Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44501) Bjørgersson válasza Pttypang (#44500) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Aha, értem. :) A napon tényleg van már annyira meleg, hogy elég legyen egy rövidnadrág is, csak ugye reggel meg jól jön a hosszú, ha nem akar megfázni az ember. S egy pár hétig valószínűleg még ez fog menni. :o

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44502) BlacKSouL válasza Pttypang (#44497) üzenetére


BlacKSouL
addikt

centiben 2-vel kevesebb, kilóban 40-el több... ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#44503) Winner_hun válasza ladybug (#44492) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezek szerint megérkezett, örülök neki. Azt tudom hogy 20 kg körül van, de hogy a méretei mekkora azt max. tippelni tudom:B Remélem jövő héten már hadra tudom fogni. Köszönöm a segítséget:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#44504) tope


tope
addikt

Hamár ez a téma:
190cm 79-80kg, de jó egy éve még 73 voltam, igaz azóta próbálok kicsit felszedni magamra valami izmot, de a semmire nehezen megy, azért vannak már nyomai, szóval most már nem adom fel, és a cél elsőre a 85kg.

[ Szerkesztve ]

(#44505) EQMontoya


EQMontoya
veterán

181cm, ~90kg.

Same rules apply!

(#44506) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tényleg átment a topic fogyókúrás topicba.Én nem írom be,mert így is mindenki azt kérdezi nincs baj,jól vagyok-e.Pedig nem nézek ki olyan szarul :)

(#44507) tope válasza ToBeY (#44506) üzenetére


tope
addikt

Én híznék, ha lehet :P

UI: Pedig elég kutyául nézel ki.

(#44508) BlacKSouL válasza ToBeY (#44506) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem válasz, csak erre nyomtam :)
Akkor egy on kérdés, már pedzegettem régebben, csak tulajdonképp okafogyottá válódott, de érdekel: létezik-e laposgép FHD kijelzővel (vagy legalább valami nagyobbal(1600x900..mittudomén)), minimum 15,4" vagy akár 17 is lehet tőlem, de matt, nem kell több i3 cpu-nál, 4 giga ram, meg egy 120gigás ssd, lehet 6 cellás az akksi. A többi nem érdekel, lehet 3 kiló, vastag is, optikai se kell, van külsőm, meg mondjuk azért a zsanérja ne pattanjon szét a 3. kinyitásra.
Anno HP Probook 4250 4530s vagy mittudomén ilyesmi volt nálam céges, csak felbontásban volt kicsi, de minőségben tetszett, még fémburkolatú is volt. ssd-t tettek bele dvd helyére kérésre.
Nem sürgős, nem fontos, csak alkalomadtán lehet, hogy beszerzési tervbe kerül.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#44509) tope válasza BlacKSouL (#44508) üzenetére


tope
addikt

Valami Dell gép tuti van ilyen, legalábbis egy PLC-s manrókánál láttam fullhd-s lapost 15,6" méretben.

(#44510) Viszlát válasza BlacKSouL (#44508) üzenetére


Viszlát
addikt

Thinkpad szériában több ilyen is van, 14, 15, 17 colon is (ultrabookban még 11.6 colon is van antiglare FHD kijelzővel szerelt gépük).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#44511) kraftxld válasza BlacKSouL (#44508) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én épp ezek miatt váltottam egy Lenovo T420-ra, 1600x900-as kijelzővel, már egész baráti áron be lehet őket szerezni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#44512) EQMontoya válasza tope (#44509) üzenetére


EQMontoya
veterán

E6420 Latitude is tudja az 1600*900-at. 14"-on.

Same rules apply!

(#44513) Viszlát válasza kraftxld (#44511) üzenetére


Viszlát
addikt

Cégnél T540-ek vannak, FHD felbontással. Én azt mondom nem árt az a plusz 180 függőleges képpont. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#44514) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Köszi a tippeket, nézegetem. :R
(Azért árban ne szálljunk el nagyon, inkább ne legyen FHD :) Ha nagyon muszáj úgyis ki tudom tenni 42-es laposra.)

Akkor ha már on, másik téma, már kérdeztem ezt is talán: szünetmentest megvettem, töltöttem 24 órát, beüzemeltem, ráengedtem asztali gépet meg monitort, meg asztali digitális rádiósórát, meg 20W-os asztali halogén lámpát. Azóta néhány feszültségesést kivéve nem nagyon volt igénybe véve, terhelve. Non-stop megy, feltöltve. Kérdés: igényel-e valamilyen rendszeres/időszakos karbantartást?

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#44515) lenox válasza BlacKSouL (#44514) üzenetére


lenox
veterán

En nem tudom, csak azt, hogy az en egyik gepem kb. 10 eve van ugyanarra a szunetmentesre kotve, hozza sem nyultam, de most is birja az aramszunetet.

(#44516) bandus válasza szőröscica (#44498) üzenetére


bandus
veterán

nekem is remek problémák ütötték fel a fejüket, holnap irány az urulógia :( kíváncsi leszek, hogy jó-e ez a medicover, vagy csak valami csillivilli átverés.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#44517) erdey_a válasza BlacKSouL (#44514) üzenetére


erdey_a
őstag

Mars aludni, mert álmos leszel.

Visszaolvastam, volt szó horkolásról. Én voltam horkolásgátló műtéten. Nem egészségügyi okból, hanem úgymond szociális horkolás miatt. Mit ne mondjak, két hét pokol, de bevált :K

Vérboci

(#44518) Pttypang válasza Bjørgersson (#44501) üzenetére


Pttypang
veterán

Épp ez volt a problema, hogy egy arva direkt napsugarat se lattam egesz ido alatt.
Megszivtam, na.

(#44502) BlacKSouL
Atdobhatnad az egeszet, ugyis nem sokkal utana visszaallnek 60-ra. Nevetsegesen lehetetlen barmerre elmozdulnom. Ertelemszeruen novelni szeretnem, de egyszeruen nem megy. Persze, ha az ember inkabb fekszik az agyban ehesen, mert lusta felkelni enni, vagy inkabb aludni akar, az nem segit a dolgon.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#44519) szőröscica válasza bandus (#44516) üzenetére


szőröscica
addikt

Kollégámnak a fogászat nem nagyon vált be ott.

(#44520) Viszlát válasza erdey_a (#44517) üzenetére


Viszlát
addikt

De szépen fejezted ki, hogy asszony válással fenyegetett. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#44521) tope válasza BlacKSouL (#44514) üzenetére


tope
addikt

Elvileg nem kéne, bár kitudja, csak túlterhelve ne legyen, mikor áramszünet van.

(#44522) BlacKSouL válasza erdey_a (#44517) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Volt osztálytársam is volt valami hasonlón. Sokat horkolt, megműtötték orrsövényre, hogy majd attól elmúlik. Párszor aludtam nála korábban is, azóta is, hát azóta sokkal rosszabb :D Korábban ő is csak pózokban horkolt, azóta bármilyen pózban.

Crytec210: 20-at minden további nélkül. Pár éve voltam 78, de betegnek néztek, kicsit már én is furán éreztem magam, és tartani sem tudtam, de olyan 80-82 körül jó lenne.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#44523) bandus válasza szőröscica (#44519) üzenetére


bandus
veterán

fogászatra nem mennék oda, de remélem itt meggyógyítanak :D

de nagyon rugalmasak voltak, már ma estére kaptam volna időpontot, de csak a holnapi nap volt jó nekem, megírom majd a tapasztalatomat.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#44524) EQMontoya válasza bandus (#44523) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem nem lesz vele para, Medicovernél normálisak szoktak lenni.

Same rules apply!

(#44525) concret_hp


concret_hp
addikt

hú mennyi hülye van hardveraprón :C :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44526) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, már nálunk is hír van :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#44527) erdey_a válasza Viszlát (#44520) üzenetére


erdey_a
őstag

No hát ott azért nem tartottunk, csak kezdett zavaró lenni. Meg ugye a gyerkőc is a szomszéd szobában néha felébredt a horkolásra.

@BlacKSoul: nekem ilyen ferdüléses bajom nincs, csak ugye nem vagyok sovány, így a laza izomtónus miatt berezeg a szájpad. Nekem ez volt a gyökérok. De a doki szerint legalább 10 féleképp lehet horkolni. Nekem ez jutott. Rádiofrekvenciás bigyóval megsütötték a rezgő részt és így feszesebb lett. A nyelvcsapot meg tövig leégették. Mondom, nekem bevált. Akkor horkolok már csak, ha nagyon fáradt vagyok, vagy ha ittam alkoholt lefekvés előtt. De ennek hangereje elenyésző és oldalra fordulva ez sincs.

Vérboci

(#44528) BlacKSouL válasza erdey_a (#44527) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ennél a tövig leégetésnél sikerült teljesen meggyőznöm magam, hogy ha szükségem lenne, de nincs, akkor is :N
Én már a mandulaműtétemre sem mentem el, vagyis a mandulatályogom alkalmával írták rá a leszerelő elbocsátó vagy milyen irományra, hogy tonsillectomia javasolt. De mivel törvény nem kötelez rá, inkább elkerültem. Hozzáteszem, azóta igazából talán ha 2x volt igazán mandulagyulladásom, míg korábban, meg gyerekkoromban rengetegszer. De csak a tunéziai nyaralás végén összeszedett lett tályogos, miután 2 hetes "mandulagyulladás" kezelés sem segített. Viszont akkor ott 4 nap alatt láttam mandulaeltávolításos egyéneket...akkor el is döntöttem, hogy nemnem.
Életem egyetlen műtétje anno 2007-ben a bal gyűrűsujjamban lévő porcdaganatot érintette, csontlemez beültetéssel, miegymással, de az is ébrenlétes volt.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#44529) Lortech


Lortech
addikt

Parádés az egészségügyi ellátórendszer, egy sima hasi uh-ra nem tudok időpontot kérni, mert április 30-ig minden időpont betelt, de majd hívjam őket március közepén, hogy kaphassak májusra időpontot, ha szerencsém van és nem telik be. :D Ilyenkor örülök (de tényleg), hogy jól keresek, így sok más embernek is tudom fizetni az adómon keresztül az ellátását, és még a magánrendelések is jól profitálnak belőle, hogy hozzájuk megyek, hogy ne dögöljek meg míg sorra kerülök az alapellátásban. :)

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#44530) ToBeY válasza Lortech (#44529) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem tavaly nyáron volt ilyen problémám.Június elején kértem időpontot hasi UH-ra,de Július vége-közepe volt a legkorábbi időpont.Aztán az lett a vége,hogy kicsengettem 12k és másnap mehettem is egy ilyen magán klinikára ahol megcsinálták egyből.

(#44531) emvy válasza Lortech (#44529) üzenetére


emvy
nagyúr

En most Nemetorszagban 4 honapot varok MRI-re. :)

while (!sleep) sheep++;

(#44532) szőröscica válasza emvy (#44531) üzenetére


szőröscica
addikt

És ezért Angéla vagy Viktor a hibás? ;]

(#44533) EQMontoya válasza emvy (#44531) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mármint gondolom, nem vársz, hanem elmész valahová, és kifizeted, ha gáz van. :)

Nekem semmi bajom a magánkórházas rendszerrel. Csak azt enm értem, hogy azon, hogy a mentő esetleg kijön értem, mi kerül évente fél milliós nagyságrendű összegbe.
Ha bármi másra szükségem van, abból nagy eséllyel úgy is magánintézmény lesz.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#44534) emvy válasza EQMontoya (#44533) üzenetére


emvy
nagyúr

De, varok, nem surgos.

A masik kerdesre: nem az a draga, amit most koltenek rad. Ha jol emlekszem, az egeszsegugyi koltsegek 90%-a az elet utolso par eveben jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#44535) EQMontoya válasza emvy (#44534) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért 40 éves korára az ember becsengeti egy budapesti ház árát.
Ha csak azt nézzük, hogy annak mekkora jelenértéke lesz mondjuk 60 éves korára, abból lehet azért gyógyítani.
Az a legfőbb baj, hogy az állam a létező legrosszabb gazda.

Same rules apply!

(#44536) Lortech válasza emvy (#44531) üzenetére


Lortech
addikt

Pedig ott legalább 2-3-n-szeresét fizeted biztosításra. Persze nyilván magasabb a szolgáltatások költsége, de azt gondolná az ember, ha jóval drágább a rendszer, ilyen anomáliák nem fordulnak elő.
Amikor az ember egészségéről van szó, 4 hónapos várakozás egy vizsgálatra az én felfogásom szerint anomália. És ez még csak diagnózis, hol van még a kezelés, ha neadjisten szükség van rá?

Thank you to god for making me an atheist

(#44537) emvy válasza Lortech (#44536) üzenetére


emvy
nagyúr

Angliaban is rengeteget fizettem, aztan ott meg vegkepp lehetetlen orvoshoz jutni.

while (!sleep) sheep++;

(#44538) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A thunderbirdbe van valami olyasmi beállítási lehetőség,hogy jelezze ha az illető megkapta/elolvasta az emailt?

[ Szerkesztve ]

(#44539) Bjørgersson válasza ToBeY (#44538) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Üzenetek / Új üzenet majd a megjelenő új ablakban a Beállítások / Tértivevény legyen bepipálva

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44540) ToBeY válasza Bjørgersson (#44539) üzenetére


ToBeY
nagyúr

thx.
Vazze,te mindenhol ott vagy? :P

(#44541) EQMontoya válasza ToBeY (#44540) üzenetére


EQMontoya
veterán

Abban a topikban spec. még nem láttam. :)

Same rules apply!

(#44542) bandus válasza EQMontoya (#44524) üzenetére


bandus
veterán

abszolut :K
teljesen pontosak voltak, a 17:50 az annyi volt, nem 18:00. Alaposnak tunt az orvos is, ultrahang azonnal, nem 2 het mulva (bar ezt nem tudom, lehet sima szakrendelesen is megcsinaljak), jovo heten mehetek vissza, nekem abszolut jonak tunnek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#44543) Bjørgersson válasza ToBeY (#44540) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én ne lennék? :D

(#44541) EQMontoya: :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44544) Tothgera30 válasza bandus (#44523) üzenetére


Tothgera30
Ármester

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#44545) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

[link]

Azért a faszoskodásnak is kéne hogy legyen határa, mert gátja úgy tűnik nincs. Néha tényleg úgy érzem, hogy ha atomháborúnak kell megtisztítania a bolygót, akkor részemről vállalható áldozat vagyok, mert egyre hülyébbek kapnak egyre nagyobb szabadságot a hülyeségük mértéktelen terjedéséhez, és én egy egyre hülyébb világba nem akarom tovább adni a vérvonalamat. Úgy látom, az emberiség színvonala az elmúlt évezredekben mit sem változott. Most hogy Nagy Sándor hódításának, vagy római birodalomnak, vagy keresztes hadjáratnak vagy gyarmatosításnak hívjuk...lényegtelen. Ölni, gyilkolni, pusztítani, rombolni.

És csak hogy nagyon fórum-on legyek: a számítógépes játékok nagyon nagy része is öldöklős-pusztítós, és csak elenyésző része építős-teremtős...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#44546) fokukac válasza BlacKSouL (#44545) üzenetére


fokukac
nagyúr

a d zihád-harcosok már úton vannak feléd, szerintem menekülj..! :-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#44547) ladybug válasza emvy (#44531) üzenetére


ladybug
őstag

Akkor én roppant szerencsés voltam, hogy fél év alatt kétszer is kaptam idöpontot..

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#44548) BlacKSouL válasza fokukac (#44546) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Esküszöm, ha az összes egytől egyig mind itt lesz, kitalálok valamit, hogy átadjam lelküket valami felső hatalomnak.

De komolyan, amit természeti csapások, árvíz, földrengés, szökőár, viharok évezredeken át nem tudtak elpusztítani, azt ezek a majomnak nem nevezhető élőlények megteszik. És ez igaz az emberek elpusztítására is. Biztos van igazság abban, hogy a háborúk, a hadviselés miatti fejlődési igény is előrébbmozdítja a technikai fejlődést, de összességében kb. ennyivel vissza is veti. Érdekes filozófiai téma ez, hogy szükséges-e a mindent elpusztító háború a folyamatos fejlődéshez, hogy törvényszerű-e, hogy egy a másikat legyőző lesz mindig aki mozdítja előrefelé a dolgokat, hogy az egoista, a dinamikus, a felsőbbrendűségre törekvő jellem lesz-e a mozgatórugója az emberiség fejlődésének. Hogy az emberi alapvető tulajdonságok közül a törtetés, a felülkerekedés, a hatalomvágy-e a helyes irány a tökéletesen előremutató magasabb szintre emelkedéshez.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#44549) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#44548) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Vagy elgondolkodott-e már valaki azon, hogy mi lenne, ha a fenti tulajdonságok eltűnnének, hogyha nem pusztítanánk egymást, hogyha nem lenne uralkodni vágyás. Vagy ez eleve a gáncsa az evolúciós fejlődésnek? Hogy ha nincs ellenségeskedés, ha nincs aki mindig a legjobb mindenkinél erősebb, ha mindenki a harmóniára, az egyenlőségre törekszik, akkor nincs fejlődés, nincs ami erőt adjon, amiből építkezzen az evolúció? Az egyenlőség mindig a rossz irány?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#44550) fokukac


fokukac
nagyúr

én azon gondolkodom, hogyha reggel nem kellett volna résztvennem egy 4 órás konferencián, akkor vajon még mindig az irodában ülnék-e?
mint kedden, amikor egész délelőtt a globál nagyfőnökeink előadását hallgattuk, így a munkámat kénytelen voltam este megcsinálni...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.