Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Cunaja válasza Dell XPS (#19999) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

:W rossz a parancs!
fastboot flash recovery recovery.img
Ezt másold be és jó lesz.
Azért dob partició hibát, mert nem tudja értelmezni melyik particiót flashelnéd.
Látod a kép mennyit segít. :)

Szerk. a belső tárhely DCIM mappában lesznek a raw kééek, ha azt keresed.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#20002) Dell XPS válasza Cunaja (#20001) üzenetére


Dell XPS
veterán

Jogos! :B Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Dell XPS

(#20003) dobdan1 válasza Dwatti (#19981) üzenetére


dobdan1
csendes tag

Ott van a kép ahol lennie kell a Camera mappában, de mégsem látja a winfos. A telefonon lévő fájlkezelő is látja. Na majd kiszedem az sd kártyát és úgy megnézem.

(#20004) MK VII válasza Dell XPS (#19999) üzenetére


MK VII
veterán

Cunaja válaszolt. :)

[ Szerkesztve ]

(#20005) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!

Két téma:
1.
L19, T-Mobile P9-et tulajdonló tékozló kiskorú (14 éves lány) „nyomkövetésére” milyen lehetőség van? Telefonjára telepíthető alkalmazás kizárva. Anyuka Xperia M4 Aqua készülékkel (szintén T-Mobile) szeretne néha betekintést abba, merre kószál a drága gyermek, mikor nem veszi fel a telefonját...
2.
Saját L09, Telenor P9-emre OTA 391-es frissítés kínálja fel magát. Most 386-on vagyok, amivel teljesen elégedett is vagyok. Érdemes frissíteni, vagy nincsenek észlelhető, érdemi újítások?

Köszi!

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#20006) MK VII válasza Pgraph (#20005) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
1.
Rendszerszinten kell elég komolyan belenyúlni a telefonba.. Nem egyszerű dolog.. Illetve jogilag büntetendő az ilyen megfigyelés.. Igen akkor is, ha saját gyerek. Egyetlen esetben nincs jogi következménye, ha a gyerek beleegyezik viszont akkor már egy appal is meg lehet oldani... Szóval kényes téma.
Egyszerűbb és korrektebb dolog sokat beszélgetni a gyerekkel és a bizalmát megerősíteni a szülei felé, hogy ne legyenek takargatnivalói.
2.
Frissítheted nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#20007) Pgraph válasza MK VII (#20006) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Köszi!
1. Igen, sejtem, hogy kényes dolog ez.. De kicsit túl kamasz a leányzó... Értem én, hogy személyiségi jogok, meg ilyesmi, de mégis csak egy kiskorú...
2. OK, akkor a 391-nek nincsenek bénaságai.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#20008) Dell XPS válasza Cunaja (#20001) üzenetére


Dell XPS
veterán

Így már lement a telepítés, viszont továbbra sincs gyári recovery elérhetőségem. Ehh..

Üdv, Dell XPS

(#20009) MK VII válasza Pgraph (#20007) üzenetére


MK VII
veterán

Igen sajnos a jogvédők elszaladtak már bolond fele...
Mi az, hogy nem figyelhetek gyakorlatilag a saját gyerekemre, mert még a végén jön a gyámügy és akár el is veheti tőlem, sőt le is csukhatnak komolyabb megfigyelés miatt. Konkrétan kamerákat sem szerelhetsz fel a házba, hogy munkából haza tudj kukkantani a gyerekre, hogy mi van vele.. Elég hülyék a jogszabályok erre vonatkozóan.
Mert a gyereknek is jogai vannak.. De hát könyörgöm, ha én vagyok az anyja/apja, akkor én dönthessem már el, hogy hogy vigyázok a gyerekemre nem? Lehet én vagyok régimódi, de a gyereknek ahhoz van joga, hogy azt tegye amit mondanak neki a szülei és szót fogadjon. Nekem, ha azt mondták, hogy este 8-ra otthon kell lennem akkor otthon voltam.. Nem voltak akkor még telefonok mégis bíztak bennem a szüleim és tudták, hogy nem csinálok semmi rosszat. Ma már nyomokban sincs meg ez a dolog.
Ma már nem lehet nevelni a gyereket, sőt nem is hagyják, hogy az ember megnevelje, mert azonnal kikiáltják a családon belüli erőszakot, jön a gyermekvédelem, védik a gyerek jogait... A szülő jogai meg ugye sutba vannak dobva.. Szülőként jogom lenne úgy nevelnem a gyereket ahogy jónak látom, akkor és úgy nézhessek utána ahogy jónak látom.. Nehogy már egy akármilyen hatóság feljebálló legyen mint egy apa fia viszony.
Na mindegy... Nagyon sokáig lehetne erről beszélni..

B391-re visszatérve, én nem használtam még, de nem hallottam róla negatív véleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#20010) MK VII válasza Dell XPS (#20008) üzenetére


MK VII
veterán

Hangerő fel+ bekapcs gombra nem jön elő a gyári recovery?

(#20011) Dell XPS válasza MK VII (#20010) üzenetére


Dell XPS
veterán

Újraindítási lehetőség van helyette.

Üdv, Dell XPS

(#20012) Dell XPS válasza Dell XPS (#20011) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kép:

Üdv, Dell XPS

(#20013) Dwatti válasza Pgraph (#20007) üzenetére


Dwatti
addikt

Valahogy szerezd meg a a fiókjelszavát és google készülék kereső segíthet.

(#20014) Pgraph válasza MK VII (#20009) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Hja, lehetne erről beszélni. Egyébként lehet itt gondozgatni, nevelgetni a gyereket, ha van olyan osztálytársa, akinek több ezer forintos öngyújtót vesznek/adnak a szülei. Általános iskola 8. osztály... Nooooormális...? :W
Nyilván a többi kis hülye meg könnyen elcsábul az ilyen menő pasitól... Pasitól... Érted.... :Y 14 éves takony...
Bocsánat...

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#20015) Cunaja válasza Dell XPS (#20012) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Ez a recovery, nem értem mi a gond?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#20016) Dell XPS válasza Cunaja (#20015) üzenetére


Dell XPS
veterán

Újraindítás helyett nem recovery funkciónak kellene lennie ?

Üdv, Dell XPS

(#20017) redbiro válasza Dell XPS (#20016) üzenetére


redbiro
őstag

ez a gyári recovery, ennél ne akarj többet.
a romot feltenni nem innen kell mint a twrp esetén, hanem a 3 gombos megoldással.

it never gets easier, you just go faster

(#20018) Dell XPS válasza redbiro (#20017) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi! :R Egy kicsit sok ez nekem, de megyek tovább. :)

Üdv, Dell XPS

(#20019) Mr.Franczy válasza Pgraph (#20007) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Toljad felfelé bátran a teljes csomagot! Nem találkoztam még eddig hibával! Az üzemidő, jobb lett, sebességben, én nem érzek érdemi változást!

Gazember

(#20020) MK VII válasza Dell XPS (#20018) üzenetére


MK VII
veterán

Na menj is tovább..
Bizony az az eRecovery.
dload mappába másold be a C432B136-ot aztán mehet a 3 gombos. :K

(#20021) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Üdv mindenkinek!

A következőt észleltem a készülékemen:

Amikor még a T-s rom futott rajta és USB-n keresztül a számítógéphez csatlakoztattam, a Windows intézőben megjelent a telefon a bal szélen, és látni lehetett a belső tárhelyet, valamint az SD kártyát is. Most, hogy a C432-es rom van rajta, a telefont nem látni az intézőben.

A G8-nál az volt a helyzet, hogy Android 5.1-nél látható volt a telefon, Marshmallow-nál már nem. A számítógépen Windows 10 fut.

Da pacem, Domine!

(#20022) Dell XPS válasza MK VII (#20020) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi a támogatást! :K

Üdv, Dell XPS

(#20023) Septum15


Septum15
aktív tag

A telefonom kezd megőrülni.

Mostanában a hirtelen 50-60%ról leugrik az aksi 1-re, majd kikapcsol. Lehet azt mondani, hogy Lithium-ion akkumulátor, és hideg van, de az a baj, hogy akkor is csinálja, hogy ha egész nap a meleg házban volt a telefon, és a házon belül használom. Általában mindig akkor jön ez elő, amikor fényképezni szeretnék. Csinálok egy képet, le fagy. Újraindítom a hang - és bekapcsoló gombbal és amikor kéri a SIM jelszót a telefon akkor 1% és a telefon kikapcsol.

A másik dolog pedig nem tudom hogy a Spotify app vagy a telefon hibája, de tegnap még vígan hallgattam az offline zenét, aztán most hogy felszálltam a buszra zenét szeretnék hallgatni minden zene be van szürkülve, vagyis nincsenek le töltve. Tegnap még le voltak, és a tárhelynél még mindig ott van az 5.1 GB foglalt hely. Mondom megnézem a fiókomat, lehet nem tudta le vonni a pénzt, de nem, majd 14.-én fog lejárni a prémium, és akkor vonná le a pénzt csak. Fogalmam sincs hogy mit gondoljak.

(#20024) brainticket válasza Septum15 (#20023) üzenetére


brainticket
aktív tag

van benne microSD kártya? nem lehet hogy az döglődik csak?

(#20025) MK VII válasza Septum15 (#20023) üzenetére


MK VII
veterán

Próbáld ki, hogy amikor 100%-ra tölt a telefon, akkor lehúzod és kikapcsolod 1-2 percre. Ilyenkor frissíti az akkuelőzményeket, illetve törli.

(#20026) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok.

Bocs hogy ide írok, de a P9 Lite topik szinte kivan halva. Szeretnék vásárolni egyik családtagomnak egy intelligens flip tokot, amelyen van egy kis ablak. A teló egy Huawei P9 Lite ( gondolom a 2016 modell, mivel tavaly decemberbe vásárolt, akkor gondolom a 2017-es nem volt kint :D ) .

Aliexpressen néztem : [link]

Ez jó lenne hozzá? Esetleg tudtok ajánlani másikat?

UI : Bocs hogy ide irtam, de én sajnos annyira nem értek hozzá.

Üdv : Gergő

(#20027) Septum15 válasza brainticket (#20024) üzenetére


Septum15
aktív tag

Van, de belsőre mentem a zenéket.

Köszi azért, majd ha haza értem újra rakom az appot és újra letöltöm a zenéket. Nem nagy szívás, csak út közben jó lett volna zenét hallgatni.

Köszi az akkus tippet is, megnézem majd este.

(#20028) MK VII válasza zeus_2k14 (#20026) üzenetére


MK VII
veterán

Szia..
Nincs bocsi.. :)
Ki van halva? Tegnap délután 6-os az utolsó hsz..
Ha ott tetted volna fel a kérdésed akkor ott kapsz rá választ kb max pár órán belül.
Nagyon is aktív az a topik.

Én úgy tudom, hogy csak a gyári ablakos Huawei tokok működnek rendesen a telefonnal..

(#20029) kutyesz71 válasza zeus_2k14 (#20026) üzenetére


kutyesz71
tag

Szia
Nem működik vele az ablakos tok. Ne vegyél!

(#20030) Dino69


Dino69
aktív tag

Sziasztok,

Tegnap este kíváncsi voltam, s gondoltam megnézem, a V6 os Cunaja romot. (EVA-L19)

Ügyesen nyitottam a bootloadert, majd tettem rá egy nougatos TWRP-t, csináltam nandroid mentést, és feltettem a romot a leírás szerint. Ami jelenleg is hibátlanul üzemel.

Közben sikerült teljesen elvesznem a leírások között, és az lenne a kérdésem, hogy ha szeretnék visszaállni gyárira, zárt bootloaderrel, akkor merre induljak el?? :R

(#20031) Septum15 válasza Dino69 (#20030) üzenetére


Septum15
aktív tag

Gyári recovery es boot.img vissza, majd rollback rom, majd egy teljes MM rom. Ezzel teljesen vissza zár mindent. Én így garanciáztattam a telefont.

(#20032) jegenye77 válasza Septum15 (#20023) üzenetére


jegenye77
addikt

Nálam is pont ezt csinálta tegnap este.
20 % volt. Figyelmeztetett is és utána kb 10 mp múlva ki is kapcsolt mert írta, hogy 1% on van. Hirtelen lemerült.
Rádugom a töltőre és írja, hogy tölti és most 18% on van. 1mp alatt?
Bekapcsolom és tényleg annyin volt.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20033) Septum15 válasza jegenye77 (#20032) üzenetére


Septum15
aktív tag

Meg tudnád mondani hogy mióta használod a telefont?
Lehet hogy tavaly szeptember 7.-e óta ennyire el öregedett az aksi az enyémnél?
Mert oké, Lithium-ion akkumulátor, hidegben ezt csinálja, de amikor nincs hirtelen hőmérséklet változás és hideg sincs akkor is ezt csinálja ott már valami nem jó. Természetesen az alap lépéseket mint az újra telepítést megcsináltam (Cunaja V5-V6 váltás volt).

(#20034) Tikakukac válasza jegenye77 (#20032) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugyanezt eljátszotta az enyém, 15% után reccs. Ez klasszikus akksi elhasználódás, csak gyárihoz képest nem ment utána az elektronika. Egy teljes ciklus után elvben jónak kell lennie.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20035) jegenye77 válasza Septum15 (#20033) üzenetére


jegenye77
addikt

KB azóta használom én is. Nem kellene tönkremennie elvileg ennyi idő alatt.
Nálam bent a szobában csinálta szal még csak hideg se volt.
Tikakukac
Még csak egyszer fordult elő. Nem temetem még :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20036) Dino69 válasza Septum15 (#20031) üzenetére


Dino69
aktív tag

Köszönöm szépen :)

(#20037) bollizolee válasza Septum15 (#20033) üzenetére


bollizolee
tag

Az én aksim ugyan így kezdte kb 15 hónap használat után. 4 nap szervíz után, új aksival, előlappal, hátlappal, hangszóróval tökéletesen üzemel. Én a te helyedben már küldeném is a szervizbe.

(#20038) Tikakukac válasza jegenye77 (#20035) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha beszakad a feszültség vagy csak a kapacitás akkor mindegy, mert az csere. Ha kimozogja az elektronika és tudja már mennyi a plafon akkor nincs gond.

Ez 1000 éves sztori laptoptól megkezdve minden akksis kütyünél így megy :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20039) sirokipatrik válasza Septum15 (#20033) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Igen. Az enyém első szériás, másfél évet bírt az akkumulátor. Szerintem 1 évre van belőve, a tapasztalatok ezt mutatják.
Neked mindig van baj a Spotify-al 🤣

[ Szerkesztve ]

(#20040) Caranita


Caranita
aktív tag

Sziasztok!

Ha szolgáltatós romról akarok függetlenre menni, az rebrand, vagy simán feldobom 3 gombossal a 432-es romot?

(#20041) Septum15 válasza sirokipatrik (#20039) üzenetére


Septum15
aktív tag

Igen :D
Én szeretném szeretni a Spotifyt, de ő nem akar engem :D

Majd jövőhéten akkor lehet vissza küldöm. Ez a postán feladós garancia 1 év után is működik, igaz? Szóval nem 1 év ilyen garancia volt és 2 átlagos, hanem mind a három olyan volt.

(#20042) Dell XPS válasza MK VII (#20020) üzenetére


Dell XPS
veterán

Felment a B136, B182, jelenleg itt tartok. Cunaja leírását követve már nem jelenik meg B360 -as verzió és annak javítása. HiCare korai opciója B378 -as, rendszer B383 -as frissítést ajánlja fel.

Melyik verzióval lépjek tovább? OTA vagy kártyás telepítés a megfelelőbb ?

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#20043) Septum15 válasza Dell XPS (#20042) üzenetére


Septum15
aktív tag

Mehet bármelyik nyugodtan. Ha a Cunaja Rom a cél, akkor se befolyásol, majd a három gombossal fel megy a 386.

OTA egyszerűbb, 3 gombos egy picit bonyolultabb. OTA-n később jöhet a rom.

(#20044) Dell XPS válasza Septum15 (#20043) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszönöm a gyors választ! :R

Mi lehet annak oka, hogy FR esetén "reset failed" hibát jelez? Minden eddig letöltött rom esetében így volt.

Üdv, Dell XPS

(#20045) Dell XPS válasza Dell XPS (#20044) üzenetére


Dell XPS
veterán

B386 után FS is rendben.

Üdv, Dell XPS

(#20046) Gyula1986


Gyula1986
újonc

Sziasztok: Segítségre lenne szükségem: Független roamot raktam szolgáltatói telefonra (Telekom). Mert csoportban írták,(Nem ebben a csoportban)hogy van új frissítés P9-re csak nem irta oda az úriember,hogy független telefonra való a frissítés.Vissza szeretném rakni , a gyári szolg. Roamot. Elolvastam az összefoglalót , de mivel nincs benne rutinom ,így nem szeretném megcsinálni.Olyanra bíznám aki ért hozzá/jártas benne ,lenne-e valaki , aki megcsinálná ,természetesen nem ingyen. Aki igen írjon privátot.Dunaújváros körzetben vagy akár Pest is szóba jöhet! Köszönöm szépen! 🤗

[ Szerkesztve ]

(#20047) Cunaja válasza Gyula1986 (#20046) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

A nem ingyen szót kerüljük már ha lehetséges. :R
A blogomban ott van az is, hogy lehet Telekom (T-mob) romra visszatérni.

Septum15: Amíg a telefon garanciális, az akku is az, mert beépített.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#20048) Septum15 válasza Gyula1986 (#20046) üzenetére


Septum15
aktív tag

Pesten sokan lesznek szerintem, de amúgy itt a fórum. Ha normálisan kérdezel, akkor nagyon hamar kapsz rá normális válaszokat. Sok ember ért hozzá itt, és sokan vagyunk gyakran fórum közelben. De te tudod, te telefonod, te pénzed, de én biztosan magam próbálnám.

(#20049) Dino69 válasza Septum15 (#20031) üzenetére


Dino69
aktív tag

Ez így tök egyszerűen hangzott, de már az elején elakadtam.

Leszedtem a gyári recovery és boot img-ket, és a rollbacket, majd egy full MM romot.

Jelenleg bemásoltam az adb könyvtárba az img-ket s kb eddig jutottam. ...
..
Esetleg letudnád bővebben írni? :R :R

(#20050) Dino69 válasza Dino69 (#20049) üzenetére


Dino69
aktív tag

Elvileg megoldottam :) :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.