Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44151) fokukac válasza Bjørgersson (#44150) üzenetére


fokukac
nagyúr

na ez érdekes, akkor nem tudom, nekem miért lesz az.
azt írta ki a progi, hogy degree a fragmentation 22%. Ded lehet, hogy túl régi a total commanderem, vagy nem tudom...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#44152) Bjørgersson válasza fokukac (#44151) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A Windows toredezettsegmentesitojevel nem nezted?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44153) rt06 válasza fokukac (#44149) üzenetére


rt06
veterán

csak ha parhuzamosan, tobb szalon masolsz, amugy nem

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#44154) NoLF válasza rt06 (#44153) üzenetére


NoLF
addikt

Adatlapod szerint bannolva vagy, akkor hogy irsz ide?

Vagy azota tettek ki? :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#44155) kraftxld válasza NoLF (#44154) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ban falván lakik :D
A várost kell kicsit átírni az adatlapnál.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#44156) emvy válasza NoLF (#44154) üzenetére


emvy
nagyúr

it's magic ;)

while (!sleep) sheep++;

(#44157) radi8tor válasza NoLF (#44154) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Just trollin'

⭐ Stella

(#44158) Pttypang válasza kraftxld (#44155) üzenetére


Pttypang
veterán

A kenderkoc koteles verzio jobb :)

Everybody lies.

(#44159) fokukac válasza radi8tor (#44157) üzenetére


fokukac
nagyúr

rollin' rollin' rollin' on the river

Mondjuk, nem tudom, hogy ez most komoly, vagy vicc, tekintve az előzményeket. :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#44160) fokukac


fokukac
nagyúr

Pest legjobb / egyetlen hallgatható rádióadója egy szlovák adó, ahol tök jó zenék mennek, ahányszor odakapcsolok...
Az a neve, hogy Antena rock, és a 97,6 MHz-en fogható.

Sajnos csak itt észak-Pesten jön be, főként a Duna mellett, de lehet online is hallgatni
http://antenarock.sk/vysielanie

Az elmúlt négy-öt szám ez volt: GNR: You could be mine, Ronnie James Dio: Holy Diver, Eagles: Hotel California, a Shrek zenéje, most pedig egy kis ZZ Top.

De reggelente olyanokat szoktam elcsípni, miket még soha életemben nem hallottam magyar rádióban. Mint pl.Nirvana: Polly , In bloom, Aerosmith: sweet emotion, Santana: Black Magic Woman, U2: Running To Stand Still, Iron Maiden: The evil that men do stb.

Egyszerűen fel nem foghatom, hogy hogy lehet az, hogy a magyar éterben nincs egy hasonló rádióadó...? Csak mindenhol ugyanaz a hallgathatatlan fosch.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#44161) rt06 válasza NoLF (#44154) üzenetére


rt06
veterán

szovegertes rulzik, olvasd el meg egyszer

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#44162) ToBeY válasza emvy (#44142) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Megnéztem 992 a PID-je a folyamatnak ami indulásnál 300-400MB levesz a ramból. Mondjuk utána szépen visszaáll a normál értékre

[ Szerkesztve ]

(#44163) Viszlát válasza fokukac (#44160) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem tudom, én ma reggel azt vettem észre, hogy a jobb oldali pajesz résznél végre "összeér" az arcszőrzetem a hajammal, cirka 35 év kellett hozzá. Mindig volt egy kis rész ami csupasz maradt és idegesített, nem mintha jól állna a vaskos pajesz, de mivel mindig borostás vagyok szinte, könnyen kiszúrható volt. Nem tudom mi történhetett, valószínűleg oda vándorolt az ami a homlokom tetejéről eltűnt...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#44164) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Gazdaságilag szakabb emberektől kérdezem csak félve: az elmúlt két hétben látott 30 Ft-os üzemanyag ár drágulást indokolják a folyamatok?(332-->360) Vagy ez olyan, mint a síugrás? Hogy a sánc vége kissé emelkedik, hogy itt vegyen lendületet a hosszú kitartó zuhanáshoz?

Aladárnak boldog nevenapját! :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#44165) concret_hp válasza BlacKSouL (#44164) üzenetére


concret_hp
addikt

ezt követjük 2-3 nap csúszással és kb. 50-60% akkora amplitudóval (a fix adók miatt)
[link]

szóval igen, kb. stimmel, ha visszamegy 50 dodi környékére, akkor lehet ilyen 310 körül a benya, mert a ft picit erősödött a dodihoz képest az előző low óta.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44166) fokukac


fokukac
nagyúr

ha procit cserélek egy gépben, akkor újra kell rakni a vindózt?
vagy megy tovább, mintha mi sem történt volna? :U :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#44167) rt06 válasza fokukac (#44166) üzenetére


rt06
veterán

ha elotte kikapcsolod a gepet, minden rendben lesz

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#44168) ToBeY válasza fokukac (#44166) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem proci cserénél nem kell újrahúzni a wint.

(#44169) Bjørgersson válasza ToBeY (#44168) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egy jó állapotban lévő Windows 7, 8, 8.1 még egy alaplapcserét is kibír.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44170) kraftxld válasza fokukac (#44166) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha egy kicsit határozattabbat fingottál akkor is újra kell telepíteni :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#44171) fokukac válasza rt06 (#44167) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszi :DDD

on-the-fly akkor nem megy? :P

@Mekkmester: azt már teszteltem sokszor, azt kibírja csont nélkül! :DDD

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#44172) ToBeY válasza Bjørgersson (#44169) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem még nem jőtt össze,mert win-nek mindig volt valami gondja ha kicserélte az alaplapot alatta.

(#44173) kraftxld válasza ToBeY (#44172) üzenetére


kraftxld
nagyúr

4 különböző laptopban volt a mostani Win8.1-em alapját képeztő Win7 újratelepítés nélkül, csak átpakolva az SSD-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#44174) emvy válasza fokukac (#44166) üzenetére


emvy
nagyúr

Windows 7-tol felfele akar egy 100%-osan mas konfigba is atrakhatod a hattertarat, menni fog. Legfeljebb ujra kell aktivalni. (Lenovo X201-es laptop HDD-jerol keszult lemezkep gyonyoruen bebootolt es futott VMWare alatt homlokegyenest mas hardveren. Annyit igenyelt, hogy SATA csatolo legyen a virtualizalt HDD-n, ne SCSI.)

while (!sleep) sheep++;

(#44175) emvy válasza ToBeY (#44162) üzenetére


emvy
nagyúr

Oke, hogy ennyi a PID, de megnezted, hogy az milyen szolgaltatashoz kapcsolodik? :)

while (!sleep) sheep++;

(#44176) lenox válasza emvy (#44174) üzenetére


lenox
veterán

Nekem azert mar sokszor volt olyan, hogy teljesen mas sata driver kellett volna hozza, es nem tudott bebootolni, kekhalal lett az eredmeny. Ellenben erre van a bebootolas nelkuli driver install lehetosege, csak meg kell keresni neten, hogy hogyan kell, fejbol nem emlekszem.

(#44177) ToBeY válasza emvy (#44175) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Annyira azért nem értek hozzá,de remélem a shot segít.

(#44178) emvy válasza ToBeY (#44177) üzenetére


emvy
nagyúr

A PID az egy kvazi veletlen szam. Irtam az elozo hsz-emben egy parancsot, amit be kell irnod, es az megmondja a tutit.

while (!sleep) sheep++;

(#44179) rt06 válasza emvy (#44178) üzenetére


rt06
veterán

vagy esetleg fel lehet dobni egy process explorer-t, az tooltip-kent mutatja a tobb szolgaltatast futtato szolgaltatasoknal a szolgaltatasokat (ezt de szepen irtam)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#44180) EQMontoya válasza emvy (#44178) üzenetére


EQMontoya
veterán

veletlen szam

Most úriember leszek, és ebbe nem kötök bele. :)

Same rules apply!

(#44181) emvy válasza EQMontoya (#44180) üzenetére


emvy
nagyúr

Mert te egy kedves ember vagy :)

while (!sleep) sheep++;

(#44182) e=mc² válasza lenox (#44176) üzenetére


e=mc²
őstag

Altalaban abban az esetben van kekhalal, ha AHCI modban lett ra telepitve a Win, es az uj gepen mondjuk nincs a BIOS-ban ez bekapcsolva, de a forditottjara is van megoldas.

Ambulimax Provider

(#44183) tildy


tildy
nagyúr

Gdm. Nem vagyok tul boldog:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44184) emvy válasza tildy (#44183) üzenetére


emvy
nagyúr

Gibraltar Democratic Movement?
Gesellschaft für Didaktik der Mathematik?
GNOME Display Manager?

Nade viccen kivul: kitartas. Anekdotalis, de tobb ismerosomnek is volt, gyakori dolog, figyelsz majd ra, aztan nem lesz semmi gond.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#44185) tope válasza tildy (#44183) üzenetére


tope
addikt

Kitartást, és tartsd be az orvos útmutatásait.

(#44186) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Gyors kérdés...

1. - Szabadság ideje alatt behívhat-e a közvetlen főnököm oktatásra? Mert kötelező volt bemennem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44187) NoLF válasza rt06 (#44161) üzenetére


NoLF
addikt

Oke.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#44188) EQMontoya válasza Tothgera30 (#44186) üzenetére


EQMontoya
veterán

Munkaszerződésed rendelkezhet ilyenről. Alapból nem, értsd: szabadságon telefont sem vagy köteles felvenni, tehát kapufa. :)
Ha a szerződésedben van ilyen kitétel (EÜ-ben elképzelhető), akkor viszont Neked ijb.

Same rules apply!

(#44189) bandus


bandus
veterán

annyi okos programozó/IT-s van itt, lenne egy kérdésem, hátha tudtok segíteni, hogy merre érdemes elindulni a probléma keresésében.

van egy MATLAB-ban megírt optimalizációs kódunk, aminek van sok mátrix bemenete, azt rendezgeti mindenféle feltételek alapján, majd kidobja a tuti megoldást. viszont ha a mátixok közül egyben az értékek egy bizonyos tartományba esnek, és egy laptopon futtatjuk le az egészet, akkor nem a tuti jó optimumot hozza ki. asztali gépen lefuttatva (kódok, excel és matlab verzió teljesen megegyezik) pedig a jó eredményt kapjuk.

merre fele kell nézelődni, mi lehet a probléma? kellene valami megoldás, ami nem az, hogy használjuk az asztali gépet :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#44190) emvy válasza bandus (#44189) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez nagyon fura, es nagyon valoszinu, hogy szoftveres a kulonbseg. Mindket gep 64 bites?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#44191) Tothgera30 válasza EQMontoya (#44188) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Még átnyálazom. Mivel pont az a poén hogy ragaszkodik a telefon felvételéhez, illetve a visszajelzéshez ha épp nem tudtam felvenni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44192) bandus válasza emvy (#44190) üzenetére


bandus
veterán

igen, mi sem tudjuk hova tenni. a laptop egy 9740m folio, biztosan 64 bit, az asztali gepet hirtelen nem tudom, meg fogom nezni hetfon.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#44193) emvy válasza bandus (#44192) üzenetére


emvy
nagyúr

Az eredmények az adott gépen konzisztensek? Ez tényleg olyasmi lehet, hogy más precizitást használ a két Matlab runtime vagy valami hibás. Ha jól tévedek, a Matlabnak vannak parancssori opciói, amivel ki lehet kapcsolni az SSE-t, le lehet fixalni 32 bitre az int méretet, én így kezdeném el.

while (!sleep) sheep++;

(#44194) tildy válasza emvy (#44184) üzenetére


tildy
nagyúr

Tul sok cukorbeteg van a csaladban, hogy ne vegyem tul lazan.

Lehet elmulik terhesseg utan, de pont ettol felem, hogy valamikor elojon. Nem akarok ugy jarni , mint apum vagy a testvere. 8.5 volt multkoraban, 12.-15. het kozt, ketszer is. Sok. Ami fura, mert par eves nem egyszer volt 2.4-5.5 kozott.
Panik. Oke, persze, figyelunk ra, de mig a masok a pokoktol felnek, nekem a legnagyobb param, hogy nehogy cukorbeteg legyek.

Amugy sokkal jobban edesek itt az etelek. Ket napig most konferencian voltam, olyan gejl edes volt szinteminden, a reggeli is, ehh.

Gyumolcs is csak egy asztalon volt: a mi cegunk pultjanal.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44195) Tothgera30 válasza tildy (#44194) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha átmenetileg felszökik, ne aggódj. Alapesetben, ha többször méred (mondjuk 5-ből 3x), éhgyomorra 4 - 5,4 (5,8) mmol/l között legyen. Diabosoknál inkább 15mmol/l-t körülit mondanék, de 20mmol/l felett már nyomjuk az insulint, rapidban, de attól nagyon messze vagy, terhesség (de nem szeretem ezt a szót) ide vagy oda.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44196) tildy válasza Tothgera30 (#44195) üzenetére


tildy
nagyúr

Apumnak 3-23 kozt minden elofordul. Most a terhelesest csinaltak, ott jott elo, hogy gubanc van.

Utananeztem milyen inzulinmerot vegyek, utana is kerdeztem, szoval ugy nez ki ez lesz. De amig nincs mero, addig sajna tesztelni sem tudom.

Mondjuk egy kis dieta szerintem Esmeinre meg ram is ramfer. O lesz a kajafelelos, mert akkor megeszem :D Na jo, a repa, a banan, meg a brokkoli eleve kizart, hogy bekeruljon a szervezetembe....

Erdekes lesz, de semmikepp sem akarok ugy jarni , mint a csaladomban sokan. :( :(

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44197) lenox válasza e=mc² (#44182) üzenetére


lenox
veterán

Ilyen is van, de erre van fix, amit en rogton fel szoktam rakni, meg ehhez nem kell driver, es igy lehet kapcsolgatni, mukodni fog. Ez elvileg csak arrol szol, hogy nem talalja, hogy mit kene bootoljon, nem a driverrol.

(#44198) lenox válasza bandus (#44192) üzenetére


lenox
veterán

De amugy meg kell debuggolni, es rogton kiderul, nem?

(#44199) parandroid válasza Tothgera30 (#44191) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha céges a telefon, akkor fel kell venni, ha csörög, vagy le kell adni, mielőtt elmész szabira. Saját telefonon csak akkor kereshet, ha te adtad meg a telefonszámod, pont ezért. Persze vannak szakmák, ahol elvárják az állandó elérhetőséget, és kvázi ügyeletet, de ezt cserébe meg is szokták fizetni, és tutira szerepel a szerződésben is - és jár hozzá céges telefon is, tehát ott vagyunk az első pontnál.

Persze ha valami olyan szakmád van, ami életvédelmi (orvos), katasztrófavédelmi, vagy nemzetbiztonsági (tűzoltó, katona, rendőr) szempontból fontos, akkor az mindent felülír, de ez meg egyértelműsítve van ezerféle jogszabályban.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#44200) EQMontoya válasza lenox (#44198) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egy ilyen mondatért majdnem lelőttem egy kollégát. A héten egy linux-arm crosscompiler (gcc) bugot fogtam, egy hetem ment rá. :)

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.