Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90901) KTTech válasza Hoppá! (#90900) üzenetére


KTTech
veterán

Jobban jársz, ha veszel egy normális túlfeszültségvédős elosztót (a legjobb egy szinuszos UPS lenne, de az sokaknak overkill, túl drága)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#90902) MasterMark válasza Hoppá! (#90900) üzenetére


MasterMark
titán

Ha csak a készüléken lévő gombbal nyomod ki attól még a tápja kap áramot, és úgy is van fogyasztása.

Switch Tax

(#90903) Hoppá! válasza MasterMark (#90902) üzenetére


Hoppá!
csendes tag

Nem a fogyasztás miatt kapcsolom ki, hanem a készülék "tartóssága" miatt.....de ha ezzel ártok, akkor marad a piros pötyi állásban.

(#90904) DM-Fan válasza Hoppá! (#90903) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az a baj a főkapcsolóval, hogy annak ki-, majd bekapcsolása után is terheled az elektronikát, kattan a relé, ráadásul ezzel tényleg nem véded a készüléket sem semmitől, hiszen ugyanúgy ott van benne a konstans feszültség. Szóval ez kb. tényleg csak arra jó, hogy a készenléti fény kialudjon, illetve ne reagáljon a készülék a véletlen távirányító-műveletekre. Hanyagold.

Nálam van egy komolyabb APC túlfeszvédős aljzat, amin átmegy a koax is, így azt is szűri. Ezen túlmenően pedig, ha látom, hogy komoly vihar jön, vagy mondjuk úgy megyek el itthonról, hogy komoly esély van a villámlásra, akkor kihúzok mindent, a túlfeszvédős aljzatot a konnektorból és a koax-ot a fali csatlakozóból is, sőt, a Dune médialejátszó seggéből a LAN-kábelt is, mert a router felől (ami sosincs áramtalanítva) is be tud jönni a túlfeszültség a router-be menő netkábelből. Kicsit paranoiásnak hangzik a dolog, de hidd el, nem az!

Get Moded!

(#90905) sinick válasza DM-Fan (#90904) üzenetére


sinick
senior tag

Mindenre van példám. Nálam vihar alatt 230V-ról jött be túlfeszültség, anyósomnál UPC koaxon (kábelmodemet, set-top-box-ot és X60 HDMI-jét vágta ki), sógoromnál szintén UPC koaxon (kábelmodemet és számítógépben lévő hálókártyát vágta ki LAN-on keresztül).

(#90906) Hoppá! válasza DM-Fan (#90904) üzenetére


Hoppá!
csendes tag

Köszönöm a felvilágosítást. Úgy teszek.....hanyagolom.

(#90907) fityere


fityere
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy Panasonic tv TX-P65VTW60 kb 8000 órával
Egész jo áron szerintem.
Állítólag Megkimélt , de ki is tudom próbálni.
Mire figyeljek?

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#90908) Gabor970 válasza fityere (#90907) üzenetére


Gabor970
addikt

én arra figyelnék, hogy ne adjak érte túl sok pénzt. Veszett jó készülék, de bármikor bemondhatja az unalmast egy ennyi idős készülék. Lehet, hogy megy még 6 évet és akkor nagyon klassz, de lehet, hogy egy év és ennyi volt. Nehéz ügy, mer míg működik, minden fillért megérne, viszont azután....
600ezer körül már egész jó 65-ös oledek vannak. Én emiatt még a kétszázezret is soknak gondolnám a panasonicér.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#90909) sambenez válasza Gabor970 (#90908) üzenetére


sambenez
addikt

Na igen, de ha csak 200-ad van tv-re akkor hiába van 600-ért oled.

(#90910) fityere válasza Gabor970 (#90908) üzenetére


fityere
senior tag

590€ kérnék érte.
Egy TX-P55VTW60 390€ kérnek. Jó eséllyel 350 le tudom alkudni. TX-P50V10E 150€ kérnek és adnak mellé SC-HTB170 soundbart is.
Szóval nehéz döntés akkor.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#90911) KTTech válasza fityere (#90910) üzenetére


KTTech
veterán

Annyit megér, amennyit kérnek a 65-ösért. A többit kihagynám (főleg a V10-et).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#90912) fityere válasza KTTech (#90911) üzenetére


fityere
senior tag

Akkor az 55-ös verziót is hagyjam? Közelebb lenne :D.
Mindkettő dobozos minden tartozékkal.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#90913) Gabor970 válasza fityere (#90910) üzenetére


Gabor970
addikt

ha mindenképp egy használt pana plazma volt a cél, és a nézési távolság nem kevesebb, mint kb 2,3m, akkor én a 65-öst venném ezek közül.

Beégésre és sávosodásra figyelj oda, vigyél pendriveon egyszínű 1920x1080-as képeket amivel átvizslathatod a képernyőt poxelhibára is. Full kék, piros, zöld meg néhány szürke árnyalat, fekete és full fehér.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#90914) MasterMark válasza Gabor970 (#90913) üzenetére


MasterMark
titán

Itt raktam fel ilyeneket.

Esetleg szürkét küldhetnél és akkor azokat is belerakom. :R

Switch Tax

(#90915) fityere válasza Gabor970 (#90913) üzenetére


fityere
senior tag

Rendben es köszönöm a segítséget :R

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#90916) KTTech válasza fityere (#90912) üzenetére


KTTech
veterán

65-nél kisebbet én nem vennék, ha van hely neki. De ez egyéni preferencia... (3m-en nekem már hiányzik a nagyobb méret)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#90917) mekker


mekker
őstag

Aprón hirdetnek gombokért PZ85EA-t, matrica szerint aTDP 385W :Y Tényleg megzabál ennyit? Van itthon projektor, nyáron be sem volt kapcsolva, mert az is a nyakunkba fűt.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#90918) MasterMark válasza mekker (#90917) üzenetére


MasterMark
titán

Az a maximális felvétele valószínűleg, nem az átlagos.

Switch Tax

(#90919) bolic válasza mekker (#90917) üzenetére


bolic
őstag

Ilyen PZ85E TV-m van, igen ez a max. kb. 400W, nyáron és télen rendesen fűtenek a kb. 5db forró ventis hátlap. :K :B

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#90920) mekker válasza bolic (#90919) üzenetére


mekker
őstag

Köszi a válaszokat!
Szüleimnél fél évvel ezelőttig azt hiszem egy 42"-os PX8E szolgált, arra azt hiszem 255W-ot adtak meg. Viszonyításképp annak lehetett hallani a ventijét néha, de nem volt zavaró.

Nálad lehet hallani? Ha igen, mekkora szobában van a tévé?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#90921) bolic válasza mekker (#90920) üzenetére


bolic
őstag

A ventikét nem hallom, mivel süketnéma vagyok, de kézzel nem nagyon érzem a ventik zörgését. Hát kérem szépen, 6 négyzetméteren van a félszobám, eléggé szűkös a hely, pont belefér a 42"-es plazma TV az ablak teljes kinyitás hosszában. :DD :))

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#90922) fityere válasza KTTech (#90916) üzenetére


fityere
senior tag

Na holnap tudok menni a tv-ért,mivel ez én autóm kicsi. A főnök meg odaadja a céges autót
550€-ra sikerült lealkudnom a tvt.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#90923) KTTech válasza fityere (#90922) üzenetére


KTTech
veterán

Ha nincs semmi hibája, korrekt ár érte - ha bármi gondja van a panelnek (bekapcsolás után kb. 10-15 percig menjen rajta valami logomentes teljes képernyös film, ugyanis bekapcsolás után hajlamos a ghostingra néhány percig, utána nézd meg tesztképekkel) - akkor hagyd ott.

Garantálom, hogy jobban fogod élvezni, mint az 55-öset :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#90924) mekker válasza bolic (#90921) üzenetére


mekker
őstag

Eddig pont a szobaméret miatt nem jöhetett szóba tévé, mert elhelyezni még csak el lehet kis helyen, de a hangszórót már nem. Nagy váltás lenne sok év monitornézés után. Bár egy dologra jó a kis képernyő: csak azt nézed meg rajta, amit igazán érdemes megnézni.
Pl. az új Pókembert moziban láttam, tök jó nosztalgiavonat, de itthon már nem tudtam újranézni, mert a sztorija nem éppen egy 3D-sakk.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#90925) sambenez válasza mekker (#90924) üzenetére


sambenez
addikt

Nem fér el egy soundbar a tv alatt?

(#90926) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Az lehet, hogy a P42X60E kisplazámban csak analóg tuner van? Csatorna hangolásnál csak analóg menüpontot látok.

Köszi: sinick

(#90927) sinick válasza sinick (#90926) üzenetére


sinick
senior tag

A DIGI kábeltévés topikban is megkérdeztem. Úgy rémlik a tévé hátulján az atnennánál mintha csak "analog" felirat lenne, de az nem biztos, hogy a tuner!

[ Szerkesztve ]

(#90928) Csöves válasza sinick (#90926) üzenetére


Csöves
senior tag

DVB-T Van
DVB-C Van

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#90929) BBéci válasza sinick (#90926) üzenetére


BBéci
titán

Nulláról indítva kell kiválasztani a használni kívánt tunereket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#90930) sinick válasza Csöves (#90928) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi! Találtam egy magyar manualt a neten. Nálam a rendszer menüben nincs "DVB-C hangolás menü" és "DVB-T hangolás menü", a "Gyermekzár" alatt rögtön az "Analóg hangolás" van. Ld. [kép]

(#90931) sinick válasza BBéci (#90929) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi, akkor "Gyári állapot" és lássuk mi lesz!

(#90932) peti85 válasza sinick (#90926) üzenetére


peti85
senior tag

Nekem az P50S10E-n csak akkor használható a DVB-C tuner, ha nem Magyarországot, hanem mondjuk Svédországot választom régiónak. A nyelv lehet magyar.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#90933) sinick válasza sinick (#90931) üzenetére


sinick
senior tag

Sziasztok!

A tévében a DVB-C (és T) ki volt kapcsolva, az csak gyári állapot visszaállításával kapcsoltam vissza. Visszaállítás, régikód magyarra állítás, majd hangolás. Újraindult a tévé és jött a pánik, mert a jelerősségem ugyan 100-as, a jelminőségem viszont 0-10 között ugrált és minden tévécsatorna nincs jel felirattal fogadott. Splittert, ilyen olyan toldót kivettem, azaz maradtak a csak digis kábelek és berendezések, eredmény ugyanaz. Gyári állapot, majd analóg adások, dettó rosszak. Digi hibabejelentő, felvették hibára, majd jönnek. Aztán kínomban bekapcsoltam a tévében a jelcsillapítást és csodák csodájára helyreállt a rend. Splitterek, toldók vissza, majd gyári állapot, majd csak C tunert állítottam be. Minden fasza, hibabejelentőt lemondtam. (20 évig azzal szívtam, hogy általában gyenge 82 dB alatti az antennajel, főleg splitterek meg toldók beiktatása után. Erre meg az volt a baj, hogy túl erős!)

Köszönöm a tippeket: sinick

(#90934) BBéci válasza sinick (#90933) üzenetére


BBéci
titán

Itt a topikban többször volt téma, hogy a jelerősség csökkentésének lehetősége nem véletlenül került a tévékbe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#90935) sinick válasza BBéci (#90934) üzenetére


sinick
senior tag

Lehet, de én "nincs jel" viszonylatában nem emlékszem rá konkrétan. Tudat alatt persze lehet, hogy olvastam róla, vagy pont itt olvastam róla, mert valamiért csak bekapcsoltam. :)

(#90936) BBéci válasza sinick (#90935) üzenetére


BBéci
titán

Csak azt akartam jelezni, hogy viszonylag gyakori eset a túl erős jel miatti probléma. Az a lényeg, hogy mindent megoldottál!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#90937) Qbász


Qbász
aktív tag

Sziasztok!

Eladnám a 42 colos Panasonic GT60 típusú tv-m.
Status 4 szerint 1437 óra van benne.
Linkben vannak képek amiket teszt jelleggel lőttem róla. [link]
Ezek alapján mi érte a reális ár?
Én 40000 Ft-ra gondoltam.

Köszönöm a segítséget :R

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#90938) Márk válasza Qbász (#90937) üzenetére


Márk
senior tag

Én 100.000-nél nem adnám olcsóban.

40.000-ért ócskaszar LCD-t kapsz. :DDD

Helyette mi lesz?

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#90939) Csöves válasza Márk (#90938) üzenetére


Csöves
senior tag

Khm...

Aquila non captat muscas.

(#90940) Qbász válasza Márk (#90938) üzenetére


Qbász
aktív tag

100.000-ért max csak hírdetném de el nem vinnék soha :))
Nem lesz helyette semmi.

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#90941) Márk válasza Qbász (#90940) üzenetére


Márk
senior tag

Rendben, igazad van, kicsit túloztam. :R

Legyen 80.000.

De 40.000-ért én személy szerint nem kótyavetyélném el.

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#90942) salapp válasza Qbász (#90940) üzenetére


salapp
addikt

Nem tudom, szerintem 50-es méretben talán elmenne most is 100-ért. 42-ben is talán 60-70-ért...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#90943) Qbász


Qbász
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, meghirdettem 68-ért amiből úgy is alkudni fognak :)

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#90944) Gabor970 válasza Qbász (#90943) üzenetére


Gabor970
addikt

helyileg merre?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#90945) Qbász válasza Gabor970 (#90944) üzenetére


Qbász
aktív tag

Kisbajcs, Győr mellet van 1 gáz fröccsnyire.

Mellesleg most hogy így újra bekapcsoltam és kíváncsiságból összekötöttem a Ps5-ömmel,
hát a fasza monitorom amivel eddig használtam és 144hz-es sokkal rosszabb mozgás megjelenítésé van mint ennek a régi TV-nek :D Konkrétan lefolyik a 60hz-es menü is, beszarás. Kár hogy nem lehet monitornak is használni.

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#90946) MasterMark válasza Qbász (#90945) üzenetére


MasterMark
titán

Lehet monitornak használni nyugodtan.

Switch Tax

(#90947) Qbász válasza MasterMark (#90946) üzenetére


Qbász
aktív tag

A mostani 27 colos 1440p monitorom is lehetne élesebb nem hogy 42-es full hd :D

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#90948) MasterMark válasza Qbász (#90947) üzenetére


MasterMark
titán

Jó, hát ugye hogy lehet-e vagy hogy érdemes-e az már kéz külön dolog. :DDD

Switch Tax

(#90949) mekker válasza sambenez (#90925) üzenetére


mekker
őstag

Azóta költözés volt, így már megoldható.

LG 60PA5500 lett az áldozat, nemrég lett a helyére téve. Sajnos a használati időt sehogy nem lehet lekérdezni, de a tulaj korrektnek tűnt, és az elmondása szerint nem ment rajta 24/7 a Szulejmán.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#90950) BBéci válasza Qbász (#90947) üzenetére


BBéci
titán

Nem látok szoros összefüggést a felbontás és az élesség között.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.