Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66851) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Kedves Vásárlóink!

Üzletünk, 2017. Július 1.-től befejezi kiskereskedelmi tevékenységét. A továbbiakban nagykereskedésként fogunk üzemelni (Hoya szűrők, Tokina objektívek) illetve a webshopunkon keresztül is tudnak majd vásárolni, kizárólag házhoz szállítással!

Köszönjük minden kedves vásárlónknak az elmúlt 24 év bizalmát és hogy minket választottak.

Szeretettel:

Optiform Bt. csapata

Nabazdmeg...

Holnap majd jól beletépünk...

(#66852) Lassú Víz válasza Studi (#66850) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Mert akkor tegye bele a telefont? :F

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#66853) Studi válasza t_a_m_a_s (#66851) üzenetére


Studi
addikt

Ha házhozszállítással kiszolgálnak akkor nincs olyan nagy baj. :K A körútra úgyis extrasz@pás volt bemenni. :K

(#66854) Studi válasza Lassú Víz (#66852) üzenetére


Studi
addikt

(#66855) spanyoll


spanyoll
addikt

Boráros - Blaha - Móricz háromszög környékén tudtok valahol p+r-t? Vagy olyasmi utcákat, ami annak használható. Móriczon ingyenes a parkolás ahogy láttam, de a Blaha környéke lenne az igazán tuti. Ha nincs akkor marad a Móricz, az is jó lehet.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#66856) Balinov


Balinov
félisten

Hetvegen elvittem pocsost bevasarolni es az itteni Argosban (kb mint a quelle, csak van bolt is ahol at lehet a cuccot venni). Persze pont az nem volt, amiert mentunk, de volt kirakva LEGO. Na, Pocsos le is emelt egy 60107-es keszletet es mar ment is volna ki a boltbol.

Arany szive, valszeg nekem valasztotta, mert tegnap olyan nagy elannal segitett osszerakni, mintha kesoi Father's day ajandek lett volna.

Es 10eves korom ota most raktam ossze eloszor normalis lego-t (Patrik duplojat leszamitva). Ez mekkora josag! Szerintem lesz egyket uj keszlet, mire odajutunk, hogy o maga is ossze tudja rakni:)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#66857) aleister válasza gorgo (#66843) üzenetére


aleister
veterán

Én -mint a saját igazomért a végsőkig való elmenés nemlétező védőszentje- egyértelműen drukkolok. Majd írd meg a fejleményeket! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#66858) Freddy76 válasza Balinov (#66856) üzenetére


Freddy76
addikt

A Lego topikot kerüld. Mindenképpen. Az ott a sötét oldal. Ilyenek vannak, hetente, a pénz meg ég, a pince meg tele dobozzal...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#66859) rbalint88 válasza spanyoll (#66849) üzenetére


rbalint88
addikt

Kozos szamla... nincs eleg bajod? Eleg majd ha a nevedre vetted a csajod.

(#66860) Real_Necro válasza rbalint88 (#66859) üzenetére


Real_Necro
veterán

Micsoda rímek... :D Amúgy ha többet keres a csaj, akkor szerintem okés. ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#66861) Freddy76 válasza spanyoll (#66849) üzenetére


Freddy76
addikt

Ne hallgass Bálintra, jó a barátnővel közös számla.

Valamiből kell élni az ügyvédeknek is.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#66862) szuszinho válasza Freddy76 (#66861) üzenetére


szuszinho
őstag

:C

Valami sörözés nem lesz mostanság?

[ Szerkesztve ]

(#66863) zolka78 válasza Balinov (#66856) üzenetére


zolka78
senior tag

Ki ne bontsd azt a legot! Pár év múlva kereshetsz vele. A fiam még csak 5 éves múlt de pár éve már mindig ő sporolja a pénzt a legojára. Bár nem kellenek még neki extra drága dolgok. Az utolsó legojánál úgy jártunk amikor nézelődtünk a webshopban, hogy azt a készletet amit 2 éve vettünk 8 darab ezresért, már 34 darabért árulták mert kifutott darabos volt. Azóta győzködöm, hogy lehet nem is kellene ezeket kibontani.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#66864) Mercutio_ válasza gorgo (#66843) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kincsi nem tehet róla, hogy az edigi gyökér.
Máskor derítsd ki hazai garis-e a teló, van rendes márkaszervíz, ha nem szürkeimportos a cucc gyorsabb, mert edigi is oda küldené.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#66865) spanyoll válasza rbalint88 (#66859) üzenetére


spanyoll
addikt

Nemsoká az is alakul, tehát mire várjak :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#66866) Novics válasza zolka78 (#66863) üzenetére


Novics
senior tag

Elég sokan csinálják azt, hogy a ritkább, drága készletekből bespájzolnak, és miután kifutott dupla áron árulják, de valamelyik megsokszorozza az árát, nem csak duplázza.

Jaja, sörözés/fröccsözés kellene, ha már tekerni úgyis lusta a banda. :P

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#66867) t_a_m_a_s válasza spanyoll (#66865) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Te tudod...

Asszonnyal 7 éves házasok vagyunk, 16 éve együtt, de nincs közös számlánk, nem is lesz soha... :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#66868) madgie válasza t_a_m_a_s (#66867) üzenetére


madgie
titán

Dettó.

(#66869) Real_Necro válasza t_a_m_a_s (#66867) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hazassag utan szerzett vagyon tudtommal kozos, ha valas van, akkor is, tok mindegy hany helyen taroljatok, de javitson ki valaki, ha rosszul tudom. 10 ev utan meg talan minden kozos, de valasi ugyved jobban tudja.
Mi 11 eve egyutt, 5 eve hazasok, par eve kozos szamla.

Nalunk egyebkent bevallt, a nagy vasarlasokat ugy is mindig megbeszeljuk, valamint nincs 2 szamlavezetesi dij. Ha beruhazas van, akkor sem kell logisztikazni.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#66870) Balinov válasza zolka78 (#66863) üzenetére


Balinov
félisten

Már késő, összeraktuk tegnap :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#66871) Lassú Víz válasza szuszinho (#66862) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Lehetne. Esetleg helyette fröccsterasz? A következő héten nem érek rá.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#66872) Mercutio_ válasza Real_Necro (#66869) üzenetére


Mercutio_
félisten

10 év után, HA nem volt házassági szerződés.
Ha volt, akkor sanyi ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#66873) Freddy76 válasza Mercutio_ (#66872) üzenetére


Freddy76
addikt

Tévedés.

Amúgy kollégám csinálja jól, neki is közös a számlája a feleségével, kivéve azt a számláját, amiről a felesége nem tud...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#66874) Mercutio_ válasza Freddy76 (#66873) üzenetére


Mercutio_
félisten

Konkrétumokat kérek, bemondásra nem nyaljuk be :N :D

szerk.: E:Y

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#66875) Real_Necro válasza Mercutio_ (#66872) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ja, csak hazasodni vagyonszerzodessel mar szerintem ad egyfajta bizalmatlansagot.
Rokonsagi korben nem is tudok ilyenrol.
Nagyobb vagyonnal rendelkezo hazastarsak eseten gondolom gyakoribb.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#66876) rbalint88 válasza Freddy76 (#66873) üzenetére


rbalint88
addikt

nekem is több kollégám üzemeltet cihabankot :P
mondjuk engem egyelőre nem fenyeget a veszély, hogy asszony elől dugdosni kelljen a pénzt, jó a kapcsolat is, meg pénz sincs :DDD

(#66877) Real_Necro válasza rbalint88 (#66876) üzenetére


Real_Necro
veterán

Te az alfaba "dugod". ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#66878) Freddy76 válasza Mercutio_ (#66874) üzenetére


Freddy76
addikt

Nesze.

2013. évi V. törvény
a Polgári Törvénykönyvről

VI. Fejezet
A házastársi vagyonközösség
1. A házastársi közös vagyon és a különvagyon
4:37. § [A házastársi közös vagyon]
(1) Házastársi vagyonközösség esetén a házastársak közös vagyonába tartoznak azok a vagyontárgyak, amelyeket a házastársak a vagyonközösség fennállása alatt együtt vagy külön szereznek.
(2) A házastársak közös vagyonába tartoznak a közös vagyontárgyak terhei és - ha e törvény eltérően nem rendelkezik - közösen viselik a bármelyik házastárs által a vagyonközösség fennállása alatt vállalt kötelezettségből eredő tartozásokat.
(3) A házastársi közös vagyon a házastársakat osztatlanul, egyenlő arányban illeti meg.
(4) Nem tartoznak a közös vagyonba azok a vagyontárgyak, terhek és tartozások, amelyek különvagyonnak minősülnek.
4:38. § [A házastárs különvagyona]
(1) A házastárs különvagyonához tartozik
a) a házastársi vagyonközösség létrejöttekor meglévő vagyontárgy;
b) a házastársi vagyonközösség fennállása alatt általa örökölt vagy részére ajándékozott vagyontárgy és részére nyújtott ingyenes juttatás;
c) a házastársat mint a szellemi tulajdon létrehozóját megillető vagyoni jog, kivéve a vagyonközösség fennállása alatt esedékes díjat;
d) a személyét ért sérelemért kapott juttatás;
e) a személyes használatára szolgáló szokásos mértékű vagyontárgy; továbbá
f) a különvagyona értékén szerzett vagyontárgy és a különvagyona helyébe lépő érték.
(2) A különvagyonnak az a haszna, amely a házassági életközösség fennállása alatt a kezelési, fenntartási költségek és a terhek levonása után fennmarad, közös vagyon.
(3) Az a különvagyonhoz tartozó vagyontárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép, ötévi házassági életközösség után közös vagyonná válik.
4:39. § [A különvagyon terhei és tartozásai]
(1) A házastárs különvagyonát terheli a törvényen alapuló tartás kivételével az a tartozás, amely a házassági életközösség megkezdése előtt keletkezett jogcímen alapul.
(2) A különvagyonhoz tartozik a különvagyoni vagyontárgy terhe és a külön adósságnak minősülő tartozás kamata.
(3) A különvagyonhoz tartozik az életközösség fennállása alatt keletkezett olyan tartozás,
a) amely a különvagyon megszerzésével vagy fenntartásával jár együtt, kivéve a különvagyon hasznának megszerzésével és a házastársak által közösen használt vagy hasznosított vagyontárgy fenntartásával összefüggő kiadást;
b) amely a házastársnak különvagyonára vonatkozó rendelkezéséből eredő kötelezettségen alapul;
c) amelyet a házastárs a közös vagyon terhére a másik házastárs egyetértése nélkül ingyenesen vállalt; és
d) amelyet a házastárs jogellenes és szándékos vagy súlyosan gondatlan magatartásával okozott, ha a tartozás a másik házastárs gazdagodását meghaladja.
(4) A tartozás különvagyoni jellege nem érinti a másik házastárs felelősségét harmadik személlyel szemben.
4:40. § [A közös vagyonhoz tartozás vélelme]
(1) Ha e törvény eltérően nem rendelkezik, a vagyonközösség fennállása alatt a házastársak vagyonában meglévő vagyontárgyakról azt kell vélelmezni, hogy azok a közös vagyonhoz tartoznak.
(2) A vagyonközösség fennállása alatt a közös vagyonra vagy valamelyik házastárs különvagyonára vonatkozó kötelezettség teljesítéséről azt kell vélelmezni, hogy a teljesítés a közös vagyonból történt.
4:41. § [A házastársak közötti egyes szerződések]
(1) A házastársaknak az életközösség fennállása alatt egymással kötött adásvételi, csere, ajándékozási és kölcsönszerződése és a házastársak közötti tartozáselismerés akkor érvényes, ha közokiratba vagy ügyvéd által ellenjegyzett magánokiratba foglalták. Ez a rendelkezés nem vonatkozik ingók szokásos mértékű ajándékozására, ha az ajándék átadása megtörtént.
(2) Ha a házastársak szerződése valamely vagyontárgynak, tehernek vagy tartozásnak a közös vagyonhoz vagy a különvagyonhoz tartozását érinti, vagy e vagyonok arányát módosítja, a szerződés harmadik személlyel szemben akkor hatályos, ha a harmadik személy tudott vagy tudnia kellett arról, hogy a vagyontárgy a szerződés alapján a közös vagy a különvagyonhoz tartozik.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#66879) Lassú Víz válasza Real_Necro (#66869) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem lesz közös minden. :N
Nekünk is közös számlánk van, az igazi szívás az vele, ha elbsz a villamos, zárolják a hagyatéki végzésig, a családnak meg felkopik az álla.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#66880) rbalint88 válasza Real_Necro (#66877) üzenetére


rbalint88
addikt

az ám az igazi feneketlen kút :DDD

jogász úr felkészült, ctrl+c, ctrl+v és mindenki megagyhalta magát.

(#66881) Real_Necro válasza Lassú Víz (#66879) üzenetére


Real_Necro
veterán

Amig van kozeli tamogato rokon, testver, felnott leszarmazott, enyhithet a dolgon. De gondolom, hogy szivas.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#66882) Mercutio_ válasza Freddy76 (#66878) üzenetére


Mercutio_
félisten

Na, csak azért! ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#66883) psycroptic válasza Lassú Víz (#66879) üzenetére


psycroptic
őstag

Kötni kell elhalálozás esetére szóló rendelkezést és nincs állfelkopás.

PSNID: Tomy83PS

(#66884) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Különben is:

:DDD :DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#66885) *Ropi* válasza Mercutio_ (#66872) üzenetére


*Ropi*
félisten

Erre inkább nem írok semmit. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#66886) Balinov


Balinov
félisten

emlekezzunk csak meg a fuggetlenseg napjarol.! ;]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#66887) *Ropi* válasza Balinov (#66886) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ettől függeltlenül azért nyitva maradhattak volna. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#66888) spanyoll válasza t_a_m_a_s (#66867) üzenetére


spanyoll
addikt

Félreértitek. Nem szűnt meg minden számlám és maradt csak a közös. A közös költésekre (lakbér, kaja, lakás kiadásai, utazás) csináltuk ezt meg, mert azt úgyis felesben fizetjük. Így nem kell számolgatni: ráutalunk havi szinten egy átlag összeget amiből megélünk, a maradékot félrerakjuk utazásra.
A saját privát dolgokat mindenki rendezi a saját számlájáról, ergo annyi értelmetlen fotós szart veszek a saját pénzemből, amennyit akarok. Ez a számla most csak a közös dolgokra van.
Nem ettem meszet, a sajátom megmaradt :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#66889) t_a_m_a_s válasza spanyoll (#66888) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Jó, de azt azért nem gondoltad komolyan hogy egy ilyen hsz-re nem kapsz oltást... :DDD :DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#66890) spanyoll válasza t_a_m_a_s (#66889) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja dehogynem, de úgy voltam, hogy na a papák hadd éljék ki magukat :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#66891) Studi válasza spanyoll (#66888) üzenetére


Studi
addikt

Nem gáz szerintem amúgy a full közös számla, legalább vehetsz fotós sz@rokat a másik fizetéséből is. :K :DDD

(#66892) Real_Necro válasza Studi (#66891) üzenetére


Real_Necro
veterán

+1 :DDD

Mondjuk nekem anno párom vette a Manfrotto állványt, a Nikon vakut... :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#66893) Balinov válasza Studi (#66891) üzenetére


Balinov
félisten

:C :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#66894) *Ropi* válasza Studi (#66891) üzenetére


*Ropi*
félisten

- Szívem! Képzeld milyen jó üzletet csináltam: eladtam a fotós felszerelésed annyiért, mint amennyit mondtál, hogy vetted.

- [Szívroham...] ;]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#66895) aleister válasza rbalint88 (#66841) üzenetére


aleister
veterán

Köszi az infót!

A köv kérdése, hogy ez lesz jó lesz neki erre a célra?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#66896) t_a_m_a_s válasza aleister (#66895) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ali, tulajdonképpen mire kell? Az i4 töltőkábelét átalakítani? Mert arra szvsz nem. De arra a legegyszerűbb szerválni egy rendes 1A-s töltőt (amiből speciel háztartásonként sok szokott lenni) meg egy lightning kábelt.

Holnap majd jól beletépünk...

(#66897) Studi válasza aleister (#66895) üzenetére


Studi
addikt

"Jó, dehogy jó, a büdös isten f@szát jó!" :DDD

Ami neki van, az egy dokkoló, rajta a széles, 30 pin csatlakozóval. Most van egy új ájfónja, ha jól értem, lightning csatlakozóval.

Ez a cucc micro USB-s kábelt, esetleg dokkolót (de akkor elég hülyén magasra emeli a telót) alakít át lightningra. Egész másra való. Ha rá akarod venni valamire a kolleganőt,
akkor ezt rendeld meg neki. Ha randa, akkor simán mond meg, hogy az átalakító a dokkolóból két centire kiemeli a telefont, támasztás nélkül, így semmi értelme. Vegyen új dokkolót.

(#66899) t_a_m_a_s válasza Studi (#66897) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ha rá akarod venni valamire a kolleganőt,

Hát valami dokkolásról van szó, nem? ;]

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#66900) Studi válasza t_a_m_a_s (#66899) üzenetére


Studi
addikt

Bázz, ilyen magas labdát ritkán hagyok ki, kösz, hogy lecsaptad! :R :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.