Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57701) Viszlát válasza tildy (#57694) üzenetére


Viszlát
addikt

Marmint ezt igy kerek-perec megmondtak, hogy nem vagy eleg jo szakmailag vagy csak nem kaptad meg az allast?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#57702) tildy válasza Viszlát (#57701) üzenetére


tildy
nagyúr

Megmondtak, hogy a szakmai reszen gyengenek bizonyultam. Valoban, tenyleg, ugyanis full stack dev vagyok, igy nem jutott elsore eszembe az indexof az egyik kerdesre megoldasnak, sem a filter, hanem mast mondtam.

Nem voltam confident, de hat hogy is lennek, hiszen nem csak full stack vagyok hanem 3 kulonbozo pipelineban full stack, az utobbi egy evben. Osszevissza kerulok projektrol projektre, egyik rendszerben ezt, masikban azt kell hasznalni, persze amit nem hasznalok, az torlodik a memoriabol es ido mire visszarazodok.

emvy: szerintem a szakmai tudasom sajnos rosszabb mint ket evvel ezelott. Hiaba tanultam meg azota uj dolgokat, de annyira sok az uj dolog, hogy mindenben csak erintolegesen vagyok ott, sehol sem kiemelkedo. Vagy ragyurok egyre de nagyon - folyamatban , ReactJS - vagy valami mas teruelt fele kell fordulnom.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#57703) Viszlát válasza tildy (#57702) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem akarom elbagatellizalni a dolgot, de az ilyenekrol mindig az jut eszembe amikor leoltottak egy interjun mert nem tudtam fejbol megmondani, hogy a -878 sql hibakod sftp file transfer eseten mit jelent a mainframen. Mondtam nekik, hogy de tudom hol talalom meg a leirast, viszont az nekik nem eleg jo. Aztan amikor visszakerdeztem, hogy es a -907-est tudjak akkor csak hummogtek nagyokat...

Szoval mindamellett, hogy ertem mi a problemad a kialakult helyzeteddel, en azert nehany sikertelen interju miatt nem vagnek eret, minden ilyen egy tapasztalat, menni kell minel tobbre es elobb-utobb osszejon. 14 honap alatt volt kb 60 sikertelen interjum, aztan a 61. sikerult, ugyhogy csak kitartas. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#57704) EQMontoya válasza tildy (#57702) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez mindig lebegjen előtted. :)

Same rules apply!

(#57705) tildy válasza EQMontoya (#57704) üzenetére


tildy
nagyúr

Eleg vizualis tipus vagyok, ugyhogy foleg a reduce igy leirva, na az nagyon tetszik. Amugy a reducet eddig nem is hasznaltam, mult heten talalkoztam vele, a filter meg nem ugrott be ( mapet es egy keresest mondtam volna, de nem ugrott be elsore a filter)
Viszlat: tobbet segitettel egy mondatoddal, mint gondolnad.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#57706) bitpork válasza Viszlát (#57703) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az inkább rapid randi volt mint álláskeresés, nem? :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#57707) bobsys válasza Viszlát (#57703) üzenetére


bobsys
addikt

Jaj, imadom az ilyen interjukat. Ertelme zero.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#57708) Viszlát válasza bitpork (#57706) üzenetére


Viszlát
addikt

Hehe, az meg szomorubb lett volna talan. :) Nem olyan sok az, tekintve, hogy 400 koruli allasra jelentkeztem, azt nem vezettem, hogy hany telefonos megkereses volt, de valahol meg van meg az excel tabla amiben rogzitettem, hogy mire mikor melyik cegen keresztul, melyik oneletrajz ment be, kivel beszeltem telon esatobbi. Az biztos, hogy nem sirom vissza azt az idoszakot, de jo kis lecke volt az elettol. :)

Tildy: orulok!

Bobsys: ugy ahogy mondod.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#57709) emvy


emvy
nagyúr

Related: most akarok allashirdetest feladni, es a StackOverflow.com-on egy hirdetes 3000 dollar. Aztabudos.

while (!sleep) sheep++;

(#57710) lenox válasza emvy (#57709) üzenetére


lenox
veterán

Hova keresel embert? Azt hittem, most Magyarorszagon vagy, oda gondolom nem stackoverflown erdemes embert keresni.

(#57711) emvy válasza lenox (#57710) üzenetére


emvy
nagyúr

Itthon vagyok, ja. Tavmunkara keresek embert, itthon tudok persze hirdetni, de nem akarok csak es kizarolag magyarokat keresni (marmint magyarokat is keresek, de nem csak).

while (!sleep) sheep++;

(#57712) EQMontoya válasza emvy (#57711) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez a mostani javas helyed?

Same rules apply!

(#57713) emvy válasza EQMontoya (#57712) üzenetére


emvy
nagyúr

Az, amire gondolsz, ja. Bar most lehet, h lesz egy C-s modul (Postgres-bol kellene kitolni event logot Kafka-ba.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#57714) Lortech válasza emvy (#57711) üzenetére


Lortech
addikt

Én éppen keresek java/backend/web/js/fullstack vonalon, múlt héten tele lett a hócipőm a jelenlegi helyen. Érdekelne a leírás, ha sikerül feldobnod valahova.
Véletlenül ma pont megtalált 3 cég is tök jónak tűnő dolgokkal, de áh, belvárosba, 13. kerületbe nagyon nem akarózik menni.

Thank you to god for making me an atheist

(#57715) emvy válasza Lortech (#57714) üzenetére


emvy
nagyúr

Okes, irok.

while (!sleep) sheep++;

(#57716) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

48 órán belül egy csepp eső sem esett, és két egymást követő napon legalább +20°C volt, 10 percnél hosszabb ideig. És a nap is látszott az égen. Mondhatni jó idő kezd lenni. November óta ez nagy szó.
Elkezdődött a tavasz? De vajon véget ért-e már a monszun?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#57717) tope válasza BlacKSouL (#57716) üzenetére


tope
addikt

Ne károgj, mert leszakad az ég ;]

(#57718) BlacKSouL válasza tope (#57717) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Á, mostanában kínomban vihogva néztem ablakon keresztül a csresznye meg dióhullást. Mármint jégben. Meg azt számoltam hogy napi 5 vagy 6 felhőszakadás van-e. De a monszun ilyen.

Viszont munkaidőn túli túlórákban kollégával ketten összerakosgatunk lassan egy komplett céges konyhát. Azaz szombaton kezdtük, meg a héten 10 perces szünetekkel, meg némi túlórával már gyakorlatilag kész. Ikeás, szóval szerelhető, de azért kell rajta melózni a dögnehéz munkalappal, kivágni, illeszteni stb. Nem vagyunk szakemberek, de a mi részünket szerintem szépen csináljuk. Sőt, amatőrökhöz képest én egyelőre nem is látok hibát, talán a munkalap-bútorszél illesztés, illetve a "hova esés" ami fura, mert 3-5 centikkel vannak elcsúszva, de mivel minden alapanyag adott hosszúságú, és csak 1 ilyen sáv van, a többi még illesztésben is tökéletes.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#57719) tildy válasza emvy (#57711) üzenetére


tildy
nagyúr

Ex-szem javazik mar szerintem tobb mint 10 eve. Kuldok privit, hatha keres valamit.

MAs: Megkerestek a magyar transferwisetol, de mondtam, nem szeretnek visszakoltozni igy az ittenihez iranyitottak. Most a telefonoson megint tuljutottam, szemelyes megjelenes jovo szerdan az itteni officeban, itteni frontendes melora.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#57720) emvy válasza tildy (#57719) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ex-szem

while (!sleep) sheep++;

(#57721) parandroid válasza emvy (#57720) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

ROTFLMAO

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57722) Tothgera30 válasza emvy (#57720) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:B

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#57723) EQMontoya válasza emvy (#57720) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én is éreztem magamban a grammarnazit, hogy ezt valahogy le kellene csapni, de nem volt ennyire frappáns ötletem, így nem tettem. :)

Same rules apply!

(#57724) tildy válasza emvy (#57720) üzenetére


tildy
nagyúr

jol van na, nem beszelni magyart:P
Foleg miutan nem olyan reg modositottak, hogy van amit kotojellel, van amit kotojel nelkul.
Ha valaki meg ezen rohog, annak meg csinaltam egy jo napot, legalabb neki az volt.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#57725) lenox válasza tildy (#57724) üzenetére


lenox
veterán

A 'sz' a furcsabb, nem a kotojel.

(#57726) tope


tope
addikt

Kaptam tegnap egy bedobott utalvány értesítőt a postástól, de olyan név szerepel rajta, akiről azt se tudom hogy ki. Na ez most valyon mi lesz? mondjuk a pénz sosem árt!!!

(#57727) BlacKSouL válasza tope (#57726) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az lesz hogy megölöd a topikot

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#57728) fokukac válasza BlacKSouL (#57727) üzenetére


fokukac
nagyúr

na mesélj, az időjárás rendben van? :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#57729) emvy


emvy
nagyúr

17.-ek lettunk 1000 csapatbol az UB-n, heti egy edzessel. :)

while (!sleep) sheep++;

(#57730) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Végre sikerült felfúrni itthon a húzódzkodót. Betont fúrni nem egy nagy élmény.

emvy: grt!

Same rules apply!

(#57731) lorcsi válasza emvy (#57729) üzenetére


lorcsi
veterán

milyen sportágban ?

(#57732) emvy válasza lorcsi (#57731) üzenetére


emvy
nagyúr

UB==Ultrabalaton

while (!sleep) sheep++;

(#57733) e=mc²


e=mc²
őstag

Van valakinek barmilyen tapasztalata elektromos hutotaskaval?

Kiraly, akkor kerlek irj mar rola valamit, hogy erdemes-e mondjuk ha nem is ilyet , de hasonlot venni.

Mennyire hasznalhato 30°C+ ban? Kocsiba is hasznalnam utazas soran, es a szallashelyen is (nem lesz huto).

Mennyire tud huteni? Hasznalhato huto helyettesitokent vagy csak epp hogy nem hugymeleg lesz az innivalo? Hangja mennyire zavaro, ha agy mellett lenne (vagy ahol lesz fali aljzat)?

Vagy csak a naiv kerdesemre irtal egy egyertelmu valaszt.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#57734) emvy válasza e=mc² (#57733) üzenetére


emvy
nagyúr

aha

while (!sleep) sheep++;

(#57735) lenox válasza e=mc² (#57733) üzenetére


lenox
veterán

Amit en hasznaltam, az eleg jol hut, de aludni nem akarnek mellette, bar egy mezei hutonel halkabb, de magasabb frekvenciaban van a hangja. Engem mondjuk vezetesben is zavart, el kellett barrikadozni, hogy arnyekolva legyen (bezarni ugye nem egeszseges), de mondjuk atlagos hangszigetelesu kocsinal lehet, hogy nem annyira erint.

(#57736) bitpork válasza lenox (#57735) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem terhelte túlzottan a kocsi elektromos rendszerét? Én soha nem mertem venni mert foschtam h rám gyújtja a gépállatot ha folyamat energiát szipkáz a szivargyújtóból.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#57737) Pttypang


Pttypang
veterán

Tudok gratulalni annak, aki a hvg-s hatterben futo mazda reklamot engedelyezte :N

(#57736) bitpork
Mezei hutotaska egy peltierrel a tetejen. Kivancsi lennek, meg lehet-e tuningolni a holeadast, vagy a szigetelest, esetleg jegakkuval megtamogatni. :F

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#57738) lenox válasza bitpork (#57736) üzenetére


lenox
veterán

Hat 120 wattot ir elol/hatul is, az elsot egyszer kiolvasztottam egy pumpaval, azota 15 wattos biztositek van benne, nem tudom mennyire van tulmeretezve, remelem elegge.

(#57739) concret_hp válasza emvy (#57729) üzenetére


concret_hp
addikt

1000 csapat, túltolták ezt is :DDD

és gondolom nem mindenki egész életében heti 1x edzett ;]

egyébként a 12. a "MindSystem Sashegyi Gepárdinák" lett, szóval sztem nem :DDD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#57740) concret_hp válasza concret_hp (#57739) üzenetére


concret_hp
addikt

eh 17, az más ;] :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#57741) bitpork válasza Pttypang (#57737) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem is a táska kigyulladásán foschok hanem a kocsi vezetékezéséjén. Pl ha mégy vele 9 órát egy hosszabb EU úton akkor ott nem melegíti vahj a foglalatot ?

(#57738) lenox: hát, én nem merem kipróbálni :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#57742) BlacKSouL válasza fokukac (#57728) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Teljesen. Napi 2-3 jégeső, teljesen a szokásos.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#57743) e=mc² válasza bitpork (#57741) üzenetére


e=mc²
őstag

Biztosan melegiti, nekem a telefontoltom is ha nem is forro, de erezhetoen meleg.

Ambulimax Provider

(#57744) Pttypang válasza bitpork (#57741) üzenetére


Pttypang
veterán

Itt a csatlakozas lenne fontos, hogy rendes legyen, mert ha ket apro ponton van kontakt, az ott atfolyo aram eleg komoly hot kepez, mert ugye nem oszlik el.
Ha magat a teljesitmenyt papiron el is bírja, én erre mindenképp odafigyelnék, hogy rendes legyen az érintkezés, mert ebből lehet éppen baj.

Everybody lies.

(#57745) Viszlát válasza e=mc² (#57733) üzenetére


Viszlát
addikt

Hűséges társam volt egy ilyen párszázezer km során, de ne a Praktikerben vedd mert ez nagyon drága. :)

Hűtőt helyettesíteni semmiképpen nem alkalmas, csodát nem szabad várni tőle, viszont ügyesen használva két-három napig hidegen -» hűvősen tartja a dolgokat. Volt időm kikísérletezni és a legjobb eredményt úgy kaptam, hogy alulra bepakoltam a lényeges dolgokat (legalulra a melegre legérzékenyebb kajákkal), és a tetejére két - előzőleg fagyasztóban csonttá fagyasztott - másfél literes vizespalackot tettem. Sokkal hatékonyabb volt így mint a normál hűtőakkukkal, mondjuk nyilván több helyet is foglalnak, de valamit valamiért. Meglepően sok helyen hajlandóak voltak lefagyasztani nekem a felolvadt vizeket, benzinkutakon, éttermekben, ahol épp várakoztam, majdnem mindenhol segítőkészek voltak, így egy hetes utat is le tudtam fedni friss élelmiszeráruval a táskában.

Ha nap nem éri, akkor lényegesen tovább bírja értelemszerűen, megjártam vele déli országokat is 40 fok fölötti hőmérséklettel is. Én nem tudtam aludni mellette csak ha nagyon fáradt voltam, de híresen éberen alvó vagyok, szóval ez nem mérvadó. Végül is egy kis 9-12 cm-es venti pörög ezerrel a tetején, amire egyébként is figyelni kell, hogy semmiképpen ne legyen letakarva, kollégának leégett így egyszer a kis motor benne és nem szerelhető a téma az egybeöntött műanyag körítés miatt.

A közben felmerült elektromos túlmelegedés nekem sosem okozott gondot, pedig átlag 30-50 órákat ment egyhuzamban, de volt, hogy egy hetet is.

Plusz egy ajánlás: ha van bőven hely az autóban, akkor egyébként jó/jobb megoldás lehet a hungarocell hűtődoboz (vastagfalút keress, általában sötétszürke színűek, pl ilyen), lényegesen nagyobb űrtartalmú és ügyesen elosztva benne a lefagyasztott dolgokat 3-4 napig hűtve tartja a dolgokat. Autós túrára vettem egy ilyet és némi otthoni kísérletezés után még 10 kg húst is mertem vinni magunkkal (nyilván lefagyasztva beletéve), és ami nagy előny, hogy ennek kifejezetten jót tesz, ha le van takarva, úgyhogy egy vastag plédbe bebugyolálva még jobb hatásfokú. Ja és teljesen hangtalan. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#57746) e=mc² válasza Viszlát (#57745) üzenetére


e=mc²
őstag

Koszi a reszletes leirast, ilyesmire gondoltam.

Kimondottan olyat keresek, ami autoban 12V-rol es halozatrol 220V-rol is uzemeltetheto, ugyanis (a fo ok ezert, de hosszu tavon terveznek vele) ugy nez ki iden Olaszorszagba megyunk nyaralni es a szallodaba pedig velhetoen nem lesz huto. Igy gondoltam beruhaznek egy ilyenre, csak korbejarom a temat, hogy egyaltalan erdemes-e, illetve ellatna azt a feladatat, amit en gondolok neki.

Az utazas soran csomagtartoban lenne, van ott is 12V kivezetes. A szellozesre figyelni fogok, nem pakolok ra. En inkabb azon aggodom, hogy nem nyujt megfelelo hutest italok szamara. Tovabba a 2l uvegeket nem tudom mennyire, de a masfeleseket sem biztos, hogy bele tudom tenni allitva pont a kisse a hutoterbe beleero fedel miatt. Ezt meg majd ki fogom probalni szemelyesen, ahol latok ilyet eloben.

Csak hutesre hasznalnam (mert latom nemelyik tipus tud melegiteni is.) es 99%-ban csak innivalokat kell majd hutenie. (sor, uditok, viz) A szallodaban lesz reggeli, napkozben meg este ugyis helyi kajakat fogunk kostolni, igy kaja nem lesz benne. (habar a kesobbiekben barati grillpartikkor, csaladi osszejovetelekkor valoszinuleg viszem magammal es ekkor kajat is kellene hutenie.) Jegakkum van jo par darab, azt siman bele fogom tenni talan, ugy konyebben tartja a hideget. Hurcolni nem fogjuk a szobabol sehova, ott szeretnem 220V-rol mukodtetni. Ha tul hangos, majd berakom a furdoszobaba, de azert nem bannam, ha lehetne aludni mellette.

Van eszreveteto kulonbseg teljesítményben vagy hangban 12V-rol ill 220V-rol valo taplalas eseten? Allithato a hatasfoka? Neked pontosan milyen tipusod van/volt? Illetve milyet ajanlanal ha most kellene venned? Ha ez draga, akkor mennyi a jo ar? Termeszetesen egy szezonost nem szeretnek, inkabb fizetek tobbet minosegibb (vagy tobb garanciasabb) darabert, bar nagyon ettol nem szeretnek elrugaszkodni arban (20-25e Ft).

Koszi, udv,

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#57747) tildy


tildy
nagyúr

Jesszumpepito, 26 fok szikrázó napsütés... Tengerparton még elmegy, itt meg az emberek pulcsiban, miközben leolvad rólam minden...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#57748) tope válasza tildy (#57747) üzenetére


tope
addikt

26 fok és pulcsi, hát ott van baj

(#57749) tildy válasza tope (#57748) üzenetére


tildy
nagyúr

Tök jó lett amúgy a fehér 3-as metró, de ezen ledobbentem, kapucni pulcsi, meg szeldzseki... Ilyen melegben. Nem egyedi volt 60% így volt feloltozve.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#57750) ToBeY válasza tope (#57748) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nincs is 26 fok (talán 23-24), és reggelente meg este simán kell még a pulcsi nekem is.
30fok fölött kezd jó idő lenni nálam közelebb 35höz. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.