Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41401) MaCS_70 válasza vadasz70 (#41400) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A TP-Link AP-k gyári IP-címe a 192.168.0.1 -- hacsak nincs már ráírva.
Ez egy fix IP-cím, az első beállításnál hozzá kell igazodni. Ezért kell az a hókuszpókusz, hogy elsőre létrehoz az ember egy ideiglenes minihálózatot, ahol az AP a gateway a maga IP-címével, a hozzá kábelen csatlakozó PC pedig a hálózat egyetlen kliense, 192.168.0.(2-254) címmel.

Nem tudom, hogy mi a Cisco, de elvben nem jöhet be, hiszen nem is lehetne összekötve az AP-PC párossal. Ha bejön, akkor nem a leírás szerint kötötted össze az eszközöket.

A kábelezés tehát úgy megy, hogy a PC-ből UTP-kábel a PoE tápfeladó bemenetére, onnan meg egy másik UTP a PoE portból az AP WAN-portjába? És sehol senki más!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41402) Pubszon válasza MaCS_70 (#41392) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi, így már minden világos! :R

(#41394) woodworm: Na végre valaki tudja hogy miről beszélek! :D
Akkor jól tudom, hogy meglehet így oldani, csak nem egyszerű.
Viszont 2 kopp egyforma eszközzel illene menni.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#41403) sugarforce válasza Pubszon (#41402) üzenetére


sugarforce
őstag

Eddig is ertette mindenki hogy mirol beszelsz, csak nekialltal keverni a wds kivaltasa kabellel, meg wds kabelen meg ehhez hasonlo kifejezesekkel.

(#41404) vadasz70 válasza MaCS_70 (#41401) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Sajnos nem tudok belépni a web felültre nem jön be mindig ugyanaz.

(#41405) MaCS_70 válasza vadasz70 (#41404) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ez furcsa.

Hogyhogy nem mindig jön be ugyanaz? Két lehetőség van: vagy bejön az AP felülete a 192.168.0.1 címen, vagy nem jön be SEMMI -- hiszen nem lehet más eszköz a géphez csatlakoztatva.

Az AP új? Nem maradhattak benne valahonnét beállítások? Egy kiadós reset csak segíthet -- akkor aztán be kell jelentkeznie!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41406) vadasz70 válasza MaCS_70 (#41405) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Sikerült belépnem a felületre csak be kellett állítania fix íp címet és űgy belépni lehet hogy te is ezt mondtad csak én nem értek szak nyelven. És akkor itt hogyan tovább?

(#41407) Gubek-Einste válasza vadasz70 (#41406) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen antennákat raktál rá?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41408) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Van egy működő routerem switch mode ban.
Elfelejtettem az IP címet hogy tudom kideríteni?
Kábellel próbálom szórabírni, de nem jön össze,
vagy switch mode ban be sem jön a menüje?
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#41409) Gubek-Einste válasza DonThomasino (#41408) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha megfelelően be van állítva akkor be tudsz lépni a menüjébe.
Milyen típusú az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41410) DonThomasino válasza Gubek-Einste (#41409) üzenetére


DonThomasino
veterán

Egy régi MSI router, de vaszeg megváltoztattam az eredti IP t
hogy más tartományban legyen az switch mode miatt.
Csak ez évekkel ezelőtt volt. :W
Nincs vmi ping progi vagy script ami végig pásztázza ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#41411) Gubek-Einste válasza DonThomasino (#41410) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor csináljál egy reset-et és állítsd be újra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41412) DonThomasino válasza Gubek-Einste (#41411) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ezt próbálom most elkerülni. :)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#41413) Gubek-Einste válasza DonThomasino (#41412) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos ha nem emlékszel a beállításokra akkor nincs más választásod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41414) sugarforce válasza DonThomasino (#41410) üzenetére


sugarforce
őstag

Esetleg advanced ip scannerrel vegig tudod kerestetni a kulonbozo alhalozatokat, de az idoigenyes, hamarabb megvan a reset es ujrabeallitas.

[ Szerkesztve ]

(#41415) MaCS_70 válasza vadasz70 (#41406) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Melyik hálózati felállást akarod megvalósítani? Azaz hol lesz az AP?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41416) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Cserélték a mondemünket egy Cisco EPC3208 -ra, azóta van baj... ha letöltök valamit, akkor viszonylag jó sebességet tud egy idő után, de a böngészés időnként iszonyat lassú, és sokszor nem is jeleníti meg rendesen az oldalakat. Egy TP -Link WR1043ND van rákötve, de eddig semmi gond nem volt vele. A Cisco ezeket az adatokat mutatja:

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#41417) vadasz70 válasza Gubek-Einste (#41407) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Arra gondoltam hogy van egy ilyen routerem TP-LINK TL-WR841ND arról át teszem az antennákat,csak tudja velük azt az 50 métert ha nem akkor majd valamit nézek rá.

(#41418) ArthurShelby válasza Seraph 16 (#41416) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Melyik szolgáltatónál vagy?
Ez jelszint hiba, nem a modemé. Túl magas a feltöltésid, nem szabadna 50 fölé mennie (illetve gyanús hogy csak egy van). Az is csoda hogy van valami neted.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41419) vadasz70 válasza MaCS_70 (#41415) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Hogy érted hogy hol lesz én arra gondoltam hogy kirakom az eresz alá és hátrafelé néz az udvarra mert arra van a kamera habár mindegy mert nem irányított antennakép fog működni mert csak 2 bot antenna lesz rajta.

(#41420) DonThomasino válasza sugarforce (#41414) üzenetére


DonThomasino
veterán

Próbáltam azt is nem hozott eredményt ,
olyan mint ha switc mode ban nem lehet elérni a router menüjet.
Van egy másik routerem is azzal ugyanez a helyzet. :DDD

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#41421) MaCS_70 válasza vadasz70 (#41419) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Oké, ugyan ez az a felállás, amit senki sem ajánlott, de próba->szerencse.

Most már lehet játszani az eszközökkel -- bár az antennáid illesztésével kapcsolatban vannak kételyeim, de a próba azt is megmutatja.

A következő nem mellékes kérdés: az eresz alá ugye UTP-n viszed ki a jelet? (Hiszen a táp is azon megy, miért rádióznál...)
Ez a tudomány mai állása szerint AP (Access Point) üzemmódot jelent, ami a Quick Setup első kiválasztható opciója.

IP-címet fog kérni -- ezt úgy állítsd be, hogy azonos tartományba essen a routerrel. A subnet mask értelemszerűen 255.255.255.0 -- gondolom, 192.168.xxx.xxx IP-tartományt használsz otthon.

Ha ez megvan, a wifit kell beállítanod. Ez a Te döntésed, itt Te hozol létre egy wifi-elérést. Mivel Nálad fokozottan kényes a helyzet, ennek a wifinek kell prioritást élveznie, azaz ezt tedd a legkevésbé zsúfolt csatornákra. Legyen a 20 MHz a spektrum, a meglevőtől független SSID, titkosítás igény szerint. Ehhez kell majd hozzáállítani a klienst, azaz a kamerát -- ha látni fogja.

A végén mentés!!! Nem elég leokézni, a felső sávban külön véglegesíteni is kell a beállításokat. Utána a PC mehet vissza a régi DHCP-s beállításra, ha csatlakoztatod az AP-t a routerhez, a beállított IP-címen fogod elérni az UI-t. A wifit meg ahogy beállítottad.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41422) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sziasztok.

Adott két router, két külön szobában, egy nevet kaptak, és a második router fix ip címet, ezután lan-lan összeköttetést. Viszont úgy állítottam be hogy egy csatornán szórják a wifi-t. Ilyenkor érdemes külön csatornára átállni?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#41423) sugarforce válasza Tothgera30 (#41422) üzenetére


sugarforce
őstag

Igen

(#41424) Tothgera30 válasza sugarforce (#41423) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szóval tegyük fel hogy 1.-es routert channel 1-re állítom, akkor a másikat pedig mondjuk channel 2-re. Így már nem "akadnak" össze?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#41425) SP4C3 válasza Tothgera30 (#41424) üzenetére


SP4C3
veterán

WiFi analyzer pls..

1-6-11 channel ami nem fedi egymást, de ott az app, az majd megmondja mely channel-ek a legtisztábbak.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#41426) Tothgera30 válasza SP4C3 (#41425) üzenetére


Tothgera30
Ármester

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#41427) sugarforce válasza Tothgera30 (#41426) üzenetére


sugarforce
őstag

En atraknam az egyiket a 6osra.

(#41428) Tothgera30 válasza sugarforce (#41427) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Viszont a fürdőszobában bezavarná, mert a szomszédé (szerintem automatikusan) oda van állítva. Biztosan furán nézne ha megkérném hogy állítsa már át egy másik sávra.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#41429) sugarforce válasza Tothgera30 (#41428) üzenetére


sugarforce
őstag

Akkor 11

(#41430) Tothgera30 válasza sugarforce (#41429) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az lesz. Bár most gondolom a fő routerről nem tudom elérni az alrouter-t?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#41431) Gubek-Einste válasza Tothgera30 (#41430) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha megfelelően van beállítva akkor el kell, hogy érjed.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41432) Tothgera30 válasza Gubek-Einste (#41431) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Megoldottam, de még ennek a linkelt beállításnak nekiülök majd.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#41433) MaCS_70 válasza Tothgera30 (#41430) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Miért ne tudnád elérni?

A fizikai rétegben érvényes paraméterek függetlenek a felsőbb okosságoktól és viszont. A rádiónál is érdektelen a sugárzott műsor színvonala a frekvenciától.

Számítógép-hálózatoknál erre egyébként van egy (több) jópofa rétegmodell. A lényeg az, hogy mindenki csak a saját dolgával foglalkozik, nem keverednek a funkciók.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41434) Seraph 16 válasza ArthurShelby (#41418) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi, így a leírásod alapján meg lett a hiba forrása! Szerintem a kábel nem az igazi. Már 3-szor újra vágtam, de még mindig nem teljesen stabil. Most éppen látszólag jól működik, aztán meglátjuk,hogy elmozdul-e.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#41435) vadasz70 válasza MaCS_70 (#41421) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Ez meg volt holnap vagy holnap után ki is próbálom a szobába működik. amúgy a terepviszonyok mennyire számítanak? Esetleg a kamera felvételét hogy lehet rögzíteni?

(#41436) MaCS_70 válasza vadasz70 (#41435) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A 2,4 GHz már bizony bőven mikrohullám, az UHF sáv teteje, nagyon irányítottan, jelentős elnyelődéssel terjed -- tehát gyakorlatilag rálátást igényel az átvitele.

A kamerádat nem ismerem, ez nem hálózati kérdés, a kamera szoftvere határozza meg.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41437) vadasz70 válasza MaCS_70 (#41436) üzenetére


vadasz70
aktív tag

És a status monitort hogyan tudom elérni csak úgy ha a kábelt átdugom a PC-be? Mert ugye csak úgy látja az ap-t a PC.

(#41438) xilurux


xilurux
tag

Sziasztok Olyan problemam lenne ,h van vpn(purevpn) alofizetesem es hazsnalom is Win10alatt es ugyszeretnem hazsnalni ,h csak adot program kapcsolodjon a vpn halozaton kersztul
pl: utorent . a firefox meg hasznalya a szolgaltato altal adot internetet vagyis ipcimet. meglehet eszt valahogy oldani ? vagy csak minden megyen vpn keresztul vagy semi ?

Kozben megtalatam a vpn topicot :)

[ Szerkesztve ]

(#41439) MaCS_70 válasza vadasz70 (#41437) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ezt a kérdést nem értem.

Milyen status monitort?

Milyen kábelt dugsz át a PC-be? A PC-ről a beállítás után éppen le kellett csatlakozni.

Az AP-t a PC üzemben a LAN-on át látja, aminek mindketten részei.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41440) vadasz70 válasza MaCS_70 (#41439) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Akkor úgy kérdezem hogy van rá lehetőség hogy tudjam ellenőrizni milyen eszközök vannak rá csatlakozva az AP-ra Mert úgy tudom hogy a számítógép csak akkor látja ha az utp kábel a pc van bedugva.

(#41441) MaCS_70 válasza vadasz70 (#41440) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Na, arra nem emlékszem, hogy a Pharos (az AP oldala) milyen információt jelent, de logikus, hogy listázza a hozzá csatlakozó hostokat.

A router viszont mindenképpen jelzi a DHCP-listánál, hogy kinek adott címet. Ha jól emlékszem, Asusod van -- az a főoldalon is tartalmaz egy, a teljes klienslistához vezető gombot Kliensek néven.

"Mert úgy tudom hogy a számítógép csak akkor látja ha az utp kábel a pc van bedugva."
Ezt nem igazán értem. Ki lenne az UTP-kábel másik végén?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41442) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám. Igyekszem tételesen összeszedni, amit tapasztaltam, de kérdezzetek, ha nem tiszta valami.
Adott az itthoni hálózatom, amely egy kis helyi net szolgáltató DHCP alapú modemjén jön be a házba. Itt egy Netgear R6400 v2 osztja szét a netet, ez adja a DHCP-t is. Vezetéken rá van kötve egy notebook, ami leginkább torrent szerverként üzemel. Teamviewerrel van elérve, ott megnyitva böngészőből a torrent oldal, és szintén helyben letöltve a file. A gond az, hogy ennél a PC-nél időnként nincs net a böngészőn keresztül. Torrent le, és -feltöltés megy, ping válaszol, de ha a hálózati problémák megoldására kattintok, a következő hibaüzenetet kapom:
A távoli számítógép, vagy erőforrás nem fogadja a kapcsolatot.
Próbáltam fix IP-vel (így van most is), dinamikussal, de semmi változás. Az IP-t természetesen a router osztja, nem az eszköz kéri.
Tűzfal ki/be nem számít, vírusírtó most épp nincs, de ez sem befolyásol. Mindegy milyen böngésző.
A router újraindítása minden esetben megoldja a problémát egy időre...
Mi lehet a baj?
Köszönöm!

(#41443) sugarforce válasza intensa_man (#41442) üzenetére


sugarforce
őstag

Ha a bongeszon kivul minden mas megy, akkor ott szoftveres gond lesz. Router restartnal ujra felepul a halozati kapcsolat, ekkor siman megjavulhat ideig oraig. Nincs virusirto egy neten logo (feltetelezem) windowsos gepen? Ha beszopsz egy jo kis crypto virust, az mem csak az adott laptopon fog tevekenykedni, hanem minden mas elerheto halozati helyen a halozatodon belul. Bator dolog mindenesetre. En ujratelepitenem a gepet, elotte esetleg halozati kartya driver frissites, hatha az megoldja.

(#41445) intensa_man válasza sugarforce (#41443) üzenetére


intensa_man
tag

Természetesen van rajta vírus irtó. Csak pillanatnyilag nincs, a teszt kedvéért.
Köszönöm a tippeket, megpróbálom..

(#41447) sugarforce válasza intensa_man (#41445) üzenetére


sugarforce
őstag

Ja, ertem.:R

(#41448) MaCS_70 válasza intensa_man (#41442) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ötletelés:

Próbálgasd a különböző szolgáltatásokat (különböző portokon), hogy mi megy és mi nem! (Pl. ftp, sftp, http, https, ssh, smb, map, pop3, smtp, stb.)

Próbálj meg különböző böngészőket, illetve, ha más szolgáltatás sem megy, azt különböző programokkal!

Nézd meg, hogy a böngészőben nincs-e valami renitens add-on telepítve!

Nézd meg, hogy a DHCP-t adó routeredben tiszta-e a DHCP-lista, nincs-e ütközés!

Kapcsolj ki a gépen minden szolgáltatást, állíts le minden programot, és ha javulás van, egyenként visszakapcsolva nézd meg, hogy hogyan változik a helyzet!

Úgy hirtelen ezek az ötleteim.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41449) Bigiboy77


Bigiboy77
tag

Sziasztok!
Telenor hello data csomagos sim kártyás nethez milyen routert ajánlotok, amibe bele is lehet rakni a Sim kártyát?
Tudom, hogy minden hónapban legalább egyszer ki kell vennem és telefonálnom kell vele. :)
Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#41450) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!

Remélem, hogy jó helyre írok. A fenti képen a jelenlegi hálózatom látható, amelynek egy Tomatoval felvértezett Asus Rt-N66U az agya. FTP, DLNA, torrent stb megy róla, igazából két dologgal vagyok elégedetlen. Az utóbbi időben sajnos a média lejátszás a TV-re kicsit bizonytalanná vált, a filmek lejátszásakor mérettől függetlenül képes volt meg-megakadni pár másodpercre a lejátszás. Ezt momentán nem tapasztalom, viszont ha párhuzamosan két filmet próbálok lejátszani, akkor reprodukálhatóan egy idő után összeomlik a rendszer és a router újraindításáig a kezelőfelület sem lesz elérhető. Emellett a másolási sebességek (fájlszerver, FTP) amik lelombozóak, LAN-on is legfeljebb 10MB érhető el optimális esetben, de jellemzőbb, hogy 1-3MB között van.
Ezen a rendszeren szeretnék fejleszteni, kiküszöbölve az előbb említett kellemetlenségeket, viszont elbizonytalanodtam, hogy mivel érhetném el ezt. Eddig abban gondolkodtam leginkább, hogy az RT-N66U-t cserélném egy Synology RT2600AC-re, a linksys helyét pedig átvenné as Asus, de lehet, hogy egy NAS megfelelőbb választás lenne számomra (Synology DS-218 és 418-at néztem). A rendszerben egyébként gyenge pontnak tűnik még az 5400-as USB2-es HDD és a 10/100-as Linksys router is. Mi a véleményetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.