Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) MK VII válasza mobiltom (#7100) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Ezt a kódot kell írni a tárcsázóba: *#*#2846579#*#*
ha delock-ot ír akkor független.

[ Szerkesztve ]

(#7102) mobiltom válasza MK VII (#7101) üzenetére


mobiltom
tag

NW-LOCKED-et ír

(#7103) MK VII válasza mobiltom (#7102) üzenetére


MK VII
veterán

Akkor szolgátató függő.

(#7104) mobiltom válasza MK VII (#7103) üzenetére


mobiltom
tag

Sajna! Köszömöm az infót :R

(#7105) MK VII


MK VII
veterán

Nektek nem rakoncátlankodik a billentyűzet?
Jelenség:
Facebook vagy WhatsApp vagy Viber, de akármilyen chatablakban, ha beszélgetek és lezár a képernyő, utána, ha feloldom akkor inaktív a billentyűzet. De csak az. Minden másra reagál a kijelző csak a billentyűzetre nem.
Ilyenkor visszanyillal bezárom a billentyűzetet aztán megint rábökök a beírós rublikába és jó. Kb egy hete kezdte. Nem tudok rájönni mitől lehet...

[ Szerkesztve ]

(#7106) Newlachka válasza MK VII (#7105) üzenetére


Newlachka
őstag

frissítették a google billenytűzetet és ez a f*sz google board lett. azóta fos

(#7107) Newlachka válasza Newlachka (#7106) üzenetére


Newlachka
őstag

na lejárt a szerkesztési idő.
gboard-ot töröld le és visszaáll a régi billentyűzet.sajnos újra be kell állítani,mert a beállítások elvesznek :/

(#7108) Balzak83 válasza Newlachka (#7106) üzenetére


Balzak83
senior tag

Igen, azóta szarakodik nekem is. Meg az a bizb@asz logo is ott van. Elöbb ez, múlt héten meg az operát kellett elb@szni.
És tényleg! Szépen visszaáll a megszokottra!

[ Szerkesztve ]

(#7109) 2thletme2day válasza joy_k (#7091) üzenetére


2thletme2day
őstag

Hali.

Nekem ma jött meg ez. Rádugva a telefont az eddig megszokott "töltés" helyett azt írta ki, hogy "gyorstöltés" és kicsit több mi t fél óra alatt 38%-ról felvitte 88%-ra. Szokták ezt akciózbni. Érdemes néha ránézni. Én még 8$-ért vettem.

(#7110) MK VII válasza Newlachka (#7106) üzenetére


MK VII
veterán

Köszi... Közben leesett, hogy tényleg frissült az a szar.
Kilőttem. ;)

(#7111) bb_bence


bb_bence
csendes tag

Sziasztok!

Boldog tulajdonosa lettem egy L19es kék változtatnak, és lenne a telefonnal kapcsolatban pár (több) kérdésem, remélem nem bánjátok, és tudtok segíteni. :) Próbáltam felkutatni ezeket a dolgokat az elmúlt párszáz hsz-ben, de nem, vagy csak részválaszokat találtam. Illetve nézzétek el, ha alap dolgokat kérdezek, WP-ről váltottam Androidra, szoknom kell még a dolgot..

1. Vannak olyan alap trükkök és praktikák, alkalmazások amiket érdemes beállítani/leszedni? (akksi, telefon védelme, alap használathoz, stb) pl. HiCare regisztráció megvolt.

2. Ehhez kapcsolódva, érdemes valamilyen vírusirtót rakni a telóra, létező probléma ez egyáltalán, vagy csak szívja az akksit (wp-n nem volt, droidnál meg mindenki mast ir :F )?

3. Osztott képernyőt/multitaskot hol tudom beállítani? Néztem videót, a beállítások között a speciális asszisztensben a hangvezérlés alatt volt ilyen opció, illetve a gyorselérésű parancsikonok között is tudott ilyet kapcsolni a srác, nekem egyik helyen sincs.. Egyébként is, kevesebb beállítási opciót találok, mint videók alapján vártam, még ha nyelvet/régiót állítok is

4. Beállítottam az ujjízülettel koppintást és a betűrajzolást, mégsem működik egyik sem, mi lehet az oka (sem lezárt, sem működő képernyőnél)?

5. Az NFC és FM rádió hiány hardveres vagy szoftveres dolog, várható esetleg később ennek a pótlása?

6. Mikor jön rá a Nougat droid? ha jól olvastam, ott már lesz menü, én azt eléggé hiányolom.

7. Milyen üvegfóliát és szilikon tokot érdemes rá venni? (szempont hogy megfelelően takarjon ill. illeszkedjen, hosszú távra tervezek a telóval). jelenleg még a gyári van fent.

8. Kiegészítőkkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Első körben egy autós tartót, fotózáshoz valami állványt, és egy hosszabb type C kábelt szeretnék venni, pl. az utolsó kategóriáról nem hallottam túl jókat, így nem annyira rendelném ebayről, hacsak nincs valakinek bejáratott.. stb.

9. A navigációs gomboknál nem lehet valahogy kontrollálni az eltűnésüket/láthatóságukat? wp-n ez baromi jól működött, le lehetett pöccinteni ha épp nem akartam látni őket, és vissza, ha igen. itt kicsit zavar, hogy pl. belépek egy játékba, és ha épp kedve van, akkor majd eltűnik a navigációs sáv, addig meg belóg a tartalomba.. amúgy pedig állandóan láthatóak ugye

Köszönöm szépen, és boldog karácsonyt utólag is ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#7112) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok! Csatlakoztam én is a brigádhoz :) Szép telefon, egyelőre ismerkedünk :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#7113) Gabbbb válasza bb_bence (#7111) üzenetére


Gabbbb
senior tag

2) Vírusirtónak nem sok értelme van.
3) Egyelőre nincs, Nougat-tal jön majd.
5) Hardveres.
6) Első negyedév. Telepítsd fel a Nova launchert, vagy akármelyik másikat Play store-ból és akkor lesz app drawer.
7) Tökéletes üvegfólia nincs rá.
8) Dobozban kell legyen egy minőségi Huawei márkájú micro usb > type C konverter, ha van hosszú micro USB kábeled, akkor ez egyből megoldott.
9) Nem.

(#7114) moleculez


moleculez
veterán

Evie Launcher nagyon jól működik.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#7115) gianone válasza bb_bence (#7111) üzenetére


gianone
őstag

1. Szerintem az EMUI-ban a hálózati alkalmazások beállítás a legjobb feature. Alkalmazásonként belőheted, melyik használjon wifit, mobilnetet, háttéradatot, roamingot vagy épp semmit. Kvázi tűzfal. Ezzel rengeteg adatot, akksit, memót is spórolhatsz, és gyorsabb is marad a teló. Pl. amit nem használsz igazából, de nem tiltható, attól megvonsz mindent, de mondjuk a billentyűzetet szeretnéd szinkelni a prediktív cuccokért, de az ráér wifin, akkor lassú mobilnetnél nem lassul be, ha megvonod tőle stb.
Védett alkalmazások, Optimalizálásból kizárás, lakatolás futó alkalmazásoknál. Ezeket is érdemes belőni.
Adatokat törölni, és tiltani minden olyan appot, amit nem használsz. Pl. guglisokat.

6. Menüt pofonegyszerűen csinálhatsz magadnak. Két ujjadat széthúzod a kezdőképernyőn, és rejtett alkalmazásokhoz beteszed az összeset. Telepíted a QuickShortcutMaker nevű kicsi, de szuper appot, és visszateszel ikonokat, aminek szükségét érzed. Utána az appot le is szedheted, maradnak az ikonok. Bár pár megás, és jól jöhet még. Így lesz menüd az appoknak a két ujjas mozdulatra. Aztán hosszan tapizva a kezdőképernyőt az Egyéb beállításokban is találsz pár dolgot, ami érdekelhet.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#7116) [Anduriel] válasza Gabbbb (#7099) üzenetére


[Anduriel]
aktív tag

Köszönöm szépen, ezeket feltétlen megnézem. Igazából van egy huawei gift boxom amiben van +1 adatkábel (micro usb-s) és abban is van egy type c átalakító, így abból van 2. Valószínű az egyik mindig nálam lesz a pénztárcámban. Elképzelhető, hogy bepróbálok majd egy normál type C kábelt valahonnan, de a rövid kábel így akkor micro usb-s lesz és egy ilyen konverterrel fogom használni.

Balzak83: Köszönöm, kíváncsi vagyok én is milyen lesz.

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#7117) andaxin76


andaxin76
aktív tag

Üdv mindenkinek. Olyan problémám van,hogy a böngészőkben a mádiát zöldségben játsza le a teló. Igazából nagy zöld pixeleket látok csak,néha beugrik a káp,aztán megint zöld. 3-4 böngészőt kipróbáltam.Valakinek esetleg ötlete?

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#7118) tkonya válasza andaxin76 (#7117) üzenetére


tkonya
aktív tag

Operával próbáltad?

Motorola Edge 30 Fusion

(#7119) rafis83 válasza andaxin76 (#7117) üzenetére


rafis83
tag

Linket írj, és megnézzük.

(#7120) lumija620 válasza MK VII (#7094) üzenetére


lumija620
tag

Az mit jelent,hogy "nincs rá normális fólia"? Nem mèret pontosak?
[link]
Ezt néztem ki,erről tapasztalat valakinek?

(#7121) pepetech válasza MK VII (#7094) üzenetére


pepetech
őstag

Mondjuk neked nem is szokott karcolódni a telefon :D. Simán rommá töröd :P.

Egyébként maradok P9 tulaj. Az emberek nagyon buták vagy engem akarnak nagyon butának nézni. egy az egyben akartak egy note4-ed adni. Le is sápadtam. És levezette hogy a note 4 jobb majdnem nekem kellett rá fizetnem.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#7122) pepetech válasza lumija620 (#7120) üzenetére


pepetech
őstag

Jaja nincs méret pontos. Ami meg hajlított azon nincs kivágva a fény szenzor így az rosszul működik illetve csak a szélén van ragasztó körbe így a kijelző érzéketlenebb lesz sokkal.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#7123) pepetech válasza andaxin76 (#7117) üzenetére


pepetech
őstag

Anno padfone 2- nélkül találkoztam ilyennel pl youtube is zöldes vagy fekete fehér volt. De az a rom hibája volt. Nem lehet hogy rosszat raktál fel?

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#7124) pepetech válasza [Anduriel] (#7116) üzenetére


pepetech
őstag

Én médiába vettem pc-s usb c kábelt tökéletes szivar gyújtóhoz illetve számítógéphez. Annyi hogy vastagabb mint a gyári kábel. De az meg kit izgat nem ügye ? :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#7125) pepetech válasza moleculez (#7114) üzenetére


pepetech
őstag

Szerintem mindegyik launcher szuperül fut ha be van állítva alapméretezett-nek a launcher.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#7126) IMX22


IMX22
csendes tag

Sziasztok
Október eleje óta vagyok boldog P9 tulaj de a mai napon sajnos jobban hatott a gravitáció a telefonra mint azt szerettem volna. Leesett. :( Hátul a kamerákon lévő üveg két oldalról berepedt, illetve a telefon sarkain lettek csúnya ütődések. Funkcionálisan nincs semmi baja a telefonnak amúgy. MÉG a kamera is teljes értékűen működik! Reméltem hogy nem csak én vagyok ilyen szerencsétlen és más is járt így. Esetleg van valami tapasztalat ilyen esetre? Cserélik ezt garanciálisan? Gondolom nem Milyenek a tapasztalatok a telemax-al?

Meg egyébként Auchanban lett véve, és lett kötve biztosítás de az megint egy másik kérdés hogy náluk milyen kárérték felett érdemes ezzel foglalkozni...

(#7127) Newlachka válasza IMX22 (#7126) üzenetére


Newlachka
őstag

én nem sz*roznék a helyedben. biztos,hogy biztosítós lenne!
szerintem ha simán telemaxba küldöd, akkor sem áll meg 30 alatt a burkolat csere+munkadíj.
Biztosító meg sztem 25-ért rendez másikat.

[ Szerkesztve ]

(#7128) Tekergő82


Tekergő82
tag

Sziasztok!!! SOS a segítségeteket kérném! Fel akartam tenni a 7.0 beta romot, de nem ment fel, utána rendben visszatöltötte a b182-es romot. De mivel vissza akartam tenni a b170-et, felraktam a roolback romot, ami végigment, de azóta tégla a telefon. Csak a huawei logo jön be, kikapcsolni sem tudom, micro sd-ről sem akarja frissíteni. Tudom az a 7-ről a 6-ra visszatérésre szolgál, de azt hittem régebbi romra is vissza lehet térni vele. Valaki tudna segíteni???

(#7129) joy_k válasza 2thletme2day (#7109) üzenetére


joy_k
tag

Köszi, ez is jó, de még nézelődök, miket érdemes venni, 2 portosat vennék. De azért köszi

(#7130) Arnylany válasza Newlachka (#7127) üzenetére


Arnylany
csendes tag

Ilyenkor nem érvényes a Vip garancia?

(#7131) Tekergő82


Tekergő82
tag

Lemerült a telefon, de ha feldugom töltőre, akkor is utána bejön a Huawei logo, és folyamatosan világít. :-(

(#7132) MK VII válasza IMX22 (#7126) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Biztosítózd le... Bár, ha együtt tudsz élni vele akkor várhatsz amíg esetleg nem lesz valami baja a kijelzőnek is.
Ha nem akkor csináltasd meg.
Mennyit fizetsz havonta? Biztosítója válogatja, de nekem pl. 23 ezer forintért adtak egy újat. Mondjuk nekem csak kompletten cserélték.
Hátlap csere Telemaxban 56-57 ezer, ha jól emlékszem. Biztosító eldönti mekkora összeget kell fizetned.

(#7133) TGa


TGa
tag

Nagy meglepetéssel tapasztaltam, hogy a P8 dupla kattintással tudja éleszteni a telefont (LG szerintem egyik jó tulajdonsága), mely menüből engedélyezhető. Sietve kerestem a P9-emben a funkciót, de sajna hiányzik a telekomos romból... Az újabb ROM-ok tudják?

(#7135) [Anduriel] válasza pepetech (#7124) üzenetére


[Anduriel]
aktív tag

Persze, a vastagság nem igazán számít.

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#7136) Balzak83 válasza [Anduriel] (#7116) üzenetére


Balzak83
senior tag

Meg is jött a Blitzwolf kábel, nagyon gyorsan ideért. Ami a tapasztalat vele, hogy legalább azt tudja, mint a gyári, szóval ajánlott. Emellett szövet borításos, nem olyan hurkás mint a gyári. Megérte. Innen rendeltem.

Szintén ma érkezett meg a tokom is, Ezt rendeltem. Ilyen anyagból nekem még nem volt, de nagyon bejön, és nagyon jól áll a matt fehér a telefonnak. Emellett papírvékony, de ugyanakkor erősnek tűnik. A kivágások pontosak, a gombok szabadon maradnak (ez nálam szempont). Anyagra egyébként kb. ugyanaz, mint a műanyag A4 dossziék, kevésbé rugalmas mint a szilikon, színe pedig áttetsző fehér/kávébarna. Nagyon ütős lett igy az összhatás

[ Szerkesztve ]

(#7137) knox83 válasza Newlachka (#7107) üzenetére


knox83
senior tag

Köszi gyerekek a tippet, én már majdnem földhöz baxxtam a telefont. Napok óta fagyott a billentyűzet, akadt, gyakorlatilag az emui időnként úgy megfagyott, hogy 10-15 mp volt mire magához tért. Ahogy leszedtem ezt a retek gboardot, minden ugyanolyan gyors mint régen. Thx!
Egy kérdés, a huawei swypeból nem lehet kiszedni az auto korrekciót? Mindenhol kerestem, de semmi..

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#7138) Sebibalu válasza Tekergő82 (#7128) üzenetére


Sebibalu
őstag

És hogy szeretted volna fel tenni? Ha simán frissíteni akartad az nem gut. Akksiba tudtál tölteni?

(#7139) Tekergő82


Tekergő82
tag

Ha rádugom töltőre veszi a töltést, de mindig a huawei logot mutatja, 3 gombossal próbáltam, micro sd kártyára feltettem a romot a dload mappába.

(#7140) Tekergő82


Tekergő82
tag

Ha rádugom töltőre veszi a töltést, de mindig a huawei logot mutatja, 3 gombossal próbáltam, micro sd kártyára feltettem a romot a dload mappába.

(#7141) pepetech válasza knox83 (#7137) üzenetére


pepetech
őstag

Érdekes én 182-őn vagyok a legfrissebb a Google billentyűzet mégsem fagy.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#7142) Balzak83 válasza Tekergő82 (#7140) üzenetére


Balzak83
senior tag

Adb parancssorból látsz valamit? Ha bootloaderig eljutsz, akkor megpróbálhatod nyitni a bootloadert, és feltenni a twrp-t. Abból már több opciód lesz.

(#7143) pepetech válasza Tekergő82 (#7140) üzenetére


pepetech
őstag

Most hogy tégla a teló a 3 gombos még mindig segíthet rajtad egy b136-ot letöltését (Huaweiblog.de) fel sd-re és 3 gombossal indítanám a telefont. A telefont meg hagyd töltőn de ki kell írja mennyin van az aksi.

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#7144) ete_


ete_
újonc

Sziasztok!

A kb 1 hónapja vett kék p9-esem az összes alkalmazás bezárása után 1,33-1,56 gb szabad memóriát szokott kijelezni. Mindenféle tisztítás/bezárogatás után sem megy fel a szabad memória érték. Alig van rajta még 10-20 appnál több. Ha kikapcsolom a telót, aztán vissza, akkor 1,8 gb szabad. A "gyári" állapotú Andorid 6, Emui 4.1.1 van rajta, build szám: EVA-L19C432B182.

Szerintetek normálisak ezen értékek? Nálatok is ilyen kevés?

(#7145) pepetech válasza ete_ (#7144) üzenetére


pepetech
őstag

Igen

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#7146) lumija620


lumija620
tag

Lezárt képernyőnèl a hangerő lé 2x felébreszti a kamerát korlátozott módban. A kérdésem az lenne,hogy mièrt lő azonnal kèpet? Ki lehet ezt kapcsolni? Illetve az 1.3 MP az a "bootolás" idejèt jeleznè?

(#7147) MK VII válasza lumija620 (#7146) üzenetére


MK VII
veterán

Ki tudod kapcsolni.
Kamera beállításokba belépsz és az ultra fotó alatt ki tudod kapcsolni.

(#7148) #48613632 válasza MK VII (#7147) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ez kikapcsolja a kamera ébresztést is. Ha jól értelmezem, lumija620 kolléga kérését, kérdését, akkor az azonnali shotot nem szeretné, maga a kamera viszont aktiválódhat.
Amúgy szerintem, ez egy biztonsági funkció, vészhelyzetre. Egy fotó a támadóról .. stb.

lumija620
Az mp itt megapixel lesz, nem másodperc ;)

(#7149) MK VII válasza #48613632 (#7148) üzenetére


MK VII
veterán

Van benne sima ébresztés opció is. :K

(#7150) #48613632 válasza MK VII (#7149) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ja, bocsesz akkor, úgy látom igazad van :K :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.