Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) einhorn87 válasza Cunaja (#9999) üzenetére


einhorn87
csendes tag

Csak azért kérdeztem mivel egész eddíg nem ajánlotta fel,most gondoltam megnézem és a B360 mellett ott volt a B361 is.Egész idáig B183-ig mutatta csak,gondoltam hátha változott azóta valami és kiadták úgy hogy senki nem is tud róla.Jelenleg B180-on vagyok,nincs semmi mókolás rajta,se nyitott bootloader se root semmi.Akkor szerinted ez még nem hivatalos telekomos rom ugye?

(#10002) Cunaja válasza einhorn87 (#10001) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

A telefon frissítő alkalmazása, a HiCare alkalmazás és a PC-n a Hisuite alkalmazás által jelzett romok a hivatalosak.
A külső programok által jelzett is az, de felrakása garancia vesztést okozhat.
Ennek tudatában lehet ezeket telepíteni.
A product kód legyen meg, ha gáz van!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10003) p2pp


p2pp
őstag

A 360 áramzabáló volt.
Ezzel szemben a 361 repülő
powerbank lett! :) :) :) :-)

Jó nagy UP Cunajának!

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#10004) kimi02 válasza Cunaja (#9992) üzenetére


kimi02
őstag

Akkor te nagyon érted a témát !
Igaz én még nem próbáltam , csak mások véleményére támaszkodom.

Ha én mögöttem is ennyi tudás lenne akkor lehet próbálkoznék a 7-es rendszerrel.
De így :(

(#10005) erikke17


erikke17
őstag

Üdv.

Még mindig nem jelzett OTA 361 vagy 378-ra. C432. Valami ötlet? Háromgombos? :) Jelenleg 360 van.

Jó lenne mert akkuzabálás van. :D

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#10007) erikke17 válasza #32839680 (#10006) üzenetére


erikke17
őstag

Az lesz szerintem nekem is manuálisan fel teszem. Nem szolgáltatós, független evégett is érdekes, eu-s.

Akkor először fel kell tenni 361-et majd utána OTA 378, vagy mehet egyből 378?

Cunaja - Kollega mit mond rá? :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#10009) MK VII válasza erikke17 (#10007) üzenetére


MK VII
veterán

Igen.. Hármo gombossal a B361 és utána a frissítő már felhozza a B378-cat..
Viszont ahogy az előttem szóló is írta csak L09-re!! L19-re nem lehet..
Ha L19 van akkor ne álj neki!!

(#10011) MK VII válasza #32839680 (#10010) üzenetére


MK VII
veterán

Lomha?
Én nem vettem észre, hogy lomha lenne.. Minden ugyan olyan gyors mint 6.0 alatt..
Na talán néha a chrome megnyitása lassul be amit már mások is jeleztek.. Nekem eleinte azzal sem volt bajom, de mostanra azon észreveszem picit...

Nem tudom, hogy mi a méretbeli különbség a letölthető meg a frissítős B378 közt.

(#10012) Gabbbb válasza #32839680 (#10010) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Az OTA inkrementális.

(#10014) Gabbbb válasza #32839680 (#10013) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Nem számít. Ugyanazok a file-ok lesznek a /system-ben. Factory reset után nincs difi. Itt arra kell gondolni, hogy pl. b360-361 óta nem változott a grafikus driver és emiatt OTA-ból hiányoznak azok a fájlok.

(#10015) lumija620 válasza Dzsozi56 (#9991) üzenetére


lumija620
tag

Már volt ez téma, szerintem amit egy fólia tud azt a gyári 100%osan tudja.Ha neked megéri, hogy 1-1 mm-ért leszedd és egy másikkal babrálj akkor oké. Szerintem felesleges.Az üvegfólia tudna még hozzáadott értéket, de ugy látszik a P9-re egyenlőre felejtős.

(#10016) erikke17 válasza #32839680 (#10008) üzenetére


erikke17
őstag

Rendben köszi holnap ránézek :) Igazából ahogy olvasom rézben mindegy melyik módszerrel frissítek.

MK VII - Természetesen csak L09re :D

Ui: chrome nálam is néha lassan indul, sőt PH főoldalon nagyításkor pici lagg van meg beállításokba vettem észre.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#10017) moleculez válasza Cunaja (#9994) üzenetére


moleculez
veterán

Még a stock ROM van rajta, de ha csinálsz egy fasza ROM-t felrakom az biztos. Custom ROM-ok esetében lehet "unrootolni"? Mert sokszor, van hogy megtetszik egy ROM de a banki appok (szerencsére) nem állnak szóba rootolt telóval, amiket napi szinten használok.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#10018) juuzer


juuzer
addikt

Ahogy olvasom többen custom romot használtok. A gyárival mennyivel "lassabb"? (Nem szeretnék romolgatni 😀)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#10019) Cunaja válasza juuzer (#10018) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Egyenlőre itt nem használ senki Custom romot, esetleg root után kigyomlált romot.
Amit rom fent van a telefonokon, az mindegyik megtalálható a Huawei szerverén.
Custom romot akkor érdemes csinálni, ha a végleges verzió kijön a 7.0-ás androidból. Itt jegyezném meg, hogy már van 7.1 is.
Szóval ha majd nem 2 hetente jön frissítés.
A rendszert is nehezebb mókolni, mert a Google is kezd a zártság felé haladni.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10021) malna88 válasza Cunaja (#9967) üzenetére


malna88
tag

Sziasztok!

Köszi a segítséget, fent van nekem is a 378-as (előtte, utána FR, biztos ami tuti). Az új rendszer, enyhén belakva is hozott 99256 pontot, már csak az akkura leszek kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

s9+

(#10022) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
Hicare alkalmazásban hol lehet kérni illetve beállítani a garancia hosszabítást?
Választ előre is köszönöm

(#10023) realist


realist
őstag

Tegnap felkerült az L19-emre a nougat. Azóta ujjlenyomattal történő feloldáskor rendszeresen ez a szöveg fogad: "Rendszergazda által zárolt készülék." és kódot kér.

Más is járt így?

(#10024) Gabbbb válasza realist (#10023) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Szoftveres lezárást kell elfelejteni, vagy ezt [link] használni, ami 10 sec alatt zár.

(#10025) p2pp


p2pp
őstag

361-ről ma felkínálta a 378-at.
406 MB OTA.
Fel is ment gond nélkül.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#10026) krbC


krbC
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy új tokok a P9-emre! Eddig egy vastagabb szilikon volt ami teljesen megfelelt, de mostanra besárgult(átlátszó szilikon).Keresek valami elegánsabb tokot, ami véd is persze!

Huawei P9 Case Rugged Armor erről mi a véleményetek?

Üdv.

-gl hf-

(#10027) Gabbbb válasza krbC (#10026) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Ha Spigen-re gondolsz, akkor az jó, a rugged armor legalábbis.

(#10028) ferrari0819 válasza krbC (#10026) üzenetére


ferrari0819
tag

Én ezt használom de pár hozzaszolassal ezelőtt leírtam a véleményem és hogy honnan szereztem be mert Magyarországon nem kapható jelenleg.

(#10029) redbiro válasza Cunaja (#10019) üzenetére


redbiro
őstag

a moddolt kernelt mikor tervezed megosztani? :)

a felrakáshoz twrp fog kelleni, vagy elég az adb?
azért kérdem, mert hétvégén megcsinálnám a rootot, és rakok fel twrp-t is ha úgyis kelleni fog.

it never gets easier, you just go faster

(#10030) Gabbbb válasza redbiro (#10029) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Ha ilyennel mókolni akarsz, akkor úgyis kell a TWRP a biztonsági mentéshez. (legalább EFS mappa miatt)

(#10031) MK VII válasza redbiro (#10029) üzenetére


MK VII
veterán

Melyik romon vagy?
B360-tól felfelé nincs TWRP, rootolni meg csak a B378-cat lehet..

(#10032) redbiro válasza Gabbbb (#10030) üzenetére


redbiro
őstag

jah, jogos

MK VII: nem egyértelmű, itt method 2 alapján úgy tűnik, mintha megmaradna a twrp is a végén

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#10033) Cunaja válasza Gabbbb (#10030) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Ez nem Samu, és nincs EFS mappa, Oeminfo.img és a custom.bin a lényeg.
A jelenlegi TWRP az adat partíciót nem tudja rendesen lementeni, ezért felejtős, ráadásul az esetek 50%-ban bootloop a vége.

Root az a kernel cserével oldható meg, és nem kell TWRP.

Szerk.
Igen!

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10034) redbiro válasza Cunaja (#10033) üzenetére


redbiro
őstag

a b378-as moddolt boot.img-ben már benne van a másik kernel is?

ok, értem, tehát benne van. :)
a beállításait mivel buheráltad?

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#10035) Cunaja válasza redbiro (#10034) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Egyenlőre csak a buildprop van buherálva, többre még nem volt időm.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10036) redbiro válasza Cunaja (#10035) üzenetére


redbiro
őstag

akkor vajon mitől lett ennyivel jobb az akkuidő? :U

it never gets easier, you just go faster

(#10037) MK VII válasza redbiro (#10036) üzenetére


MK VII
veterán

Nem lett ennyivel jobb az akkuidő..
Meg lett beszélve.. Egy félreértésből adódóan alakult így.. Mikor számítógépre dugta a telefont azt elfelejtette és nem számolta bele, hogy olyankor is töltött..
A valós akkuidő olyan 7 óra körül alakul neki is.
Ennyi a történet.

Ugye, ha 90% alattig töltöd a telefont akkor nem nullázza a kijelzőidőt, így, ha mindig rátöltesz akkor számolja tovább.. 90%-nál nulláz a telefon.

De most pont azon van, hogy leteszteli mit bír normálisan.. Majd várjuk a fejleményeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#10038) Gabbbb válasza MK VII (#10037) üzenetére


Gabbbb
senior tag

6-7 óra nekem is megvan wifin, B360-on.

@Kunaja
Igazad van tuti nem EFS, de TWRP-ben látszódik, hogy mi is az :D Huawei-t még nem mókoltam, mert itt elvész a garancia, nem úgy, mint OP3-nál.

[ Szerkesztve ]

(#10039) fkingrainbow


fkingrainbow
csendes újonc

Hali. Nagyon nagyon kezdő vagyok a szakmában szoval segitséget kérnék.
Van egy huawei p9 eva-L09 es készulékem ami tmobileos. én már nagyon várok az uj frissitésre de nem akarják kiadni a tmobile fuggő telokra.
tegnap találtam itt egy linket ami lépésről lépésre leirta nekem hogy hogy kell felrakni azzal eggyutt ha esetleg baj van hogy kell visszarakni a régi állapotba a garancia miatt. viszont én ezt sajnos már nem találom :( szoval ha valaki el tudná nekem kuldeni azt a linket nagyon megköszönöm. illetve ha személyes tapasztalatot tudna adni valaki illetve tanácsokat a felrakással kapcsolatban :R

(#10040) Newlachka válasza fkingrainbow (#10039) üzenetére


Newlachka
őstag

ezen a lapon legfelül az összefoglalóban van!

(#10041) MK VII válasza fkingrainbow (#10039) üzenetére


MK VII
veterán

Szia..
Egyszerűen Cunaja kolléga Logoutjában találsz minden leírást!!
Illetve az összefoglalóban is írva vagyon.

(#10042) xtmod


xtmod
senior tag

szerintetek érdemes egy ilyet feltenni a kijelzőre?

[link]

(#10043) Gabbbb válasza xtmod (#10042) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Ez ugyanaz, amit ebay-en 300Ft-ért lehetett venni. Sajnos szinte használhatatlan, nem a minőség, hanem a kialakítás miatt.

(#10044) philoxenia válasza xtmod (#10042) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezzel csak az a gond, hogy nem láttam még működni. Elméletben tökéletes lehet....
Gabbbb: Szerintem csak olyan, nem ugyanaz. Itt se 300 Ft...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10045) MK VII válasza xtmod (#10042) üzenetére


MK VII
veterán

Nem érdemes..
Ezek az üvegek van, hogy takarják a közelség érzékelő szenzort és árnyékolják a fénymérőt.
Hívás indításnál előfordulhat, hogy azonnal lekapcsolja a kijelzőt, mert úgy érzékeli, hogy már a fejedhez emelted, illetve a fénymérő rosszul érzékel és nem jól állítja az automata fényerőt.

Gyakorlatilag NINCS minden tekintetben tökéletes üveg erre a telefonra.. Szinte csak pénzkidobás bármelyikre is költesz!

(#10046) philoxenia válasza MK VII (#10045) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem még soha nem volt tökéletes az automata fényerőállítás, üveggel se, anélkül se, fólia nélkül használom a Samu tabot, de ott se tudott jó lenni. Mindig a szememhez állítom, ha nem jó és annyi...
Nekem a feleségem volt a telóért a Telekomban és ott raktak fel rá üveget, a csomagolást eldobtam (így nem tudom milyen gyártmány) de működik vele, igaz körben van egy szegély ami nincs takarva, de ott legfeljebb kicsit poros lesz néha.
Mivel én gyári tokkal használom, így nem zavaró különösebben, tok nélkül kicsit csúnya lenne.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10047) xtmod válasza MK VII (#10045) üzenetére


xtmod
senior tag

akkor elég rá egy sima fólia is ezek szerint. köszi a válaszokat.

(#10048) MK VII válasza xtmod (#10047) üzenetére


MK VII
veterán

Tehetsz rá üveget is, de ne festettet..

(#10049) Smarci82


Smarci82
csendes tag

Sziasztok!

Most olvastam cunaja kolléga írását, nagy köszönet érte. Egy kérdésem lenne, lehet h evidens, csak nem akarom félreérteni. Ha nekem már alapból B182 van rajta, és a Hicare-ben látszik a B378 akkor nem kell bootloadert nyitnom, csak telepitem és kész? Single SIM, független.

[ Szerkesztve ]

(#10050) xtmod válasza MK VII (#10048) üzenetére


xtmod
senior tag

értem. akkor a festett keret a gond. az a baj, 3d-s keret nélkülit még nem láttam . van egy sima xprotector, de az keskenyebb mint a kijelző. elég hülyén nez ki. lehet, hogy le is szedem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.