Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41102) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Na, most már megint újra látom a "Hálózat" résznél a gépneveket, de a windows rendszerbiztonság felhasználónevet és jelszót kér, holott egyik gépen sincs beállítva jelszó amit a windows indulásakor kérne.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#41103) sugarforce válasza Ricco_hun (#41102) üzenetére


sugarforce
őstag

Akkor ird be a felhasznalonevet ures jelszoval.

(#41104) ArthurShelby válasza Ricco_hun (#41102) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Jelszót kell tenni a gépekre, és úgy menni fog. ;)
Ha nincs jelszó a gépen, nem fogod elérni, ez egy ilyen biztonsági dolog az MS-től.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41105) BullZeye válasza Ricco_hun (#41102) üzenetére


BullZeye
veterán

[ Szerkesztve ]

(#41106) Fecogame válasza Fecogame (#41067) üzenetére


Fecogame
veterán

Megvettem, kipróbáltam, illetve csináltam tesztet is :)

Az eszköz pontos neve: i-tec USB-C Metal Gigabit Ethernet Adapter

A saját "network stresstest"-em így nézett ki:

Folyamatos másolás helyi hálózaton egyik gépről a másikra 6 órán keresztül, a következő útvonalon:

RPi3 --> ASUS RT-N15U --> iTec USB-LAN Gigabit adapter --> Lenovo IdeaPad 710S

Mindehol CAT5e kábelt használtam.

Eközben másodpercenként tesztelve, hogy az internet kapcsolat még él-e.

Az eredmények:

260 GB transzfer ( 12,3MB/s átlag )
Átlagos Raspberry Pi3 hőmérséklet: 60-61C
0 connection lost
Az adapter éppen csak langyos
A router picit meleg, de egyáltalán nem vészes
Speedtest.net eredmény 250/20-as Telekom internetnél: 265/21, 5ms-os pinggel.

[ Módosította: #45553408 ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#41107) Galopp válasza odrif (#41070) üzenetére


Galopp
tag

1.
shutdown -s -f -t 60

Ehhez vagy készítesz egy parancsikont/batch file-t az asztalra, és akkor egy kattintás, vagy mindig a Win+r megnyomása után beírod. (ez utóbbi biztonságosabb, nincs véletlen megnyomás...

2.
ezt elvileg a távoli asztallal nem tudod megoldani. Ahhoz teamviewer/ VNC vagy ezek társai kellenek.

Az utolsó kérdést passzolom.

(#41108) odrif válasza Galopp (#41107) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi!
Közben volt idő a saját kérdéseimnek utána olvasni a neten, így beírom ide hátha valaki másnak is jól jön majd:

adott egy távoli Win7-et futtató számítógép, melyet WOL-al bekapcsolok, és ezt követően Távoli asztali kapcsolattal csatlakozom hozzá:
1. be lehet-e állítani valahol hogy a távoli gépet a munka befejeztével távolról le is tudjam állítani.

Igen lehet, a legegyszerűbb módja az ALT+F4 billentyű kombinácó.

2. lehet-e olyat hogy a távoli gépen is látszódjon hogy mit csinálok rajta éppen, vagy mindenképp kijelentkezik a távoli gép.

Nem lehet, ehhez windows esetében távsegítség beállítására van szükség

3. illetve lehet-e olyat hogy a távoli asztali kapcsolat kezdeményezése ébreszti fel alvó , esetleg kikapcsolt módból a távoli számítógépet.
Erre nincs lehetőség windows távoli asztallal.

20 éve a Prohardveren

(#41109) Galopp válasza odrif (#41108) üzenetére


Galopp
tag

2-esnél ha jól emlékszem, alapbeállításként csak a full-képernyős módban dobja át a billentyűparancsokat. Igaz, ez állatható a "helyi erőforrások" fülön.

(#41110) Ricco_hun válasza BullZeye (#41105) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Megtörtént, de lesz*rja a win. :DDD

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#41111) BullZeye válasza Ricco_hun (#41110) üzenetére


BullZeye
veterán

mindenhol beállítottad? Mert ha jól emlékszem van otthoni csoport, publik csoport, meg a minden csoport. Régi windowsoknál 2 helyen kellett belőni.

(#41112) Snowy_owl válasza Snowy_owl (#41066) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Helyesbítek, a hosts fájlal sikerült letiltani, illetve az egész hálózatról magáról is a routeren keresztül acces controllal, ha rákeresek google keresőbe, akkor sem jön be, köszönöm!

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#41113) ArthurShelby válasza Ricco_hun (#41110) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én csak magamat tudom ismételni. Ugyanilyen problémám volt, és valaki ugyanígy javasolta nekem valaki, hogy tegyek rá jelszót, és nálam bevált. De legalább annyit jeleztél volna, hogy kipróbáltad és nem jött be, mert így szerintem továbbra is ez a hiba.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41114) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
A freedns és az alábbi ddns szolgáltatók közöl tudok választani a routeremben? Melyiket ajánlanátok? Most noip van de 30 naponta újítani kell és én automatát szeretnék ingyenest megbízhatót. Köszi

(#41115) sugarforce válasza bigdady (#41114) üzenetére


sugarforce
őstag

Changeip stabil es megbizhato.

(#41116) bigdady válasza sugarforce (#41115) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#41117) bigdady válasza sugarforce (#41115) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hiába írom be a Telekom modembe nem fogadja el. Change.org őt tudtam regisztrálni ott. Ettől még mennie kéne nem? Errort ír

(#41118) bigdady


bigdady
nagyúr

Freedns-t sem bírom használni pedig Telekom modem szerint rendben fut...

[ Szerkesztve ]

(#41119) BullZeye válasza sugarforce (#41115) üzenetére


BullZeye
veterán

Irónikus, gondoltam váltok én is no-ip-ről erre a changeip.com-ra, szépen kibányásztam a free címeket, és neki álltam volna regisztrációnak kb fél órája:

Is www.changeip.com down?
It's not just you! www.changeip.com looks down from here.

(#41120) Dark Archon válasza BullZeye (#41119) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ugye, máris nem tűnik szörnyűnek a havi megújítás? :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#41121) BullZeye válasza Dark Archon (#41120) üzenetére


BullZeye
veterán

És még mindig nem megy. Lehet egyszerre 3an akartunk regisztrálni, és lehalasztottuk az adatbázisukat...
Napi 1x változik csak IP címem, nem szörnyű dolog ha néha kihagy, ettől függetlenül ez több mint vicces :D

(#41122) bigdady válasza BullZeye (#41121) üzenetére


bigdady
nagyúr

Freedns 5. Legnagyobb havi 7mrd kattintás de nálam az sem megy...

(#41123) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

A V2-eshez miért nincsen firmware? [link]
(v1-hez is fönn van még)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41124) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#41123) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De van, csak az angol oldalon, [link].

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41125) sugarforce válasza BullZeye (#41119) üzenetére


sugarforce
őstag

Én évek óta használom, napi szinten, semmi gondom nincs a stabilitásával, persze a frontendjét nem néztem regisztráció óta, lehet az nem jön be, ne tudj regelni ;] furcsa, mert az ip cimem 10 perce változott meg és most is bejön rendesen domain névvel, ergo a szolgáltatásuk megy rendesen.
Továbbra sem értem, hogy miért probléma a no-ip-nél az a pár kattintás havonta.

[ Szerkesztve ]

(#41126) mobilizmo válasza BullZeye (#41121) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha változik az IP címed akkor a NO-IP ingyenesén sem kell havonta kattintanod.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#41127) bigdady válasza mobilizmo (#41126) üzenetére


bigdady
nagyúr

De kell...

(#41128) BullZeye válasza sugarforce (#41125) üzenetére


BullZeye
veterán

Mert ha üzleti úton vagyok, és nem nézem magán emaileket hajlamos vagyok átsiklani felette, és megszűnik, és hónapok míg visszakapom.

(#41129) sugarforce válasza BullZeye (#41128) üzenetére


sugarforce
őstag

Ja igy azert mas.

(#41130) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#41124) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Érdekes, ezek szerint akkor a v1-es verzió kell neki ("wr741nv1_en_3_12_4_up(100910).bin")

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41131) bigdady


bigdady
nagyúr

Sikerült beregelnem a freedns-t.
A dubdomain direct linkjének a ? utána update key-t, vesszóvel utána kell írni a készített hostnak a routerben. Pfff Mire rájöttem... :) Soha többé noip havi reg

[ Szerkesztve ]

(#41132) Enter65


Enter65
senior tag

Sziasztok!

Adott egy olyan problémám, hogy a gépemre telepített Serviio programot nem látja a TV-m. Egy Synology RT1900-as router van köztük. Kábelen csatlakoznak egymáshoz. A program rendesen megy, azzal nincsen gond.

Előre is köszi a helpet! :R

(#41133) odrif válasza bigdady (#41131) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

ezt kicsit érthetőbben leírnád?

20 éve a Prohardveren

(#41134) rihi1


rihi1
tag

Sziasztok!
A T csoport által adott speedtport digitális elosztó 4 vezetékes portja kevés lett számomra.
Van Egy NAS-om, és kamerám amit szintén fel szeretnék tenni, a hálózatra,
és szeretnék még egy routert is feltenni, mert ez nem ideális helyre került, és jelenleg vannak sötét foltok, a lefedetségbe.

Nekem switch-re van hubra van szükségem??

Esetleg ajánlani is tudtok valamit?

köszönöm.

(#41135) sugarforce válasza rihi1 (#41134) üzenetére


sugarforce
őstag

olyan már nem igazán van, hogy hub. Switch kell neked. Pl tplink sg105 vagy 108

(#41136) rihi1 válasza sugarforce (#41135) üzenetére


rihi1
tag

köszi!

Ha a ház fizikai közepére húzok ez utp kábelt hogy onnan sugározzak wifi jelet, akkor, egy routert kell beüzemelnem, van van egyszerűbb jel sugárzó is?

(#41137) krealon válasza rihi1 (#41136) üzenetére


krealon
veterán

"Ha a ház fizikai közepére húzok ez utp kábelt hogy onnan sugározzak wifi jelet"

Ehhez Access Point-ra (AP) van szukseg.

Ezt meg lehet valositani dedikalt AP eszkozzel, ami relative draga, vagy
egy olcsobb Wifi routert lehet AP modban hasznalni.

ASUS routerekben egy egyszeru uzemmodkapcsoloval (Adminisztracio --> Uzemmod) at lehet allni AP uzemre.

(#41138) bigdady válasza odrif (#41133) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hozz létre egy subdomaint
Ennek van ott egy direct linkje a freedns honlapján azt nyisd meg.
A linkben lesz egy kérdőjel, na az az utáni részt kopizd ki ez az update key-d.
Lépj be a routerbe és ahol kéri a subdomainod/hostot oda írd be amit létrehoztál majd vessző és illeszd be a kikopizott update keyt.
Kb így : zoli.freedns.com,nsnsn76ksjsjsiusu6lsl

[ Szerkesztve ]

(#41139) frizso


frizso
senior tag

Sziasztok!
Okoz valami jelveszzést vagy lassulást, ha a digi Huawei wifi routertől a Gbit jelet egy tp link 1043nd routerbe viszem át és innen osztom szét a Pc felé illetve erről veszem a wifi jelet?
Köszi

(#41140) sugarforce válasza frizso (#41139) üzenetére


sugarforce
őstag

Hat attol fugg. Alapbol az a huawei router nem egy combos cucc, viszont A tplink a gyari szoftverevel meg instabil, erdemes lenne openwrt-t rarakni, de azzal meg ugy tudom nincs hardveres nat, igy a gigabit wan-lan natolasnak lottek.
A huawei routert ilyenkor erdemes atrakatni passtgrough modra, hogy ne routoljon. En jelen szotuban annyit megprobalnek, hogy a tplinkre felraknam az openwrt-t es atraknam ap uzemmodba, igy (gondolom a wifi miatt kellene masik router) lenne nagyobb wifi lefedettseged.

[ Szerkesztve ]

(#41141) frizso válasza sugarforce (#41140) üzenetére


frizso
senior tag

A másik router csak amiatt kellett, mert a digi optikai kábellal áll be a házba, de nem tudta levinni (kiépíteni) a nappalinkba, így maradt a tetőtérben ahol viszont megvolt az egész ház leosztása mind koax mind pedig UTP kábelen.

Jelenleg a Digi optikai jel bemegy az általuk adott optikai bemenetes Huawei Echolife HG8121H gpon wifi routerbe és ebből van két utp kimenet. Az egyik 100Mbit a másik meg 1gbit. Jelenleg csak az 1 gbit-est használom. Ez van leküldve utp kábelen a tplink routerbe, ahonnan osztom a netet.

A tplink instabilitását észrevettem már, bevallom nagyon bosszant is mert egy tenda w309r routert cseréltem le rá, de már bánom.

Hogyan kell openwrt rakni rá???
Elvileg ezt vettem: TP-LINK TL-WR1043ND Ultimate 2.0
Köszönöm!

(#41142) frizso


frizso
senior tag

Elvileg 4.0 verziós a router:

[ Szerkesztve ]

(#41143) mobilizmo válasza bigdady (#41138) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én így nem tudtam csatlakozni. Mindig autentikációs hibát írt. Custom url-el viszont működik, megvan az ip. Most már csak azt nem tudom ezzel, hogy lehet használni mondjuk a transmission-ben.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#41144) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Létezik a BRT-AC828-hoz is szimulátor?
Azért kérdezem, mert ez a router már asuswrt-vel tud elvileg vlan-olni, és arra lennék kíváncsi. [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41145) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#41144) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tudtommal nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41146) sugarforce válasza frizso (#41141) üzenetére


sugarforce
őstag

a 4.0-ásra egyelőre még csak developer snapshot van, az bár felrakható, de én még nem próbálkoznék vele, max ha valami játszós próba router. Feltenni igazából a webes felületéről egy tallózás és frissítés indítás, csak figyelni kell a hardver verzió egyezőségre és, hogy legyen benne luci (webes felület).

(#41147) woodworm válasza sugarforce (#41146) üzenetére


woodworm
veterán

Van rá stabil fw (gyakorlatilag a lede buildek átnevezve).

(#41148) sugarforce válasza woodworm (#41147) üzenetére


sugarforce
őstag

:R

(#41149) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Sziasztok.

Adott egy TP-Link TL-WA901ND v2.4 Access point.
Ő PoE képes?
Google nem sokat segített, ő általánosságban írta, hogy igen, de van már belőle újabb.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#41150) sugarforce válasza ZetorGumi (#41149) üzenetére


sugarforce
őstag

ahogy nézem nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.