Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Trevize1987 válasza MK VII (#6150) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Danke! Megvan a hétfői program :-)

(#6152) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

A huawei biztonsági mentésből visszaállítás mennyire müködik? Minden alkalmazásbeállítást, fiókot is visszatesz a beállításokkal együtt vagy érdemesebb újra belakni mindent és újra beállítgatni?

(#6153) marco0007


marco0007
tag

Sziasztok! Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#6154) MK VII válasza marco0007 (#6153) üzenetére


MK VII
veterán

Mármint erre?
X. Még sosem töröltem ki Huawei accountot..

(#6152) Trevize1987
Én soha semmilyen mentést nem teszek vissza... Minden egyes alkalommal újra belakom a telefont..
Azért nem teszek vissza mentést, mert, ha az előző rendszerben volt valami gubanc akkor az is visszakerül..

[ Szerkesztve ]

(#6155) Trevize1987 válasza MK VII (#6154) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Jogos, én is ilyen voltam WPn, de akkor androidon is ilyen maradok.

(#6156) tkonya válasza marco0007 (#6153) üzenetére


tkonya
aktív tag

Megpróbáltad a regisztrációt újra, vagy az újrabelépést?

Motorola Edge 30 Fusion

(#6157) tkonya válasza Trevize1987 (#6152) üzenetére


tkonya
aktív tag

P8l-nál használtam, üzenetek, jegyzetek, ikonelrendezés, appok visszakerültek. Pár dolgot kellett állítani, de nem most volt, nem nagyon rémlik mik voltak azok. Az biztos, gyorsabb volt, mint mindent újra rakni. Mentés előtt kitudod választani mit mentsen. Mivel nálam zenék, képek, videók külső sd-n vannak így azokat kihagytam. Itthon mobiloknál mindegyiken csináltam mentést, 4C, P8L, P9.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

(#6158) the_pimp válasza Shyciii (#6148) üzenetére


the_pimp
senior tag

Nem, valami 300 forintos aliexpresszes.

(#6159) Djuree válasza MK VII (#6154) üzenetére


Djuree
félisten

ezzel én is így vagyok. mivel vmiért újra kell rakni, szval valszeg vmi gubanc úgy is volt a rendszerben. inkább újra felrakom azt a pár progit.
a windowst is mindig az elejéről telepítem...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6160) otto.katz válasza sohi83 (#6092) üzenetére


otto.katz
csendes tag

Ez nekem is előfordul, elég idegesítő. Szerencsére ritkán van.
Ami gyakoribb probléma, hogy értesítéskor (akkor is ha le van némítva az értesítés) magától lejjebb veszi kb 2 mp-re a hangerőt, hogy lejátssza az értesítést, de amikor visszahangosítaná magát, kicsit halkabb lesz. Ezen az segít, ha pár mp-et leállítom a lejátszást. Erre talált már valaki megoldást?

(#6161) tkonya válasza Djuree (#6159) üzenetére


tkonya
aktív tag

Ezek olyan mentések amelyek probléma mentes rendszer esetén készültek. Esetleges fr, vagy app okozta gebaszok miatti újratelepítésnél jönnek jól.
De mindenki úgy csinálja ahogy jó neki.😃

Motorola Edge 30 Fusion

(#6162) gianone válasza marco0007 (#6153) üzenetére


gianone
őstag

Szerintem csak a telefonból törölted, lépj be újra.

Trevize1987
Egyébként én se állítok vissza semmit. Két-három óra az egész, de abban benne van a nem szinkronizáló böngészőmtől kezdve a témához igazított ikonoktól a legutolsó alkalmazásbeállításig.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#6163) darál0w


darál0w
Jómunkásember

edigitalban most nézem, van kék verzio :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6164) mjani1172 válasza MK VII (#6100) üzenetére


mjani1172
addikt

Kösz.
Ezt a biztosítónál vagy szolgáltatónál kell kötni?

(#6165) MK VII válasza mjani1172 (#6164) üzenetére


MK VII
veterán

Szolgáltatónál.
Mikor veszed a telefont akkor lehet.. Illetve, ha teljesen új akkor elvileg utólag is tudod, csak be kell vinni, hogy megnézzék, hogy tényleg nincs-e baja. De csak sejtem, hogy lehet.. Meg kell kérdezni.

(#6166) Shyciii válasza the_pimp (#6158) üzenetére


Shyciii
veterán

Hja. Akkor nem csoda.

(#6167) MK VII


MK VII
veterán

Nem tudom volt-e már, de ha valaki gyors töltőt akar venni hozzá akkor itt egy ebay-os link. [link]

(#6168) CandySR


CandySR
tag

Sziasztok, P9 lite-hoz rendeltem Asling szilikon tokot, de kétkamerás P9-hez valót küldtek.
Ha valakit érdekel, írjon priviben!

Don't push me 'cuz I'm close to the edge, I'm trying not to lose my head

(#6169) #86973952 válasza marco0007 (#6153) üzenetére


#86973952
törölt tag

Lépj be újra és elvileg a régi dátumokat fogja írni.

(#6170) the_pimp válasza MK VII (#6167) üzenetére


the_pimp
senior tag

Tulajdonképpen mennyivel gyorsabb a töltési idő?

(#6171) daninet válasza the_pimp (#6170) üzenetére


daninet
veterán

Kb 1 orat nyersz a teljes toltesi idobol. 1 ora 10 perc korul 100%-on van a telefon, sima toltovel ez nagyjabolt 2ora 25 perc.

Viszont ahogy a legtobb gyorstolto ez is gyorsabb az elejen es az utolso 30% majdnem annyi ido mint a 70% elotte. Szoval mikor sietned kell, feldobod a toltore es 25 perc alatt kapsz 40-50% toltottseget.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6172) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Srácok, az miért van, hogy vettem egy USB kábelt, és a laptopra dugva a telefont, nem látja a gép (a töltést veszi,csak tárhelyként nem funkcionál)? Próbáltam a gyárival is, az hibátlan..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#6173) daninet válasza Ferenczi Áko (#6172) üzenetére


daninet
veterán

ebay? :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6174) Ferenczi Áko válasza daninet (#6173) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Aliexpress.. Egykutya.. De miért van ez, hogy a töltést veszi, a gép meg nem látja tárhelyként?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#6175) migabi24 válasza Ferenczi Áko (#6174) üzenetére


migabi24
nagyúr

Mert kispóroltak 1 szál vezetéket

(#6176) Balzak83 válasza Ferenczi Áko (#6174) üzenetére


Balzak83
senior tag

Indits rá egy reklamációt, teljes összegre. Ne privátban, egyszer én igy próbáltam, húzta az idöt a kis genya, hátha feladom. Nem járt sikerrel, kisajtoltam belöle a 4 dolcsimat ;)

(#6177) lajos82


lajos82
tag

Sziasztok,

egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy találkoztatok-e már a kijelzőt tökéletesen, vagy többnyire tökéletesen fedő kijelzővédővel?
Most ragasztottam rá egy dbrand hátlapot és valami hasonlóan passzentos, esetleg melegítős hajszárítós megoldás is szimpatikus lenne.

(#6178) the_pimp válasza daninet (#6171) üzenetére


the_pimp
senior tag

És nem érződik hogy gyorsabban merül? Pl ha vonaton vagy buszon töltöm a telefonom, olyan érzésem van mintha gyorsabban merülne kicsit.

(#6179) #86973952 válasza the_pimp (#6178) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem változik az akkumulátor tartalma a töltés gyorsaságától.

(#6180) rafis83 válasza lajos82 (#6177) üzenetére


rafis83
tag

Üveg nem nagyon van, nekem az Ultimate Shield vált be. Kb. 1 mm távolságra van a kijelző szélétől, azaz ennyit nem fed le. 2800 ft körül volt az ára Angliából rendelve.

(#6181) the_pimp válasza #86973952 (#6179) üzenetére


the_pimp
senior tag

Azt értem hogy a tartalma nem változik, de mintha gyengébb lenne a teljesítmény. Persze lehet csak képzelődöm.

(#6182) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem,hogy van-e vezeték nélküli töltés a készülékben?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#6183) MK VII válasza HarleyCustom (#6182) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Mivel fémházas ezért a vezeték nélküli töltés kizárva..
Egy opció van egy külső, ragasztós felületű, hátlapra ragasztható cucc ami a töltőnyílásba van bedugva.

[ Szerkesztve ]

(#6184) HarleyCustom válasza MK VII (#6183) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Köszi az infót. :R

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#6185) daninet válasza the_pimp (#6181) üzenetére


daninet
veterán

ha utazol a gyenge tereroben jobban merul a telefon, mintha egyhelyben lenne az asztalodon

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6186) #86973952 válasza the_pimp (#6181) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nincs ilyen.

Fenti gyorstöltőt próbáltam már. Ajándékba szántam (egyébként szintén P9 -hez), de azért kipróbáltam. :) Remélem örülni fog.

Illetve QC2 -t elég sokszor használok másikon.

Ennél gyorsabb megoldást is fogok, ha meg van a kompatibilitás.

(#6187) Balzak83


Balzak83
senior tag

Nálam a QC3.0-s Blitzwolf nem vált be, a telefon nem támogatja, lassú töltéssel tölt csak, ami kb. 3.5-4 óra. Marad a gyári, mint opció.

(#6188) #86973952 válasza Balzak83 (#6187) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezt írtam már korábban. :) Más SoC.

(#6189) icecave válasza #86973952 (#6186) üzenetére


icecave
nagyúr

Pedig pont itt egyik cikkben olvastam, hogy tudja a telefon a gyorstöltést, de ennek az az ára, hog gyorsabban is merül. Sajnos nem emlékszem, melyik cikk volt, google pixel, vagy oneplus 3T, vagy melyik. Persze lehet ez nem igaz minden olyanra, amiben benne az opció, de ki tudja?

(#6190) Djuree válasza icecave (#6189) üzenetére


Djuree
félisten

"tudja a telefon a gyorstöltést, de ennek az az ára, hog gyorsabban is merül"
mivan? :DDD :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6191) icecave válasza Djuree (#6190) üzenetére


icecave
nagyúr

Mi lenne? Így írták le,hogy ha gyorsan töltöd, akkor gyorsabban is merül ezáltal. Mint. pl. mikor gallyakkal megrakod a kazánt, gyorsan csinál nagy hőt, csak épp k*rvagyorsan el is illan az a hő. Ennél jobban nem tudom elmondani, meg kellene találnom a cikket, mert így én vagyok hülyének nézve olyanért, amit más írt le egy cikkben. :DDD

Meg is van, itteni Google Pixel teszt:

"A 2770 mAh kapacitású lítiumos akkumulátor egy QuickCharge 3.0-kompatibilis adapter segítségével gyakorlatilag egy óra alatt el tudja érni a 100%-os töltöttséget a lemerült állapotból kiindulva, viszont a merülés üteme is felfokozott, hiába a fejlett gyártástechnológia és az optimalizáció, ha durván megterheljük a rendszert, 3,5 óra kijelzőidő után már kereshetjük is a töltőt"

Na én ezt úgy értelmeztem, hogy ha gyorstöltéssel töltöd, akkor gyorsabban is merül, de most újra nézve lehet nem erről van szó, hanem hogy b*szhatod a gyorstöltést, ha kakaót is eszi rendesen és merül,mint a Titanic. Hopika :B

[ Szerkesztve ]

(#6192) Djuree válasza icecave (#6191) üzenetére


Djuree
félisten

én még nem hallottam ilyet, h gyorsabban merülne ha gyorsabban töltöd fel. de én se tudok mindent. :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6193) Shyciii válasza icecave (#6191) üzenetére


Shyciii
veterán

Olvasd el újra, mert rosszul értelmezed a cikket. Nem azt írják, hogy konkrétan a gyorstöltés miatt van ez, hanem hogy felfokozott a merülés üteme, de ez lehet bármi más miatt, és nem a gyorstöltés miatt. A Nexusoknál régóta élő xarság, hogy iszonyat kevés akksiidőt produkálnak, pedig pure android, és akksi kapacitása se kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#6194) Balzak83 válasza #86973952 (#6188) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ez nyilván igy van.

(#6195) kismércse


kismércse
tag

Benéztem, a Honor 8 topikjába akartam írni.

[ Szerkesztve ]

(#6196) gti16v


gti16v
őstag

Sziasztok!
Az feltűnt,hogy a lite sokkal szebben szól,mint a sima P9 ,létezik,hogy a plusba is komolyabb hangcuccot pakoltak?(A huawei oldalán is kiemelték ,hogy liteben van valami extra)
De otthon is hallom,mert van sima és lite is,de lesz plus is azért kérdem,köszi

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#6197) Shyciii válasza gti16v (#6196) üzenetére


Shyciii
veterán

Amióta FLAC-eket hallgatok (16,24biteseket, és 96kHz, 384kHz-eseket), azóta mobil szóba sem jöhet nálam. Egyik se tud normális hangot kicsikarni magából. Ez miatt Lite-ot venni badarság szerintem. Hiába van benne "komolyabb" cucc, annyival nem tud többet, hogy érdemes legyen megvenni P9 helyett. Inkább egy FiiO-t kell venni pl.

(#6198) mauimagic válasza Shyciii (#6197) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Erre jó az USB-s DAC, pl Dragonfly. "Megkerüli" a telefon gagyibb minőségű DAC-ját... bár állítólag az újabb felső kategóriás telefonok elég jó minőséget produkálnak, de füles erőstő akkor se árt ha pl normáis HiFi-n hallgatod.

(#6199) Shyciii válasza mauimagic (#6198) üzenetére


Shyciii
veterán

A dedikált lejátszó - pl a FiiO X3 - fele akkora, mint a telefonunk. Épp ezért nekem anno kizárt volt, hogy zenehallgatásra egy bagy telefon és mellé meg egy erősítő plusz interconnect kábel legyen. Sok helyet foglal, kényelmetlen is. Én jobbnak tartom ezekre a jó minőségű dedikált lejátszókat. Arról nem beszélve, hogy pl az LG V20 dedikált dac-ja sem éri pl összességében egy kb 60e-es dedikált lejátszó minőségét. Szal én kiszálltam a zenehallgatás telefonról vonatból :)

(#6200) Trevize1987 válasza Shyciii (#6199) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Ilyenkor azért örülök, hogy nincsenek audiophile hajlamaim, mert tényleg baromi nehéz lehet :) Mármint ha tényleg ennyire érzékeny rá a füled (és az agyad) akkor minden idegesít ami nem top. Én a 320-as mp3 és a FLAC között sem tudom szerencsére megmondani a különbséget, csak ha ki van rakva valami durva hangcuccra :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.