Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22756) daninet


daninet
veterán

Üdv!

Egy 8portos csak UTP-vel rendelkező routerhez szeretnék hozzákötni AP-ként egy wifi routert ami szórná a jelet. Eddig volt egy csak AP szerkezet, átállítottam az IP-jét 1.1-ről 1.25-re és szépen osztotta a netet. Most ez gariban van, mert elhalálozott, így egy TP-Link TL-WR743ND típusú multifunkciós dolgot szeretnék hadrendbe rakni, de nem sikerül, valamit nem jól csinálok.

Alapfelállás, egy vezetékes TP-Link router minden beállítása alapon (tehát DHCP bekapcsolva, ip címe 192.168.1.1) Ehhez kapcsolódnak vezetékesen gépek, illetve eddig egy AP, majd ezután ez az AP router csatlakozna. Viszont nem kap WAN IP-t a routertől.
Amit csináltam:
A LAN IP-t átállítottam 1.1-ről egy másik értékre, hogy ne legyen ütközés, majd kikapcsoltam a DHCP-t. Viszont egyszerűen nem kap a WAN-on címet a másik routertől, kiírja, hogy obtaining ip adress és semmit nem tud csinálni. Ha a static IP-t választom és beírom ezeket:
IP: 192.168.1.50
Subnet: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.1.1
Prim. DNS: 192.168.1.1

akkor egy hibaüzenetet kapok amit nem értek (nem az angollal van gondom): WAN IP address and LAN IP address cannot exist at a same subnet. Please input another IP address.

Egy kis segítséget megköszönnék :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.