Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) joy_k


joy_k
tag

Nekem van egy érdekes jelenségem a telefonon: kemény felületre rakáskor hallani egy olyan pici zörgő hangot, mindha valami fel volna lazulva. Előre azt gondoltam, hogy a gombok, de ha azt le szorítom úgy is hallatszik. Valahonnan a kamera részéről jön, és ha egy kézben tartom a telefont és másik kézzel enyhén ütögetem a kamera és a vaku között, akkor is hallani. Másnál is fel bukkant ez a hang? Minden jól működik, nem vettem észre semmi rendellenességet, szerintetek foglalkozzak vele? Egy szervizben azt mondták, lehet kicsit valami jobban fel lazult. Köszi

(#7802) lumija620 válasza joy_k (#7801) üzenetére


lumija620
tag

Gondolom megnyugodtál a szervizben kapott választól? 😁😁
Viccet félretéve én nem tapasztaltam hasonlót.

(#7803) JDMKid válasza joy_k (#7801) üzenetére


JDMKid
tag

ez teljesen normális, sok telefonnál hallani ezt a zörgést
a fókuszáló rendszer felépítéséből következően, a kamera kikapcsolt állapotában tud zörögni.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#7804) MK VII válasza joy_k (#7801) üzenetére


MK VII
veterán

Pontosan az optika zizzen egyet.. Nem lehet fix, mert akkor nem lenne fókusz.. Viszont előre hátra tud lötyögni..

(#7805) Balzak83 válasza joy_k (#7801) üzenetére


Balzak83
senior tag

Kamera lencséi kattognak. Semmi rendellenesség nincs benne.

Szerk: dől tőlünk az okosság rendesen itt a fórumon :)

[ Szerkesztve ]

(#7806) apic


apic
csendes tag

Nekem , még mindig B166-van független MM-os, nem dobja fel se a Frissítésekbe , se a HiCare-ba , monyolni meg nem akarom mert az lenne a biztos ha törölném a belső memóriát de nekem szinte az is tele van , mire az lementeném.., Nem tudjátok mért van?

(#7807) Gabbbb válasza lumija620 (#7800) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Én megbízom abban, hogy a Huawei nem fogja a Google belépési adataimat ellopni, vagy felhasználni ellenem, vagy a bankkártyámról nem fognak közvetlenül pénzt lopni. Huawei telefonok nyíltan csatlakoznak a Huawei felhő és egyéb hálózati szolgáltatásokhoz, ezeket felhasználva, ha a kínai állam kémkedni akar utánad, akkor azt megteheti. Viszont a Huawei nem engedheti meg magánok, hogy rejtett backdoor legyen a nyugaton forgalmazott készülékeiken. A másik meg, hogy ők mit tudnának csinálni az adatainkkal? Reklámbevételük nekik nincs, vagy legalábbis nem nyugaton. Szerintem nem fűződik üzleti érdekük ahhoz, hogy profilt készítsenek rólam, vagy legalábbis én nem látom, hogy miért lenne értelme. Ipari kémkedés is necces dolog, gyorsan kiderülne ám, ha egy Huawei telefon gyanúsan nagy adatforgalmat generálna mérnöki rajz pdf fájlok etc. kódolt/rejtett feltöltése közben.

(#7808) Gabbbb válasza apic (#7806) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Opera VPN -t Németországra állítva meg lehetne próbálni, ha így keresel frissítéseket lehet egyből meglátja a B182-őt.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Lencsezörgésről meg annyit, hogy egyik másik Samsungnál olyan, mintha egy nagyobb csavar röpködne a telefon belsejében szabadon.
S6-om nekem is ilyen volt:
https://www.youtube.com/watch?v=-SA9ol3-MEo

[ Szerkesztve ]

(#7809) lumija620 válasza joy_k (#7801) üzenetére


lumija620
tag

Vazze! Megkocogtattam én is nekem is cicereg valami a felső harmadban.

(#7810) Horvi válasza Balzak83 (#7805) üzenetére


Horvi
őstag

Akkor megnyugodtam mert nálam is zörög :DD

Hello darkness, my old friend...

(#7811) apic válasza Gabbbb (#7808) üzenetére


apic
csendes tag

Két kérdésem maradt már csak :D
Miaz ?
És a b182-nél van frissebb ?

(#7812) Gabbbb válasza apic (#7811) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Ezt felrakod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.vpn
Megcsinálod amit kér és régiónak beállítod Németországot, ha mindent jól csináltál, akkor lesz egy kulcs ikon a státuszbárban fent.

B182-nél frissebb csak a Nougat lenne, de azt még szinte senki sem kapta meg.

(#7813) apic válasza Gabbbb (#7812) üzenetére


apic
csendes tag

Köszi szépen :))

Nem sajnos így se találta meg, pedig ott a kulcs

[ Szerkesztve ]

(#7814) lumija620 válasza Gabbbb (#7807) üzenetére


lumija620
tag

Lehet egy adott Információ egy adott emberről nem sokat ér, de 100 millió embernél már fegyvertény lehet.

(#7815) joy_k


joy_k
tag

Egy román oldalon bukkantam rá egy fóliára:
https://aliensurface.ro/produs/huawei-p9-folie-protectie-alien-surface-hd.html#/26-alege_acoperirea_-ecran
Szerintetek? Igaz fólia, nem üveg.

(#7817) BrownB


BrownB
tag

Huawei Customer Service Center (szervizközpont - helyszíni javítással)
Address: 1085 Budapest, József krt. 17
Phone: Telefonos ügyfélszolgálat 0680HUAWEI
Time: H-P: 10:00-20:00 // Január 13-án, pénteken, boltunk csak 16:00 óráig tart nyitva. Az esetleges kellemetlenségért szíves elnézését kérjük!

[ Szerkesztve ]

(#7818) ruarua válasza #32839680 (#7816) üzenetére


ruarua
tag

Mark Zuckerberg egyik mondatát idézve: "akinek nincs rejtegetni valója, annak nincs félni valója sem"

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#7819) lumija620


lumija620
tag

Nincs valakinek infója arról,hogy a "széf" milyen szintű védelem alatt áll?

(#7820) ORCA58 válasza lumija620 (#7819) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem tudom, de jobb, ha nem felejted el a jelszót, ha fontos dolgot dugsz el benne!

(#7821) #48613632 válasza ruarua (#7818) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jelen helyzetben valóban nincs. De ha kiszolgáltatod magad, és változnak a körülmények, akkor majd nem lesz lehetőséged ellenszegülni, mert korábban már eldobtad a lehetőséget.
Az a helyzet, hogy a szabadságunkat rég eladtuk, vagyis elcseréltük a biztonságunkra.
A probléma az, hogy az nyújt látszatbiztonságot, akitől valójában a félnivalónk lenne.

(#7822) the_pimp válasza #32839680 (#7816) üzenetére


the_pimp
senior tag

Nehezen tudom elképzelni, hogy az Apple, vagy a Microsoft kevésbé kémked a felhasználói után.

[ Szerkesztve ]

(#7823) Trevize1987 válasza the_pimp (#7822) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Elég ha csak arra gondolsz, hogy mi a Google fő profilja. Reklámok. Ennyi nem elég a tisztánlátás véget? A többi cég másból él.

[ Szerkesztve ]

(#7824) Thunder86


Thunder86
tag

Sziasztok! Nekem ma reggel jött egy b183-as frissítés a telefonra. Single simes Telekomos a készülék. Túl sok mindent nem írtak a frissítéssel kapcsolatban.. Biztonsági javítások kb ennyi..

Egy kérdés.. :) nektek a magazin unlock frissített már képeket valaha? Nekem még mindig uazok vannak mint amikor megvettem a vasat.

No Sacrifice, No Victory!

(#7825) MK VII válasza Thunder86 (#7824) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem a magazin unlock folyamatosan frissít a kezdetek óta. Sokszor találkozok új képekkel.

Na.. Bíztató, hogy jött frissítés. Nekem is single simes és Telekomos. Remélem én is megkapom, mert rohadtul beragast B141-en a telefon... :(((

(#7826) Thunder86 válasza MK VII (#7825) üzenetére


Thunder86
tag

Hmmm.. köszi az infót... nekem ugyanaz... most kipróbáltam manuálisan frissíteni de azt mondta, hogy nincs elérhető magazin frissítés... no mind1 enélkül azért képes leszek élni... csak furcsa volt...

[ Szerkesztve ]

No Sacrifice, No Victory!

(#7827) Balogns1990


Balogns1990
csendes újonc

Hát nekem még B133 van és Vodafone függő a teló. Mondjuk tökéletesen működik és teszi a dolgát, panaszom nem lehet rá, de azért remélem hogy a 7.0 frissítést nem fogják hónapokig húzni.

(#7828) ranlomadi válasza Thunder86 (#7826) üzenetére


ranlomadi
tag

Nekem sem változtak sosem a kezdetek óta... nem tudom, h kellene frissíteni, már mindent próbáltam.. van egy p9 lite is a családban, ott vannak.. :D érdekes.

(#7829) the_pimp válasza Trevize1987 (#7823) üzenetére


the_pimp
senior tag

Dehogynem, ezt nem is vontam kétségbe, csak megjegyeztem, hogy más is ezt csinálja.

(#7830) Trevize1987 válasza the_pimp (#7829) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Biztos vagyok benne, hogy mások is csinálják, de abban is biztos, hogy a Google tolja a legdurvábban, hiszen nekik létszükséglet.

(#7831) MikaVejneGI válasza Thunder86 (#7824) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Hali.
Nekem is Telekomos de csak B141-es..Nem jött semmi.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#7832) the_pimp válasza Trevize1987 (#7830) üzenetére


the_pimp
senior tag

Vajon egy főzött rommal amúgy, ez mennyire szűrhető?

(#7833) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok.
Hol tudok saját képet beállítani magazinhoz?

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#7834) Trevize1987 válasza the_pimp (#7832) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Nem vagyok otthon a romokban, gondolom van olyan amiben minimálisra próbálják csökkenteni a google "szolgáltatásokat" :)

(#7835) Thunder86 válasza MikaVejneGI (#7833) üzenetére


Thunder86
tag

lezárt telefonnál megnyomod az oldalsó gombot.. ekkor előjön az épp aktuális kép stb.. alulról felfelé felhúzod és előjön egy ilyen gyorsmenü féleség ahol ott lesz többek között a borító rész is.

No Sacrifice, No Victory!

(#7836) Gabbbb válasza the_pimp (#7832) üzenetére


Gabbbb
senior tag

p9-re nincs és nem is lesz értelmes főzött rom. Más telefonokon jól lehet szűrni, nem rakod fel a Gapps csomagot és nem telepítesz semmilyen Facebook által terjesztett app-et.

Swipe for facebook-ot használsz Messenger és Facebook alkalmazások helyett, az sokat segít a helyzeten a p9-en is.

(#7837) jegenye77 válasza Gabbbb (#7836) üzenetére


jegenye77
addikt

Majd jön Cunaja aztán lesz itt olyan rom! :K

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#7838) dunc válasza Gabbbb (#7836) üzenetére


dunc
nagyúr

Mert jó a gyári, és nem is kell ;)

(#7839) Gabbbb válasza jegenye77 (#7837) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Ő majd tuti 100% hibátlanul leportolja a duál kamerákhoz járó kameraszoftvert és drivereket :D

(#7840) lumija620 válasza Gabbbb (#7839) üzenetére


lumija620
tag

Üdv!
Gyakran nem jelez a csak ha megnyitom. Milyen beállításokra érdemes odafigyelni?

[ Szerkesztve ]

(#7841) lumija620 válasza lumija620 (#7840) üzenetére


lumija620
tag

A lényeg kimaradt:
A Viber

(#7842) bollizolee válasza Gabbbb (#7839) üzenetére


bollizolee
tag

Szerintem neked még nem volt Cunaja rom a telefonodon az biztos :) Nekem már volt és le a kalappal előtte. Kész csoda amit ki tudott hozni az ő rom-ja a régi P7 telómból.

(#7843) Gabbbb válasza bollizolee (#7842) üzenetére


Gabbbb
senior tag

A p7 kamerája nagyon más tészta, mármint ami portolás komplexitását illeti, de igazad van, még nem volt Cunaja romom, csak Kumaja romom :D
-------------------------------------------
@lumija620
Ebben nem tudok segíteni, nekem sose volt jó a Viber, Nexus5 telefonon sem.

[ Szerkesztve ]

(#7844) Cunaja válasza bollizolee (#7842) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

:R
Mivel nincs ilyen telefonom, :((( ezért nem is kezdek bele semmibe. Ha nem tudok valamit kipróbálni magam, akkor nem osztom meg, mert nem szeretném ha bárki engem hibáztatna.

A dual kamera csak dual, a lényege ugyanaz.
Vannak driverek és paraméterek. Ha játszunk a paraméterekkel, akkor a minőség javulhat.

Ne felejtsük el, ( most nem magamat dicsérem ) a P7-en is van olyan dolog, amit mai napig senki nem tudott megoldani csak én. :B

Ha lesz ilyen telom( sajnos csak október, mint fentebb írtam ) akkor majd meglátjuk. :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#7845) goncziht válasza tkonya (#7739) üzenetére


goncziht
csendes tag

Nekem Win 10-sem van, nincs SD-m és látja a gép a belső térhelyet.

(#7846) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
A szolgáltatónál vásárolt készülékekre is 3 év gari van?
Vodánál akar venni egyik ismerősöm, de ott 2 évet mondtak.
Vagy be kell regisztálni a HiCare-be és akkor lesz 3 év?

(#7847) MM


MM
őstag

Bepattintottam egy új SD kártyát a telefonba, egyből ide kezdte menteni a képeket.

"Galéria" helyett "Google Fotók"-at használom, de ez nem tudja törölni a képeket a kártyáról, ahhoz meg kell nyitnom a galériát... egyelőre visszakapcsoltam, hogy továbbra is a telefonra mentsen.

Van esetleg valami engedély, amit külön meg kéne adni neki, hogy tudjon törölni?
Vagy le kéne formázni a kártyát a telefonból? (ezt nem tudom, hogy lehet, lehet-e...)
Van arra mód, hogy csak a videókat mentse a kártyára, de a képeket a telefonra? (azon kívül, hogy előtte kapcsolgatom a beállítást?)

(#7848) Gabbbb válasza MM (#7847) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Ennek a megoldása engem is érdekelne :)

(#7849) Balzak83 válasza szegto (#7846) üzenetére


Balzak83
senior tag

Szerintem be kell, és ott lesz meg a 3 év

[ Szerkesztve ]

(#7850) MK VII válasza szegto (#7846) üzenetére


MK VII
veterán

Úgy ahogy mondod.. +1 év Huawei garancia, ha a HiCare-en beregisztrálja. :K
Meg ugye mellé a 3 hónap kijelző és 3 hónap hardver garancia...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.