Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) hislah válasza Tomi13 (#6633) üzenetére


hislah
aktív tag

Jó lesz ez hidd el! Szeretni fogod! Nem kell az alma. ;)

(#6652) hislah válasza zoli121 (#6635) üzenetére


hislah
aktív tag

Van bent ismerősöm a telemaxnál. Már kiemelten kezelik a Huawei és a Honor készülékeket! Állítólag jobb lett a szerviz minősége. Bátran küldd be, csak úgy fog megjavulni. ;)

(#6653) zoli121 válasza hislah (#6652) üzenetére


zoli121
aktív tag

:R

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#6654) pepe10.10


pepe10.10
tag

Wolfram Alpha programmal adódott némi problémám, mégpedig a billentyűzet nem akaródzik előjönni. Kommentben ezt ajánlották : "Billentyűzet probléma: beállítások->preferences->use custom keyboard
Nekem ez be volt pipálva, ezért nem működött. (Galaxy S4)"
Ezt hol találom, vagy mi ez pontosan, segítsetek légyszi gyorsan, holnap matek ZH :Y

Laza vagyok szétesem, kezemben a GSM.

(#6655) Azharel


Azharel
aktív tag

Valaki próbálkozott már ezzel a fajta fóliával aminek színezett a széle ?

(#6656) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Egy kis furcsaságot vettem észre.

Ha jól tippelek akkor bootloader módban az FRP és a BOOTLOADER feliratnak alapból zöldnek lennie?

Ezt azért kérdezem,mert az FRP nálam piros volt. (vagy ez csak az elcseszett noguat frissítés maradéka?)

A másik kérdés pedig az hogy mikor lehúztam a gyári fóliát találtam alatta még egyet.

(#6657) Newlachka válasza Azharel (#6655) üzenetére


Newlachka
őstag

6585 az első az ilyen fajta,csak elvileg "transparent" lehetett választani,fehér,arany,fekete,és átlátszó közül

(#6658) mkardi


mkardi
újonc

Sziasztok!Egy kis segítségre lenne szükségem.EVA-19C900-ról szeretnék vissza álni C432-re de semelyik updat sem fogadja el.Ami jelenleg felment rá az a Huawei P9 L19 Official ROM EVA-L19C185B162.Valami bevált módszer van rá?

(#6659) Newlachka válasza mkardi (#6658) üzenetére


Newlachka
őstag

nem kell rom update!
csak nyiss BL-t majd keress egy oeminfo-t, majd utána rakd fel a c432-es közepű romot.
amúgy C900 annyiban különbözik c432-től,hogy nem jön rá OTA! ami sokszor nem is baj!

(#6660) Balzak83 válasza Azharel (#6655) üzenetére


Balzak83
senior tag

Én tegnap raktam fel egy Nillkin Cp+ üveget. Nagyon nehéz feltenni, 5x húztam le, mert a hajlítás miatt tizedmiliméterre pontosnak kell lenni. Igy viszont aláment a por és buborékos lett, ki kellett szedegetni egyenként. Most viszont tökéletes, mg a széleknél is, és fedi teljesen, minden szép és jó, a megszokott nillkin minőség, de:

Mai napig nem értem miért kellett befesteni rajta a keretet. Alul felül fehér középen meg egy fekete keret fut körbe. Nem is lenne semmi baj, de ez a fekete szar belelóg körbe e kijelző területébe, 0,5(!) miliméteren. Ráadásul a sarkok kerekítve lettek, mint a képcsöves tv-knél. Szóval a képernyőtartalom szépen eltűnik a keret alatt. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a statuszbar órája már felül meg jobb oldalt pont belelóg a kertetbe, pedig még kellene lennie helynek. Vagy a 4g ikon teteje a térerő jelzőn már éppen nem látszik. Fújj, ezt miért kellett??

Itt egy hibátlan üveg, ami rárak erre a szép telefonra egy vastag fekete SZTK keretet. Próbálom megszokni, de valszeg leveszem és elhajítom a francba.

Ja meg a másik, Nillkin Nature szilikon tok, az is most jött, egy rakás másik tokot kaptam volna az áráért, felrakom, erre pontatlanok a furatok, alul felül rálóg a mikrofonra. Meg a hangszórórács is el van csúszva. Körömcsipesszel vagdostam ki a furatokat, szép lett... Hogy b*ssza meg ezt is. A kettő együtt 5 ropi volt, ráadásul 1 hónap mire megjön egy másik tok.

Sorry, de most ledobtam a láncot, évek óta ezt a márkát használom, most 2x csalódok benne 2 nap alatt.

(#6661) dunc válasza Balzak83 (#6660) üzenetére


dunc
nagyúr

Érthető a felháborodás.

(#6662) tkonya válasza Sebibalu (#6656) üzenetére


tkonya
aktív tag

Szia,

Nyitott BL piros, zárt zöld. FRP szintén.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

(#6663) mugencivic válasza tyuli76 (#6650) üzenetére


mugencivic
tag

Edigitalban csak 144:

[link]

Van raktáron mindenütt. Ajándék csomag mondjuk nincs...

(#6664) tyuli76 válasza mugencivic (#6663) üzenetére


tyuli76
tag

Csak azért irtam,mert a Upc felöl érdeklödött.Ott 20ez önrész és 24 havi részletre lehet elhozni,azaz a futárral küldik és nincs hitelbirálat:)
Nekem zte axon a2016 van.
Egy ideje kisérem a forumot,ezért a napokban én is megrendelem a feleségemnek.Kifizetödik mert évekig elvan 1 telefonnal,most Lenovo A850 van,már v 3 éves.

(#6665) Djuree


Djuree
félisten

olyat szeretnék kérdezni, hogy nekem a 2 simes verza van.
namost. a vodásat használom elsődlegesként. 1gb netem van rajta. ha lemegy szeretném használni a telenoros simen lévő 500mb netet. ezt hogy tudom megtenni?
át kell állítanom elsődlegesre a teleonoros simet olyankor? esetleg nincs vmi automatikus dolog?

a másik hogy a telenor küldött vmi rendszerüzit amiben benne voltak a hálózati beállítások. ez kell nekem? mert a vodásnál automatikusan működik minden? itt a telenorosnál nem fog menni a net enélkül? hol tudom megnézni ezt az üzit, mert a sima üzeneteknél nincs meg pedig nem töröltem.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6666) redbiro válasza tkonya (#6662) üzenetére


redbiro
őstag

az frp akkor piros ha a developer settingsben be van kapcsolva az oem unlock, semmi köze a nyitott bl-hez.

it never gets easier, you just go faster

(#6667) JDMKid válasza Balzak83 (#6660) üzenetére


JDMKid
tag

biztosan eredeti az a nillkin nature tok?
nekem a hangszóró furatok tökéletesen szaladnak a teló kivágásával, és a két mikrofon furat is a tok furatán belül esik. A gomobok is a helyükön vannak, én ennél pontosabb tokot még nem nagyon láttam.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#6668) tkonya válasza redbiro (#6666) üzenetére


tkonya
aktív tag

Igen igazad van, de a fórumtárs kérdése az "alapesetre" vonatkozott, ezért írtam azt amit.

Motorola Edge 30 Fusion

(#6669) Balzak83 válasza JDMKid (#6667) üzenetére


Balzak83
senior tag

Banggoodrol jött, szerintem eredeti. Az ára sem volt épp baráti :( hátul az ujjlenyomatolvasó körüli keret sem pontos, de az nem befolyásolja a használatot. Lehet, rákérdezek hogy nem selejt jött-e.

[ Szerkesztve ]

(#6670) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok! Kellene egy kis segítség. Előfizetés mellé 3 telót néztem ki a huawei p9 mellett. Samsung s7 és iphone se. H bármelyiket választhatnátok a 3 közül ti melyiket kérnétek?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#6671) Djuree válasza weinmaker (#6670) üzenetére


Djuree
félisten

ios vagy droid először is? mert általában aki az egyiket szereti a másikat nem, a két rendszer tök ellentétes kb. mindenben. én most adtam el az iphone-om, többet soha iphone-t! az ipad meg nagyon bevált érdekes. szóval mindenképp droidot ajánlok. barátnőmnek s6 edge van nekem p9, sztem kb. egykutya, amelyik jobban tetszik kinézetre. p9 szebb sztem.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6672) icecave válasza Balzak83 (#6669) üzenetére


icecave
nagyúr

Én vettem P9-re és Plus-ra is, mindkettő, mintha lézerrel vágták volna. Persze, mikor volt a hátlapon fólia, akkor már egyből nem volt pontos, de ez érthető, mert bármilyen vékony is, akkor is a tokot magát a "kopasz" telefonra tervezték.

(#6673) mugencivic válasza weinmaker (#6670) üzenetére


mugencivic
tag

P9, abból is a kéket ajánlom (számomra annak a legkellemesebb a tapintása).

Mondom ezt úgy, hogy volt S7-em (több színben is), S6, i5S, i6S, i7 (most is megvan), G5, stb.

Bővebben:
- iPhone SE-t csak akkor, ha a másik kettő túl nagy. Őszintén szólva szerintem a 4"-os kijelző ma már semmire sem elég, vagy akkor fölösleges ilyen drága és erős hardvert pakolni alá. A másik két droidos telefon ellenfele inkább a i6S vagy az i7 lenne. Az IOS vs Android vitába nem érdemes belemenni. Ha valakinek IOS fétise van, akkor úgyis iPhone-t vesz, nekem is megvan az i7, de inkább csak érzelmi okokból, a 3GS óta követem a platformot, mostanra az Android teljesen beérte, sőt.

- Az S7 nagyon jó, de ami (számomra) leginkább elrontja, az a PWM-es kijelző fényerőszabályzás - egyszerűen fárasztja az ember szemét, hosszú távon, illetve nekem az EMUI is jobban tetszik, mint a TouchWiz. Van pár előnye a P9-hez képest (vízállóság, erősebb CPU/GPU, több RAM), de napi használatban ezek közül szinte semmit nem venni észre. Talán a vezeték nélküli töltést hiányolom belőle egyedül.

A P9 egy nagyon igényes, jó ár-érték arányú telefon, nincs különösebb gyengéje, az EMUI meg egész igényesen néz ki részleteiben is, IOS után is. Bármelyik telefont megvehetném magamnak, sokat meg is vettem, de a P9 lett most a nagy kedvenc, nem is számítottam erre.

[ Szerkesztve ]

(#6674) weinmaker válasza Djuree (#6671) üzenetére


weinmaker
őstag

A rendszer nem lényeg, mert használom mindkettőt. Ipademem is van és androis telóm is ezer éve :) Engem a készülék minősége érdekel. Nagyon fontos a fotózás, emellett csak telefonálásra és internetes dolgokra használom, játék semennyire sem érdekel.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#6675) weinmaker válasza mugencivic (#6673) üzenetére


weinmaker
őstag

Na ilyen egy király hozzászólás! Ilyenekre vagyok kíváncsi, nagyon szépen köszönöm, hogy vetted a fáradtságot és írtál! :R

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#6676) Balzak83 válasza icecave (#6672) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ha nem tudnám, honnan van, akkor ráfognám, hogy hamisítvány, de a Banggood?? Most beszéltem egy órát, a tok felső pereme olyan csíkott vágott a fülemre, mintha megvágtam volna magam. Kiváncsi vagyok mit irnak vissza a panaszomra.

(#6677) Djuree válasza mugencivic (#6673) üzenetére


Djuree
félisten

s7 nem tud vezeték nélküli töltést? s6 is tudja...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6678) ruarua válasza Djuree (#6677) üzenetére


ruarua
tag

IPhone SE szerintem más (gyengébb) kategória. A fényképezője rosszabb. Kijelző pici.
A másik kettőnél már csak az ár a kérdés, mert S7 erősebb teló, habár nekem kinézetre, anyagra HUAWEI. S7 edge-en már elgondolkoznék. Viszont sima S7 is asszem drágább mint a P9.

UI: S7 is tud vezetékmenteset

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#6679) rafis83 válasza Djuree (#6677) üzenetére


rafis83
tag

Szerintem ő a P9-re gondolt, csak rossz bekezdéshez írta.

(#6680) weinmaker válasza ruarua (#6678) üzenetére


weinmaker
őstag

Az ár nem érdekes, mert ezt 3-at ajánlotta a szolgáltató ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#6681) ruarua válasza weinmaker (#6680) üzenetére


ruarua
tag

Akkor amelyik jobban tetszik? :)
S7 erősebb és szebb a kijelző, vízálló. A kamera is elég jó.
P9 viszont szerintem jobban néz ki. DE minden másban S7 jobb (mondom úgy, hogy nekem is P9 van :P)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#6682) Balzak83 válasza ruarua (#6681) üzenetére


Balzak83
senior tag

Kijelzővel kapcsolatban megint szubjektív témához értünk. Inkább írjuk neki azt, hogy az egyik legjobb ips kijelzőt kapja, amit valaha is készítettek.

(#6683) mugencivic válasza Djuree (#6677) üzenetére


mugencivic
tag

Az S7 tud vezeték nélkülit (lassan egyedülálló módon), de lehet, hogy félreérthető voltam. Azt akartam írni, hogy az hiányzik belőle a legjobban, amikor a P9-et használom. Szerencsére fast charge legalább a P9-ben is van, így nem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#6684) mugencivic válasza Balzak83 (#6682) üzenetére


mugencivic
tag

Tényleg nagyon jó IPS kijelző. A tesztekben mért értékek alapján simán csak jónak tűnt, de élőben még az S7 után sincs nagyon hiányérzetem, az iPhone 7-tel teljesen pariban van. Oldalról nézve bizonyos szögekből picit erősebb a P9-en az IPS glow, de ennyi. Az, hogy a színhőmérséklet is állítható, külön öröm.

Nekem az automata fényerőszabályzással van csak gondom: sötétben túlságosan leveszi ez is a fényerőt, mint ahogy az összes többi, amit próbáltam (S7, G5, stb). Ami számomra ebben egyedül elfogadható volt mindenféle manuális állítgatás nélkül, az az iPhone. Már annak örülnék, ha valahogy be lehetne állítani, hogy mondjuk 30% alá soha ne tudja vinni. Nincs erre valami app?

(#6685) weinmaker


weinmaker
őstag

Na ezt nevezem! Nagyon korrektek vagytok, hogy annak ellenére, hogy huawei p9 topik, elismeritek más márka előnyeit. Az iphone se-t akkor kilőttem, így már csak a huawei és samsung között vacillálok, de ahogy látom többen is az s7-et ajánljátok. Dizájnra mindkettő tetszik, bár az s7-re nem lehet üvegfóliát tenni, és félteném, de minden nem lehet tökéletes. :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#6686) catroot válasza Djuree (#6671) üzenetére


catroot
veterán

Én most váltottam vissza ios-ról droidra pár én után.

Nálam azért nem felhőtlen az élmény a droidon most.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6687) MK VII válasza weinmaker (#6685) üzenetére


MK VII
veterán

S7-re van üvegfólia, még az EDGE-re is.
Iphone SE tényleg csak játéktelefon.. Kameráját a P9-hez képest valami low budget kategóriás telefonéhoz hasonlítanám inkább. Arról nem is beszélve, hogy pici mint a veszedelem..

Van egyébként a topikban tag aki S7 EDGE-ről váltott és egyáltalán nem bánta meg, sőt..
Nem akarlak a P9-re rábeszélni, sem lebeszélni róla. Minden telefonnak megvannak a maga apró kis hibái amit meg kell szokni együtt kell élni velük.. Mindegyik telefon törékeny és nagyfokú odafigyelést igényel. Ha tudsz vigyázni rájuk akkor bármelyik sokáig jó szolgálatot tesz..

(#6688) Djuree válasza weinmaker (#6685) üzenetére


Djuree
félisten

lehet s7-re üveget, páromnak az s6 edge-n is van. de már a szélén alámegy a kosz, mintha így 1 év után kezdene felválni az íves résznél, szemmel nem látható de a por alámegy már.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6689) dunc válasza MK VII (#6687) üzenetére


dunc
nagyúr

Igaz, én az S7 edge, és p9 között vaciláltam, ahol vettem ott 3 s7 edge is ki volt rakva, és mind hibás volt, vagy szálhiba, vagy bele volt égve pl a logó a kijelzőbe!

(#6690) Balzak83 válasza weinmaker (#6685) üzenetére


Balzak83
senior tag

Nem tudom, mekkora a keret, de nálam a HTC 10 is szóba jött még. S7-et már első körben kizártam, saját topikjában is panaszkodnak rá

(#6691) pepe10.10 válasza weinmaker (#6685) üzenetére


pepe10.10
tag

A más márkák , készülékek fikázása maradjon csak a facebookos kommenthuszároknak akik minden telefonos poszt, reklám, hirdetés alatt ugyanazt a csontot rágják le. Itt a fórumon srácok ész érveket közölnek, és egy ilyen közösségbe szerencsére nem csöppennek bele ilyen "selejtek" :D én ugyanúgy használnék I7 et mint S7 et, attól hogy vásárláskor épp a P9 re esett a választásom.. mindegyik felső kategóriás készülék Istenkirály :P

Laza vagyok szétesem, kezemben a GSM.

(#6692) Galahed válasza weinmaker (#6670) üzenetére


Galahed
senior tag

Többek között én is S7edge-ről váltottam, igaz nem teljesen erre hanem a p9plus-ra. Az S7e is megvan még (éppen tegnapvittem szervizbe másodszor is hivásproblémák miatt) Nagyon nem szeretem, próbálok megszabadulni tőle...

Stabilabbnak, jobban összerakottnak, átgondoltabbnak tartom a Huawei szoftverét, nincsenek hivásgondok, váratlan merülések, beakadások. Ha sikerül megválni az S7e-től,akkor abból is Huawei lesz. (valószinüleg Mate 9)

[ Szerkesztve ]

(#6693) ntomi0730 válasza weinmaker (#6685) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Az S7-nél vannak térerő problémák. Nem tökéletesen kezeli a 4g-ről való visszaváltást bejövő híváskor...Érdemes a topikjába beleolvasni. Hozzáteszem Én azért adtam el pár hetesen, amit nem bántam meg.

mugencivic: Úgy tudod beállítani, hogy automatára teszed, a csuszkát megfelelő alsó értékre állítód, és annál lejjebb nem veszi a fényerőt.

[ Szerkesztve ]

(#6694) Galahed válasza ntomi0730 (#6693) üzenetére


Galahed
senior tag

"Az S7-nél vannak térerő problémák. Nem tökéletesen kezeli a 4g-ről való visszaváltást bejövő híváskor.."

Tanusítom, ezzek küzdök most én is. (S7 edge)

[ Szerkesztve ]

(#6695) ntomi0730 válasza Galahed (#6694) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Sajnállak, szopás az egész.... :K

(#6696) tkonya válasza pepe10.10 (#6691) üzenetére


tkonya
aktív tag

Pont ez lenne a lényeg, jó ilyet olvasni. Mondjuk attól tudok falra mászni, mikor a barátom egyik barátja mesélte xy márka z típusa mekkora xar.
Minden telefonnak van jó, rossz szériája és hibás darabok is. Ettől még a konkrét márkát úgy lehúzni, hogy egy percig nem használtam, na az a gáz😃

Motorola Edge 30 Fusion

(#6697) #48613632 válasza mugencivic (#6684) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem az automata fényerőszabályzással van csak gondom: sötétben túlságosan leveszi ez is a fényerőt, mint ahogy az összes többi, amit próbáltam (S7, G5, stb).

P8-on, az automata fényerő is állítható középértékkel rendelkezik, legalábbis 6-os droid óta biztosan.
Ez azt jelenti, hogy kéziben belősz egy értéket, és visszatolva automatára, ahhoz képest szabályoz.
Ha esetleg tudtad, akkor bocs, de nekem így, tökéletesen testre szabható, éjszakai használathoz is.

szerk:
Ja, közben látom, megelőztek.

S7 erősebb és szebb a kijelző, vízálló.
Na, ez sem igaz így, sajnos :(
Itt is egy failed teszt ... de teli a net vele, hogy nem vízálló.

[ Szerkesztve ]

(#6698) p2pp válasza Galahed (#6694) üzenetére


p2pp
őstag

A G8 ugyanezt csinálta. Dobált mindent, pedig nagyon szerethető teló volt.
Nagyon tetszett. Nagyon szépen szólt. Frissítést nem tudtam kivárni, ami ezt megoldotta.
Így lett Honor 7, majd P9. Várom a Nougat-ot.
Mate 9-en nagyon állat!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#6699) ViZo72 válasza mugencivic (#6673) üzenetére


ViZo72
tag

"P9, abból is a kéket ajánlom (számomra annak a legkellemesebb a tapintása)."

A P9 családon belül a kéknek más a tapintása a többi színhez képest vagy a P9-nek az egyéb gyártmányú telefonokhoz képest?

Képeken, videókon a kék P9 hátoldala fénylőnek, tükröződősnek látszik, míg a szürke (Titanium gray) nem tűnik annak.
Csak a képek csalnak vagy tényleg van ilyen különbség is nem csak a szín?

Bárki válaszolhat aki fogott mindkét színűt kézben :-) .

(#6700) laci1892


laci1892
senior tag

Valaki használ bőr tokot a telefonhoz( nem flip)? Keresek olyat ami jól néz ki de nem igazán találok. Ha így megy tovább akkor a gyárit veszem. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.