Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) pepetech válasza soldier2 (#2997) üzenetére


pepetech
őstag

Nem csak a plexi nyoma látszik a sarkakon ahol felül a tok az üvegre ott is nyomot hagyott. Érdekes nagyon.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#3002) #86973952 válasza vidaila (#3000) üzenetére


#86973952
törölt tag

Összefoglaló? Szoftverfrissítés.

(#3003) tib-bee válasza pepetech (#3001) üzenetére


tib-bee
tag

Nekem kb. 2 hónapja van meg, de szerencsére semmi karc nincs a gyári tok miatt.

(#3004) CöcBömb válasza tib-bee (#3003) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Szia!

Nekem utángyártott flip tokom van (kisebb az ablak mérete és csak a lépésszámlálót mutatja, de csak akkor, ha kicsit lecsúsztatom a képernyőn a fedlapot, amúgy nem látszik). Az lenne a kérdésem, hogy a gyári tok is könnyen kinyílik? Értem ez alatt azt, hogy "mágnesesen" becsukva-e marad, ha pl. lefelé fordítod, vagy kinyílik. Azért fontos nekem, mert az utángyártott mindig picit kinyílik, ezzel felvillantva a képernyőt, ami sok % energiafogyasztást generál egy nap alatt.
Neked a gyári nem karcolja tényleg a kijelzőt? Nem szívesen ruháznék be olyanra.... Valamint az időjárást is kimutatja az ablak? Az enyémnél az sem jelenik meg....

Tud esetleg valaki olyan tokot, ami bezárva marad, ha lefelé fordítom....és nem kis becsukós füles :)

Yahoo mail-nél nem jelez a LED nekem, pedig letöltöttem a Light manager-t is....

Kinek milyen tokja van? Örülnék pár képnek és tapasztalatnak!

A Media Marktban a fiú azt mondta nekem, hogy ne hagyjam rajta éjjel alvásnál a telefont a töltőn, mert garanciába fog kerülni hamarosan, mert szétvágja az akksit, ha pl 2-3 óránál tovább marad rajta. Mi a véleményetek erről? Úgy tudtam, hogy ezek az újak bármeddig fent lehetnek, mert max. töltés után lekapcsol a gépezet.

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy, még mindig a legszuperebb telefon, ami volt életemben! :) Nagyon nem bántam meg....

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#3005) tib-bee válasza CöcBömb (#3004) üzenetére


tib-bee
tag

Szia.

Nincs benne magnes, he lefele forditom kinyilik, de nekem nem kapcsol be a kijelzo, csak ha legalabb 1 centire kinyitom. Mutatja az idojarast is, illetve erzekeli az ujjat is, szoval bejovo hivasnal nem kell kinyitni. En nagyon szeretem. Ugy tudom nemreg valaki tett fel rola kepet. (#2887-es hozzszólás)

Toltot tudtommal rajta lehet hagyni, mivel ha teljesen feltolt akkor lekapcsolja. Evek ota minden telefont gyakran ejjel toltom es semmi baja nem lett egyiknek sem.

[ Szerkesztve ]

(#3006) CöcBömb válasza tib-bee (#3005) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Köszi a választ! Igen, láttam már videókat a tokról és élőben is megnéztem a Media Marktban, de dobozban van, így nem tudtam kipróbálni. Zsebben hordom sokszor (munkahelyemen köpenyben), ami nem tartja szorosan össze a tokot. Ez az utángyártott sokszor kinyílik, csak azt vettem észre, hogy benéztem a zsebembe és világít. Ezért gondolkodom a gyárin. Hátha jobb lenne.

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#3007) BrownB


BrownB
tag

Sziasztok! Csatlakozom a fórumtársakhoz én is egy P9-cel. (Első Androidos telóm, úgyhogy lehet jövök kérdéseimmel, amikre nem találok választ.)

(#3008) MK VII válasza pepetech (#2991) üzenetére


MK VII
veterán

Itt már korábban írtam, hogy ilyen tokokhoz mindenképp fóliát is kell rakni a kijelzőre. Sajnos ez ilyen..

(#3009) VePe9593


VePe9593
újonc

Sziasztok!

Huawei P9 telefonra rendeltem uvegfoliat. Elso korben nem passzolt, mind a ket oldalan legalabb fel-fel cm fedetlen maradt, plusz alul felul is. Eleg erdekesen nezett ki, gondoltam magamban biztos rosszat kuldtek, jelentettem, semmi gond vissza is kaptam a penzem. Masodjara is rendeltem egy masik, fuggetlen eladotol, de szinte ugyan az... A segitsegetek kerem: Ez most igy normalis, vagy mind a ketszer rosszat kuldtek?

A valaszokat elore is nagyon koszonom!

(#3010) #86973952 válasza VePe9593 (#3009) üzenetére


#86973952
törölt tag

2.5D az kijelző üveg kialakítása, így csak olyan edzett üveg fog rá rendesen passzolni, ami szintén ilyen.

A sima üveg/fólia nem fog kiérni a végéig a szélek lekerekítése miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3011) pepetech válasza MK VII (#3008) üzenetére


pepetech
őstag

Annyira a szélét fogta meg nem csak a plexi hanem maga a bőr is körbe a kijelzőmön van folt nem mondanám karcnak haben olyan mint az újjlenyomat csak ezt nem tudod letörölni... A plexinél meg szélen ott vannak a mikro karcok ugyan ugy szélen ahol a tokon is hajlik a plexi. Ez van. Majd a 3 hónap kijelzőgarit használatba veszem.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#3012) pepetech válasza MK VII (#3008) üzenetére


pepetech
őstag

A wowfixit meg nanoshine szart sem ér az s7edge kijelzője ugyan úgy mikrokarcos lett anno.

De lehet hogy tényleg ez lesz az első tok nélkül hordott telóm és bírja amíg bírja. A következő tulaját pont leszarom :). Miért vigyázzak más miatt :).

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#3013) MK VII válasza pepetech (#3012) üzenetére


MK VII
veterán

Na igen.. A wiowfixitben én is csalódtam. Le is írtam a véleményem itt is róla.. Azt hittem 3990ft-ért adnak valamit nem csak vizet. Ráadásul most néztem az oldalukon, 6990ft már egy készülékre.. hát 500-ért sem kéne már nemhogy annyiért. Vicc a cég.
Csupa karc lett a kijelzőm már 3 hét utána ahogy felkentem azt a lötyit. Voltak nagyobb mélyebb karcok, ha az ellen nem is véd, elfogadom, de tele folt finom hajszálkarcokkal is a kijelző.. Áhh.. Csalódás tényleg...

Más..
Hétfőn elküldtem a kijelzőtöréssel a készülékem a TMX-hez. Azt mondta az ügyintéző telefonon, hogy egy nap mire odaér hozzájuk és 3-4 nap mire kiértesítenek, hogy mi van vele... Itt ülök vasárnap reggel és semmi jelentkezés részükről.. Péntekre már azért vártam volna egy telefont vagy email-t, hogy mi van.

(#3014) moleculez válasza MK VII (#3013) üzenetére


moleculez
veterán

Én raktam fel tempered glass-t oszt kész, a kis pontok egyáltalán nem zavarnak, gondoltam hogy egy folyadék nem tesz csodát. Jobbulást a telefonodnak.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3015) japy


japy
őstag

Na megvolt az első hosszabb lélegzetvételi teszt!

Azt hiszem egész jól teljesített!

[ Szerkesztve ]

(#3016) bébi67 válasza VePe9593 (#3009) üzenetére


bébi67
aktív tag

EzTeljesen befedi, nekem bejött.

[ Szerkesztve ]

(#3017) VePe9593 válasza #86973952 (#3010) üzenetére


VePe9593
újonc

Koszonom, igy mar minden vilagosabb!

bebi67, koszonom szinten, megprobalkozom vele en is!

[ Szerkesztve ]

(#3018) Krisztian156 válasza bébi67 (#3016) üzenetére


Krisztian156
csendes tag

Én is akartam venni, de valaki úgy emlékszem azt írta, hogy nagyon tükröződik tőle a kijelző.Szerinted milyen?

(#3019) balika333 válasza bébi67 (#3016) üzenetére


balika333
tag

Szerintem ez egy nagyon rossz minőségű üvegfolia. 1. Tükröződik nagyon. 2. Olyan minőségbeli hibája van hogy bizonyos helyeken ha megnyomom - nekem ilyen volt a vissza gomb - lehet hallani nem fekszik fel rendesen és kattog. Továbbá nem tökéletes az érintés nagyon erősen kell nyomni. Én jeleztem az eladónak ezt aki küldött egy másikat és az is ugyanilyen volt csak máshol kattogott. Pedig mindkétszer normálisan került felrakásra. Én nem ajánlom senkinek!

Samsung Note 22 Ultra

(#3020) moleculez válasza Krisztian156 (#3018) üzenetére


moleculez
veterán

A teljesen átlátszót nem találtam az angol eBayen, Amazonon, vettem egyet fekete kerettel. Tökéletes, mintha semmi nem lenne rajta.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3021) moleculez


moleculez
veterán

Abszolut off, de a Google Keyboard miért nem ad szójavaslatokat OneNote-ban? Ékezet nélkül szoktam írni, vagy swypeolok és nagyon zavar hogy ott nem működik.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3022) Csaszi87


Csaszi87
tag

Sziasztok!
Telekomosként frissítettem én is B141-re amit felajánlott. Azóta sajnos olyan problémám van, hogy néha eldobálja az sd kártyát, van erre valami megoldás?
Már újraindítottam, ki is vettem és vissza de az sem segített most. :(
Mit javasoltok?

(#3023) japy válasza Csaszi87 (#3022) üzenetére


japy
őstag

Ilyenkor nem biztos hogy a frissítési hiba van ,lehet hogy pont most adta meg magát az sd kártya. Szedjél le róla minden fontosat majd formáztasd le a telefonnal. Utána másolj rá vissza mindent ami kell! Nem 100% de egy próbát megér.

(#3024) Zolom89 válasza Csaszi87 (#3022) üzenetére


Zolom89
senior tag

Nekem egy régi SD csinálta ezt egy másik telefonba, SD hiba volt, egy újal megoldodott

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#3025) gti16v


gti16v
őstag

Sziasztok !
Őrültem amikor láttam,hogy a P9 nél,alap a swype...De most már nem ....mert a hangfelismerés motorja a google,és sokat téveszt,nem ismeri fel az írás jeleket,a neveket kis betűvel írja stb.
Nem tudjátok,hol lehet átállitani?
(A KZoomon is fent a swype (megvettem a teljes verziót)
És azon teljesen jól működik a hang felismerés
Köszi

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#3026) bébi67 válasza Krisztian156 (#3018) üzenetére


bébi67
aktív tag

Használható. Nálam tökéletesen felfekszik. Valóban erősen tükröződik, de ez csak kikapcsolt kijelzőnél látszik, olyankor meg kit zavar ?

(#3027) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!

Beújítottam a P9-hez egy gyári smart covert,az lenne a kérdésem,hogy hol és hogyan kell beállítani,hogy a kis ablakon az idöjárást is mutassa?Csak az óra és a dátum jelenik meg.

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#3028) CöcBömb válasza Doblós (#3027) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Te leszel az én emberem! :D Ma ott álltam a Média Marktban és nézegettem, mert meg akarom venni. Egy fórumtársunk írta, hogy karcolja a plexi rész a képernyőt.....ezért nem vettem ma meg. Leírnád majd tapasztalataid? Holnap már megvenném szívesen. Youtubon megnéztem az összes létező videót, mindegyiknél más volt az információk kijelzése.

Olasz tesztben láttam csak időjárást azt hiszem....
https://www.youtube.com/watch?v=h0ch9fVHhjs

Ennél sincs időjárás, meg lépésszámlálás:
https://www.youtube.com/watch?v=yBLCIAWXu6Q
https://www.youtube.com/watch?v=9lDRBoz6BcA

Itt lépésszámlálás van legalább:
https://www.youtube.com/watch?v=17oifSWRlUk

A másik lehetőség egy sima hófehér flip tok, amin van záró fülecske is 2900-ért...... Nem tudom melyiket vegyem... :F

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#3029) Doblós válasza CöcBömb (#3028) üzenetére


Doblós
aktív tag

Szombaton vettem,de nem az MM-ben,mert ott drága,7990 ft.
Euronicsban óccóbb és van ez az arany,meg fekete.
Eddig még nem tapasztaltam karcokat,kényelmes tok és durva prémium hatást ad a telónak.
Karcolásokat még nem láttam,mert fóliázva van a kijelző,mondjuk sajnos nem teljesen,mert kb.4-4 mm-el keskenyebb az "ívelt" kijelző miatt.Egyenlőre átmenetileg van csak ez rajta,amíg nem találok rá megfelelőt.
Üvegfólia alapból kilőve.
Szóval,én ajánlom neked ezt a tokot.


Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#3030) CöcBömb válasza Doblós (#3029) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Köszönöm a válaszodat, és az ötletet az olcsóbb megvételre! Mindenképpen megnézem! :) Remélem kapsz választ arra, hogy az időjárás és a lépésszámlálás hogy jelenik meg! Nekem az utángyártott ablakos tokomnál a lépésszámláló legalább megjelent. Furcsa lenne, ha ennél pedig nem....

Nagyon szép! :C

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#3031) Doblós válasza CöcBömb (#3030) üzenetére


Doblós
aktív tag

Arra vigyázz,az euronicsban,hogy a boltban,legalábbis soroksáron 6999 ft-ért van kitéve.
Én is úgy szóltam,hogy a honlapjukon 5999 ft-ért van kitéve.
Erre megkérdezték,hogy számít egy ezres? :F
Mondtam,hogy igen,b@szki.
Erre azt mondták,akkor oda tudják adni 6000-ért.
Jó fejek.
Igazság szerint a lépésszámláló pont nem érdekel,le is töröltem,csak az idöjárás kéne.
Megnézegettem a videókat és valóban,ahány videó,annyi féle variáns

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#3032) Csaszi87


Csaszi87
tag

Hát az remek srácok, pár hónapos az sd kártya ami benne van. Ráadásul 32gb. Már azóta kiírta a telefon, h hibás az sd kártya, formázzam le, de akkor veszik minden.
Most kivettem újra, megtisztogattam az érzékelőjénél és jó lett, beolvas mindent! :) Csak kérdés, hogy meddig...
Nem egy megnyugtató dolog.

(#3033) vidaila válasza Csaszi87 (#3022) üzenetére


vidaila
aktív tag

Nem igaz, hogy mindenkinek felajanlja a frissítést csak nekem nem. :|

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#3034) CöcBömb válasza vidaila (#3033) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Nekem se jött még új frissítés....pedig T-Mobilos vagyok.

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#3035) CöcBömb válasza Doblós (#3031) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Úgy megyek majd be, hogy a képernyőkép el lesz mentve a honlapjukról :D Persze, hogy számít az ezres! Kinek nem? :D Így lehet a másik hófehér flip tok is nálam lesz hamarosan! :)

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#3036) Doblós válasza CöcBömb (#3035) üzenetére


Doblós
aktív tag

Én arra kérdeztem rá,hogy hátha akkor annyi,ha a honlapon rendelem,mert akkor várjon egy percet és megrendelem ;]
De nem,azok az árak érvényesek,amik a weboldalon vannak.
Egyébként milyen frissítést vártok annyira?

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#3037) CöcBömb válasza Doblós (#3036) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

:D Csak ne karcoljon a tok :D Ha már azért van, hogy védje :)

Valami új frissítés jött ki nemrég, de én rámentem most is, és semmi.

Van egy opció, ahol be tudod állítani, hogy milyen tokod van. Ablakos vagy teljes flippes. Ott az elsőre kell rámenni. Lehet akkor megjelenik a többi infó is a képernyőn. Nem?

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#3038) Doblós válasza CöcBömb (#3037) üzenetére


Doblós
aktív tag

Igen,az intelligens tok.Természetesen az ablakos van kiválasztva.
Esetleg még az is eszembe jutott,hogy lehet,hogy csak a single sim-es változatnál van ilyen,bár azt nem hiszem.

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#3039) #86973952 válasza Csaszi87 (#3032) üzenetére


#86973952
törölt tag

Vidd vissza garanciában az SD kártyát. Én biztos nem használnám így, értelmetlen.

Doblós:
Téma függő.

[ Szerkesztve ]

(#3040) Doblós válasza #86973952 (#3039) üzenetére


Doblós
aktív tag

Hoppá,és melyik témával tudom "aktiválni"?

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#3041) Doblós válasza Doblós (#3040) üzenetére


Doblós
aktív tag

Na,végül is rájöttem,két városom van az időjárás alkalmazásban,a jelenlegi hely nevezetűt(Rákoshegy) jeleníti meg.
Budapestet nem,holott nem rákoshegyen,hanem pestszentimrén vagyok.
Budapestet hogy lehet beállítani jelenlegi helynek?Ha a jelenlegi helyet kitörlöm,akkor már nem írja ki

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#3042) Zolom89


Zolom89
senior tag

Srácok le irnatok hogy kinek melyik szoftvernel mi a kamera alkalmazás verzió száma?

Nekem Android N betan 4.1.1

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#3043) BrownB válasza Zolom89 (#3042) üzenetére


BrownB
tag

Android 6.0-án is 4.1.1

(#3044) moleculez válasza Zolom89 (#3042) üzenetére


moleculez
veterán

Mik a tapasztalatok N beta-val?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3045) CöcBömb válasza Doblós (#3041) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Most már kijelzi rendesen? Ha megveszem remélem az enyém is működni fog! :DD

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#3046) ateeesz


ateeesz
újonc

Sziasztok!
Én is egy p9 vásárlásán gondolkodom, ami elgondolkoztat az a kijelző érzéketlenségi probléma.
Azt jó lenne tudni ez milyen gyakori gond, illetve ha ilyen probléma van garanciába cserélik-e
a készüléket vagy javítják? Illetve valaki gariztatta már emiatt a telót, és valóban megoldódott-e
a probléma? A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#3047) Newlachka válasza ateeesz (#3046) üzenetére


Newlachka
őstag

semmenyire sem gond és elvileg egy sw frissítés megoldotta, de majd írnak a többiek

(#3048) Zolom89 válasza moleculez (#3044) üzenetére


Zolom89
senior tag

3napja használom, üzemidő eddig ugyan az kb. Miután feltelepitettem volt egy olyan gond h be ragadt egy alkalmazás, melegedett a telo aztán memória ürítés óta nem fordult elő.
Képeket minden esetben jól csinálja, annyi különbséggel hogy ha rawban fotozom akkor galériában látható a kép, nagyon szemcsés, feldolgozatlan formátumba.

Tetszik az N-ben lévő finomitasok, remélem a ment közben frissül a béta OTA-n. Vagy elérhető lesz valahol

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#3049) bakkir


bakkir
tag

Sziasztok!
Telefonvásárlás előtt állok, jelenleg a P9, Honor 8 és a Oneplus 3 között vacillálok.
Egyenlőre a P9 felé hajlok, nem tudom, hogy kivárjam-e a Honor 8 Európai megjelenését.
Frissítésileg a P9 vagy a Honor 8 kaphat tovább támogatást?

Olvastam, hogy nem nagyon van hozzá üveg, esetleg van már megfelelő, ami nem tükröződik és nem hagy pöttyöket? Ez fontos lenne, mivel legutóbbi koncerten a Xiaomi mi3-as telefonomat egy őrült női rajongó kb. 3 méter magasra dobta a telómat, de a plusz védőüveg megvédte és semmi baja nem lett.

Köszi!

(#3050) Csaszi87 válasza vidaila (#3033) üzenetére


Csaszi87
tag

Előbb-utóbb mindenkinek fel kell, hogy ajánlja :)) Milyen van neked rajta jelenleg? Kamerában változott 1-2 funkció, amúgy semmi extra. De frissítés előtt kiírja h mik a javítások benne vagy a változások.

Porterocka: Az addig ok, csak netről rendeltem és már magam sem tudom honnan :N Papírja sincs már meg. Gondoltam mi baja lehet egy sd kártyának, nincs benne semmi... Most jelenleg jó, kopp kopp... De azért a kamera kép mentéseket át állítottam belső memóriára a biztonság kedvéért, meg szerencsére mentettem eddig mindent gépre.

Egyébként én fóliát se tetettem a kijelzőre és még idáig semmi karc nincs rajta kb 2,5 hónap után. Többen túl parázzátok ezt a kijelző védő fólia dolgot. Csak egy átlátszó szilikon tokkal védem és agyő, mondjuk az már párszor jól jött, h rajta volt. Alkalmakkor pedig még azt is le szoktam venni róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.