Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26551) stage69 válasza asynur (#26549) üzenetére


stage69
csendes tag

A P9 akku csere macerás, de elvileg simán megy, ha előtte egy kis iso-propanollal feloldod a ragasztót.
De én is kifeszegettem és az egyiknél megszakadt a képernyő szalagkábele annó, így a teló kuka...A P10-nél már értelmesebben, az akku felett van elvezetve ez a kábel.

Ja, olvastam a leírásod. Ha jól emlékszem a vödör víz nem nagyon segít a Li akksiknál, mivel a lítium a vízben is ég, illetve a vízgőzzel reagálva berobbanhat, vagy rosszul tudom?

Egy vödör homokkal sokkal biztonságosabb...

><(((°>......><(((°>......<°)))><......<°)))><

(#26552) asynur válasza stage69 (#26551) üzenetére


asynur
tag

Az alkoholos tipp nem rossz megjegyzem, legközelebb ha ilyesmi problémába futok megpróbálkozom vele.
Én anno utánaolvasva a vödör vízbe dobást jó megoldásnak találtam olyan esetben ha az akku már gyullad/füstöl ha nincs ennek nyoma akkor persze nem kéne mert pont ez indíthatja el a reakciót (és ugye ez már egy alacsony kapacitású és direkt 0-ra merített akku volt).
A homokot is jónak írják de azzal meg elvileg rendesen be kell temetni a már égő akkut amihez ki tudja van-e az adott pillanatban az embernek kellő lélekjelenléte. Megelőző tárolásra viszont valóban elsősorban a száraz homokot ajánlják.
( Persze ha valaki ilyesmibe kezd olvasson utána rendesen a dolognak és saját felelősségre kezdjen neki én csak leírtam, hogy én hogyan csináltam nem ajánlás volt :DDD )

(#26553) stage69 válasza stage69 (#26550) üzenetére


stage69
csendes tag

Na, megkövetem magam, megoldottam a problémát.

Igaz, én vagyok figyelmetlen, de ilyen vackokat nem biztos, hogy éjszaka, meló után kell csinálni.

Szóval, most megy minden. Hogy miért? Leírom.

- Először dload - 3 gombos telepítés történt. Ez a telepítés közben hibát írt ki, de minden elindult, persze ugyancsak a hiányolt dolgok nélkül.
- Csináltam egy factory resetet eRecovery-ből - semmit sem segített
- Csináltam egy factory resetet a telefonból (gyári adatok visszaállítása), mert ez egy durvább (low-level format), mint az eRecovery-ből, persze ez sem segített
- Újra megpróbáltam a dload - 3 gombos telepítést, ezennel hiba nélkül végigment és minden működik.

Hogy mi lehet valójában a gond? Nem tudom. De így simán helyrerázódott a telefon.

Köszönöm még egyszer a segítséget!

U.i: én teljesen meg vagyok elégedve a régi telefonokkal...A P9 és a P10 is még nagyon jó teló a mai napig. Ráadásul én egy Xperia X Compactot nyúzok, mert utálom a nagy telefonokat. Azokat csak a család többi tagja használja :)

><(((°>......><(((°>......<°)))><......<°)))><

(#26554) bld


bld
csendes tag

Sziasztok!
Ma megfeledkeztem a telómról (EVA-L09) és arra lettem figyelmes hogy éppen kikapcsol. A készülék elég meleg volt és 2%-ra lemerült. Kikapcsolva tettem fel töltőre, majd kb 70%-nál megpróbáltam bekapcsolni (közben a töltőn maradt), de a bootolás megakadt kb. 3-4 másodperc után és a Huawei eRecovery menüje jön fel. Egyenlőre nem csináltam semmit vele mert nem tudom mi lehet a legjobb megoldás hogy visszahozzam az életbe ha egyáltalán lehetséges. Esetleg van valami ötletetek hogyan lehetne úgy megmenteni hogy az adatok is megmaradjanak rajta, vagy az nem lehetséges? A készülék menthető szerintetek? Előre is köszönöm a segítséget.

(#26555) Cunaja válasza bld (#26554) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Szia!
Nyitva a BL?
Ha nincs, akkor az gond. Próbáld bekapcsolni csökkentett módban. Hangerő le és bekapcs egyszerre. Ha így sem indul, akkor hangerő fel és bekapcs, majd a recoveryben, cache törlés. Csak cache, nehogy wipe-t nyomj, mert az egyből gyalul.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26556) varjúdombi


varjúdombi
csendes tag

Közel 6 év után megválok a P9-től. Még mindig működik egyébként, de már sokszor kevés a RAM. Tartaléknak még megtartom, szerintem sose fog elromlani :D . OPPO Reno 5z- re váltottam le.

(#26557) bld válasza Cunaja (#26555) üzenetére


bld
csendes tag

Szia!
Köszi a segítséget!
De mivel türelmetlen voltam igy Factory Reset lett, a készülék feléledt és rendben működik.
(átgondoltam mit veszítek és kiderült hogy semmi pótolhatatlant :) a BL nem nyitott )
Tapasztalat: akkuidő jelentősen megnőtt , szerintem gyorsabb is lett (eddig sem volt lassú).
A Telekom indítási animációja továbbra sem fut le, kb. félúton kimerevedik, de a készülék attól rendben elindul és hibátlanul működik.
A rom verzió C150B390 lett és frissítést nem talál már a készülék. Érdemes lenne frissíteni manuálisan (pl. C432B505-re) vagy hagyhatom a gyárin? 0 tapasztalatom van ezen a téren és nem szeretném újból meghalasztani. :)

(#26558) Cunaja válasza bld (#26557) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Azért az nem sima ftissítés lenne. Régiót kellene váltani és ahhoz pedig a BL-t nyitni. Ha nem értesz hozzá nagyon, akkor meghalaszthatod véglegesen is.
Azon se jön frissítés már. A régió váltásnál a másik nagy probléma, hogy visszakell térned az alap romra, ami már nem biztos, hogy rendelkezésre áll. Keresni lehet, de nem tudom, mert nem néztem mostanában, hogy megvannak-e. Az asszony, mai napig nyomjodja napi szinten a P9-et, mert annyira tetszik neki. Igaz ezen Cunaja rom van és még sürög - forog. :K
Egyszóval, ha mégis úgy döntesz, hogy régiót váltasz, akkor olvasd el az összefoglaló ide vonatkozó részét. A BL nyitás kötelező, de lehet ma már csak a fizetős megoldásokkal lehet. Ezt sem néztem mostanában, ezért nem tudok neked biztosat írni.
Neked kell eldönteni, mit szeretnél. Kozkázat nagy, de rengeteg ( több százezer ) emberkének sikerült világszerte. Persze volt olyan is, aki majdnem, hogy könyörgött privátban, hogy élesszem újra a telefonját a Csipkerózsika álmából. 140K-ért akartak alaplapot cserélni, de nem kellett neki valójában. Megcsináltuk. Erre viszont már nincs időm, mert hosszú folyamat.
Ezt is tartsd szem előtt.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26559) bld válasza Cunaja (#26558) üzenetére


bld
csendes tag

Ha ilyen macerás akkor meghagyom a mostani állapotában.
Így is teljesen megfelel az igényeimnek. Akkuja jó (2 és 1/2 éve lett cserélve márkaszervízben, most kb. 94%-os, 20-85%-os intervallumban töltögetem, egyszer merült le 2%-ra ugye azt nem köszönte meg).
Használom amíg bírja aztán csere. De remélem még sokáig meg lesz mert jó kis telefon ez.
Köszönöm a tanácsot és hogy időt szakítottál rám.

[ Szerkesztve ]

(#26560) Cunaja válasza bld (#26559) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Látom írni se tudok már. Legjobb a kozkázat volt. Valaki még azt hiszi így írom.
A lényegre térve. Nem sokat nyernél vele, csak a romommal. Az megy rendesen.
Ez egy kompakt telefon. Nem nagy, nem kicsi, a kamerája szuper ( Cunaja rom tuningolt az is), az akku nálam is még 89%-os. Van Anyókámnak Nova 5T, Mi 10T Pro és még mindig a P9-el csinál mindent. Már a kártyát kivettem belőle, de akkor sem teszi le. :K Azt mondja, sose lesz még egy ilyen telefonja. Soha nem fagyott még, nem akadt meg neki. No persze, nem 8K videókat néz rajta és nem a legmodernebb játékokat nyomja. Nem is játszik. Azok már megfektetnék a telót.
Használd egészséggel amíg tudod. Szerintem azért még bírni fogja legalább 1-évig az akkumulátor.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26561) Vladislav


Vladislav
tag

Sziasztok!

Olyan problémát tapasztaltatok már, hogy egyik napról a másikra a sim kártyát nem tudja beolvasni a készülék? Miután beírom a SIM kódot, megjelenik a SIM kártya feloldása felirat, de nem történik semmi. Hardveres hiba lehet?

Üdv: Vlad

(#26562) emeritus válasza Vladislav (#26561) üzenetére


emeritus
tag

A szolgáltatónál és SIM cserével kezdeném a megoldás keresését, ha ez megoldható. (Általában ingyenes.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26563) Cunaja válasza emeritus (#26562) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

+1 Nálam is ez volt a gond.
Ingyen cserélték.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26564) Vladislav válasza Cunaja (#26563) üzenetére


Vladislav
tag

Sajnos nem ez lesz a megoldás. Másik készülék beolvassa a SIM kártyát.

Üdv: Vlad

(#26565) Cunaja válasza Vladislav (#26564) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Azért én kicseréltetném. Amikor nekem oilyen volt, szintén beolvasta másik készülék. Ne várj rá magyarázatot, mert nem tudom, hogy miért csinálta. Ha nem vetted ki a simtálcát többször, akkor ott nem sérülhetet meg semmi. A végső megoldásban kell gondolni a hardver hibára. Lehet szoftver hiba is, mondjuk egy feltelepített alkalmazás.
Lépések amit csinálnék.
Sim csere, FR( factory reset ), telefon szerviz, telefon csere.
Az első kettő, ingyen van. Próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26566) Vladislav válasza Cunaja (#26565) üzenetére


Vladislav
tag

Köszönöm a tanácsokat! Közben kiderült a hiba oka. Egy alkalmazás blokkolta.

Tulajdonképpen az alkalmazás telepítése után, miután újraindítottam a telefont már jelentkezett a hiba, de nem gyanakodtam, mivel édesanyám elmondása szerint már többször előfordult, hogy a telefon nem vagy nagyon lassan olvasta be a SIM kártyát.

Próbaként töröltem a programot, és bejött. :-)

Üdv: Vlad

(#26567) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Üdv!

Itt a topikban többször szóba került hogy van még szervíz ahol vállalnak akksi cserét. Az létezik még?
Illetve ugye 7-esnél ujabb droid nincs a telóra, nem csak én nem találtam?
(eddig használtam, most cseréltem, és mielőbb továbbadom rokonnak, felfrissíteném amennyire lehet).

(#26568) Cunaja válasza Meglivorn (#26567) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Google megoldja az akku cserét, de a megbízhatóság ( bekerülő akku ) az már más kérdés.
Nincs már új frissítés rá. Csinálj egy Factory resetet, akkor gyorsabb lesz.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26569) emeritus válasza Meglivorn (#26567) üzenetére


emeritus
tag

A telefonos ügyfélszolgálat szivesen ellenőrzi, hogy van-e még gyári akku pl. a TMX-nél. (Szerintem.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26570) gyu456


gyu456
tag

Sziasztok!

Egy ilyen telefon mennyit ér most kb?

Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

(#26571) migabi24 válasza gyu456 (#26570) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerintem rakd a fiókba tartaléknak.

(#26572) petyametyo válasza gyu456 (#26570) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Nem tudom de engem érdekelne egy nosztalgiából :)

(#26573) Cunaja válasza petyametyo (#26572) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Nekem Anyóka, mai napig nyomkodja, pedig van neki kettő másik. :K Imádja.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26574) petyametyo válasza Cunaja (#26573) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Elhiszem :)) . Én is nagyon szeretem,jó lenne a P30 mellé

(#26575) bluemirage válasza petyametyo (#26574) üzenetére


bluemirage
őstag

Írj rám privátban, ha komolyan érdekel... Volt benne gyári akksicsere is...

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#26576) losslessonly


losslessonly
csendes tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni.
A fiam P9-es telefonján komplett kijelzőt és hátlapot kellett cserélnem. Bekapcsoláskor elindult, de alacsony akku töltöttség üzenettel ki is kapcsolt. Azóta nem lehet bekapcsolni, töltés után sem. Boot-loop állapotba került: zizzen, Huawei logo mejelenik, majd eltűnik, és ez ismétlődik.
Csak fastboot állapotba lehet tenni, a recovery nem indul el (egy pillanatra megjelenik, majd újra boot-loop). Elvileg fastboot-módban lehetne firmware-t frissíteni, de FRP és bootloader lock aktív és emiatt nem engedi a fastboot.exe.
Mashed potato programmal meg lett az unlock kód, de az FRP-t nem tudom kikapcsolni.
Létezik bármi olcsó vagy házi megoldás feléleszteni a telefont? A külföldi fizetős megoldások ára vetekszik a telefon értékével sajnos.
Model: EVA-L19, Build number: EVA-L19C432B386

(#26577) Cunaja válasza losslessonly (#26576) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Szia!
eRecovery kell hozzá, meg egy Wi-Fi hozzáférés, ami nem rejtett és nincs jelszó. Viszont, otthoni magán hálózat legyen, ne nyilvános.
Itt eltudod olvasni a menetét, illetve a belépést. Ha ez sem segít. Írd meg.
Amíg rezeg és van fastboot, van remény. A hardver, rendben van, elvileg. A rezgés, elleni a hardver teszt végét jelzi.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26578) losslessonly válasza Cunaja (#26577) üzenetére


losslessonly
csendes tag

Szia! Köszönöm az információt.
Sajnos az erecovery képernyője csak 1 pillanatra bevillan és megint restart.
De sokszor még ennyire sem, csak a folytonos restart, hiába nyomom a megfelelő gombokat. Fastboot módba viszont mindig bemegy ha azokat a gombokat nyomom.
Létezik esetleg olyan hisuite verzió, amelyik támogatja P9 telefonnál a fastboot-os helyreállítást? Én olyat eddig nem találtam.

(#26579) Cunaja válasza losslessonly (#26578) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Most nincs időm hosszan kifejteni, ezért itt a link.
Nézd meg. Írd majd meg, mi a helyzet.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#26580) losslessonly válasza Cunaja (#26579) üzenetére


losslessonly
csendes tag

PÜ ment

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.