Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22751) bibi55


bibi55
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Kollégiumban erősen le vannak korlátozva a portok, és nem nagyon nyitnak meg kérésre semmit. Szeretném ha az Xbox-om tudna Live-ra csatlakozni. Ehhez viszont openVPN kellene, de nincs olyan routerem, amivel tudnék openVPN-re csatlakozni. Egy másik megoldáson gondolkoztam...

Olvastam, hogy a PC internetét le lehet osztani a LAN kábelen keresztül, ha WiFi-n kapja a gép a netet. Viszont ha én kliens programmal csatlakozok egy openVPN szolgáltatóhoz, azt a windows nem tudja leosztani.

Tegnap olvastam a PfSense linux disztro-ról, ami egy router igazából. Azon gondolkoztam, hogy egy virtuális gépre felraknám, mivel támogatja ezért ott beállítanám az openVPN-t, majd ezt az internetet adnám a fizikai gépnek, és azt osztanám le az Xbox-nak.

Kérdés: - Lehetséges lenne ezt megoldani?

A fő kérdés: - Egy virtuális gép meg tudja osztani az internet kapcsolatát a fizikaival?

(#22752) Gubek-Einste válasza VeryByte (#22750) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IP cím alapján történő sávszélesség kiosztás lenne mivel úgy is 3rd party firmware-t használni.
A D-Link-ek mehetnek AP módban ha egyáltalán kellennek, mint írta csak azért használt kettőt mert egyben nem tudott annyi MAC cím alapján IP-t osztani így az én olvasatomban akár egy wifi adó is elég lehet.

Nincs különösebb bajom a Draytek-kel, csak az ára, amit ajánlottál az 30k felett van és nem gigabites, sokaknak ez már nem megengedhető.
A TP-Link-kel kapcsolatban pedig írtam a kompatibilitást.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22753) Saint


Saint
aktív tag

sziasztok skacok, kellene egy kis segítség, egy UPC-s kábelmodemes rootert-em van, és vettem egy jobb linksys rootert azt szeretném használni , hogyan tudom azt megcsinálni, hogy maradna az upc-s rooter, de a linksyst szeretném használni al rooternek, abba lenne bedugva az internet, vagyis maradna a koax kábeles modemes rooter és rá szeretném kötni a linksyst, hogyan tudom azt össze hozni???

sajnos nincs olyan linksys rooter amibe belehetne dugni a koax kábeles upc-s szolgáltatást, de azt mondták, hogy az upc-s modemre, ami egyben egy wifis- rooter is, rá lehet kötni még egy rootert és azt használni a belső hálózatra... mert elég gagyi amit az upc- ad..

várom válaszotokat, előre is köszi a segítséget....

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#22754) Gubek-Einste válasza Saint (#22753) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Át kell tenni a HGW-t bridge módba és mehet a Linksys router-en simán DHCP-vel a beállítás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22755) Saint válasza Gubek-Einste (#22754) üzenetére


Saint
aktív tag

Szia, a HGW- az lenne a UPC-s rooter???

Egy olyan hálózatot szeretnék összehozni, hogy van az UPC-s rooteres modem, abba menne bele 2 db Digitális Tv amin van digibox ezt adta a upc, aztán a upc-s rooterba menne bele a 3-ik helyre, mert ugye 4 rj45-ös hely van az upc-s rooteren, oda menne a linksys rooter, abba 1-es helyre menne egy Acces point, a 2-es helyre szintén egy Acces point, a 3-as helyre, menne egy 8 portos linksys Switch, és abba menne bele a többi kábeles internet hálózat 6 db, ezt szeretném valahogy összehozni, ez lehetséges?????
csináltam egy kicsi kis rajzot róla, ha tmegtudnád nézni azt megköszönném....[Hálózat Elképzelés] köszike, szia

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#22756) daninet


daninet
veterán

Üdv!

Egy 8portos csak UTP-vel rendelkező routerhez szeretnék hozzákötni AP-ként egy wifi routert ami szórná a jelet. Eddig volt egy csak AP szerkezet, átállítottam az IP-jét 1.1-ről 1.25-re és szépen osztotta a netet. Most ez gariban van, mert elhalálozott, így egy TP-Link TL-WR743ND típusú multifunkciós dolgot szeretnék hadrendbe rakni, de nem sikerül, valamit nem jól csinálok.

Alapfelállás, egy vezetékes TP-Link router minden beállítása alapon (tehát DHCP bekapcsolva, ip címe 192.168.1.1) Ehhez kapcsolódnak vezetékesen gépek, illetve eddig egy AP, majd ezután ez az AP router csatlakozna. Viszont nem kap WAN IP-t a routertől.
Amit csináltam:
A LAN IP-t átállítottam 1.1-ről egy másik értékre, hogy ne legyen ütközés, majd kikapcsoltam a DHCP-t. Viszont egyszerűen nem kap a WAN-on címet a másik routertől, kiírja, hogy obtaining ip adress és semmit nem tud csinálni. Ha a static IP-t választom és beírom ezeket:
IP: 192.168.1.50
Subnet: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.1.1
Prim. DNS: 192.168.1.1

akkor egy hibaüzenetet kapok amit nem értek (nem az angollal van gondom): WAN IP address and LAN IP address cannot exist at a same subnet. Please input another IP address.

Egy kis segítséget megköszönnék :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22757) djkacor


djkacor
tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy olyan megoldás létezik e hogy ha én egy usb-s wifi adapterrel jelen esetben egy tp-link tl-wn722n típusú wifivel kapcsolódok a netre hogy az meg e oldható hogy a gépen keresztül valahogy a wifis router fele tudjak netet biztosítani azaz hogy a router szét küldje annak a jelét amit az usb-s wifivel fogok?? a router egyébként egy Tenda N3 típusú router.
a Válaszokat előre is köszönöm :)

(#22758) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#22755 Saint Igen, a UPC által adott "router" a HGW, ami Home GateWay-t jelent. Ez az eszköz egy kábel modem, wifi router és telefon adapter egyben.
A UPC-s box-oknak nem kell a HGW-hez csatlakozniuk, csak a koax kábel megy beléjük, a box-n lévő USB és Ehternet portok le vannak tiltva, semmire sem jók.
A legegyszerűbb az lenne ha a HGW-t áttennéd bridge módba mert így a saját router-ed publikus IP címet kap. Ennek beállítása:
1; Közvetlen kapcsolat egy gép és a HGW között, más nem legyen rá dugva.
2; Belépés a 192.168.1.1 címen az admin felületre.
3; Az Administration/Managment menü pont alatt a Working Mode átállítása Bridged Only-ra, mentés. Így már bridge módba van az eszköz.
4; Saját router WAN porjának összekötés a HGW-vel és DHCP/Automatikus konfigurációra állítani a WAN beállítások között.
Így a saját router-ed publikus IP címet fog kapni és minden csak ott kell beállítani.

#22756 daninet Több hibát is elkövettél a bekötésnél:
1; Ha csak AP-ként akarod használni a 743ND-t akkor ÍGY kellene megcsinálnod.
2; Ha WAN porton keresztül akarod, elszeparálva egymástól a két hálót akkor a 743ND-be másik IP tartomány kellene beállítani belsőnek, pl. 192.168.2.x mert ahogyan te csináltad, a router is jelezte, IP tartomány ütközés van.
Jobb lenne ha a 743ND lenne az elsődleges netre csatlakozó eszköz mert az valószínűleg erősebb mint a jelenleg használt vezetékes. Ha csak ideiglenesen lenne használva a 743ND erre a célra akkor nem szóltam.

#22757 djkacor Természetesen megoldható amit szeretnél, leírása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22759) daninet válasza Gubek-Einste (#22758) üzenetére


daninet
veterán

Köszönöm a választ :R
A másik egy 8portos router, és kell a 8 port (tele van), nem fogom felcserélni. Marad az 1-es verzió, nem gondoltam, hogy LAN-ba kell dugni. :) Mégegyszer köszi.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22760) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
Azt szeretném kérdezni hogy ha online nézek filmet , mobil nettel , az generál adat forgalmat ? Mármint úgy értem hogy akkorát mint a film mérete ?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#22761) Saint válasza Gubek-Einste (#22758) üzenetére


Saint
aktív tag

Köszönöm, kipróbálom, és jelzem hogy mi is a fejlemény, még egyszer köszönöm,,...

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#22762) daninet válasza Boogie33 (#22760) üzenetére


daninet
veterán

Akkora forgalmat generál mint a film mérete. Az online filmek viszont minőségtől függően lényegesen kisebbek mint a megszokott.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22763) Boogie33 válasza daninet (#22762) üzenetére


Boogie33
senior tag

Köszi. :R

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#22764) Gubek-Einste válasza daninet (#22759) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 8 portosat ugyan úgy be tudnád kötni a 743ND után switch módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22765) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!
Van egy gép, amin win 7 van. Beletettem egy TP-Link Wn353GD wifi kártyát. Szépen fel is ismerte (Realtek 8185-nek), működik a net.
Amikor újraindítom a gépet, akkor mindig előjön az új eszköz telepítése. Mitől van ez?
Próbáltam az eredeti driverrel, fel is ment, de egy újraindításnál ki volt kapcsolva az adapter. Mitől lehet ez?
Most már vezeték nélküli kapcsolat 3 (hálózati és megosztási kp->adapterbeállítások)
A gyári illesztőprogramot nem tudom feltenni, csak utilityval.

(#22766) junkeer válasza #01682176 (#22765) üzenetére


junkeer
tag

Szedd le a TréPé-linkes szart, és tedd fel a legfrissebb Realtek drivert.... Ha több user van definiálva a windowsosban, akkor lehetőleg rendszergazdaként....

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#22767) #01682176 válasza junkeer (#22766) üzenetére


#01682176
törölt tag

A realtekessel nem ment. Most feltettem ezt: [link] a tp-link oldaláról és működik, igaz nincs digitálisan aláírva az illesztőprogram, illetve a wifi-t nem látja adapterben.

(#22768) #01682176 válasza #01682176 (#22767) üzenetére


#01682176
törölt tag

A realtekes driverrel iszonyat lassú..
A router oldalát is tölti-tölti, de semmi..
Tp-linkkel a kapcsolat: 10Mbps, Realtekkel: 0,69Mbps..

(#22769) #01682176 válasza #01682176 (#22768) üzenetére


#01682176
törölt tag

Ma reggel bekapcsoltam, tiltva volt az adapter.. Próbáltam engedélyezni, de semmi. Feltolta a Realtek 8185 drivert, de ezzel meg iszonyat lassú a net. Mi lehet??

Szerk.: Feltettem a realtek oldaláról a 8185L- drivert (betallóztam), most olyan a sebesség, mint korábban (igaz csak 10Mbps, és 20/10es netünk van). Remélem most már nem fog cseszekedni..

[ Szerkesztve ]

(#22770) #01682176 válasza #01682176 (#22769) üzenetére


#01682176
törölt tag

Bekapcsolom a gépet és megint illesztőprogramot telepít..
Pedig már a realtekes van fent. Hogyan lehetne ezt kikapcsolni?

(#22771) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, a következő problémámban. A helyzet az, hogy az internet egy TP Link wifi-s routeren van megosztva, amire egy asztali utp-vel kapcsolódik. A baj az, hogy nem működik valamiért a wifi, semmilyen eszközön sem, csak az utp-s asztalin. Azonban időnként ''megjön'' a wifi aztán eltűnik. Nem tudom mi a teendő, kérlek segítségetek.

Köszönöm.
Üdvözlettel: dugos.

(#22772) Gubek-Einste válasza Dugos (#22771) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reset + újra beállítás
Reset + firmware frissítés + reset + újra beállítás
volt?
Pontosan milyen típusú az eszköz?
Milyen eszközökkel szeretnél a wifi-re csatlakozni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22773) Dugos válasza Gubek-Einste (#22772) üzenetére


Dugos
tag

Ezek közül semmi, de a firmware frissítést mindjárt megpróbálom.
Egy WR 340GD, régebbi típus. Ipaddel, laptoppal és okostelelonnal csatlakoznék, egyikkel sem megy. Internet csak az utp-s asztalin van, kábelről.

(#22774) Dugos válasza Dugos (#22773) üzenetére


Dugos
tag

A szoftver frissítés megoldotta, köszi a tippet. :R

(#22775) defi


defi
tag

Üdv,

Patch panelt be lehet építeni a falba (10-12 portost), vagy nem érdemes?

LOAD "*",8,1

(#22776) VeryByte


VeryByte
őstag

Teljesen más kérdés és nem is otthoni hálózat, de érdekes feladat.

Adott 3 NAS 3 különböző helyen, mindegyik internet kapcsolattal, fix vagy dinamikus IP címes az internet kapcsolat, jelenleg nem tudni. (A, B és C)
Az internet kapcsolatot biztosító router-ek nem lecserélhetők.
B-re készül néhány gép biztonsági mentése a világból, VPN-en keresztül.
Ezeket a mentéseket kellene a C és az A NAS-okra másolni/duplikálni, azért, hogy több helyen is meg legyen.

A NAS gyári backup szoftvere viszonylag buta, mert csak Ip címmel (és fix IP-vel) megáldott eszközre hajlandó dolgozni.

Az elgondolás az, hogy B-hez bekerül egy VPN szerver, mely a VPN klienseknek fix IP-ket oszt, így a két másik NAS-nak fix lesz az IP-je és így simán mehet a backup.

(VPN-ben egyenlőre csak sima pptp-ben gondolkodunk.)

De ehhez egy olyan VPN szerver kellene, ami azt tudja, hogy valamilyen információ alapján fix ip-ket osszon a klienseknek.

(Lehetne rsync meg ssh és scp is, de egyrészt nagyon nem szeretnék ilyen portokat nyitogatni, másrészt nem én csinálom, hanem csak távoli tanácsokat adok, így pedig nem szivatnám magam ezzel.)

Van erre valakinek ötlete?

(Nekem van, de nem akarok senkit befolyásolni és információ szerzés a célom. :-))

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#22777) junkeer válasza defi (#22775) üzenetére


junkeer
tag

3 megoldása van annak, amit szeretnél....

1. Sűlyesztett fali aljzatok sorolókerettel...

2. "Zóna rendező" külső fali aljzat....

3. Fali patchpanel

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#22778) junkeer válasza VeryByte (#22776) üzenetére


junkeer
tag

Mi más.... Mikrotik.... :)

A legköltséghatékonyabb és stabilabb megoldás... nem beszélve arról, hogy menedzsment fícsörök tekintetében a leginkább testre szabható megoldás... Leraksz egyet az A NAS elé, csinálsz rajta egy PPTP szervert, gondolom azt natívan támogatja mindhárom NAS, (ha nem az se gáz) és minden VPN usernek dedikálsz egy fix IP-t... pont annyira egyszerű megcsinálni, ahogy hangzott... :)

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#22779) VeryByte válasza junkeer (#22778) üzenetére


VeryByte
őstag

Ok, én is erre gondoltam. Pontosabban hasonlóra.
Mikrotik helyett egy TL-ER6020-ra. (Ennek egyszerűbb a beállítása, csak ezért. És mivel nem én csinálom, ez is szempont. :-))

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#22780) defi válasza junkeer (#22777) üzenetére


defi
tag

Köszönöm!

LOAD "*",8,1

(#22781) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni otthoni hálózat ügyben.

Ki van nevezve egy gép szervernek, amihez egy routeren és egy switchen keresztül csatlakozik 4 másik gép.
Csatolva teszek egy képet, hogyan is néz ki.

Az a probléma, ha a win7 és win8 gépről próbálok lemásolni vagy felmásolni a szerverre nagyobb fájlokat, vagy akár több kisebb jpg képet, vagy sokszor egymás után nyitok meg egy excel fájlt, akkor lefagy a szerver.
Az XP-s gépekkel nem tudom ezt a hibát előhozni.

Eddig még nem sikerült rájönnöm, mi okozhatja a problémát.
Valaki tud segíteni ebben?

Köszi!

(#22782) VeryByte válasza #74459392 (#22781) üzenetére


VeryByte
őstag

A win7-en és win8-on használsz valami vírusirtót vagy tűzfalat? Ugyanez a kérdés a "szerverre" is.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#22783) #74459392 válasza VeryByte (#22782) üzenetére


#74459392
törölt tag

win8-on tűzfal, és defender, külön vírusirtó nincs.

win7-en tűzfal és avg, defender

szerveren a tűzfal kikapcsolva, defender van, vírusírtó nincs

(#22784) szemtelen


szemtelen
tag

Sziasztok!

Otthoni hálózatban szeretném megosztani a számítógépemről a filmeket a tvre. Egy Dlink DIR 605-L routert vettem, a gépben pedig egy TP-LINK TL-WN821N (300Mbps) stick van. Az a kérdésem, hogy full-dh filmeknél állandóan tölt, és akadozik (plex media szerver), viszont a Du-meter adatain csak 0,9-3 kbps sebesség van és egy 10 perc után eldobja a hálózatot. (1.14-es firmware van) lehet, hogy a routerrel van a gond?

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#22785) Heffi válasza szemtelen (#22784) üzenetére


Heffi
őstag

Vezetékes megoldás nem kivitelezhető? Stabilabb és olcsóbb mint a vezeték nélküli dolgokat eröltetni. Milyen Tv-ről van szó, mert lehet ott a gyenge pont.

(#22786) VeryByte válasza #74459392 (#22783) üzenetére


VeryByte
őstag

Találtam neked egy ilyet.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#22787) szemtelen válasza Heffi (#22785) üzenetére


szemtelen
tag

Szia!

Vezeték is van, de az esztétika miatt szeretném wifin megoldani, ha lehet. a tv LG LM660S, a beépített wifi elvileg bírja, (valahol olvastam, hogy n-es, most keresem a kézikönyvben).
Most írás közben is ledobott, amikor nem is megy a tv, gyanús hogy a router rosszalkodik?

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#22788) #74459392 válasza VeryByte (#22786) üzenetére


#74459392
törölt tag

köszi!

megcsináltam az 1-4 pontokat, hamarosan tesztelem
majd jelzek, hogy jó lett-e

(#22789) Heffi válasza szemtelen (#22787) üzenetére


Heffi
őstag

Jelerösségek hogy alakulnak? Stick driver rendbe? Esetleg N helyett próbáld meg a G-t beállítani, hátha stabilabb. Filmezéshez elég kell hogy legyen az 54Mbit/s-es is.

(#22790) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Ismerősöméknél le lett cserélve a régi router(tp-link wr741nd) egy újra (tp-link wr941nd). Két gép +1 laptop van a hálózatra kötve. (a laptop wifin) Na most olyan gondom lenne, hogy a laptopon nincsen net. Bekapcsolom a gépet és próbálkozna felcsatlakozni de nem bír. Most útválasztó vagy hozzáférési pont hibát ír ki. Próbáltam már nevet változtatni, csatornát állítani de nem működik így sem. Újra raktam a laptopot és működött is, de a régi router máshol lett beüzemelve és ma ott volt használva a laptop wifin, viszont amikor újra itthon lett volna használva akkor már nem volt jó. Múltkor amikor ilyet csinált akkor vezetékkel lett rákapcsolva a routerre ahol szintén működött. Mi lehet a baja? Routeren mit tudnék állítani? Egyébként a wifi jelszón illetve a hálózat nevén nem állítottam mást.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#22791) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

UTP fali aljzatnál mekkora gond, ha végzáró végzáróba megy?

Köszi!

(#22792) junkeer válasza metrion (#22791) üzenetére


junkeer
tag

Mit hívsz végzárónak...?

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#22793) metrion válasza junkeer (#22792) üzenetére


metrion
aktív tag

[link] Ebből van 1 db és ebből megy két 1esbe és mindegyik végzáró.

(#22794) junkeer válasza metrion (#22793) üzenetére


junkeer
tag

Struktúrált kábelezésnél nincs olyan, hogy végzáró...

Ha a 2-es fali aljzatból szeretnél két irányba lerakni 2db 1-es fali aljzatot, azt gond nélkül megteheted...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#22795) metrion válasza junkeer (#22794) üzenetére


metrion
aktív tag

Értem, amúgy ez a 2es fali aljzat routerbe megy. Lenne még egy kérdésem, mekkora lesz a veszteség? Az internet koax kábelen jön be ez is kap egy fali aljzatot.

Köszi!

(#22796) junkeer válasza metrion (#22795) üzenetére


junkeer
tag

Ha szakszerűen kötöd be, akkor szabvány szerint a falikábel szakasz 80 méter lehet, a végén 5-5 méteres patchkábelekkel...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#22797) metrion válasza junkeer (#22796) üzenetére


metrion
aktív tag

Értem, köszönöm a választ, amúgy a kábelezést, szerelvényezést villanyszerelők csinálják.

(#22798) junkeer válasza metrion (#22797) üzenetére


junkeer
tag

Jáááj.... :Y Villanyszerelő az inkább szereljen villanyt... a gyengeáramhoz inkább ne nyúljanak...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#22799) Saint válasza junkeer (#22798) üzenetére


Saint
aktív tag

JUJJ:), miért . én is villanyszerelő, vagyok, és én szoktam megcsinálni a belső hálózatokat , és a kamerás rendszereket is a lakásba, és eddig még nem volt panasz, szóval el a kezeket az ampervadász közösségtől :)

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#22800) junkeer válasza Saint (#22799) üzenetére


junkeer
tag

Sűrűn találkozom villanyszerelők által telepített hálózatokkal... jól meg lehet élni a javításokból... :DD :DD :DD

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.