Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) icecave válasza EndyCretu (#7200) üzenetére


icecave
nagyúr

Mi ezen a meglepő? Csomó Droidos csúcstelefonban nincs benne a dupla koppos screen off.

Mondjuk nekem megy, de Nova-t használok, abban alapból be lehet állítani ezt a gesztust.

(#7202) EndyCretu válasza icecave (#7201) üzenetére


EndyCretu
csendes tag

De én mostan a P9-ről érdeklődnek!

(#7203) EndyCretu válasza EndyCretu (#7202) üzenetére


EndyCretu
csendes tag

Köszönöm szépen az appot de a telefon bemutatójában úgy láttam hogy a ki és be kapcsolást a képernyőnél az új nyomat leolvasóval végezte el!

(#7204) ete_ válasza Balzak83 (#7156) üzenetére


ete_
újonc

Nyertél, a Windowsból indultam ki. :D Olyannyira hogy ez életem első okostelefonja. És azt látom, hogy minden khm khm elég furán, pazarlóan működik, arra megy rá, hogy használd, fogyjon, lemerüljön, és minimális kontrollt adnak neked felette. :D Ezt az okostelókra értem, nem a P9-re, sőt azt látom, hogy azért az EMUI-ban próbáltak elég sok dolgot visszaadni a felhasználó kezébe, de a különféle google play-es appokról ez már nem mondható el.

A cikket köszönöm, ezt nem találtam meg a nagy nézelődés közben sem, majd elolvasom :)

[ Szerkesztve ]

(#7205) Balzak83 válasza EndyCretu (#7203) üzenetére


Balzak83
senior tag

Lezáráshoz használd a Lock Screen appot, WangQi-től. Nem kér semmihez engedélyt, egy ikont fogsz látni, amire ha rányomsz, egyből zár a kijelző. Nem kell dupla koppal bohóckodni, egy is elég neki.

@ete: én pont windowsnál érzem ugyanezt. Felraksz egy programot, és nincs felette kontrollod. Max letörölheted. De androidnál te mondod meg, hogy mit csinálhat, mihez férhet hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#7206) dunc válasza EndyCretu (#7203) üzenetére


dunc
nagyúr

Jobb a ujjlenyomat a feloldáshoz, lezárni pedig csak egy kopp a screen off free apk val! Felesleges ezen rugózni! ;)

(#7207) pepetech válasza dunc (#7206) üzenetére


pepetech
őstag

Soha nem fogom megérteni ezt a screen off appot... Ha pl böngészőbe vagy és le akarod zárni a telót nem egyszerűbb a gyári gomb a telefon oldalán mint, hogy kilépni a böngészőből és megkeresni egy ikont.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#7208) dunc válasza pepetech (#7207) üzenetére


dunc
nagyúr

Itt a dupla kopp kiváltásáról szólt! ;) Én szoktam így is, úgyis!

[ Szerkesztve ]

(#7209) Balzak83 válasza dunc (#7208) üzenetére


Balzak83
senior tag

Pontosan. Minusz egy tap. Ennyi.

(#7210) japy válasza pepetech (#7207) üzenetére


japy
őstag

Miért kellene az oldalán lévő gombot nyomogatni lezáráshoz mikor van hozzá egy tökéletes app? Egy érintés a kijelzőn és kész! Így még óvod a bekapcsoló gomb mikrokapcsolóját is!

(#7211) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Sziasztok!
Rendellenes működés vagy megszokott dolog a P9 -nél, hogy 2% -on kikapcsol lemerülésre hivatkozva?
Megvan október óta, először arra gyanakodtam, hogy az akkut be kell lakni/tanítani.
De most már december van és ugyanúgy kikapcsol 2%-on.
Nem annyira zavaró, mert megszoktam már.
De minden esetre furcsa ez a viselkedése a telefonnak.
Esetleg valami beállításbeli dolog van a háttérben.

Akku kímélőt nem használok.

A választ előre is köszönöm!

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#7212) pepetech válasza japy (#7210) üzenetére


pepetech
őstag

Nem 1 nyomás mivel az adott alkalmazásból ki kell lépni :). Aki meg a gomb mikro kapcsolódást védi ne haragudjatok nem személyeskedés de ilyen telefon nem való annak. Ha vicc értem :). De nem viccnek durva lenne hogy ne sérüljön semmi. Ez tényleg egy eszköz. De még az 1 éves kislányom sem védem ennyire :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#7213) Newlachka válasza japy (#7210) üzenetére


Newlachka
őstag

ez mekkora hülyeség már :D
egy ilyen kapcsoló több millió nyomásra van tervezve ami 6-10 év legalább.

(#7211) sebijani1982: szerintem ez azért van, mert így védi magát a telefon,hogy "bootloopba" lépjen.
Csúnya szó ez rá,de ha teljesen lemerülne akkor nem tudnád bekapcsolni/nem tudna rendszer szintűen elindulni/nem menne a kikapcsolt állapotban lévő ébresztés."Ha túl alacsonyra csökken az akkumulátor töltési szintje, a telefon automatikusan kikapcsol."-ezt egy telefon leírásból másoltam ki.
Régen volt már,de valahol kitárgyaltuk,hogy miért kapcsol ki a 0%-ék előtt.De ma tuti jön valaki és kifejti rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#7214) Gabbbb válasza pepetech (#7212) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Volt Nexus 5-öm és azon powergomb hiba miatt a volume< gombot kellett megcsinálni power gombnak.. :P
Ettől függetlenül, már 8 éve Iphone-on is volt screen lock appom, csak azért, mert gyorsabb azt megnyomni.

(#7215) ORCA58 válasza dunc (#7206) üzenetére


ORCA58
addikt

Vicces, hogy azt írja 32kB. Mikor telepíted, már 240kB-ot foglal el.

(#7216) SPatrik97


SPatrik97
kezdő

Üdv mindenkinek!

Csatlakoztam én is a táborhoz, nemrég váltottam P9-re (HTC-ről). Eddig tetszik. Azt meg tudjátok mondani, hogy az akkumulátor miért merül viszonylag gyorsan? Feltöltöm 100℅-ra, majd kb 80-85-ig brutálisan merül (magától is hogyha nem csinálok vele semmit este egy komoly 10℅ lecsorog, de van hogy 2-3 egység megy csak el). Azért lenne mert még nincs 1 hetes sem a telefon? Ezen kívül semmi bajom vele, jó készülék.

További szép napot mindenkinek!

(#7217) dunc válasza ORCA58 (#7215) üzenetére


dunc
nagyúr

UUUUU 240kb XD ;] :DDD

(#7218) TGa


TGa
tag

A dupla koppos nyitás és zárás ha máshol már használtad nagyon kényelmes funkció. Nem helyettesíti a hátlapon elhelyezett ujjlenyomat olvasós feloldás, mivel más más helyzetben jönnek jól. Ha kézben van a telefon akkor egyértelmű, hogy a hátlapos feloldásnál nincs könnyebb. Ha az asztalon fekszik a telefon és mellette dolgozol akkor jól jönne a P8-ban egyébként benne lévő dupla koppos feloldás. Ha a P8 tudja akkor a P9-nek is tudnia kellene.

(#7219) dunc válasza TGa (#7218) üzenetére


dunc
nagyúr

Ez mondjuk igaz!

(#7220) Gabbbb válasza ORCA58 (#7215) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Igen, ART nem túl optimális ilyen szempontból.

(#7221) Tibi09


Tibi09
tag

Sziasztok!

Két telefont néztem ki magamnak P9-et és Honor 8-at. 10 rugóval drágább a P9-es. Melyiket érdemesebb venni?

(#7222) the_pimp válasza TGa (#7218) üzenetére


the_pimp
senior tag

Nekem pláne kocsiban, vezetés közben zavar a hiánya, mikor ugye ott figyel a műszerfalon.

(#7223) darál0w válasza Tibi09 (#7221) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

üveg vagy fém? csak ebből kell választanod :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#7224) EndyCretu


EndyCretu
csendes tag

Na akkor első vélemény a teloról első nap után. A tegnap este feltöltve 100%-ra ,ma reggel 75% kaptam meg! Ez egy kicsit mellbevágó volt! Lehet hogy ez normális de az előbbi telóm 5.5" 4-5 % ment le!

(#7225) musicryder


musicryder
tag

EndyCretu: Ott szerintem még volt bőven szinkronizáció, frissítés... november óta használom és egy aktív munkanap után is 60-65%-os akkuval érek haza, majd mire töltőre kerül 9-10 óra magasságában akkor is még olyan 35-40%-on van, pedig naponta kb 3-4 óra telefonálás benne van illetve a szokásos FB, Messenger, zene...
Szerintem ott még az akkudnak normálisan be kell állnia... ( az előző HTC-m is lemerült fél óra alatt pedig mikor nekifogtam a használatának 52-53%-on volt az akku )

!!!Na de lenne egy kérdésem is felétek!!!
Még novemberben rendeltem egy Xiaomi Mi Band 1s-t ami a héten érkezett meg... szépen beállítgattam a telefonon és faszán megy is, viszont ma vettem észre, hogy a telefon már nem méri a lépések számát...
Most komolyan azért kapcsolta ki a telefon ezt a funkcióját, mert hozzákapcsoltam egy okos karkötőt?
Esetleg erre van valami megoldás, hogy egyszerre mind a két eszköz mérje a lépéseket?

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#7226) Ferenczi Áko válasza EndyCretu (#7224) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Valami beragadhatott, mert nekem pl max 2 százalékot merül éjszaka..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#7227) Gabbbb válasza EndyCretu (#7224) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Nekem első 3 nap volt ez, azóta 4-5%.

(#7228) EndyCretu


EndyCretu
csendes tag

Amúgy semmi gondom vele,tényleg olyan mint egy bizsu a kezemben!Remélem az aksi probléma meg fog oldódni,a képzárást megoldottam a screen lock-kal! :))

(#7229) pepetech válasza musicryder (#7225) üzenetére


pepetech
őstag

Nekem is ilyen ha a b2-es órát bekapcsolom a teló lépésszámláló rögtön leáll.

De azért megnézném az egészség alkalmazásban, hogy be van e kapcsolva az hogy a telefon mérje a lépéseket.

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#7230) ORCA58 válasza TGa (#7218) üzenetére


ORCA58
addikt

És ha az asztalra teszed kikapcsolod, ha felemeled újra aktiválod az ujjlenyomat olvasót? :F
Előre is kell egy leolvasó!! Ki tudja pár év, és ez lesz a világrengető újítás.
Csak akkor lene értelme, ha a biztonságos feloldás teljesen ki van kapcsolva.
A biztonság nélküli (lenyomat nélkül használható) ujjlenyomat olvasónak semmi értelme. A Xiaomi most ezt is bele tett a Redmi 3s-be. Nem mindenki rajong az ötletért. Így az ujjon kívül más tárgy is fel tudja oldani a képernyőt.

[ Szerkesztve ]

(#7231) musicryder válasza pepetech (#7229) üzenetére


musicryder
tag

Be volt kapcsolva...
Most még ahogy állítgattam ( célokat és adatokat " pontosítottam " ) valahogy sikerült újra mérésre bírni a karkötő mellett is... remélem a működése állandó is lesz és nem csak valami furcsa anomália eredménye lett : )
Most már csak valahogy a Poweramp lejátszót kéne hasonló müködésre bírnom, mert az ami jobban piszkálja a szemem... ( ott hiába van beállítva, hogy füles csatlakozáskor automatikusan indítsa a zenét nem teszi a dolgát... kivéve csak akkor ha a kijelző aktív és nincs lezárva )

[ Szerkesztve ]

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#7232) dunc


dunc
nagyúr

Telenoros vagyok, és most ajánlotta fel a 7 est! Úgy történt, hogy rádugtam gépre, és Hi suitet elindítottam, és akkor felajánlott 501300 OVE-t.
Érdekes ha telefonon nézem, ott nincs semmi!
Felraknátok?

[ Szerkesztve ]

(#7233) musicryder válasza dunc (#7232) üzenetére


musicryder
tag

Na ezt megnézem magamnak és ha nekem is felajánlja szerintem fel is rakom...
Veszteni valód neked se igen lesz... Max apróbb bugokat te is megtapasztalod...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#7234) dunc válasza musicryder (#7233) üzenetére


dunc
nagyúr

Ez lehet csak HISUTIE frissítés! ;) Hát az XD, csak megtévesztő volt! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7235) musicryder válasza dunc (#7234) üzenetére


musicryder
tag

Már én is ránéztem és igen, csak a PC kliens kapott egy frissítést...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#7236) darál0w válasza dunc (#7234) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

:DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#7237) Gabbbb válasza musicryder (#7235) üzenetére


Gabbbb
senior tag

:))

(#7238) EndyCretu


EndyCretu
csendes tag

Én akár hogyan is nézem,neked az Android 7-est ajánlotta fől! Nagyon helyes! Le kell tőlteni. Vajon nekem a vodafone mikor küld ilyen üzit! :DD

(#7239) Newlachka válasza EndyCretu (#7238) üzenetére


Newlachka
őstag

javítja a hibát a 7-es droid frissítésekor.
5.0-as sw szval az a hisuite...

(#7240) dunc válasza Newlachka (#7239) üzenetére


dunc
nagyúr

Jó előjel! Alakul ez! ;) :))

(#7241) Viper26 válasza dunc (#7240) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nofene... :)

iPhone 14 | FR955

(#7242) Strangers válasza pepetech (#7161) üzenetére


Strangers
tag

Nekem még P6-om van de már gondolkodnom kell az utódjáról, az S7 edgén is gondolkodom.
Miért váltottál, miben jobb a P9? Sokan kamerában jobbnak tartják az S7-et.

(#7243) Peat76 válasza Strangers (#7242) üzenetére


Peat76
őstag

P9-em volt az S7 Edge előtt, kamerában az eddigi legjobb az Edge, ez tény, elképesztő sötétben!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#7244) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Számomra az s7 nappal nagyon csúnya túlélesített képeket csinál, zavaró artifact-okkal. Este tényleg jobb, mint a p9, de nem sokkal. Az s7 legnagyobb előnye a kamerájának a sebessége és megbízhatósága, de semmiképpen sem a maximálisan elérhető képminőség, főleg nem nappal.

(#7245) philoxenia válasza Peat76 (#7243) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha túl sötét van, kirobbanó fényeffektusokkal operál? :U

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7246) pepetech válasza Strangers (#7242) üzenetére


pepetech
őstag

S7edge kamerája jó. De szerintem butaság arra alapozni. Állj meg 1 percre és gondolkodj el azon hányszor fotózol. De őszintén. Én használom a kamerát de amire használom arra egy Xperia S is tökéletes :). Viszont napi használatban sokkal jobb a P9 itt nem a multi taskingról beszélek vannak olyan bugyuta összehasonlítások mikor 10 alkalmazást megnyitnak bezárnak aztán újra elő hívnak és a végén lestoppolják az időt... Na ja. Ez pont élet szerü helyzet pont annyira mint az AnTuTu pontok is. Szóval a Huawei olyan téren jól van optimalizálva, hogy kevesebb pontszámmal jobb használatot biztosít. Tudom azt is hogy gyönyörű az s7edge a hardvere is jó de az optimalizáció teljes hiánya elszomorít. Feleségemnek még megvan az s7edge de köröket verek rá aku időben is. P9 vékonyabb is kisebb is. Elfogult vagyok de Samsungot soha senkinek nem fogok ajánlani. De amit linkeltem egyébként ott láthatod, hogy nem sokkal rosszabb a P9 az s7e-től. Konkrétan 145 ezerért adtam el az 1 hónapos s7e-t hogy válthassak P9-re ami már most 7 hónapos és csak azért cserélném le hogy valami újdonsághoz jussak. De amíg az emberek iPhone 5 meg note 4 cserét akarnak addig nem válok meg tőle. Még van 7 hónapom akkor beülök a P10-be ezt meg jó ár alatt eladom mert viszont értékállóssága nincs. De ha s7edgén agyalsz akkor már ott a mate 9.

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#7247) Strangers válasza Gabbbb (#7244) üzenetére


Strangers
tag

A megbízhatóság alatt mondjuk a pontos fókuszálást érted? Érdekes, mikor beharangozták a Leicával közös fejlesztést , dupla kamera egyebek, mindenki azt gondolta most ebben lenyomják a konkurenciát, főleg hogy az elődöket pl a P6-ot sok negatív kritika érte a kamera miatt.

pepetech: Nyilván, nem azt mondom hogy a kamera a kizárólagos ok, ha választ az ember! Ez úgy van hogy ha már cserélek akkor azokat a funkciókat veszem alapul amik a jelenlegiben esetleg gyengébbek, ahhoz képest a cseredarab legyen jobb ha lehet. Mert ha már lehet választani miért ne legyen a jobb, én más kamerát nem használok, nem vagyok fotós ezért lenne jó ha a telóban lenne egy elfogadhatóbb, ennyi. :-)

[ Szerkesztve ]

(#7248) Gabbbb válasza Strangers (#7247) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Kétszer gyorsabban elindul, vagy akár 3x gyorsabban (lezárt kijelzőnél dupla gombnyomás mindkettőnél) és igen azonnal fókuszál, ritkán hibázik, kicsi a shutter lag. Aki gyerekeket fényképez főleg, annak lehet nagyon ajánlani.

(#7249) ruarua válasza pepetech (#7246) üzenetére


ruarua
tag

Feleségemnek is s7 edge van, és azért nem húznám le ennyire. Aksija elég erős, P9-et lenyomja. Aki mást mond az elfogult.
P9 kamerája szép képeket lő, én azért is vettem (tükörreflexes gépemet nem hordom a zsebembe) kevés fénynél a kép egy rakat szar. P9 zajos, homályos, szar színek. S7 odaveri. Fénynél, kinti fotóknál szerintem hasonló.
Árban elég nagy a különbség. Meg a vízállóság sem hátrány. Én iPhone mellett használom, és tök megfelel, viszont tudom a korlátait...

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#7250) Peat76 válasza ruarua (#7249) üzenetére


Peat76
őstag

Kicsit bővebben, a lényeg.

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.