Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) philoxenia válasza Brut (#7645) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem nem érintkezik rendesen a SIM...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7652) ViZo72 válasza bb_bence (#7461) üzenetére


ViZo72
tag

Várjuk (várom) majd a véleményed az Xprotectoros üvegről ha megjött, mert ahogy visszaolvastam itt a fórumban nemigen dícsérték...
pl.
[link]

[link]

[link]

(#7653) bb_bence válasza ViZo72 (#7652) üzenetére


bb_bence
csendes tag

Én ezeket nem olvastam, szuper :D egy videót néztem, ott korrektül felrakták. majd meglátjuk... azért sajnálom ha erre nem lehet normális üveget/ fóliát kapni..

Mellesleg én is várnám már a saját véleményemet, csakhogy a drága ECELL 10 nap alatt még postára sem adta.. :U :W épp fogalmazok nekik valami kedvesebb levelet

(#7654) bb_bence válasza MM (#7614) üzenetére


bb_bence
csendes tag

@Gabbbb

Igen, itt talán a Nexus képe jobb, viszont nehéz a kettőt összehasonlítani. Alapvetően tök mások a fényviszonyok (Nap állása, ablaktól távolság, HDR vs automata(?)), és a fókusz sem ugyanott van (Nexusnál a kinti házfalon, p9-nél meg valahol a töltő és a növény között).

HDR+-t nem ismerem egyébként.

Ha ráérsz esetleg, szívesen megnéznék egy külső körülményektől mentesebb összehasonlítást - ugyanakkor, teljesen ugyanonnan, azonos fókusszal és beállításokkal, akár automatában, akár manuálban csinálod is.

Nem a P9et akarom menteni, mert tudom hogy az 5X-be az egyik legjobb telefonos kamera került bele, csak érdekelnének a valós különbségek :) és persze itt sajnos hozzá kell tenni, hogy még egy kicsit komolyabb kompakt fényképezőhöz képest sincsenek sehol, szóval ezek a fikarcnyi különbségek nem sokat számítanak. :(

(#7655) haspok07


haspok07
tag

Egy kis segítséget kérnék.

Vész üzemmódba állt a telefon. Fel akartam tenni 3 gombos módszerrel egy romot de újraindulás után már nem indult el a rendszer. Próbáltam másik romot feltenni de semelyiket nem fogadja el. Elindul a telepítés de 5%-nál leáll. Van valamilyen program vagy lehetőség (egyenlőre a szervizen kívül) helyre hozni a telefont? Az adb nem látja a telefont.

(#7656) MM válasza bb_bence (#7654) üzenetére


MM
őstag

Szívesen csinálnék összehasonlítást, de nem fog menni, a Nexust elhagytam/ellopták, utána lett a P9... Ezt az egy "közös" képet találtam, de ahogy írtad is, sajnos nem teljesen egyezők a beállítások.

[ Szerkesztve ]

(#7657) Brut válasza ViZo72 (#7650) üzenetére


Brut
tag

Köszi a tippeket, átállítom fixre a hálózatot. Lehet, hogy segít. Ha nem, akkor van rá 3 hónapig ez az extra cseregarancia, kérek egy újat.

[ Szerkesztve ]

(#7658) Brut válasza philoxenia (#7651) üzenetére


Brut
tag

Akkor ez viszont hardveres probléma, mert a honor 6 plus telefonomban ugyanezek a simek tökéletesek voltak.

(#7659) dunc válasza MM (#7656) üzenetére


dunc
nagyúr

Mellesleg a p9 képe, sokkal élethűbb!

(#7660) Brut válasza ViZo72 (#7650) üzenetére


Brut
tag

Sajnos nem működött a fixre állítás :(
Azt tudjátok, hogy hol lehet érvényesíteni a 3 hónapos cseregarit?

(#7661) Balzak83 válasza Brut (#7660) üzenetére


Balzak83
senior tag

HiCare app szolgáltatások fülön körülnéztél? Ott van telefonszám is, meg címkereső

(#7662) MK VII válasza Brut (#7660) üzenetére


MK VII
veterán

A szervizben?
Ezerszer volt itt téma.. Használd a keresőt és minden kérdésedre választ kapsz.. ;)

(#7663) Steven


Steven
addikt

Végre találtam rose -gold p9 et ... olyan kérdésem lenne hogy emag ad 3 év huawei garanciát?

innen veszik ez sem túl biztató

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#7664) MK VII válasza Steven (#7663) üzenetére


MK VII
veterán

GSM Home-al vigyázni kell. Ha az olcsóbb variációt, veszed akkor szembesülhetsz az egy év bolti garanciával meg a szürke importos használt készülékkel..

A kettő bolt közül inkább emag. Bár én személy szerint emagtól sem vennék egy jegyzettömböt sem..

(#7665) Steven válasza MK VII (#7664) üzenetére


Steven
addikt

Jah de már kérdeztem itt , hogy tudtok e rose-goldos p9 et ... nem tehetek róla, ha asszonynak ez tetszik ;]

Sehol máshol nem találtam...Őszintén amúgy én sem akarok innen venni...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#7666) Balzak83 válasza Steven (#7663) üzenetére


Balzak83
senior tag

Hát inkább az emag, az a tutibb.

(#7667) Gabbbb válasza Steven (#7663) üzenetére


Gabbbb
senior tag

GSM-home egyszer már megszívatott pár éve egy pixelhibás HTC-vel. ("Uram, ez nem garanciális hiba!")
Emag-tól én csak serpenyőket, vagy vécépapírt vennék, semmit ami bonyolult elektronika :D

[ Szerkesztve ]

(#7668) Steven válasza Balzak83 (#7666) üzenetére


Steven
addikt

Ok , hogy ez a tutibb amúgy a forgalmazó a gsm-home állítólag ...: szóval ők is onnan veszik...

De számomra a nagyobb kérdés emagnál ,hogy hozzájuk kell vinnem a gariztatni vagy a huaweihez... nyilván engem a 2. változat érdekel...

1 év gar nem pálya ...

Másik bajom ,hogy van legalább 5 előfizu céges amire tudnék telefont venni de t-nél meg csak a szürke van hurrá... sehogy nem jó megy a küzdés ;]

Legvégén kap egy fehéret vagy goldot... :(((

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#7669) MK VII válasza Steven (#7668) üzenetére


MK VII
veterán

Gariztatni a Huawei-hez kell vinned/küldened.. Sokkal gyorsabb a menet mintha az emaghoz küldenéd vissza.

(#7670) Steven válasza MK VII (#7669) üzenetére


Steven
addikt

akkor 3 év mert erre még senki nem válaszolt , emag 1 et ír...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#7671) gianone válasza Steven (#7668) üzenetére


gianone
őstag

Félreérted a szituációt. Az Emag egy internetes "piactér" is, mint az Ebay vagy az Amazon is. Nem csak saját termékeket forgalmaznak. Ha más árustól veszed, akkor a feltételek kb. ugyanazok, mintha közvetlenül az ő oldalukról vennéd. Emag nem veszi meg a telókat.

Előbb rendelnék valahonnan az EU-ból gyári garisat, amit itthon tutira leszervizelnek, mint sufni GSM-est.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#7672) MK VII válasza Steven (#7670) üzenetére


MK VII
veterán

Tényleg.. Azt most látom csak, az emag is 1 évvel árulja.. És a forgalmazó a GSM Home.. Na ezért nem szabad GSM Home-os telefont venni..
Ezek szerint akkor az emagos is az.. Kerüld mint a rossz pénzt..
Tettszik vagy nem tettszik, szerintem barátkozzon meg a kedves asszony a fehérrel vagy a sima arannyal.
Bűzlik az emag és a GSM Home is.

(#7673) Steven válasza MK VII (#7672) üzenetére


Steven
addikt

Ugyan ezen a véleményen vagyok mint ti ... ezért kérdeztelek titeket! , de akkor ez bukó lesz sajna

Azért köszi!

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#7674) tween


tween
őstag

Sziasztok!
Az egy hetes T-nél vásárolt P9 dobott egy hátast kézből és betörött a kijelző. Mibe fog ez fájni? T-s szervizessel meg lehet valahogy állapodni, vagy totál fizetős a kijelző csere?
Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#7675) MK VII válasza tween (#7674) üzenetére


MK VII
veterán

Szia...
Azért egy összefoglalót olvashattál volna...
3+3+3-as garancia van a P9-re. 3 hónapon belül, ha törik a kijelző akkor azt díjmentesen cseréli a Huawei.
HiCare alkalmazáson belül gondolom már aktiváltad a készüléket. Ha még nem akkor tedd meg, mert 1 hónapod van rá.
Ha ez megvan akkor nincs már sok dolgod csak elküldeni a Huawei-nek a készüléket és ők díjmentesen kicserélik a kijelzőt..

De ezeket nem mondták el neked vásárláskor, hogy mégis milyen készüléket veszel? Milyen garancia vonatkozik rá?
Mondjuk nem meglepő T-nél az információ hiány..

[ Szerkesztve ]

(#7676) Steven válasza tween (#7674) üzenetére


Steven
addikt

hajrá :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#7677) vasi89 válasza Steven (#7673) üzenetére


vasi89
addikt

eMag-ot túlságosan is leírjátok, holott sokkal korrektebb mint pl az edigital. Vannak rossz tapasztalatok mint mindenkivel de nem 1 olyan hozzászólást olvastam, hogy a hozzájuk garanciális telefonért küldtek 1 futárt, elvitte majd visszautalták a vételárat. Nagyjából 1 hét leforgása alatt. Persze ellenkezője is van de a rossz gyorsabban terjed. Nekem pl iponnal és edigitallal van olyan tapasztalatom h 10e felett soha többé semmit egyiknél sem. Egyébként van aminél az emag csak hirdetési felület, de én p8 liteot 2 év emag garival vettem és ott ők a forgalmazó is. Itt meg ezek szerint a GSM Home, úgy pedig tényleg kerülni kell. Más kérdés, hogy alapjáraton nem olcsóbbak a MM-tól vagy edigitaltól.

De ez nem az? Szerintem hivatalosan magyarországon nem forgalmazzák a színt így 3 év garis nem lesz. A kék nem jó neki? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7678) ORCA58 válasza Brut (#7658) üzenetére


ORCA58
addikt

A Honor 6 Plus tudtommal nem tudja a B20-at azaz 800 MHz-es frekvenciát (Mobilaréna teszt). E miatt akár a SIM is lehetne a hiba oka.

vasi89
Az eMagnál személy szerint nem vásároltam. De talán 1,5-2 éve fordult elő náluk, hogy rengeteg terméknek elrontották az árát. Fillérekért lehetett tv-t stb. venni. Rengeteg rendelésük lett mire rájöttek. Közleményben jelezték, hogy természetesen ki is szállítják azokat, hiszen a hibát ők követték el. (sajnos nem vettem észre)
Ezzel szemben az Edigital egy "akár 60% feletti akció" keretében egy 30 000 ft-os Candy mikrót 3000 Ft-ért tettek fel az oldalukra. Többen rendeltünk is. Rögtön jött a levél, hogy hibáztak, ennyiért nem szállítják ki! A törvény pedig erre kötelezi őket. Páraunknak rengeteg levelezés árán sikerült elérnünk, hogy végül kiszállították, de volt akinek a rendelését nyomtalanul törölték. Azóta tudom, hogy minden csak nem korrekt cég.
(Az más kérdés, hogy az a mikró bár működik nem ér 3000-nél többet)

[ Szerkesztve ]

(#7679) philoxenia válasza Brut (#7658) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha mindig újra PIN-t kér valószínűleg újra behelyezettnek érzékeli szerintem, azaz nincs tökéletesen a foglalatban....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7680) Brut


Brut
tag

Egyébként most már többször újra is indult kb 10-15 perc böngészés után.
Plusz ami a B20 kérdést illeti. Csak az egyik sim-en megy a 4g, a másikon csak 2G de így is újra kéri mindkét simnél a pin kódot.

(#7681) csomi1977


csomi1977
tag

Sziasztok

Használ valaki Garmin Connect appot? miért nem engedi az a telefon az intelligens értesítéseket bekapcsolni?
Note3-on nem volt ilyen gondom

(#7682) vasi89 válasza ORCA58 (#7678) üzenetére


vasi89
addikt

Na hát ezaz, idén eljátszották ugyan ezt az SJCAM-al az edigitalnal de idén senki nem kapott semmit.. de ez itt nagyon off, csak a lényeg h az emag által forgalmazott cuccokat szabad tőlük venni. Gyártói garis telefonok meg mint írtam ugyan annyiba mennek mint máshol.

(#7683) hislah válasza philoxenia (#7679) üzenetére


hislah
aktív tag

A készülék újraindul, ezért kéri a PIN kódot.
Több oka is lehet.

(#7684) haspok07


haspok07
tag

Egy kis segítséget kérnék.
Vészüzem módba állt a telefon. Felakartam tenni 3 gombos módszerrel egy romot de újra indulás után már nem indult el a rendszer. Fastboot mód van, telepíteni másik romot lehetne de 5%-nál megáll a telepítés. esetleg valamilyen programmal vagy módszerrel helyrehozni?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#7685) dunc válasza haspok07 (#7684) üzenetére


dunc
nagyúr

Probáld meg a gyári programmal visszaállítani.

(#7686) MK VII


MK VII
veterán

Egyik nap volt téma a google billentyűzet újítása. Akkor ki is kapcsoltam, de állandóan lefrissíti magát. Nem tudok mit csinálni vele. Mindig törölnöm kell.
Hogy lehet, hogy ne frissítsen?

(#7687) Balzak83 válasza MK VII (#7686) üzenetére


Balzak83
senior tag

Play áruházban kapcsold ki az auto frissítést, akkor békén hagyja. Én is visszaálltam korábbi verzióra, azóta is úgy van. Majd néha nézz vissza Playbe mert igy a többi app se frissül.

(#7688) haspok07 válasza dunc (#7685) üzenetére


haspok07
tag

Letöltöttem az összefoglalóban lévő B136 romot de 5%-nál megáll. A teló L09.

(#7689) Newlachka válasza MK VII (#7686) üzenetére


Newlachka
őstag

play store-ban vedd ki az automatikus frissítés elől a jelet. megnyitod az gboard-ot play-ben majd jobb felső sarok. igaz így mindig felül lesz.de nem frissül

(#7690) Cunaja válasza haspok07 (#7684) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Recoverybe lépsz, majd úgy dugod a PC-re és flash módszer marad, ha az aktuálisan felrakott romot nem akarja 3 gombos módszerrel felrakni.
Holnap délután lesz időm, ha megkeresel privátban, akkor megcsináljuk, nem kell szervíz.
A Huawei telefonokat nagyon nehéz szoftveresen végleg tönkretenni.
Igen, tégla lesz, de nem teljes tégla. :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#7691) haspok07 válasza Cunaja (#7690) üzenetére


haspok07
tag

Bevittem a telenorhoz de még vissza kell menni mert nem vittem a töltőt. Még nem vették fel szervizelésre.

(#7692) Cunaja válasza haspok07 (#7691) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Oké, amúgy semmi baja, csak a systemet, a kernelt és a Custot flashelni kellene rá.
Amúgy az ADB a recoveryn keresztül is látja, de a gép nem fogja jelezni.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#7693) fishme


fishme
tag

Üdv
Huawei p9 (L09) tulaja lettem az lenne a kérdésem hogy külső tárhely mód nincs ha pc-hez csatlakoztatom ?
Csak egy lemezmeghajtót ad be ahol telepíthetem a hisuite programot.

(#7694) Brut


Brut
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Végül mivel a 72 órában még benne voltam kaptam egy új telefont. És láss csodát ezzel már se hálózat eldobálás, se újraindulás nincs :) :DD

(#7695) Trialbiker


Trialbiker
tag

Sziasztok valahogy el lehet tüntetni a telekom feliratot a bal felső sarokból?

Samsung Galaxy A72

(#7696) Balzak83 válasza Trialbiker (#7695) üzenetére


Balzak83
senior tag

Igen, az értesítési panel és állapotsáv menüpontot keresd. Ott lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7698) hislah válasza Trialbiker (#7695) üzenetére


hislah
aktív tag

Igen! Pl. egy Telenoros kártyával! :)

(#7699) ORCA58 válasza fishme (#7693) üzenetére


ORCA58
addikt

De van. Telepítsd a HiSuit-ot. Szegény azt akarja elmagyarázni. Azzal települ a driver. Utána ha rádugod, az értesítést kell lehúzni, és ott választhatsz milyen módon akarod a csatlakozást.

(#7700) gianone válasza hislah (#7698) üzenetére


gianone
őstag

Vicces, de el lehet amúgy is.

Nekem EMUI 4-en Beállítások/Értesítési panel és állapotsávban van menüpontja. Gondolom, ezen is valami ilyesmi lehet.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.