Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Cunaja válasza Shyciii (#14000) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

B383-ra igen.
A TWRP direkt nem törli a data\hw-init mappát, mert a Wipe után nem lenne jó bizonyos alkalmazás a romban. .
A Supersu-nál az enyémet használd és nem lesz gond. :)
Huawei fronton meg az a gond, ami eddig is volt. Csak az új termékekre koncentrálnak és ha az kész, akkor foglalkoznak a többivel. :W
Az akku jelentős fogyasztását a Google okozza, mert egyszerűen nem igazán sikerül nekik a Nougatra optimalizálni az EMUI mellé.
Pl. A viselés érzékelésnél letiltjuk a Google szolgáltatást, illetve a Google backup Transport alkalmazást, mindjárt jelentősen csökken az Android figura fogyasztása. Nem eszik annyit.
Tudom sokan szeretik a Google Drive-t is, de az is zabál rendesen.
Amit én csinálok!
1. Összes Google szinkron letiltva, 24 óránként 1x engedélyezem, hogy dolgozzon, majd letiltom megint. ( Nem Gmail-t használok, hanem a beépített emailt. )
2. Minden nap 1x kikapcsolom a telefont 1 percre. ilyenkor a beragadó alkalmazások kipusztulnak.
3. A képernyő forgatás csak akkor megy, ha szükségem van rá.
4. Dupla érintéses ébresztés és rajzolás kikapcsolva. ( Nekem egyikre sincs szükségem )
5. Felesleges rendszer appok eltávolítva, de még a data\hw_init mappából is.
6. A fényerő csak akkor van automatikusan ha nem vagyok itthon.
Röviden ennyi.
Majd ha tényleg tudja a Huawei Nougat amit tudnia kellene, akkor majd nem kell ilyen dolgokat elvégezni.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14002) #18001664 válasza Cunaja (#14001) üzenetére


#18001664
törölt tag

"viselés érzékelés" alatt pontosan mit értesz? Vagy gyári B383 alatt nincs ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#14003) redbiro válasza snicky (#13989) üzenetére


redbiro
őstag

két helyen:
battery - close apps after screen locks
apps - battery optimization

én mindkettőt be szoktam állítani.

fut tovább a háttérben és foglalja a memoriát, fogyasztja az akksit
igen.
sztem józan ésszel belátható, hogy olyan nem lesz neked soha, hogy kapsz értesítést DE közben nem fut a program.

it never gets easier, you just go faster

(#14004) Cunaja válasza #18001664 (#14002) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Testérzékelők néven keresd az engedélyeknél. Közben rájöttem én is, hogy az a Fitnesz része.
folyamatosan nézem az akku fogyasztást, és naplót is vezetek a mAh számokról.
News Republic and WPS Office ezek is zabálnak rendesen.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14005) #18001664 válasza Cunaja (#14004) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ja így már tudom...az tiltva van mindig nálam! :)
Elég nagy gond, hogy ilyen dolgokkal kell foglalkoznunk, a Google hanyagsága miatt. OFF készüléken is mindig tiltom/ kikapcsolom ami nem kell. A belakás el is vesz tőlem kb. 2 órát emiatt.
Örülnék, ha nekem is a te ROM-od lenne fenn, de én kevés vagyok hozzá. Debrecenben meg nem ismerek olyan fórumtársat ( P9 ) aki ért hozzá és fel is tenné. Így maradok a gyári verzióknál.

(#14006) Cunaja válasza #18001664 (#14005) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Nem vagy kevés, elég ha itt vagyok online mikor csinálod.
Most megyek aludni, mert éjjel dolgozom.
Megbeszéljük majd mikor vagyunk mind a ketten online legalább fél órát. ;)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14007) #18001664 válasza Cunaja (#14006) üzenetére


#18001664
törölt tag

Köszönöm szépen! :)
Jó pihenést!

(#14008) gianone válasza Cunaja (#14001) üzenetére


gianone
őstag

Igaz, hogy Novám van, de nálam ezek közül egyik sincs kilőve, mert mindegyiket használom, és eszméletlen jó az akkuidő Nougaton. Nem tudom, hogy azért-e, mert nem Kirin, hanem Snapi, de tuti, hogy nem a Gugli a hibás, és önmagában a 5.0 EMUI sem.

Folyamatos Google szinkron, Naptár, mail, címtár, adatok. Használom még az Gugli App asszisztenskártyáit is, híreket is, időjárást is, meccsekre is stb. Drive-ot is. Wifi, mobilnet folyamatos, helyzetmeghatározás is bekapcsolva, igaz akkukímélőn, ha nem kell GPS. Helyelőzmények és mentés van kilőve. Letiltok mindent, a többi nem használt guglist. És minden mást is, ami nem kell. Nyomtatástól Market visszajelzésig stb. Chrome helyett Ghosterym van, Fb Lite-om.

Szerintem viszont sokkal jobban lehet optimalizálni EMUI-t a hálózati alkalmazások beállításaival, megtartva a telefon minden lényeges funkcióját. Best feature ever.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#14009) Cunaja válasza gianone (#14008) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Az elején leírtad, hogy Novád van. Az Nova és nem P9.
Itt ennyivel zárnám is a összehasonlítást, mivel fentebb írtam, hogy az újabb készülékekre jobban koncentrálnak.
Nem a Google a ludas, hamem a Huawei, hogy nem optimalizálja rendesen a készülék-OS-Google dolgokat.
Ami nálad szuper, az itt nem biztosan az.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14010) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Rég jártam erre.. El szeretném adni a telefonomat,de nem is emiatt írok..A telenornál lett vásárolva, de ha jól emlékszem árultak ott olyan P9-eket is,amik függetlenül kerültek forgalomba..Hol tudnám megnézni,hogy függő vagy független-e a telefonom? Olvasgattam, keresgéltem,de nem találtam.. :R

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#14011) gretzky77 válasza Ferenczi Áko (#14010) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia a legegyszerűbb ha tudsz beletenni másik SIM kártyát,azt,hogy szervízkóddal tudod e ellenőrizni azt passzolom! Miért adod el ha nem titok?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#14012) gianone válasza Cunaja (#14009) üzenetére


gianone
őstag

Nézd, erre csak azt tudom mondani, hogy a Nova nem sokkal újabb modell, ugyanúgy tavalyi. A P9 meg flagship. Teljesen kizárt, hogy több energiát öltek volna bele. Persze ettől még sikerülhetett jobban. Én csak azért írtam azt, amit, hogy érdemes lehet mással is próbálkozni, mert az egyáltalán nem normális, hogy alapvető funkciókat tiltasz le egy guglifonban. Olyanokat, amelyek alapvetően nem is fogyaszthatnának szignifikánsan. Ettől még megtehetik. De arra utalok, hogy nem feltétlenül kell valaminek a kézi ki-be kapcsolásával szarozni, ha pl. letilthatod a háttéradat- vagy a mobilnetet-hozzáférését, és wifin a töredékét fogyasztja, illetve ha nincs wifi, akkor semmit. Pl. egy billenytűzetszinkronizáció. És ilyen van rengeteg. Egyszer végig kell menni az összes alkalmazáson, a rendszereken is, és csomót lehet spórolni úgy is, hogy nem nehezíti meg a használatot. Nem mondtam, hogy így ugyanolyan lesz, csak mutattam egy másik szemszöget. Aztán úgyis mindenkinek mások a prioritásai és a használati szokásai, de ez is egy jó lehetőség EMUI-n, és főleg kényelmes.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#14013) Ferenczi Áko válasza gretzky77 (#14011) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nincs itthon másik szolgáltatós kártya.. :( Valamilyen szervizkóddal is meg lehet nézni, csak nem tudom melyikkel..
B@ssza a csőröm egy S7 Edge.. :U

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#14014) C. Vieri válasza Ferenczi Áko (#14013) üzenetére


C. Vieri
tag

*#*#2846579#*#* -> 3. Network information query -> 2. SIM Lock Info

(#14015) Ferenczi Áko válasza C. Vieri (#14014) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszönöm, megvan! :R

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#14016) moleculez


moleculez
veterán

Mivel, vagy hogyan kell saját témát csinálni?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14017) Balzak83 válasza Ferenczi Áko (#14013) üzenetére


Balzak83
senior tag

Nem jársz vele jobban, ezt itt többen is alátámasztják neked, de a te döntésed!

(#14018) #18001664 válasza Ferenczi Áko (#14013) üzenetére


#18001664
törölt tag

S7 edge nekem is volt...semmivel sem jobb hidd el. Ráadásul a legapróbb kis koccra is reped a kijelző, aminek a cseréje 95.000Ft. Normális üvegfólia meg nincs rá.

(#14019) Shyciii válasza Cunaja (#14001) üzenetére


Shyciii
veterán

Nálam az összes használt szinron be van kapcsolva: email, contacts, keep, időjárás, naptár. GPS folyamatosan megy, fényerő automatikuson, forgatás bekapcsolva, és így éjszaka 8-9 óra alatt max 3%-ot merül. Ha nem játszom sokat, akkor a 6 6,5 óra SOT is megvan, szal nekem szerencsére jól fogyaszt a Nougat is :)

(#14020) MK VII válasza Ferenczi Áko (#14013) üzenetére


MK VII
veterán

Ugye nem mész át EDGE-re.. :)
Két havernak is van és 1 hónapos koruktól kb törötten használják, mert könnyen pattan az üveg és egy vagyon a javíttatása.. Nem mellesleg semmiben sem jobb a P9-nél... Talán az akkuja valamivel jobb..

(#14021) Gabbbb válasza Balzak83 (#13991) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Tökéletes akkor sem lenne, mert ott lenne a két légcsík a fekete csík mellett a kijelző szélén és előbb utóbb a kosz is bejutna oda, mert a ragasztó a szélén nem zár úgyse elég jól.
------------------------------------------------------------------
Szerintem S7 egyedül videóban jobb.

[ Szerkesztve ]

(#14022) gretzky77 válasza Ferenczi Áko (#14013) üzenetére


gretzky77
veterán

Hááát S7 edge-hez volt szerencsém,használtam de elég hamar megváltak tőle! A te döntésed,de sztem nem jobb max a vízállóság ha valakinek szempont,mondjuk én nem bízok benne 100%-ban abban sem,hogy nem ázik be!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#14023) Gabbbb válasza gretzky77 (#14022) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Arra jó, ha sörrel leöntöd, vagy véletlen vécébe esik 99%, hogy túléli a telefon és utána lehet folyadékkal tisztítani.

[ Szerkesztve ]

(#14024) #18001664 válasza MK VII (#14020) üzenetére


#18001664
törölt tag

Az akku sem jobb...a QHD kijelző miatt.

(#14025) MK VII válasza #18001664 (#14024) üzenetére


MK VII
veterán

Sokkal jobb az akku...
8-9 óra ott simán megvan nekik.. Én meg a 4 órának már tapsolok. :)

[ Szerkesztve ]

(#14026) Gabbbb válasza MK VII (#14025) üzenetére


Gabbbb
senior tag

6 óra nekem is simán megvan, ha csak olvasok rajta, akkor 7:30 sem lehetetlen.

(#14027) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Nyilván az S7 edge topikban meg van aki P9-ről váltott és más a véleménye.. :)

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#14028) Gabbbb válasza Ferenczi Áko (#14027) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Azért elég jó s7-en az akku. Csak le kell tiltani a Samu bloat-ot, legtöbb user ezt nem teszi meg.

(#14029) MK VII válasza Ferenczi Áko (#14027) üzenetére


MK VII
veterán

Ez egy interkontinentális időparadoxon lesz... :D
Az S7 edge-ről váltott embrek számára jobb a P9, a P9-ről váltott emberek számára meg jobb az S7 edge.. :D
Na ezen igazodjon ki valaki...
Itt annyiról van szó, hogy eleve nem P9-cet vagy S7-et kellett volna vennie az illetőnek, hanem pont a másikat. :)

[ Szerkesztve ]

(#14030) moleculez válasza MK VII (#14029) üzenetére


moleculez
veterán

A macska mimdig talpra esik, a vajas kenyér mindig pofára. Mi van ha a macska hátára kötünk egy vajaskenyeret?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14031) MK VII válasza moleculez (#14030) üzenetére


MK VII
veterán

Ebbe már bele se menjünk..
Haverokkal múltkor pár üveg sör és whiskey kóla után megvitattuk... Olyankor az a macska levitálni fog.. Sosem esik le.. :D

(#14032) papi77 válasza MK VII (#14025) üzenetére


papi77
addikt

Én is s7- ről váltottam,de nem mondhatnám,hogy jobb volt az üzemidő!
Mondjuk nekem nem edgém volt.

Az első: NOKIA 1611

(#14034) snicky válasza redbiro (#14003) üzenetére


snicky
tag

Köszönöm, megnézem majd. Amúgy kollégám is mondja, hogy nem kap értesítést, és most, hogy megvettem a telefont, a Telekomnál is mondták, hogy egyik kollégának az van, és ő sem kap. Úgyhogy úgy látszik, ez egy "betegsége", ami nem mindegyiknél jelentkezik

(#14035) C. Vieri válasza snicky (#14034) üzenetére


C. Vieri
tag

Beállítás kérdése, eleinte nekem is kicsit problémásak voltak az értesítések, aztán mindent beállítgattam jól, és rendbe jött a dolog. Egyedül a Viber problematikus, de amennyire tudom, az szinte mindenkinél.

(#14036) JNSK válasza C. Vieri (#14035) üzenetére


JNSK
aktív tag

Nálam pl mindig megjön a Viber.. Semmi baja.

(#14037) C. Vieri válasza JNSK (#14036) üzenetére


C. Vieri
tag

Direkt ezért írtam oda a szintét, mert tudom, hogy nem mindenkinél gázos. :)

(#14038) Gabbbb válasza snicky (#14034) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Nugát frissítés óta az enyém olyan app üzeneteit is küldi, amit nem szeretnék megkapni és meg is próbáltam letiltani. :-)

(#14039) sirokipatrik


sirokipatrik
aktív tag

Sziasztok! Van egy kis problémám. Vagyis inkább volt.
Mivel nagyon sokat beszélek (napi 2-4 óra) ma olyan jelenség volt, hogy a beszéd hangszórója recsegett ropogott sipolt (nem tudom mihez hasonlítani, olyan volt mint a repülő). Nagyon megijedtem de úgy néz ki megjavult. Ez mitől lehetett? Volt már valakinek? Nem szeretnék szervizbe menni, ha nem muszáj. Ja és térerő maximumon volt.

Szerkesztés: a telefon picivel több mint fél éves. Remélem nem ennyit bírt.

[ Szerkesztve ]

(#14040) Cunaja


Cunaja
Topikgazda

[Tudom van elemlámpa app a romban, de jó ha tudjátok]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14041) #18001664 válasza MK VII (#14025) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nekem sosem sikerült 7h felett produkálni, pedig rengeteg dolgot töröltem és tiltottam az Edge-en is. Átlag 5.5-6h SOT volt jellemző.

(#14042) Shyciii válasza Cunaja (#14040) üzenetére


Shyciii
veterán

Sikerült pörgőssebbé tenni a gyári 383-ast, egy FR-el, majd a számomra felesleges komponensek legyalulásával, pedig csak a patchelt Youtube miatt akartam most root-ot :)

(#14043) Gabbbb válasza #18001664 (#14041) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Én ismerek olyat, aki Lightning browserrel fekete fehér inverz módban fórumozik, neki 7h megszokott lenni sima s7-en.

(#14044) #18001664 válasza Gabbbb (#14043) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nem lehetetlen aláírom...nekem is előfordult 7h SOT.
... de P9-cel is, képeket​ is mutattam már ebben a csoportban sz eredményről. Mostanában nem sikerül ilyen eredményt elérni de nem is zavar.
Viszont a telekomnak írtam emailt a rossz jelerősség miatt, a statisztikában szinte az egész "csík" narancssárga, 3G és 4G használattal is. Debrecenben a repülőtér mellett lakok, belváros itt van közel, nem értem a gyenge jel okát.

(#14045) MK VII válasza #18001664 (#14041) üzenetére


MK VII
veterán

Pont ebben a topikban volt egy pici "vitám" valakivel arról, hogy az S7 edge 8-9 óra SOT-ot tud..
És tényleg.. Mutatott képeket..
De mindegy is.. Felőlem tudhat a Samsung 20 óra SOT-ot is akkor sem adnék érte egy fillért sem.. Samsung egyik teméke sem pálya nálam.. Egy gatya cég, mocskos üzletpolitikával.. Kiráz a hideg tőle gyakorlatilag..

[ Szerkesztve ]

(#14046) Balzak83 válasza Cunaja (#14040) üzenetére


Balzak83
senior tag

Már ott gyanús a történet, hogy 6.5 mega egy nyomorult widget. A user meg persze megadja a jogokat automatikusan.

@gabbb: ips-nél elvileg mindegy, milyen színt jelenít meg, nem? Szerk: sorry, most nézem, hogy S7-ről irtad!

[ Szerkesztve ]

(#14047) snicky válasza C. Vieri (#14035) üzenetére


snicky
tag

Majd ha beüzemeltem, kérhetek segítséget ehhez a beállításhoz?

(#14048) freemanone


freemanone
őstag

Üdv!
Ma került hozzám egy ilyen szépség és valamiért nem tudom feltenni a TWRP recovery-t....
Nem értem a dolgot, hiszen a BL nyitás könnyen ment, fastboot mód működik szépen, kézzel is próbáltam flash-elni, de nem jártam sikerrel. Minden áron a gyári jön be. Valakinek nincs rá valami ötlete?
L09-es verzió, független, nugáttal, nemtudom bármelyik számít-e.

[ Szerkesztve ]

(#14049) freemanone válasza freemanone (#14048) üzenetére


freemanone
őstag

... és már közben rájöttem, hogy nugáthoz másik verzió kell.

(#14050) Cunaja válasza freemanone (#14049) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

:C

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.