jobb, de legalább olyan képekre képes mint a Hw P6-om a 8mp el.

[ Szerkesztve ]

(#7458) ORCA58 válasza Newlachka (#7441) üzenetére


ORCA58
addikt

"plusz a p9 lite az műanyagból van, nem 2,5d-s a kijelző széle"
Már ez ok arra, hogy P9 lit-ot válasszam.

Naponta törném össze annak a telefonját, aki ezt kitalálta. Tudom neki nem gond megvenni egy újat, de legalább szívjon vele ő is, és mindenki, aki ilyent gyárt. Nem az esztétika a fontos nekik, hanem az, hogy hamar összetörjön, és vegyél újat. 2-3 kijelző csere a szervizben egy új telefon ára.

(#7459) Djuree


Djuree
félisten

hol tudnék valami értelmes minőségű töltőkábelt venni? legalább másfél méteres kéne...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7460) [Anduriel] válasza k-adi (#7456) üzenetére


[Anduriel]
aktív tag

Úgy tudom Haze Gold színben csak a 4/64-es P9-et lehet kapni a sima 3/32-es a Prestige Gold. Az előbbit hivatalosan nem forgalmazzák Európában, bár Spemall és társairól beszerezhető.

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#7461) bb_bence válasza ruarua (#7445) üzenetére


bb_bence
csendes tag

@Balzak83 milyen fóliáitok voltak?

Nekem épp szállítás alatt van egy XPROTECTOR üveg.
http://ecell.hu/Huawei_P9_XPROTECTOR_Tempered_Glass_kijelzovedo_uvegfolia_0.33_1_db
Erről tapasztalat esetleg?

Néztem videót, ott elég korrektül felrakta a srác, nem tört be utána a széle, viszont már annyi rosszat olvastam az üvegekről, hogy lehet fent marad inkább a gyári végleg, bár az meg már csupa karc, és nem annyira törésálló..

(#7462) Balzak83 válasza bb_bence (#7461) üzenetére


Balzak83
senior tag

Én a tempered glassban hiszek, a fólia annyira gyengének tűnik, egy komolyabb becsapódás ellen nem használ.

Eddig full 3D üvegeket kerestem, és próbáltam, ami most volt fent, az csak a peremen volt beragasztózva, középen nem, ezért légrés volt a kijelző és az üveg között, olyan volt, mintha régi rezisztív kijelzőt nyomkodnék. Ráadásul csak az erős nyomást vette be, teljesen érzéketlen volt az üveg. Errő lenne szó

Volt egy Nillkin CP+ is, ez beletakart a kijelzőbe, nem láttam a gördítősávot sehol sem. Ha ez tiszta átlátszó lett volna, nem ilyen festett, akkor tökéletes lenne, de így használhatatlan volt. leszedtem, megkínoztam (egyébként rohadt erős, karikába tudtam hajlítani, és akkor sem pattant el, olló, kés nem karcolta...)

Most ez van fent, nem a legjobb, de talán bírja valameddig, viszont már most karcos...

Az Xprotectoron én is gondolkodok, ha visszatérítik az előző üveget, benevezek egyre próbaképp.

(#7463) Newlachka válasza Gabbbb (#7455) üzenetére


Newlachka
őstag

én többet is fizetnék érte,csak ne legyen hajlított.De nem tudsz vele mit csinálni. nekem ez még mindig jobban tetszik mint az Edge-k kanyarulata.
Én amúgy Hard case-t használok, méghozzá a Slim kivitelt. Ebayről pár száz forintos tétel volt, igaz már a 3.ikat fogyasztom 6 hónap alatt.Sajnos könnyen reped a széle.Ez egy szintbe van a kijelző sík részével kb,így nem sérül a teló széle.
EZT

[ Szerkesztve ]

(#7464) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Ha valaki talál egy tutti tempered glasst ossza meg hamar velünk :))

(#7465) rafis83 válasza Djuree (#7459) üzenetére


rafis83
tag

Blitzwolf kábelt javasolnék, valami ilyesmit: Link

(#7466) Gabbbb válasza bb_bence (#7461) üzenetére


Gabbbb
senior tag

A gyári konkréten nem véd a törésektől, csak a karcoktól, bár igaz a karcmentes gorilla nehezebben törik.

(#7467) pepetech válasza ORCA58 (#7458) üzenetére


pepetech
őstag

Érdekes. Már több mint 7 hónapja védelem nélkül használom a kijelzőt és semmi baja. Építő iparban dolgozok. Aki össze tudja törni annak mindegy milyen védelem van rajta. MK VII kolléga megmondja a tutit. Ha bocsánat a kifejezésért béna vagy akkor a legdurvább védelemmel is össze töröd. Szerintem a 2,5 d-vel semmi baj nincs. Szép jó a szélein az újjam elhúzni. Nem tudok rá venni üveget na bumm. Sok ember annyi pénzt el költ fóliákra, hogy abból egy biztosítás is kijönne :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#7468) philoxenia válasza sdd2 (#7449) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nofene. Közös platformon vagyunk...? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7469) philoxenia válasza Djuree (#7459) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ma jön meg az átalakító 2.5 k Samsung, remélem jó lesz.

Edigitáltól.

Fóliát rendeltem, olcsó, majd beszámolok.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7470) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

USB-c kellékek minőségét itt lehet ellenőrizni: http://bensonapproved.com/

[ Szerkesztve ]

(#7471) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ezzel működik, HI-Suite is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7472) joy_k válasza MM (#7423) üzenetére


joy_k
tag

Szia, valahogy így néz ki, hát max 1 mm-rel jön a képernyő fölé, kell szerintem ennyi, talán ha lehet nagyítani a képet, nem tudom mennyire fog látszani.

[ Szerkesztve ]

(#7473) Balzak83 válasza Newlachka (#7463) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ezek nagyon tetszenek, főleg a dörzsis felületűek, quicksand, vagy mi. Volt már ilyenem redmin, az Aixuan névre hallgatott. Annyi bajom volt csak vele, hogy a gombtakarások nem a legjobbak, nagyon nem érezni, mikor van megnyomva, ezért erőből kell, ami meg nem feltétlen hasznos dolog. De minőségre tökéletesek, és jól néznek ki a telefonon

(#7474) oggy71


oggy71
tag

Teszkóba vettem ezerhétér méteres C-s kábelt, teljesen jó!

(#7475) bibalint


bibalint
csendes tag

Sziasztok!

Várhatóan hamarosan én is belépek a P9 táborba :). Mivel sokat vagyok úton, gondoskodnom kell a töltésről mindenhol,viszont hála az új USB-C-nek mindent cserélhetek le. Be kell szereznem mindenképpen egy USB-USB C kábelt a szivargyújtóhoz, de kellene valami a melóhelyre is. Kérdésem első körben, hogy egy jó minőségű USB-USB-C kábellel (akár a gyárival) hagyományos USB2-es portról van esélyem tölteni a P9-et, vagy az nagyon gyenge?

Köszi!

bb

(#7476) Gabbbb válasza bibalint (#7475) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Szerintem menni fog.

(#7477) Gabbbb válasza philoxenia (#7471) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Azért ez picit drága. A tronsmart 2 pack 2000Ft ebay-en és az is "Benson approved".

(#7478) darál0w válasza bibalint (#7475) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

átalakítón nem gondolkodtál? pár 100ft-os tétel..

van esély tölteni, de nyilván gyengébb a töltés usb-n keresztül

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#7479) JDMKid válasza bibalint (#7475) üzenetére


JDMKid
tag

Elég csak beszerezned egy ilyet, ez megoldja a kábel gondot.

ha usb2-es port alatt a számítógép portját érted, akkor az lassú lesz, mert az csak max. 500mA-t fog leadni, a telefon pedig fel tudna venni 2A-t is.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#7481) ruarua


ruarua
tag

Na emagtól én is elindítottam egy rendelést gyári bőrtokra. 9 900 HUF ennél olcsóbban nem találtam, durva árak vannak máshol :Y [link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#7482) vasi89 válasza laci1892 (#7390) üzenetére


vasi89
addikt

Ne aggódj leadod a vadi új telefont, lehet meg lesz ragasztva a kijelző valami tescos 2 komponensűvel de ha szerencséd van még összekarcol állapotban is kapod vissza. Bármit adsz le hozzájuk, a jegyzőkönyvre írasd fel h hibátlan állapot, karcmentes és fénykép is legyen. Egy ismerősöm vett egy tabletet, meghalt kb 2 hét alatt és bevitte a telemaxhoz, majd visszakapta törött kijelzővel és egy papírral h nem javítják mert nem garanciális... illetve azt pedig olvastam hogy volt valaki aki leadta a telefont, megjavították de nagyon csúnyán karcos volt. Szóval ez egy hatalmas fekete pont a huaweinek h a telemax lett a partnerük :(((

@ruarua: a huawei komolyan gondolta h utoléri az apple-t és le is nyomja. Az árakat már sikerül úgy belőni :DDD ez nem a huawei ellen szól de kicsit náluk is elindultak felfelé az árak, főleg a tokok

[ Szerkesztve ]

(#7483) philoxenia válasza Gabbbb (#7477) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olcsóbb van, de ez Samsung és ugye onnan a szállítás ingyenes.... USB kábelem meg rengeteg van...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7484) bb_bence válasza pepetech (#7467) üzenetére


bb_bence
csendes tag

Ezzel azért nem teljesen értek egyet. Az előző (2 éves) telefonom képernyője úgy tört össze, hogy egy padon ülve elővettem, kicsúszott a kezemből, és kb 30 centiről elkapta a macskakövet, azonnal szilánkos lett az egész. Előtte kibírt olyan eséseket, amikor 2 méterről zuhant rá a képernyőjére. Viszont az is érdekes, hogy a gyári fólia leszedése, és a következő megérkezése közötti pár napban lett egy nagyobb karc a kijelzőn, úgy, hogy csak zsebben hordtam, és eléggé vigyáztam rá. Nesze neked, friss Gorilla Glass 3.. :U szerintem nem bénaság, szimplán (bal)szerencse kérdése, hogy mikor ütik ki a kezedből a telefont valahol, vagy mikor gondolja úgy az üveg, hogy attól a ráható erőtől, amit 10ből 10szer kibírt, most mégis elreped majd... De elég csak megbotlani egy kirándulás közben, vagy elcsúszni a jégen, stb.

Én most a Nillkintől rendeltem egy lapos type c-t, kb 2500 ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#7485) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Voltam ma a Média marktban, ki volt állítva a Mate 9..nyomogattam és 10 perc után arra jutottam, hogy semmivel sem ad több érzést nekem mint a P9.. Főleg a 230.000 ft-os ár..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#7486) Gabbbb válasza darál0w (#7478) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Ami 1000Ft-nál olcsóbb az szinte garantáltan veszélyes a telefonra nézve. (apró és annyira nem olcsó smd ellenállásokat kell a csatlakozóba építeni)

(#7487) Gabbbb válasza Ferenczi Áko (#7485) üzenetére


Gabbbb
senior tag

A processzor alig erősebb. A legnagyobb különbség méreten kívül a videofelvételben , illetve a 3d játék teljesítményben van.

[ Szerkesztve ]

(#7488) #07400704 válasza Gabbbb (#7487) üzenetére


#07400704
törölt tag

Azért az alig-nél egy picivel erősebb az a proci(kb. 50-55 antutu pontszámmal erősebb, de ez annyira nem számít a hétköznapi felhasználás során), a grafikai képességei a GPU-nak jóval fejlettebbek, tulajdonképpen nem létezik olyan játék ami egy pillanatra is megakasztaná, a kamera optika stabilizátorral felszerelt, és tovább fejlesztett ami igen jól tud jönni, a videófelvételt te is említetted, maga a rendszer elképesztően gyors, de ezen a téren a P9 sem panaszkodhat.
Elnézést, hogy beleszóltam, de valahol mégis csak testvér ez a 2 telefon :K :R

[ Szerkesztve ]

(#7489) lumija620 válasza Sebibalu (#7464) üzenetére


lumija620
tag

Ez egy prèmium kategóriás üveg/gyémánt fólia.Kritkán aluli méretezéssel.Alatta a gyári fólia látszik,még attól is miliméterekkel keskenyebb,szenzorok,kamera előtt kivágás sincs. Fel sem raktam,ment vissza a feladónak.

(#7490) joy_k válasza lumija620 (#7489) üzenetére


joy_k
tag

Dobjál linket, hogy tudjuk honnan és kitől, ne vegyünk. Köszi

(#7491) lumija620 válasza joy_k (#7490) üzenetére


lumija620
tag

Ez az a fólia:

Az eladó az korrekt volt postázás és visszavétel kapcsán is. Ami bosszantó,hogy ilyen silány terméket legyártanak, :( ráadásul nem aliexpresses 1$-os cucc.

[ Szerkesztve ]

(#7492) laci1892 válasza lumija620 (#7491) üzenetére


laci1892
senior tag

Xprotector gyárt full covert. Az az igazság szerintem ő az egyik legjobb gyártó a piacon. Sajnos tapasztalat. Előző telefonomon volt kijelző csere. Nem védett az aliexpresses üvegfólia. Rá két hónapra megint le esett. Csak az üvegfólia tört darabokra. Bár akkor is k*a anyáztam, de inkább kiadok 8 ezert mint.... több tízezret egy kijelzőért

(#7493) lumija620 válasza laci1892 (#7492) üzenetére


lumija620
tag

Igaz ez nem full cover, de gyári japán, ugyan azt tudja mint az xprotector, de a méretezés...

(#7494) laci1892 válasza vasi89 (#7482) üzenetére


laci1892
senior tag

Nem is értem egyébként az egész dolgot.valószínű... sőt biztos én vagyok a naiv de ennyi panasz után nem történt még semmi itthon velük kapcsolatban? Undorító.....

Mindamellett meg, ami magát a huaweit illeti... azért azt gondolom évről évre egyre jobbak. A p9 tudásához mérten még mindig, ha nem a piac legjobb! Ár-érték arányú telefonja. Ha a p10 is megmarad a 120-140.e Ft kategóriában tuti be nevezek idővel rá.

(#7495) laci1892 válasza lumija620 (#7493) üzenetére


laci1892
senior tag

Amúgy a vicc az egészben hogy... a képen simán látszik még lehetett volna kicsit jobban kitolni a szélek felé a fóliát. Ha nem is teljesen a 2,5D üveg miatt. De azt gondolom ez a világ legnagyobb lehúzása. Véletlenül pont tudom az xprotector nagykereskedelmi árait:
A sima üveg náluk 1000Ft. ( ajánlott fogyasztói ár 3500HUF)

A fullcover 2000 ( ajánlott fogyasztói ár 8500HUF)

Anyád....

(#7496) MK VII válasza laci1892 (#7495) üzenetére


MK VII
veterán

Ohh.. Hát ilyenen nem szabad mérgelődni.. Ez tök természetes, mint ahogy az is, hogy egy 250 dolláros telefonból, mire a boltba kerül, hogy lesz 850 dolláros telefon. :D
Még anno mentettem le ezt egy oldalról amikor ezek a telefonok voltak újdonságok...

[ Szerkesztve ]

(#7497) lumija620 válasza laci1892 (#7495) üzenetére


lumija620
tag

Igen-igen, tökéletes lett volna,ha gyári fólia méreteit hozzá.
A huaweiel kapcsolatban egyetértek. Sztem a P9 -el piac szerzés lehetett a cél,ezért a brutál ár-érték arány, 3 év kiterjesztett garancia. Aztán majd pár év múlva eldől hová pozicionálják magukat. Remélem nem Samu/ Apple mellé.

[ Szerkesztve ]

(#7498) ViZo72 válasza laci1892 (#7494) üzenetére


ViZo72
tag

Elvileg történt előrelépés szerviz ügyben, reméljük igaz amit pont itt a P9 fórumban írt valaki:

[link]

"Van bent ismerősöm a telemaxnál. Már kiemelten kezelik a Huawei és a Honor készülékeket! Állítólag jobb lett a szerviz minősége. Bátran küldd be, csak úgy fog megjavulni. ;)"

Saját tapasztalat 2-3 db Lenovo notebook garanciális javíttatása az utóbbi 2-3 hónapban.
Szintén Telemax a szervize és emberi időn belül (kb. 1-1,5 hét) jól megcsinálták őket.
(Persze valószínű, hogy a notebookot másik csapat javítja és lehet, hogy még azon belül sem mindegy melyik szakihoz kerül 1-1 készülék, akár notebook, akár telefon...)

(#7499) bb_bence válasza laci1892 (#7495) üzenetére


bb_bence
csendes tag

http://www.xprotector.hu/termekeink/mobiltelefonok/huawei/huawei-p9/tempered-glass-full-size-black-7/

Erre gondolsz? Csak mert itt azért "lényegesen" olcsóbb :)

(#7500) z.z válasza Gabbbb (#7486) üzenetére


z.z
csendes tag

Én az ebay-ről rendeltem 5db-ot nem egészen 500 Ft-ért:[link] (a "Black-1" típust) még szeptemberben és tökéletesen működik, semmi kárt nem okozott sem a telefonnak sem töltő(k)nek...

OK, onnan 3-4 hét, de addig elvoltam a hozzáadott adapterrel meg a gyári kábellel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.