Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) tibe0309 válasza japy (#6094) üzenetére


tibe0309
tag

Kicsit olvass már utána: https://designshack.net/articles/layouts/looking-at-images-phi-grid-vs-rule-of-thirds/
Minimális a különbség a harmadoló vonal és az aranyvonal között. Ha nem tudod pontosan mire jó (én is csak annyit tudok, amennyit utánaolvastam), akkor számodra teljesen mindegy az egész téma.
Kb ennyi a különbség a kettő között: kép

[ Szerkesztve ]

(#6102) icecave


icecave
nagyúr

Na, akkor az ígért P9-ről P9 Plusra váltás gondolatai.

Szóval semmi bajom sem volt a sima P9-el, de gondoltam, még jobb a Plus, annyira nem volt vészes a váltás, belevágtam.

Ez már tényleg igazi phablet kategória, bőven nem egykezes használatra. Akkuidőt még annyira nem sikerült tesztelni, talán picivel jobb, de semmiképp sem számottevő a különbség. A kijelző pazar, nem tartom jobbnak, mint a kisebbét, de ami jó benne,hogy napfényre hirtelen fényerő növeléskor nem fakul úgy ki a kijelző, persze gondolom, ez az eltérő panel miatt van (jobb is, az nagyon nem tetszett a másikon).

Nyomásérzékenység jó dolog, de tök fölösleges, mivel egyrészt csak a gyári appok használják, azoknak is csak egy része, illetve még fotók és navi gombok esetén jön jól. Először kikapcsoltam a navi gombokat, hogy a nyomásérzékeny pontokkal helyettesítsem, de nem volt annyira jó, így visszaállítottam őket. Felraktam a nova launchert, ezzel buktam az amúgy sem sokat használt nyomásérzékenységet az ikonokon, de nem baj, mert az jobban zavart, hogy nincs kihasználva ez a bazinagy display, elférne több kisebb ikon ahelyett, hogy bámulok kevés, de baromi nagyméretűt.

4 Giga RAM okés, bár a 3 is elég volt, max. annyi, hogy kevesebbszer tölti újra a lapokat chrome alatt, ha már amúgy is minden sz*r nyitva van (eddig kb. egyszer sikerült annyira telepakolnom a memót, hogy ez előforduljon).

A hang remek, ez az opció,hogy egy filmet, yt videót, stb-t ha nézel és elfordítod fekvőbe, a felső és alsó hangszóró is szól. Kellemes.

Fej- és fülhallgató esetén azonban kicsit halkabb a kimeneti hangerősség (ugyanazok az értékek halkabban szól, mint a P9), de kicsit teltebbek a mélyek.

(#6103) japy válasza tibe0309 (#6101) üzenetére


japy
őstag

Itt nem a témán van a hangsúly! Hanem azon hogy van egy olyan opció a telefonon ami lényegében nem csinál semmit.

(#6104) jegenye77 válasza icecave (#6102) üzenetére


jegenye77
addikt

Tehát akkor, hogy érzed, megérte a csere?
Mert így, ahogy írtad a plusz dolgok jók de épp tök feleslegesek.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#6105) Balzak83 válasza icecave (#6102) üzenetére


Balzak83
senior tag

Köszi a leírást. Kicsit megnyugtattad szerintem azokat, akiknél a nagytesó is opció volt.

@jegenye: ez pontosan így van, majd ha rendszerszinten kihasználható lesz mindenhol, majd akkor lesz értelme. Én biztos nem jegyezném meg, hogy itt érzékel nyomást amott meg nem. Longpress mindenhol aztán kész.

[ Szerkesztve ]

(#6106) MK VII válasza jegenye77 (#6104) üzenetére


MK VII
veterán

Pont ezt akartam írni én is.. Az ujjaimból vetted ki a szót.

(#6107) migabi24 válasza icecave (#6102) üzenetére


migabi24
nagyúr

"napfényre hirtelen fényerő növeléskor nem fakul úgy ki a kijelző" ez a fejlesztői beállítások ba nem lehet kikapcsolni mint a P8-on?

(#6108) icecave válasza migabi24 (#6107) üzenetére


icecave
nagyúr

Azt nem tudom, hogy ott ki lehet-e.

Többiek:

- nyomásérzékenység: ez akkor lesz jó, ha külsős appok is sorban támogatni fogják, addig sokat nem ér, én arra használtam, hogy amikor el volt tüntetve az alsó navigációs sáv, akkor ugye oda kellett nyomni, valamint híváskor a telefon ikonra nyomva az első 3 kedvencet lehetett egyből hívni. Jelenlegi formájában viszont simán elvagyok nélküle, nem fáj, hogy nova miatt nem használhatom.

- 4 GB RAM: ennek annyi előnyét érzem,hogy talán időtállóbb lesz a készülék emiatt kicsit.

- kicsit jobb akkuidő: eddig is sokat voltam gép előtt, mindegy, mikor töltöttem

- kifelejtettem a távirányítót, már bee is lőttem a beltérit, tv-t, stb-t rá, király, hogy mindent mehet egy telefonnal irányítani. Asszonyt szívatni vele mikor TV-t néz, külön öröm lesz ;]

- kijelző: Az előzővel is elvoltam, pusztán annyi előny számomra, amit leírtam már (ez viszont nekem nagyon nagy előny, de ha ki lehet kapcsolni, máris érvényét veszti).

Összességében mindkét készülék jó, (sőt, meglepően jó), de ahogy máshol is írtam, akiinek nem hiányoznak ezek, valamint nem tud erősen kedvezményesen váltani a nagyobbra, simán el fog lenni a P9-el.

(#6109) rafis83 válasza migabi24 (#6107) üzenetére


rafis83
tag

Valóban van ilyen opció, vagy gondolom ez lesz az, olvashatóság növelése napfényben.

(#6110) Nessiel


Nessiel
csendes tag

Az intelligens képernyőkép és a rajzolás funkció valamiért nem akar működni nekem. Van ötletetek, hogy miért lehet ez? A válaszokat előre is köszönöm. :)

(#6111) MK VII válasza Nessiel (#6110) üzenetére


MK VII
veterán

Szia... Újperccel kell koppintani. Tehát behajlítod az ujjad és mint amikor kopogsz egyy ajtón, úgy. Viszonylag erősen csináld.. Mennie kell. Meg rá kell érezni a koppintás sebességére is. Határozottan csináld. Azért az üveg ne törjön :)

(#6112) Nessiel válasza MK VII (#6111) üzenetére


Nessiel
csendes tag

Sikerült. Szuper. Nagyon köszönöm. :R

(#6113) #86973952 válasza MK VII (#6111) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szemléltetéshez. :D

képernyő, rajzol, intelligens, ujj, koppint

[ Szerkesztve ]

(#6114) migabi24 válasza rafis83 (#6109) üzenetére


migabi24
nagyúr

Igen ez a neve

(#6115) Djuree


Djuree
félisten

az L19 és L29 között mi a különbség?
van valami tuti vétel esetleg jó árban? sajna mate 8 grey már sehol nincs eu-s verzió, ezt néztem ki helyette.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6116) #86973952 válasza Djuree (#6115) üzenetére


#86973952
törölt tag

L29 az 4/64.

(#6117) Nessiel válasza #86973952 (#6113) üzenetére


Nessiel
csendes tag

Köszönöm :R

(#6118) b3Ro


b3Ro
senior tag

Vissza kaptam a telefonom a biztosítótól. Szepen meg van csinálva. Kicsit feltem attól, hogy a kijelző jó lesz, de latszani fog rajta a "javítás", de semmi ilyesmi.

Vissza is állítottam a biztonsagi mentést. Minden jó, probalok ra jobban vigyázni :)

(#6119) daninet válasza Lauda (#6099) üzenetére


daninet
veterán

ez nem azon mulik, hogy mire hasznalod. Nyilvan senki sem hasznalja ki a hardvert amit megvesz, max ritkan elindit valami akkugyilkos 3d jatekot de megmarad az emberek nagy resze a candy crushnal

a dolgok amiket leirtal pedig kb 10 eves telefonon is megoldhatok. Itt a dolog lenyege az, hogy elhatarozod, neked kell egy ilyen minosegu telefon amiert hajlando vagy ezt az osszeget kifizetni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6120) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Hali!

Életemben nem ejtettem még le telefont, most sikerült... A huaweinek ez a 3 hónap prémium garanciája láttam, hogy a véletlen leejtésekre is szól. Az enyém csak megkarcolódott, de semmi baja. Ezt cserélik újra esetleg vagy ez csak a törésekre vonatkozik?

(#6121) Djuree válasza Trevize1987 (#6120) üzenetére


Djuree
félisten

öööö, telefontok ilyen ellen (is) véd ám, hasznos, vegyél. :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6122) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Egy 50%-ban design alapján választott telefonnál a tok nem opció :-) de most nem ez a kérdés :-)

(#6123) #86973952 válasza Trevize1987 (#6120) üzenetére


#86973952
törölt tag

Jogosultságok alatt sérüléseknek írja. Szóval sanszos, hogy a karcolódás része ennek. Nem szűkíti le csak törésre.

"A Huawei Aranykártya tagok a vásárlás napjától (a vásárlási bizonylat alapján) számított
három hónapig jogosultak a képernyő véletlen sérüléseinek javítására. Ez a Huawei
Aranykártya VIP tagság szolgáltatási irányelv csak az Aranykártya tagsághoz kapcsolódik,
és a képernyő olyan sérüléseire vonatkozik, amelyek véletlen leejtésből, leesésből,
ütközésekből, összenyomásból vagy más tárgyakkal való érintkezésből adódnak (beleértve a
telefon kijelzőjének és érintőképernyőjének sérüléseit). Az irányelv igénybe vételére
jogosultak egy ingyenes képernyőcserét vehetnek igénybe a Huawei valamely, arra
felhatalmazott szolgáltatási központjában."

[ Szerkesztve ]

(#6124) Lauda válasza daninet (#6119) üzenetére


Lauda
félisten

En ilyen muszakib@zi vagyok, imadom a muszaki cikkeket es nem sajnalom ra a penzt soha. Viszont annak sem latom ertelmet, hogy altalam nem hasznalt dolgokert fizessek. Tv-t is igy vettem. Vehettem volna felmillaert 4k-t tv-t, amit meg evekig nem hasznalsz ki. Minek akkor? Vettem egy fullos fhd braviat, amit maximalisan ki tudok hasznalni. A telefonnal is igy vagyok. Ha a lite hardverja engem kiszolgal, akkor nem veszek ketszer annyiert telefont, hogy az a meregdraga es bivalyeros hw csak malmozzon. Emiatt voltam dilemmaban, hogy a kicsi is kiszolgal-e, de ugy nez ki, hogy bosegesen. ;) ;) Nezegettem a mm-ban tegnap a p9-et es osszehasonlitva a kettot abszolute nem mondhatni, hogy az jobban nez ki, maximum mashogy nez ki. A fem hatlap meg megint olyan dolog, hogy khmmm.... :D Harmadik szempont pedig az volt, hogy ne kelljen tokban tartanom es mindentol ovnom. Ez nem egy olyan draga dolog nekem, hogy ha osszetorom fel ev mulva ne tudjak venni egy masikat. Egy 150k-s telonal mar mas a helyzet. Mindenki maskent gondolkodik persze nincs ezzel semmi gond. :B :B

[ Szerkesztve ]

(#6125) MK VII válasza Trevize1987 (#6122) üzenetére


MK VII
veterán

Én is így kezdtem... Azóta a negyedik P9-cet használom.. :DDD
Tényleg tegyél rá valami tokot.. Tudom, hogy a design-nak oda meg ilyenek, de nem hülyeség... :)

Egyébként szerintem csak karc miatt nem fogják cserélni, de egy próbát megér.

(#6124) Lauda
Ejj ejj.. Te most komolyan a P9 topikban győzködöd magad, hogy neked a P9-re nincs szükséged?? :DDD :P

[ Szerkesztve ]

(#6126) Bilux válasza Trevize1987 (#6120) üzenetére


Bilux
veterán

Törd be...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#6127) MK VII válasza Bilux (#6126) üzenetére


MK VII
veterán


;]

[ Szerkesztve ]

(#6128) icecave válasza Lauda (#6124) üzenetére


icecave
nagyúr

Azért egy dologra kell vigyázni, az ember mindig felfelé (vagy hasonló szintre) váltson. Nekem mindig is csúcskészülékeim voltak és bár elég sokat használom a telefont (leöltés, távoli asztal, stb-re is), gondoltam egyet iPhone 6S után,hogy elég nekem egy P9 lite szintű telefon is. Aztán mivel megszoktam a jót, eléggé fájt a dolog, mert a képek sem igaziak, RAM miatt elég sűrűn újratöltögetnek az oldalak. bezárja skype hívást, mert kevés a memória, és a többi. Ekkor jött a képbe a P9, ami már hozta a szintet. Az,hogy erről mentem feljebb Plus-ra, az már mellékes, nem lett volna muszáj, de ezt kifejtettem az előbbiekben.

(#6129) #86973952 válasza icecave (#6128) üzenetére


#86973952
törölt tag

Sokan a nagyobb kijelző miatt váltanak Plus -ra, amit meg is értek. Lehet vicces, de ebben a méretben érezhető a plusz 0.3 col is. Én csak azért váltottam volna, de a megjelenítő fontosabb. Ennek jobban tetszik a kijelzője.

Most viszont már a Mate 9 -nek nyomia kell a Plus árát.

(#6130) Lauda válasza icecave (#6128) üzenetére


Lauda
félisten

Ez igy van, a jot hamar megszokja az ember es amikor lefele valt, akkor sokkal nehezebb lesz neki visszaszokni.

MK VII Leirtam a gondolataim a kolleganak, ennyi es nem tobb. ;)

(#6131) MK VII válasza Lauda (#6130) üzenetére


MK VII
veterán

Igen értettem... Csak viccesen megjegyeztem amit megjegyeztem :)

(#6132) icecave válasza #86973952 (#6129) üzenetére


icecave
nagyúr

Ezzel egyetértek, P9 után a plus sokkal nagyobbnak tűnik, pedig csak 0,3". Videókon nem jön át ennyire pedig. Számomra a fogása is bizonytalanabb a nagyobb méret miatt. Viszont nagyon jó telefon, továbbra is úgy vagyok vele. :K

(#6133) Djuree válasza Trevize1987 (#6122) üzenetére


Djuree
félisten

hát akkor meg ne csodálkozz h nem sokáig fog tartani a telód. egy leesés és könnyen vége a kijelzőnek, azt meg a gari nem fedezi. nekem az első a szilikontok, az vékony is meg átlátszó is, nem is nagyon látszik h rajta van, mást én se rakok rá.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6134) MK VII válasza Djuree (#6133) üzenetére


MK VII
veterán

"nekem az első a szilikontok, az vékony is meg átlátszó is, nem is nagyon látszik h rajta van, mást én se rakok rá."
Viszont az is kb a halottnak a csók kategória, mert, hogy egy 1 méteres eséstől az sem védi meg az is biztos..
De megértelek titeket.. Először én is csak szilikonba tettem.. Sosem használtam semmit a telefonjaimra, mert akkor szép, ha nincs rajta semmi.. Aztán olvashattátok, hogy azóta 180 fokot fordult bennem ez a dolog mióta kínlódtam a szervizzel nem kevés ideig.

(#6135) marco0007


marco0007
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy már regisztráltam egy accountot arany fokozatú garanciára de véletlenül kitöröltem.... Akkor buktam a 3 évet és az extra 3 hónapos garanciát is? Vagy vissza tudom állítani valahogy? Köszönöm a helpet! Egy boldog P9 tulaj

(#6136) Djuree válasza MK VII (#6134) üzenetére


Djuree
félisten

nekem az iphone 5S-emen szilikon van és kb. minden héten leejtem és nincs rajta sérülés, a kijelzőn az üvegfólia szanaszét repedezve és az alatt is hibátlan a kijelző. szval nekem bevált.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6137) icecave válasza Djuree (#6136) üzenetére


icecave
nagyúr

Én maximum körbefóliázom, viszont azt hozzá kell tenni, hogy már az ultimate shield is sokat segít a fogásán, mind a P9 és a Plus fém anyaga számomra olyan csúszós,hogy nem egyszer majdnem elejtettem. Tokkal pedig úgy vagyok, hogy ekkora kijelző esetén már tényleg elég masszív tok kell ahhoz, hogy megvédje. Üvegfólia a kisebbre nem volt rendes, bújom a netet és a YT-ot, hogy vajon van-e Plusra legalább megfelelő. Azt tennék rá.

Launcher téma: maradhatott volna a gyári, de annyira gáz, hogy bazi nagy ikonok voltak, hogy ha másért nem is, ezért és a jobb helykihasználásért lecseréltem volna nova-ra. Tudom, ez egyéni megítélés kérdése. (Balra a default, jobbra a nova): [link]

(#6138) MK VII válasza Djuree (#6136) üzenetére


MK VII
veterán

Az 5s teljesen más kategória.. Egy merev masszív készülékház.. A 4s is szinte törhetetlen volt..
Az a baj, hogy a P9-re nincs olyan üvegfólia ami ér is valamit.. Szóval sajnos érzékenyebb a sérülésekre mint az 5s..

Nekem mióta tört azóta ilyen tok van rajta.
Vastagítja, de elég masszív.. És egyáltalán nem csúszós.. Sőt.. Ezzel a tokkal már esett pofára járólapra a telefonom és egy karc nem lett a kijelzőn.. Van kis gumi pereme ami megvédi.

[ Szerkesztve ]

(#6139) Balzak83 válasza MK VII (#6138) üzenetére


Balzak83
senior tag

Hű, ez már nekem a "judgement day" kategória, atomtámadás ellen is véd. Egyébként én inkább hard back case kategóriát preferálom, ami sarkokra is rá fordul. Meg láttam most egy mattos tpu tokot, ami szabadon hagyja a gombokat, mert arra kényes vagyok. Tempered glassból meg teszek egy próbát a Nillkin cp+ -al, remélem sikerül majd felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#6140) Djuree válasza Balzak83 (#6139) üzenetére


Djuree
félisten

hát aki az üveget nem tudja felrakni. :)
be kell kicsit vizezni és akkor lehet csúsztatgatni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6141) Balzak83 válasza Djuree (#6140) üzenetére


Balzak83
senior tag

Félreértesz, üveget már raktam fel eleget. De ez más. Itt ha nem vagy pontos, akkor szépen visszajön a széleknél.

(#6142) Djuree válasza Balzak83 (#6141) üzenetére


Djuree
félisten

na majd én is megcsinálom ha megjön ebayről, hátha elbaszom. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6143) Shyciii válasza MK VII (#6134) üzenetére


Shyciii
veterán

Ezt cáfolnám. Extra vékony víztiszta átlátszó szilikontok volt a Oneplus 2-esemen mikor kiesett a kezemből. Semmi baja nem lett.

(#6144) BIROD5


BIROD5
tag

Megjött a póstás. Csatlakoznék a táborhoz egy fekete p9-el. Felhívott a telenor ,hogy megszűnik a díjcsomagom . A váltáshoz hozzám vágnak egy ilyen telót . Köszönöm ! Ennyit megért. Most adhatom el a 6 hónapos honor 5x-emet.

(#6145) Jippy


Jippy
tag

Sziasztok! A mai napon csatlakozom a p9 táborhoz. Lg g2 után. Még ismerkedés folyik, de már régebb óta követem a topicot. Remélem jó kis telefon lesz ez 😀

(#6146) the_pimp válasza Shyciii (#6143) üzenetére


the_pimp
senior tag

Nekem is volt olyanom, pont oneplus 2n, kiesett a zsebemből ahogy szálltam ki a kocsiból, pont sarokra esett, meg is nyomódott.

(#6147) Balzak83 válasza Jippy (#6145) üzenetére


Balzak83
senior tag

+ BIROD5, üdv a csapatban! Szerintem nem bánjátok meg a választást!

[ Szerkesztve ]

(#6148) Shyciii válasza the_pimp (#6146) üzenetére


Shyciii
veterán

Nilkin volt?

(#6149) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Az ügyintézés menetéről írna egy kis összefoglalót az akinek már volt ez a 3 hónapon belüli ingyenes kijelzőcsere? Arra jutottam, hogy sehol nem írják azt, hogy nagy karcok esetén nem cserélik, szóval igénybe venném.

(#6150) MK VII válasza Trevize1987 (#6149) üzenetére


MK VII
veterán

Felveszed a kapcsolatot a Huawei-es ügyfélszolgálattal a 06/40/386-638-cas számon, elmondod nekik a bánatodat, sőt meg is kérdezheted, hogy érvényes-e a karcokra ez a garancia..

Ha igen akkor küldenek egy nyomtatványt amit kinyomtatsz, kitöltesz, bebattyogsz a postára és az ügyintézőnek mondod, hogy a Telemax szervizhez akarsz küldeni egy Huawei telefont.. Akkor hoz egy zacskót, abba beleteszed a telefont, töltőt meg a garipapírt, aztán a már előre kitöltött lapot a nő lefénymásolja és beleteszi a csomagba..
Köszönöm szépen viszont látásra. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.