Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Newlachka válasza dud998 (#11999) üzenetére


Newlachka
őstag

kattints rá az android rendszer fülre, és nézd meg azon belül is mi a fő fogyasztó.
ide sorolja a gps-t lépés számlálót, meg minden egyéb finomságot.

(#12002) dud998 válasza Newlachka (#12001) üzenetére


dud998
őstag

Ott is az Android rendszert írja, a többi elenyésző.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#12003) the_pimp válasza ntomi0730 (#11998) üzenetére


the_pimp
senior tag

Én szoktam beszélni 4gn, külföldről is, nem volt vele probléma.

(#12004) Orgi válasza the_pimp (#12003) üzenetére


Orgi
őstag

Pedig jól írta tudtommal, nem 4g-n beszélsz ilyenkor, levált, ott csak adat megy jelenleg még.

(#12005) papi77 válasza the_pimp (#12003) üzenetére


papi77
addikt

Az biztos nem 4g amin beszélsz!
Azon csak adat meg jelenleg,de állítólag nemsokára lehet majd beszélni is rajta.

Az első: NOKIA 1611

(#12006) MK VII válasza papi77 (#12005) üzenetére


MK VII
veterán

Állítólag, nemsokára. A bűvös szavak. :)
Mondjuk Magyarország elég jó helyen tanyázik az európai mobil hálózati listán.

(#12007) the_pimp válasza papi77 (#12005) üzenetére


the_pimp
senior tag

Akkor inkább úgy mondom, hogy szoktam voip hívást indítani, amikor a telefon 4g hálózaton van :) az hogy mit használ valójában, passz

(#12008) gianone válasza the_pimp (#12007) üzenetére


gianone
őstag

De az nem telefonhívás technikailag, hanem adatátvitel.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#12009) Cunaja válasza the_pimp (#12007) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Mi az a voip hívás? :F :P

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12010) MK VII válasza Cunaja (#12009) üzenetére


MK VII
veterán

Imterneten keresztüli hang alapú hívás.
De ugye mesterünk csak szórakozik? :D

[ Szerkesztve ]

(#12011) Zsoltg4s


Zsoltg4s
tag

Csináltam 7.0-án egy gyári visszaállítást. Mindent újra raktam, nem csináltam mentést, a tiszta telepítés híve vagyok. Szerintem egész jó a fogyasztás...

[ Szerkesztve ]

(#12012) Redchucky


Redchucky
aktív tag

Sziasztok. Sikeresen megúsztattam a Honor hetesemet, valszeg P9 lesz az utódja. Ilyesmi tokról van valakinek esetleg tapasztalata? [link]

(#12013) moleculez válasza Redchucky (#12012) üzenetére


moleculez
veterán

Nincs tapasztalat, de ránézésre izgalmas lesz a 2.5D előlapra illeszteni az üveget.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#12014) Redchucky válasza moleculez (#12013) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Az üveghez nem ragaszkodom, úgy tudom, GG3-as a kijelző.

(#12015) dunc válasza moleculez (#12013) üzenetére


dunc
nagyúr

Könnyű rárakni, csak sajnos az összes üveg méretpontatlan. És két oldalt marad hely, ahol nem lesz senmi.

(#12016) Shyciii válasza Cunaja (#11981) üzenetére


Shyciii
veterán

Köszönöm az image-et. Nekem még egy gondom van a root-al. Ha bármi gond van, akkor hogyan teszem vissza az L19C432B378-at (pl a a gyári recoveryis jó lenne, ha twrp-t meg kell szüntetni). Vagy már abból is van teljes rom? Mert az elég körülményes, és hosszadalmas, hogy C900-al vissza Marshmallow-ra, majda B136-os full rom, és úgy visza a B378-ra.

(#12017) Redchucky válasza dunc (#12015) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Köszi, az üveg nem szempont, a tokra lettem volna kíváncsi.

(#12018) Newlachka válasza Redchucky (#12012) üzenetére


Newlachka
őstag

nekem volt ilyen tokom. ez egy fos.röviden

(#12019) Cunaja válasza Shyciii (#12016) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Majd holnap felrakom az eredeti boot.img-t. Amúgy érdemes a TWRP-n keresztül a boot.img-t menteni, mert akkor gyorsan visszaállítható.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12020) Shyciii válasza Cunaja (#12019) üzenetére


Shyciii
veterán

Boot.img-t lehet menteni, de az eredeti recovery.img-t nem, hiszen azt a twrp felülírja, vagyis visszaállni nehéz. Ha csak nincs full image a B378-ból. Egyelőre engem ezt tart vissza a rootolástól nougaton, mert ha gond van akkor nincs kedvem lejátszani a c900,b136,b182,b378-as kört.

[ Szerkesztve ]

(#12021) Cunaja válasza Shyciii (#12020) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Holnap az eredeti recovery-t is mellékelem akkor.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12022) Redchucky válasza Newlachka (#12018) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Bíztató, köszi :)

(#12023) chros


chros
őstag

Sziasztok!

Ilyen telo vasarlasat tervezem (S5 utan, miutan elhagytam :) ), nem vagyok kezdo Androidos user (meg anno HTC Hero-val kezdtem az ipart :) ). Atolvastam a remek osszefoglalot, de kerdesek lennenek igy is:
- melyik verziohoz van a legjobb rom tamogatottsag? (a samu S5-nel ez a g900f volt)
- melyiket erdemes venni, ha tudok valasztani koztuk (a dontesben megbizhatosag szamit, a 2 sim nem)
- vannak-e gyakran elofordulo nagy bugok hasznalat kozben? (S5-nel rogton 3-at is tudnek mondani, pl. nem lehetett megbizhatoan faljokat masolni a telo es PC kozott USB kabelen :) )
- latom a root megoldhato (arra lenne igazan szukseg), de ahogy latom a Huawei is hasonloan vacakol, mint a samu a Knox-al :(
- LuckyPatcher muxik?

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#12024) Shyciii válasza Cunaja (#12021) üzenetére


Shyciii
veterán

Thanks. Remélem a Huawei hamar elérhetővé teszi a full imaget is a B378-ashoz, ami mindent tartalmaz, nem úgy mint a B182-esnél.

(#12025) Balzak83 válasza chros (#12023) üzenetére


Balzak83
senior tag

Csak részben tudok válaszolni, itt annyira nem vagyok penge root ügyben. Én az L09-et választanám, ott van nfc is, meg jobb a támogatottsága kicsivel. Védőüveg must have, nagyon sérülékeny, de nehéz jót találni rá. Ajtós tok esetleg megoldás. Nagy bugok nincsenek, nougat alatt nem ritkán merül rendesen. Itt nincs knox, bootloader nyitható-zárható.

(#12026) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!
Szerintetek a P9 mennyire lesz kapható a T-Mobile-nál, miután megjelenik a P10 is? Várható, hogy leljebb megy majd az ára? Vagy nem érdemes addig rá várni?

Illetve a szolgáltatók mennyire nyúlnak bele a rendszerbe?

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#12027) richardb8308 válasza Fürkész (#11991) üzenetére


richardb8308
csendes tag

Nálam ez is működik rendesen, bár én csak a féltégla telefonomat akartam újra használhatóvá tenni, így csak átmenetileg tértem vissza Android M-re, ahogy felkerült a B182 utána egyből ment is a frissítés B378-ra.

People tend to forget the old adage; KISS. (Keep it simple stupid.)

(#12028) Balzak83 válasza ballington (#12026) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ezt ember nem mondja meg neked perpillanat. Minden a Huawei-en, és a gyártósorain múlik. Hogy pl. a P10 gyártását hova, milyen kapacitás helyére tudják berendezni, mennyire fog fogyni, stb. Ez belső ügy, nem fogják kihirdetni. Mivel a p9 jól fogyott, szerintem még 1-2 hónapig gyártásban maradhat, akkor meg kifutóként akár juniusig elhúzhatja a szolgáltató is. Vagy tovább, lásd a p8 lite -p9 lite, kapható párhuzamosan még mindig. Hívd fel a Huawei ügyfélszolgálatot, hogy várható-e újabb készlet, bár szerintem el fognak hajtani.

[ Szerkesztve ]

(#12029) ballington válasza Balzak83 (#12028) üzenetére


ballington
addikt

Úgy gondolod, hogy a P9 ára változatlan marad a P10 mellett?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#12030) Balzak83 válasza ballington (#12029) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ugy látom, hogy elég csúnyán túl van árazva, 155 kártyásan, esélyes hohy valamennyit csökken. Ennyit nem ér, én függetlenül, számlával 135ért vettem meg, novemberben. Szerintem nézz körül függetlenek között, vagy nézd meg a használtaprót, 100-110 körül szerintem már lehet találni. 3 év garancia van rá alapból, szóval minimum 2 év még van rajtuk. Nem veszélyes tipus, vehető használtan nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#12031) Pinyo16689


Pinyo16689
senior tag

Egy ismerősnek meghajlott a p9-e. Mondjuk lehet, ráült, de ezt nem mondta. Más is tapasztalt ilyesmit? Az enyém jó.

(#12032) Balzak83 válasza Pinyo16689 (#12031) üzenetére


Balzak83
senior tag

Kérdezd MK VII-t.

(#12033) Trialbiker


Trialbiker
tag

Sziasztok létezik valami fólia vagy mi ami a kamera üvegét védi mert azt vettem észre hogy nagyon könnyen karcolódik.

Samsung Galaxy A72

(#12034) chros válasza Balzak83 (#12025) üzenetére


chros
őstag

Koszi, akkor majd az L09-et keresem.

"Védőüveg must have"
:) Oh, a fene, soha nem hasznaltam az elmult 10 evben :)

(#12035) knox83 válasza Redchucky (#12012) üzenetére


knox83
senior tag

Telekomos?

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#12036) MK VII válasza Pinyo16689 (#12031) üzenetére


MK VII
veterán

Én konkrétan ráestem a 100 kilómmal a telefonra. Le akartam ülni egy gurulós forgószékre és kicsit félreültem aztán kigurult alólam, én meg huppantam a seggemre. Természetesen a farzsebben volt a telefon. Elég szépen meghajlott, kijelző tört, akkunak annyi, aluháznak is annyi. Ami meglepett, hogy az érintő üveg nem tört el. Bár inkább törne, mert rámentek a hajlékonyságra a GG-nél a karcolódás rovására. Lassan úgy karcolódik mint egy ablaküveg, de legalább, ha U-ba hajlik a készülék akkor nem törik el. Nem mintha akkor már ne lenne mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#12037) the_pimp válasza MK VII (#12010) üzenetére


the_pimp
senior tag

Ezen magam is elgondolkodtam :)

(#12038) knox83


knox83
senior tag

Bocs, jó okos vagyok. Most látom, hogy bal felül telekom van :D

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#12039) Pinyo16689 válasza MK VII (#12036) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Mondjuk ez szerintem extrém terhelés, ezt nem biztos, hogy bármely más telefon bírta volna. Szép baleset.
Mi lett a telefonnal? Kuka?

(#12040) MK VII válasza Pinyo16689 (#12039) üzenetére


MK VII
veterán

Nem kuka... Biztosításra 23 ezerért kaptam egy másikat. :)
De akinek nincs biztosítása annak súlyos összegbe kerülne... Szóval kuka. :K

[ Szerkesztve ]

(#12041) Pinyo16689 válasza MK VII (#12040) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Az jó! Sajnos a Telenor nincs biztosítás...

(#12042) Jippy


Jippy
tag

Sziasztok. 7.0 alatt hol találom meg a széfet?

(#12043) hemaka válasza Jippy (#12042) üzenetére


hemaka
nagyúr

Files app és ott lesz. Magyarul nem tudom mi a neve.

(#12044) Redchucky válasza knox83 (#12035) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Független.

(#12045) bluemirage válasza ballington (#12029) üzenetére


bluemirage
őstag

Én is most akarok venni egyet, de mivel a P9 ára már így is 140 környékén, de inkább alatta van.. már jelentős áresésre nem számítanék a függetlenek között. A P10 200 környékén fog nyitni.
A kifutás jelei már tapasztalhatók. A huawei pulttal is rendelkező mediamarkt-nál már az utolsó darabok mennek a P9-ből.... 126 eFt környékén. A helyedben még gyorsan onnan lecsapnék egyre.

A mobilszolgáltatói oldalt nehéz megtippelni. Ők nem a piaci szabályok szerint mozognak. Van ahol már egy adott típus jóval az életciklus vége előtt elfogy, van ahol a független ár felett kínálják... (mert persze vannak akik meg is veszik :) ), van ahol adnak mellé okosórát' és még be is akciózzák. Van ahol jön a seperjük ki üzenet és fillérekért dobra verik különféle előfizetéses csomagokban.... Van olyan szolgáltató aki bizonyos típusokat függetlenül ad... és van aki az istenért sem kezdi el forgalmazni az adott típus... vagy csak jóval később.... szóval ott csak a változás biztos... annak iránya és jellege nem. :N

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#12046) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

[EVA-L09C432B378 Eredeti Boot.img]
[EVA-L09C432B378 Eredeti Recovery.img]
[EVA-L19C432B378 Eredeti Boot.img]
[EVA-L19C432B378 Eredeti Recovery.img]

A blogomban, + :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#12047) Shyciii válasza Cunaja (#12046) üzenetére


Shyciii
veterán

Thx! :)

(#12048) tkonya válasza Cunaja (#12046) üzenetére


tkonya
aktív tag

Köszönöm! (fyuse).

Motorola Edge 30 Fusion

(#12049) kutyesz71 válasza Redchucky (#12012) üzenetére


kutyesz71
tag

Szia
Egyszer volt szerencsém hozzá 1 munkatársam rendelt.
Nem adnék èrte 10 ft ot sem. Nevetséges hidd el.

(#12050) Laja333


Laja333
őstag

Android 7.0-ra update után néhány játékban fekete textúrák jelennek meg sok helyen. Sokszor annyira zavaró, hogy játszhatatlanná teszi a játékot. Program újratelepítése nem segít. Van erre valami ötletetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.