Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Z.m.Z válasza dunc (#6795) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Megtaláltam, ki volt kapcsolva. De nem változtat semmit akkor se ha bekapcsolom. Factory reset is megvolt, semmi változás. Marad a szerviz. :-(

(#6802) dunc válasza Z.m.Z (#6797) üzenetére


dunc
nagyúr

a tárcsázó, beállitások, ott találod

(#6803) Z.m.Z válasza MK VII (#6794) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Hát meg kell hagyni elég lesújtóak a vélemények velük kapcsolatban... 2.2-es értékelés. :((( Hát remélem megoldják valahogy.

(#6804) Z.m.Z válasza dunc (#6802) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Kártya nélkül kereshettem volna napestig.... :DDD De meg lett köszi. :R Csak nem oldotta meg... :(((

[ Szerkesztve ]

(#6805) Tünci86


Tünci86
csendes tag

Köszi az infókat!
Még egy két kérdésem lenne. A kínálatban nincs Plus sajna, a Lite a ram miatt kiesett, így a sima P9 lesz. Nfc van benne? Mert egyik oldalon írja a másikon nem...
Egyszer egy üzletben nézegettem vmelyik Huaweit és odapattant a Huawei-es eladó,akitől azt az infót kaptam, hogy nem vízálló a telefon,nem is írják rá,DE valamilyen víztaszítós bevonata van, a fröccsenést kibírja például. Ebből mennyi az igazság? Nekem jól jönne, 2,5 éves a lányom, ha kiborít valamit mindig a telefonra szokta (ez volt még a fő érvem a Z3 mellett)

Huawei Mate 20 Pro //Lenovo Legion // Polar M430

(#6806) Sebibalu válasza Tünci86 (#6805) üzenetére


Sebibalu
őstag

Nfc csak az 1 kártyás változatban van.

(#6807) Tünci86 válasza Sebibalu (#6806) üzenetére


Tünci86
csendes tag

Köszi. Akkor így már értem.

Még az utolsó kérdésem, hogy az akksija hogy bírja? Böngészés, zenehallgatás bt hangszórón stb nem nagy dolgokkal kibírja reggeltől estig?

Huawei Mate 20 Pro //Lenovo Legion // Polar M430

(#6808) darál0w válasza Tünci86 (#6807) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

simán

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6809) Sebibalu válasza Tünci86 (#6807) üzenetére


Sebibalu
őstag

Most épp így áll.

Volt ilyen is.

(#6810) MK VII válasza Sebibalu (#6809) üzenetére


MK VII
veterán

Jó ez.
Én egyik nap ezt lőttem.
3 nap 10 óra és 3 óra 41 perc kijelző idő. :)

(#6811) Sebibalu válasza MK VII (#6810) üzenetére


Sebibalu
őstag

Teljességgel jó :)

(#6812) zsinyeg


zsinyeg
csendes tag

sziasztok
Ugyanannyiért tudom megvenni előfizetés mellé a Honor 8-at és a P9-et. Mi alapján lehet eldönteni melyik a jobb telefon? Tesztek alapján csak a külső ami lényegében különbözik

(#6813) icecave válasza zsinyeg (#6812) üzenetére


icecave
nagyúr

Kicsit gyengébb proci, de több RAM a Honor 8-ban.

3 vs. 4 GB Ram között nincs különbség, mondom ezt úgy, hogy egyáltalán nem érezni P9 és Plus között a különbséget ilyen téren, ezt le is írtam itt korábban.

Én a P9-et venném, az biztos (jobban is bejön külsőre is).

(#6814) MM válasza zsinyeg (#6812) üzenetére


MM
őstag

P9-ben elvileg - és jópár felhasználó szerint gyakorlatilag is - kicsit jobb a kamera a Leica lencsék miatt, ha ez számít.
Én mindenképpen a P9-et venném.

De még inkább a HTC 10-et! :D

[ Szerkesztve ]

(#6815) zsinyeg válasza icecave (#6813) üzenetére


zsinyeg
csendes tag

Köszönöm :)
Kérdés eldöntése a "kézpróba" lesz. Érdekes taktika hogy amiben a Honor jobb abban a P9 kissé gyengébb, és fordítva. Mégha nem is lehet igazából érzékelni.
Na meg vajon a Honor üveg hátlapja mennyire tolerálja az eséseket?

(#6816) MK VII válasza MM (#6814) üzenetére


MK VII
veterán

"De még inkább a HTC 10-et! "[/]

Távozz tőlünk sátán.... ;] :DDD

(#6817) Balzak83 válasza MM (#6814) üzenetére


Balzak83
senior tag

Nem éri meg azt a 60-70e Ft különbséget, ami köztük van. Bár szürkében nagyon jól néz ki.

@Tünci86: innen válogass

[ Szerkesztve ]

(#6818) Sebibalu válasza Balzak83 (#6817) üzenetére


Sebibalu
őstag

A HTC sem lehet rossz de már leáldozóban van nekik.

(#6819) MM válasza Balzak83 (#6817) üzenetére


MM
őstag

Nem trollkodni jöttem, hanem viccnek szántam. (persze minden viccnek van alapja... :D) Ettől függetlenül gondolom 20-30e Ft-ot akartál írni?

(#6820) Tünci86


Tünci86
csendes tag

Új kérdésem merült fel. Megnéztem egy camera összehasonlítást P9 és Samu S7 volt benne. A képeknél hol ez hol az volt jobb. Viszont videózásnál a P9 olyan volt mintha ugrálna vele a pasas, a képstabilizátor hiánya miatt. Ezen szoftveresen tudnak/fognak később javítani?
Nekem ez is fontos lenne, most kezd beszélni a gyerek, úgyhogy mint minden Anya meghatottan remegő kézzel videózom 0-24ben :-D

Huawei Mate 20 Pro //Lenovo Legion // Polar M430

(#6821) ruarua válasza Tünci86 (#6820) üzenetére


ruarua
tag

Akkor Samsung S7-et kell venni :P kamerára jobban teljesít!

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#6822) hislah válasza MK VII (#6810) üzenetére


hislah
aktív tag

Melyik rom van a telcsiden? Nekem a B182 óta nem bír annyit... B180-on jobb volt... :(

(#6823) MK VII válasza hislah (#6822) üzenetére


MK VII
veterán

B141

(#6824) Sebibalu válasza hislah (#6822) üzenetére


Sebibalu
őstag

B182 van nekem is és nincs vele bajom. :)

(#6825) hislah válasza Tünci86 (#6820) üzenetére


hislah
aktív tag

Sztem túl sokat gondolkozol. Én 2 gyereket fotózok / videozok vele. A Huawei fotóiban van valami, amit sok gyártó nem tud. Egyfajta feeling. De lehet, hogy csak valóságos képeket csinál. Pláne a P9. Pláne a fekete fehér üzemmódban.
Ne gondolkozz sokat, mert elfogy! Ja és kedvezőbb az ára, mint a Samsungoknak.

(#6826) Balzak83 válasza Tünci86 (#6820) üzenetére


Balzak83
senior tag

@MM: ne a szürkeimportos árakat vedd alapul, mert arra nem jár a 2 év garancia a Htc-től.

Tünci! Kamerára annyit tudok irni, hogy az s7-el szerintem jobb eredményeket fogsz produkálni, főleg lakásban. Több éles képed lesz, mert jobban fókuszál, mint a p9, illetve a videó is kevésbé lesz remegős. Azt azonban tudd, hogy videózáskor itt is van szoftveres képstabilizálás, ami ugyan nem olyan hatékony, mint az optikai a samsung/lg stb. telefonokban, de jobb, mint ha egyáltalán nem lenne.(lehet, hogy abban a videóban nem volt bekapcsolva, mert az alapból ki van lőve) Viszont, amig nem futva videózod a gyereket, és nem vagy Parkinson kóros, akkor látványosan nem fogsz rosszabb videókat készíteni. Viszont azzal is számolj, hogy a p9 csak fullHD-ban, és nem 4k-ban rögzít, ennek majd kb 5-10 év múlva lehet jelentősége.

Egyébként, én is a gyerekek miatt váltottam erre a telefonra, és nem csalódtam. S7-en ill htc10-en gondolkodtam alternatívaként, de nálam egyéb szempontok is befolyásolták a döntést. Ha csak a kamera, akkor s7, vagy talán még hasonló árban az iphone 6s plus(ne a simát).

(#6827) hislah válasza Sebibalu (#6824) üzenetére


hislah
aktív tag

B180 - 182 váltáskor nem nyomtam FR-t, de nem is kellene. Nem is akarok. Sztem a ROM eszik kicsit többet.

(#6828) Trevize1987 válasza hislah (#6825) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Ennyi baromságot. A fanboyokat sem szeretem, de te már Huawei bérkommentelőnek tűnsz.

(#6829) dunc


dunc
nagyúr

Egyszerűen egy szerethető telefon a P9, minden pontja igényes, mobil fotózás nem szempont , de szép nagyon szép képeket ló, mindenféle gépészkedés nélkül.

(#6830) Tünci86 válasza hislah (#6825) üzenetére


Tünci86
csendes tag

Igen, ez a baj. A P9, P9 plus és S7 között vacilálok. Plus megér e annyi felárat. S7 meg a kép stabilizátor és vízállóság miatt.és igazából nem is akartam venni, egy jó telefont akartam,ami kitart évekig. De ez a Sony z3 már az agyamra megy...

"Decisions, decisions..."

Huawei Mate 20 Pro //Lenovo Legion // Polar M430

(#6831) Tünci86 válasza Balzak83 (#6826) üzenetére


Tünci86
csendes tag

Igazából amíg nem láttam Anyum microsoft 950 xl ét nem is tudtam,hogy ekkora a különbség Fhd és 4K között,de mivel a Tvm se tud 4Kt asszem mindegy.

Ez jó hír viszont, hogy szoftveresen van javítás! Keresgéltem
még videókat és némelyik azért sokkal jobb volt, mint az első amit láttam.

Huawei Mate 20 Pro //Lenovo Legion // Polar M430

(#6832) Trevize1987 válasza Tünci86 (#6830) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

A te igényeidnek egyszerűen jobban megfelel az S7. Ha van rá pénz, menj arra. Csalódni nem fogsz benne. A P9-el sem lehet nagyon mellélőni, de ahogy mondtad a videózás létfontosságú és ott tényleg nem tud kiemelkedőt alkotni.

(#6833) hislah válasza Trevize1987 (#6828) üzenetére


hislah
aktív tag

Na, nyald meg.

(#6834) migabi24 válasza Tünci86 (#6831) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nincs ott olyan nagy különbség, nekem S7 van új 50" 4k samsung tv-el, 2 gyereket szoktam videózni, az S7 full hd-ba is ugyanazt a minőséget tudja, jó szemem van de a nagyíthatóságon kívül más értelmét nem látom a 4k videónak

[ Szerkesztve ]

(#6835) hislah válasza migabi24 (#6834) üzenetére


hislah
aktív tag

Köszi a visszaigazolást. Nem a vakvilagba beszéltem.

(#6836) hislah válasza Tünci86 (#6830) üzenetére


hislah
aktív tag

A típusok, amikből válogatsz mind csúcsmodell. Ezt ne felejtsd el. Egyik olcsóbb, másik drágább márka. Nem érzem hátrányát a P9nek. Sőt. De dönts belátásod szerint.

(#6837) Balzak83 válasza hislah (#6836) üzenetére


Balzak83
senior tag

Igy van, ebben a kategóriában nincs nagy mellényúlás, ha mégis, annak már híre ment volna. Egyébként most jött meg a 2017es családi naptárunk, A3 méretben, a képek felét már p9-el csináltam. Mindegyik kép nagyon jól mutat még ekkora méretben is.

(#6838) icecave


icecave
nagyúr

Én azt mondom "point and shoot" fényképezéshez, meg videózáshoz jobb egy S7 vagy egy iPhone 6S. Utóbbim volt is, gyorsabban tudtam képet lőni, stabilabb volt a videó. P9-nél azért van,hogy előveszem, lőném a képet, de nem lehet, mert elkezd élesítgetni, fókuszálgatni. Persze,ha ugyanazt a témát fényképezem tovább, már lövöldözi a képeket, de van, hogy az elsőnél eltököl (amíg feltérképezi a terepet), és volt már,hogy emiatt maradtam le az adott pillanatról, ami miatt képet akartam készíteni.

Hozzáteszem,hogy ez az én véleményem, sosem állítok semmit egy mobilon, mindig automata mdban fényképezem, tehát ezekre a körülményekre vonatkozik, amiket írtam. Jobb a P9 képe, mint az iPhone-é, ez kiderült számomra az első pár fotóból, de ha számít a sebesség, fókusz gyorsaság, stb, abban a P9 alul marad.

(#6839) Csillag01 válasza Tünci86 (#6830) üzenetére


Csillag01
aktív tag

Hali
Mindenkeppen s7 vegyel.megeri

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#6840) Viper26


Viper26
nagyúr

Megérkezett (L09 - egy egy SIM, és NFC ha jól emlékszem), épp most frissül.
Az biztos, hogy nagyon szép. :)

Külön plusz pont, hogy gyárilag van a kijelzőn fólia.

iPhone 14 | FR955

(#6841) Tünci86


Tünci86
csendes tag

Az ilyen kis apróságok miatt nehéz a döntés.
Azóta nézegettem az előfizus listát és benne van a P9 plus. Elsőre azért nem mutatta mert bepipáltam az NFCt is. A leírásába sincs pedig egy simes. Egy árban van az S7el, délután megtapizom őket, ha végre jön a futár...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20 Pro //Lenovo Legion // Polar M430

(#6842) zsinyeg


zsinyeg
csendes tag

Honor 8 vagy P9 80-ért, vagy S6 Edge 40-ért? (előfizetés mellé)

(#6843) Balzak83 válasza zsinyeg (#6842) üzenetére


Balzak83
senior tag

Én lehet, nem sajnálnám rádobni azt a 40et. S6 edge már egy év sem volt tökéletes telefon. Sőt van, aki s7ről váltott ide, és nem bánta meg.

(#6844) Sebibalu válasza zsinyeg (#6842) üzenetére


Sebibalu
őstag

s6 edge-töl az ég óvjon. Akku idöben nagyon ótvar. P9-re még én is azt mondom h nagyon jó választás. Pedig én finnyás vagyok az akku idöre :))

(#6845) MM válasza Balzak83 (#6826) üzenetére


MM
őstag

Huawei-nél, HTC-nél (és egyébként LG-nél is) pont hogy alapul lehet venni, mivel annyi kell csak, hogy EU-ba szánt modell legyen és rendes számla. Innentől érvényesíthető rájuk a gyári garancia. Van jópár megbízható bolt, aki jelzi is, hogy EU modellt árul.
Ebből kiofolyólag nagyságrendileg 125K vs 150K-ról beszélünk...

[ Szerkesztve ]

(#6846) japy válasza Tünci86 (#6820) üzenetére


japy
őstag

Pont a videokamerázásnál van kép stabilizátor!

[ Szerkesztve ]

(#6847) tkonya válasza japy (#6846) üzenetére


tkonya
aktív tag

Azt tegyük hozzá, FHD 1080p (16:9, sztereo 60 fps) esetén ez külön nem kapcsolható.
Vagy ott alap lenne?

Motorola Edge 30 Fusion

(#6848) Viper26


Viper26
nagyúr

Számlázási időszak megadható az adatforgalomnál? :F

iPhone 14 | FR955

(#6849) tkonya válasza Viper26 (#6848) üzenetére


tkonya
aktív tag

Alap esetben nem.
Quickshortmaker app segítségével lehet hogy elővarázsolható. P8l-en működött a dolog, gondolom akkor itt is.

Motorola Edge 30 Fusion

(#6850) Viper26 válasza tkonya (#6849) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor majd utánanézek. :)

Milyen tokot ajánlanátok a telefonra?
Az itt linkelt bőr tokot megrendeltem eBay-ről, de addig is vigyáznék rá, ameddig ideér. :)

iPhone 14 | FR955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.