Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) the_pimp válasza Sungoo (#13000) üzenetére


the_pimp
senior tag

Én szeptemberben tettem szert rá, de bevallom egy s7 csere nekem is eszembe jutott.
De még mindenképpen kipróbálom a 383 at.

(#13002) C. Vieri válasza #18001664 (#12990) üzenetére


C. Vieri
tag

SD kártya kell, és ne zongorázz, ne ötletszerűen, összevissza próbálj romot pakolni, ebből lesznek gyakran a brickelt telefonok.

Ha rollback-en vagy, akkor a B182 jöjjön, és kicsomagolva sd-re, dload mappába. (Örülj neki, hogy B383-at nem indította el a rollbackre remélhetőleg, abból szerintem tuti lett volna a bootloop.) Ezután maga felajánlja a frissítést B378-ra, OTA, ezt engedd.

Ahogy frissült, jöhet a B383 update fájl (nálad eva_l19C432b383_fullota_mf_pv_update.zip), ezt felraktad, csak azután az eva_l19C432b383_update_data_full_hw_eu.zip.

(#13003) C. Vieri válasza wdx (#12991) üzenetére


C. Vieri
tag

B383-mal visszatért a B182 üzemideje, képernyőideje.

(#13004) the_pimp válasza C. Vieri (#13002) üzenetére


the_pimp
senior tag

182-->383 mehet egyből szerinted?

(#13005) plau85


plau85
tag

Üdv. Nagyjából két hete szereztem be egy ilyen masinát. Lumia 950es mellé került beüzemelésre. Egyenlőre van amiben jobb van amiben rosszabb. Na de egy olyan kérdésem lenne hogy miután meg vettem egyből frissített is b137re de onnan már azt írja hogy ez a legfrissebb, amivel nekem nincs is semmi bajom de mivel itt már b383rol írtok felmerült bennem a gyanú hogy beragadt valami nálam.

[ Szerkesztve ]

(#13006) C. Vieri válasza the_pimp (#13004) üzenetére


C. Vieri
tag

Szerintem inkább ne ereszd rá közvetlenül, előbb OTA frissítsd 378-ra, azt úgyis felajánlja maga, aztán arra jöjjön 383.

(#13007) C. Vieri válasza plau85 (#13005) üzenetére


C. Vieri
tag

Vodás? Ha igen, akkor az összefoglalóban le van írva, hogy tudsz áttérni C432-esre, onnantól kezdve jönni fognak a frissítések.

(#13008) plau85 válasza C. Vieri (#13007) üzenetére


plau85
tag

Igen. UK Vodafone. Meglesem akkor azt az összefoglalót. De van valami amiért érdemes frissítenem? Mert az üzemideje most megfelelő de nem szeretném elcseszni.

(#13009) C. Vieri válasza plau85 (#13008) üzenetére


C. Vieri
tag

B383-as Nougat teljesen rendben van, több bugot megszüntettek, üzemidőt is rendbeszedték. B378 volt problémás sokaknál, nálam is. De amúgy szerintem megéri áttérni. És a vodás boot animációtól is megszabadulsz. :D

(#13010) #18001664 válasza C. Vieri (#13002) üzenetére


#18001664
törölt tag

Márpedig rollbackre egyből a 383-at fogom feltenni...nem akarok egy napot ezzel a sz@rral szórakozni, van jobb dolgom is. Ha bootloop lesg akkor így járt, majd a szervíz megoldja, ha már nincs egy normális gyári PC-s visszaállító program, ami támogatja is a P9-et. Az összefoglalóban lévő leírás meg erősen hiányos. Ezt mutatja az is, hányan beleszaladtak egy hibába a rossz leírás miatt.
Rengeteg telefont rootoltam, flasheltem már, sosem volt ilyen gondom.
Aki ténylegesen segített nekem, azoknak hálás vagyok!

(#13011) C. Vieri válasza #18001664 (#13010) üzenetére


C. Vieri
tag

Szerintem max 1 óra a B182 --> B378 --> B383.
De te tudod, te telefonod, tudd jobban, mint minden hozzáértő, meg aki kitalálta. Márpedig.
Az összefoglalóval meg az égvilágon semmi baj nincs, csak senki se figyel rá oda rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#13012) atomka78


atomka78
tag

Sziasztok. Lehet volt már téma. Akkor bocsi,de az a gondom,hogy beállítom halkabbra a csengés hangerejét akkor alig/sehogy sem hallom az értesités hangját. Ha meg hangosra teszem akkor meg iszonyú hangos a csengés. Van erre valami megoldás? Köszönőm.

[ Szerkesztve ]

(#13013) #18001664 válasza C. Vieri (#13011) üzenetére


#18001664
törölt tag

Elolvastam vagy hatszor legalább, meg is értettem, de közel sem olyan részletes mint kellene. Én vetitatom senki hozzáértését, de engem se nézzen senki butának.

(#13014) C. Vieri válasza #18001664 (#13013) üzenetére


C. Vieri
tag

Senki nem néz annak, viszont ez a "márpedig akkor is B383 megy rá" nem épp egy okos hozzáállás. Nem így működik az informatika, hogy ötletszerűen felerőszakolunk valamit a telefonra, hogy ha törik ha szakad, az jön. (Aztán meg jön a csodálkozás, hogy jééé, bootloop. A topicban a brickelt telefonok nagyrésze pont ebből lett, hogy okosabbak akartak lenni Cunajánál meg a fél internetnél, ahol minden le van írva lépésről lépésre.)

Mindegy, te telefonod mondom, úgy vágod haza, ahogy akarod.

(#13015) aperture2001 válasza atomka78 (#13012) üzenetére


aperture2001
csendes tag

A jelzések szabályozása egységes, tehát nem lehet külön csengetési hangerőt és értesítési hangerőt állítani. Ha nagyon zavaró, akkor állítsd hangosra az egészet, a csengőhangot (ha megvan mp3-ban) gépen vedd "halkabbra", és állítsd be a módosított hangfájlt.

(#13016) hemaka válasza #18001664 (#13013) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha én nem teglásítottam, akinek ez az első androidos mobilja, akkor elég jó az összefoglaló.

(#13017) Newlachka válasza #18001664 (#13013) üzenetére


Newlachka
őstag

hát aki nem érti meg,hogy "a micro sd-re másolod" annál nem is csodálkozom,hogy nem érthető a leírás :D
nem vagyunk egyformák,de több embernek sikerült megfelelően megcsinálnia a telefonját akár több ízben is a leírás alapján.

ha meg így állsz,hozzá hogy akkor is a b383-at fogod feltenni, akkor csináld, csak ne sírj utána 52 hszben,hogy elb*asztad.

(#13018) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!
Hétvégén lakom majd be a friss P9-emet (Telenoros L09). Egyelőre ismerkedek vele...
1. Amit viszont elsőre nem találok: gyári QR-olvasó app. Kamerával próbálkoztam, de ott nem találtam ilyen jellegű beállítást. Valami elkerülte a figyelmem esetleg? Play áruházas, reklámos appokkal nem feltétlenül szemetelném tele a telefont. Vagy van onnan valami jó olvasó?
2. B378-as szoftverre nemrég frissítettem, tovább nekem nem kínál fel újabbat. Mókolni nem akarok vele. A későbbiekben esetleg lesz automatikus frissítési felajánlás erre?
Köszi!

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#13019) Cunaja válasza #18001664 (#13013) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Szia! Te telefonod, te dolgod. Ha rollback romra küldöd a Nougat romot, szerintem már most informálódj a szerviz elérhetőségéről.
Amúgy köszi a megfelelő kritikát az összefoglalóval kapcsolatban. Tudom vannak hiányosságai, de a leírás alapján ( blogom ) a 13 éves lányom is megcsinálta hiba nélkül.
Egyszóval, szerintem a fellengzős hozzászólásoknak itt nincs helye!
:R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13020) C. Vieri válasza Pgraph (#13018) üzenetére


C. Vieri
tag

QR kód olvasó: megnyomod a bekapcs gombot, felfele húzol a zárképernyőn, előjön egy kis menü alul, és jobb szélső ikon.

B383 is hamarosan jön OTA, azaz lesz automata frissítás.

(#13021) josik válasza Cunaja (#13019) üzenetére


josik
aktív tag

Köszi, hogy foglalkozol a telóval és meg is osztod. A 3D panoráma plugin nagyon jó. Örült is neki a gyerek mikor feltettem a telójára. Nekem P10 van azin is tökéletes! ;-)

Te is fiam Bluetooth...

(#13022) Pgraph válasza C. Vieri (#13020) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Köszi, ez se rossz, miket tud ez a telefon... :) Esetleg ezen a gyorsindítón kívül nincs belülről indítható kis appja, mint pl. a zseblámpának is?
A frissítést kivárom, ráér, egyelőre úgyis tapasztalatszerzés folyik.

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#13023) C. Vieri válasza Pgraph (#13022) üzenetére


C. Vieri
tag

Én csak így találtam meg eddig. Úgy emlékszem korai romokban (talán B136-os-ig) még úgy volt, hogy automata módban magától felismerte a kamera a QR kódot, de aztán ez megszűnt.

(#13024) Pgraph válasza C. Vieri (#13023) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Együtt lehet ezzel élni, csak nekem jobban kézre állt volna, ha nem kell ki-be kapcsolni, meg felhúzni, hanem csak egy ikonra koppintani és kész.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#13025) Newlachka válasza C. Vieri (#13023) üzenetére


Newlachka
őstag

vagy szóltok Cunajának,és megoldja,hogy a kamera ismét felismerje a QR kódokat...
Szerintem csak sw-sen le van tiltva ez a funkció.

@Cunaja?

@Pgraph: tegyél fel egy QR readert

[ Szerkesztve ]

(#13026) wdx válasza the_pimp (#12994) üzenetére


wdx
őstag

Egyszerű megoldani a nagy SOT-ot. Minden energia nyelő alkalmazást, meg ami felesleges, kukába, vagy tiltani. Nem szabad frissíteni hagyni az alkalmazásokat a play áruházban (automatikus frissítés ki). Röviden ennyi. Én facebook-ot töröltem pl (böngészőből nyomom), messenger egy korábbi verzióját használom, ami még tökéletesen működik. Beállítottam, hogy kikapcsolt képernyőnél milyen alkalmazások futhatnak, ilyesmi. Így érem el a jó SOT-ot, és persze autó fényerő, ha gps-t nem használom, kikapcsolom. Egyébként totál kihasználom a telefont, ugyanúgy mint egy hard user. Bankolás, játék, vásárlások, hírek olvasása, youtube (360 fokos videókkal tarkítva), gitározásra is ezt használom (youtube videó, és alatta a gitár kotta) naponta több órát...

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#13027) #18001664 válasza Newlachka (#13017) üzenetére


#18001664
törölt tag

Az összefoglalóban az van, hogy belső memóriából is végezhető a manuális frissítés!

(#13028) Cunaja válasza Newlachka (#13025) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Nem vagyok otthon!
Végül is azt szeretnétek, hogy a kamera alkalmazásban kegyen QR olvasó?
Ezt használom és tökéletes. Amúgy a Tesó üzletben is jól funkciónál a scan vásárlás app.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13029) Newlachka válasza #18001664 (#13027) üzenetére


Newlachka
őstag

de te nem frissítesz hanem downgrade-elsz!
ha végig gondolod, akkor a rendszert rakod újra. Az még WINDOWS-nál sem működik,hogy rendszer partícióról, telepíted a win-t amikor a rendszert gyalulod..

(#13030) the_pimp válasza C. Vieri (#13006) üzenetére


the_pimp
senior tag

Igen, a 378 már ott figyel, de nem engedtem még rá, de akkor így fogok tenni.

[ Szerkesztve ]

(#13031) Gabbbb válasza Newlachka (#13029) üzenetére


Gabbbb
senior tag

A [EVA-L09C432B383 OTA 1 rész] telepítése után és a [EVA-L09C432B383 Data_Hw_Eu- 2. rész] telepítése előtt bebootol-e a telefon, vagy csak SD kártya olvasóval megy ez a dolog?

(#13032) Newlachka válasza Gabbbb (#13031) üzenetére


Newlachka
őstag

nem tudom, én nem raktam fel, de mivel 2 részből áll, így azt mondom neked,hogy bootol csak b378 marad az első rész után a build szám. a második változtatja meg

(#13033) darál0w válasza Newlachka (#13032) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

így van :K

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13034) Gabbbb válasza próbakocka (#12900) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Frissítés után 2-3 napon belül ez akár normális is lehet.

(#13035) plau85 válasza C. Vieri (#13009) üzenetére


plau85
tag

Na letoltam mindent a leírás alapján. Fel is települt szépen a b136 ahogy kell. Eltünt a vodafone logó is. Kaptam is üzenetet hogy van elérhető frissítés b166. Felment szépen az is. Most viszont ismét megállt a történet mivel azt írja hogy naprakész. Én rontottam el valamit?

(#13036) darál0w válasza plau85 (#13035) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem feltétlen :D

de ha már c432-n vagy, akkor manuálisan végigzongorázhaod a romokat ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13037) plau85 válasza darál0w (#13036) üzenetére


plau85
tag

Igen C432on vagyok. Azt hogy értetted hogy manuálisan?

(#13038) darál0w válasza plau85 (#13037) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

letöltöd az adott romot, majd 3 gombossal felteszed...

de elvileg 182-es után felajánlja a 378-cat...szoval neked a 182 kell, majd utána OTA frissül 378-ra, majd manuálisan 3 gombossal megint, csak a 383 :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13039) C. Vieri válasza plau85 (#13037) üzenetére


C. Vieri
tag

Ahogy írták, telepítsd fel B182-t, 166-on ragadnak nagyon sokan, többek közt én is így voltam. B378 már automatice jönni fog.

(#13040) plau85 válasza darál0w (#13038) üzenetére


plau85
tag

ok, már csak annyi hogy ezeket a romokat honnan lehet biztonságosan letölteni?

(#13041) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Nem figyeltem oda és véletlen az L09-es B383 fájlt mókoltam fel az L19-es telefonomra és nem lett semmi baj :O

(#13042) C. Vieri válasza Gabbbb (#13041) üzenetére


C. Vieri
tag

Mondjuk a 2 SIM-en +NFC-n kívül nincs nagyon különbség a kettő között, nekem is gyanús volt, hogy elfutkározik L09-cel.

(#13043) darál0w válasza plau85 (#13040) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

Összefoglalóban ott vannak

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13044) C. Vieri válasza plau85 (#13040) üzenetére


C. Vieri
tag

EVA-L09C432B182

Erre jönni fog OTA a B378, a B383 meg asszem bent van az összefoglalóban, vagy pár oldalt visszagörgetsz és Cunaja linkjét megtalálod.

(#13045) laszlolczka válasza #18001664 (#13010) üzenetére


laszlolczka
őstag

Azért az durva megfogalmazás hogy az összefoglaló alapján nem tudsz frissiteni.Csak köszönettel tartozunk azoknak az embereknek, akik össze állitották.Nem kis munka van benne.Aki figyelmes olvasás után sem képes feltenni(főleg aki oly sokat romolt,mint te)nem illik kritizálni.Tudod a google a barátod-mindent meg lehet találni.Ja hogy nincs időd?az a te problémád.Letöltés után kicsomagolva másolni a micro-sd dload mappába. A dload mappa az sd kártya gyökerében legyen.Én ezt olvastam-te a telefon tárhelyet.

[ Szerkesztve ]

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#13046) Shyciii válasza laszlolczka (#13045) üzenetére


Shyciii
veterán

Nehezen hiszem el, hogy ő rommolni szokott. Ha ezt az egyszerű manővert Cunaja leírása alapján se tudja, akkor szimplán kezdő. Érdekes módon nekem semmi gondom nincsen vele, pedig én is rommolok (de szar szó ez erre) minden telómmal.

(#13047) laszlolczka válasza Shyciii (#13046) üzenetére


laszlolczka
őstag

No ez az,és akkor mások munkáját kritizálja.Pedig ahogy te is irtad érthetően van leirva,linkekkel spékelve.Ezért csak köszönettel tartozunk a szerzőknek. :R

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#13048) juuzer


juuzer
addikt

Szerintetek a P9/Honor 8 páros is olyan sokáig lesz kapható mint pl a P8?

Még mindig nagyon tetszik a P9 :D

Vamos a la playa.

(#13049) Ralond válasza juuzer (#13048) üzenetére


Ralond
tag

Nekem is tetszik. Most azon töprengek megéri-e nekem még,

Már sok helyen azt látom, hogy nincs készleten. Lehet már nem lesz utánpótlás? :F

(#13050) vhunor


vhunor
őstag

Nekem ennél több nem kell egy mobilos kamerától.

Nem emlékszem, a ph motor tömörít-e, mindenesetre itt az eredeti.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.