Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#78351) gorgo


gorgo
őstag

Nézegetem a fogyasztási statisztikákat. Érdekes. Valaki érti? Állítólag a Toyota hibrid elég fejlett, akár 40%-ot is megtakaríthat. Ne legyen ennyi, mert nem vagyok gyári tesztpilóta (bár azok hajtják a nem hibrideket is adathoz) legyen csak 20%. Én baromira nem látom, hol van kisebb fogyasztás...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#78352) j.bravo válasza gorgo (#78351) üzenetére


j.bravo
addikt

Első reakció, simán tévedhetek, de nekem a nem hibridhez írt értékek meglepően alacsonyak. Honnan van ez a táblázat? Ha szűrés eredménye, akkor mik a szűrők?

Whatever.

(#78353) cdl válasza gorgo (#78351) üzenetére


cdl
senior tag

Városban kevesebbet járnak az emberek, kint meg kb 0 a fogyasztás csökkentése a hibridnek.
Esetleg így tudnám magyarázni.
Más. A héten megjön a CX 5 utódja(Hyungai Tucson lett), a Mazdát megvesszük Nekem.
A fogyasztása biztos melbevágó lesz az 1.4D Yaris után :)

(#78354) rbalint88 válasza gorgo (#78351) üzenetére


rbalint88
addikt

Eleve hibas a statisztika, mert sokan a hybridet is a sima benzineshez irjak. (Pl Priusbol csak hiybrid es phev van, sima benzines nincs eleve)
tapasztalatbol annyit tudok mondani, hogy az 1.6gdi hyundai elantra kezivaltoval 8-9,5 kozott eszik nekem atlagban, a Prius2 facelift meg 5,4-et tud ugyanilyen korulmenyek kozott. Es emelle valtogatni se kell, ami a hunyadinal meg plusz egy litert jelentene, ha automata lenne.

(#78355) crey


crey
MODERÁTOR

Oly eladja a fényképezőgép üzletágát.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#78356) Mercutio_ válasza crey (#78355) üzenetére


Mercutio_
félisten

Offolgatunk-offolgatunk?:DDD

Ezen megy a hajcihő m4/3 és milc szaktopicban 1 napja :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78357) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#78356) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igyunk :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#78358) .mf válasza Mr.Csizmás (#78357) üzenetére


.mf
veterán

Üljünk halotti tort :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#78359) Jahno válasza Mercutio_ (#78356) üzenetére


Jahno
őstag

Meg autósban és Pentaxosban is. Az első két linknél már fogtam a fejem, hogy ez jó eséllyel erre a hétre ki is tart.

(#78360) Mercutio_ válasza Jahno (#78359) üzenetére


Mercutio_
félisten

Minden telibevert fotós YT influencer most kiélheti magát kibicnek semmi se drága alapon :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78361) crey válasza Mercutio_ (#78356) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Bocsánat... Oda nem járok, gondoltam befosom ide :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#78362) j.bravo


j.bravo
addikt

Urak, tudtok ajánlani kulturált alkoholfogyasztásra alkalmas helyet, ami Pesterzsébet és Zugló felől is könnyen megközelíthető tömegközlekedéssel, és mindkét helyre könnyű hazajutni is?

Nem hátrány ha nem pince, nem egyéb tárt tér és nem tömegnyomor :R (a népsűrűséget illető fájdalomküszöböm mindig is magas volt)

A kaja másodlagos.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#78363) Jahno válasza j.bravo (#78362) üzenetére


Jahno
őstag

Csepelen a Maya. Na jó, nem trollkodom :C

(#78364) j.bravo válasza Jahno (#78363) üzenetére


j.bravo
addikt

Mr. Csizmás? Bárki?

És ha úgy kérdezem hogy a "templomos" Jaromír alternatívájaként valami...?

Whatever.

(#78365) Mr.Csizmás válasza j.bravo (#78362) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

grund bar, tompa angyal, bár utóbbit k..ra túlárazottnak tartom, ráday u v2 style az egész

backup, kifelé sorba: jónás, barcraft corvin, élesztő (vagy borbár, trafós mindkettő), pulzus

esetleg BFG kategóriában rizmajer csepel, csak zuglóból nem annyira opció, H7+pótlás+1-es villamos

szerk: asszem ezzel beposztoltam magamnak az alkesz bkv címet :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#78366) j.bravo válasza Mr.Csizmás (#78365) üzenetére


j.bravo
addikt

Molto bene, mille grazie! :R

A jónás nem hangzik rosszul, a barcrafthoz - arra alapozva hogy barátnőm fia és haverjai szoktak oda valamelyik barcraftba járni - öregek leszünk, de egy próbát megérhet, élesztő jó ötlet.

Rizmajerből ott a Blaha (hacsak be nem zárt), bár nekem onnan nagyobbacska tömeg dereng fel régről.

Whatever.

(#78367) Mr.Csizmás válasza j.bravo (#78366) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

B-rizi elég bunker hely, inkább alapozni érdemes ott a csúcsidő előtt, vagy bkv-sként nappali végző után menni :DDD de este 5-6 után elég fullos. (vagy ha be tudtok foglalni létszámban egy asztalt, akkor jó)

barcraft lehet fiatalos, pár hónapja voltam a nyugatisban, ha nem csinálod azt, hogy rózsaszín spongyabob patrikos vodka koktéltól rúgsz be, mint egyesek(:DDDDD) akkor van korrekt italkínálat is, pl. belvárosban talán ott a legolcsóbb a Kraken.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#78368) j.bravo válasza Mr.Csizmás (#78367) üzenetére


j.bravo
addikt

Szerintem alapvetően sör, esetleg fröccs, vagy más, a térfogatszázalékot tekintve egyszámjegyű alkoholtartalmú ital jöhet szóba (mondjuk gin-tonik már ér), nem a gyors berúgás az elsődleges cél :)

a bunker hely azt jelenti hogy ablaktól-ajtótól távol vannak az asztalok ahol le lehet ülni, és labirintusszerű útvonalon kell kiverekedni, vagy mást? Ha szleng, akkor öreg vagyok, azért nem értem :D

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#78369) Mr.Csizmás válasza j.bravo (#78368) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

elég zárt, sötét, de ofc ablakoknál is lehet helyet fogni. ps. azóta én is csak sörrel élek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#78370) crey válasza j.bravo (#78368) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Legenda Sörfőzde - Sashalom. A kaja szar, de vannak jó sörök. Bent rengeteg a hely, de kint is van jó pár pad. Mondjuk egy éve nem voltam.

A másik ami eszembe jut az a Jaromir Mini Garden.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#78371) Mr.Csizmás válasza crey (#78370) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

JMG-nek ravatal hóvégével :( [link] ott legalább jó a büfékaja (sültkolbi, toast, etc)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#78372) j.bravo válasza crey (#78370) üzenetére


j.bravo
addikt

Hm, úgy tűnik van csehójuk a belvárosban is; lehet h eggyel egyszerűbb mint Sashalom. Bár, francsetuggya. Tulajdonképpen kibírható a 3-as villamos, csak lehet hogy Erzsébetre egy adott időben haza kell indulni és pont.

Whatever.

(#78373) gorgo


gorgo
őstag

Na, belevágtam. Lefoglalóztam a (nekem) új autómat. Hibrid Auris, 5 éves lesz. Napfénytetős, magától parkol, mittomén. Remélem jó lesz! :DDD
A régi vackot kéne még eladni, ilyet még nem csináltam, bárcsak elvinnék...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#78374) j.bravo válasza gorgo (#78373) üzenetére


j.bravo
addikt

Gratula, sok balesetmentest!

Whatever.

(#78375) Mr.Csizmás válasza gorgo (#78373) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:C nálam az xe3 meg lesz fejelve egy tetoválással, 34 év után rávettem magam.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#78376) rbalint88 válasza gorgo (#78373) üzenetére


rbalint88
addikt

Hajra, jo lesz! :C Vizpumpat csereltesd, ha meg nem volt. Led fenyszoro is van benne? Az nagyon jol vilagit es az automata tavfeny funkcio is eleg kiraly

(#78377) j.bravo válasza gorgo (#78373) üzenetére


j.bravo
addikt

Majd' elfelejtettem, 40 db fHD képet várunk, kültér-beltér-miegymás :DDD

Whatever.

(#78378) werttzui


werttzui
őstag

Üdv Mesterek! Valaki tudna nekem linkelni vagy küldeni egy-két eredeti HEIF/HEIC formátumú képet . A képminőség most lényegtelen ... :R

PENTAX

(#78379) Mercutio_ válasza werttzui (#78378) üzenetére


Mercutio_
félisten

Topicot tévesztettél :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78380) werttzui válasza Mercutio_ (#78379) üzenetére


werttzui
őstag

áá dehogy itt vannak az öreg fotósok :DDD

PENTAX

(#78381) Studi válasza werttzui (#78380) üzenetére


Studi
addikt

több öreg, mint fotós

(#78382) Freddy76 válasza werttzui (#78378) üzenetére


Freddy76
addikt

Olyan vagy, mint az alkoholista nagybátyám. Nem hallok róla évekig, aztán amikor megjelenik, fogalmam sincs, miről beszél.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#78383) gorgo


gorgo
őstag

Kötöttem most KGFB-t újat, hát látok egy érdekes számot: "A fedezet mértéke biztosítási eseményenként dologi károk esetén 1 220 000 Ft.
Ez tehát azt jelenti, hogyha belemegyek egy Teslába, annak tulaját max. 1.22 MFt-ig kártalanítják, a maradék 20 mistit meg ő állja?? Vagy valamit félreértek?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#78384) Mr.Csizmás válasza gorgo (#78383) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az eurónak megfelelő forint lesz, az összeg jó, csak más pénznem :D KGFB törvény elején van vhol. személyi sérülésre vmi 6M € a határ.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#78385) gorgo válasza Mr.Csizmás (#78384) üzenetére


gorgo
őstag

Tehát akkor 1.22M€ az jobb, máskülönben cascot akarok!! :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#78386) rbalint88 válasza gorgo (#78385) üzenetére


rbalint88
addikt

Amugy is akarjal. Ha led fenyszoros (remelem!), akkor meg vegkepp!

(#78387) spanyoll


spanyoll
addikt

Urak, fura kérdés: van köztetek valaki aki nagy toll-mogul? Unom a sok eldobható szirszart, meg akarom lepni magam egy jó minőségi tollal, de sok kérdőjel van bennem, viszonylagosan sok pénzt meg nem akarok kiadni olyanért, amiért nem éri meg.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#78388) Mr.Csizmás válasza spanyoll (#78387) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

waterman betét. amúgy irodában simán stabilo, ico, uniball zselésekkel karcolgatok.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#78389) spanyoll válasza Mr.Csizmás (#78388) üzenetére


spanyoll
addikt

Jó, de sok a kérdés. Golyós vagy töltő? Töltőből patronos vagy piston-os? Van értelmes hordható töltő, ami fixen nem folyik esetleg zsebben / táskában? Golyósból strapabíró de szép kéne, valami minőségi anyagból, de akkor milyen betéttel (oké, most írtad, hogy waterman)? Golyósból is van pár extra features, megéri azokkal foglalkozni? Stb.
Sok a kérdés, sok a válasz, a világ összes pénze sem elég, pedig csak egy tollról beszélünk :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#78390) rbalint88 válasza spanyoll (#78389) üzenetére


rbalint88
addikt

Golyosbol nekem a rotring nagyon bevalt. Ugy nez ki, mint a klasszik toltoceruza. 1000Ft korul volt legutobb, mikor vettem, nalam 5-6evet kibir egy toll :DDD

(#78391) Mr.Csizmás válasza spanyoll (#78389) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kerámiahegyű zselés random, jobb boltokban ki tudod próbálni. sztem 1. legyen vékony, stabil vonala, 2. kicsi a gördülési ellenállása.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#78392) Jahno válasza spanyoll (#78389) üzenetére


Jahno
őstag

Jahh, ha Te sem tudod. Be kell menni egy rendesebb közértbe és megfejteni. Én speciel most legolcsóbb 100as csomag kínai alapra gyúrnék, de azt sem látok Ebayen :-D

Idehaza vettem normálisabbat, drágát és sok mást is, meg díszdobozos fémet, úgy saccperkábé 80 forint és 6ezer közt (:- Mire mit.

(#78393) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Töltőtollat használtál már? Mert nagyon más mint a golyós, külön technikája van a vele való írásnak, amire nem mindenki érez rá, különben foltos, maszatos lesz és az olvashatósága is rosszabb mint a golyósnak. Viszont tény, hogy nagyon szépek vannak, és maga a hegy is külön dekoratív elem, árban pedig határ a csillagos ég :D

Vegyél egy alap Parkert (Jotter/Urban/Vector és ezek Royal/premium/Special stb. verziói) vagy Watermant (Graduate, Embleme, Hemisphere, Expert) a lényeg, hogy a betét hegye 0,5mm-es legyen (vékonyabb/elegánsabb, de van akinek a 0,4/0,35/0,3mm-esek jönnek be). Ezen a szinten szerintem a betét a lényeg, a fém tollak tartóssága kb. hasonlóan jó a fogást pedig - hogy mennyire esik kézre - ki kell próbálni.
Vagy persze el lehet menni, ezen cégeknél is a picit drágább vonal felé (P:Sonnet, Ingenuity, Duofold, W: Perspective, Carene, Elegance, Exception), vagy ott a német Waldmann (basszus most nézem, itthon már nem forgalmazzák, de osztrákoknál még igen) az amcsi Sheaffer (úgy nézem a picit jobb tollait neki se forgalmazzák már itthon) esetleg valami egzotikusabb gyártó (pl. Conway Stewart, Cleo Skribent, vagy a japánok Sailor, Pilot), vagy persze a rongyrázós klasszikus Mont Blanc (Jules Verne limited edition kit, vagy csóróknak egy snassz kishercegcsillagos) ami a tollak Gere Koparja:DDD de van rengeteg amiről a tollb*zik tudnának órákig regélni, én csak annó ránéztem a témára, mert hasonlóan egy jobb tollat akartam, aztán rájöttem, hogy balkezesként (is) rettenet a kézírásom, így egy sima Pax/Lamy/Zebra is bőven jó arra a vizuális környezetszennyezésre:DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78394) Studi válasza spanyoll (#78387) üzenetére


Studi
addikt

A Lindner Bratislava hotelben mindig van kirakva toll a szobában. Nagyon jó minőségűt használnak, én azt gyűjtöm be mindig, amikor arra járok. ;] Remélem nem olvassák a fórumot. :DDD

Komolyra fordítva a szót: írsz annyit kézzel, hogy megérje valami normálisabb toll? Annyira ritkán fordul meg a kezemben ilyesmi manapság, hogy pénzt már nemigen költenék a témára. Maximum ajándékba vettem gravíroztatva az elmúlt évtizedben.

(#78395) rbalint88 válasza Mercutio_ (#78393) üzenetére


rbalint88
addikt

lyézus :Y sok dologban értem a buzériát, néhány témában magam is űzöm, de azért egy szaros tollért több tíz, netán több százezret kiadni nevetséges és megmagyarázhatatlan.

(#78396) Mr.Csizmás válasza rbalint88 (#78395) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Karora csopikaban jartal mar?? ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#78397) j.bravo válasza rbalint88 (#78395) üzenetére


j.bravo
addikt

(nincs jobb magyarázatom, mint hogy) Kisebb célközönséggel (és manapság valóban ritkábban alkalmazott funkcionalitással) bír, de egy karórához, dizájner szemüvegkerethez hasonlóan státusszimbólum.
(És pl. a LV termékekhez képest a fasorban sincs :D )

Whatever.

(#78398) rbalint88 válasza j.bravo (#78397) üzenetére


rbalint88
addikt

bocs, nem megmagyarázhatatlan, hanem nem kell magyarázni. mutatni kell a fuckot és kész. (=státuszszimbólum) de a 300ezres montblanc toll sztem 100k-ért is státuszszimbólum lenne és akkor kevésbé tűnne lehúzásnak.

Csizmás: éééén, sohaaa :P a 3 hónap home officeban kicsit lejöttem az órázásról, gyakorlatilag csak az apple watchot hordtam. amióta megint járunk irodába és tárgyalni, azóta megint a Seikot hordom, de valahogy alábbhagyott a gyűjtögetési kedv :)

(#78399) j.bravo válasza rbalint88 (#78398) üzenetére


j.bravo
addikt

Való igaz, ugyanakkor ott vannak pl olyan palackozott vizek is amik (még ha RO szűrik is meg unikornisok által hajtott géppel palackozzák) térfogatarányosan többe kerülnek mint a Gere Kopar :DDD
azokhoz képest egy ilyen toll kifejezetten jó ár-érték arányú.
Persze nem ismernék fel egy MB tollat szerintem... csak a jó öreg Paxot :D

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#78400) Freddy76


Freddy76
addikt

A toll nálam fogyóeszköz, azt sem tudom, hol hagyom el őket, de azt sem nagyon, hogy honnan gyűjtöm be őket, reflexszerűen teszem el a tollakat... Feleségem mindig megjegyzi, hogy olyan jó ajándék lenne nekem egy drága toll, de tényleg mindig elhagyom. A töltőtoll külön téma, nekem volt, nem tudtam megszokni.

Egy ügyfelemnél tök jó reklámtoll van, amikor náluk vagyok, abból nyúlok 8-10 darabot, azt használom.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.