Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) Balzak83 válasza Djuree (#6499) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ez az eset gondolom nem segíti elő a gyógyulásod :(

(#6502) Djuree válasza Balzak83 (#6501) üzenetére


Djuree
félisten

hát szerencsére nem betegség miatt voltam, hanem párommal ultrahangon. de nem segítette volna az biztos, sőt egy kisebb szívrohamot ki is hordtam gyorsan.

Sebibalu: nem rossz, egyszerű de nagyszerű. bár nekem sztem vmi masszívabb gumis hátlapú kell, sajnos én sokszor ejtem le a telót. edigitalnál van is.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6503) Sebibalu válasza Djuree (#6502) üzenetére


Sebibalu
őstag

Akkor neked egy Rugged Armor kell :))

[ Szerkesztve ]

(#6504) Balzak83 válasza Sebibalu (#6503) üzenetére


Balzak83
senior tag

Egyből katonai szabvánnyal kezdeni? Egyébként az egyik legszebb tok erre a telefonra, csak a fehér telóm hülyén nézne ki benne. Egyébként még az Ali-n az Aixuan-nak vannak olyan tokjai, amik hibrid megoldások, fém hátlaphoz gumis polikarbonát bumperek csatlakoznak alul-felül. Igy a fém érzet is megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#6505) the_pimp válasza icecave (#6467) üzenetére


the_pimp
senior tag

Nálam typemailen ugyanez előfordul.

(#6506) icecave válasza the_pimp (#6505) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez valami droid vagy Huawei "specialitás", mert nekem is csinálta szinte mindegyik kliens (aqua, outlook, mymail, stb). Aqua is megint csinálja, szóval sajnos nem sokat ért a gyorsítótár törlés. :(

(#6507) Sebibalu válasza Balzak83 (#6504) üzenetére


Sebibalu
őstag

Ha mindig ki esik a kezéből, akkor legyen max védelem :)

(#6508) Orgi


Orgi
őstag

MediaMarkt-ban már ki van rakva az új kék verzió, nagyon jól néz ki :-)

(#6509) MK VII válasza Orgi (#6508) üzenetére


MK VII
veterán

Telekomban is kint van rég óta..

(#6510) Zaied válasza MK VII (#6509) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Csak venni nem lehet XD
Legalább is mikor én vettem a próbadarab kék volt, de csak ezüst és szürke volt kapható :)

[ Szerkesztve ]

(#6511) catroot


catroot
veterán

Sziasztok!

Biztos én csinálok valamit rosszul, de van egy kis gondom.

Próbálnék pár fotót (raw) Google Drive-ba átmásolni a telefonról. Viszont tallózáskor csak .jpg-t látok.

Megnyitottam a fotót Snapseedben ott viszont már raw-ként jelent meg az adott kép.

Fájlkezelő alatt is csak .jpg van.

Megvan. DCIM mappában vannak.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6512) Djuree válasza Sebibalu (#6503) üzenetére


Djuree
félisten

azaz! XD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6513) pepetech válasza mobiltom (#6497) üzenetére


pepetech
őstag

Felesleges. C900 annyi hogy minden régió benne van a c432 meg európai. De c900 után nem kapsz frissítést de ez sem probléma ott a huaweiblog.de minden fontos rom fenntartva van. A lényeg hogy fő verzióra frissítés mindig. Mást nem is tudsz rárakni igaz.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#6514) mobiltom válasza pepetech (#6513) üzenetére


mobiltom
tag

Köszönöm a segitséged!

(#6515) mugencivic válasza Orgi (#6508) üzenetére


mugencivic
tag

Az Euronicsban vettem egy kéket két napja, épp akciós, 144 volt, gyönyörű, imádom.

(#6516) WolfLenny válasza Agony (#6406) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Hol vetted? Az oldalról?

(#6517) Ferenczi Áko válasza WolfLenny (#6516) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nekem a P8-hoz volt ilyesmi fém bumper, összekarcokta a fém keretet.. :(

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#6518) WolfLenny válasza Ferenczi Áko (#6517) üzenetére


WolfLenny
senior tag

pfff... :F

(#6519) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Megjött a fólia, teljesen fedi!
Nem egy üvegfólia, de jobb mint a gyári :)
Könnyű volt rárakni, jó a kiszerelés is, van benne minden.
Ha valakit érdekel magyarból ez volt az [link], gyorsan meg is jött, csak lusta voltam fölrakni.

Direkt bénán raktam föl hogy elhidjétek hogy van rajta fólia :)
Bocsi a gagyi képért...

[ Szerkesztve ]

(#6520) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Na meg érkezett a kicsike :) Eddig nagyon tetszik, de a duplakoppot nagyon hiányolom. Picit halk de még éppen jó. Nugát frissitést gondolom erre nem tudom fel tenni. L09 telenoros.

(#6521) icecave válasza Zaied (#6519) üzenetére


icecave
nagyúr

Van kivágás a front kamera-közelségértékelő-hangszóró körül? A képen olyan, mintha nem lenne...

(#6522) darál0w válasza Sebibalu (#6520) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

duplakopp nekem is hiányzott az elején, de már sokkal jobban szeretem az ujjlenyomat feloldást... ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6523) Sebibalu válasza darál0w (#6522) üzenetére


Sebibalu
őstag

Hát irdatlan gyors az ujjlenyomatos feloldás az egyszer biztos :)

Ha jól keresgéltem ez a Nougat rom EVA-L09C432B322. Szolgáltatós telóra fel lehet tenni ?

(#6524) p2pp válasza Sebibalu (#6523) üzenetére


p2pp
őstag

Ez nem a tesztverzió?
Tudtommal B352 a végleges.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#6525) Sebibalu válasza p2pp (#6524) üzenetére


Sebibalu
őstag

Meglehet. Annyira még nem mélyedtem el benne. Esetleg Te próbáltad már ?

(#6526) p2pp válasza Sebibalu (#6525) üzenetére


p2pp
őstag

Nem próbáltam. Single Sim vagyok.
Csak a Dual Simesek kaptak teszt verziót.

P9 Nougat

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#6527) Zaied válasza icecave (#6521) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Ott nincs XD
De meglepő módon nem zavarja eddig...

[ Szerkesztve ]

(#6528) Balzak83 válasza Sebibalu (#6520) üzenetére


Balzak83
senior tag

G4 után nekem is furcsa volt, bár ott inkább triplakopp volt, mert nem érzékelte az első érintést szinte sosem. Lényeg, hogy megszokható, adj magadnak egy hetet kb. Az ujjenyomat olvasó bőségesen kárpótol

(#6529) Sebibalu válasza p2pp (#6526) üzenetére


Sebibalu
őstag

(#6530) catroot


catroot
veterán

A gyári adatforgalom számláló esetén nem lehet beállítani, hogy adott dátumnál újrainduljon?

Nem találtam sehol.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6531) Zaied válasza catroot (#6530) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Nem rég én is kérdeztem nézd meg :)

(#6458) gianone

[ Szerkesztve ]

(#6532) laci1892


laci1892
senior tag

Immáron egy hét használat után biztos huawei lesz a következő telefonom is :DD
Nagyon megvagyok vele elégedve. Baromira tetszik hogy most vagyok 50% akkun és 5 óra SOT van most.

A kamera Note 4 után megváltás. Borzalmasan gyönyörű képeket csinál. Főleg RAW-ban. Még este is Egyedül talán az infraport hiányzik nekem, meg esetleg az optikai képstabilizátor. De azt gondolom az ár mindenért kárpótol. Rossz szavam nem lehet rá :DD

(#6533) icecave válasza Sebibalu (#6529) üzenetére


icecave
nagyúr

Én úgy tudom, szolgáltatósra nem lehet/bonyolult felrakni, de ha neked megvan a folyamat, kérlek írd le, lehet én is nekiesek a Telekomosnak (igaz, Plus, de az tökmindegy most, csak a rom más számozású, amit fel kell tennem).

(#6534) Balzak83 válasza laci1892 (#6532) üzenetére


Balzak83
senior tag

A videónál van szoftveres stabilizálás, az valamennyire segít. Kameránál én is hiányoltam először, de a dupla kamera miatt rossz fényviszonyok között rövidebb záridőket használ, így kisebb az esély a bemozdulásra. Én azt vettem észre, hogy G4-nél több volt a bemozdult képem, főleg lakásban, P9-nél mondhatni minimális

(#6535) Sebibalu válasza icecave (#6533) üzenetére


Sebibalu
őstag

Ahogy olvastam nem bonyolult. De még nem mertem neki esni. :D

(#6536) laci1892 válasza Balzak83 (#6534) üzenetére


laci1892
senior tag

Összeségében amúgy nagyon éles képeket készít így is le a kalappal előtte. Szóval nagyon meg vagyok vele elégedve. Mielőtt megvettem - direkt nem mondok nevet- sok más gyártó csúcs készülékeit is megnéztem. Kamera volt Elsődleges számomra mert nagyon sokat fotózók. Ellenben azok a márkák amit néztem nem tudtak annyival többet, amennyivel drágábbak vagy egyáltalán nem hozták azt a szintet mint a p9. Így azt gondolom most, hogy a p9 2016 egyik legjobb ár/ érték arányú telefonja. Nagyon megérte :DD :DD

(#6537) bibalint


bibalint
csendes tag

Sziasztok!

Megrögzött és elégedett Windows Phone használó vagyok (még Windows Mobile-al kezdtem, aztán WP7, WP8), de a Win10 már nagyon nem hoz lázba, és az elmúlt évek leépülése miatt váltásra szántam el magam. A kiszemelt a P9 lenne, azonban lenne néhány amatőr Android kérdésem.

A legfőbb félelmem a levelezés és naptárkezelés területén van, mivel a WP-n ez nagyon erős volt. Több fiók külön kezelése gondolom megoldható, de kérdés, hogy az értesítések ugyanúgy levelenként jönnek és az értesítéseket lehúzva gyorsan át tudom pörgetni, vagy csak annyit látok, hogy érkezett x levelem és ha látni is akarom őket, akkor meg kell nyitnom a levelezőt?

Naptárbejegyzések, következő eseményeket ki lehet tenni a zárképernyőre?

Ha van ujjlenyomatos feloldás beállítva, attól még a pinkódos verzió is működik (pl.autós tartóban)?

Igazából nekem az lenne a fontos, hogy feloldás nélkül lássam, hogy jött-e levél, mi a következő (esetleg következő 2-3) teendő a naptárban és, hogy a leveleket gyorsan hatékonyan át tudjam pörgetni lehetőleg a levelező megnyitása nélkül. Emiatt ragaszkodom a WP-hez, de viszont az app hiány miatt váltanék is már :).

Köszönöm

bb

(#6538) MK VII válasza bibalint (#6537) üzenetére


MK VII
veterán

Szia...
Ha a levelezés és email kezelés az elsődleges szempont akkor ez nem a Te telefonod..
Sokszor késve érkeznek értesítések. Keress vissza hozzászólásokra.. Többen panaszkodtak ez miatt, többek közt én is. Ha mobilneten van a telefon és nem nagyon buzerálod akkor be tud aludni az email. Általában wifi-n kapcsolódva megjönnek rendszeresen...
EMUI kiváltság. Huawei jelenleg nincs a helyzet magaslatán ilyen téren.

Ujjlenyomat mellett természetesen van pin kódos feloldás.

[ Szerkesztve ]

(#6539) bufi01


bufi01
tag

Sziasztok.Megjött tesomnak a Telo (P9 plus) .nagyon szép és szuper,de akadt egy gondunk,ha hív a telefonnal van amikor alig lehet hallani a másik félnél (hol jó hol nem).többen is tapasztaltuk.van valami ötlet?

(#6540) Balzak83 válasza bufi01 (#6539) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ilyem néha van nálam is, a szilikon tokra gyanakszom, mert majdnem ráfed a mikrofonra. Uton van egy másik, remélem azzal nem lesz ilyesmi.

(#6541) WolfLenny válasza MK VII (#6538) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Ezz próbáltátok?

[link]

(#6542) Zaji válasza laci1892 (#6536) üzenetére


Zaji
őstag

Esetleg pár kép, hogy legyen kép a képalkotásáról.:)

(#6543) MK VII válasza Zaji (#6542) üzenetére


MK VII
veterán

Mutatok én neked.
Egy két hozzászólás már a fórumban pár embertől.
1.
2.
3.
f.lorand képei nagyon jók lettek szerintem..
Illetve itt vannak saját képeim.
Teljesen automata módban csináltam a legtöbb képet. A hajnali és az éjszakai balatoni képeknél állítottam ISO-t meg záridőt.

[ Szerkesztve ]

(#6544) p2pp


p2pp
őstag

Vki tudna véleményt mondani a B322 Nougat tesztverzióról?
Feltette már vki? Érdemes feltenni vagy nem?
Vagy várjuk meg türelemmel a véglegest?
A roló is érdekelne, mert a Mate 9-nél az értesítések és a
parancsikonok ott már egyben vannak. Nincsenek kétfelé osztva.

#6529 Sebibalu által megjelölt helyen lenne Full Rom C432B322

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#6545) Zaji válasza MK VII (#6543) üzenetére


Zaji
őstag

Ezek meggyőző képek.
Ellenben az értesítésről, amit korábban írtál az elgondolkodtató.

(#6546) Balzak83 válasza p2pp (#6544) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ahhoz nyitnod kell a bootloadert is, azzal számolj! Szerintem egyébként hamarosan érkezni fog hivatalosan, az ázsiai régiós már kint van, tényleg csak idő kérdése. Szerintem Karácsonyig itt lesz.

@Zaji: Én nem vettem észre késést, vagy csak nem jelentős. Ez szerintem ne ijesszen el.

[ Szerkesztve ]

(#6547) b3Ro válasza p2pp (#6544) üzenetére


b3Ro
senior tag

Használomar par hete, irtam is ide a forumba, h mi a velemenyem.
Tomoren annyi, h jo nagyon. Vannak benne olyan újítások / változtatások amik kezelhetobbe, szerethetobbe teszik az eumi-t.
Jobb es gyorsabb mint a b182.

(#6548) Sebibalu válasza b3Ro (#6547) üzenetére


Sebibalu
őstag

Bootloadert nyitottál hozzá,vagy gyári független a tiéd? Illetve 1 vagy 2 simes?

(#6549) tkonya válasza Sebibalu (#6535) üzenetére


tkonya
aktív tag

Szia,

Én is a leírás szerint próbáltam de úgy nem sikerült. (EVA-L09 singel sim)
Óvatosan, twrp 3.0.2.0-ás verziót használtam valamint az xda-ról leszedett OEM infó fájlt. Root nem kellett hozzá, a művelet végén a bootloader "locked" státuszú, a gyári recoveryt nem raktam fel, hanem a flashelés után leállítás, majd "3 gombossal" C432B136 telepítése ment.

Tehát a 3 gombos után, gyári recovery lett, zárt bootloaderrel.
Phone:LOCKED, FPR:LOCK

A leírásban a bootloaderkód lekérése helyes, bár Én átváltottam angolra az oldalon, úgy is ment.

Köszönet a segítségért p2pp fórumtársnak és Fzoltika munkatársamnak!

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 30 Fusion

(#6550) b3Ro válasza Sebibalu (#6548) üzenetére


b3Ro
senior tag

Gyari minden. 1 simes független, angliaban vásárolt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.