Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) Brut


Brut
tag

Sziasztok,

Én is csatlakoztam a P9 tulajok táborába egy Dual simes verzióval. Eddig minden szép és jó, viszont valamiért már 3x eldobta a hálózatot (gondolom), mert kérte a sim kártyák pin kódját. Ilyet tapasztalt valaki vagy lehet tudni az okát?

A Honor 6 plus dualos telefonomnál ilyet nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#7552) Sungoo


Sungoo
addikt

P8 lite után, mint új felhasználó kérdezem, hogy az 5.1 alatt lévő "lezáró widget" (nem jut eszembe a neve) 6-os droidon nincs? Vagy csak én vagyok bal..sz :F

(#7553) sohi83


sohi83
tag

Valaki leírná nekem, hogy hol a bánatban találom meg a hívószámkijelzést a beállításoknál? Jó ideje keresem és sehol sem bukkan elő... :W

(#7554) MK VII válasza the_pimp (#7547) üzenetére


MK VII
veterán

Speciális beállítások--->Akkumlátor kezelő--->Fogyasztási szint--->Ott az appra rámész aminek az értesítését ki akarod kapcsolni és:

(#7553) sohi83
Tárcsázó--->Három kis vonal jobb alul--->Beállítások--->(Teljesen legörgetsz) További beállítások--->Hívóazonosító.

[ Szerkesztve ]

(#7555) nagymolnar válasza pepetech (#7467) üzenetére


nagymolnar
tag

Én is védelem nélkül használom mióta nyáron 2 üveg is szarnak minősült, azóta egy nilkin frosted tokbn van az üveg gyári és védetlen. (használati tárgy, nem befektetés) nincs rajta karc, ami látszódna....

Felesleges üvegekkel bajlódni.

(#7556) ORCA58 válasza dunc (#7538) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem értem, mit nem lehet rendezni rajta? Könyvtárakba, külön asztal lapokra teheted az ikonjaidat. Amit nem akarsz látni azt beteszed a rejtett mappába. Persze ettől még nem kell, hogy szeresd.
Ránézésre meg nem mondod, hogy milyen launcher van rajta, főleg ha kiteszek egy app drawer ikont is.

(#7557) ViZo72 válasza szendo777 (#7540) üzenetére


ViZo72
tag

Az lenne szerencsés ha valakinek egyszerre lenne kézben mindkettő és egy időben, azonos körülmények között fotózva, videózva tudna nyilatkozni a tapasztaltakról...

Van jó pár összehasonlító fotó, videó neten, én ezt találtam amin a P9 jobbnak tűnik videós téren legalábbis...
(Feltéve, hogy nincs manipulálva a videó.)

[link]

Főleg a fák lombján látszik, hogy a Honor 8 képe mosottabb, kevesebb a részlet.
Azon meg lehet elmélkedni, hogy ha ugyanaz az optika, akkor ez szoftveres dolog-e vajon és hogy szándékos-e vagy sem a gyártó részéről?
(Ez már Honor 8 topikban is téma volt...)

Fotózásnál P9 esetében van RAW-ba mentés, Honor-nál talán csak külső app-al, de úgy nem az igazi, legalábbis azt írták a "kollégák".

[ Szerkesztve ]

(#7558) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Hali!

Az mitől van, hogy a különböző értesítéseket csak akkor kapom meg azonnal hogyha wifire csatlakozik a telefon és mobilnetről nem hajlandó automatikusan szinkronizálni csak akkor ha pl belépek a programba ami az értesítést küldte? Pl elsősorban messenger és gmail értesítésekre gondolok. Bogarászom a beállításokat de nem találtam okát ennek sehol.

(#7559) Sungoo válasza 2thletme2day (#7558) üzenetére


Sungoo
addikt

Csak tipp. Adatforgalom kezelésnél kapott minden pipát?

(#7560) tkonya válasza Balogns1990 (#7527) üzenetére


tkonya
aktív tag

Nekem b182 van, független.

Motorola Edge 30 Fusion

(#7561) Liliom9 válasza ViZo72 (#7557) üzenetére


Liliom9
tag

A Honor 8 topikban már leírtam a saját tapasztalatokat P9 és H8 esetében, ha esetleg még valaki hezitál.

[link]

(#7562) katokacaj


katokacaj
tag

Szóval akkor mégegyszer.
Repedt kijelzőre mehet fólia vagy fellevegősödik nagyon?

(#7563) MM


MM
őstag

Sziasztok!

Végül tegnap beléptem a klubba, szert tettem egy - majdnem - új készülékre, Dual/Grey 3/32GB verzió.

Mindig is WP-t használtam, egy jó hónapja gondoltam ideje kipróbálni a droidot, váltottam egy Nexus 5x-re. Eléggé tetszett (bár a 930-as Lumia után kicsit "műanyag" hatású volt...), de sikeresen elhagytam... A sok navi miatt csak eleve csak IPS jött szóba, 5x/P9/HTC10 is képben volt már előzőleg, gondoltam próbáljuk ki a P9-et is!

Eddigi tapasztalatok 5X-hez képest:

+ sokkal szebb a kijelző, és maga a telefon is, tényleg prémium érzet
+ sokkal jobban szól a hangszóró

- fényképek, de főleg a videofelvételek minősége sajnos egyértelműen gyengébb (nem vészes, de azonnal látszik...)
- A 7.1.1-es Androidhoz képest az értesítések és legördülő menü érezhető visszalépés, remélem az 5.x-es Emui-val ezt orvosolják. Ugyanakkor vannak benne plusz dolgok is, a tárcsázó és a gyári témák pl. nagyon tetszenek.

Az üzemidőről egyelőre nem tudok még nyilatkozni, de azt várom, hogy sokkal jobban bírja majd!

Kérdéseim:
- az ikonok/mappák átnevezésére sehogy sem tudok rájönni
- a készülék hivatalos forrásból van 2 év garanciával, de az első tulajdonos a HiCare regisztrációt is elvégezte a 3 évre, ezt meg is mutatta a gyári beállítások visszaállítása előtt. Hogyan tudnám ezt átvenni úgy, hogy én regisztrálok be a saját email címemmel?
- a lépésszámláló tetszene, ha csak a feloldásnál látnám. De a rendszeres értesítése nagyon nem hiányzik, hol tudnám ezt kilőni?
- be lehet valahogy állítani, hogy a kameránál HDR vagy AutoHDR legyen az alpértelmezett mód?

[ Szerkesztve ]

(#7564) Sungoo válasza MM (#7563) üzenetére


Sungoo
addikt

Tárcsázó téma? :Y Hol?

(#7565) MM válasza Sungoo (#7564) üzenetére


MM
őstag

Nem.
A tárcsázó. (pont) Meg a gyári témák. :D

(#7566) Gabbbb válasza ViZo72 (#7557) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Amit itt látsz az szimplán gyártási szórás, messze menő következtetéseket nem lehet belőle levonni.

(#7567) Balzak83 válasza katokacaj (#7562) üzenetére


Balzak83
senior tag

Én üvegfóliát próbáltam, lefedi a törést szépen, ha nincs elmozdulva a két szél egymáshoz képest, illetve ha szilánk nem esett ki. Látni látszik majd, a tapintása viszont rendbe jön.

(#7568) dunc válasza ORCA58 (#7556) üzenetére


dunc
nagyúr

Egyszerűen kevés a gyári lehetőség! Mappákba rendezés, gusztustalan, rejtett mappákkal nem szeretek bajlódni, évek óta megvan a sémám, hogy mit hova, és ezt a gyárival nem tudom megtenni, de egy launcherrel igen, ennyi! :)) A telefon amúgy abszolút csúcs! :R

(#7569) gianone válasza dunc (#7568) üzenetére


gianone
őstag

Őszintén szólva még mindig nem értem, mit nem tudsz EMUI-n megcsinálni. Annyi és olyan mappát csinálsz, amennyit akarsz, és oda teszed, ahova akarod. Ha mondanál egy példát, azzal talán felvilágosítanál. Mert hogy gusztustalan, az nem túl konkrét. Én tudok pár dolgot, amit nem lehet vele, de te azokat nem említetted.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#7570) dunc válasza gianone (#7569) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem ömlesztek mappába. Nem tetszik a gyári, és kész, ízléssel kár vitatkozni..... :U
Az elrendezésen kívül, a működés, effektek stb is kellenek, és szeretem a témázgatást is.

[ Szerkesztve ]

(#7571) gianone válasza dunc (#7570) üzenetére


gianone
őstag

Ízlésen nem lehet vitatkozni, de te nem is mondasz semmit.

Ha azt mondanád, túl nagyok az ikonok, azt elfogadnám. Vagy hogy nem lehet ABC sorrendbe rendezni, átnevezni az ikonokat stb.

Viszont te csak szimplán nem tudod használni. Vannak effektek, és témázni is lehet, sőt, csak azt lehet igazán.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#7572) bb_bence válasza MM (#7563) üzenetére


bb_bence
csendes tag

Válaszok (remélem mész vele valamira :D):

1. Ikont még nem neveztem át, szerintem csak app-al lehet. Mappa: ha belépsz a mappába, és azután, ott kattintasz a nevére, akkor egyből tudod szerkeszteni.

2. Ezt nem tudom, én szerintem nem is adtam meg mail címet, csak telefonszámot. Van egy szolgáltatás menüpont a HiCare-ben, azon belül szolgálati forró vonal, szerintem egy hívást megér, ha nem találod az opciót (nyomkodtam egy kicsit a hicaret, de én nem találtam olyan menüpontot, ahol meg tudnám változtatni a telefonszámomat).

3. Egészség (vagy lépésszámláló értesítésre kattintasz) -> katt a bal felső sarokra -> beállítások -> mutatás értesítési sávon kikapcsolása (ennél kevesebbet/többet nem tudsz sajna)

4. ha beállítod azt a módot, akkor nem lép ki belőle, a kamera bezárása után se

Egyébként mennyivel volt jobb a Nexus kamerája, és miben?

(#7573) jegenye77 válasza dunc (#7570) üzenetére


jegenye77
addikt

Nem olvastam vissza és egy launchert akartam ajánlani neked. De most már látom írtad is.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#7574) dunc válasza gianone (#7571) üzenetére


dunc
nagyúr

Fogadd el és kész. Amit nem szeretek a gyáriba az a "minden alkalmazás" hiánya, az volt az első ami miatt váltottam. Az ikonok számát, sor, és oszlopok számát szeretem megváltoztatni, vannak apk amiket megszoktam, igy azokat szeretem úgy, és annyit elrendezni, ahogy NEKEM tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#7575) gianone válasza dunc (#7574) üzenetére


gianone
őstag

Ez nem elfogadás kérdése, mert nem mondtál eddig semmit.

Most írtál legalább valamit.

Lehet 4x5, 5x4, 5x5 az elrendezés. Az apk-kat úgy rendezed, ahogy akarod.

Ha elrejted az összes alkalmazást, és visszateszel nekik ikont kezdő képernyőre, máris van listád az összes app-ról.

Engem a legkevésbé sem érdekel, hogy mit használsz, csak ha valamit mondasz, nem árt, ha van némi alapja.

Ezért próbáltam konkrétumot kérdezni, hogy van-e rá megoldás, ahogy némelyikre van is. Az egyetlen, hogy az appok listáját nem egy ikonnal kellene előhoznod, mint stockon, hanem két ujjal. Ezen kívül semmi olyat nem tudtál mondani, amit nem igazán lehet EMUI.
Szóval maradjunk annyiban, nem akarod meg tanulni, vagy nem vagy képes rá. De ez engem kicsit sem zavar, tegyél fel launchert.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#7576) dunc válasza gianone (#7575) üzenetére


dunc
nagyúr

Nekem a saját megszokott módon kellemesebb a TELEFONOM használata.
"Az egyetlen, hogy az appok listáját nem egy ikonnal kellene előhoznod, mint stockon, hanem két ujjal." Ez az egyetlen dolog elég nekem, :)) és a kinézet is a megszokott ahogy ÉN szeretem.
Ha a 7 es nem tetszik azt is megváltoztatom.

"Ha elrejted az összes alkalmazást, és visszateszel nekik ikont kezdő képernyőre, máris van listád az összes app-ról." Nem gondolod, hogy ezt végig fogom csinálni?

"Szóval maradjunk annyiban, nem akarod meg tanulni, vagy nem vagy képes rá. De ez engem kicsit sem zavar, tegyél fel launchert."
Köszönöm, hogy rakhatok fel olyant amilyent csak én akarok a SAJÁT telefonomra. :R

Remélem most már békén hagysz? :D

[ Szerkesztve ]

(#7577) laci1892 válasza MK VII (#7496) üzenetére


laci1892
senior tag

Igen ez is igaz. De itt csak pofátlanul nagy a haszon... Bár az a meglepő hogy ezen én meglepődtem. :DD

(#7578) laci1892 válasza lumija620 (#7497) üzenetére


laci1892
senior tag

Véleményem szerint az esély megvan ha felső szegmensben képesek tovább öregbíteni ezt színvonalat. Ráadásul a garancia számomra hihetetlen.... úgy fest másik telefont kapok.... és nem cserélik a kijelzőt.... egyrészt rossz mert várnom kell most telefonra majd... De... hatalmas respect a szerviz háttérért. Egyetlen egy másik androidos okostelefon gyártó sem csinált hasonlót sem, ilyen szinten. Mxc az apple...

(#7579) moleculez válasza gianone (#7511) üzenetére


moleculez
veterán

Ezt kipróbálta már valaki?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#7580) hislah válasza moleculez (#7579) üzenetére


hislah
aktív tag

XDA fórumban olvasva állítólag megáll a telepítés 5%-nál... Nem próbáltam.

(#7581) moleculez válasza hislah (#7580) üzenetére


moleculez
veterán

Végülis nem sürgős. Amúgy ha a függő telóra felrakok független ROM-t akkor nem kell várnom a szolgáltatóra, hanem megkapom rögtön?

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#7582) JNSK válasza moleculez (#7579) üzenetére


JNSK
aktív tag

En felraktam. Nagyon jo. Hivatalos betaban voltam, a b322-log romra raktam fel.

[ Szerkesztve ]

(#7583) gianone válasza JNSK (#7582) üzenetére


gianone
őstag

A többieknek azért nem megy fel, mert ez csak az OTA, nyilván az azonos verziós bétára felkúszik. Nekik, gondolom, meg kell várni a FULL-t. De ezt szerintem írták már XDA-n is.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#7584) hislah válasza gianone (#7583) üzenetére


hislah
aktív tag

Ott lesz a megoldás kulcsa. De ha jól tudom a BETA full is elérhető.
Lehet rá próbálok. :)

[ Szerkesztve ]

(#7585) the_pimp válasza dunc (#7568) üzenetére


the_pimp
senior tag

Én is így voltam vele, nova launchert olyan szépen bekonfigoltam, a gesztusokat stb.. De sajnálatos módon azon nem működnek a notification badgek, addig próbálkoztam, amíg feladtam inkább, és a gyárit használom.

(#7586) pepetech válasza moleculez (#7581) üzenetére


pepetech
őstag

Függő telefonra felrakhatod a független rom-ot. De utána bukod a build számot. Pl telekomos P9 rom csere után c900 lesz. Ami nem baj de a c900 nem kap apró frissítéseket mint a c432. Viszont te manuálisan utána minden főverziót felrakhatsz pl huaweiblog.de weboldalról tudsz letölteni fő verziókat. Nekem így van fenntartva a b182-es rom. A bétával nem bohóckodtam.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#7587) gianone válasza hislah (#7584) üzenetére


gianone
őstag

Nem tudom, nekem továbbra sincs P9 (én csak szóltam, hogy van ilyen), de ha abból van FULL, akkor ez lefrissíti, és meg is vagy elvileg.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#7588) Gabbbb válasza the_pimp (#7585) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Nekem működnek :O

(#7589) barmar


barmar
aktív tag

De azt is írtak többen h a beta telepítés is elakad.. valaki leirna reszeltesen h b182-rol hogy jutok el a végleges noigatig? L19
Köszi

(#7590) the_pimp válasza Gabbbb (#7588) üzenetére


the_pimp
senior tag

Érdekes, én mindent kipróbáltam, de nagyon semmi, talán egy jött át.

(#7591) Uher válasza the_pimp (#7585) üzenetére


Uher
aktív tag

Teslaunread for nova launcher

[ Szerkesztve ]

(#7592) p2pp válasza barmar (#7589) üzenetére


p2pp
őstag

Vhol azt is olvastam, h aki vissza akar térni, nyitni kell,
mert 7 alatt nem lehet még. Ez igaz lehet?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#7593) MM válasza bb_bence (#7572) üzenetére


MM
őstag

Köszönöm!

Eddig:
1. és 3. pont pipa, 4. félig (vissza gombtól kilép a HDR-ből, de máshogy tényleg megmarad)

2.: HiCare-ben regisztráltam, és azt látom, hogy az email címem előtt egy kis VIP ikon van, de alatta "normál tagság" szerepel. Akkor ez most jó, vagy azt jelenti, hogy a VIP tagságot csak az első tulaj tudja érvényesíteni?

És egy újabb kérdés:
Van a kötelező gmail fiókom, amire csak a Google szinkronizációkat csinálom, de emailezésre nem használom, se névjegyek/naptár szinkronizálásra.
Van egy céges Exchange fiók, amit a gyári levelező programmal használok, illetve csak a naptár van szinkronizálva, és az emailek.
Van egy Outlook fiókom, amit a Gmail klienssel használok Exchange módban, így működik a push és ide vannak szinkronizálva a névjegyeim+naptár. (IMAP módban csak x percenként tud frissíteni, és akkor nem működik a névjegy/naptár szinkron...)

Ha új névjegyet hozok létre, arra csak az első két fiókot ajánlja fel, illetve a Telefont, de pont az Outlookos címem nem. Mitől lehet ez? Ez így nagyon gáz...

(#7594) the_pimp válasza Uher (#7591) üzenetére


the_pimp
senior tag

Negatív, nem jött össze azzal se.

(#7595) MM válasza MM (#7593) üzenetére


MM
őstag

HiCare-re megtaláltam a megoldást egy régi hozzászólásban:
"A HiCare alkalmazáson belül pedig lehet módosítani a telefonszámot és a mail címet is, tehát ha beregisztráltad és el akarod adni akkor a vevő telefonszámát és mail címét kell átállítani és tovább él a 3+3+3 -as garancia." Ezt meg fogjuk oldani.

Az "új" kérdésemre nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni!

(#7596) dunc


dunc
nagyúr

Ezt érdemes megnézni, és kísérletezni segít a választásba.

Cm Launcher 3d . én ezt használom a fizetős, az ingyenes sok reklámot nyom le az ember torkán.

[ Szerkesztve ]

(#7597) Viktor0610 válasza MM (#7593) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem az a megoldás, hogy az Exchange-szerver esetén sokszor csak egyirányú a szinkronizáció. Tehát a már meglévő névjegyeket szinkronizálja, de nem lehet vele újat hozzáadni. Valamelyik program fel is hívta erre a figyelmem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7598) moleculez válasza MM (#7593) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem ilyen gondom nincs. Nekem kb ugyanaz a setup van mint Neked. Azt a fiókot amire a kontaktokat akatod rakni vedd fel vállalatiként, és fel fogj dobni

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#7599) the_pimp válasza dunc (#7596) üzenetére


the_pimp
senior tag

Notification badge megy rendesen?

(#7600) dunc válasza the_pimp (#7599) üzenetére


dunc
nagyúr

Írd le neked mi nem jó,és megnézem. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.