Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) japy válasza Ferenczi Áko (#6045) üzenetére


japy
őstag

Az rendben hogy opcióban van de meg is csinálja? Mert nekem ugyan azok a rácsok vannak mint a "rácsok opciónál!

(#6052) őzláb válasza MK VII (#6023) üzenetére


őzláb
csendes újonc

Tamáskodóknak:mindkettő p9 AZONOS MÉRET. A baloldali a p9+ külső jegyeit viseli:hátlap tapadósabb, keresztbe szálcsiszolt,kijelző amoled,piros bekapcsgomb

Tamáskodóknak

[ Szerkesztve ]

(#6054) #86973952 válasza őzláb (#6052) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mind a kettő angliában forgalomba helyezett egy SIM -es P9 az IMEI alapján. Csak az egyik az új fajta kék verzió. Mi a kérdés? :)

Gondolom más a kijelző beszállítója. Általában a gyártók 2-3 partnerrel szerződnek kijelzőre.

[ Szerkesztve ]

(#6055) őzláb válasza #86973952 (#6054) üzenetére


őzláb
csendes újonc

Már nincs kérdésem. Ám tegnap mikor mindezt leírtam, leszedték rólam a keresztvizet. :K

(#6056) #86973952 válasza őzláb (#6055) üzenetére


#86973952
törölt tag

Senki nem értette mire gondolsz. Többek között én sem. :) Hiányoztak a konkrétumok. Így már világos.

Nem volt senki (szándékosan) rosszindulatú, csak próbáltak megfejteni.

[ Szerkesztve ]

(#6057) Trevize1987 válasza őzláb (#6055) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Én úgy emlékszem, hogy be voltál állva és nem raktál össze normális mondatokat, a többiek meg találgattak.

(#6058) őzláb válasza #86973952 (#6056) üzenetére


őzláb
csendes újonc

Ma már a verbalitás kevés:stigmák kellenek :K

(#6059) MK VII válasza őzláb (#6055) üzenetére


MK VII
veterán

Senki nem volt veled rosszindulatú.
Mint írtam, feldobtad picit a topik hangulatát. Viccesre fogtuk.. Semmi gond veled. ;) :R

Más.
Holnap végre visszakapom a telefonomat.
Kíváncsi leszek mit kapok. :)

[ Szerkesztve ]

(#6060) őzláb válasza Trevize1987 (#6057) üzenetére


őzláb
csendes újonc

Ezért kell a regényt eredetiben elolvasni s nem a kritikusok elemzését, mert az attól függ ki milyen szemüveggel olvassa!
mk7
Köszönöm az elnéző megértéseteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#6061) jegenye77 válasza őzláb (#6060) üzenetére


jegenye77
addikt

Remélem van P9 ed és nem hagyod itt a totyikot! :)
Feldobod itt az estéket !
Legalábbis Én jól szórakozom!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#6062) őzláb


őzláb
csendes újonc

Mára kiderült hogy a tegnapi "vízióm" igazából p9 vision edition

(#6063) Thunder86


Thunder86
tag

Sziasztok! Olvastam többször is, hogy a kijelzőidő akár 5 órára is felszökhet két töltési ciklus között. Régebben én is több mint 4 órákra emlékszem (júniusi a telefon 1simes p9) azonban mostanába olyan 3,5 óránál nem tud többet. Viszont majd két napig bírja egy töltéssel.. Arra tudok gondolni, hogy lehetséges összefüggés a két dolog között.. Mivel már nem nyomkodom annyit így tovább bírja de ezáltal a képernyő idő kevesebb lesz... Másnak vannak ilyen irányú tapasztalatai? :) Nem hinném, hogy ennyi idő után már ilyen mértékben romlana az akksi élettartam..

No Sacrifice, No Victory!

(#6064) #86973952 válasza Thunder86 (#6063) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez alapján nem igazán tudunk segíteni.

Pontosan mennyi idő alatt, pontosan milyen képernyő idő, fogyasztó alkalmazásokről, elemekről is kellene egy kép. Pontosabb adatok kellenének, és hogy lássuk a fogyasztókat is.

Egy teljes fogyasztási stat kellene. Meg az sem mindegy, ha állandóan fent lóg valamelyik vezetek nélküli kapcsolaton, sokat keres hálózatot, gyenge a jel...stb.

[ Szerkesztve ]

(#6065) Balzak83 válasza Thunder86 (#6063) üzenetére


Balzak83
senior tag

Teljesen más értéket fogsz kapni akkor ha csak bekapcsolgatod pár másodpercre a kijelzőt, vagy ha folyamatosan használod huzamosabb ideig. Eddigi tapasztataim szerint akár még bele is fér a 3,5 óra használati idő két nap rendelkezésre állás alatt.

Sokat számít emellett, hogy milyen appokat használsz, mik futnak a háttérben, milyen hálózaton vagy, mert igy tényleg nem tudunk tippet adni.

(#6066) Thunder86 válasza #86973952 (#6064) üzenetére


Thunder86
tag

screenshot.
Jelenleg ez az állás 1nap egy óra telt el töltés óta. Nagy fogyasztású alkalmazások a fb, messenger, whatsapp, chrome. Egyik használata se kimagasló átlagosnak mondanám.

Wifi és 4g folyamatosan megy. Napközben munkaidő alatt végig wifin..

[ Szerkesztve ]

No Sacrifice, No Victory!

(#6067) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Varakozom egy jo akciora es csak azt szeretnem kerdezni, hogy P9 vagy Honor 8 szerintetek? ;)

(#6068) #86973952 válasza Thunder86 (#6066) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezen nem látszik, hogy az alkalmazások, elemek mennyit fogyasztanak. Meg például az android rendszer mennyit eszik. Meg ahogy feljebb írtam a hálózatkeresés, -váltás is eléggé le tudja terhelni a telefont. Az meg nem konstans, mert lehet a környéken hálózat felújítás is.

Vagy nem túl friss, esetleg vágott kártya is okozhat hálózat ingadozást, ezzel plusz merülést.

Esetleg mentés után egy FR sem fog ártani.

Szerk.:
Illetve ha van fent valamilyen task killer az is inkább árt, mint használ. Mert amit kilő a memóriából, azt sok esetben újra vissza fogja tenni a rendszer. Így sorozatosan egymással harcolnak, aminek az eredménye szintén plusz fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#6069) mjani1172 válasza őzláb (#6022) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez nagyon kemény.

(#6070) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Nézegettem az Aliexpressen Usb-C OTG kábeleket.. Valaki rendelt már onnan, és megosztaná a tapasztalatait? Vagy teljesen mindegy melyiket veszem..? Nagyjából 1-3 dollár között vannak..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#6071) Balzak83 válasza Ferenczi Áko (#6070) üzenetére


Balzak83
senior tag

Én szívtam már meg olcsó kábellel, többel is, nem ajánlott. Nagyon visszafogta a töltőt. Szerintem csakis márkást válassz, vagy itthon menj el valamelyik szakszervizbe, és onnan.

@Lauda: Nálam is játszott mindkettő, győzött a fém ház és a jobb kijelző a 4Gb ellen.

[ Szerkesztve ]

(#6072) MK VII válasza Thunder86 (#6066) üzenetére


MK VII
veterán

Az, hogy két napig elmegy egy töltéssel és 3,5 óra kijelző időd van, ebből az jön le, hogy nem használod a telefont...
Folyamatosan játssz meg netezz meg ilyenek.. Figyeld meg, hogy felmegy az 5 órára szépen.
Akkor lenne gáz, ha naponta töltenéd és úgy tudna csak 3,5 óra kijelző időt..

Más!
Elég szép teljesítmény a Huawei-től. Remélem tényleg lesz már elég pénzük, hogy sajkát szervizhátteret alakítsanak ki itthon Magyarországon is.
Köszi Ákos. Épp észrevettem face-n, hogy tetszikelted. :)

[ Szerkesztve ]

(#6073) Ferenczi Áko válasza Balzak83 (#6071) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nem tölteni akarom, hanem pendrive-ot rádugni, zenéket másolni..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#6074) MK VII válasza Ferenczi Áko (#6073) üzenetére


MK VII
veterán

Esetleg próbálj rá erre. Szerintem jónak kell lennie.

(#6075) #86973952 válasza MK VII (#6072) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem a 2 nap alatt 3.5 óra nem valami jó.

Igaz attól is függ mik mennek. pl. egy DH5 simán kivégzi az akksit. Vagy egy FB, Messenger sem az igazi. Meg ha a vétel sem annyira jó a környéken.

(#6076) MK VII válasza #86973952 (#6075) üzenetére


MK VII
veterán

Valami beragad neki és szopja az akkut ezek szerint..
Bár az én véleményem az, hogy két teljes nap alatt 3,5 óra nem rossz... Mármint, ha használaton kívül valami a háttérben meríti az nem azt jelenti, hogy rossz lenne az akku, gyengül vagy ilyesmi.. Szóval hardveresen biztos, hogy semmi gond a telefonjával.
Illetve itt van még az is amit Te is írtál, hogy olyan helyen tartózkodik ahol gyengébb a GSM jel.. Szóval akkor már mindjárt tök reális a 3,5 óra.

(#6077) Balzak83 válasza Ferenczi Áko (#6073) üzenetére


Balzak83
senior tag

Sorry, az OTG-t már nem olvastam. Arra jó a hipermarketes 300Ft-os is, nekem évek óta hibátlan.

(#6078) rafis83 válasza Ferenczi Áko (#6073) üzenetére


rafis83
tag

Én ezt rendeltem, működik rendesen az adatmásolás.

(#6079) Shyciii válasza #86973952 (#6075) üzenetére


Shyciii
veterán

Nekem 1 nap alatt 5 és fél óra kijelzőidő van kemény használattal. 2 nap alatt 3 és fél kijelzőidő jött ki nekem egyszer. Szerintem 2 nap alatt ennyi nem rossz idő. Más telefon 1 nap (reggel töltő le, és este töltő fel) alatt ér el 3 és felet: pl LG Nexus 5X.

[ Szerkesztve ]

(#6080) Thunder86 válasza MK VII (#6076) üzenetére


Thunder86
tag

Köszönöm a tippeket. Kipróbálom azt, hogy ha tényleg intenzíven használom akkor mi lesz a helyzet. Én is arra gondolok leginkább amit MK VII írt.. Meglátjuk...

No Sacrifice, No Victory!

(#6081) #86973952 válasza Shyciii (#6079) üzenetére


#86973952
törölt tag

Jah hát az 5x baromi gyenge akksiban. Az SoC sem az igazi, fogyasztásban sem. Bár az utóbbi frissítéseknél némileg javult, de még mindig kevéske.

Aktív használatban van nálam is nettel, levelezéssel, egyebekkel. A fényerőt nem szoktam lehúzni. Mobilnettel, mert sokat mászkálok napközben. Kb. 4 mail -t szoktam szinkronizálni, abból csak 2 forgalmasabb. Néhány kép a szemlék, munka miatt, illetve időnként szkenner helyett. Aztán esténként mennek a napi felhő szinkronok Wifi -ről, utána megy töltőre. Néha 40-50 perc játék online. Azt főleg tabon szoktam.

5 óra körül alakul nálam is.

Viszont alapban nekem nem nagyon fogyaszt. Nincs FB, Messenger, csevegő. Éjszakára nincs bekapcsolva a net, és legkésőbb este 8 -ig feltöltöm mindegyik telefonom.

Viber -t munkára, illetve hívásokat másik telefonon bonyolítok.

Másszóval szerintem a 3.5 órás kijelző időt valamelyik háttér szinkron vagy egyéb fenti dolog húzza. Szerintem. Azt nem mondom, hogy sz*r, mert nem az 2 teljes napos használattal.

Csak ha neki kevés, akkor valamelyik programot (/programokat) korlátozni kell.

[ Szerkesztve ]

(#6082) MK VII


MK VII
veterán

No..
Ismét csatlakozom hozzátok egy vadi új P9-cel. :)
Visszaérkezett a szervizből a telefonom.. Most sikerült nekik elsőre makulátlan, hibátlan készüléket küldeniük. Mindenhol fólia van rajta. Még a töltő csatlakozó körül is a gyári fólia.
Kamera hibátlan, hangszóró jó.. Szóval örülök.. És most elég gyorsak is voltak. :)

(#6083) rafis83 válasza MK VII (#6082) üzenetére


rafis83
tag

Már csak egy lépcső, és fenékálló tok kell hozzá :)

(#6084) #86973952 válasza MK VII (#6082) üzenetére


#86973952
törölt tag

:)

Akkor Neked már kijár egy Love Mei is.

(#6085) MK VII válasza rafis83 (#6083) üzenetére


MK VII
veterán

Inkább egy hülye biztos. :D
Önkritika: Level 8 ;]

(#6084) ρσгτσ
Vagy az, igen. Egyébként elgondolkodtam rajta.. Lehet karácsonyra meglepem magam vele. :)
Egyébként az legalább kiküszöböli azt is, hogy farzsebbe tegyem, mert akkora, hogy úgysem fér bele. :)

[ Szerkesztve ]

(#6086) japy


japy
őstag

#6051 Ezt megnézné nekem valaki, hogy nála is így működik?

(#6087) Ferenczi Áko válasza japy (#6086) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Azt nem tudom milyennek kellene lennie..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#6088) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Thermal throttling esetén (igen, még mindig RR3, mással nem is játszok mostanában) nagyon idegesítő, hogy a képernyő fényerejét is leszabályozza. Ezt ki lehet kapcsolni valahol? Egy kis akadást még eltudok viselni, nehezebb lesz a verseny, de a fényerő ugrálás már durvább. Nem is láttam még ilyet telefonnál.

(#6089) bollizolee válasza japy (#6086) üzenetére


bollizolee
tag

Mit kellene csinálnia légyszives ird le. Nekem is úgy néz ki mint a rács ,de nekem annak sincs semmi haszna. :)

(#6090) tibe0309 válasza japy (#6086) üzenetére


tibe0309
tag

aranyvonal, angolul phi grid, ami az aranymetszés arányaiban felosztja a képernyőt. Ez kb a harmadoló vonalakkal egyezik meg, szóval ez nálad tökéletesen működik :)

[ Szerkesztve ]

(#6091) darál0w válasza Lauda (#6067) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

szevaaaasz kutya :D

én ha most választanék ( amikor vettem nem volt még honor 8, csak 7 ), akkor is a p9-re esne a választás... ;)

nem hatna meg a 4gb..a többi vagy azonos, vagy jobb a p9...

üveget meg ha lehet, akkor inkább kerülöm...elég volt az opx-nél

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6092) sohi83


sohi83
tag

Ti tapasztalatok már olyat, hogy ha Spotify-al zenét hallgattok, és közben messenger t használtok, akkor meg-megszakad a zenelejátszó?
Elég idegesítő...
Plusz még egy: valahol ki lehet kapcsolni, hogy a telefon indítása és pin megadása után ne kérjen még jelszót is?

(#6093) MK VII válasza sohi83 (#6092) üzenetére


MK VII
veterán

Nem használok spotybiszbaszt... Erre nem tudok érdemi választ.

Kódos témára pedig annyit, hogy, ha van ujjlenyomat beállítva akkor kérni fog... Ha nem állítasz be védelmet akor nincs.

Szerk.: Most néztem, nem akartam kitörölni az ujjlenyomatokat, csak kikapcsoltam, de így is kért.
Akoor x... Valószínűleg mindenféle azonosítót törölki kell..

[ Szerkesztve ]

(#6094) japy válasza bollizolee (#6089) üzenetére


japy
őstag

Szerintem ilyennek!

[ Szerkesztve ]

(#6095) b3Ro válasza MK VII (#5953) üzenetére


b3Ro
senior tag

Na ez kifejezetten gyorsan ment. Most kaptam az emailt, hogy holnap hozza a futar a telefonom. Ha megjön najd megosztom, h hogy is sikerült megjavitaniuk.

(#6096) Lauda válasza darál0w (#6091) üzenetére


Lauda
félisten

Szevaaaaa! :D :DDD

Koszonom! Hat vagy p9 lesz vagy a kicsi lite. Az en felhasznalasomnak megfelel az is. Aztan majd holnap eldol szerintem. :F :D ;)

(#6097) mjani1172 válasza MK VII (#6082) üzenetére


mjani1172
addikt

Mennyibe került a művelet?
Volt valamiféle biztosításod?

(#6098) darál0w válasza Lauda (#6096) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az sem rossz választás, több ismerősnek van, mindenki elégedett vele...asszonynak még az előd, a p8 lite van, ő is szereti :K

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6099) Lauda válasza darál0w (#6098) üzenetére


Lauda
félisten

Ennek orulok. ;) Nem vagyok egy hardcore telefonnyuzo, telefonalas, kis netezes, zenehallgatas, elemlempa, ebreszto, ezeket hasznalom rendszeresen. Olvasgattam a topikjaban es ugy latom, hogy erre a celra megfelelo a keszulek. :) :)

[ Szerkesztve ]

(#6100) MK VII válasza b3Ro (#6095) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem is hamar megcsinálták szóval elégedett vagyok.

(#6097) mjani1172
Igen. Biztosításom van a telefonra. 23 ezer forintba kerül a javítás/új készülék, ha valami történik vele.

(#6099) Lauda
Üdv itt.. :)
Ismerős arc.
Látom a Lite felé csábulsz.. Végül is, ha elégnek érzed azt a készüléket az igényeidhez akkor feleslegesen költenél többet.
Most volt amúgy múlt héten MediaMarkt-ban akcióba, valami 55990, ha jól emlékszem. Elég jó áron volt.. De talán ma is a BF-en több áruházban is megnézheted.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.