Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) Sdmv8


Sdmv8
tag

Sziasztok, segítsetek kicsit (ha tudtok) :D

Telefont vennék tegnap írtam is, tetszik nagyon ez a P9, de az Apple oldaláról még a 6S is szóba jöhet, mint opció.

Ha valamennyire tudjátok nem elfogultan nézni melyikkel járnék jobban és miért? Nem szeretném 1 év múlva cserélni a készüléket, így az időtállóság azért fontos lenne.

Segítséget köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#6452) JDMKid válasza Zaied (#6450) üzenetére


JDMKid
tag

Nem lehet neki egyedi kezdőnapot megadni sajnos.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#6453) Zaied válasza Sdmv8 (#6451) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Pár barátomnak van 6s e és a tapasztalatok azt mutatják a p9 üzemideje kb azonos használat mellett több. Amúgy meg izlés kérdése. Meglepően jól össze van rakva, jól is működik. Nálam az ára döntött, amennyivel drágább szerintem nem jobb...

elfogulatlan válasz egy 10 évig blackberry-t használótól :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6454) Zaied válasza JDMKid (#6452) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Kár :(
Akkor azért nem találtam XD

(#6455) Zaied válasza Sdmv8 (#6451) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Első Huawei készülékem, szóval nem vagyok fanatikus :)

(#6456) ruarua válasza Sdmv8 (#6451) üzenetére


ruarua
tag

Nekem egy iphone 6om van huawei mellett, és huaweit használom fő telefonnak. Viszont iphonet nagyon szeretem a kompakt jól átgondolt rendszere miatt. Stabilabb egy iphone szerintem.
Huawei design nekem viszont nagyon tetszik. A menüjét is megszerettem (pedig samsung párti vagyok) szebb kijelző, jobb kamera, meghát android: bővíthető, testreszabhatóbb.
Nekem is első Huawei, és pozitív csalódás. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Az ára pedig szerintem emberi, reális.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#6457) Sdmv8 válasza ruarua (#6456) üzenetére


Sdmv8
tag

Köszi :) Esetleg mennyire kell félni attól, hogy a P9 elkezd belassulni, fagyni / laggolni x-idő használat múlva?
Vagy ez esetleg régebbi android para ami bennem él és már nincs ilyen?

iPhone-t ismerem jelenleg egy 4S-t használok ami igencsak megérett a váltásra. :) -köszi

Neked is kösz Zaided.

[ Szerkesztve ]

(#6458) gianone válasza Zaied (#6454) üzenetére


gianone
őstag

Többi EMUI ROM-nál működik, gondolom, itt is:

QUICKSHORTCUTMAKER Google Playből. Pici, tökéletes.

Ezzel megtalálod a régi, állítható fordulónapos adathasználatot, rejtve, de ott van a ROM-ban.

1. QuickShortcutMaker elindítása
2. Activities listában megkeresni és megnyitni: Beállítások
3. Itt sokat kell lefelé görgetni vagy rákeresni, és megnyitni a következő opciót:
Beállítások / Adathasználat - com.android.settings / com.android.settings.Settings$DataUsageSummaryActivity
4. A "Tap to change label"-nél nevet lehet adni ikonnak
5. A " Tap to change icon."-nál meg lehet adni akár témád ikonját
6. A “Try”-ra kattintva a funkció kipróbálható
7. A “Create” gombbal pedig egy parancsikont hoz létre a Főképernyőn, amivel bármikor elindítható.

Semmi problémát nem okozhat, csak egy parancsikon-létrehozó. Utána le is lehet szedni, az ikon marad.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#6459) Quattro


Quattro
tag

Mindegyik P9-esnek ugyanolyan a kijelzője? Valahol azt olvastam, hogy a 4/64GB verziónak amoled kijelzője van. Ez igaz? Amúgy a +1GB RAM érezhető különbséget jelent vagy annyira nem?

(#6460) Zaied válasza Sdmv8 (#6457) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Én azért cseréltem le a iphone 4s-t mert belassult egy idő után az újabb iosekkel :)
Furcsa hogy nálad meg nem.

(#6461) Zaied válasza gianone (#6458) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Majd megnézem, köszi az infót!

(#6462) Zaied válasza Quattro (#6459) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Szerintem a P9 plusz az amoledes, a sima p9 meg ips, de javítsatok ki ha tévedek...

(#6463) icecave válasza Zaied (#6462) üzenetére


icecave
nagyúr

Így van. Mondjuk számomra nem volt nagy különbség, P9-ről jöttem plus-ra, kijelző mindkét esetben teljesen rendben van. Az más kérdés, hogy a mérettel gondjaim vannak :D

Egyébként fűzd össze légyszíves egy hozzászólásba a válaszaid, amiket rövid időn belül adsz (amíg lehet szerkeszteni), mielőtt valaki szólni fog, mondjuk egy moderátor. :R

[ Szerkesztve ]

(#6464) Zaied válasza icecave (#6463) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Nekem nagy volt a 5,5" fogni, nézni jó :)
Egy 6" ost is megnéznék azért :D

Mikor leírtam utána nekem is eszembe jutott, bocsi, figyelek majd rá.

[ Szerkesztve ]

(#6465) Sdmv8 válasza icecave (#6463) üzenetére


Sdmv8
tag

Szia icecave,

Te, aki a közelmúltban használtad mint a 2 rendszert és készüléket, hogy gondolod a P9 vs iPhone 6s dilemmát? Köszi előre is.

(#6466) Quattro válasza Zaied (#6462) üzenetére


Quattro
tag

Én ezt találtam az egyik bolt leírásánál, hogy amoled kijelzős a P9 4/64 GB verzió. De persze ez még nem 100% ezért kérdezem. Lehet csak elírás.

[ Szerkesztve ]

(#6467) icecave válasza Quattro (#6466) üzenetére


icecave
nagyúr

Elírás, IPS van benne, a Plus-ban van amoled.

Sdmv8: Ebben a hozzászólásomban benne a lényeg: [link]

Most is azt gondolom, hogy azért rendszer stabilitásban és megbízhatóságban jobb az iPhone. Cserébe amit kapsz, azt kell megszokni. Nincs olyan,hogy valami nem tetszik, akkor lecseréled, pl. alapértelmezetté nem lehet más böngészőt tenni, stb.

Droidon sincsenek nagy dolgok, de a kicsit egy idő után agyamra mennek. Mondok egy példát. Nem a gyári e-mail klienst használom (mert az szaggat, ha több emilt törlök egyszerre, stb.). Aquamail rohadt jó, de csomószor van olyan, hogy ha a főképernyőről elhúzással megyek bele megnézni az e-mail-t, akkor csak üres lap fogad, előbb oda kell mennem az összes email listára, majd újra belemenni a kapott emailbe, hogy lássam a szöveget is. Ezt már outlooknál is észrevettem. Tök gáz. Még akkor is ha csak 2 plusz mozdulat.

[ Szerkesztve ]

(#6468) Quattro válasza icecave (#6467) üzenetére


Quattro
tag

Ok, köszönöm szèpen!

(#6469) Sdmv8 válasza icecave (#6467) üzenetére


Sdmv8
tag

Látom most P9 plusszod van és gondolkozol, hogy 6s-re / sima P9-re váltanál.

Köszi a hozzászólást, érdekel, majd, hogy végül mire váltasz :)

(#6470) icecave válasza Sdmv8 (#6469) üzenetére


icecave
nagyúr

Adtam fel hirdetést, az csak egy dolog :D

Inkább P9 lenne a jó, 6S csak nagyon, de nagyon jó ajánlat esetén mennék vissza.

Persze volt P9-em, csak én hülye mondom a Plus mégjobb. Az is, csak a mérete nekem már pont a tűréshatár felett van.

Plus-al sincs egyáltalán bajom, sőt, nagyon is jó, csak épp nagy, ami a videókon nem jött le annyira (sokkal kisebb eltérés volt méretbe a 2 modell esetében ránézésre, de való életben már erősen megmutatkozik). Ha meg nem lesz jó ajánlat, maradok, majd valahogy megszokom ezt a méretet. Csak egy tok kell valami (talán egy Nillkin Nature), mert egykezes használata néha eléggé necces.

[ Szerkesztve ]

(#6471) Balzak83 válasza icecave (#6470) üzenetére


Balzak83
senior tag

Szerintem ha úgy próbálsz meg cserélni, hogy konkrétan megmondod, P9-et keresel, dobjon rá neked ~25e-t, és adod a plust cserébe, akkor páran elgondolkodnának a dolgon. Árkülönbségben én többet nem érzek, még úgy sem, ha tudom, hogy jóval drágább volt.

Én gondolkodtam a plusszon is, de az amoled engem hidegen hagy, ez az IPS nekem tökéletes. Az 5.2 meg bőven kiszolgál, pedig előtte 5.5-n voltam, és azt szokták mondani, hogy csalódik aki visszafelé vált.

(#6472) icecave válasza Balzak83 (#6471) üzenetére


icecave
nagyúr

Lehet, hogy nem ér meg 25-nél többet egyeseknek,m de azért a piaci árakban mér szerencsére nagyobb difi van.

Egyébként nem minden áron akarok cserélni valami kisebb telefonra, csak jó ajánlat esetén. Persze, ez már nagyon off, bocsánat érte.

(#6473) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok!
Biztos volt mar szo rola, de nem olvastam vissza sok ezer hszt.

Telefont szeretnek vasarolni es ingadozom a P9 es a P9 lite kozt.
Telekom, de sajna az elofizetesemre nem igazan adnak kedvezmenyt, annyiert adjak mintha dominoban vennem. Magyaran a 2 telefon kozt van 67500ft elteres.
Megeri az elterest a sima P9 ? Tud ennyivel tobbet hosszutavon? Jelenleg G2t nyuzok de mar nagyon unalmas hogy allandoan belassul, van hogy telefont nem tudok felvenni mert hiaba pufolom a kijelzot nem reagal.(persze ez nem ide tartozik) Szoval par mondatban ha irnatok velemenyt?
Ezen kivul meg 1 kerdes. Szerintetek varhato meg valami akcio Telekomnal karacsony kozeledtevel? Vagy ha lite akkor erdemes most venni ezzel az okosoraval?

Kosszi.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#6474) gianone válasza Bandus99 (#6473) üzenetére


gianone
őstag

Nem éri meg ezzel az órával 82350 forintért a P9 Lite. Eladhatatlan az óra, használni meg nem igazán érdemes. Függetlenül olcsóbb a teló (70 alatt), és most kapsz hozzá egy 15000-es ajándékcsomagot.
Egyébként ez igaz a P9-re is.
Gondolom, a részlet a vonzó.
Ha Telekom, akkor vegyél Honor 7-et 60-ért, meg teganp is fel-fel bukkant készleten 1-1 darab, nézegetni kell. Igaz Nougatot nem kap, de azért még egy ideig telefon lesz, jó kis hardverrel.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#6475) gianone válasza gianone (#6474) üzenetére


gianone
őstag

Most épp van is.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#6476) mobiltom


mobiltom
tag

Sziasztok! Most vettem egy ilyen telefont L09-et telekomosat,és szeretnék egy független romot rárakni.Tudna valaki segíteni melyik a legújabb?

[ Szerkesztve ]

(#6477) sarkan


sarkan
aktív tag

Sziasztok!
A vodafone-nél kapható P9-be tudok két SIM kártyát tenni?

Netalántán tudok telekomost és vodafonost?

(#6478) rafis83 válasza sarkan (#6477) üzenetére


rafis83
tag

Szia!

Egy simes verziót árulnak.

(#6479) sarkan válasza rafis83 (#6478) üzenetére


sarkan
aktív tag

köszi, akkor nem itt veszem.

[ Szerkesztve ]

(#6480) mobiltom


mobiltom
tag

Frissítettem a telefonom de nincs letölthető témák.Hogy lehet azt előhozni,vagy mi van ilyenkor?

(#6481) Balzak83 válasza sarkan (#6479) üzenetére


Balzak83
senior tag

L-19 variánst keress. Media meg edigital pl. ezt árulja

(#6482) Zaied válasza icecave (#6467) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Blackberry Hub ot próbáltad már?
Emailezésre tök jó, szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#6483) icecave válasza Zaied (#6482) üzenetére


icecave
nagyúr

Próbáltam már sokfélét, itt a topikban le is írtam, mi a gondom a legtöbbel, most aquamail gyorsítótárát töröltem, most jó.

Egyébként köszönöm a tippet, berakom kívánságlistára. A legtöbb e-mail kliens-el az a gond, hogy tárgy szerint beszélgetésekbe rendezi az e-maileket, aztán nem lehet kikapcsolni (gmailban is, hiába kapcsolod ki, akkor sem szedi őket külön). Esetleg nincs ikon-badge, vagy nem tudja használni az értesítési ledet.

[ Szerkesztve ]

(#6484) Zaied válasza icecave (#6483) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Itt ki lehet kapcsolni, de hogy rendesen szétszedi e azt nem tudom, nem próbáltam még, de szerintem maga a gmail fűzi össze, ezért utálom is, én azért használom a hub ot mert jobban áttekinthető vele.
Ikon badge je van és fiók szerint színezheted a ledet, ha a telefon tudja...

[ Szerkesztve ]

(#6485) Balzak83 válasza Zaied (#6482) üzenetére


Balzak83
senior tag

Engem zavart hogy minden ömlesztve van benne. Email hivások, naptáresemények. Ha gyorsan kell valami, akkor nehéz átlátni

(#6486) icecave válasza Zaied (#6484) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem web-es felületen a gmail nem fűzi össze, appban pedig ha kikapcsolom, ha nem, akkor is összefűzi. Csak ezért nem használom a natív gmail appot (badge-t meg tudom oldani nova-hoz tartozó teslaunread pluginnel). Szerencsére Aquamail mindenben kiszolgál, eléggé testre szabható és úgy látszik, a korábban említett hibára megoldás,ha néha kitörlöm a gyorsítótárát (ez is ott van a beállításai között).

(#6487) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok. Mostantól követem a beszélgetéseket. P8-ról váltanék, amit asszony örökölne meg. Neki jelenleg P8 lite van, ami egy marék ... lepkefing.
(Lite soha többet)

(#6488) mobiltom


mobiltom
tag

Senki?:[link]
Memóriakártyáról megy de helyi menüben nem.

(#6489) Zaied válasza Balzak83 (#6485) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Ki lehet kapcsolni és van benne egyéni nézet is...
Amúgy meg az a lényege hogy egy program mind fölött :)
Onnan lehet bármit csinálni...
Blackberry jó is volt itt én is csak az emailezésre használom...

[ Szerkesztve ]

(#6490) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Juhhhé. Hétfön érkezik a G5 mellé egy ilyen szépség. Telenor-tol rendeltem. Kiváncsian várom a kézbevételt :))

(#6491) Energie X válasza acelos (#6439) üzenetére


Energie X
őstag

Miért cserélted le a H8-ast?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#6492) mobiltom


mobiltom
tag

Sajnos rossz romot raktam fel C432B182 helyett c900b182 raktam fel! :( tud valaki segíteni hogyan lehet ezt felrakni mert nem sikerül 2x próbáltam és c900-as megy vissza rá!

[ Szerkesztve ]

(#6493) acelos válasza Energie X (#6491) üzenetére


acelos
tag

(#6494) pepetech válasza mobiltom (#6492) üzenetére


pepetech
őstag

Ha telekomos vagy akkor c900 lesz. De ebből nincs semmi bajod.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#6495) Sdmv8


Sdmv8
tag

Halo, bevált fóliát és olyan tokot amiben van 1-2 kártyának hely (személy ig., bankkártya) lehetőleg fekete tudtok ajánlani? (lehetőleg magyar honban beszerezhető legyen) :) - köszi

(#6496) qwertz99


qwertz99
csendes tag

Sziasztok, a VIP regisztráció akkor is működik, ha a számla cégnévre szól?
Köszi a visszajelzést! :-)

(#6497) mobiltom válasza pepetech (#6494) üzenetére


mobiltom
tag

Akkor szerinted ne telepitessem ujra a redszert,mert csak ezt a hibát vettem észre

(#6498) mauimagic válasza qwertz99 (#6496) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Persze, miért ne működne? :)

(#6499) Djuree


Djuree
félisten

hát eddig bírta a telóm, kórházban leesett a kemény kőre, 4-ből 3 sarka megzúzódott kissé, nem vészes, de az egyik sarkánál pont az ezüst díszcsík. meg a kijelző tiszta karc lett, mert nyilván csúszott mint a jégkorong, remélem csak a fólia lett karcos. nagyon kell az a tok. lehet bemegyek az edigitalba egy tokért mert az ebayes ki tudja mikor jön meg.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6500) Sebibalu válasza Djuree (#6499) üzenetére


Sebibalu
őstag

Én ezt rendeltem hozzá. A tok ma a teló hétfön érkezik :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.