Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) Sebibalu válasza laci1892 (#6700) üzenetére


Sebibalu
őstag

A gyári nagyon jól áll neki. Én is azzal szemezek :)

(#6702) ete_ válasza ViZo72 (#6699) üzenetére


ete_
újonc

Szia!

Én látatlanba vettem a kéket, a képek alapján. Előtte a mystic silverrel (ezüst-fehér) szemeztem, de a régi színek ahogy néztem mind azonos tapintásúak. A kéknek más a tapintása, talán kevésbé csúszik, és mindenképp kellemes. Kellemes, de nem fémszerű szerintem, pedig ez is fém. Ami nekem a kékben nem tetszik, az az hogy sokkal jobban látszanak rajta az ujjlenyomatok, illetve olyan sérülékenynek néz ki a hátlap bevonata. Plusz az eleje tiszta fekete, a vékony csíkok alig látszanak. A fehér nekem így elegánsabb. A kék pedig főleg csak természetes fényben kék, szobában általában "aszfalt szürke". Nem csúnya, csak nem olyan különleges mint napfényben. Azért összességében nem bántam meg, de mindenképp fogdosd meg-nézd meg élőben mindegyiket.

(#6703) hislah válasza laci1892 (#6700) üzenetére


hislah
aktív tag

Ha bőr tok, akkor csakis ez
http://m.ebay.com/itm/Retro-Vintage-Genuine-Slim-Leather-Back-Case-Cover-For-Huawei-P9-Plus-Lite-S001-/301988010501?nav=SEARCH

De én más tokot sem tudok elviselni a telefonomon. Hihetetlenül jó anyaga van. Tapad! :)

(#6704) sb válasza weinmaker (#6685) üzenetére


sb
veterán

Nekem S7 Edge van, asszonynak P9.
Az Edgen 15-20cm eséstől 1 hónaposan szarrá tört a kijelző, a P9 több hasonlón túl van és semmi.

Ezen kívül több a sw probléma is. A bolti kapott rommal nem volt ram leak S7-en, de az utóbbi 2 frissítés (szintén hivatalos, T-s rom) óta ez megy. 3-4 nap után 4-600MB a szabad ram és érezhetően lassul. Restart után újra 1.3-1.6GB.
P9-en fordított a tapasztalat, az első rom ette a ramot, azóta két frissítés után nincs ilyen hetes uptime után sem. (Az már csak érdekesség, hogy ugyanannyi a szabad ram 3GB-on, mint nálam 4-en. :) )

Érzésre sebességben nincs különbség a két telefon között. Nekem speciel a P9 fogásra, hátsó ujjlenyomatolvasó elhelyezésre is szimpatikusabb. Ja és ha már itt tartunk, 100-ból 99-szer beenged elsőre, Edgen meg 2 naponta van 30mp-s kizárásom mert 4-5 próbálkozásból sem enged be.

Egyedül a kamera miatt választottam és emiatt maradni is fog. Fényképre is jobb, főleg kevés fényben, de videóban még nagyobb különbség az S7 javára.

szerk: Ja és még egy fontos dolog... amit lehet, hogy én is meglépek a kamera megtartása mellett is. Sima S7 az Edge helyett. Csak hátránya van a lekerekítésnek szvsz.
szerk2: Na jó, még egy pont az S7-nél: az amoled szebb. De a P9 sem rossz kijelzőre, inkább extra az amoled. Viszont a beégés benne van.

[ Szerkesztve ]

(#6705) Zsuppim


Zsuppim
csendes tag

Anno én is az S7&P9 között gondolkodtam. A régi s4-el tökéletesen elégedett voltam, de az új Samsungokról nem hallottam sok jót. Az egyik barátom aki telenor-os, megerősített az irányban. Nagyon sok Samsungot küldenek szervizbe heti szinten. Aztán döntöttem, p9 lett, közben a párom Samsung A3-as förmedvénye harmadszor járt szervizben, akkumulátorcsere, szoftverfrissítés, majd kijelzőcsere, kijelzőragasztás, és alaplapcsere, komplett házcsere miatt (most ott tartunk hogy veszedelmesen merül). Én így garancia végén elküldtem az S4-et kijelző sárgulással és lassú feltöltéssel szervizbe. Cseréltek komplett kijelzőt, alaplapot, csatlakozókat, csak a ház maradt a régi, most van egy elvileg tökéletes cseretelefonom (új akksival) gond esetén .

(#6706) weinmaker válasza Zsuppim (#6705) üzenetére


weinmaker
őstag

Azt hiszem eldöntöttem P9 lesz a befutó. Pont ezek a hibák miatt is amiket írtatok. Mert a feleségemnek is az előző Samsungjának komplett cserélték gariban a kijelzőt, mert elengedte a ragasztás és megrepedt. Tetszik az iphone se is amúgy, de azt hiszem maradok a p9-nél. :R

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#6707) catroot


catroot
veterán

Tapasztalt már valaki olyat, hogy egy 3rd party ébresztő nem ébresztett?

Amdroid csinálta ma, eddig sosem volt gond vele. Ja, védett alkalmazás természetesen.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6708) Djuree


Djuree
félisten

tegnap jött meg az átlátszó szilikon tokom ebayről kemény 850ft-ért üveggel együtt és semmi sorja, minden kivágás a helyén, meg is lepődtem. :DD anyaghiba sincs. :C
az üveget nem merem feltenni, hátha nem jön le mint az iphone-omról...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6709) Balzak83 válasza catroot (#6707) üzenetére


Balzak83
senior tag

A gyári nem jó? Nálam mindig jelez, még repülő módban is. Egyébként amióta Miband2 megvan, a telefont már csak tartaléknak állítom be. Könnyebben ébredek, ha a kezemen rezeg, mint hogy a telefont keresgéljem.

(#6710) mugencivic válasza ntomi0730 (#6693) üzenetére


mugencivic
tag

"Úgy tudod beállítani, hogy automatára teszed, a csuszkát megfelelő alsó értékre állítód, és annál lejjebb nem veszi a fényerőt."

És tényleg! Köszönöm! :R

(#6711) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Sziasztok

Hol tudom beállítani, hogy ha sms vagy email jön akkor mutassa a kis ikonján számmal,hogy mennyi érkezett? A Viber például alapból mutatja,de a gyári cuccok nem.
Köszi

(#6712) Balzak83 válasza Tomi13 (#6711) üzenetére


Balzak83
senior tag

Smst mutatja, de egy gmail számláló tényleg nem jönne rosszul.

(#6713) icecave válasza Tomi13 (#6711) üzenetére


icecave
nagyúr

Egy üres területen ott tartod az ujjad, és megjelenik a szokásos menü (háttérképek, minialkalmazások, átmenetek, egyéb beállítások). Utóbbiban ott az ikonszámláló. Csomó mindenhez nem lehet bekapcsolni, akkor csak azon múlik,hogy lesz-e badge-d, ha az adott app támogatja. Pl. Nekem aquamail támogatja, de pont ikonszámláló beállításokba is bekerült itt,mikor feltelepítettem.

(#6714) dunc


dunc
nagyúr

A felülettel kapcsoltba a gyári nekem nagyon nem jön be, főleg a összes alkalmazás menű hiánya miatt, kiprobáltam sok launchert, és a CM Launcher lett a nyerő, igaz fízetős verzió, de ég és föld a gyárihoz képest, akinek nem tetszik az alap annak ajánlani tudom!

(#6715) Tomi13 válasza icecave (#6713) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Köszönöm, érdekes módom be van kapcsolva az sms számláló,mégsem jelenik meg szám ha olvasatlan üzenetem van. :U

(#6716) Galahed válasza Tomi13 (#6711) üzenetére


Galahed
senior tag

Ez launcher függő is tud lenni, pl nálam a csak a Blackberry launchernél működik a BB naptár értesitő csillagocska, vagy az üzenet (e-mail, sms) jelzése... A gyári launcheren nem...

(#6717) Tomi13 válasza Galahed (#6716) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Huha, nem tudom mi az a launcher,de a lényeg hogy akkor nekem azért nem megy... hát ez van.

(#6718) mugencivic válasza Tomi13 (#6711) üzenetére


mugencivic
tag

Nekem a gyári email kliens mutatja az olvasatlanokat kis számmal a főképernyőn.

(#6719) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Ma indult el a Galileo navi rendszer.
Mate 9-en már megy.
Ehhez konkrétan sw vagy hw kell? Tehát van esély, hogy P9en is legyen?

(#6720) Galahed válasza Tomi13 (#6717) üzenetére


Galahed
senior tag

P9 esetében pl Emui a gyári launcher.

How to change launcher

(#6721) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Ááááá nem birtam ki. Csak meg vettem a gyári tokot. Huuu nagyon baba :))

(#6722) Djuree válasza Sebibalu (#6721) üzenetére


Djuree
félisten

melyiket a sok közül? :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6723) Trevize1987 válasza WolfLenny (#6719) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Ez engem is érdekel.

(#6724) Sebibalu válasza Djuree (#6722) üzenetére


Sebibalu
őstag

Ezt ni :) Párom lepett meg vele karácsonyra :))

[ Szerkesztve ]

(#6725) ORCA58 válasza Tomi13 (#6717) üzenetére


ORCA58
addikt

Ha bekapcsolod telefont azt látod. Más lanuncher-rel változhat a kinézet, kissé módosul a használat a testreszabhatóság stb.
Ha letöltesz egy másikat a 6720-as hozzászólásban Galahed által feltett linken megnézheted, hogyan válthatsz át rá.
A legegyszerűbb, ha kipróbálsz egyet.

(#6726) weinmaker válasza Sebibalu (#6724) üzenetére


weinmaker
őstag

Nagyon szép! Ez csak a hátulját védi és erre még tesztek egy üvegfóliát?

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#6727) Sebibalu válasza weinmaker (#6726) üzenetére


Sebibalu
őstag

Nem szeretem a flip tokokat. Ezt rendeltem rá. Remélem jó lesz ez is :)

(#6728) Balzak83 válasza Sebibalu (#6724) üzenetére


Balzak83
senior tag

Nem szép dolog ám előre megkeresni az ajándékokat! Tegyed csak szépen vissza oda ahol találtad! :)
Egyébként ennek elölapon van pereme, vagy csak a fémkeretig tart?

(#6729) JNSK válasza WolfLenny (#6719) üzenetére


JNSK
aktív tag

ha jol sejtem a p9 nem kommunikal a galileo muholdakkal... a mate 9 igen. jo lenne ha valaki okosabb is megerositene, vagy cafolna..

(#6730) ruarua válasza Sebibalu (#6724) üzenetére


ruarua
tag

Ilyen tokot csak flipbe láttam, nincs linked? :R

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#6731) Sebibalu válasza Balzak83 (#6728) üzenetére


Sebibalu
őstag

Van egy kis perem azért. Az üveggel együtt lesz perfekt.

(#6730) ruarua Ezt a Tbe vette párom. Le vásárolta pontjait :))

[ Szerkesztve ]

(#6732) Trevize1987 válasza JNSK (#6729) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Jelenleg biztos nem kommunikál, de hogy van e esély rá, hogy a támogatás eljön vagy hardveresen ki van e zárva... Erre kéne választ találni. Elbírnám viselni ha működne rendesen :)

(#6733) Balzak83 válasza Trevize1987 (#6732) üzenetére


Balzak83
senior tag

Azt olvastam valahol, hogy szeptembertől teszik bele a telefonokba, ezért csak a Mate9. De ne nekem legyen igazam.

Konkrétan itt

[ Szerkesztve ]

(#6734) CandySR válasza Balzak83 (#6733) üzenetére


CandySR
tag

Sziasztok, rendeltem egy P9 szilikon tokot, de mire megjött már új telefonom lett. Elcserélném 3 doboz Red Bullra vagy más értelmes dologra :D

Don't push me 'cuz I'm close to the edge, I'm trying not to lose my head

(#6735) MM válasza Balzak83 (#6733) üzenetére


MM
őstag

Ha a chipset, illetve a GPS vevő alkalmas rá, akkor már csak a szoftver támogatottságon múlik, ami később is orvosolható, így még lehet reménykedni a tavaly szeptember előtt debütált telefonoknál is.

Néhány Snapdragon chipset, ami biztosan támogatja:
http://www.usegalileo.eu/EN/inner.html#data=smartphone

Jelen esetben kérdés, hogy pl a Kirinnel mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#6736) laci1892 válasza Sebibalu (#6721) üzenetére


laci1892
senior tag

Irigyellek haha. Én a kéken vagy barnán gondolkodom. Nagyon minőségiek. Volt szerencsém élőben fogni egyett.

(#6737) gti16v


gti16v
őstag

helló ,hétfőtől kiléptem a táborból és a P9 + ba támadok ...
nem bírtam kihagyni ezt a Telekomos hangszórós akciót :-)

(bár ahogy nézem,vissza járok a másik topic,lassabb kicsit)

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#6738) Sebibalu válasza laci1892 (#6736) üzenetére


Sebibalu
őstag

Hát ma szerintem többet simogattam a tokot mint az asszonyt :DD

(#6739) Viper26


Viper26
nagyúr

7.0-val mennyire teljesít jól a telefon?
Hosszabbítással el lehetne hozni így gondolkozom rajta. :)

Pixel 7 | FR955

(#6740) Viper26 válasza hislah (#6703) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ez nagyon jól néz ki. :)

Pixel 7 | FR955

(#6741) ViZo72 válasza ete_ (#6702) üzenetére


ViZo72
tag

Köszönöm az infót.

(#6742) b3Ro válasza Viper26 (#6739) üzenetére


b3Ro
senior tag

Röviden szebb, gyorsabb, letisztultabb. Nekem nagyon bejön. Nem találkoztam még egetrengeto buggal hiába csak beta van eddig.

(#6743) Viper26 válasza b3Ro (#6742) üzenetére


Viper26
nagyúr

Végleges mikor várható?
Akkor ha jól értem UI sebesség is rendben van.

Pixel 7 | FR955

(#6744) dunc


dunc
nagyúr

A 7 et fel lehet rakni valahogy hivatalos modón? (béta teszter stb? )

(#6745) b3Ro válasza Viper26 (#6743) üzenetére


b3Ro
senior tag

2017 első felét írják sok helyen, amire van esély szerintem. Végül is a beta tester program 2016.10.30 - 2016.12.31 ig tart.

UI sebesség sokkal jobb mint ami b182 nel volt. Ott sokszor újra kellett indítanom, medt laggolt nagyon.

------
dunc: [link] innen le lehet szedni a beta appot, es ha meg lehet jelentkezni, akkor kapod a beta frissitest

[ Szerkesztve ]

(#6746) icecave válasza b3Ro (#6745) üzenetére


icecave
nagyúr

Főleg,hogy egyes régiókban már ki is adták hivatalosan: [link]

(#6747) z.z válasza MM (#6735) üzenetére


z.z
csendes tag

A P9 hivatalos termékoldalán azt írják, hogy támogatja a Glonass-t.
(A videó alatt a '+ TECHNICAL SPECIFICATION'-t lenyitva látszódik.)

[ Szerkesztve ]

(#6748) JDMKid válasza z.z (#6747) üzenetére


JDMKid
tag

a galileoról viszont nem szól a speckó :U

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#6749) Trevize1987 válasza z.z (#6747) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Öhm, de a GNSS az nem egyenlő a Glonass-al. A Glonass egy már kiépített orosz műholdakra épülő rendszer, míg a GNSS a jelenleg is kiépítés alatt álló, de most már működő EU rendszer, másnéven Galileo. Javítson valaki ki ha tévedek. Glonass-t persze, hogy tud a P9, a kérdés a GNSS jövőbeli támogatottsága.

(#6750) Sebibalu válasza b3Ro (#6745) üzenetére


Sebibalu
őstag

Nekem a Beta appot már fel sem akarja telepiteni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.