Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) icecave válasza pjb (#6949) üzenetére


icecave
nagyúr

Tedd védetté az e-mail alkalmazást (telefonkezelő, védett alkalmazások), plusz a beállításokban is be lehet állítani, mennyi időközönként szinkronizáljon.

(#6952) pjb válasza icecave (#6951) üzenetére


pjb
csendes tag

OOoo, köszi a jó tanácsot!!!

De nem találom a gmail-t a védetté tehető alkalmazások közt....hova bújhatott?

(#6953) Balzak83 válasza pjb (#6952) üzenetére


Balzak83
senior tag

Nálam sincs. Viszont az Operát legalább átállítottam :) köszi a tippet!

(#6954) icecave válasza pjb (#6952) üzenetére


icecave
nagyúr

Nálam sincs ott, de lehet azért, mert gyárilag fent van, így prioritást élvez mindenképp (mondjuk a gyári e-mail kliens meg ott van :D). Én bluemail-t használok, az ott van a listában.

[ Szerkesztve ]

(#6955) icecave


icecave
nagyúr

Akciós a Nova Launcher, 125 ft: [link]

(#6956) Viper26 válasza icecave (#6955) üzenetére


Viper26
nagyúr

Jó rég megvettem, gondolkozom is, hogy tegyek-e vele egy próbát. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#6957) japy válasza Sebibalu (#6903) üzenetére


japy
őstag

Nem tudom miért van mindenki rákattanva erre a gyors töltőre? :F

(#6958) MK VII válasza japy (#6957) üzenetére


MK VII
veterán

Egy picit én is túlértékeltnek érzem a dolgot..
A sima 5V 2A-es töltővel is pikk pakk feltölti az akkut..

(#6959) dunc válasza MK VII (#6958) üzenetére


dunc
nagyúr

Én ráadásul az összes telőm usbről töltöm, kb 4-6 óra! ;) Viszont soha nem ment még tönkre teló akkum!

(#6960) MK VII válasza dunc (#6959) üzenetére


MK VII
veterán

Ja, hát engem az akku érdekel a legkevésbé.. Menjen tönkre.. Gariba cserélik aztán kész..
Meg amíg meglesz a telefon addig ideje nincs tönkremenni az akkunak.

(#6961) dunc válasza MK VII (#6960) üzenetére


dunc
nagyúr

Mindegy nekem nem gond! Éjjel töltöm ráér, ha meg kell gyorsba akkor ott a gyors töltőm! :))

(#6962) Gabbbb válasza MK VII (#6960) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Tönkre nem fog menni, csak elveszti fele kapacitását, gariztatni ilyen problémával elég nehézkes szerintem.

(#6963) MM válasza Gabbbb (#6962) üzenetére


MM
őstag

De gyári szervízben pár ezresért kicserélik ha kell, és a garancia is megmarad...

(#6964) Gabbbb válasza dunc (#6959) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Én is így szoktam. A 8 éves szifon még mindig működő Ipod.

(#6965) Balzak83 válasza Gabbbb (#6962) üzenetére


Balzak83
senior tag

Nagy a szórás minőségben, a Nokiák voltak legendásan hosszú élettartamú akkuval felszerelve, valaki még ma is be tudja kapcsolni a 3210-esét. Nekünk otthon van egy galaxy mini, 1 napot még az is kibír, vagy 3-4 nap rendelkezésre állást, ha nem nyomogatjuk.
Lg g3-asban kb 9 hónap után lett akku cserélve, mert annyira elgyengült. Pedig nem kínoztam, és mindig hosszúakat töltöttem rá, nem pedig összevissza, leszedem-felrakom alapon. Ha kifogsz egy rossz minőséget, vagy hibást, akkor ha megfeszülsz sem tudod megakadályozni a romlását.

(#6966) FST200


FST200
tag

csak én vagyok úgy ha odaadom valakinek a telót akármilyen szögben tuti hogy összefogdossa a kamera lencséit ??!! :W

(#6967) MK VII válasza FST200 (#6966) üzenetére


MK VII
veterán

Csak én vagyok úgy, hogy egy törlő mozdulattal elintézem a dolgot és alapvetően meg nem is érdekel?

Nem irigyellek.. Sok gondod lehet az élettel. :)

[ Szerkesztve ]

(#6968) FST200 válasza MK VII (#6967) üzenetére


FST200
tag

:D :D
jó tudom ez f@szság ,de lázasan mindenen felcsesz az ideg :D

valaki jelentkezett egyébként android7 emui5 beta tesztre?

(#6969) gianone válasza FST200 (#6968) üzenetére


gianone
őstag

Azért nem lesz csajod, mert összegyűri az üléshuzatot kocsiban? :D

Nokia 1610i Huawei Nova

(#6970) MK VII válasza FST200 (#6968) üzenetére


MK VII
veterán

Na igen.. Bíztam benne, hogy így reagálsz rá, mert tényleg viccnek szántam. :)

Voltak itt olyanok akik jelentkeztek.. Szerintem később kapsz választ, csak ilyenkor nem mindenki aktív.

(#6971) FST200 válasza MK VII (#6970) üzenetére


FST200
tag

okés, köszi ,kíváncsi vagyok hogy szuperál vele
(veszem én a poént :) )

(#6972) Gabbbb válasza Balzak83 (#6965) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Pont ez a baj :P 90% felé nem kell tölteni, ha maximalizálni akarod az élettartamot. Az meg, hogy naponta hányszor rakod fel tölteni 10% és 90% között az nem lesz rosszabb, mintha 10%-90% meglenne 1 hosszú töltéssel. Sokan éjszakára rárakják tölteni, ami nem csak, hogy kimaxolja 100-ra, hanem még "Trickle charge"-ban töltögeti 99%>100% folyamatosan.

(#6973) MK VII válasza Gabbbb (#6972) üzenetére


MK VII
veterán

Ezeket az urbán legendeket honnan szedted?
De most komolyan...
Miért ne tölteném az akkut 100%-ra? Mert akkor 5 év helyett csak 4 évig lesz jó az akku?

Most komolyan kérdezem.. Mit kell maximalizálni egy akku élettartamán akkor amikor maga a telefon 1-2 év után a kukákban landol? Esetleg 2-3 év. Vagy szoftveresen tesznek róla az OS gyártók, hogy megutáld a telefonod, mert akadozik, vagy eleve valami más hardverelem adja be a kulcsot a készüléken ami miatt megutálod és lecseréled újra..

Részemről csepegtesse csak tele reggelig az akkumat a töltő és merüljön csak le 10% alá, mert épp addig használom. Sőt mi több. Napközben többször is rátöltök 10-90% közt, ha olyanom van...
Értem én a Te álláspontodat is.. Vannak emberek akik glóriát húznak a használati cikkeik "feje" fölé, de szerintem még mindig inkább van egy eszköz értem mint én ő érte. Ha megfordul a dolog akkor ott már egyéni szemléletbeli problémák merülnek fel...

(#6974) dunc válasza MK VII (#6973) üzenetére


dunc
nagyúr

Te vagy az aki túlságosan erőszakosan terjeszti az "igét" , mindenki döntse el vigyáz e a telefonjára, vagy használja? Én személy szerint a középút vagyok. :))

(#6975) qwertz99 válasza dunc (#6905) üzenetére


qwertz99
csendes tag

És miből lehet tudni, hogy melyik a gyorstöltő? Azon kívül, hogy gyorsan tölt :-)
Köszi!

(#6976) dunc válasza qwertz99 (#6975) üzenetére


dunc
nagyúr

Hallod! Én se hittem volna rá van írva!!!! :DD

"huawei quick charge" így van ráírva

[ Szerkesztve ]

(#6977) Gabbbb válasza MK VII (#6973) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Fel lehet tölteni 100-ra és igen, pontosan az a helyzet vele, amit írtál, hogy 5 év helyett 4 évig lesz jó :-) , de ez nem urban legend.
http://www.sciencealert.com/here-is-the-best-way-to-charge-your-phone
Még 100 másik oldalt be lehetne linkelni.

Én úgy vagyok vele, hogy ha van időm, akkor USB-ről töltöm, ennyi. Éjszakára meg nem szeretem töltőn hagyni, csak ha nagyon muszáj. (tűztől való irracionális félelmem miatt :) )

[ Szerkesztve ]

(#6978) qwertz99 válasza dunc (#6976) üzenetére


qwertz99
csendes tag

Nahát! :W

(#6979) icecave válasza dunc (#6976) üzenetére


icecave
nagyúr

Mikor rádugom, akkor egy pillanatra kiírja a telefon (P9 Plus), hogy most gyorstöltéssel tölt.

(#6980) dunc válasza qwertz99 (#6978) üzenetére


dunc
nagyúr

Komolyan mondtam!

(#6981) PeteePeti válasza Gabbbb (#6972) üzenetére


PeteePeti
őstag

Ez sem igaz, ha valaki éjjel ki kapcsolva tölti! Be kapcsolt állapotban viszont igazad van!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#6982) p2pp válasza dunc (#6980) üzenetére


p2pp
őstag

Ilyet hol lehet kapni?
Egyébként a Mate 9
töltője is nagyon gyorsan tölti.
Sztem tök mindegy hogyan van töltve.
Mire öregedni kezd majd rég másik telóm lesz. 😀

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#6983) Balzak83


Balzak83
senior tag

Egész kis parázs vitát sikerült generálni :)

De akkor szerintem árulkodó jel, ha valakik a a mai napig tudják használni az akkujukat, 1x éves telefonjukban. Gondolom ezek az emberek sem az akkukímélés magasiskoláját végezték el. Nekem inkább egy olyan sejtésem van, aztán igaz-e vagy sem, hogy a kisülés sebessége csapja szét ezeket a cuccokat. Aki gyorsabban meríti annak hamarabb döglik, ugyanez áll feltöltésre is. A régi telók meg ugye egy hétig is elketyegtek, meg a töltő is 100-200 mAh töltötte őket.

Az, meg hogy csak 90%ig töltöm csak fel, hát nem tudom. Az olyan, mintha már eleve csak 90%-os akkum lenne egy új telefonban. Ez meg akkor minek? Inkább én hajtom akkor már szét 90%osra.

Lehetett követni? :U :U

(#6984) ORCA58 válasza Balzak83 (#6983) üzenetére


ORCA58
addikt

Lehet, de minek? :F Mindenki maga döntse el, neki hogy jó.
Én is a "vigyázok rá" szűk tábort erősítem. A pénztárcámon is érzem, hogy valódi tudomány vívmányainak alkalmazása nem hülyeség. Ha gazdag lennék, akkor sem gondolkodnék másként.
Más területről ismerek olyant, aki százezreket bukott azzal, hogy okosnak hitte magát Köszönhette a "lehet, de én mégis úgy hiszem" gondolkodásmódjának.

[ Szerkesztve ]

(#6985) dunc válasza p2pp (#6982) üzenetére


dunc
nagyúr

Ilyent kaptam hozzá, telenoros.

(#6986) Balzak83 válasza ORCA58 (#6984) üzenetére


Balzak83
senior tag

Nyilván én is vigyázok a cuccaimra. De kolléga amit irt abban is van igazság. Ki van kiért?

(#6987) sb válasza MK VII (#6973) üzenetére


sb
veterán

Ott bukik meg a leírásod, hogy nem bír ennyit egy akksi. Nekem kb. 1.5 évet bírt eddig az összes telefonon, maguk a telefonok viszont kb. 3 évig húzták. És eléggé visszafogottan töltögettem ill. használtam őket, jó SOT-tal, játék, fb, viber és egyéb akksigyilkos cuccok nélkül.

Gyorstöltés értelme: Ha menned kell és nincs feltöltve akkor egy 15-30 perc alatt beletolt 20-40% elég jól tud jönni. Egyébként ezen kívül én is normál módban töltöm pl. az S7-et. Ezért is kérdeztem, hogy P9-en van-e ilyen a menüben amiben választható, hogy normál vagy QC menjen.

szerk: A nem 100%-ig töltés fizika, érdemes utánaolvasni. Ahogy pl. a teljes lemerítés sem használ a Li-ion akksiknak (és a legtöbb telefon ki is kapcsol még a fizikai lemerítés előtt emiatt).

[ Szerkesztve ]

(#6988) #48613632


#48613632
törölt tag

Szerintem egy powerbank sokkal célszerűbb, mint bármilyen gyorstöltő.
Amúgy, én sem kímélem az akkumat. Állandóan töltőn van, és sosem kapcsolom ki a telóm. Éjjelre némítom, esetleg, ha kell a hang, akkor leveszem a netről.

Vettem mágnesfejű USB kábeleket, autókba, hálóba, nappali, mindenhová, ha úgy adódik, fel tudjam tenni.
Így nem kell ki-be húzkodnom, és ép marad a flex kábel, és a csati is. +Nálam a powerbank ;)

(P8, kb tavaly ilyenkor vettem, használtan, megkímélten. Még mindig pár százalékot ereszt csak reggelig, hga úgy alakul, hogy nem kerül töltőre. A SOT az mondjuk gyérebb.Đe használom is rendesen, TomTom szinte minden este fut)

[ Szerkesztve ]

(#6989) MK VII válasza sb (#6987) üzenetére


MK VII
veterán

Megbuktam..
Elfogadom, ha valaki nem így használja ahogy én...
Egyéntől függ, hogy, hogy kíméli a telefonját.
Számomra nem fontos, hogy az akku sokáig bírja... Nem érdekel. Sőt az sem érdekel, ha pl. az autómon a gumi előbb elkopik mint kéne.
Számomra a tárgyak csak tárgyak. Minden pótolható. Egy-két dolog nem pótolható. Többek közt az időm és a boldogságom.
Ha időt spórolok meg azzal, hogy nem merült le a telefonom egy fontos email küldésnél azért, mert rátöltöttem napközben 20 percet, és este még bírja, akkor én rátöltök. Ha elkopik a gumi az autón, mert elfüstöltem és boldoggá tett akkor elfüstölöm...
Ezért mondom, hgy egyén függő.
Valakinek ezek a dolgok úgy jönnek le, hogy nem vigyázok a dolgaimra. Én nem nem vigyázok, hanem helyén kezelem a dolgaimat. A telefon telefon, az autó autó, nem egy érző lélek amit pátyolgassak..
Számomra!

Szerk.:
Nem vitatéma, csak leírtam, hogy értsétek, hogy miért írtam azt amit. ;)
Szóval részemről lezártam ezt a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#6990) #48613632 válasza MK VII (#6989) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ha elkopik a gumi az autón, mert elfüstöltem és boldoggá tett akkor elfüstölöm...

Azért remélem, hogy hátul hajt az autód, ha már így mondtad ;)

(#6991) Balzak83 válasza MK VII (#6989) üzenetére


Balzak83
senior tag

Én sem akarom túlragozni, tényleg, tiszteletben kell tartani hogy valakinek más a kapcsolata a dolgaival. Ismerősöm pl. a szeretett kocsijával járt úgy, hogy beletolatott egy oszlopba, és megnyomta a csomagtérajtót. Hiába cseréltette ki újra az elemet, már nem tudta úgy szeretni többet. Számára az már nem ugyanaz a féltve óvott autó volt.
Én is vigyázok a dolgaimra, ezért rakok üvegfóliát a telefonomra, meg rakom tokba. Megbecsülöm, mert megdolgoztam érte. De egy pillanatig sem hiszem azt, hogy alkalmazkodnom kellene a tárgyaimhoz. Van egy szint, amit elvárok, ha nem éri el, akkor mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#6992) lumija620


lumija620
tag

Üdv!
Pár napja váltottam lumia 925-ről és lettem tulaja egy kék p9 nek. Eddig várakozáson felüli minden tekintetben.
Kérdezném,hohy az EVA L19 típusjelzés csak a színt jelöli?
Most rendeltem aliról egy tokot,van valakinek tapasztalata ezzel a tokkal esetleg?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6993) Balzak83 válasza lumija620 (#6992) üzenetére


Balzak83
senior tag

Az L19 a kétkártyás változatot jelöli

(#6994) lumija620 válasza Balzak83 (#6993) üzenetére


lumija620
tag

Köszi!

(#6995) sb válasza MK VII (#6989) üzenetére


sb
veterán

Szerintem félreértetted. Amit írtam az tényszerű volt, nem azt mondtam melyik felfogás a jobb.
Ami tény, hogy az akksik szarul bírják sajnos. Másik tény, amit nem írtam, de ide tartozik: unibody telefonokról beszélünk, akksicsere nem egyszerű, ha mondjuk felpúposodik, mint ahogy kb. 3-4db S3 akksi a családban akkor meg kb. b*hatja az ember utána.
Ettől függetlenül egyetértek, hogy használati tárgy, ezért is írtam a gyorstöltés mellett ami nem éppen akksikímélő, ugye. ;) (Tok vs kényelmes használatról is tudna mesélni a törött S7-em :) ) Annyi csak, hogy a szükséges módon használom. Ha gyorstöltés kell akkor azt, ha van időm akkor meg inkább "kímélem" már egy sima töltéssel is. Rátöltés: Pl. előző telefonnál nekem a következő volt: 1.5 napot bírt kb. Mivel nap közepén amúgy is macerás volt tölteni és állítólag több ciklust is bír nem fullra töltve így nekem a mondjuk egy 80%-os töltés értelmes választás volt: nap végére 10-20%, töltőre rá, reggel 80%-on. Nekem is kényelmesebb volt meg talán a telefonnak is.

(#6996) ViZo72


ViZo72
tag

A töltés mizériához hozzászólva, véleményem szerint ezt a töltő elektronikának kellene megoldania és lehet, hogy meg is oldja csak nem tudunk róla...
Az összevissza töltögetéssel nyilván nem sokat tud kezdeni, de a 90% fölé töltés vagy 10% alá merítés már lehet, hogy eleve be van kalkulálva, talán úgy van programozva/kalibrálva, hogy ezt figyelembe veszi...

Arra gondolok, hogy amikor a kijelzőn 100% töltöttséget ír, akkor valójában lehet, hogy csak 90% tényleges töltésig enged az elektronika vagy merüléskor a kijelzőn látható 0% töltöttség esetén még 10% van az akkuban de nekünk már 0%-ot jelez...

Ha ez így van, és csak 90%-ig töltöm fel a kijelző szerint, akkor nem használom ki az akkut, mert a valóságban csak 80%-ig töltöttem fel és túlbiztosítottam azt amit az elektronika már bekalkulált...
(Laptopnál láttam ilyen töltési beállítást, hogy hosszú tápellátás alatt nem tölt 100%-ra, hanem 20-80% között engedi mozogni a töltést.)

Azt persze nem tudjuk biztosra, hogyan van programozva a töltőelektronika, kellene valaki aki ilyen téren dolgozik, de még akkor is akár gyártónként eltérő megoldások is lehetnek...

A BB Z10-em most 3éves, kezdetektől fogva PC-ről, USB-n töltöm éjszakától reggelig 1 vagy 2 naponta. Az akku még az eredeti és egész jól van, pedig nem egy akku bajnok telefon (1800mAh)...
Viszont pont ennél a modellnél voltak töltés kijelzési problémák, pl. hogy 15%-nál kikapcsolt a telefon mert úgy gondolta, hogy Ő akkor most le van merülve.
Vagy éppen nem ment 90% fölé a töltés mert úgy gondolta, hogy 90%-nál maxon van.
(Engem ez elkerült szerencsére de páran belefutottak. Akkunak baja nem volt, valami el volt kalibrálva szoftveresen.)

Szóval gyakorlatilag azt sem tudjuk, hogy amit mutatnak a telefonok a töltöttség szintjéről az mennyire valós az akku tényleges töltöttsége szempontjából és azt sem, hogy nincs-e eleve bekalkulálva a max.-ra töltés vagy éppen az egész éjszakás töltés ellen valami védelem...
És miért ne lenne?

A rendszeres gyorstöltés viszont valószínűleg nem a kímélésről szól hosszabb távon, de legalább van választás különböző töltőkkel, ki hogy szeretné tölteni...

[ Szerkesztve ]

(#6997) moleculez


moleculez
veterán

Nem nagyon használtam eddig bt eszközöket de most hirtelen lett kettő is: De vagy a headsethez csatlakozik vagy a karkötőhöz (Gear Fit 2 ha számítana). Ez miért van? Bezzeg a GF 2-nek ez nem gond, megvan a teló is, meg a füles is, de telónak vagy ez vagy az.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6998) Gabbbb válasza moleculez (#6997) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Amúgy a Huawei féle gyorstöltés a p9-en szerintem aránylag visszafogott. Nem olyan, mint az s6-nál, hogy szinte égette a kezem a telefon töltés közben.

(#6999) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

A zárolt képernyőre valahogy oda lehet varázsolni a Facebook / messenger értesítéseket?

Köszi

yo

(#7000) icecave válasza kenny123 (#6999) üzenetére


icecave
nagyúr

Persze, beállítások - ért. panel - értesítéskezelő - messenger - "zárképernyő" bekapcsolni. Plusz nézd meg, nem lehet-e még az appban is külön állítani. Minden programmal így kell eljárni, ha esetleg nem jelenne meg a lockscreenen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.