Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) MM


MM
őstag

A Microsoftos email címemen tartott kontaktok miatt továbbra is a gyári (Huawei) levelező kliens használatára kényszerülök a Gmaillel szemben. (ugyanis ha azzal szinkronizálom, az új névjegyeket nem engedi hozzá kapcsolni...)

Segítsetek kérlek, ha van lehetőség, ami elkerülte a figyelmemet:
A hírhedten fapados WP 8.1 és 10 alatt, illetve az Androidos Gmail kliens alatt is al
apvető, ha egy emailhez több képet csatolnak, akkor ha megnyitom valamelyiket, tudok köztük lapozni. Egyelőre ez a gyári Huawei levelező klienssel úgy tűnik, nem lehetséges...

[ Szerkesztve ]

(#7852) joy_k


joy_k
tag

Sziasztok, valaki használ gyors töltésű autós töltőt ezen kívül töltő köszi

(#7853) Gabbbb válasza MM (#7851) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Outlook?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.outlook

[ Szerkesztve ]

(#7854) joy_k válasza MM (#7851) üzenetére


joy_k
tag

Mozilla Thunderbird

(#7855) MM válasza joy_k (#7852) üzenetére


MM
őstag

Ez ugyan nem gyorstöltő, de "normál" sebességgel tölti, ami azt jelenti, hogy Waze+Spotify+BT kapcsolat mellett is még tölt, nem merül. (nekem bevált)
Nem kell rá várni, linkelt boltból beszerezhető mindkettő azonnal.

töltő
kábel

(#7856) qwertz99


qwertz99
csendes tag

Ma a töltőkábelt bedugtam az autó usb aljzatába, és nem tudtam róla zenét hallgatni. A telefonban a "csak töltés" opciót átklikkeltem "fájlok"-ra, de semmi. Nem az usb-c miatt lehet?

(#7857) ORCA58 válasza qwertz99 (#7856) üzenetére


ORCA58
addikt

Olyan fejlett elektronika van az autódba, hogy a telefon PC-nek nézte. ;]

(#7858) ViZo72


ViZo72
tag

Íme egy kis üvegfólia teszt P9-re.

5-részes Youtube videó:

[link]

Akinek van türelme na és jobban ért angolul végignézhetné, hogy mi lett a vége. :-)

A videók alatti leírásban vannak linkek a fóliákhoz, talán a 4. rész leírásában van valami összegzés féle...

(#7860) Gabbbb válasza ViZo72 (#7858) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Az a konklúzió, hogy mindegyik hulladék.

(#7861) qwertz99 válasza ORCA58 (#7857) üzenetére


qwertz99
csendes tag

:F
A Sony z1c-ről lejátszotta, (ugyanez az sd kártya volt benne).
Szóval nem tudom mi a baj, jó lenne egy kis segítség, köszönöm.

(#7862) Viktor0610 válasza qwertz99 (#7856) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Inkább szerintem azért, mert az Android eszközöket már egy ideje nem háttértárként ismerik fel a PC-k, egyebek, hanem médialejátszóként.
(Igen, szerintem is hülyeség... :(( )

Samsung Galaxy A54

(#7863) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

Figyelem!

Kérnék mindenkit, aki frissíteni szeretne Android 7-re zárt bootloadernél, hogy működő telefonnál a produkt kódot olvassa ki a telefonból előtte. Ha ez nem történik meg, szerviz is lehet a vége a frissítésnek!
*# * # 1357946 # * # *
Sajnos valami nem stimmel ezzel a rommal!

EVA-L09C432B182 az eredeti rom, és EVA-L09C432B360-ra való frissítésnél jelentkezik a hiba, vagyis a bootloop! Nem mindenkinél, de előfordulhat.

Nem csak nálunk, de az internet kezd megtelni a bootloop hibával frissítés után.
A legrosszabb jelenség, ami egy fórumtársunknál is van, meg rengeteg az interneten, hogy állandóan újraindul a telefon és így nem tudunk vele mit kezdeni.
Sajnos a product id nem áll rendelkezésre, így bootloadert sem lehet nyitni, csak fizetős verzióban. 4 Euro.
Fastboot módban működik csak, de a Flash parancsokat a zárt bootloader miatt visszadobja.
A fastboot update.zip parancsra meg nem reagál.

Amíg zárt a bootloader, ezeket a készülékeket borzasztó nehéz visszahozni az életbe, mert mindig újraindulnak.
Így rengeteg munkától kímél meg engem mindenki!

Köszönöm!

:R

[ Módosította: Intruder2k5 ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#7864) Trialbiker


Trialbiker
tag

Sziasztok tud valaki linkelni bevált megfelelő méretű fóliát a telefonra? (Sima fóliát nem üveget)

Samsung Galaxy A72

(#7865) Viktor0610 válasza Trialbiker (#7864) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én Nillkint veszek a készülékeimre, hibátlan.

Huawei P9-re nincs fóliájuk. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7866) MM válasza Viktor0610 (#7865) üzenetére


MM
őstag

Biztos, hogy van, mert a Nilkin Super Frosted tokhoz jár a Nilkin fólia is! (mondjuk még nem próbáltam ki, mert a gyári van fent egyelőre... tetszik, hogy szinte észrevehetetlen.)

#7863 Cunaja:
Wzt a kódot a tárcsázóba kell beütni? Nálam nem történik semmi...

[ Szerkesztve ]

(#7867) ORCA58 válasza Gabbbb (#7860) üzenetére


ORCA58
addikt

Vicces, hogy mikor valahol nemtetszésemet fejeztem ki a teljesen értelmetlen 2,5D kijelző miatt, leszóltak, hogy nincs azzal semmi baj. Viszont az összes 2,5D kijelzős fórumban az egyik fő téma, hogy nincs tökéletes fólia vagy üveg. Ha jó, minek rá védelem??:F
Attól félek még 1-2 év és már csak ilyeneket gyártanak. Jó biznisz, könnyebben sérül!

(#7868) tkonya válasza MM (#7866) üzenetére


tkonya
aktív tag

Tárcsázóba beütöd a kódot, miután megtetted megjelenik a számsor.

Motorola Edge 30 Fusion

(#7869) dunc válasza tkonya (#7868) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem jó a kód, mert semmit nem csinál.

(#7870) tkonya válasza dunc (#7869) üzenetére


tkonya
aktív tag

Sorry...
A beírt kód *-al kezdődik, fórumtárs lehagyta.

Motorola Edge 30 Fusion

(#7871) dunc válasza tkonya (#7870) üzenetére


dunc
nagyúr

A hivatalos frissítésnél is ez van? Ott is fennáll a hiba? Jött amúgy 7 már?

Mire kell a kód? :U

[ Szerkesztve ]

(#7872) Sungoo válasza dunc (#7871) üzenetére


Sungoo
addikt

Úgy mennie kell, kipróbáltam.
*# * # 1357946 # * # *

[ Szerkesztve ]

(#7873) MM válasza tkonya (#7870) üzenetére


MM
őstag

Így már oké, köszi!
Kaptam egy 8 számjegyű számot, fel is jegyeztem.

(#7871) dunc:
Én úgy értelmeztem, ha lezárt bootloaderrel beüt a krach frissítés közben, akkor ennek segítségével uólag is nyitható, hogy helyre lehessen állítani. A kód nélkül ez nem, vagy csak a szervízben megy. :F

[ Szerkesztve ]

(#7874) tkonya válasza MM (#7873) üzenetére


tkonya
aktív tag

Ez a kód a bootloader kód lekéréséhez kell.

Véleményem szerint aki "játszani" szeretne, az összefoglalóba leírtak szerint kérje le a bootloader nyitó kódot, oszt nincs meglepi. Az összefoglalóban van a huawei linkelt oldala, angolra is át lehet váltani, nagyjából 10 perc és "kezedben" a kód😃

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

(#7875) tkonya válasza dunc (#7871) üzenetére


tkonya
aktív tag

Tudtommal hivatalos (nem béta) még frissítésként nem jött. Talán február. Én mindenképp várnék a hivatalos kiadásra. Mint fentebb Cunaja fórumtárs írta, zárt bootloaderrel frissítettek nougat 7-re és problémás.( alapból a telefonon zárt a bootloader). Én nem tudom milyen rom ez, de a nyitott bootloaderrel "egyszerűbb" a telefon javítása. Elvileg hivatalos frissítés esetén talán nem lesz ilyen probléma. A produkt kód nélkül pedig nem tudsz lekérni bootloader nyitó kódot tudomásom szerint. Amennyiben tévednék kifognak javítani😃

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

(#7876) dunc válasza tkonya (#7875) üzenetére


dunc
nagyúr

Nekem jó a hivatalos! :))

(#7877) Cunaja válasza tkonya (#7875) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Jól írtad, a product kód is kell a kód kéréshez.

Szeretném mindenki figyelmét felhívni, hogy Facebook fiókkal fél évente 2 kód lekérhető!

A baj meg az, hogy az internet televan hamis romokkal! Ez nem vicc, a P7-re is aki felrakja, annak tégla egyből.

Az XDA-n sem tudják a megoldást, hogyan lehet az újrainduló bootloopból( világító téglából ) kiszabadulni normálisan zárt loadernél. .
Sajnos elég sokan esnek bele.
Ameddig nincs valamelyik Huawei oldalán, ( ország ) a rom felrakva, addig nem hivatalos semmi, és könnyen lehet belőle 30 napos telfon szünet, ha zárt bootloaderrel megyünk neki a romolgatásnak. ( szerviz )

Aki nem szeretné nyitni( a nyitott bootloader nem jár garancia vesztéssel, csak a root ) az inkább várja meg a hivatalos frissítést! :R

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#7878) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

Üdv immár itt, várom a P9-t, látom itt van Cunaja kolléga is ami csak jót jelent ismét :)

Covert keresek vmi minőségit mint a P7-hez a S-View tokkal :)

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#7879) Balzak83 válasza Cunaja (#7877) üzenetére


Balzak83
senior tag

Köszönjük az infókat! Tényleg olvasni mostanában ilyen eseteket, emiatt én is kivárom azt a pár hetet!

(#7880) ranlomadi


ranlomadi
tag

Sziasztok!
Szerintetek ez eredeti huawei tok lehet? Elég olcsónak tűnik, és van kép, ahol nem látszik hátulján a márkajelzés (már van egy ilyen tokom úgyszint ebayről, de az 4000 környékén volt)..

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7881) qwertz99


qwertz99
csendes tag

Locsogtok itt bótlóderekről, meg rútolásról (ami a telefont használók kb. 1,2 %-át érinti), arra meg nincs válasz amit az egyszerű júzer (mondjuk én) kérdez
pl.: #7637, #7856
Na csá! :D

(#7882) Gabbbb válasza qwertz99 (#7881) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Olyan dolgot kérdeztél, amire nem tudtam volna érdemi választ adni. Telefont USB-vel rádióba dugni, eeeh?
Szerintem sokkal több fórumozó rúútol, mint akinek a tiédhez hasonló "problémája" van.

[ Szerkesztve ]

(#7883) MK VII válasza qwertz99 (#7881) üzenetére


MK VII
veterán

Ez most komoly? Ilyenen besértődsz? :C :)
Erre a kérdésedre mégis mit válaszoljunk? Leírtuk, hogy olasz a készüléked.. Ennyit mond a kép meg a build szám.. Pont a végén.. Az, hogy nem tudtad felfogni az nem a mi hibánk..

Az meg, hogy Te a sima töltőkábelt dugdosod az autó usb aljzatába, hogy úgy hallgass zenét, ahelyett, hogy OTG kábelt használnál, azon már meg sem lepődöm. :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#7884) Balzak83 válasza MK VII (#7883) üzenetére


Balzak83
senior tag

Így neveld a sárkányodat fórumtársad

(#7885) Gabbbb válasza gianone (#7511) üzenetére


Gabbbb
senior tag

B182-ről frissítve ez nem fog bootloopolni?

(#7886) Cunaja válasza Gabbbb (#7885) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Bootloader nyitva legyen!

Kínában kiadták a hivatalos 7-es verziót, szerintem nálunk is, de legalábbis Eu-s biztos lesz hamarosan.
Szerintem senki ne kezdjen bele.
Gyűlnek az emberek, akiknek bootloop a teló.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#7887) Gabbbb válasza Cunaja (#7886) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Firmware finder szerint pont az eus L19C432-es p9-re van relatíve friss OTA fájl, de én sem merem bevállalni.
Főleg úgy, hogy magyar szerviz ki tudja mit mondana a bootloadernyitásra.

[ Szerkesztve ]

(#7888) Cunaja válasza Gabbbb (#7887) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

A bootloadert vissza is lehet zárni, de a szerviz nem foglalkozik vele amúgy.
Ha nyitva van, akkor gond nem lehet, mert megcsinálom neked bármikor. :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#7889) JNSK válasza Cunaja (#7886) üzenetére


JNSK
aktív tag

szerintem azert van sok bootloop, mert sokan mm-re akarjak felrakni a 360as romot... en felraktam a hivatalos betara (322-log) dload modszerrel, es tokeletesen mukodik.

(#7890) Cunaja válasza JNSK (#7889) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Igen, a B182 nem szereti a romot.

Más minden, hiszen android verzió váltás történik. A Recovery-t kinyírja, és zárt bootloadernél nem lehet helyre rakni. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#7891) p2pp válasza JNSK (#7889) üzenetére


p2pp
őstag

322-t sem tudtam feltenni a 182-re.
360-at sem, de azt csak a 322-re tudtam volna.
De azt írták, aki nem kapott teszt verziót (322),
annak állítólag a 352 lesz a végleges egy darabig.

A 322 és a 360 is hibát jelzett, de nem lett tégla a mobil.
újraindult a hiba után és maradt a régi 182.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#7892) Balzak83 válasza p2pp (#7891) üzenetére


Balzak83
senior tag

Nálam ugyanez volt, 3X%-nál hibát jelzett a b322, b360 is. Arra gondoltam, hogy a telepítő keres ilyenkor egy bejegyzést, amit a HiCare csinál akkor, ha valaki bétás lesz. Ha megtalálja, akkor engedi tovább futni az installt. (aztán lehet, hogy hülyeséget beszélek, és ennél egyszerűbb a megfejtés)

[ Szerkesztve ]

(#7893) JNSK válasza Cunaja (#7890) üzenetére


JNSK
aktív tag

viszont nagyon megeri varni a nougatra.. szamomra mindenben jobbnak bizonyul a b360 mint a b182

(#7894) Cunaja válasza JNSK (#7893) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Tudom, megnéztem Kínában a teljes romot. Sokkal jobb mint elődjei. :C

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#7895) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok beléptem a klubba igaz ég, P9 plussal,de sokan vannak itt ilyen telóval ha jól sejtem! Lenne egy kis gondom, a Play áruházban a onedrive program azt írja ezzel az eszközzel nem kompatibilis,ez mi a szösz? Köszi a segítséget

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#7896) tkonya válasza gretzky77 (#7895) üzenetére


tkonya
aktív tag

Érdekes...
Megnéztem, sima P9 esetén is ezt írja. Pedig használjuk 4C-n, P8L-en, és P9-en is. Eddig nem volt probléma...

Motorola Edge 30 Fusion

(#7897) Gabbbb válasza gretzky77 (#7895) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Microsoft eldöntötte, hogy nem kompatibilis. APK mirror-t kell használni és akkor felmegy.
http://www.apkmirror.com/apk/microsoft-corporation/onedrive/onedrive-4-8-release/microsoft-onedrive-4-8-android-apk-download/

(#7898) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

[P9 szerelése] :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#7899) tkonya válasza Gabbbb (#7897) üzenetére


tkonya
aktív tag

Köszönöm!

Motorola Edge 30 Fusion

(#7900) gretzky77 válasza Gabbbb (#7897) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi viszont ez nem működik rendesen,folyamatosan kidobál

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.