Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) t_a_m_a_s válasza icecave (#5997) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Köszönöm, és a többieknek is. Rádkeresek ;)

Ez a FB-Messenger probléma mit takar? Elég neuralgikus pont...

Holnap majd jól beletépünk...

(#6002) icecave válasza t_a_m_a_s (#6001) üzenetére


icecave
nagyúr

Nálam nem volt gond a messengerrel, még ikon értesítés is működik. Lehet néha később kapok megy egy üzenetet, de kit érdekel, nem maradok le az életről miatt. Ha fontos, max. többször indítom el az appot, aztán úgyis frissít. Érdekes, hogy ennyire függők az emberek (ezt most nem rád írom, hanem általában), meghallják, hogy nem azonnal, hanem kicsit később kapnak meg egy értesítést, és máris kitör a pánik. :D :U

[ Szerkesztve ]

(#6003) #86973952 válasza the_pimp (#5999) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mélyalvásban egy idő után elfelejti magát szinkronizálni, illetve késik. Ez nem készülék specifikus. Egyébként iOS -en is ezt csinálja. Meg elég hektikusan fogyaszt, és még finoman fogalmaztam.

[ Szerkesztve ]

(#6004) t_a_m_a_s válasza icecave (#6002) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Köszi. Annyira azért nem függök a FB-tól, ahhoz már öreg vagyok, van nekem IRL életem is ;) Közben visszaolvastam a hsz-eidet is, okosabb lettem. A kamera nekem fontos, hisz ez van mindig kéznél, ezen a téren úgy látom jók a tapasztalataid.

Még a Galaxy S7-en agyalok, nem sokkal drágább mint ez, de a legutóbbi droidos telóm egy S5 mini volt, és az elég mély nyomokat hagyott bennem, csalódtam a Samsungban...

Holnap majd jól beletépünk...

(#6005) MK VII válasza t_a_m_a_s (#6004) üzenetére


MK VII
veterán

Csak egy párszösszenet pepetech fórumtárstól az S7 kapcsán.
1
2
3
4
5
És még sorolhatnám...

(#6006) icecave válasza t_a_m_a_s (#6004) üzenetére


icecave
nagyúr

Valószínűleg nekem is azért nem fájó pont, mert már "öreg vagyok ehhez", azért használom, ha gyorsan el akarok érni valakit, de 34 évesen már más az igény az ilyenekre, mint 24 évesen mondjuk :D

S7-ez én is néztem, edge-t főleg, az állandóan bekacsolt kijelzős dolog, meg a vízállóság miatt jó lett volna, de beleolvastam a topikba, hát köszi, inkább nem. Pedig kinézetre az S7E nagyon bejön, de azzal sokra megyek, ha amúgy meg az agyamra menne.

(#6007) t_a_m_a_s válasza icecave (#6006) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ismerős S6E-vel szívott nagyon sokat, ezek szerint nem lett jobb a helyzet...

(#6008) Balzak83: köszi!

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#6008) Balzak83 válasza t_a_m_a_s (#6001) üzenetére


Balzak83
senior tag

Erre a hozzászólásra gondoltam, meg ennek az előzményére: #5970

(#6009) daninet


daninet
veterán

Updaterrel mit lehet csinalni? Nem akarok frissiteni android 7-re egyelore, mert nincs root. De minden egyes kepernyo feloldasnal bedobja a frissito kepernyot.

Toroltem az updater applikacio data tartalmat akkor 5 percig nem szol, de aztan ujra zaklat hogy adjak neki jogot letolteni a frissitest. Ha megadom azonnal leszedi, ha nem akkor percenkent feldobja, hogy adjak neki :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6010) Shyciii válasza daninet (#6009) üzenetére


Shyciii
veterán

Beta tesztelőnek jelentkeztél? Mert a teljes 7-es nem jött még ki.

(#6011) daninet válasza Shyciii (#6010) üzenetére


daninet
veterán

indiai/kozelkelet regios a telefonom.

nekem felajanlotta mindenesetre

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6012) #86973952 válasza daninet (#6009) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azt próbáltad már, hogy data törlés után befagyasztod?

(#6013) sohi83


sohi83
tag

No, megrendeltem a kütyüt, holnap veszem át, remélem áldani fogom az eszem, hogy ezt választottam. :D

(#6014) Ferenczi Áko válasza sohi83 (#6013) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Szerintem igen :) kíváncsi leszek mit mondasz majd!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#6015) daninet válasza #86973952 (#6012) üzenetére


daninet
veterán

fagyi jó :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6016) #86973952 válasza daninet (#6015) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szuper. :)

(#6017) #86973952 válasza Shyciii (#6000) üzenetére


#86973952
törölt tag

Csak 166 -ost találtam, de az is OTA....azzal nem fog menni a downgrade. Gondolom magasabb build van fent?!

(#6018) icecave válasza t_a_m_a_s (#6007) üzenetére


icecave
nagyúr

Ami azt illeti, hajlamos vagyok minden "óvintelem" ellenére is rápróbálni bármire, mert csak akkor érzem ezeket a dolgokat jogosnak, ha magam is átélem :D

Most nézem a P9 plus topikot, ott a független B190-es ROM-nál tart, nekem a T-s (igaz, nem dual szerintem, csak sima) meg B160-asnál jár, mint legfrissebb.

(#6019) #86973952 válasza icecave (#6018) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szolgáltatótól ne várj sokat. Az a B190 -es Plus független dual SIM -es.

Meg nem azonosak a build sorrendek. P9 Lite -nál is volt már ennyi frissítés, mint P9 -en, és B160/B161 -nél ("single", dual) tart.

Szerk.:
A szolgáltatói cust egyébként ott is lemaradásban van...

[ Szerkesztve ]

(#6020) Shyciii válasza #86973952 (#6017) üzenetére


Shyciii
veterán

Igen, magasabb van: B182.

(#6021) Krisz1531


Krisz1531
újonc

Sziasztok!
A közeljövőben szeretném lecserélni Sony Xperia T3-as telefonomat. Két potenciális jelöltem van: Huawei P9 vagy Sony Xperia Z5. Melyiket ajánlanátok? Én az előbbi felé hajlanék, ahogy olvastam a véleményeket, igen jó kis masinának tűnik. Sajnos volt a Huawei márkával rossz élményem, de az egy alsó kategóriás készülék volt..
Van-e olyan aki a prémium mobiltól vagy a mobilcorner webáruházaknál vásároltak készüléket? Ha jól látom mindkettő 3 év gyártó garanciát ad, és a boltokról is biztató véleményeket olvastam.

Köszi a válaszokat! :)

(#6022) őzláb


őzláb
csendes újonc

Látomás: ma 18ó15p
Helyszín:Tatabánya-tesco- t-com
Tapogatás:1, p9+ és 2, p9 egymás melletti lőállás. A kengyelek miatt jóideig észre sem vettem hogy mindkettő ua. méretre, sima p9.
Ugyanis
1,keresztbe szálcsiszolt műa bevonatú tapadósabb hátlap, kijelző sárgásabb hátterü amoled azaz p9+ küllem
2, tipikus p9 küllemű eloxált fém csúszósabb hátlap, kékesebb fehér háttér ips neo.De mindkettő színhőmérseklete defaultra állítva( 2x is). Tudom meg kellett volna nézni a szoft verziót de többen is ráugrottak(vevők)s több időm nem lévén el. (előtte eladó: Fekete Péntek csak online, a listát, árakat nem tudják)
Valaki találkozott már ilyen különbséggel?

[ Szerkesztve ]

(#6023) MK VII válasza őzláb (#6022) üzenetére


MK VII
veterán

Bocsi, de mi van??? :F
Lehetne érthetőbben fogalmazni? Annyit értettem belőle, hogy egy Tesconál a T-pontban volt a kezedben két telefon.. De mire akarsz kilyukadni?

Szerk.:
Áhááá... Csak álmodtad... Most már minden világos..
Illetve erre enged következtetni az első szavad: "Látomás"

[ Szerkesztve ]

(#6024) japy


japy
őstag

A fotó beállításoknál eltűnt az "arany vonal" beállítás?

(#6025) redbiro válasza MK VII (#6023) üzenetére


redbiro
őstag

:D

hát bazmeg el kellett olvasnom vagy 4x, de megpróbálom lefordítani:

elment a tatabányai tescoban lévő telekomba megcsodálni a huawei P sorozatot.
volt kirakva 1 db P9 Plus és 2 db P9.
a két p9 között látta a leírt különbségeket, és azt kérdi hogy mitől lehet.

nekem egy tippem van, hogy az egyik p9 lite volt, azért volt azonos a méret, és különbözött a kijelző.
de ez csak tipp, még tévében sem láttam lite-ot.

it never gets easier, you just go faster

(#6026) MK VII válasza redbiro (#6025) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem valami olyasmi jön le, hogy az első tehát az 1-gyes tapogatott telefon az a P9+ volt.. A másik tehát a 2-tes az meg a P9. És, hogy a P9+-nak sárgásabb AMOLED-es volt a kijelzője, a P9-nek meg kékes hidegebb IPS..

Ezeknek ilyennek kell lennie. Csak még mindig nem értem a miértjét a hozzászólásának..

Fúúú.. Feladta a leckét a fórumtárs.. Bár szerintem elengedem, mert 20 perce megfagyott a tányéromban a vacsi is..
Majd jön és felnyitja a szemünket.

[ Szerkesztve ]

(#6027) sohi83 válasza MK VII (#6026) üzenetére


sohi83
tag

Huh, akkor nem csak én nem értettem a "látomást" :DDD
Kíváncsi leszek a megfejtésre (személyes tippem: 1 P9+ 2. P9 lite)

(#6028) darál0w válasza sohi83 (#6027) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

p9 lite egy kamerás hátul...csak feltűnt volna :D

de fingom nincs miről beszél...vennék be belőle kettőt... :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6029) őzláb


őzláb
csendes újonc

Bocsesz
Eccerűen amit tapasztaltam módosult tudatállapot nélkül.
Két azonos méretű teló p9 sorozat(dualcamera) lásd:
"A kengyelek miatt jóideig észre sem vettem hogy mindkettő ua. méretre, sima p9."
Eggyik:amoled kijelző,keresztben szálcsiszolt müa bevonatú tapadós hátlap
Másik:ips neo kijelző,csúszós eloxált hátlap(amilyennek megismertem a sima p9-et)
Mindkettő:színhőmérséklet=alapértelmezett (a kör közepén de nem Edda)
Tehát a sima p9-re nem jellemző kijelző és hátlap együtt nekem már sokk!
Eladó (unott és elfoglalt) "a demo darabokra nem lehet adni" s rögtön lefoglalta a bankkártyáját markolászó vevő.

(#6030) DS39 válasza őzláb (#6029) üzenetére


DS39
nagyúr

Tehát akkor az egyik nem a sima P9 volt.
Mi a kérdés?
Lehet hogy a P9+ volt. Vízió vége.

(#6031) MK VII válasza őzláb (#6029) üzenetére


MK VII
veterán

Az amoled kijelzős az a P9+ és nem műanyag a hátlapja, hanem ugyan az az alumínium mint a sima P9-nél csak vízszintesen van szálcsiszolva. Annak valóban AMOLED a kijelzője.

A másik amiről beszélsz az meg valóban a P9.

Viszont még mindig nem tetted fel a kérdésed.. Vagy nincs? Csak tapasztalatodat osztottad meg?

(#6032) jegenye77 válasza őzláb (#6029) üzenetére


jegenye77
addikt

" Eccerűen "???
Az a baj, hogy ezt tudatmódosult állapot nélkül hoztad össze!
Mert ha a kábszi dolgozik akkor semmi baj :) de így....

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#6033) őzláb válasza DS39 (#6030) üzenetére


őzláb
csendes újonc

Hiába, még gyakorolnom kell a szabatos fogalmazást!
Nochmal:
Két azonos méretű teló p9 sorozat(dualcamera) lásd:
"A kengyelek miatt jóideig észre sem vettem hogy mindkettő ugyanakora méretre, sima p9."

Meg tudtok bocsátani a körültekintő ámde slendrián fogalmazásért?Ruhaszaggatás+Hamu

(#6034) MK VII válasza őzláb (#6033) üzenetére


MK VII
veterán

Én személy szerint megbocsájtok, csak elgondolkozok azon, hogy így, hogy tudsz érvényesülni az életben egy hivatalos ügyet intézve..
Tényleg ne haragudj, de a szabatos fogalmazást még bizony gyakorolnod kell.. De majd belejössz.. Gondolom még a 20-as éveidbe be sem léptél.
Nem a Te hibád, hogy ilyen a szavad járása.. Sajnos elkurvul a világ ilyen téren is.. Elég hanyag mód tanítanak az iskolákban és semmi helyesírást nem követelnek meg.. Örülnek a tanárok, ha a gyerek elbukdácsol kettessel a nyolcadik végéig, mert már igény nincs a helyes magyar beszédre..
Én személy szerint, ha lenne gyerekem iskolába sem járatnám, hanem megtanítanám neki magam a dolgokat.

Na, de jól elmentem bolond fele... Bocsi az offért srácok... :B

Egyébként, hogy ON is legyek... Nem egyforma a két telefon méretre.
P9: 145 x 70.9 x 7 mm
P9+: 152.3 x 75.3 x 7 mm
P9 Lite: 146.8 x 72.6 x 7.5 mm

[ Szerkesztve ]

(#6035) őzláb válasza MK VII (#6034) üzenetére


őzláb
csendes újonc

Ezért adtam hozzászólásomnak a "látomás" címet.
Most már kezeimet tördelve,sírva :méretben egyformák P9: 145 x 70.9 x 7 mm

(#6036) MK VII válasza őzláb (#6035) üzenetére


MK VII
veterán

Azt hiszem sosem foglak megérteni...
Te valami művész lélek lehetsz..
Nem baj legalább felkavartad az állóvizet a topikban. :D

(#6037) apic válasza őzláb (#6035) üzenetére


apic
csendes tag

Nem arra gondolsz hogy P9+ volt az de mégis a sima P9 méretében?
Tudtommal a P9+ nagyobb a kistesónál.

(#6038) Balzak83 válasza MK VII (#6036) üzenetére


Balzak83
senior tag

Az a gomba nem őzláb volt... :N

Mindegy is, ez felrázott így 11 kor, legalább jobban megy a Java (látomás: nem a motor :D )

(#6039) japy


japy
őstag

6024 Erre valaki?

(#6040) MK VII válasza japy (#6039) üzenetére


MK VII
veterán

Most nincs telefonom, hogy megnézzem, és még sosem hallottam erről az arany vonal beállításról szóval részemről nem sok újat tudsz meg...

(#6041) Shyciii válasza japy (#6039) üzenetére


Shyciii
veterán

Nekem sincsen a legújabb firmwareben.

(#6042) bollizolee válasza japy (#6039) üzenetére


bollizolee
tag

Nekem telenoros b182 vel van arany vonal beálitás .[link]

(#6043) Shyciii válasza bollizolee (#6042) üzenetére


Shyciii
veterán

Nekem ott a phi grid van, de az meg a rule of thirdsre hasonlít emlékeim szerint.

(#6044) the_pimp válasza japy (#6039) üzenetére


the_pimp
senior tag

Mi volt az az aranyvonal beállítás?

(#6045) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt


Nekem is van Aranyvonal. Telenor, b182

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#6046) sohi83


sohi83
tag

No, megérkezett a kütyü. Hát, eddig küzdök vele, mint disznó a jégen. :DD De ezt leginkább az androidra értem (hogy szinkronizálok névjegyet nem gmail-ből, hogy állítok be másik e-mail fiókot), szóval vakarom a fejem rendesen. Lehet teszek majd fel idióta kérdéseket, más platformról érkezve nagyon sokmindent nem tudok még. :)
Első benyomás szerint jó fogása van, az ujjlenyomatolvasó parádés, az EMUI nekem egyelőre tetszik.

(#6047) tkonya válasza Krisz1531 (#6021) üzenetére


tkonya
aktív tag

Szia mobilcorner rendben van, huawei-el leveleztem, imei alapján érdeklődtem. Áll a három év, tiszta telefon. Az egyetlen észrevételem, régió nem európai C432, hanem C900 vagyis all. Nem tudom a többi náluk kapható készüléken is ez van e, annyi a két régió közt a különbség, hogy ota ritkább és az online téma letöltés nem megy. Ezen kivül teljesen rendben van a telefon.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

(#6048) Trevize1987 válasza tkonya (#6047) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Az összes zug-gsm ezt csinálja amúgy. Más régiókból hozzák, áfát csalnak, stb. Sok esetben emiatt Magyarországon nem is javítják őket (pölö engem Nokia szervízből küldtek el az indonéz Lumia 1020-asommal), de akkor a Huawei éppen kivétel. Én azóta már csak hivatalos boltokból veszek, összeszorított foggal ugyan, de odaadom azt a +20-30e Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

(#6049) tkonya válasza Trevize1987 (#6048) üzenetére


tkonya
aktív tag

Nincs okom kételkedni, abba amit leírtál, viszont a huawei levelezése megnyugtatott😃
Azon kivül egy simes kellett, és nem szolgáltatós😃

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

(#6050) #86973952 válasza Trevize1987 (#6048) üzenetére


#86973952
törölt tag

14 napos elállási jog miatt érdemes élni a netes vásárlással. Ezalatt a Huawei -től rá lehet kérdezni a készülékre IMEI alapján.

Valami nincs rendben, akkor elállsz a vásárlástól.

Illetve az is hamar kiderül, ha nem regisztrálható prémium garanciára.

Szerk.:
Ezek fontos, telefonnal, illetve vásárlással kapcsolatos információk. ON -ba tettem a hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.