Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37651) mikron


mikron
tag

Panasonic is kiszáll 3 éven belül a plazmából :F

http://hvg.hu/tudomany/20130318_A_Panasonic_kiszall_a_plazmabol

[ Szerkesztve ]

(#37652) Franky2Ster válasza Ispy (#37650) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

A normál és a TrueCinema beállításnál is a fenti értékeket adjam meg?

(#37653) Ispy válasza Franky2Ster (#37652) üzenetére


Ispy
veterán

Én csak TrueCinema-t használok.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37654) sad_Vamp válasza mikron (#37651) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Write only üzemmód?! :F

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#37655) Thuglife


Thuglife
senior tag

Újabb dilemma! :D
Kérlek adjatok tanácsot...Melyiket érdemesebb megvenni, az idei ST60-as plazmát vagy a tavalyi GT50-eset ha egy árban vannak?

(#37656) kovadika válasza Thuglife (#37655) üzenetére


kovadika
őstag

Felhasználói tapasztalat nincs még, de a teszt alapján én az ST60-ast ajánlom. Arról nem is beszélve, hogy GT50-est nem kapsz már, és az ST60-asnál lehet megkíméled magad egy sávosodási herce-hurcától és jár hozzá 3D szemüveg is.

(#37657) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Amit még nem tudok :

P-NR
Intelligent Frame Creation
Filmritmus Felismerés
16:9 túlpásztázás

Ezeket mennyire kell beállítanom?

(#37658) kovadika válasza Franky2Ster (#37657) üzenetére


kovadika
őstag

Mindet kikapcsolhatod. Ahogy a képélességet is vedd le 0-ra HD anyag esetén.

(#37659) gógyi válasza DM-Fan (#37642) üzenetére


gógyi
aktív tag

Köszönöm szépen! Ezt az infot elmentettem. :)

(#37651) mikron : Tőlem kiszállhat, nekem addigra már lesz otthon egy GT60-as.

[ Szerkesztve ]

(#37660) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Egy másik fórumban kérdezi egy ST tulaj, de én nem tudok válaszolni, mert sosem használtam ezt a funkciót.

"A műsorújság betűkarakter támogatása mitől függ beállítástól vagy a szolgáltatótól? Az egyik csatornán rendesen ékezetekkel jelenít meg, a másikon ékezetek hekyett kínai jelek vannak. Próbáltam állítgatni a teletex karakteren de ettől nem változik meg."

Mi a megoldás?

Köszi!

(#37661) Neszójábe válasza DM-Fan (#37614) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Na megnézem a kölcsönzőben...

Peace

(#37662) Neszójábe válasza Neszójábe (#37661) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Szerintem én azt a duplalemezes verziót kölcsönöztem, amit írsz...
Kikölcsönzök valami Sapphire Edition-t, hátha az jobb...
A bitrate magasabb... :U

Peace

(#37663) lemmy9 válasza liszi70 (#37660) üzenetére


lemmy9
őstag

Ha az EPG-vel van a gond, akkor nekem Finnország, Helsinki régió segített rendszer visszaállítás után.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#37664) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

HOPPÁ-HOPPÁ [link] +1 év gari regisztrálni kell! Most jó bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#37665) kovadika válasza Hsanyika1 (#37664) üzenetére


kovadika
őstag

Hoppá! A Google Chrome nem találta meg a http webhelyet. Nem rossz ajánlat. Edigitalnal 10 ezerrel olcsóbb az ST60, de így már megéri Panashoptól vásárolni. :K

[ Szerkesztve ]

(#37666) Neszójábe válasza Hsanyika1 (#37664) üzenetére


Neszójábe
senior tag

20-as, 30-as szériákat is árulnak?

Peace

(#37667) Gabesz26 válasza Neszójábe (#37666) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Ami rajtuk maradt...

(#37668) efi99 válasza liszi70 (#37660) üzenetére


efi99
senior tag

A szolgáltatók - számomra teljesen érthetetlen - trehánysága. A teletext nyelvét hiába piszkálja, az csak a teletextre vonatkozik.
Más országot kell az elején választani. (Mondjuk emiatt újra végig kell játszani a hangolást, meg a csatornarendezgetést). Nekem Németország jött be (Vidanet DVB-C)

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#37669) Neszójábe válasza Gabesz26 (#37667) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Mondjuk ezekkel az árakkal az is marad... :U

[ Szerkesztve ]

Peace

(#37670) nuke7 válasza Thuglife (#37655) üzenetére


nuke7
veterán

St60-ban sok bug van, plusz az a belépő fhd modell...
En tuti gt50-et vennék, a csúcs alatti kategória általában a legjobb választás szerintem :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#37671) Gabor970 válasza buci30 (#37644) üzenetére


Gabor970
addikt

ahhoz nem elosztóra van szükséged, hanem közösítő/átkapcsolóra. kb 5500Ft környékén kezdődik a manuális átkapcsolású, és 10e felett már van távirányítható/automatikus.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#37672) BBéci válasza sad_Vamp (#37654) üzenetére


BBéci
titán

Pár napos tiltást adnék az ilyenekért!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37673) kovadika válasza nuke7 (#37670) üzenetére


kovadika
őstag

Egyáltalán nem biztos, hogy jobb vétel a GT50. Lehet, hogy néhány árnyalattal szebb képet produkál, de egy átlagfelhasználónak valószínűleg többet jelent a jobb kontraszt, fekete szint. Mellesleg a GT50-et szerintem már sehol nem lehet beszerezni, így csak az ST60 van 300 ezer körüli áron.

[ Szerkesztve ]

(#37674) sad_Vamp válasza BBéci (#37672) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Mármint nekem, vagy az ismétlésért? Mert nem teljesen egyértelmű.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#37675) spiky03 válasza Hsanyika1 (#37664) üzenetére


spiky03
veterán

Én 10-ért van gyári Pana 3D-s szemüveg.
Lehet venni kellene egyet a 2 db Samsung mellé majd. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#37676) kovadika válasza sad_Vamp (#37674) üzenetére


kovadika
őstag

Számomra egyértelmű, hogy a linkre vonatkozott. Már legalább 5-en berakták ide...

(#37675) spiky03

Ez az univerzális szemüveg. A Panasonic szemüveg árát még feljebb vitték, most 24 ezer forint egy darab. :N

[ Szerkesztve ]

(#37677) BBéci válasza sad_Vamp (#37674) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem egyértelmű, hogy azoknak járna büntetés, akik nem képesek néhány hozzászólást elolvasni, mielőtt belebüfögnének a nagyvilágba. Ezzel a Fórum alapelveit, a Netikettet és az itt rendszeresen fórumozó társaságot is megsértik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37678) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Sziasztok !

Megjött a panasonic 55ST50 TV-m !
Azért írok,hogy kibontáskor a csomagolásra mennyire kell ügyelnem ha netalántán vissza kellenem küldeni a készüléket valami hiba miatt ?

UI: Ha ügyelni kell a dobozára , van valami jól bevált módszer hogyan csomagoljam ki , első ránézésre elég macerás lesz kiszedni a TV-t a dobozából :S

[ Szerkesztve ]

(#37679) anonym1s válasza Franky2Ster (#37657) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
P-NR = kepzajcsokkentes (picture noise reduction). Szerintem a szemcsezett kepet hivatott simitani, ez nalam be van, de ha kikapcsolom akkor sem veszek eszre kulonbseget.
Intelligent Frame Creation = Ha jol tudom, ez a kepkockak koze szur be egy ujabbat, az elozo es a kovetkezo kepkocka alapjan, hogy folyamatosabb legyen a mozgas. Ettol lesz a "szappanopera hatas", nekem nem tetszik.
Filmritmus Felismerés = ez nem tudom mi, talan a 24/50/60hz-et kapcsolgatja. Eleg hulye nevet adtak neki.
16:9 túlpásztázás = kicsit szethuzza a kepet, nalam ez ki van, mert szeretem az egesz filmet latni.

(#37680) kovadika válasza pokerarcsuny (#37678) üzenetére


kovadika
őstag

Ne szaggasd szét a dobozt. Ne helyezd egyből feszültség alá a készüléket, hagyd akklimatizálódni 1-2 órán keresztül.

(#37681) spiky03 válasza kovadika (#37676) üzenetére


spiky03
veterán

Hupsz, akkor benéztem.
Sorry. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#37682) Franky2Ster válasza anonym1s (#37679) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Köszönöm!

(#37683) BBéci válasza pokerarcsuny (#37678) üzenetére


BBéci
titán

Az 50 colos és a nagyobb tévék doboza két darabból áll. Az oldalain lévő 2-2 kapcsot ki kell venni, utána a doboz felső része leemelhető. Kb. 20 centis rész marad alul, amiben polisztirol idomokban áll a tévé.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37684) rgeorge válasza pokerarcsuny (#37678) üzenetére


rgeorge
addikt

Szerintem az 55ST50-hez két ember kell, nem túl jó egyedül nekiállni kivenni a dobozból. Állványán lesz vagy falon? Az állványra rátenni is két emberes feladat, nekem mondjuk sikerült a 42-est egyedül, de az csak 17 kiló és ugye 1 m széles, az 55-ös 28 kiló és 1.3 m széles.
BBéci megelőzőtt, de ami ennél fontosabb, jobban is ismeri a nagyobb TV-k csomagolását...

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#37685) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Üdv !

Mi az a "Ferritgyűrű" a TV tartozékaiak között ?
Ezt írja hogy :
" Használja a Ferrit-magot, hogy megfeleljen az EMC szabványnak ."

Köszönöm szépen, a kézikönyvében is ezt olvasom, de már magamtól is rájöttem hogy esélytelen , meg nem akarom a képernyőt lefektetni még véletlen se, megvárom míg hazajön az asszony :)

[ Szerkesztve ]

(#37686) roomi válasza BBéci (#37616) üzenetére


roomi
tag

Hi. Na ezt aképet kar volt betenni. :D nem akarok offolni,de...... Ez valami über faxa. Tök hülye vagyok aproj.témához,de látom van topickja. Mondjuk egy jó min.film+proj.+vászon oohhhh :C .

(#37687) BBéci válasza pokerarcsuny (#37685) üzenetére


BBéci
titán

Nyugodtan lefektetheted. A tévét is, míg az asszony hazaér. :D
Nem emlékszem, mit tervezel? Ugye falra szereled a tévét?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37688) patakidr válasza mikron (#37651) üzenetére


patakidr
aktív tag

Hetente felröppen itt ez a hír valamilyen formában, vélhetően ugyanazon találgatásokra alapozva.

A lényeg: a Panasonic megcáfolta ezt már több HIVATALOS KÖZLEMÉNYben is. Tehát HVG ide, Origo oda: kacsa.

Amúgy, ha tényleg bezárják az üzletágat, akkor miért tagadná a Pana? Mi értelme volna?

(#37689) z123456789 válasza pokerarcsuny (#37685) üzenetére


z123456789
addikt

Hagyd a francba egyelöre a ferrit gyürüt!Èn az UTP kábelre tettem fel amikor hálózatba kötöttem a TV-t.
Ha ott tartasz majd, akkor rakd fel!Azt hiszem a használati is ezt írja javaslatként.
A TV nem fog kiburulni az alsó karton talapzatból, mert ki van támasztva.Èn sem tudtam hogyan álljunk neki.A felsö részt az alsó fehér müanyag fogantyúk kipattintása után le tudod húzni.A szobahömérséklet eléréséig nehogy áram alá helyezd!Amúgy a dobozt nem tudod nagyon szétbarmolni.Nem kell összevágni aztán kész.
Amúgy gratula!Szép méretes. :)

[ Szerkesztve ]

(#37690) Johnny198612


Johnny198612
tag

Sziasztok,

Valaki otlet? #37627

Koszi,
J

(#37691) Ispy válasza Johnny198612 (#37690) üzenetére


Ispy
veterán

Ide nézz be!

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37692) z123456789 válasza pokerarcsuny (#37685) üzenetére


z123456789
addikt

Nem találtam meg elöbb, még itt nézd meg, ha nem mered kibontani anyu érkezéséig a dobozt.(Csak mert abban is van egy ilyen, plusz egy CD ami szintén használati.) :)
használati

ferrit bigyó

[ Szerkesztve ]

(#37693) kovadika válasza Johnny198612 (#37690) üzenetére


kovadika
őstag

Ha úgy döntesz, hogy meg is vásárolod, akkor mindenképp a Panashopnál vedd. Jelenleg még az árgép sem dob ki olcsóbb ajánlatot és náluk regisztrációval +1 év garanciát kapsz, ezt ne felejtsd el.
Igazi bestbuy szerintem most a 42UT50 150 ezer forintért 3 év garival. Remélem, hogy néhány potenciális LCD vásárló(ott ez méret elég népszerű) is ránéz, mert simán veri ebben az ársávban az lettévéket.

(#37694) Johnny198612


Johnny198612
tag

Köszi a válaszokat.

Mindenképp látnom kell :) Szerintetek meddig lesz meg kaphato?

(#37695) Ispy válasza Johnny198612 (#37694) üzenetére


Ispy
veterán

Amíg el nem fogy a készlet, pár darab lehet már csak. Kifutó széria új áru már nem fog érkezni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37696) Heffi


Heffi
őstag

Meg üt a guta :W De most azzonnal.

Meghozták a tv-m a kijelző cseréről, mert nagyon sávos volt a kép. Most nincs sáv, de feketém sincs.
Nem tudom megmagyarázni, de olyan mintha világosabb lenne a panel, illetve szerintem nem tükröződött előtte ennyire. Hirtelen készítettem pár képet szemléltetni a problémám:

szürkeség

tükröződés

még egy tükröződés

GT tulajok! Légyszi nézzétek meg a saját készüléketeket, hogy nálatok is ilyesmi és akkor nyugtassatok meg, hogy megbuggyantam, mert nem láttam a tv-m 1 hétig.

Előfordulhat, hogy UT panelt tettek bele, vagy valami régebbi FHD panelt?

Mit tegyek? Mik a lehetőségeim?

[ Szerkesztve ]

(#37697) Alex91 válasza Heffi (#37696) üzenetére


Alex91
félisten

Mit tegyek? Mik a lehetőségeim?

Veszel egy LCD-t? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#37698) Ijk válasza Heffi (#37696) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez legalább úgy tükröződik mint egy UT.
A szakik majd megmondják lehetséges-e hogy egy UT panelt kaptál bele.
Egyébként szerintem lesz egy kemény hangvételű reklamációd.

pokerarcsuny: Digitális földfelszíni és kábeles tuner. Egyébként hatalmas munka lenne az ilyen dolgokat kigúglizni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37699) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Sziasztok !

Mi ez a két valami ?

DVB - T
DVB - C

(#37700) mayday00 válasza Ijk (#37698) üzenetére


mayday00
őstag

Gondolom egyértelműen meglehet állapítani, hogy milyen panel van a készülékben. Aki ért hozzá gondolom megmondja neki, hogy mit nézzen. Képek alapján a UT-m tükröződik így. De biztos vannak ,,paraméterek" amikből egyből kiderül milyen az a panel.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.